Bilbao - Panathinaikos | ONLINE | 24.8.2017 20:45 | Evropská liga (předkola) 2017/2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Panathinaikos - 24. srpna 2017   20:45

Ukončeno
Bilbao
Bilbao
23' Muniaín 
1:0
(1:0)
Panathinaikos
Panathinaikos
Bilbao
Sestavy:
Herrerín – Lekue, Etxeita, Laporte, Balenziaga – San José, Benat – Susaeta (C), Munaiaín, Cordoba – Aduriz
Náhradníci:
Arrizabalaga – Aketxe, Boveda, Sabin, Rico, Saborit, Williams
Panathinaikos
Sestavy:
Vlachodimos – Johansson, Koutroubis, Kolovetsios, Hult – Cabezas, Zeca (C), Kourbelis, Lod – Luciano – Chavez
Náhradníci:
Steele – Pispas, Molins, Chatzigiovannis, Evangelou, Donis, Altman
Přenos se aktualizuje automaticky

To je pro tuto chvíli ode mne už vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 6:0. Střely mimo: 7:6. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 16:14.
Je dobojováno. Athletic Bilbao nakonec slaví postup, neboť si pohlídal nadějný výsledek z prvního utkání. V tomto odvetném klání zvítězil 1:0 a může se těšit na skupinové boje Evropské ligy.
90+3'
Konec zápasu.
90+2'
Rico si seběhl k pokutovému území odkud se prezentoval hodně nepovedenou střelou. Vlachodimos bude ještě jednou vykopávat.
90+1'
Vypadá to, že další branku už neuvidíme. Athletic se sice drží s míčem na útočné polovině, při svým kombinacích se ale nikam nežene.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
88'
Luciano se na kraji pokutového území opřel z první do balónu a jeho technická střela končí pouze na tribuně za brankou.
87'
Hosté se navíc nemohou dostat k souvislejšímu držení míče. Athletic hraje přesně tak, jak mu to vyhovuje.
86'
Aketxeho střílený centr pouze proletěl pokutovým územím a je tak po rozruchu před brankářem Vlachodimosem.
85'
Poslední minutky se odehrávají daleko od šestnáctek obou celků. Až nyní budou mít domácí k dispozici další standardku.
84'
O postupujícím se zdá být rozhodnuto. Dle herního projevu hostujícího mužstva to nevypadá, že by se měl dít nějaký fotbalový zázrak.
83'
Za postranní čárou je v péči lékařů hostující Luciano. Špatnou zprávou je, že trenér Panathinaikosu už nemůže sáhnout k žádnému střídání.
82'
Aduriz se po krátkém driblinku s míčem pokusil kolmicí vybídnout Williamse. Před druhým jmenovaným skvěle uzmul balón Kolovetsios.
81'
Oba lodivodi už využili všechna svá střídání, jako poslední se na trávník podíval Aketxe. Poslední minuty by tak neměli doprovázet žádná delší přerušování.
80'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Muniaín, přichází Aketxe.
79'
Do konce utkání nám zbývá něco málo přes deset minut. Stále jsme viděli pouze jednu branku, dočkáme se další?
78'
Laporte sebral ve vzduchu další vysoký balón směřujíc na Chaveze, následně balón ze šestnáctky odvrátil Mikel Rico.
77'
Panathinaikos se drží s míčem na kopačkách, avšak daleko od branky soupeře. Navíc protihráči neúnavně napadají jejich rozehrávku.
76'
Žlutou kartu dostává Lekue (Athletic Bilbao).
76'
Williams předložil na pravou stranu na kolegu Lekueho, jehož centr doletěla pouze na hlavu připraveného Koutroubise.
75'
Chvilkový pobyt na útočné polovině zakončil nepřesnou střelou Zeca, jehož navštívenka absolutně minula prostor mezi třemi tyčemi.
74'
Střídání v týmu Panathinaikos FC: ze hřiště odchází Chavez, přichází Donis.
74'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Beňat, přichází Rico.
73'
Stále sledujeme fotbal na jednu stranu. Athletic je nesmírně aktivní a soupeř se absolutně nemůže prokousat ze sevření.
72'
Williams spěchal po pravé straně, následně přihrál osamocenému Adurizovi, který zblízka přehodil jak brankáře, tak i branku.
70'
Cordoba je zkrátka neúnavný. Domácí křidelník si to namířil kolem Johanssona až do šestnáctky, odkud ale nedokázal přihrát přesně na Adurize.
69'
Balenziaga si taktéž zkusil střelu z větší vzdálenosti. Míč z jeho kopačky doplachtil vysoko nad branku.
68'
Williams se okamžitě zapojil do kombinace svého celku, svým neúnavným napadáním vybojoval autové vhazování poblíž rohovému praporku.
67'
Chavez předvedl hodně teatrální pad uvnitř pokutového území. Na tuto komickou záležitost mu hlavní sudí pochopitelně neskočil.
66'
Střídání v týmu Panathinaikos FC: ze hřiště odchází Lod, přichází Altman.
Střídání v týmu Panathinaikos FC: ze hřiště odchází Cabezas, přichází Molins.
65'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Susaeta, přichází Williams.
64'
Hře hostujícího celku chybí lepší myšlenka, nějaký ten moment překvapení. Statistická hra totiž nevede k žádným větším příležitostem.
63'
Hodně rychle z branky vyběhl Herrerín, který následně odkopl přihrávku za obranu. Na druhé straně se Cordoba dostal k pohotové střele pouze doprostřed branky.
62'
Bilbao je jednoznačně aktivnějším celkem. Soupeř absolutně není schopen žádné podobné ofenzivní protiakce.
61'
Susaeta se s trochou štěstí dostal kolem protihráče, místo střely ale zkoušel ještě najít Muniaína. To se v tuto chvíli zdálo jako nejhloupější řešení.
59'
Hlavní sudí musel uklidňovat vypjatou debatu mezi Adurizem a Kourbelisem. Hostujícímu zadákovi se nelíbilo agresivní jednání soupeře.
58'
Akce ještě pokračovala odraženým balónem ke Cordobovi, který se ale pohyboval v ofsajdu. Jedná se už o třetí ofsajdové postavení Athleticu.
57'
Susaeta dostal balón do slušné palebné pozice, odkud samozřejmě vystřelil. Skákající střela nadělala Vlachodimosovi nečekané problémy.
56'
Cordoba se zmocnil míče a následně s ním běžel zhruba třicet metrů. Kolem něj se seskupilo snad pět hráčů a ti mu kulatý nesmysl odcizili.
55'
Panathinaikos se hnal do rychlého protiútoku, který nebyl vyřešen vůbec dobře. Cabezas uspěchal celou akci centrem přímo do prostoru, kde se pohyboval baskický brankář.
54'
Domácí začali druhý poločas o dost aktivněji, než ten první. Hráčů v pruhovaných dresech je plné hřiště a soupeř má co dělat.
53'
Cordoba obdržel přihrávku od Muniaína a na nic nečekal a poslal na penaltový puntík centr. Na ten si naskočil vytáhlý Aduriz, jenomže ani v tomto případě nezamířil přesně.
52'
Johansson přiťuknul do šestnáctky na Chaveze, před kterým velmi dobře zasáhl Laporte. Poté ještě pálil Kourbelis přímo do Herrínovi náruče.
51'
Také hosté se poprvé ve druhém poločas sžívají s hracím předmětem. Ten je momentálně na středové polovině.
50'
Následoval rohový kop, který zahrával Beňat. Výsledkem je ztečovaný centr přímo na Laporte, jenž pálil strašidelným způsobem.
49'
Hned z kraje přišla slušná šance domácího týmu. Muniaín si sbíhal na velmi hezký centr, který ale nedokázal vůbec trefit. Balón se následně dostal k Adurizovi, který v krkolomné pozici nezacílil přesně.
48'
Úvod druhého dějství se nese v poklidném tempu. Bilbao kombinuje u středového kruhu, soupeř neúnavně napadá rozehrávku.
47'
Druhý poločas je v plném proudu, úvodní slovo si vzali tentokráte domácí fotbalisté.
46'
Začal druhý poločas.
První poločas je za námi. Spokojenější odcházejí do kabin hráči Athleticu Bilbaa, kteří po jediné brance vedou 1-0. Hosté to mají v tuto chvíli ještě těžší, neboť potřebují vstřelit tři branky. Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
45'
První poločas skončil.
42'
Herrerín musel opět k zemi. Luciano si navedl míč na levačku a poté vypálil směr domácí branka. Jeho projektil minul pravou tyč zhruba o metr.
41'
Susaeta si přehodil balón na svojí silnější nohu a následně hledal na zadní tyči Cordobu. Ten se sice k hlavičce dostal, avšak k pouze slabé.
40'
A mohlo být sníženo! Chaves napřáhl z poměrně velkého úhlu a jeho střelu zastavila až vzdálenější tyč. Domácí si opravdu koledují.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci. Hrát se bude ještě něco málo přes pět minut, počítat se dá maximálně s jednominutovým nastavením.
38'
Navíc jsme viděli pouze jedinou stoprocentní šanci, která byla využita. Domácí se ale nikam hnát nemusejí, na řadě je totiž Panathinaikos.
37'
Adurizovi to zkrátka nelepí. Jedna z největších hvězd domácích si opět neporozuměla s Muniaínem a výsledkem je naprosto zbytečná ztráta míče.
36'
Tohle je snad přehlídka nevybíravých zákroků. Nyní byl hodně ostrým zákrokem poslán k zemi Beňat, tentokráte se ale žlutit nebude.
35'
Balenziaga dokázal přiťuknout míč naběhnuvšímu Cordobovi, který se po pár krocích svalil k zemi. Ani tentokráte se nebude pískat.
34'
Žlutou kartu dostává Luciano (Panathinaikos FC).
34'
Herrerín nepředvedl zrovna jisté vyběhnutí za padajícím balónem. Domácí brankář musel celou situaci řešit až nadvakrát.
33'
Cordoba obětavým zákrokem zablokoval střelu. Poté se k dalšímu projektilu dostal Cabezas a jeho rána byla opět lehce přizvednuta.
32'
Chavez se hezky tělem dostal přes Laporteho až na okraj šestnáctky, odkud ale nedokázal přesně nahrát osamocenému Cebazasovi.
31'
Úvodní rohový kop hostů neznamenal větší nebezpečí pro Herrerínovu branku. Domácí brankář bude následně vykopávat.
30'
Cabezas zkusil štěstí z poměrně velké vzdálenosti. Nepovedená střela sice mířila daleko vedle branky, do dráhy letu míče strčil nohu jeden z domácích.
29'
Na hřišti nám to opravdu přiostřilo. Muniaín byl před malou chvílí udeřen rukou do obličeje, ještě před tím byl faulován další domácí hráč.
28'
Žlutou kartu dostává Johansson (Panathinaikos FC).
28'
Susaeta byl po chvilkovém driblinku s míčem poslán k zemi, hlavní sudí ale gestem ukazuje, že se nejednalo o nedovolený zákrok.
27'
S míčem momentálně hrají hráči Panathinaikosu, avšak daleko od soupeřovi svatyně. Domácí velmi dobře napadají rozehrávku svého protivníka ve čtvrtém předkole.
24'
S hosty to nyní vypadá ještě hůře. Momentálně totiž potřebují vstřelit tři branky, které by je vynesly do skupinové fáze Evropské ligy.
23'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Tak to byla fotbalová paráda! Susaeta obdržel vynikající průnikovou přihrávku a následně vybídl IKERA MUNIAÍNA ke skórování. Maličký záložník střelou ve skluzu posílá svůj celek do vedení.
23'
Na hřišti to začíná vřít. Luciano šel totiž do souboje s Balenziagou kopačkou hodně vysoko. Oba hráči si ještě posléze řekli pár slov.
22'
Ani z tohoto mráčku nezapršelo. Beňat opět rozehrál velmi mizerně, neboť místo centru hledal Adurize. Ten neměl na zachycení míče nárok.
21'
Hodně nešťastně dopadl na hrací plochu Aduriz, kterému vystavil stoličku Koutroubis. Domácí útočník si alespoň vynutil standardku.
20'
Celkově je hra v úvodních dvaceti minutách hodně nepřesná. Ani řecký celek není schopný kloudnější kombinační akce.
19'
Athleticu skřípe přechodová fáze. Lekue si nyní neporozuměl se Susaetou, neboť druhý jmenovaný nepochopil záměr svého kolegy.
18'
Vysoké věže domácího celku zatím v poklidu sbírají vysoké balóny za obranu. Aktivní je zejména Laporte, jenž pravidelně vyhrává hlavičkové souboje.
17'
Susaeta nedokázal narazit Lekuemu, domácí se ale posléze dostali zpět k míči. Etxeita se pokoušel vysunout Adurize, který se opět pohyboval v ofsajdu.
16'
Hráči řeckého celku uklidňují rozhárané poslední minutky kombinací daleko na své polovině, míč je momentálně až u Vlachodimose.
14'
Obrovská šance domácích! Aduriz si naskakoval nikým neatakován na centr, který poslal do břevna. Celé akci ale předcházelo ofsajdové postavení zkušeného útočníka.
13'
Panathinaikos se snažilo o rychlý přechod k šestnátce, akce končí hned na první přihrávce, neboť Chavez byl čistě obrán o kulatý nesmysl.
12'
Aduriz vletěl do souboje s Vlachodimosem opravdu hodně agresivně a je pískán útočný faul. Rozruch před hostující brankou byl naprosto zbytečný.
11'
Bilbao se po krátké kombinaci na pravém křídle odhodlalo k centru, který proskákal až na zadní tyč. To zřejmě překvapilo i Cordobu, neboť si s těžkým balónem nedokázal poradit.
10'
Na zelený pažit byl poslán čistým způsobem Lekue, což uviděl také hlavní rozhodčí, který nechává pokračovat ve hře.
9'
Úvodní minutky slibují velmi vyrovnané utkání, které bude zcela jistě hodně kouskováno. Doposud jsme viděli snad šest, sedm faulů.
8'
Hosté následně také vhazovali, forvard Chavez ale nedokázal zpracovat neposedný balón. Nyní už opět hraje favorit ze Španělska.
7'
Také Panathinaikos měl k dispozici standardku, kterou rozehrál rychle po zemi. Míč je momentálně u středového kruhu.
6'
Beňat zahrával standardní situaci, kterou nevyřešil zrovna nejlépe. Balón pouze proletěl pokutovým územím bez jediné teče.
5'
Tribuny zuří. Cordoba si to totiž náramným způsobem namířil až k šestnáctce, kde se pokusil vysunout Muniaína. Ten míč vůbec netrefil, nicméně za ním číhal Aduriz, jenž ulehl k zemi. Pískat se ale nebude.
4'
Domácí se svojí poklidnou kombinací dostali až ke svojí šestnáctce, kde se zapojil také brankář Iago Herrerín.
3'
S míčem se seznámil také španělský celek, který bude vhazovat kousek za polovinou hřiště. Míč si již sebírá pravý obránce Lekue.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté z Řecka.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Athletic Bilbao: Herrerín – Lekue, Etxeita, Laporte, Balenziaga – San José, Benat – Susaeta (C), Munaiaín, Cordoba – Aduriz
Náhradníci: Arrizabalaga – Aketxe, Boveda, Sabin, Rico, Saborit, Williams

Panathinaikos FC: Vlachodimos – Johansson, Koutroubis, Kolovetsios, Hult – Cabezas, Zeca (C), Kourbelis, Lod – Luciano – Chavez
Náhradníci: Steele – Pispas, Molins, Chatzigiovannis, Evangelou, Donis, Altman.
První utkání

První zápas těchto dvou mužstev vypadal o dost lépe pro domácí Panathinaikos, který se dokonce dostal do dvoubrankového vedení. Smrtící šestiminutovka Bilbaa ale znamenala otočení nepříznivého stavu a tedy lepší pozici do odvety. Španělský celek tak postoupí v případě jakékoliv výhry, remízy nebo prohry 2:1 či 1:0.
Panathinaikos FC

Řecký celek Panathinaikos je velmi zkušeným mužstvem napříč pohárovou Evropou. Jedná se o pravidelného účastníka dvou z nejprestižnějších soutěží – Evropské ligy a Ligy mistrů. Uplynulá sezóna zavedla tento věhlasný řecký celek taktéž do skupinové fáze Evropské ligy. Tam ale putování evropskou scénou skončilo, neboť zisk jednoho jediného bodu stačil na poslední pozici ve skupině.
Athletic Bilbao

Španělský zástupce ve čtvrtém předkole Evropské ligy je jednoznačným favoritem tohoto dvojzápasu. Baskické mužstvo se může opírat i o bohaté zkušenosti napříč pohárovou Evropou. Athletic se v loňské sezóně účastnil skupinové fáze Evropské ligy, a to díky vítězství ve španělské Supercopě. Mužstvo z Pyrenejského poloostrova zakončilo svojí skupinu na druhé pozici a pro nadcházející vyřazovací boje byla z osudí vytažen kyperská APOEL Nikósie. Domácí vítězství 3:2 na postup Bilbau nestačilo, v odvetném utkání totiž APOEL vstřelil dvě branky a zároveň žádnou neinkasoval, což znamenalo, že to bude právě kyperský celek, kdo postoupí do osmifinále.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga pokračuje odvetnými zápasy čtvrtého předkola, my budeme společně sledovat souboj mezi Athletic Bilbao a Panathinaikos FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
Aktuální zápasy
Články odjinud