Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  FC Prishtina : Norrköping - 6. července 2017   20:00

FC Prishtina
0:1
(0:0)
Norrköping
Norrköping
71' Andersson
Muqiqi – Maxhuni (74. Sekiraqa), Dallku (C), Çurri, Leci – Boshnjaku, Miftaraj – Fetahaj (59. Osmani), Pefqeli (68. Baftiu), Mankenda – Abdul Khalid
Nika – Kelmendi, Begolli, Sekiraqa, Baftiu, Januzi, Osmani
Maae – Rix, Brixen (všichni Dánsko)
Stadiumi Olimpik Adem Jashari, Mitrovica
Norrköping
Langer – Wahlqvist, Johansson (C), Fjóluson, Tkalčić – Eliasson (59. Sampsted), Dagerstål, Thórarinsson (71. Hadenius), Smith – Andersson, Skrabb
Nilson – Blomqvist, Moberg-Karlsson, Telo, Sampsted, Sjölund, Hadenius

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit na shledanou.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 6:3. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:7.
Je dobojováno. Hosté potvrdili postup do dalšího předkola Evropské ligy, když na půdě soupeře dali jednu branku. Domácí tak ve dvou zápasech nedokázali skórovat a Norrköping tak v pohodě dokráčel za postupem, který byl zasloužený.
90+3'
90+3'
Obrana Prištiny znemožnila hostům další gól a domácí hráči tak míří ještě do útočné akce před branku Norrköpingu.
90+2'
Po sérii nepřesností na obou stranách mají nyní míč ve své moci domácí hráči a míří s ním před hostující branku.
90'
Hlavní rozhodčí nastaví tento zápas o tři minuty navíc nad rámec řádné hrací doby.
90'
Hosté se vydali zřejmě do jednoho z posledních útoků v tomto utkání. Podaří se jim přidat ještě jednu branku?
88'
Domácí mají snahu alespoň o čestný úspěch, jejich šance ale opět gólem neskončila. Utkání se už jenom dohrává, o postupujícím je rozhodnuto.
87'
Boshnjaku zahrál rohový kop, jenže nikdo z jeho spoluhráčů se k míči v pokutovém území nedostal. Následuje tak další akce hostů.
85'
Žlutou kartu dostává Osmani (FC Priština).
84'
Střela Mankendy skončila na brankáři Langerovi, který tak bude mít další odkop od své branky.
82'
Hosté se už příliš nikam neženou a mají převážně míč na svých kopačkách. Mají nahráno a už v tuto chvíli mohou slavit postup do dalšího kola EL.
80'
Jdeme do poslední desetiminutovky tohoto utkání a s míčem na svých kopačkách míří hosté do další akce před domácí branku.
80'
Jenže z toho nic nebylo a domácí tak nemuseli podruhé lovit míč ze své sítě.
79'
Další volný přímý kop pro Norrköping. Sekiraqa fauloval Wahlqvista a jeho tým tak bude mít k dispozici standardní situaci.
76'
Proti jedovaté střele Mankendy se vyznamenal brankář Norrköpingu Langer, jenž vyboxoval míč do bezpečí a mimo ohrožení jeho branky.
75'
Do dobré šance se dostali zase hráči Prištiny, srovnat stav skóre se jim ale nepodařilo.
74'
Střídání v týmu FC Priština: ze hřiště odchází Maxhuni, přichází Sekiraqa.
71'
Norrköping právě vstřelil branku!
A konečně jsme se po jednasedmdesáti minutách hry dočkali úvodní přesné trefy. Do vedení poslal svou přesnou střelou hosty SEBASTIAN ANDERSSON, který tak už zvyšuje na celkové průběžné skóre 6:0. Postup by tak Norrköpingu už neměl rozhodně uniknout – 0:1.
71'
Střídání v týmu IFK Norrköping: ze hřiště odchází Thórarinsson, přichází Hadenius.
71'
Po něm pak šel do blízkosti hostující branky Leci, ale zastavilo ho odmávání ofsajdu, který postrannímu sudímu rozhodně neunikl.
70'
Boshnjaku poslal nadýchaný centr do pokutového území, jeden z jeho spoluhráčů si dokázal naskočit na balón, ale hlavou za záda Langera ho usměrnit nedokázal.
70'
Další rohový kop vybojovali hráči Prištiny a opět tak mohou vyzkoušet pozornost obrany Norrköpingu či jejich brankáře Langera.
68'
Střídání v týmu FC Priština: ze hřiště odchází Pefqeli, přichází Baftiu.
67'
To se jim povedlo, následně se pak dostali do bleskového útoku, ale jejich snahu zastavil ofsajd, ve kterém se ocitl Andersson.
65'
Skrabb fauloval Miftaraje a znovu tak budo domácí hráči zahrávat volný přímý kop. Hosté si už staví zeď, aby co nejlépe ubránili tuto standardní situaci.
62'
Maxhuni ho ale zahrál hodně špatně, míč poslal jen do připravené zdi z hráčů hostů a ti tak po chvilce míří znovu do útočné akce.
61'
Nic z toho ale nebylo a naopak přichází faul Johanssona, jenž nabízí úplně stejnou standardní situaci také domácí Prištině.
60'
Boshnjaku fauloval Anderssona a je tu další volný přímý kop pro hostující celek.
59'
Střídání v týmu IFK Norrköping: ze hřiště odchází Eliasson, přichází Sampsted.
59'
Střídání v týmu FC Priština: ze hřiště odchází Fetahaj, přichází Osmani.
58'
Fjóluson pak zahrával volný přímý kop po faulu na svou osobu a po jeho zahrání se znovu skóre nemění.
57'
Domácí hráči znovu zvýšili tempo hry a do slibné šance se dostal Fetahaj, ale nakonec mu to nebylo nic platné, byl totiž v ofsajdové pasti.
56'
Abdul Khalid se zase napřáhl kousek za velkým vápnem ke slušné střele, jenže z toho opět nic nebylo. Míč končí jen vedle brány Langera, který tak bude mít další odkop.
56'
Pak vyslali další hodně nepřesnou střelu domácí hráči a následuje tak odkop od Langerovy branky.
55'
Už jsou to ale zase hosté, kteří získali celkem snadno míč a vrhli se do další šance. I oni ale v koncovce zase selhali.
53'
Domácí, ač stále v součtu obou utkání prohrávají 0:5, zbraně neskládají a opět to zkoušeli před brankou Norrköpingu. Opět ovšem bez gólového efektu.
51'
Na straně Norrköpingu byl faulován Tkalčić a bude následovat další volný přímý kop pro jeho tým.
49'
Do dobré šance se v blízkosti hostující branky dostal Mërgim Pefqeli, ale svou velkou šanci spálil a nakonec minul branku Norrköpingu jen o kousíček.
48'
Po nepřesné střele ale o balón přišli a na opačný konec se tak vydali hráči Prištiny. Ti střelou z dobrých dvaceti metrů málem ohrozili brankáře Langera.
46'
Hosté se hned dostali do útoku a začali tak druhý poločas s míčem na svých kopačkách.
46'
Hlavní sudí nenastavil ani minutu navíc nad rámec řádné hrací doby v prvním poločase, a tak tu máme tedy konec první části. Oproti prvnímu zápasu, kdy v první půli nasázaleli hráči Norrköpingu Prištině hned pět branek, jsme dnes ve stejném hracím období neviděli gól ani jeden. Uvidíme, zda se ve druhém poločase dočkáme. Hosté hrají na jistotu, vytvářejí si dost šancí, ale před domácí brankou ani jednou nemířili přesně. Jsou už hodně blízko postupu do dalšího kola. Druhý poločas začne ve 21:00 hodin.
45'
44'
Do jednoho z posledních útoků se vydali hosté, ti se dostali znovu do blízkosti domácí branky, ale svou útočnou snahu přetavit ve vedoucí gól opět nedokázali.
42'
Pomalu se nám blíží konec prvního poločasu a nyní se hra stěhovala ze strany na stranu. I když je k vidění hodně útočný fotbal, změnu skóre jsem zatím nezaznamenali.
40'
Další šanci pro domácí celek, ve které se ocitl Abdul Khalid, zmařilo postavení mimo hru a to neuniklo čárovému rozhodčímu, který ofsajd odmával.
39'
Do šance se pak dostal Mankenda, ale jeho střela byla zablokována hostující obranou, která nedopustila, aby šli hráči Prištiny do vedení.
38'
Priština bude mít k dispozici další přímý kop. Eliasson fauloval Dallkua a je tu tedy standardní situace pro domácí tým.
37'
Abdul Khalid se dostal do přečíslení, ale před brankou Norrköpingu neuspěl. Míč mu sebrala obrana hostů a poslala ho mimo ohrožení jejich branky.
35'
Po něm to na druhé straně zkoušel Skrabb, ale také on míč přesně netrefil.
34'
Mankenda dostal přesnou přihrávku do běhu a hned na to bez přípravy střílel na hostující branku. Donutil tak Langera k zákroku, kterým brankář hostů podržel svůj tým.
32'
Dělovka Thórarinssona znovu minula branku Prištiny, hosté však čím dál více tlačí a branka je tak už na spadnutí. Dočkáme se ještě v této části hry?
31'
Už jsou ale hráči hostů nastěhováni před Muqiqim, kde na něho mířila další nebezpečná rána, ovšem ta končí opět mimo tři tyče.
29'
Fetahaj se napřáhl k pořádné střele před brankou Langera a v dobré střelecké pozici jeho zařízení minul.
28'
Poté se bleskově zpět před branku Norrköpingu přesunuli domácí fotbalisté, jejich další snaha před Langerovou brankou byla ale marná.
26'
Boshnjaku se ujal exekuce rohového kopu, míč poslal do šestnáctky, ale tam se nikdo nedokázal trefit. Hosté tak míří zase na druhý konec hřiště.
25'
Hned na to na druhé straně vybojovali domácí hráči rohový kop a mohou tak znovu zahrozit před hostující brankou.
25'
Po faulu domácích měli také výhodu volného přímého kopu hosté z Norrköpingu, ale z této standardky nevytěžili nic.
23'
Těsně před Muqiqim to nyní zkoušel Smith, ale jeho vzdušná střela zamířila jen do jeho pripravné náruče.
21'
Eliasson fauloval Fetahaje a pro domácí je tu standardní situace v podobě volného přímého kopu.
20'
Domácí se nadechli k další své akci, před brankou Langera ale nevystřelili a obrana Norrköpingu tak obrací hru na opačnou stranu.
18'
Znovu stříleli z pravé strany hosté, jenže míč přeletěl domácí branku a Muqiqi bude mít další odkop od svého zařízení.
17'
Žlutou kartu dostává Fetahaj (FC Priština).
16'
Hráči Norrköpingu rozehráli autové vhazování a opět se s lehkostí sobě vlastní dostali těsně před branku Muqiqiho, ten ale nemusel zasahovat, když mu pomohla obrana.
14'
Ale opět se dvakrát za sebou dokázali dostat do velké šance opět hosté, ale brankář Muqiqi dokázal obě zneškodnit.
12'
Po delší době o sobě dali znát také domácí hráči, kteří se pokusili ohrozit branku IFK, ale zase z toho nic nebylo.
12'
Žlutou kartu dostává Leci (FC Priština).
11'
Poté ale nikdo nedokázal v pokutovém území vyskočit na letítí míč před domácí branku a následoval tak odkop od ní. Ten provedl brankář Muqiqi.
10'
Hosté zatím potvrzují roli velkého favorita a prakticky z každého útoku hrozí před brankou Prištiny. Nyní to zkoušel z pravé strany Andersson, ten ale balón poslal jen vysoko nad.
9'
Byla ale sražena jedním z domácích za zadní čáru a následuje tedy rohový kop pro Norrköping.
8'
A znovu Norrköpingští. Ti se bez jakéhokoli čekání vydali do další útočné akce, ze které mohli těžit. Jenže další rána skončila úplně mimo.
7'
Po nepřesné akci Prištiny pak zahrozili z velké blízkosti hosté, ale jejich střela zamířila mimo tři tyče a skončila tak vedle domácí branky.
5'
Ale už mají opět míč ve své moci favorizovaní hosté, jenž opět prověřili obranu Prištiny. Ta znovu uspěla a hosty k ničemu nepustila.
4'
Po faulu hráčů Norrköpingu zahrávali domácí fotbalisté nebezpečný volný přímý kop, ale z této standardní situace nezapršelo.
2'
Hned na to se směrem dopředu vydali také domácí hráči, kteří ale také před hostující brankou nic nevymysleli.
1'
Od úvodního výkopu byli u míče hráči hostů a hned s ním zamířili směr domácí branka. Jenomže obrana Prištiny byla pozorná a akci Norrköpingu zlikvidovala.
1'

FC Priština: Muqiqi – Maxhuni, Dallku (C), Çurri, Leci – Boshnjaku, Miftaraj – Fetahaj, Pefqeli, Mankenda – Abdul Khalid
Náhradníci: Nika – Kelmendi, Begolli, Sekiraqa, Baftiu, Januzi, Osmani

IFK Norrköping: Langer – Wahlqvist, Johansson (C), Fjóluson, Tkalčić – Eliasson, Dagerstål, Thórarinsson, Smith – Andersson, Skrabb
Náhradníci: Nilson – Blomqvist, Moberg-Karlsson, Telo, Sampsted, Sjölund, Hadenius

Rozhodčí: Maae – Rix, Brixen (všichni Dánsko).
Jak to dopadne dnes? Pohlídají si hráči Norrköpingu svůj postup do dalšího kola nebo se domácí fotbalisté nadechnou a ještě celý dvojduel zdramatizují? Nereálné to není, ale dá se spíše předpokládat, že hosté nic takového nedovolí. Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji příjemnou počtenou.
Výsledek a statistiky prvního utkání

IFK Norrköping – FC Priština 5:0
Branky: 10. Moberg-Karlsson, 24. Andersson, 26. Eliasson, 31. Holmberg, 40. Holmberg
Žluté karty: 88. Neziri (FPR)
Rozhodčí: Golubevs – Tatriks, Morozovs (všichni Litva)

Střely na branku: 9:4
Střely mimo: 4:6
Rohy: 8:8
Ofsajdy: 1:2
Fauly: 9:10
IFK Norrköping

Jak už bylo zmíněno, IFK Norrköping v prvním utkání zvítězil doma o pět gólů a v dnešním duelu si tak může dovolit prohrát o čtyři branky a i přesto by postoupil. Nic takového ale hosté nebudou chtít dopustit a i v tomto klání budou hrát tak, aby žádné drama nenastalo. Když se to tak vezme, mají postup jen ve svých rukách a prakticky mohou hrát v absolutním klidu. Je dost dobře možné, že i na cizí půdě nějaký ten gól přidají, jejich ofenziva byla před týdnem opravdu drtivá. Máme se určitě na co těšit, tak si zápas nenechte ujít.
FC Priština

Dnes domácí FC Priština první kolo na švédské půdě nezvládla a prohrála tam 0:5 z jejího pohledu. Hráči Norrköpingu tak diktovali tempo hry už v prvním poločase, ve kterém padlo všech pět branek. Fotbalisty Prištiny tak dnes čeká velice nelehký úkol. Aby totiž mohli pomýšlet na postup do dalšího předkola, museli by minimálně stejným výsledkem porazit Norrköping, aby si vynutili alespoň prodloužení. Což proti silnému švédskému týmu nebude rozhodně nic jednoduchého a i dnes budou Norrköpingští favority. Jak se s touto rolí domácí hráči popasují?
Hezký večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes jsou na programu druhé zápasy prvního předkola Evropské ligy a my v rámci toho budeme sledovat odvetné utkání mezi kosovskou Prištinou a švédským Norrköpingem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.