Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fenerbahce : Kyjev - 8. září 2022   18:45

Fenerbahce
Fenerbahce
35' G. Henrique (Rossi) • 90+2' Batshuayi
2:1
(1:0)
Kyjev
Kyjev
63' Cygankov  (Bujalskij)
Fenerbahce
Bayındır (C) – Kadioglu, G. Henrique, Szalai, L. Peres – Rossi (69. Kahveci), Arão, Crespo (83. Yandaş), Alioski (83. Lincoln) – João Pedro (69. Kahveci), King (69. Valencia).
Eğribayat – Aziz, Güler, Mor, Osayi-Samuel, Yüksek, Zajc, Batshuayi.
Kyjev
Buščan – Kędziora, Burda, Syrota, Dubinčak (59. Vivčarenko) – Cygankov, Sydorčuk (C), Šaparenko (68. Šepeljev), Kabajev – Bujalskij, Garmaš (88. Kravčenko).
Bojko, Ignatěnko – Andrijevskij, Bol, Karavajev, Tymčyk, Jacyk, Carenko, Parris.

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 2:1. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 19:16.
To je ode mne vše, děkuji za pozornost a na shledanou!
Zápas je u konce! Dynamo předvedlo v druhé části o dost lepší fotbal. Jejich úsilí v 64. minutě zužitkoval Viktor Cygankov po skvělé střele z voleje. Když to vypadalo, že obě mužstva půjdou do dalšího zápasu s jedním bodem, tak v 92. minutě se zjevil na zadní tyči střídající Michy Batshuayi, který jasnou gólovku proměnil a uklidil pod horní tyč. Ačkoli obě mužstva předvedly slušný výkon, tak Fenerbahce si v dnešním utkání připisuje určitě zaslouženě všechny tři body.
90+6'
90+6'
Brankář Bayındır dostává žlutou kartu za zdržování hry.
90+2'
Fenerbahce právě vstřelilo branku! Dlouhé auty domácích do vápna soupeře se nakonec vyplatily! Dlouhý aut propadl až na zadní tyč na připraveného Michyho BATSHUAYE, který svou střelu z voleje uklidil pod horní tyč. Bez asistence.
90+1'
Hlavní sudí nastavuje 6 minut nad rámec základní hrací doby.
90'
Centr na zadní tyč si našel Valencia, jehož hlavička letí těsně nad horní tyč.
89'
Duo Cygankov, Sydorčuk nepustilo Lincolna pokračovat z levé strany dál do šestnáctky.
88'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev:
ze hřiště odchází Denis Garmaš, přichází Mykyta Kravčenko.
87'
Žlutá karta pro tým FC Dynamo Kyjev (Georgij Buščan).
87'
Parádní balón z poloviny hřiště do šestnáctky hostů našel Batshuaya, kterému ale míč uskočil až do zázemí.
86'
Roh směřován na malé vápno brankář Bayındır boxuje do bezpečí.
85'
Centr z pravé strany vápna uklízí Burda na rohový kop.
85'
Domácí opět uklidňují hru a momentálně přenáší na straně soupeře hru ze strany na stranu.
83'
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul:
ze hřiště odchází Ezgjan Alioski, přichází Lincoln,
ze hřiště odchází Miguel Crespo, přichází Mert Hakan Yandaş.
83'
Standardka hostů přistála na hlavu Burdy, jehož hlavičku doprostřed brány chytá Bayındır.
82'
Alioski neohrabaně zajel zezadu protihráče, kvůli čemuž uviděl žlutou kartu.
81'
Fenerbahce rozehrálo rohový kop nakrátko, následně přišel nepřesný centr do šestnáctky Dynama, což si pohlídal Buščan.
81'
Střela z ostrého úhlu zablokována, rohový kop pro domácí.
80'
Burda nepustil protihráče do vápna a míč odkopává do autu.
78'
Žlutá karta pro tým FC Dynamo Kyjev (Olexandr Syrota).
78'
Rohový kop si našel Buščan a míč chytá.
77'
Dobrý obranný zákrok hráče Dynama posouvá hru na rohový kop.
76'
Zápas je už pár minut velmi vyrovnaný a hra se přelévá z jedné strany na druhou.
75'
Fenerbahce se opět dlouhým autem snažilo dostat do vápna soupeře, kde se jeden z hráčů v žlutomodrém dostal k zakončení. Brankář Buščan neměl se zakončením sebemenší problém.
74'
Bujalskij zkusil své štěstí a zpoza šestnáctky vyslal utaženou střelu na přední tyč, brankář domácích připraven a tento pokus chytá.
74'
Rohový kop obrana domácích bez problému odvrací.
73'
Žlutá karta pro tým Fenerbahce Istanbul (Mert Hakan Yandaş).
73'
Volný přímý kop našel Bujalskijho, jehož hlavičku perfektně vytáhl nad břevno brankář Bayındır. Rohový kop pro hosty.
72'
Střídající Valencia se v souboji se Sydorčukem faulu, hosté budou zahrávat standardní situaci.
71'
Po prostřídání pár hráčů se pokračuje opět ve hře a u míče se právě nachází domácí mužstvo, jejichž balon za obranu soupeře končí v moci brankáře Buščana.
69'
ze hřiště odchází Joshua King, přichází Enner Valencia,
ze hřiště odchází João Pedro, přichází İrfan Can Kahveci,
ze hřiště odchází Diego Rossi, přichází İrfan Can Kahveci.
68'
Žlutá karta pro tým Fenerbahce Istanbul (Diego Rossi).
68'
ze hřiště odchází Mykola Šaparenko, přichází Volodymyr Šepeljev.
63'
Dynamo Kyjev právě vstřelilo branku! Vitaliy Bujalskij se parádně uvolnil u levé lajny a následně poslal přízemní centr do šestnáctky Fenerbahce přímo na Viktora CYGANKOVA, který z hranice vápna vypálil z voleje a k pravé dolní tyči překonal brankáře Bayindira. Asistence: Vitaliy Bujalskij.
63'
Kadioglu se dopustil faulu na středu hřiště na Kabaeva.
62'
I když měli domácí možnost dostat míč do vápna soupeře, tak se nikam nehrnou a hru vrací zpátky na polovinu.
61'
King se u levého praporku nedostal přes Burdu, avšak domácí i přesto pokračují ve hře.
59'
ze hřiště odchází Vladyslav Dubinčak, přichází Konstantyn Vivčarenko.
59'
Dlouhý aut do vápna Dynama končí v zázemí, brankář Buščan se proto postará o odkop.
57'
Ačkoli se na rohový kop jeden z hráčů Fenerbahce napřahoval na nůžky, tak míč netrefil čistě a k zakončení nedošlo.
57'
Centr Rossiho i napodruhé neprošel obranou Dynama, rohový kop pro domácí.
56'
Domácím se konečně povedlo uklidnit hru a momentálně kombinují na polovině soupeře.
55'
Bujalskij v souboji dopadl špatně na nohu, a proto si vyžádal ošetření. Ve hře bude nejspíš pokračovat.
54'
Kadioglu poslal z pravé strany centr do vápna soupeře, brankář Buščan si pro míč vyběhl a uklidil do rukavic.
53'
Hosté jsou nyní stejně jak na začátku první půle velmi aktivní.
52'
Hosté se při rohovém kopu dostali k zakončení, hlavička hráče Dynama z malého vápna ale letí vysoko nad brankovou konstrukci.
51'
Szalai nahrál velmi nepřesně zpátky na svého brankáře, který přes veškeré úsilí míč už nedoběhl, a tak si hosté kopnou rohový kop.
50'
King se v souboji ohnal rukou do obličeje soupeře, kvůli čemuž obdržel od sudího žlutou kartu.
49'
King z hranice vápna vyslal dobrou střelu z voleje, do cesty se mu ale postavil Burda, který tento pokus zablokoval.
48'
Dynamo si poslalo do vápna domácích centr, jenž sice nikoho v bílém nenašel, avšak obrana Fenerbahce měla i tak problém s odvrácením nebezpečí.
47'
Hra se nyní odehrává ve středu hřiště, kde proběhlo během krátké chvíle několik soubojů.
46'
Druhý poločas nám právě začal! Hosté se po výkopu zahnali k brankáři, který dlouhým nákopem pousnul hru na polovinu Fenerbahce.
46'
Poločas je za námi! Do utkání vstoupilo Dynamo připravenější, ofenziva domácích si nevěděla rady a hosté měli ze zápasu více. Přibližně v polovině poločasu začalo ale Fenerbahce udávat tempo hry a od té doby nepustilo svého soupeře absolutně k ničemu. Hráči domácích tlačili na soupeře a každou chvíli si dokázalo vytvořit nějakou příležitost. Hosté budou muset do druhé půle určitě něco změnit, jinak nemůžou pomýšlet na úspěch.
Druhý poločas začne přibližně v 19:50.
45+2'
Garmaš si šel odpočinout za postranní čáru. Ve hře už opět pokračuje.
45+1'
Garmaš byl v hlavičkovém souboji faulován, utrpěl nějaký úder, a tak nyní leží na trávníku a celou situaci rozdýchává.
44'
Prodloužený míč si Joao Pedro zpracoval, obhodil si obránce a následně se snažil vyslat průnikovkou svého spoluhráče. Na toto si však obrana Dynama už dala pozor a útok odvrací.
43'
Stoper Burda přečetl záměr soupeře a nahrávku za obranu Dynama uklízí skluzem do zázemí.
42'
Nyní se ale domácí dopouští útočného faulu, což je pro hosty možnost zklidnit hru a konečně vymyslet něco směrem dopředu.
41'
Hosté jsou bezradní, každá jejich rozehra končí na kopačkách Fenerbahce.
39'
Centr z pravé strany si našel střelec první branky Gustavo Henrique, jehož zakončení hlavou němělo dostatečnou razanci, a tak si brankář hostů připisuje jen rutinní zákrok.
35'
Fenerbahce právě vstřelilo branku! Diego Rossi poslal centr na malé vápno, kde si letící míč našel Gustavo HENRIQUE, který se vyšvihl nad bránícího hráče a svou hlavičkou překonal brankáře Buščana. Asistence: Diego Rossi.
34'
Špatná rozehra brankáře hostů se dostala k hráčům Fenerbahce, kteří se pěknou kombinací dostali před šestnáctku soupeře, odkud posunuli míč na rozběhlého Alioskuia, jenž se opřel z hranice vápna do balónu a následně poslal petelici na přední tyč. Brankář Buščan vyráží na rohový kop.
34'
Crespo v souboji promáchl skákající míč, kvůli čemuž se dopustil faulu.
33'
King se uvolnil u levého praporku, jeho následný centr do šestnáctky končí ale v rukavicích Buščana.
32'
Sydorčuk přerušuje hru na středu hřiště.
31'
Fenerbahce už několik minut svírá svého soupeře hluboko na jeho polovině a ze hry má mnohonásobně více.
30'
Kadioglu hodil dlouhý aut až do šestnáctky soupeře, obrana hostů tento pokus odvrací.
29'
Arao parádním skluzem nedovolil soupeři odkopnout, čímž vybojoval pro svůj tým autové vhazování.
28'
Další rohový kop rozehráli domácí nakrátko. Následný centr do vápna proskákal až do zázemí.
25'
Obrana hostů odvrátila roh jen na penaltový puntík, kde si míč našel Szalaiho, který z bezprostřední vzdálenosti střílí doprostřed brány. Brankář Buščcan míč ale jen vyrazil, a tak o okamžik později čelil dalšímu zakončení, se kterým si taktéž poradil.
24'
Kadioglu opět v akci! Jeho centr z pravé strany končí rohový kopem.
24'
Nepřesná rozehra dala prostor Dynamu vymyslet něco směrem dopředu. Domácí hráči ale svou chybu napravili a následně se pustili do rychlého protiútoku.
23'
Dubinchak si dobře pokryl protihráče a nahrávku do šestnáctky nechal proskákat až do autu.
22'
Vypadá to, že se domácí konečně dostali do zápasu, opět totiž svírají svého soupeře na jejich polovině.
21'
Kadiolu obral u pravého praporku protihráče o balon a okamžitě se vydal do vápna Buščana. Záložník Fenerbahce hledal nahrávkou pod sebe někoho v žlutomodrém, avšak neúspěšně.
20'
Poprvé v utkání se domácí zdrželi déle na polovině hostů. Peres však o chvíli později dopustil faulu.
18'
Další nákop Buščana už našel hráče Dynama, který sklepl míč pod sebe na spoluhráče, jemuž se následně centr do vápna soupeře ale dostat nepovedl.
17'
Dlouhý nákop brankáře Buščana obrana Fenerbahce úspěšně odvrací.
16'
Rossi úplně zbytečně fauloval Syrotu, když jej presoval na hranici vápna hostů.
15'
Křižný balón na Kadiogla byl natolik prudký a nepřesný, že míč končí v autu.
13'
Domácí standardku z pravé strany šestnáctky překopli, a tudíž tato situace nic zajímavého nenabídla.
12'
Hráči Dynama se provinili během krátké chvíle už několika fauly. Dubinchak radši fauloval Joaoa Pedra, který si jej u pravého praporku šikovně obhodil.
11'
Žlutá karta pro tým FC Dynamo Kyjev (Denis Garmaš).
10'
Dlouhý nákop do vápna hostů si hledal Szalai, který si ale při souboji pomohl faulem, a tak ve hře nemůže pokračovat.
9'
Další faul na domácího hráče. Teď se provinil na polovině hřiště Burda.
8'
Rossi byl u lajny dohrán dvěma hráči Dynama, kteří jej faulovali, a tak budou domácí rozehrávat zhruba z poloviny hřiště.
7'
Defenziva hostů je zatím stoprocentní, hráči Fenerbahce se mají problém dostat za svou polovinu.
6'
Standardní situace hostů se vůbec nepovedla, autor kopu nastřelil jen zeď.
5'
Kabaev se řítil v dobré rychlosti přímo do vápna domácích, na to musel reagovat Kadioglu, který jej před šestnáctkou za cenu faulu zastavil.
4'
Atakovaný Aroa na vlastní polovině zachoval chladnou hlavu, obtočil se kolem hráče a rozehrál posunul míč dál.
3'
Útok hostů z pravé strany byl úspěšně zastaven.
3'
Kabaev nemůže pokračovat ve hře, protože si v souboji pomohl nedovoleně rukama.
2'
King se parádně prosadil podél levé lajny, avšak míč do vápna dostat nedokázal a bude se jen odkopávat od brány.
1'
Dlouhý nákop až na polovinu Dynama sklízí do rukavic Buščan.
1'
Je rozehráno! O úvodní výkop se postarali domácí, kteří nyní kombinují na vlastní polovině.
1'
Hráči obou mužstev právě nastupují na hrací plochu. Domácí si oblékli žlutomodré dresy, zatímco hosté bílé.

Fenerbahce Istanbul: Bayındır (C) – Kadioglu, G. Henrique, Szalai, L. Peres – Rossi, Arão, Crespo, Alioski – João Pedro, King.
Náhradníci: Eğribayat – Aziz, Güler, Kahveci, Lincoln, Mor, Osayi-Samuel, Valencia, Yandaş, Yüksek, Zajc, Batshuayi.
Trenér: Jorge Jesus

FC Dynamo Kyjev: Buščan – Kędziora, Burda, Syrota, Dubinčak – Cygankov, Sydorčuk (C), Šaparenko, Kabajev – Bujalskij, Garmaš.
Náhradníci: Bojko, Ignatěnko – Andrijevskij, Bol, Karavajev, Kravčenko, Šepeljev, Tymčyk, Vivčarenko, Jacyk, Carenko, Parris.
Trenér: Mircea Lucescu.
Poslední tři vzájemné zápasy:

27.7. 2022 LM Fenerbahce Istanbul – FC Dynamo Kyjev 1:2 (1:1)
20.7 2022 LM FC Dynamo Kyjev – Fenerbahce Istanbul 0:0
4.8. 2021 PK Fenerbahce Istanbul – FC Dynamo Kyjev 1:1
FC Dynamo Kyjev

Hosté se utkali s dnešním soupeřem už v červenci, kdy jej vyřadili až v prodloužení v kvalifikaci ve čtvrtfinále Ligy mistrů, ve které se následně probojovali až do finále, kde však podlehli po prohře 0:2 a 0:3 s Benficou. Start do nové sezóny nemá Dynamo Kyjev nejlepší, to jen potvrzuje skóre 2:6 po dvou prohraných zápasech v ukrajinské Premier League.

Nějakého kanonýra momentálně hosté nemají. Jediný, kdo vstřelil dosud v lize gól, tak byl Vitaliy Buyalskyy a Vladyslav Vanat.

Oproti soupeři se v kádru Dynama nepředpokládá žádná absence.
Fenerbahce Istanbul

Fenerbahce si poradilo v kvalifikaci se Slováckem a s Austrií Vídeň, tudíž si zahraje opět Evropskou ligu, jak tomu bylo minulý ročník, ve kterém se ale loučilo s turnajem ještě ve skupinové fázi ze třetího místa. Domácí se nyní v turecké Superlize po 5. kole nachází na průběžné třetí příčce s celkovým počtem deseti bodů. Dynamo Kyjev si bude muset určitě dát pozor na ofenzivu soupeře, jenž je s patnácti góly nejproduktivnější z celé Superligy.

Nejlepší střelec Fenerbahce Enner Valencia je zároveň nejlepší střelec nejvyšší turecké soutěže, ve které tento dvaatřicetiletý útočník stihl od začátku sezóny nastřílet již šest branek.

V zápase bude chybět dlouhodobě zraněný obránce Nazim Sangare a nejistý start hrozí u Serdara Azize.
Krásný čtvrteční podvečer všem fanouškům a fanynkám dobrého fotbalu! Dnes se společně podíváme na zápas skupiny B, ve kterém se utká domácí Fenerbahce Istanbul a FC Dynamo Kyjev. O úvodní výkop utkání se hráči postarají v 18:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.