Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Real Sociedad - 9. března 2023   18:45

AS Řím
AS Řím
13' El Shaarawy (Abraham) • 87' Kumbulla (Dybala)
2:0
(1:0)
Real Sociedad
AS Řím
Patrício – El Shaarawy (60. Spinazzola), Smalling, Llorente (46. Kumbulla), Mancini, Karsdorp – Pellegrini (C) (61. Wijnaldum), Matić, Cristante – Dybala (88. Bove), Abraham (61. Belotti).
Boer, Svilar – Çelik, Ma. Camara, Zalewski, Volpato, Tahirović.
Schärer – De Almeida, Zogaj
Stadio Olimpico, Řím
61 608 diváků
Remiro – Rico, Le Normand, Zubeldia, Gorosabel (84. Turrientes) – Illarramendi (C) (75. Méndez), Merino, Zubimendi, D. Silva (83. Sola) – Sørloth (67. Oyarzabal), Kubo (75. Cho).
Zubiaurre – Barrenetxea, C. Fernández, Muñoz, Guevara, Navarro, Pacheco.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 3:6. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 7:18.
AS Řím si do Španělska poveze dvougólové vedení. Které by mělo stačit na postup do čtvrtfinále EL (tedy pokuď náhodou nesklapne Csaplárova past). Italský tým má ve všech řadách převahu počínaje brankářem Patríciem přes Manciniho, Karsdorpa, skvělou zálohu a výborně hrající trio El Shaarawy, Abraham, Belotti.

V nejlepším světle se za Real Sociedad San Sebastian předvedla dvojice obránce Rico a zejména velmi dobře hrající japonský útočník Kubo. Ale pochybuji, že to v odvětě bude stačit na otočení nepříznivého stavu z prvního utkání.
I druhý poločas přinesla jedinou brankua opět do sítě španělského týmu.

Jedenáct minut po přestávce nebezpečnous třelu Rica vytěsnil na roh brankář Patrício. O dalších jedenáct minut později podruhé v utkání (poprvé na domácí straně) rozezvučel svou střelou tyč velmi aktivní Belotti.

Nicméně druhou branku v utkání tři minuty před koncem přinesla ž centr Dybaly z rohu, který skvěle našel perfektně a zcela nabíhajícího obránce Kumballu na vzdálenější tyči!

Kromě branek zpracoval zajímavé situace ve svých gifech kolega Michal Raška.
90+6'
90+6'
Poslední událostí před závěřečným hvizdem rozhodčího Schärera je odpískaný ofsajd Wijnaldumovi.
90+5'
Ani Turrientes svou střelou nezlomí prokletí ofenzivní produktivity svého španělského týmu.
90+4'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Nemanja Matić) za nesportovní chování.

Žlutá karta pro tým Real Sociedad San Sebastian (Mikel Oyarzabal) za nesportovní chování.
90+3'
Za vzájemnou rozepři padnou ještě dvě žluté karty.
90+2'
Andrea Belotti byl přichycen v ofsajdové pasti, do které ho lapila obrana Realu Sociedad San Sebastian.
90+1'
O chvíli později se Álex Sola marně snažil trefit brankové zařízení AS Řím.
90+1'
Sola hned nedovoleně osolil po příchodu Edoardo Boveho.
88'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Paulo Dybala, přichází Edoardo Bove.
87'
AS Řím právě vstřelil branku!
Po centrovaném míči z rohového kopu Dybaly zazmamenává druhou branku v tomto utkání hlavou absolutně nehlídaný obránce MARAŠ KUMBULLA – 2:0! Asistence: Paulo Dybala.
86'
Dybala rozehrával přímý kop a po střele Criistanteho srazil bránící Merino míč na rohový kop.
85'
Žlutá karta pro tým Real Sociedad San Sebastian (Martín Zubimendi) za faul.
85'
Kdyby býval hrál Belotti od začátku utkání, zřejmě by hosté dohrávali již jen v deseti lidech, i další faul na něho bude oceněný žlutým kartónkem.
84'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Andoni Gorosabel, přichází Benat Turrientes.
83'
ze hřiště odchází David Silva, přichází Álex Sola.
83'
Z něhož po rozehrání Méndezem přlietěl centrovaný balon, který Mikel Merino posílá mimo tři tyče.
82'
Centr z kopačky Mohameda Cho byl odklizen na rohový kop pro hráče Realu Sociedad San Sebastian.
80'
Žlutá karta pro tým Real Sociedad San Sebastian (Andoni Gorosabel) za faul.
80'
Spinazzolu dohrál velmi tvrdě Gorosabel a i třetí žlutá karta v tomto zápase poputuje na španělskou stranu.
79'
David Silva se může jen drbat na hlavě, kdyby býval vyslal rychlejší přihrávku na Oyrzabala mohlo to mít pro soupeře nepěkné následky.
78'
Snaha Belottiho o skórování je více než zřejmá.
76'
Cristante se nedovoleného způsobu hry provinil vůči osobě Davida Silvy.
75'
ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Mohamed-Ali Cho,
ze hřiště odchází Asier Illarramendi, přichází Brais Méndez.
73'
Zubeldia nesleví ze své hry ani se žlutou kartou na svém kontě a odnesl to opět Belotti.
71'
Žlutá karta pro tým Real Sociedad San Sebastian (Igor Zubeldia) za faul.
71'
O poznání horší faul předvedl Zubeldia na velmi nebezpečného Belottiho a zblízka uvidí žlutou kartu. Jeho zásluhou musel předčasně střídat kapitán Pellegrini.
71'
Mancini nedovoleně dohrál Oyarzabala.
70'
Herní převaha AS Řím je v tuto chvíli hry jasně zřejmá.
69'
Žlutá karta pro tým Real Sociedad San Sebastian (Asier Illarramendi) za faul.
68'
Žlutou kartu nakonec uvidí kapitán španělského týmu ze San Sebastianu Illarramedi.
67'
ze hřiště odchází Alexander Sørloth, přichází Mikel Oyarzabal.
67'
Po přímém kopu Matiće nastřeluje brankovou konstrukci v podobě pravé tyče i zakončující útočník Andrea Belotti!
66'
Merino nedovoleně dohrál čerstvého hráče na hrací ploše Georginia Wijnalduma.
65'
Ani Mancini se příliš s kapitánem španělského klubu nepárál v osobním souboji.
63'
Cristante pouze nedovoleným způsobem zatarasil cestu kapitánu San Sebastianu Asierovi Illarramendimu.
62'
Na obránce Smallinga si až příliš agresivně vyšlápl Alexander Sørloth.
62'
Zubeldia ani jiný hráč zatím v tomto střetnutí nebyli napomínání žlutou kartou.
61'
Dle všeho k vynucenému střídání kapitána Pellegriniho muselo dojít ke zdravotním obtížím po souboji s brouskem Zubeldiou.
61'
ze hřiště odchází Tammy Abraham, přichází Andrea Belotti,
ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Georginio Wijnaldum.
60'
ze hřiště odchází Stephan El Shaarawy, přichází Leonardo Spinazzola.
59'
Chystá se hromadné střídání u domácího týmu.
57'
Rohový kop rozehrál tradičně japonský reprezentant Kubo a následně sudí odpískal faul Zubeldii na Pellegriniho.
56'
Po odvráceném centru Kuba a následně příhře hlavou od spoluhráče z velké dálky nebezpečně pálil pohotovým volejem Rico a brankář Patrício byl nucen vytáhnout skvělý zákrok (i když střela nejspíše letěla mimo tři tyče) – rohový kop pro Real Sociedad San Sebastian!
54'
Pelleigrini výborně odvrátil mimo pokutové území centrovaný balon z levé části hřiště.
53'
Bohužel pro AS Řím se nedokázal dostatečně pohotově a rychle vrátit zpět do hry z ofsajdového postavení Rick Kardsdorp.
53'
Útočící Abraham byl velmi popuzen faulem na svou osobu, kterého se dopustil Zubeldia.
52'
Po vyhraném souboji s Pellegrinim zahrál nedovoleně rukou Zubimendi.
51'
Hráči Realu Sociedada San Sebastian se marně snaží více zapojit do ofenzívy.
50'
Matić vyvážel míč individuálně co nejdále od svého pokutového území přičemž byl jasně postrčen Davidem Silvou.
49'
Karsdorp ke svému vzteku těžký souboj proti dvojici soupeřů u postranní čáry před zraky svého trenéra Mourinha prohrál.
48'
Větší dravost a bojovnost v osobních soubojích je zatím na straně hráčů hrajících v rudých dresech.
47'
Výtečnou poziční hrou se nyní prezentoval obránce AS Řím Rick Karsdorp.
46'
Trenér Mourinho chybí neodpouští a největší šanci soupeře způsobil svou nedůslednou hrou Llorente, takže se již do druhé půle tohoto utkání nepodívá a zamířil rovnou od sprch.
46'
ze hřiště odchází Diego Llorente, přichází Maraš Kumbulla.
46'

Fauly: 3:7
První poločas dopádl lépe pro AS Řím, kdy povedenou akci po centru Abrahama gólově potvrdil El Shaarawy!

Následně měl možnost k vyrovnání japonský reprezentant Kubo ve službách Realu Sociedad San Sebastian, ale mířil z blízké vzdálenosti pouze do tyče!

Poslední šanci měl tři minuty před koncem poločasu zakončující Dybala, který nepotrestal kiks brankáře Remira po skvěle odvedené práci Abrahama.
45'
45'
El Shaarawy se jal tvrdě atakovat nejistého brankáře Remira mimo pokutové území, ale byl mu odpískán pouze ofsajd.
44'
David Silva nedovoleně poslal k trávníku záložníka Cristanteho.
42'
Remiro si tak dlouho pohrával s míčem na své kopačce, až mu ho výborně vypíchl Abraham, jenže Dybala byl překvapen nečekanou možností zakončení, že druhý gól v utkání nepřidal!
41'
Norský útočník se vzápětí ocitl v odpískaném ofsajdu švýcarských rozhodčích.
40'
Po rohovém kopu rozehraném Kubou nepřesně zakončoval Sørloth.
39'
Po pasu zleva se míč dostal až ke Gorosabelovi, jehož střelu zblokoval na rohový kop obětavý El Shaarawy.
37'
Dlouhý nákop byl přílíš nepřesný a prudký na sprintujícího Tammyho Abrahama.
36'
Další útočnou snahu AS Říma likviduje svým gestem asistent rozhodčího za dohledu svého nadřízeného Schärera.
35'
Sørloth si nedovoleně pomohl v osobním souboji proti Dybalovi.
33'
V sopuboji dvou kapitánů se právě Pellegrini stal obětí faulujícího Illarramendiho.
31'
Kapitán AS Řím Lorenzo Pellegrini pro tuto chvíli rozhodně svým projektilem neohrozí klid brankáře Remira.
31'
Cristanteho střelecký pokus dokázal zlikvidovat brankář San Sebastianu Remiro.
30'
První půlhodinu tohoto zápasu ukončil další nedovolený zákrok, odpískaný pozorným rozhodčím Schärerem.
28'
Po dalším rohovém kopu Realu Sociedada San Sebastina byl odpískán útočný faul na Manciniho.
26'
Nepřesné zakončneí ve snaze o vyrovnání nepřiznívého skóre se dopustil Igor Zubeldia.
25'
Na druhé straně hřiště agilního Kuba musel jen za cenu faulu zpacifikovat Mancini.
24'
Útočník Dybala byl v osobním souboji nedovoleně atakován bránícím Robinem Le Normandem.
22'
Po rohovém kopu Realu Sociedad San Sebastian byl odpískán útočný faul Merina na bránícího El Shaarawyho.
21'
Velká šance hostujícího klubu končí po střele Takefusa Kuba z ostrého úhlu byť z blízké vzdálenosti pouze na pravé tyči! Kuba sice pěkně obešel Nestíhajícího Llorenteho, ale neměl posléze tolik klidu na zakončení.
18'
Centr Pellegriniho z rohového kopu smolně zahrál bránícící Merino pouze do svého obličeje – další roh pro AS Řím.
17'
Rohový kop z levé strany hřiště bude rozehrávat kapitán Lorenzo Pellegrini.
15'
Patrício musel pohotově likvidovat zakončení směrem na svou branku vyslané z kopačky Illaramendiho.
15'
Bryan Cristante použil více důrazu než by bylo zdrávo v souboji proti Merinovi.
13'
Z pěkného individuálního tažení svého spoluhráče ze zálohy středem hřiště nejvíce těžil centrující Abraham, jehož přesný centr na zadní tyči usměrnil do sítě zakončující STEPHAN EL SHAARAWY – 1:0! Asistence: Tammy Abraham.
13'
Útok modrobílých byl na levé straně včas zastaven a hráči římského klubu kvapí do rychlého brejku.
11'
Tentokráte již sudí odpískal faul bránícího Manciniho na pronikajícího Davida Silvu.
10'
Merino jen po delší době a s bolestivou grimasou v obličeji vstává ze zeleného trávníku při pokračující akci svých spoluhráčů.
9'
Kubo na pravé straně hřiště snadno podlehl proti dvojnásobně přesilě soupeřů.
8'
Gorosabal sice dost pohořel v osobním souboji proti Abrahamovi, ale jeho spoluhráč z obrany včas úspěšně zakročil.
7'
Míč byl správně hraný na levou stranu hřiště, ale rozběhnutý Rico byl na dlouhý a prudký míč příliš krátký.
6'
Abraham pod tlakem musel sprintovat minimálně dvacet metrů do hloubky své poloviny, aby o míč nebyl připraven atakujícím protihráčem.
5'
Hráči hostujícího týmu se již s balonem dostali evidentně za postranní čáru.
4'
Míč mířící obloučkem za obranu na nabíhajícího kapitána AS Řím Lorenza Pellegriniho ho našel pouze v ofsajdové pozici.
3'
El Shaarawy byl při svém výletě podél levé postranní čáry ubráněn Mikelem Merinem.
2'
Přímý kop domácího týmu bude rozehrávat Bryan Cristante.
2'
Japonský útočník Kubo ve službách baskického kluby byl chycen do ofsajdové pasti připravené pozornou obranou soupeře.
1'
Své zastoupení bude mít i skupina fanoušků Realu Sociedad San Sebastian. Byť bude ve velkém početním oslabení.
AS Řím bude hrát v rudých dresech s prvky zlaté, hosté ze Španělska budou hrát v kombinaci pruhovaných dresů modré a bílé.

AS Řím: Patrício – El Shaarawy, Smalling, Llorente, Mancini, Karsdorp – Pellegrini (C), Matić, Cristante – Dybala, Abraham.
Náhradníci: Boer, Svilar – Belotti, Çelik, Ma. Camara, Kumbulla, Wijnaldum, Spinazzola, Bove, Zalewski, Volpato, Tahirović.
Trenér: José Mourinho

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Rico, Le Normand, Zubeldia, Gorosabel – Illarramendi (C), Merino, Zubimendi, D. Silva – Sørloth, Kubo.
Náhradníci: Zubiaurre – Sola, Barrenetxea, C. Fernández, Oyarzabal, Cho, Muñoz, Guevara, Navarro, Pacheco, Turrientes, Méndez.
Trenér: Imanol Alguacil

Rozhodčí: Schärer – De Almeida, Zogaj.
Dnešní pohárové utkání bude řídit trojice švýcarských rozhodčích pod taktovkou halvního Sandra Schärera. Na pozicích asistentů rozhodčích mu budou pomáhat Stephane De Almeida a Bekim Zogaj.