Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Feyenoord : Šachtar - 16. března 2023   18:45

Feyenoord
Feyenoord
9' Giménez (Džahánbachš) • 24' Kökçü (Szymański) • 38' Kökçü  • 49' Idrissi (Wieffer) • 60' Idrissi (Kökçü) • 64' Džahánbachš (Hancko) • 67' Danilo
7:1
(3:0)
Šachtar
Šachtar
87' Kelsy  (Matvijenko)
Feyenoord
Wellenreuther – Geertruida, Trauner, Hancko, López (57. Rasmussen) – Wieffer, Szymański (57. Bullaude), Kökçü (C) (68. Taabouni) – Džahánbachš, Giménez (57. Danilo), Idrissi (62. Paixão).
Marciano, Troost – Holmgren Pedersen, Dilrosun, Kasanwirjo, Milambo.
Gil (ESP) – Nevado (ESP), De Fransisco (ESP)
Stadion Feijenoord, Rotterdam
37 500 diváků
Šachtar
Trubin – Konoplja, Bondar, Matvijenko, Mychajličenko – Stěpaněnko (C) (54. Nazaryna) – Zubkov (63. Petrjak), Bondarenko (54. Sikan), Sudakov, Kryskiv (46. Djurasek) – L. Traoré (54. Kelsy).
Ševčenko, Pjatov – Topalov, L. Taylor, Očeretko, Farina, Rakyckyj.

Utkání je u konce a domácí Feyenoord svého soupeře doslova zdemoloval. I ve druhé půli to byl fotbal na jednu branku a hned ve 49. minutě se trefil Oussama Idrissi. Pátá branka následovala v 60. minutě a ranou o břevno přidal svou druhou branku Oussama Idrissi. Nebylo to ale vše, neboť už v 64. minutě skóroval Alírezá Džahánbachš a v 67. Danilo. Až poté se tempo uklidnilo a zápas se vlastně jen dohrával. V úplném závěru se pak aspoň jednou prosadili i hosté a Kevin Kelsy upravil na konečných 7:1. Na postupu Feyenoordu to ale nic nezměnilo, nizozemský tým se může radovat ze čtvrtfinále Evropské ligy.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 37 500 diváků.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 3:1. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:6.
90'
89'
Snižující brance aplaudovali i diváci, fandící domácím, ti se tak přidali k těm, co přejí Šachtaru.
88'
Celá situace se ještě chvíli kontrolovala u videa, zda nebyl Kelsy v ofsajdu, po několika málo okamžicích byl ale gól definitivně uznán.
87'
Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
Tak se nakonec hosté dočkali gólu a alespoň snižují hrozivé skóre. DLouhý pas za obranu dostal KEVIN KELSY, dokázal si v běhu prohlédnout situaci a podél Wellenreuthera poslal míč k tyči – 7:1.
86'
Krátký centr dolétl sotva k první tyči, následoval jistý odkop směrem k půlce.
85'
Rohový kop pro Feyenoord.
84'
Už je to skoro uspávací pasáž, domácí si přihrávají na půlící čáře.
83'
Už je zase vše připraveno ke hře, Feyenoord má míč ve svém držení.
82'
Domácí se chystají vhazovat, mezitím ale probíhá ošetřování na opačné straně. Na zemi je právě Sudakov.
81'
Žlutá karta pro hosty, za faul na unikajícího Danila ji dostal Georgij Sudakov.
80'
Zápas teď ztratil na tempu, prakticky se už jen dohrává.
79'
Po delší době se dopředu dostal i Šachtar, skončilo to ale těsným soubojem o míč, který vyhrál domácí Trauner.
78'
Po střetu se Sikanem zůstal na trávníku ležet domácí Trauner, po krátkém ošetřování se ale vrací do hry.
76'
Feyenoord kombinuje po zemi, pro tuto chvíli se vše zastavilo u Danila.
74'
Válec domácího celku se nám pro tuto chvíli zastavil, sledujeme hru převážně ve středu hrací plochy.
72'
Geertruida neprošel středem, pokusil se pak přihrát na levou stranu, Paixão už ale akci nerozvinul.
70'
Převaha domácích neutichá, i za obrovského náskoku se Feyenoord snaží o útočné kombinace. Soupeře k míči moc nepouští.
68'
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam:
ze hřiště odchází Orkun Kökçü, přichází Mohamed Taabouni.
67'
Feyenoord právě vstřelil branku!
Další úder domácích, Šachtar si už musí přát, aby byl konec. Po kombinaci středem se na hranici vápna dostal k míči DANILO a umístěnou ranou k pravé Trubinově tyči upravil na již děsivých 7:0.
65'
Tribuny oslavují a diváci už mohou přemýšlet, koho Feyenoord dostane ve čtvrtfinále.
64'
Tohle je už skutečný debakl... Domácí v poklidu postoupili na útočnou polovinu, Hansko z levé strany posunul na střed, kde dostal ALÍREZÁ DŽAHÁNBACHŠ až moc prostoru na to, aby zpracoval a technickou ranou pravou nohou uklidil míč k tyči – 6:0.
63'
O malou chvíli později zakončoval z vápna Bullaude, Trubin jeho nepříjemný pokus zvládl vyrazit.
63'
Orkun Kökçü nacentroval od rohového praporku, tentokrát si obrana Doněcku poradila.
63'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck:
ze hřiště odchází Olexandr Zubkov, přichází Ivan Petrjak.
62'
No a asi se bude střídat i na straně Šachtaru, neboť Zubkov silně kulhá a za pomezní čáru míří jen s pomocí lékaře.
62'
ze hřiště odchází Oussama Idrissi, přichází Igor Paixão.
60'
Je tu pátý úder domácích. Po autovém vhazování se hra přesunula z pravé strany na tu levou, kde si dnes podruhé udělal OUSSAMA IDRISSI dobrý den z Konoplji a ranou o břevno překonal i zkoprnělého Trubina – 5:0.
57'
ze hřiště odchází Sebastian Szymański, přichází Ezequiel Bullaude.
57'
ze hřiště odchází Santiago Giménez, přichází Danilo.
57'
ze hřiště odchází Marcos López, přichází Jacob Rasmussen.
56'
Střídat se bude i na straně Feyenoordu, zatím probíhá ošetřování Marcose Lópeze
54'
ze hřiště odchází Taras Stěpaněnko, přichází Jegor Nazaryna.
54'
ze hřiště odchází Arťom Bondarenko, přichází Danylo Sikan.
54'
ze hřiště odchází Lassina Traoré, přichází Kevin Kelsy.
53'
Míč je u obranné řady domácích, Feyenoord nikam nechvátá.
51'
Wellenreuther si připsal povedený zákrok proti střele z vápna, vyrazil Zubkovův pokus.
49'
Demolice ukrajinského celku pokračuje. Feyenoord vybojoval míč u půlky, hra se přesunula na levou stranu, kde se uvolnil OUSSAMA IDRISSI, jeho klička posadila Konoplju na zem a domácí útočník tak mohl umístit technickou střelu ke vzdálenější tyči – 4:0.
49'
Velká malá domů na Wellerreuthera, ten neváhal a hned poslal dopředu dlouhý nákop.
47'
Domácí hned zaútočili, Giménezovi ale vůbec nesedla střela a po Bondarově teči se míč odrazil k Trubinovi.
46'
ze hřiště odchází Dmytro Kryskiv, přichází Neven Djurasek.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:49.
Je za námi první poločas, který se nesl v duchu velké převahy domácího Feyenoordu. Ten se hned od úvodních okamžiků zakousl do protivníka a první gól přišel už v deváté minutě, kdy se po rychlém přesunu do vápna prosadil Santiago Giménez. Tlak pokračoval a ve 24. minutě to bylo už o dvě branky, to se křížnou ranou z dálky trefil Orkun Kökçü. Nebylo to ale vše, neboť Feyenoord byl při chuti a přidal ještě jeden gól. Konoplja zahrál v šestnáctce rukou a Orkun Kökçü střelou po zemi upravil na současných 3:0. Domácí tým tak má skvěle našlápnuto do čtvrtfinále Evropské ligy.
45+1'
44'
Alírezá Džahánbachš dnes také touží po brance. Nyní to zkusil z levé strany technickým pokusem, oblouček prolétl kousek nad břevnem.
42'
Po dlouhé době se do útoku dostali i hosté, jmenovitě to byl Traoré. Ten své sólo zakončil pouze do nohy Wellenreuthera a navíc, jak se hned vzápětí ukázalo, tak byl při příjmu míče v těsném ofsajdu.
41'
Zpoza pokutového území vystřelil Alírezá Džahánbachš a jeho skákavý pokus notně protáhl v tuhle chvíli dobře reagujícího Trubina.
40'
Nápor domácích pokračuje, Feyenoord je při chuti. Nyní se do dobré pozice dostal Giménez, prudkou ranou však poslal pouze pozdrav mezi diváky na tribuně.
38'
Míč si na penaltový puntík postavil ORKUN KÖKÇÜ, dal si dlouhý a rychlý rozběh a střelou po zemi překonal Trubina, který vilol skok na opačnou stranu – 3:0.
37'
Penalta pro Feyenoord. Centr z levé strany se opřel o ruku Juchyma Konoplji a rozhodčí neváhal ani okamžik!
37'
Přehuštěný prostor u hranice vápna hostů, Feyenoord se snaží probít ke střele.
35'
Nyní už zase domácí. O přihrávku si ukázáním říkal Hancko, od spoluhráče ale dostal pas, který se vytočil do zámezí.
33'
Závar před domácí brankou, velkou aktivitou hýřil zejména Konoplja, obrana Rotterdamu měla plné ruce práce s odkopem. Nakonec vše řešil dobře postavený Geertruida a a také López.
32'
Doněck začíná alespoň trochu přidávat na tempu, posílá do vápna zajímavé míče, nicméně Feyenoord zvládá zatím odvracet.
30'
Moc nescházelo a byl sníženo! Z dálky napřáhl Georgij Sudakov a jeho dělovka zatřásla Wellenreutherovým břevnem!
29'
Už je po akci před Wellenreutherem, domácí se hravě osvobodili a hru posunuli na opačnou stranu.
29'
Další pád hostů v šestnáctce, nyní to byl Kryskiv. Šachtar si z toho všeho vybojoval pouze rohový kop.
27'
V pokutovém území domácích upadl Zubkov, sudí měl však výborný výhled a nechal jen pokračovat ve hře.
25'
Teď už to budou mít hosté hodně těžké, zvlášť když se zatím v ofenzívě hodně trápí.
24'
Už je to o dvě branky! Roh se sice domácím nevyvedl, ale brzy se k míči vrátili, Szymański přihrál na ORKUNA KÖKÇÜA, ten měl okolo sebe dostatek prostoru na střelu a ranou z dálky překonal gólmana, který v tomto případě nemohl mít zcela čisté svědomí – 2:0.
23'
Trubin vyrazil i Idrissiho střelu po průniku levou stranou a Feyenoord bude rozehrávat rohový kop.
22'
Rychlý protiútok Feyenoordu, po přihrávce po zemi na levou stranu střílel López a Trubin jen tak tak vykopl!
21'
Domácí samozřejmě žádali kartu červenou, verdikt se ale neměnil. Kökçü byl chvíli ošetřován, ale už je zase připraven do hry.
21'
Začíná přibývat nervozity a je tu i první žlutá karta utkání. Za ostrý zákrok na Kökçüa ji dostal hostující Arťom Bondarenko.
19'
Ruka domácího Kökçüa na vlastní polovině, ale ani tohle Doněck nevyužil k založení nějaké nebezpečné akce.
17'
Zubkov už prudký pas na hrací ploše zastihl, k centru ale prostor neměl. Posunul tedy zpět na Konoplju, ale ani on nebyl s plánem poslat přihrávku před branku úspěšný.
15'
Po delší době se do útoku vydali i hosté, Konoplja vysunoval Traorého, poslal mu však až moc prudký pas a Feyenoord bude vhazovat.
14'
Netrefil se ani Sebastian Szymański, jeho střele zpoza pokutového území scházelo několik metrů, aby šla na bránu.
13'
Na pravé straně měl trochu prostoru na postup Džahánbachš, rána křížel ovšem prolétla vedle. Sám hráč ještě reklamoval teč a tedy roh, u sudího s tím ale neuspěl.
12'
A zase domácí u míče, je to zatím skutečně fotbal na jednu branku, na tu Šachtaru.
10'
Šachtar tak musí co nejdříve překopat své taktické plány, rozhodně to bude chtít začít výrazněji útočit.
9'
Domácí jdou do rychlého vedení! Po zisku míče na půlce posunul Alírezá Džahánbachš na SANTIAGA GIMÉNEZE, ten si navedl míč na střed a z vápna nechytatelnou ranou k tyči překonal marně se natahujícího Trubina – 1:0!
8'
Feyenoord je hnán zaplněnými tribunami a zatím soupeře celkem výrazně přehrává.
7'
Hostující tým se moc dlouho u míče neudržel, přišla okamžitá ztráta a Wellenreuther otáčí hru na opačnou stranu.
6'
S Lópezem si narážel Oussama Idrissi, ale i když předvedl rychlé nohy, prudký pas na hrací ploše nezastihl. Odkopává se od hostující branky.
5'
Šachtar předvádí v úvodu hodně opatrný a pomalý fotbal. Mychajličenko nyní nepřešel přes Lópeze.
4'
První střela, měl ji domácí Giménez. Ten se hrnul k brance středem, rána zpoza vápna letěla ale vedle levé Trubinovy tyče.
3'
Malá domů na Wellenreuthera, ten měl dostatek času na poklidnou rozehrávku.
2'
Domácí Orkun Kökçü vystihl rozehru Šachtaru a okamžitě centroval. Obrana ukrajinského celku musela pohotově odvracet, aby hned v úvodu nepřišlo nepříjemné zakončení na Trubinovu branku.
1'

Feyenoord Rotterdam: Wellenreuther – Geertruida, Trauner, Hancko, López – Wieffer, Szymański, Kökçü (C) – Džahánbachš, Giménez, Idrissi.
Náhradníci: Marciano, Troost – Holmgren Pedersen, Rasmussen, Danilo, Dilrosun, Paixão, Taabouni, Kasanwirjo, Bullaude, Milambo.
Trenér: Arne Slot

FK Šachtar Doněck: Trubin – Konoplja, Bondar, Matvijenko, Mychajličenko – Stěpaněnko (C) – Zubkov, Bondarenko, Sudakov, Kryskiv – L. Traoré.
Náhradníci: Ševčenko, Pjatov – Sikan, Djurasek, Kelsy, Topalov, L. Taylor, Očeretko, Farina, Nazaryna, Petrjak, Rakyckyj.
Trenér: Igor Jovičević

Rozhodčí: Gil (ESP) – Nevado (ESP), De Fransisco (ESP).
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadion Feijenoord začne v 18:45, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Jesús Gil, kterému budou na pomezí asistovat Ángel Nevado a Iker De Fransisco. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Joé Luis Munuera a u videa budou Juan Martinez Munuera a Cesar Soto Grado. Všichni pánové jsou ze Španělska.
První utkání

Minulý týden se ve Varšavě oba celky utkaly poprvé, nizozemský celek měl celkovou převahu v držení míče, střelách na branku i mimo ni, rozehrál více rohových kopů, ale byl nakonec rád za remízu. Dlouho se hrálo bez branek, až v 79. minutě se trefil Rakyckyj a vypadalo to, že Šachťar vybojuje výborný výsledek. Jenže v 88. minutě srovnal Bullaude a přetočil výhodu alespoň trochu na stranu Rotterdamu.

FK Šachťar Doněck – Feyenoord Rotterdam 1:1 (0:0)

Branky: 79. Rakyckyj (Sudakov) – 88. Bullaude (Paixão)

Žluté karty: 70. Wieffer (FEY)

FK Šachtar Doněck: Trubin – L. Taylor, Matvijenko, Rakyckyj, Topalov – Stěpaněnko (C) – Zubkov (77. Šved), Bondarenko (90. Nazaryna), Sudakov (90. Petrjak), Kryskiv (62. Djurasek) – L. Traoré (62. Kelsy).

Feyenoord Rotterdam: Wellenreuther – Holmgren Pedersen (57. Trauner), Geertruida, Hancko, Hartman – Wieffer, Kökçü, Szymański (72. Dilrosun) – Džahánbachš (86. Bullaude), Danilo, Idrissi (72. Paixão).

Rozhodčí: Kružliak – Hancko, Pozor.
Dobrý podvečer u Evropské ligy. Společně se podíváme na osmifinálovou odvetu mezi týmy Feyenoord Rotterdam a FK Šachťar Doněck.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.