Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Šachtar - 22. února 2024   21:00

Marseille
Marseille
23' Aubameyang (Harít) • 74' Sarr (Aubameyang) • 81' Kondogbia
3:1
(1:1)
Šachtar
Šachtar
12' Sudakov
Marseille
P. López – Mbemba, Meïté, Gigot, Merlin – Clauss, Kondogbia, Únáhí (64. Veretout) – Harít (90+4. Soglo), Moumbagna (64. Sarr), Aubameyang (85. Ndiaye).
Blanco, Ngapandouetnbu – Correa, Luis Henrique.
Stieler – Gittelmann, Borsch
Stade Vélodrome, Marseille
Šachtar
Riznyk – Konoplja, Rakyckyj, Matvijenko, Azarovi (84. Pedrinho) – Stěpaněnko (83. Newerton) – Zubkov (84. Šved), Bondarenko (84. Kryskiv), Sudakov, Eguinaldo – Sikan (84. L. Traoré).
Ruďko – Gočoleišvili, Kelsy, Kevin, Miroshi, Nazaryna, Cukanov.

Ode mě je to pro dnešní večer všechno, přeji hezký zbytek týdne a třeba zase někdy na počtenou!
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:19.
Olympique Marseille poráží v dnešním duelu ukrajinský tým Šachtar Doněck a postupuje po výsledcích 2:2 a 3:1 do další fáze soutěže.
Dnes však francouzský klub vyhrál zaslouženě. Do vedení sice šli hosté, a to v 12. minutě, když potrestal penaltový faul Clausse Georgij Sudakov – 0:1. Marseille ale od té doby svého soupeře přehrávalo a v 23. minutě se dočkalo zaslouženého vyrovnání, když se prosadil Pierre-Emerick Aubameyang.
Ve druhé půli pak domácí definitivně rozhodli o svém postupu, a to přibližně patnáct minut před koncem základní hrací doby, když propadl balon až ke střídajícímu Ismailu Sarrovi, který nekompromisně zakončil. Razítko na postup pak vstřelil v 81. minutě Geoffrey Kondogbia, který z velkého úhlu propálil vše, co mu stálo v cestě. Šachtar už dvougólové manko stáhnout nedokázal a se soutěží se tak loučí. Naopak Marseille může po výhře 3:1 s napětím vyhlížet zítřejší los osmifinále Evropské ligy.
90+7'
90+6'
I když už ubíhá šestá nastavená minuta z původně avizovaných sedmi, sudí Stieler ještě dává hostům jakousi šanci.
90+5'
V páté nastavené minutě mohl ještě vstřelit gól naděje pro hosty střídající Newerton, ale brankář López zasáhnul.
90+4'
Střídání v týmu Olympique Marseille:
ze hřiště odchází Amín Harít, přichází Emran Soglo.
90+3'
Následnou standardku rozehrál Harít centrem, který usměrňoval na branku Veretout, brankář Riznyk ale dokázal zasáhnout.
90+2'
Následný brejk na druhou stranu musel hasit jen za cenu žluté karty stoper Jaroslav Rakyckyj.
90+2'
Centr od rohového praporku vyslal Sudakov, ale obrana Marseille si s ním poradila.
90+1'
Avšak Šachtar se ještě nevzdává, uvidíme totiž rohový kop v podání hostů.
90'
Ismaila Sarr hledal zajímavým dloubáčkem Ndiayeho, ten však balon nezasáhl.
89'
Hostům už čas utíká velmi rychle, navíc se stále hraje na jejich obranné polovině.
88'
Další nebezpečí chtěl způsobit před brankou Riznyka Ismaila Sarr, jeho pokus o přihrávku ale byl sražen na roh.
87'
Ze standardky se Marseille neprosadilo, ale balon se jim vrátil rychle zpátky ke kopačkám.
86'
Krajní bek Šachtaru Konoplja zastavil faulem Ndiayeho a může být rád, že neviděl druhou žlutou kartu.
85'
ze hřiště odchází Pierre-Emerick Aubameyang, přichází Iliman Ndiaye.
84'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck:
ze hřiště odchází Arťom Bondarenko, přichází Dmytro Kryskiv,
ze hřiště odchází Danylo Sikan, přichází Lassina Traoré,
ze hřiště odchází Olexandr Zubkov, přichází Marjan Šved,
ze hřiště odchází Irakli Azarovi, přichází Pedrinho.
83'
ze hřiště odchází Taras Stěpaněnko, přichází Newerton.
81'
Marseille právě vstřelilo branku!
Domácí střílí třetí a možná rozhodující branku! Centr Clausse ze standardky prodloužil brankář Dmytro Riznyk jen k GEOFFREYMU KONDOGBIOVI, který následně z velkého úhlu prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 3:1!
80'
Taras Stěpaněnko nakonec vidí žlutou kartu za předchozí faul na Aubameyanga.
80'
Po souboji mezi Stepanenkem a Aubameyangem je pískán faul ukrajinskému záložníkovi. Oba fotbalisté ale zůstávají ležet na trávníku.
79'
Ze standardky to zkusil přímo na branky Rakyckyj, gólman Pau López ale kvalitním zákrokem chytá.
78'
No a pronikajícího Sudakova zastavil až jasný faul Veretouta, ukrajinský tým bude zahrávat zajímavou standardní situaci.
77'
Hosté to však ještě nevzdávají a právě kombinují s balonem kolem půlicí čáry.
76'
Branka platí, Marseille tak vede 2:1, celkově pak 4:3.
74'
Domácí otáčejí průběh zápasu! Dalekonosný nákop Clausse propadl po souboji mezi Aubameyangem a Matvijenkem k ISMAILU SARROVI, který svou prvotřídní volejí nedal brankáři hostů šanci – 2:1! Asistence: Pierre-Emerick Aubameyang.
73'
Jeden ze záložníků Šachtaru se provinil faulem ve středu hřiště, Marseille rozehrává.
72'
Tento centr však končí jen v rukavicích brankáře Riznyka.
72'
Kondogbiova přihrávka na Aubameyanga sice byla zblokována, rozhodčí Stieler ale ještě dopísknul předchozí faul na záložníka Marseille, který se provinil Stepanenko.
71'
Danylo Sikan sice dokázal prodloužit balon za sebe, tam však byli pouze hráči Marseille.
70'
Harítův centr do pokutového území odvrací znovu Rakyckyj ven ze šestnáctky.
68'
Kapitán Šachtaru Stepanenko v akrobatické pozici odehrává míč před Sarrem do autu.
67'
Veretoutova přihrávka neprošla až k Aubameyangovi, Olympique však zůstává u balonu.
66'
Mbemba si u rohového praporku neporadil ideálně a daroval balon hostům avšak Bondarenko pálí hodně mimo.
65'
V druhém poločase to zatím není taková dominance od domácích, naopak Doněck alespoň občas zaútočí.
64'
Nově příchozí Sarr se k balonu dostal rychleji než Rakyckyj a vypadalo to, že jej ukrajinský obránce fauloval, hlavní rozhodčí Stieler ale signalizuje jen rozehrávku od branky.
64'
ze hřiště odchází Faris Pemi Moumbagna, přichází Ismaïla Sarr,
ze hřiště odchází Azzáedín Únáhí, přichází Jordan Veretout.
63'
Matvijenko raději odehrává balon po zmatku před branou Šachtaru do zámezí, Marseille bude střídat.
62'
Další Claussův centr do šestnáctky ukrajinského klubu odvrací stoper Jaroslav Rakyckyj.
61'
Prudkou střelu ze střední vzdálenosti teď vyslal stoper Marseille Chancel Mbemba, ale zařízení o hodně minul.
60'
Zubkov dobře povedl balon na hranu šestnáctky a přihrál Sudakovovi, jehož následnou přihrávku ale přečetla obrana francouzského klubu.
59'
Brankář Riznyk sice poslal svůj odkop jen na tribunu, ale Marseille tentokrát jeho branku neohrozilo.
58'
V přerušené hře viděl v ruce hlavního rozhodčího žlutou kartu Mykola Matvijenko, pravděpodobně za zdržování hry.
58'
Centr ze značky rohového kopu ale byl příliš přetažený a na druhé straně tak může vhazovat Marseille.
57'
Eguinaldo našel přihrávkou zatím docela nevýrazného útočníka Sikana, který chtěl zakončit, ale jeho střelu zblokoval na další roh stoper Meïté.
56'
Hosté zakombinovali na levé straně, následný centr Azaroviho ale končí jen v rukavicích gólmana Lópeze.
55'
Další rohový kop rozehrávali domácí na přední tyč, kde však dobře zabránila nebezpečí obrana Šachtaru.
54'
A znovu se k hlavičce dostal Mbemba, brankář Riznyk zasahuje na brankové čáře.
53'
Marseille teď velmi dobře zahrálo akci před pokutovým územím Doněcku a ke střele se dostal Clauss, ta však byla lehce tečována a my tak budeme svědky dalšího rohu.
52'
Zubkov se sice napoprvé dostal kolem Merlina, ale poté už zasáhla obrana Marseille a ukrajinského fotbalistu odzbrojila.
51'
Na dobrý centr ze značky rohového kopu si naskočil Juchym Konoplja, z ideální pozice ale těsně minul branku Lópeze, který by jinak byl bez šance!
50'
Konoplja se snažil po přihrávce Zubkova centrovat, ale jeho pokus byl zblokován na rohový kop.
50'
Domácí fotbalisté vytlačili Matvijenka do zámezí, ale i přesto bude Šachtar pokračovat ve své akci autovým vhazováním.
49'
Amín Harít si pomohl proti hostujícímu Eguinaldovi nedovoleným zákrokem, což neušlo hlavnímu rozhodčímu.
48'
Claussův centr přeletěl všechny připravené hlavičkáře Marseille a končí až u Konopliji.
47'
Azzáedín Únáhí byl o míč obrán nedovoleně, sudí Stieler píská faul u půlicí čáry.
46'
Mbembův nákop hledal nabíhajícího Aubameyanga, hostující stopeři si však s urostlým forvardem Marseille poradili.
46'
Prvním výkopem v druhé půli se prezentovali hosté.
46'
Po první půli je stav na Stade Vélodrome mezi domácím Olympiquem Marseille a hostujícím Šachtarem Doněck vyrovnaný 1:1. V součtu s prvním zápasem je skóre 3:3.
Do zápasu lépe vstoupili hosté, kteří se také jako první dostali do vedení, a to když penaltový faul Gigota na Eguinalda potrestal ze značky pokutového kopu Georgij Sudakov. Od té doby však byli lepší domácí a ukrajinský celek se dostával na polovinu soupeře jen zřídkakdy. Tlak Marseille nakonec vyústil až ve vyrovnávací branku, kterou vstřelil ve 23. minutě Pierre-Emerick Aubameyang. Francouzský klub poté i nadále svého soupeře přehrával, ale další gól už jsme neviděli a tak skončila první půle za stavu 1:1.
45+6'
45+5'
Avšak penalta je kopat opravdu nebude.
45+5'
Avšak probíhá komunikace s VARem, neboť zákrok Rakyckého na Moumbagnu byl podezřelý.
45+4'
Nákop Lópeze prodloužil Aubameyang za sebe, kde v pokutovém území upadl po kontaktu s obráncem Moumbagna, rozhodčí ale penaltu neodpískal. Míč se tak odrazil k Harítovi, který zakončuje jen nad branku.
45+3'
Hostující Juchym Konoplja zastavil unikajícího Moumbagnu jen za cenu žluté karty.
45+2'
Dobrý centr ze standardky prodloužil Matvijenko na Eguinalda, který ale z dobré pozice hlavičkuje jen do rukavic brankáře Lópeze.
45+1'
Na druhé straně hřiště teď došlo ke stejnému souboji, ale tentokrát s lepším koncem pro Brazilce Eguinalda, který se nechal Claussem faulovat.
45'
Hostující Eguinaldo úplně zbytečně dohrál u postranní čáry Clausse a za žlutou kartu ještě může být relativně rád.
45'
Na začátku 45. minuty rozehrává Marseille od vlastního gólmana.
44'
Přímo ze standardky domácí nezahrozili, ale stále zůstávají v držení balonu.
43'
Faris Moumbagna był přidržen v souboji obráncem Rakyckym a i když s tím ukrajinský stoper nesouhlasí, je pískáno.
42'
Po rohu nadvakrát pálil stoper Bamo Meïté, ale obranu soupeře ani jednou nepropálil.
42'
Šachtar teď vlastní chybou daruje Marseille další roh.
41'
Marseille rozehrálo nakrátko, Claussův centr jen prosvištěl pokutovým územím, z druhé stranu následně centroval Harít, na jeho pobídku si naskočil Kondogbia, ale hlavičkuje vedle.
40'
Matvijenkův zákrok na polovině hřiště neunikl oku sudího Stielera, Olympique může v klidu rozehrát.
40'
Zaútočit po pravé straně se teď pokusil i obránce Konoplja, ale daleko neprošel.
38'
A penalta se opravdu kopat nebude, Marseille bude pouze vhazovat.
38'
Po rohovém kopu znovu zakončoval Mbemba, na trávníku poté skončil Moumbagna i Gigot, ale sudí Stieler zatím penaltu nepíská.
37'
Merlinův centr znovu sražen do zámezí, uvidíme další rohový kop.
36'
Po dlouhé době registrujeme i zakončení na straně Šachtaru, ale Bondarenko pálí z velkého úhlu jen do boční sítě.
36'
Únahí si balon až příliš předkopl, čehož využil Rakyckyj a o balon jej připravil.
35'
Únahího nástřel do pokutového území hostů odvrací stoper Matvijenko.
34'
I tento centr z rohu našel hlavu Chancela Mbemby, ten však hlavičkuje jen do rukavic gólmana Riznyka.
33'
Mbemba hezkou přihrávkou vybídl k centru Clausse, jehož pobídku do pokutového území srazil obránce na další roh.
32'
Domácí vybojovali další roh, po kterém se snažil zakončovat Mbemba, ale jeho hlavička problémy defenzivě hostů nenadělala.
32'
V posledních minutách to vypadá, jako bychom na trávníku měli jenom jednu ofenzivu. Ukrajinský tým se skoro vůbec nedostává na polovinu soupeře.
31'
K exekuci standardky se postavil Geoffrey Kondogbia, ale trefil jen zeď.
30'
Faris Moumbagna był před pokutovým územím Šachtaru poslán na trávník Bondarenkem, uvidíme zajímavou standardku pro Marseille.
29'
Ztracený balon před vápnem domácího celku si nakonec našel Olexandr Zubkov, jeho střela mu však vůbec nesedla a končí vedle tyče.
28'
Marseille teď předvádí opravdu dobrý fotbal, Aubameyangův centr mířil na Clausse, který ale poslal balon jen do rukavic hostujícího gólmana.
27'
Rakyckyj odvrátil balon jen k Kondogbiovi, který si míč zpracoval a jeho následnou dělovku musel likvidovat brankář Riznyk!
26'
Amín Harít hezky vnikl do šestnáctky a snažil se také o zakončení, které však bylo zblokováno.
25'
Další útok Marseille kvůli nepřesné přihrávce Kondogbii nevyšel, s míčem teď kombinují hosté.
23'
Avšak dlouho se Šachtar u míče neudržel, Kondogbia získal míč a přes Haríta se balon dostal k osamocenému PIERRU-EMERICKU AUBAMEYANGOVI, který tváří v tvář brankáři Riznykovi nezaváhal – 1:1! Asistence: Amín Harít.
23'
Merlinova přihrávka do středu hřiště nebyla přesná, k míči se zadarmo dostávají hosté.
23'
Doněck se po vstřelené brance docela zatáhl a nechává hrát svého soupeře.
22'
Merlinův centr odvrátila obrana ukrajinského celku, Marseille ještě chvíli zůstalo u míče, ale hosty vysvobozuje faul Kondogbii na Bondarenka.
21'
Olympique toho zatím dopředu příliš nepředvedl, to se teď snažil změnit Amín Harít, ale nakonec stejně musel otočit směrem do obrany.
20'
Útočník Šachtaru Sikan po kontaktu s Meïtém padá, ale faul se nepíská.
19'
Už se zase hraje, aktivní Eguinaldo chtěl znovu zaútočit po levém křídle, ale tentokrát brankáře Lópeze neohrozil.
18'
No a ukrajinský záložník musí být po zákroku Gigota ošetřen. Ale na obranu Francouze, z opakovaných záběrů to vypadalo, že trochu podklouzl.
17'
O pár okamžiků už je ale pískáno, když domácí kapitán Samuel Gigot trochu nešťastně sestřelil Bondarenka a vidí v ruce rozhodčího žlutou kartu.
16'
Hostující útočník Sikan si pomohl proti Kondogbiovi faulem, německý sudí Stieler ponechává výhodu.
15'
Marseille bude pokračovat postupným útokem po pravé straně.
14'
Tak to je velký šok pro Marseille, které tak bude muset ve zbytku duelu dotahovat ztrátu.
13'
Marseille se snažilo o rychlou odpověď, ale nakonec budou vhazovat hosté.
12'
Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
Hosté jdou do vedení! K exekuci pokutového kopu se postavil GEORGIJ SUDAKOV a svou střelu poslal do pravé strany branky. Gólman Pau López si vybral druhou stranu a nezasáhl – 0:1.
11'
Pravost rozhodnutí sudího Stielera potvrdilo i video, penalta platí.
10'
Hostující Eguinaldo byl nedovoleně poslán na zem obráncem Marseille Claussem, na světě je penalta!
8'
Obránce Marseille Gigot odvrátil balon hlavou jen k Sikanovi, který hned vypálil, brankář López si ale s jeho střelou z první dobře poradil. Španělský gólman pak zasáhl i proti dorážce.
8'
Doněck rozehrával pod velkým tlakem, což ale hostům vyšlo a následně byl na trávník poslán nedovoleně Zubkov.
7'
A útočník Marseille Moumbagna je v úvodních minutách často vidět, tentokrát pro změnu fauloval hostujícího Eguinalda.
6'
Centr z rohu mířil přesně na hlavu kapitána domácích Gigota, ten však hlavičkuje nepřesně.
5'
Hosté ztratili míč na obranné polovině, čehož chtěl využít Moumbagna, ten sice podklouzl, ale i tak uvidíme první roh Marseille.
4'
Olympique se pokusil zaútočit středem, avšak zimní posila francouzského klubu Faris Moumbagna nepřihrála přesně.
3'
Nákop obránce Mbemby byl na trio útočníků Marseille až příliš dlouhý, Šachta bude vhazovat.
2'
Centr ze značky rohového kopu ale odvrací mimo šestnáctku Aubameyang.
1'
Hned v první minutě se snažil ohrozit gólmana Lópeze hostující Eguilando, ale obránce Marseille srazil jeho střelu na rohový kop.
1'
Úvodní výkop duelu provedli domácí fotbalisté, kteří nastoupili v bílých dresech. Hráči ukrajinského celku pak oblékli šedozelených barvách.
1'

Olympique Marseille: P. López – Mbemba, Meïté, Gigot, Merlin – Clauss, Kondogbia, Únáhí – Harít, Moumbagna, Aubameyang.
Náhradníci: Blanco, Ngapandouetnbu – Correa, Luis Henrique, Ndiaye, Sarr, Soglo, Veretout.
Trenér: Jean Louis Gasset

FK Šachtar Doněck: Riznyk – Konoplja, Rakyckyj, Matvijenko, Azarovi – Stěpaněnko – Zubkov, Bondarenko, Sudakov, Eguinaldo – Sikan.
Náhradníci: Ruďko – Gočoleišvili, Kelsy, Kevin, Kryskiv, Miroshi, Nazaryna, Newerton, Šved, L. Traoré, Cukanov, Pedrinho.
Trenér: Marino Pušić

Rozhodčí: Stieler – Gittelmann, Borsch.
Zdravím fanoušky evropského fotbalu! Od 21:00 se proti sobě utkají francouzský celek Olympique Marseille a ukrajinský tým Šachtar Doněck. V úvodním zápase, který se hrál v Hamburku nezvítězil nikdo a zápas skončil remízou 2:2. Zápas však byl velice výživný! Gabonský kanonýr Aubameyang poslal Marseille do vedení, ovšem Bondarenko dokázal srovnat a poté v 90. a 93. minutě padly další dva góly, které rozhodly o tom, že do Francie se přesune tento dvojzápas Evropské ligy s nerozhodným stavem. Domácí Marseille by mělo být poměrně jasným favoritem, ale jak ukázal první zápas, tak můžeme čekat cokoliv, klidně i prodloužení. Uvidíme tedy jak se oběma celkům bude ve čtvrtečním zápase dařit! Sledujte to společně se mnou prostřednictvím mého textového komentáře zde na onlajnech! Těším se na vás!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.