Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Dinamo Brest : Rheindorf Altach - 20. července 2017   18:30

Dinamo Brest
0:3
(0:2)
Rheindorf Altach
8' Ngamaleu   • 44' Nutz   • 52' Netzer
Malherbe – Veretilo, Avrămia, Lebedev (C) (69. Ivanov), Vitus – Osuchukwu, Legchilin (65. Sedko) – Premudrov, Torres, Ferreira – Milevskij (46. Fameyeh).
Chvin – Docal, Sedko, Fameyeh, Kirjlenka, Vujačić, Ivanov.
Kennedy – Eakin, Donaldson (všichni NIR)
Regional Sport Complex Brestsky, Brest
Kobras – Lienhart, Zech, Netzer (C) (73. Zwischenbrugger), Galvao – Dobras, Piesinger, Salomon, Ngwat-Mahop – Nutz (77. Schreiner), Ngamaleu (59. Gebauer).
Dmitrović – Sakić, Grbić, Gebauer, Schreiner, Zwischenbrugger, Aigner.

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám příjemný zbytek čtvrtečního večera.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 3:1. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 27:15.
Je dobojováno! Rakouský Aaltach po domácí remíze 1:1 nepřipustil na běloruské půdě žádné větší potíže a zpět domů si kromě přesvědčivé výhry 3:0 veze především postup do třetího předkola druhé nejprestižnější klubové soutěže na starém kontinentu.
90+2'
90+2'
V samotném závěru ještě dostává žlutou kartu Leandro Gabrier Torres, který v přerušené hře nesportovně zakopl míč mimo hřiště.
90'
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány dvě minuty nastaveného času.
88'
Z vhazování vedle pokutového území Altach nic nevytěžil, na řadu přichází jen odkop od branky Dinama.
87'
Zápas se začíná pouze dohrávat. Altach si bezpečně hlídá svůj náskok a domácí naopak moc dobře vědí, že s tímto výsledkem už nic neudělá.
85'
Avrămia zastavil rodící se útok Altachu ještě na půlící čáře. Hosté proto budou útočit do plných.
84'
Z rohu už Brest nezahrozil a po chvilce se musel i s balónem vrátit na vlastní polovinu.
83'
Největší šance Dinama v celém zápase přišla z Torresova centru, který se kroutil tak dlouho, až se zastavil o horní tyč za překvapeným Kobrasem!
82'
Benedikt Zech byl o hodně pomalejší než Ferreira, kterého zastavil až za cenu faulu a žluté karty.
80'
Útočné snažení Altachu končí kvůli ofsajdu, ve kterém byl Emanuel Schreiner.
79'
Ani z tohoto mráčku ale pršet nebude, Sedkův centr hosté razantně odvrátili a následně došlo k faulu Ferreiry na Piesingera.
78'
Torresův nebezpečný centr z levé strany končí rohovým kopem ve prospěch Brestu.
77'
Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Stefan Nutz, přichází Emanuel Schreiner.
76'
Dinamo rohový kop rakouského celku ubránilo, nicméně nadále zůstává v obranném šiku před vlastní šestnáctkou.
75'
Nutz se stal adresátem přihrávky z pravého konce hřiště, ovšem jeho pohotová střela z hranice vápna byla sražená na roh.
73'
Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Philipp Netzer, přichází Jan Zwischenbrugger.
72'
Chidi Emma Osuchukwu teď špatným zpracováním úplně zadrbal skvěle vypadající možnost Brestu. Fameyeh ho našel volného v pokutového území, jenže k zakončení nakonec vůbec nedošlo.
71'
Dva rohové kopy už pro domácího gólmana žádné vzrušení neznamenaly, hra se již přestěhovala doprostřed hřiště.
70'
Lucas Galvao se na levé straně zbavil svého hlídače a z levého konce velkého vápna odcentroval na Lienharta. Malherbe proti němu ale dobře vyběhl a před brankovou konstrukcí jeho střelu vyrazil.
69'
Střídání v týmu Dinamo Brest: ze hřiště odchází Andrej Lebedev, přichází Alexej Ivanov.
68'
Ngwat-Mahop vystartoval zpoza domácí obrany, ale několik metrů před ním byl u nakopnutého balónu jako první brankář Malherbe.
67'
Domácí běželi do přečíslení pěti proti třem, jenže finální přihrávku k jejich nelibosti zastavil pozičně dobře hrající Philipp Netzer.
66'
Joel Fameyeh rozhodně nevypustil napadání, při kterém ale zbytečně dohrál Salomona. Žlutá karta je rozhodně oprávněná.
65'
Střídání v týmu Dinamo Brest: ze hřiště odchází Aleksei Legchilin, přichází Pavel Sedko.
63'
Zmíněný Galvao teď pospíchal k úrovni brankové čáry, ale dlouhou přihrávku do volného prostoru na hřišti nedostihl. Následuje Malherbeho výkop.
62'
Joel Fameyeh na pravém křídle neprošel přes Galvaa, díky kterému se míč zjevil v moci nepříliš zaměstnaného Martina Kobrase.
61'
Standardní situace v podání Dobrase moc povedená ale nebyla, míč proskákal mimo dosah všech hráčů až do zámezí.
60'
Stefan Nutz byl už poněkolikáté faulován. Tentokrát se provinil domácí kapitán Lebedev.
59'
Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Moumi Ngamaleu, přichází Christian Gebauer.
58'
Jenom připomínám, že Brest aktuálně potřebuje vstřelit hned čtyři góly, aby ještě mohl pomýšlet na účast ve třetím předkole Evropské ligy.
57'
Torresův centr ale obrana Altachu odvrátila a míč se velmi brzy ocitl až na kopačkách domácího gólmana Malherbeho.
56'
Dinamo zůstává na útočné polovině, kde bude chtít rovněž skórovat z rohového kopu.
55'
Torres zakroutil dobrý centr přesně na hlavu Fameyeha, jenž ale hlavičkoval jen doprostřed branky, kde byl Kobras připravený.
54'
Patrick Salomon evidentně přidržel pronikajícího Fameyeha a je z toho slibně vypadající standardka pro běloruský tým.
52'
Rheindorf Altach právě vstřelil branku!
S velkou pravděpodobností je o postupujícím definitivně rozhodnuto! Kristijan Dobras našel před bližší tyčkou PHILIPPA NETZERA, na jehož prudkou hlavičku si Malherbe sáhl, ale cestě balónu do sítě už nezabránil.
51'
Altach je nakonec rozehrával hned dva a za pár sekund ještě dojde i k třetímu pokusu.
50'
Na konci padesáté minuty se schyluje k rozehrávce hostujícího rohového kopu...
49'
A další žlutá karta. Tu tentokrát dostává Andrei Lebedev, který zabrousil do Stefana Nutze.
48'
Teď už se znovu hraje, míč mají pod kontrolou členové obrany Dinama.
47'
Hra je stále přerušena, neboť je na hřišti ošetřován Nivaldo Ferreira.
46'
Osuchukwu byl ve středovém kruhu faulován Ngamaleuem, který krátce po rozehrávce druhé půle inkasuje žlutou kartu.
46'
Střídání v týmu Dinamo Brest: ze hřiště odchází Arťom Milevskij, přichází Joel Fameyeh.
46'
Je za námi první poločas odvetného utkání mezi Dinamem Brest a Rhendorfem Altach. S mnohem lepší náladou do šaten odešli hráči rakouského celku, kteří zásluhou Ngamaleua a Stefana Nutze vedou 2:0 a po domácí remíze 1:1 mají výborně nakročeno k postupu do třetího předkola Evropské ligy.
45+1'
45+1'
Dinamo v samotném závěru první půle nepotrestalo Lienhartův zákrok na Milevského. Torresův obraně Altachu žádné větší problémy nenadělal.
45'
Nastavuje se 1 minuta.
44'
Hosté zničeho nic podruhé skórují a jsou na výborné cestě k postupu do třetího předkola! Galvao šel proti skonsolidované obraně a zvolil přihrávku před vápno na STEFANA NUTZE. Jeho okamžitou střelu lehající Avrămia tečoval tak smolně, že míč dokonalým obloučkem zapadl za záda bezmocného Malherbeho.
43'
Hostující obrana přečetla úmysl Brestu a pokryla rozebíhajícího se hráče, jenž se marně snažil prodrat do úniku.
42'
Ten ale zůstává v naprostém klidu, neboť domácí útok zmařil zbytečný faul ve velké vzdálenosti od branky Rheindorfu Altach.
41'
Domácí vyhráli sérii soubojů u půlící čáry a po faulu na Veretila se mohou v klidu přesunout do prostoru před brankou Kobrase.
40'
Na druhé straně zprava centroval Lienhart a Malherbe musel do vzduchu, aby nebezpečně letící míč vyboxoval ven z šestnáctky.
40'
Dinamo ještě vydrželo nastěhované na útočné polovině, ovšem dalekonosný pokus kapitána Lebedeva brankáře Kobrase nikterak nepřekvapil.
39'
Z nepřehledné hlavičkované okolo penaltového puntíku resultoval roh, avšak Torresův centr hosté jednoduše odvrátili do bezpečí.
38'
Leandro Gabriel Torres dostal při zpravování zezadu nakopáno od Veretila. Za kartu to sice není, nicméně domácí mohou zahrozit z přímého kopu.
37'
Milevskij zavezl míč na domácí útočnou třetinu hřiště a roztáhl hru doleva na Torrese. Jeho zpětná přihrávka už ale tak dobrá nebyla a Altach se mezitím již stihl vrátit.
36'
Následnou standardku poslal Nutz k pravé tyči, kde jeden z jeho spoluhráčů sklepával balón do malého vápna, ale tam už nebyl nikdo v červeném.
35'
Pan Kennedy splnil nedávný slib a po faulu Osuchukwa na Nutze už uděluje domácímu záložníkovi žluté napomenutí.
34'
Brestu to v ofenzivní fázi zatím hodně skřípe, nyní se Bělorusové museli zbavit míče kvůli ofsajdu Torrese.
33'
Lienhart dostal na pravé straně hodně prostoru, načež přenechal míč Dobrasovi. Ten se ale ukopl a z pravého konce pokutového území nepřihrál ani nevystřelil.
32'
Osuchukwu se už poněkolikáté provinil proti pravidlům, když k zemi poslal Nutze. Hlavní sudí mu poté jasně vysvětlil, že příště už to bude za kartu.
30'
Přenesení hry zprava doleva Dinamu kýžené ovoce rozhodně nepřinese, Vitus míč ve hřišti nedostihl a pokračovat se bude odkopem od branky Rheindorfu.
29'
Veretilo prošel po pravé autové čáře až do míst, odkud odcentroval, jenže před Milevským jistě odkopl míč obránce Lienhart.
28'
Lienhart si řekl o faul a získal pro Altach rozehrávku z obranné poloviny.
27'
Hosté rychle rozehráli a dvěma přihrávkami se ocitli v palebné pozici. Malherbe nicméně zasahovat nemusel, neboť Salomon zprava pálil vedle vzdálenější tyče.
26'
Nutz tak dlouho držel míč, až ho zezadu nekompromisně sestřelil Legchilin. Ten jako první hráč dostává žlutou kartu.
25'
Sledujeme horně neurovnanou pasáž hry, oba týmy si po krátkých časových horizontech vyměňují míč a sami se s ním ani nepřibližují pokutovým územím.
24'
Torres fauloval ve středovém kruhu a Netzer zase uklidnil hru rozehrávkou za sebe.
22'
Dobras vystihl jednu z přihrávek u půlky hřiště, jenže do úniku se kvůli přílišnému předkopnutí balónu nedostal. V prostoru vedle velkého vápna jej definitivně odzbrojil brankář Malherbe.
21'
Nákop z půlící čáry ale propadl až do rukavic Kobrase, před kterým došlo k vzájemné srážce snad čtyř hráčů najednou.
20'
Dinamo se snaží najít potřebný klid a několik dlouhých vteřin drží míč na vlastní polovině.
19'
Ferreira se dobře odpoutal od obranné linie Altachu a už běžel na Kobrase. V postupu ho však zastavil signalizovaný ofsajd.
18'
O emoce na hrací ploše rozhodně není nouze. Ngwat-Mahop hodně dohrál souboj s Torresem, kterého zápasnickým chvatem poslal na lopatky. Vše se ale obejde bez žluté karty.
17'
Jeho rozehrávku pro změnu obstaral Lienhart, nicméně obrana běloruského celku své protivníky k ohrožení Malherbeho nepustila.
16'
Nakonec z toho byla přímá střela od Galvaa, jehož pokus ale jeden z domácích hráčů ve zdi přesměroval na rohový kop.
15'
Osuchukwu se provinil nedovoleným zákrokem ve středu hrací plochy, odkud před Malherbeho přiletí dlouhý centr.
13'
Domácí se snažili soupeře uspat zdlouhavou kombinací, po které se zrodil nákop na Ferreru, ovšem proti němu včas vyběhl Kobras a zmenšil mu střelecký úhel.
11'
Naopak Rheindorf se jednoduše prokombinoval až k pokutovému území, nicméně sražený míč naneštěstí pro ně sebral Malherbe.
10'
Brest po rozehrávce rychle přišel o míč a už se musí znovu bránit. Muži v bílém vypadají hodně zaskočeně.
8'
Nevídaná trefa posílá rakouský tým do vedení! Altach nejprve málem propadl při rozehrávce, celou situaci ale přečkal a byl to MOUMI NGAMALEU, který si všiml vyběhnutého Malherbeho a dalekonosnou ranou z vlastní poloviny zaskočil snad všechny osoby na opařeném stadionu.
7'
Torresovi se centr z pravé strany ale příliš nevyvedl a je to brankář Kobras, který vrátí míč zpět do hry.
6'
Piesingerův faul na kraji hřiště dává domácímu týmu možnost zahrozit ze standardní situace.
5'
Domácí hráči mají na tribunách opravdu velkou podporu, moc volných sedaček letmým pohledem k vidění není.
4'
Dinamo díky aktivnímu napadání získalo balón ještě na útočné polovině, jenže Osuchukwu přízemní střelou zpoza šestnáctky branku o velký kus minul.
2'
Ngamaleu se s Lienhartem snažili projít po pravém křídle, jenomže je zastavil odpískaný útočný faul. Míč tak putuje do držení Brestu.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v červených, zatímco domácí v kompletně bílých dresech.
1'

Dinamo Brest: Malherbe – Veretilo, Avrămia, Lebedev (C), Vitus – Osuchukwu, Legchilin – Premudrov, Torres, Ferreira – Milevskij.
Náhradníci: Chvin – Docal, Sedko, Fameyeh, Kirjlenka, Vujačić, Ivanov.

SC Rheindorf Altach: Kobras – Lienhart, Zech, Netzer (C), Galvao – Dobras, Piesinger, Salomon, Ngwat-Mahop – Nutz, Ngamaleu.
Náhradníci: Dmitrović – Sakić, Grbić, Gebauer, Schreiner, Zwischenbrugger, Aigner.

Rozhodčí: Kennedy – Eakin, Donaldson (všichni NIR).
1. zápas

Úvodní střetnutí o postupujícím do třetího předkola Evropské ligy rozhodně nerozhodlo. Altach se na domácí půdě sice ujal vedení, avšak o to čtvrt hodiny před koncem zase přišlo a utkání tak skončilo remízou 1:1. Tento výsledek lehce nahrává Brestu, kterému dnes může stačit k postupu bezbranková remíza.
SC Rheindorf Altach

Rakouský celek má za sebou vydařenou sezónu v tamní Bundeslize, kde skončil na výborném čtvrtém místě za Salzburgem, Austrií Vídeň a SK Sturm Graz. Před dvěma lety byl Altach nasazený až do třetího předkola a přes Guimarães postoupil do další fáze, kde už ale nestačil na další portugalský klub Belenenses. Letos Rheindorf zatím vyřadil gruzínskou Čichuru 2:1.

Brest v běloruské soutěži mezi elitní kluby nepatří, v sezóně 2016 skončil až na osmém místě, nicméně vstupenku do Evropské ligy si vybojoval v národním poháru, kde ve finálovém souboji porazil FK Šachtěr Salihorsk. V pohárové Evropě se Dinamo představuje poprvé od sezóny 2007/08, kdy ale vypadlo již v prvním předkola s lotyšským klubem FK Liepājas Metalurgs.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.