Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Din. Minsk : Runavík - 29. června 2017   17:30

Din. Minsk
Din. Minsk
42' Ostroukh  • 52' Noyok
2:1
(1:0)
Runavík
Runavík
86' Knudsen
Din. Minsk
Klimovič – Švetsov, Kuzmenok, Galovič – Bykov, Noyok (C), Lukič (63. Lekovič), Ostroukh – Demidovič (55. Kiyko), Saroka, Nikolič
Plotnikov – Kiyko, Sachivko, Begunov, Lojqov, Korzun, Lekovič
Oleksandr Derdo – Viktor Matyash, Volodymyr Vysotskyi (UKR)
Stadion Traktor, Minsk.
Runavík
Símun Hansen – Olesen (71. Jann Benjaminsen), Joensen, Langgaard, Einar Hansen – Betuel Hansen, Løkin – Bárdur Hansen (61. Knudsen), Justinussen, Frederiksberg (88. Jónleif Højgaard) – Olsen (C)

Skončilo utkání předkola Evropské ligy, ve kterém domácí FC Dinamo Minsk zvítězil nejtěsnějším možným rozdílem nad týmem NSÍ Runavík 2:1. V prvním poločase byli aktivnější domácí, kteří se dočkali branky pár minut před koncem, když největší zásluhu na brance měl Ostroukh. V druhém poločase domácí pokračovali v aktivitě a Noyok zvýšil na 2:0. Když už to vypadalo, že Dinamo zvítězí o dvě branky, přišla šance pro hosty kterou využil Knudsen a snížil na 2:1. Hosté tak uhráli celkem přijatelný výsledek do odvety a uvidíme, co se příští týden ve Faerských Ostrovech odehraje.
90+5'
90+5'
Hosté se ubránili a v tomto utkání se nic víc nestane.
90+4'
Noyok střílel z velké dálky, Hansen předvedl povedený zákrok a vyráží míč do bezpečí! Zřejmě poslední rohový kop pro domácí v dnešním utkání.
90+3'
Hostující brankář s rozehrávkou dlouho otálel a hlavní rozhodčí mu ukazuje žlutou kartu.
90+2'
Domácím se nedaří v útočné fázi a hosté si hlídají výsledek, který je přijatelný s ohledem na průběh zápasu.
90'
Hlavní rozhodčí nastaví 4 minuty.
90'
Hlavička jednoho z domácích hráčů končí v rukavicích Hansena, který s rozehrávkou pochopitelně nespěchá.
89'
Domácí drží míč na vlastní polovině, tento scénář nevidí moc rádi.
88'
Střídání v týmu NSÍ Runavík: ze hřiště odchází Frederiksberg, přichází Jónleif Højgaard.
86'
Runavík právě vstřelil branku!
Hosté se k brance soupeře dostávali výjimečně a tato branka má pro ně cenu zlata! K míči se postavil PETUR KNUDSEN který se z přímého kopu trefuje přesně! Klimovič se natahoval po dobře umístěné střele marně. – 2:1.
85'
Joensen faulovaný poblíž vápna a hosté mají k dispozici zajímavý přímý kop.
84'
Nepovedená akce domácích končí v zámezí, opět u míče Hansen.
82'
Hra pokračuje, Hansen rozehrává od své branky.
80'
Nikolič se dostával do šance, Hansen mu ale zmenšil střelecký úhel a s celou situací si poradil. Při souboji si ale ublížil a hostující brankář bude ošetřován.
79'
Domácí měli k dispozici rohový kop, ze kterého ale nedokázali vytěžit vůbec nic.
78'
Centrovaný míč skončil v náruči brankáře Hansena.
77'
Domácí šli do rychlého protiútoku, který zastavil za cenu faulu Løkin a vidí žlutou kartu.
76'
Nepovedený centr a Klimovič bude odkopávat od své branky.
75'
Faul u kraje hřiště, hosté mají k dispozici standartní situaci.
74'
Dinamo poněkud polevilo a dovoluje tak soupeři vymýšlet na jejich vlastní polovině. Nyní se míč dostal trochu smolně k domácím a Runavík se musí vracet do defenzivní činnosti.
72'
A střídající Benjaminsen mohl snížit stav utkání! Dobře si naběhl na centr na zadní tyč, jeho pokus ale mířil mimo tři tyče.
71'
Střídání v týmu NSÍ Runavík: ze hřiště odchází Olesen, přichází Jann Benjaminsen.
71'
Hosté se dostali k šestnáctce soupeře, zastavuje je ale praporek asistenta rozhodčího, který signalizuje ofsajd.
70'
Saroka dostal míč za obranu, jeho pokus ale neměl dostatečnou razanci a Hansen si celou situaci pohlídal.
68'
Přetažený centr domácí brankář kontroluje a bude odkopávat od své branky.
67'
Hosté se po delší době dostali na polovinu soupeře a tam byl jeden z hostujících hráčů faulovaný. Zřejmě přijde centrovaný míč do šestnáctky Dinama.
65'
Tým z Faerských Ostrovů se stále brání a domácí si vytvářejí jednu akci za druhou. Nyní musel být opět v pozoru Hansen, s pokusem protihráče ale problém neměl.
64'
Útočné snažení domácích zastavuje zdvižený praporek.
63'
Střídání v týmu FC Dinamo Minsk: ze hřiště odchází Lukič, přichází Lekovič.
61'
Střídání v týmu NSÍ Runavík: ze hřiště odchází Betuel Hansen, přichází Knudsen.
60'
Dinamo se ubránilo a je opět u míče.
59'
Hosté vybojovali rohový kop.
58'
Kiyko se dostal do šance, Hansen ale jeho pokus viděl a nenechal se překonat potřetí.
57'
Dinamo opět kombinuje s míčem na polovině soupeře.
55'
Střídání v týmu FC Dinamo Minsk: ze hřiště odchází Demidovič, přichází Kiyko.
55'
Hosté se snažili zakončit, nakonec je ale pískán útočný faul na brankáře Klimoviče.
54'
Hosté už musejí předvést i něco dopředu, aby z toho nebyla nějaká výrazná prohra. Časté fauly kolem středového kruhu ale jejich útočné snažení brzdí.
52'
Dinamo Minsk právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! OLEKSANDR NOYOK si přebral míč a když byl ve vápně, rozhodl se pro střelu, která zapadla přesně k tyči, Hansen byl bezmocný! – 2:0.
51'
Kuzmenok to zkoušel z první, Hansen pozorný.
50'
Hosté se ubránili, posílají míč daleko od své branky.
49'
První žlutou kartu utkání vidí Bárdur Hansen, který nebyl spokojený s výrokem rozhodčího a právě na jeho adresu zřejmě přistály nevhodné slova.
49'
Švetsov se dostal do vápna, jeho střílený pokus byl sražen do zámezí. Dinamo bude mít v úvodu druhého poločasu k dispozici rohový kop.
48'
Nikolič se dostal ke střele, Hansen ale celou dobu míč viděl a s pokusem neměl žádný problém.
47'
Hosté rozehráli druhý poločas a drželi se na polovině soupeře, nepřesná rozehrávka je ale vrací zpět na vlastní polovinu.
46'
Oba týmy jsou zpět na hrací ploše.
Skončil první poločas předkola Evropské ligy, ve kterém domácí FC Dinamo Minsk vede nad týmem NSÍ Runavík nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Do utkání vstoupili aktivněji domácí, kteří od prvních minut drželi míč na svých kopačkách. K první vážnější šanci se ale dostali až po půl hodině hry, kdy ale hosty podržel Hansen. O pár minut později se ale domácí radovali, když se přesně trefil Ostroukh. Domácí tak zaslouženě vedou a uvidíme, co přinese druhý poločas, který začne přibližně v 18:33.
45+2'
45+2'
Hosté se ubránili, míč končí v zámezí a v prvním poločase se toho víc nestane.
45+2'
V poslední minutě vybojovali domácí rohový kop.
45+1'
Dinamo kombinuje na polovině soupeře.
45'
Hlavní rozhodčí nastaví 2 minuty.
45'
Pokračuje se, domácí tým sportovně odevzdal míč soupeři.
44'
Hra je přerušena, hostující Løkin zůstává ležet na hrací ploše.
43'
Domácí se po vstřelené brance uklidnili a gól do šatny je to nejlepší, co je mohlo potkat.
42'
Nyní se už domácí dočkávají! YURI OSTROUKH si naběhl do vápna přesně, počkal si na centrovaný míč a z první na přední tyč překonává brankáře Hansena! – 1:0.
41'
Hosté se ubránili, nicméně se Dinamo stále drželo na polovině soupeře. Ke střele se dostal Nikolič, jeho pokus ale opět zablokovali pozorní obránci.
39'
Sražený pokus domácího hráče, Minsk bude zahrávat rohový kop.
38'
Hostující brankář si došel pro dlouhý míč a uklidňuje hru.
37'
Časté nepřesnosti ale domácí tým brzdí v rozvíjení akce. Hosté jsou zatím s výsledkem 0:0 rozhodně spokojeni.
35'
Símun Hansen už poněkolikáté v tomto zápase odkopává od své branky. Pokaždé se ale k míči dostanou obránci Dinama a rozjíždí další útočnou akci.
33'
Saroka dostal ve vápně hodně prostoru a opět dokázal vystřelit, z úhlu ale branku přestřeluje.
32'
Útočný faul zastavil snažení domácího celku, nicméně hosté se s míčem dlouho nezdrželi a opět to je Dinamo, které kombinuje.
30'
V třicáté minutě zaznamenáváme první větší šanci zápasu! Z hranice vápna to zkoušel Saroka, který mířil přesně k tyči, hostující brankář ale vytáhl pohotový zákrok a udržel remízový stav!
29'
I přes defenzivní pojetí hry si hosté drží soupeře a nepouští je do šestnáctky. Dinamo stále kombinuje na polovině soupeře.
28'
Demidovič si na hranici vápna převzal míč, následně se otočil a za pomocí obránce upadl. Hlavní rozhodčí zůstává klidný a nechává hru pokračovat.
26'
Saroka si ve vápně nezpracoval míč ideálně a v dobré pozici tak nezakončil.
25'
Hostující obrana centr odvrátila do bezpečí.
24'
Domácí mají k dispozici další rohový kop.
23'
Domácí zatím nemohou být spokojeni se svou předvedenou hrou, neboť si zatím nevypracovali žádnou nebezpečnou šanci. Velký outsider tohoto dvojzápasu je zatím spokojenější.
22'
Bárdur Hansen je lehce otřesený a hra je přerušena. U míče jsou stále častěji domácí.
21'
Na druhé straně to zkusil z velké dálky Olsen, branku ale vysoko přestřeluje.
20'
Přetažený centr nenadělal žádný vzruch v pokutovém území.
19'
Saroka se pokusil ohrozit branku ze střední vzdálenosti, jeho střela byla sražena na rohový kop.
18'
Hosté jsou zatím pozorní a nepouští soupeře příliš do kombinace poblíž vlastního vápna. Nicméně jsou to právě domácí, kteří drží míč častěji.
16'
Centrovaný míč do vápna domácím nenadělal vážnější problémy.
15'
Runavík se nyní vydal na polovinu soupeře a vybojoval tam standartní situaci.
14'
Dinamo je nastěhováno na polovině soupeře, hostující obrana zatím odolává.
13'
Domácí tým bude mít k dispozici rohový kop.
11'
Nikolič se dostal do dobré šance, brankář Hansen mu ale zmenšil střelecký úhel a domácí hrč tak nedokázal přesně zakončit.
9'
Od prvních minut plní domácí roli favorita a diktují tempo hry.
7'
Na druhé straně se do šestnáctky dostal Saroka, domácí útočník ale nenaložil se šancí nejlépe a míč končí v zámezí.
6'
Frederiksberg v ofsajdovém postavení a útok je tak zastaven.
5'
Nepřesný centr z kopačky domácího hráče a odkop od branky si vyzkouší i Hansen.
4'
Domácí tým vybojoval první rohový kop zápasu.
3'
Nepovedený útok hostů, domácí se bez problémů ubránili a Klimovič bude rozehrávat od své branky.
2'
Minsk kombinoval na polovině soupeře, nepřesná přihrávka je ale o míč připravila a s míčem jsou poprvé i hosté.
1'
Rozehrávky se ujali domácí borci.
1'
-3'
Oba týmy nastupují za doprovodu rozhodčích na hrací plochu.

FC Dinamo Minsk: Klimovič – Švetsov, Kuzmenok, Galovič – Bykov, Noyok (C), Lukič, Ostroukh – Demidovič, Saroka, Nikolič
Náhradníci: Plotnikov – Kiyko, Sachivko, Begunov, Lojqov, Korzun, Lekovič

NSÍ Runavík: Símun Hansen – Olesen, Joensen, Langgaard, Einar Hansen – Betuel Hansen, Løkin – Bárdur Hansen, Justinussen, Frederiksberg – Olsen (C)
Náhradníci: Karstin Hansen – Haraldur Højgaard, Jónleif Højgaard, Knudsen, Jann Benjaminsen, Mortensen, Andri Benjaminsen

Rozhodčí: Oleksandr Derdo – Viktor Matyash, Volodymyr Vysotskyi (UKR).
Poslední zápasy obou mužstev:
V Bělorusku i Faerských Ostrovech jsou soutěže rozjeté v plném proudu a zápasové vytížení tak ani jednomu týmu nechybí.

24. 6. 2017
Krumkachy 0:1 Dinamo Minsk.

23. 6. 2017
Skala Itrottarfelag 2:1 NSÍ Runavík.
FC Dinamo Minsk
Běloruský tým je pravidelným účastníkem evropských pohárů. Do předkola Evropské ligy se probojoval popáté za sebou, z toho dvakrát se Dinamo dostalo až do skupinové fáze, kde ale pokaždé skončilo na posledním místě. Dva roky zpět se dokonce tým utkal s Viktorii Plzeň, kterou na domácí půdě dokázal porazit.
NSÍ Runavík
Tým z Faerských Ostrovů se do předkola probojoval díky třetímu místu v domácí soutěži. Runavík se dostal do této soutěže potřetí za sebou, nicméně se rozloučil s Evropskou ligou hned v prvním předkole. Uvidíme, zda napotřetí se jim to podaří. V tomto dvojzápase jsou pasováni do role velkého outsidera.
Čtvrteční den je ve znamení mnoha zápasů předkola Evropské ligy. Jeden ze zápasů, FC Dinamo Minsk – NSÍ Runavík, vám v tomto textovém přenosu přiblížíme.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.