Evropská liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kyjev : AEK Larnaka - 15. září 2022   21:00

Kyjev
Kyjev
0:1
(0:1)
AEK Larnaka
AEK Larnaka
8' Gyurcsó
Kyjev
Bojko – Kędziora (68. Karavajev), Zabarnyj, Syrota, Dubinčak – Cygankov, Sydorčuk (C), Andrijevskij (68. Šepeljev), Kabajev (84. Vanat) – Bujalskij, Garmaš (46. Besedin).
Ignatěnko – Burda, Kravčenko, Parris, Carenko, Tymčyk, Vivčarenko, Jacyk.
Kehlet – Hummelgaard, Skytte
Cracovia Stadium, Krakow
AEK Larnaka
Pirić – Christoforou, Miličević, Tomović, García – Pons (73. Naoum), Mamas (64. Oier) – Gyurcsó (77. Englezou), Tričkovski (C) (64. Ledes), Altman – Olatunji (73. Lopes).
Gordić, Toumpas – Andreou, M. González, Faraj, Rosales.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 5:2. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 15:13.
Je konec. AEK Larnaka zvítězila nad Dynamem Kyjev 1:0. Už v 8. minutě se ujal exekuce přímého kopu Ádám Gyurcsó, který přesně trefil levou šibenici a domácí brankář se marně natahoval. Následně se Dynamo dostalo do nátlaku a ve 29. minutě vstřelil branku Vitalij Bujalskij, ovšem ta nakonec neplatila po těsném ofsajdu Vladyslava Dubinčaka. Ve druhé části se Kyjev snažila vytvářet šance a příležitosti, ale nakonec žádná velká nepřišla a Larnaka získala tři body po velmi pečlivé defenzívě.
90+4'
90'
Arťom Besedin dával míč z levé strany naslepo do vápna, ale našel pouze protihráče.
89'
Vypadá to, že kyperský celek si opravdu odveze tři body po pečlivé defenzívě a skvělé brance z přímého kopu.
87'
Hrvoje Miličević dokázal odkopnout mířící přihrávku do vápna a Kyjev získala autové vhazování. Daleko ale domácí nedošli a dopustili se faulu.
86'
Giorgos Naoum už nestihl míč na hrací ploše. Dynamu se ale čas rychle krátí a nyní se musí bránit útoku Larnaky.
84'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev:
ze hřiště odchází Vladyslav Kabajev, přichází Vladyslav Vanat.
83'
Brankář hostů Kenan Pirić uviděl kartu žluté barvy za zdržování při rozehrávce.
83'
Tentokrát pro změnu útok Kyjeva zastavila ofsajdová past soupeře. AEK je dnes na defenzívu připraven opravdu skvěle.
82'
Vladyslav Kabajev si nedokázal zpracovat další nákop do vápna a dopustil se hraní rukou.
80'
Zbývá posledních deset minut a i přes aktivnější hru ze strany Dynama je ve vedení stále Larnaka.
79'
Rafael Lopes šel v souboji se Serhijem Sydorčukem loktem napřed, což sudí viděl a odpískal.
77'
Střídání v týmu AEK Larnaka FC:
ze hřiště odchází Ádám Gyurcsó, přichází Nikos Englezou.
76'
Serhij Sydorčuk uviděl od sudího žlutou kartu za svůj nedovolený zákrok.
75'
Dynamo pokračuje autovým vhazováním na pravé straně, ale tam se posléze Vladyslav Kabajev dopustil faulu.
73'
ze hřiště odchází Victor Olatunji, přichází Rafael Lopes,
ze hřiště odchází Pere Pons, přichází Giorgos Naoum.
72'
Centry do vápna hostů létají čím dál častěji, ale znovu skvěle zabojovala obrana AEK.
70'
Kenan Pirić chytá balón do svých rukou a Larnaka je dvacet minut od překvapení!
68'
ze hřiště odchází Tomasz Kędziora, přichází Olexandr Karavajev,
ze hřiště odchází Olexandr Andrijevskij, přichází Volodymyr Šepeljev.
67'
Tentokrát útočnou akci Dynama přerušil pomezní rozhodčí, jenž zvedl praporek na signalizaci ofsajdu.
65'
Nyní Kyjev rozehrála volný kop, ale obrana hostů byla znovu připravená a odkopla balón do bezpečí.
64'
ze hřiště odchází Ivan Tričkovski, přichází Gus Ledes,
ze hřiště odchází Rafail Mamas, přichází Oier.
63'
Pere Pons se dopustil faulu a uviděl od sudího žlutou kartu.
60'
Hodina utkání je za námi a Larnaka stále vede nad Kyjevem 1:0 díky brance Ádáma Gyurcsa.
59'
Arťom Besedin si sbíhal na nákop Tomasze Kędziory, ale u míče byl jako první Kenan Pirić.
57'
Dynamo už opět obléhá šestnáctku soupeře a Olexandr Syrota to vyzkoušel z dálky, ovšem jeho pokus letěl nad horní tyč.
55'
Znovu se Viktor Cygankov vydal s míčem dopředu, ale spoluhráči nepochopili jeho záminku.
53'
Larnaka má zatím velmi pečlivou defenzívu a Kyjev to má s její dobýváním velmi těžké.
52'
Tomasz Kędziora se snažil odcentrovat z pravé strany, ale míč opět zblokovala obrana soupeře.
50'
Viktor Cygankov sice dostal přihrávku na pravou stranu, ale s míčem nedokázal vykouzlit nic vážnějšího.
48'
Kyjev vybojovala rohový kop z pravé strany, ale následné zakončení nic nepřineslo.
47'
Larnaka získala autové vhazování na polovině soupeře, ale centr do vápna odkopl Illja Zabarnyj.
46'
ze hřiště odchází Denis Garmaš, přichází Arťom Besedin.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
První část utkání je za námi a Kyjev prohrává s Larnakou 0:1. Už v 8. minutě se ujal exekuce přímého kopu Ádám Gyurcsó, který přesně trefil levou šibenici a domácí brankář se marně natahoval. Následně se Dynamo dostalo do nátlaku a ve 29. minutě vstřelil branku Vitalij Bujalskij, ovšem ta nakonec neplatila po těsném ofsajdu Vladyslava Dubinčaka. Ke konci první půle už si Dynamo nevypracovalo žádnou větší příležitost.
45+2'
45+2'
Kyjev pokračuje v nátlaku, ale ten se stále nedaří prolomit a obrana Larnaky znovu odkopává balón ze svého vápna.
45'
Serhij Sydorčuk se opřel do skákajícího míče z dálky a jeho pokus mířil k levé tyči, ale gólman Kenan Pirić měl hodně času se přesunout a chytit balón do rukou.
44'
Standardní situace ani tentokrát nepřinesla nic nebezpečného, ale po chvíli přišel faul Rafaila Mamase, jenž také vidí kartu žluté barvy.
43'
Standardní situace Dynama sice nepřinesla nic nebezpečného, ale Kyjev bude pokračovat rohovým kopem Vladyslava Kabajeva.
42'
Ángel García zatáhl Vitalije Bujalského, který si připravoval míč na střelu a uviděl žluté varování.
41'
Kenan Pirić vyběhl mimo své vápno na dlouhý míč soupeře a odkopl jej do bezpečí.
40'
Tentokrát domácí pochybili v komunikaci a přišli o míč, čehož Larnaka využila a Omri Altman se dostal ke střele, ale ta byla zblokována.
38'
Kyjev získala rohový kop z levé strany, který rozehrála nakrátko a posléze přišel centr do vápna, jenž se odrazil do kolena Viktora Cygankova, ale ten zakončil vedle.
37'
Vitalij Bujalskij se snažil dostat za obranu soupeře po nákopu obránce, ale provinil se jen útočným faulem.
36'
Standardní situace Larnaky byla rozehrána signálem na Ivana Tričkovského, ovšem jeho pokus letěl jen nad bránu Bojka.
35'
Ádám Gyurcsó získal balón na pravém křídle, ale Olexandr Andrijevskij jej stáhl k zemi a uviděl žlutou kartu.
32'
Tentokrát se Kypros Christoforou dopustil faulu a Kyjev je v tlaku.
30'
Půl hodina utkání je za námi a Larnaka tak vede nad Dynamem stále 1:0, ovšem s velkým štěstím.
29'
Branka neplatí! Vladyslav Dubinčak si sběhl na levé straně za obranu a posléze posunul míč pod sebe na Vitalije Bujalského, který zakončil přesně k pravé tyči. Videorozhodčí ovšem našel Dubinčaka v těsném ofsajdu!
27'
Dynamo je povzbuzováno svými fanoušky, kteří zavítali do polského Krakova. Zatím ale ukrajinské mužstvo nedokázalo vytvořit nic vážnějšího.
25'
Illja Zabarnyj skvělým skluzem zastavil Victora Olatunjiho, ale AEK bude pokračovat autovým vhazováním.
24'
Chyby se při rozehrávce dopustili hosté, ale z protiútoku Kyjeva nebylo nic nebezpečného.
22'
Znovu zapracovala defenzíva Larnaky skvěle a odkopla míč do bezpečí ze své šestnáctky. Dynamo se zatím nemůže pořádně dostat do zápasu.
21'
Ángel García šel do souboje se soupeřem příliš tvrdě a provinil se faulem na vlastní polovině u rohového praporku.
19'
Olexandr Andrijevskij hledal centrem do vápna svého spoluhráče, ale balón utekl pouze do zámezí.
17'
Nebezpečná situace uvnitř domácího vápna, ale hosté nedokázali využít této příležitosti, kdy brankář Denys Bojko nebyl stoprocentně připraven a nacházel se mimo brankoviště.
16'
Standardní situace ale nepřinesla nic vážnějšího a posléze Dynamo získalo autové vhazování na své polovině.
15'
Nyní se dopředu dostala Larnaka, která získala rohový kop z pravé strany, jenž si vezme na starost Ádám Gyurcsó.
14'
Nakonec přišel nákop za obranu, ale ten skončil jen bezpečně v rukou brankáře Kenana Piriče. Tlak ukrajinského celku pokračoval, ale další centr končí v moci gólmana.
13'
Nyní se toho na hrací ploše příliš neděje, protože Dynamo drží balón na své polovině, ale přechod do útoku je pomalejšího rázu.
11'
Nebezpečný centr přiletěl do vápna hostů z levého křídla, ale defenzíva Larnaky si poradila a odvrátila balón.
9'
Kyjev sice vstoupila do zápasu velmi aktivně, ale nyní bude muset dohánět jednobrankovou ztrátu.
8'
Larnaka právě vstřelila branku!
Hosté otevírají brankový účet zápasu! K exekuci přímého kopu se postavil ÁDÁM GYURCSÓ, který poslal fantastickou střelu přes zeď přesně do levé šibenice a gólman Denys Bojko byl krátký.
6'
Kyjev se provinila faulem blízko vlastního vápna, když stáhla k zemi Victora Olatunjiho a AEK má k dispozici přímý kop.
4'
Serhij Sydorčuk se opřel do míče zpoza vápna, ovšem jeho pokus neprošel na bránu soupeře. Následně přišel centr do vápna, ale ten skončil bezpečně v rukou gólmana Kenana Piriče.
3'
Hrvoje Miličević posunul balón Ángelu Garcíovi na levém křídle, ale z útočné akce Larnaky nebylo nic nebezpečného.
2'
Hosté se provinili faulem ve středu hrací plochy, což znamená míč pro Dynamo Kyjev.
1'

FC Dynamo Kyjev: Bojko – Kędziora, Zabarnyj, Syrota, Dubinčak – Cygankov, Sydorčuk (C), Andrijevskij, Kabajev – Bujalskij, Garmaš.
Náhradníci: Ignatěnko – Burda, Besedin, Karavajev, Kravčenko, Parris, Šepeljev, Carenko, Tymčyk, Vivčarenko, Vanat, Jacyk.

AEK Larnaka FC: Pirić – Christoforou, Miličević, Tomović, García – Pons, Mamas – Gyurcsó, Tričkovski (C), Altman – Olatunji.
Náhradníci: Gordić, Toumpas – Andreou, Englezou, M. González, Faraj, Naoum, Ledes, Lopes, Rosales, Oier.

Rozhodčí: Kehlet – Hummelgaard, Skytte.
AEK Larnaka se ve 2. předkole Ligy mistrů utkala s dánským Midtjyllandem. Nakonec ale o prohře dvojzápasu rozhodly penalty. Ve 3. předkole Evropské ligy AEK dokázal vyřadit Partizan. Ve 4. předkole si poradila s ukrajinským Dniprem. V úvodu skupinové fáze přivítalo Rennes. Ve 29. minutě poslal hosty do vedení Theate, ale ve 33. minutě srovnal domácí Sanjurjo. I tady padla branka v samotném konci utkání, když se v 90+4. minutě prosadil Assignon a Rennes vyhrálo 2:1. V domácí lize se nachází na 7. pozici se 4 body.
FC Dynamo Kyjev se v obnovené ukrajinské lize nachází na 11. místě se 3 body a skóre 3:6. Ve 2. kole Ligy mistrů dokázalo Dynamo postoupit přes Fenerbahce. Ve 3. kole vyřadilo také rakouský Sturm Graz. Ve 4. předkole ovšem Kyjev vypadl s velmi dobře hrající Benficou. V 1. kole skupinové fáze zavítalo Dynamo právě na půdu tureckého Fenerbahce, se kterým svedla boje v předkole LM. Ve 35. minutě otevřel skóre domácí Gustavo Henrique. V 63. minutě sice srovnal Cygankov, ale v 90+2. minutě zařídil vítězství tureckého celku Batshuayi. Kyjev tak na úvod prohrála 1:2.
Ve 2. kole skupinové fáze Evropské ligy se proti sobě utkají týmy FC Dynamo Kyjev a AEK Larnaka FC. Tato mužstva se spolu ještě neutkala. Dnes se bude hrát na Crocovia stadionu v Krakově. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Kehlet a jeho asistenti Hummelgaard a Skytte. Úvodní výkop je naplánován na 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.