Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Domžale : Freiburg - 3. srpna 2017   21:05

Domžale
Domžale
50' Ibričič  • 59' Bizjak
2:0
(0:0)
Freiburg
Freiburg
Domžale
Mulalić – Volarič, Žužek, Franjić, Ožbolt, Rom, Čerin.
Boucaut – Conotte, Lemaire (všichni BEL)
Stadion Stožice, Lublaň
5 136 diváků
Freiburg
Klandt – Kübler, Haberer, Kempf, Schuster, Kapustka, Kleindienst.

Z tohoto zápasu už je to všechno, přeji Vám hezký zbytek dne.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 5:7. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 18:16.
Je dobojováno! Domácí Domžale zvládlo souboj proti bundesligovému soupeři na jedničku s hvězdičkou a po výhře 2:0 se může překvapivě radovat z cenného skalpu a hlavně z postupu do posledního předkola Evropské ligy! To Freiburg se loučí s pohárovou Evropu už po dvou zápasech, v nichž nedokázal vstřelit ani jeden gól ze hry.
90+4'
90+4'
Habererova pomalá hlavička z levého konce pokutového území nebyla pro Miliće nebezpečná. O osudu celého dvojzápasu už je zřejmě rozhodnuto.
90+3'
Hostům ale pro dnešek není přáno, nákop Schwolowa propadl přes klubko těl až do rukavic Dejana Miliće.
90+2'
Freiburg už sází vše na jednu kartu. Po faulu ve středu pole bude rozehrávat vysunutý brankář Schwolow.
90+1'
Nad rámec druhé půle jsou přidány čtyři minuty nastaveného času.
90'
Střídání v týmu NK Domžale: ze hřiště odchází Senijad Ibričić, přichází Adam Gnezda Čerin.
89'
Günter přetáhl svůj rohový kop až na opačnou stranu, Kleindienst centr ale hodně pokazil a poslal míč do zámezí.
88'
Průnik Christiana Güntera skončil krátce po přechodu půlící čáry. U míče tak jsou domácí a šetři cenné sekundy.
87'
Žan Žužek to znovu přehnal a po skluzu na Kempfa už vyfasoval žlutou kartu.
86'
Žužekův zákrok na Niederlechnera nabídl hostům standardní situaci z hloubi pole. Na Habererův nadýchaný centr si naskočil nově příchozí Kleindienst, ale hlavou nevtěsnal míč pod břevno.
85'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Mike Frantz, přichází Tim Kleindienst.
83'
Dejan Milić tak dlouho čekal s odkopem, až mu belgický arbitr udělil žlutou kartu.
82'
Nils Petersen si zvednutou paží řekl o přihrávku, načež udělal krok od stoperů, ale těžkou střelou z šestnácti metrů Miliće neohrozil.
81'
Alen Ožbolt se ocitl dobrých dvacet metrů za obrannou linií Freiburgu. O žádný únik se ale nejednalo, pomezní sudí jasně ukazoval ofsajd.
80'
Hosté drží míč dobrých pětatřicet metrů od branky Domžale. Na nějaké zdramatizování zápasu to zatím rozhodně nevypadá.
78'
Střídání v týmu NK Domžale: ze hřiště odchází Lovro Bizjak, přichází Alen Ožbolt.
78'
Hráči obou týmů už toho mají na první pohled plné zuby. Únava se začíná projevovat prakticky na všech aktérech.
77'
Miha Blažič udržel na svých zádech Haberera a nechal projít míč ven ze hřiště. Milić s dalším odkopem nikam nespěchá.
76'
Senijad Ibričić po hlavičkovém souboji s Höflerem zůstal ležet ve středovém kruhu a donutil rozhodčího přerušit hru. Hosté tak mají už jen patnáct minut na vstřelení dvou branek.
75'
Hoferova nepřipravená střela z delší vzdálenosti prolétla asi sedm metrů vedle domácí branky, od které bude vykopávat Dejan Milić.
74'
Amedej Vetrih se pustil skluzem proti Niederlechnerovi a rovněž si vysloužil udělení žluté karty.
73'
Senijad Ibričić snadno doběhl až do pokutového území, kde si počkal na Husmaniho a předal mu míč na osu hřiště. Následná střela ale byla hodně nepřesná.
72'
Blažič vytlačil Niederlechnera k pravé autové čáře, u které si hráč Freiburgu pomohl při zpracování rukou.
71'
Střídání v týmu NK Domžale: ze hřiště odchází Ivan Firer, přichází Žan Žužek.
70'
Málem už to bylo o tři góly! Balkovec posadil svůj centr na hlavu Dobrovoljce, jehož zakončení zastavila až horní tyčka za již překonaným Schwolowem.
69'
Senijad Ibričić s přehledem obstřelil zeď a mířil ze svého pohledu k pravé tyči, u které byl Schwolow včas a vytěsnil míč na rohový kop.
68'
Marc-Oliver Kempf zvedl kopačku nebezpečně blízko hlavy Lovra Bizjaka. Sudí správně odpískal nebezpečnou hru a nařídil přímý kop pro Domžale.
66'
Dnešní utkání sleduje 5 136 diváků.
65'
Ani roh Frantze Freiburg do šance nedostal. Vyložených gólovek dnes hosté moc neměli.
64'
Mike Frantz roztáhl akci na levou stranu, odkud odcentroval Günter a nechybělo příliš, aby si obránce Dobrovoljc vstřelil vlastní branku. Pro Domžale ale vše dobře dopadlo.
63'
Hosté po druhé inkasované brance zatím neopustili útočnou polovinu. Kromě jednoho nebezpečného centru ale nic nevymysleli.
62'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Çağlar Söyüncü, přichází Marc-Oliver Kempf.
60'
Situace se nám naprosto změnila. Domžale celkově vede 2:1 a hosté najednou potřebují dát dvě branky, aby předešli vyřazení.
59'
Domžale právě vstřelilo branku!
Prodloužení se dnes konat nebude! Domácí dávají druhou branku a jsou blízko senzačního vyřazení účastníka nejvyšší německé soutěže! Ivan Firer předběhl Stenzela a vyslal ze své kopačky skvělou přízemní přihrávku k vzdálenější tyčce, u které si věděl rady zakončující LOVRO BIZJAK.
57'
Z rohového kopu Christiana Güntera hosté nezahrozili. To samé se dá říct po střele Frantze, která rozhodně neměla gólové parametry.
56'
Nově příchozí Haberer vyhrál klíčový hlavičkový souboj, po němž uvolnil Nilse Petersena, jeho střelu Milić skvěle přesměroval na rohový kop!
55'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Aleksandar Ignjovski, přichází Janik Haberer.
53'
Höfler vystihl domácí kombinaci a rozjel rychlý kontr. Na jeho konci byla přihrávka na osu hřiště, ze které z dvaceti metrů vyslal dobrou střelu Florian Niederlechner a jen těsně minul levou tyč!
52'
Freiburg se snaží rychle odpovědět. Stenzelova střela z nepřipravené pozice však narazila na prvního bránícího hráče.
50'
Žlutou kartu dostává Nicolas Höfler (SC Freiburg).
50'
Domácí jdou do vedení a srovnávají celkový stav na 1:1! Stejně jako před týdnem, tak i dnes padla první branka z pokutového kopu. SENIJAD IBRIČIČ zamířil ze svého pohledu k levé tyči a nedal hostujícímu brankáři možnost zasáhnout.
49'
Žlutou kartu dostává Çağlar Söyüncü (SC Freiburg).
49'
Tak pozor, zdramatizování celého dvojzápasu je možná na světě! Çağlar Söyüncü zezadu postrčil pronikajícího Široka, který už byl podle názoru rozhodčích v pokutovém území, a tak se bude kopat penalta!
48'
Freiburg má v úvodu druhé půle jasnou územní převahu, k čemuž mu napomohly i dva poslední fauly v podání Bizjaka a Balkovece.
47'
Pascal Stenzel byl Klemenčičem zahnán k rohovému praporku, kde pro hosty nezískal roh ani aut.
46'
Pan Boucaut pískl do píšťalky a ukončil první poločas odvetného zápasu třetího předkola Evropské ligy za bezbrankového stavu. Zatím jsme měli možnost sledovat naprosto vyrovnanou bitvu, při které každý z týmů chvilku tahal pilku. Ani jedna ze střel ale v brance neskončila, a tak je Freiburg stále blíže postupu do čtvrtého předkola.
45+2'
45+1'
Hostující kapitán Mike Frantz byl po dlouhé přihrávce na levé straně úplně sám, jenže posléze odcentroval jen do rukavic Miliće.
45'
Nastavují se 2 minuty.
44'
Jednoznačně největší šance pro Freiburg! Dobře postavený Dobrovoljc zastavil slušně mířenou střelou z pravého kraje pokutového území přesně na Petersena, jehož dorážka mířila přesně do náruče brankáře Miliće.
42'
Držení míče: 47% – 53%.
41'
Před hostující branku létá jeden centr za druhým. Vysunutého Firera balóny ale stále nenacházejí, a tak Schwolow moc práce nemá.
40'
Ibričićův centr hosté rovněž odkopli a vytlačili muže ve žlutém na jejich vlastní obrannou polovinu.
39'
Bizjak se o chvíli později tlačil za centrovaným balónem, jenže přitom mu byl odmáván ofsajd.
38'
Přízemní centr z levé strany hosté jednoduše odvrátili do autu.
37'
Rohový kop pro Domžale...
36'
Günter posunul míč za sebe pro Firera, jehož prudká střela z pětadvaceti metrů proletěla hodně vedle levé tyče Milićovy branky.
35'
Vetrih chtěl vypíchnout balón Höflerovi. Zákrok se mu ale úplně nepovedl a na řadu znovu přichází standardní situace ze slušné pozice.
33'
Jure Balkovec zkusil přímou střelou, která se k jeho nelibosti zatavila o dvoučlennou zeď z hráčů Freiburgu.
32'
Matija Širok se nepříjemně srazil s Höflerem a poranil si lýtko na pravé noze. Následovalo odpískání a přímý kop pro Slovince.
31'
Po faulu Bizjaka kopal Freiburg standardní situaci z pravé strany. Ani ta ale k žádné šanci ke skórování nevedla.
30'
Hosté se ve slušném počtu natlačili k velkému vápnu. Niederlechnerovo zakončení ale jeden z obránců dokázal zablokovat.
29'
Pascal Stenzel se dostal do slovní přestřelky s dvěma protihráči a nakonec to byl pouze on, kdo viděl první žlutou kartu tohoto zápasu.
27'
Autorem předchozího centru byl Matija Širok, který si při něm ale ublížil a vypadá to, že kvůli zranění bude muset střídat.
26'
Akce domácího týmu jsou rozhodně přímočařejší! Lovro Bizjak dostal dlouhý pas do šestnáctky a okamžitě vypálil z levé strany. Schwolow přesto zasahovat nemusel, střele chybělo hodně přesnosti.
25'
Nicolas Höfler rozehrál na krátko k levému křídlu, dál už ale hosté neprošli a sami se vrátili až k vlastnímu brankáři.
24'
Stenzel byl na ose hřiště faulován Klemenčičem. Následuje další standardní situace pro Freiburg.
23'
Frantzova přihrávka do volného prostoru prošla až k pravé autové čáře, ovšem centr Ignjovského pro obranu slovinského týmu nebyl nijak nebezpečný.
22'
Němci to nemají v ofenzívě vůbec jednoduché, stojí proti nim všech jedenáct hráčů a přes ně se jen složitě prokousávají do blízkosti pokutového území.
20'
Balkovec rychle vhodil míč zpět do hry. Bizjak si ho poté dobře pokryl a přihrávkou pod sebe vyzval ke střele Vetriha. Jeho pokus zpoza šestnáctky ale letěl poměrně hodně vedle brány.
18'
Ibričićův centr Firer nebezpečně prodlužoval za sebe, jenže u vzdálenější tyče už nebyl nikdo ve žlutém, kdo by celou akci uzavřel střelou do odkryté branky.
17'
Ignjovski zastavil rychlou domácí akci po levé straně a srazil míč na rohový kop.
16'
Hned sedm hráčů Freiburgu se při napadání ocitlo na útočné polovině. Zadákům Domžale to však nyní moc problémů nenadělalo.
15'
Çağlar Söyüncü prokázal rychlé nohy a před sprintujícím Bizjakem byl u míče jako první. Po odkopu Schwolowa se snažil něco vymyslet Petersen, jenže míč mu utekl do autu.
14'
Tempo hry po solidním začátku výrazně opadlo, oba týmy dlouze zakládají útoky, které poté zase velmi rychle končí.
12'
Jeden z hostujících hráčů musel na chvíli odejít do zámezí, kde probíhá ošetřování jeho šrámu na hlavě. Domžale tak aktuálně hraje přesilovku.
11'
Stadion v Lublani rozhodně není zaplněný do posledního místečka. Díky velkému kotli hostujícího týmu na něm ale stejně panuje velmi příjemná atmosféra.
10'
Karta se na krátkou chvíli obrátila, nicméně ani Domžale přes aktivně napadající protihráče do útoku moc rychle nepostupuje.
9'
Bundesligový celek v poklidu kombinuje na vlastní polovině. Vzhledem k domácí výhře 1:0 nikam pospíchat nemusí.
7'
Mike Frantz napálil jenom jednoho z hráčů v dobře postavené zdi. Domácí se poté rychle přesunuli do útoku, nicméně Bizjakova střela přes Lienharta prolétla asi půl metru nad hostující brankou!
6'
Husmani fauloval obtáčejícího se Niederlechnera a zavinil slibně vyhlížející přímý kop ve prospěch Freiburgu.
5'
Z něj zástupce německé kopané zatím nic nevymysleli, ovšem pokračovat mohou autem z levé strany.
4'
Nils Petersen dostihl přihrávku k levému konci pokutového území a natáhl se ke střele, kterou obránci Domžale tečovali na roh.
3'
Stopeři Domžale si vůbec neporozuměli, jejich zaváhání využil Stenzel, jenž okamžitě přihrál před svého spoluhráče, ale jeho zakončení letělo mimo branku slovinského celku.
2'
Bizjak to přehnal s důrazem při napadání a po faulu u soupeřovy branky se musí zase zapojit do bránění rozehrávky Freiburgu.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v kompletně žlutých, zatímco hosté v červenočerných dresech.
1'

NK Domžale: Milić (C) – Klemenčič, Dobrovoljc, Blažič, Balkovec – Širok, Ibričić, Husmani, Vetrih, Bizjak – Firer.
Náhradníci: Mulalić – Volarič, Žužek, Franjić, Ožbolt, Rom, Čerin.

SC Freiburg: Schwolow – Ignjovski, Lienhart, Söyüncü, Günter – Stenzel, Abrashi, Höfler, Frantz (C) – Niederlechner, Petersen.
Náhradníci: Klandt – Kübler, Haberer, Kempf, Schuster, Kapustka, Kleindienst.

Rozhodčí: Boucaut – Conotte, Lemaire (všichni BEL).
1. zápas

Úvodní střetnutí třetího předkola se před týdnem odehrálo na německé půdě. Z vybojovaného vítězství 1:0 se radoval domácí Freiburg, když jediný gól zápasu vstřelil po dvaceti minutách hry Nils Petersen. Tentýž hráč mohl skórovat i podruhé, nicméně nařízenou penaltu neproměnil. V dalším průběhu už další branka nepadla, a tak Domžale může po těsné prohře nadále živit naději na překvapivý postup.
SC Freiburg

Hostující celek je, jak už to u účastníků jedné z nejlepších lig na světě bývá, jasným favoritem tohoto dvojzápasu. Místenku ve třetím předkole Evropské ligy si Freiburg zajistil sedmou příčkou v nedávno skončené sezóně Bundesligy. V pohárech se tento tým naposledy představil v ročníku 2013/14, kdy ve skupině narazil i na Slovan Liberec, nicméně do vyřazovací fáze se nepodíval. Mužstvo hlavního kouče Christiana Streicha v letní pauze narazilo například na turecký Konyaspor a nizozemský Feyenoord, v obou případech zvítězilo bez jediné inkasované branky.
NK Domžale

Dvojnásobný slovinský mistr už delší dobu patří v tamní lize mezi přední kluby. V poslední sezóně obsadil konečnou čtvrtou příčku, když za mistrovským Mariborem zaostal o sedmnáct bodů. Velký úspěch pak Domžale vybojovalo v národním poháru, v jehož finále porazilo Olimpiji Lublaň 1:0. V Evropské lize by svěřenci Simona Rožmana rádi vylepšili loňské působení, kdy ve třetím předkola zvítězili doma nad anglickým West Hamem, ovšem v Londýně jasně padli 0:3. Letos zatím úspěšně přešli přes estonskou Floru Tallinn a islandský Valur.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu třetího předkola Evropské ligy. Od jednadvaceti hodin a pěti minut se společně zaměříme na duel mezi týmy NK Domžale a SC Freiburg!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.