Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Flora : Domžale - 6. července 2017   18:00

Flora
Flora
2' Beglarišvili  • 22' Ainsalu
2:3
(2:1)
Domžale
Domžale
40' Firer   • 86' Ibričič   • 89' Balkovec
Flora
Toom – Kuusk, Vihmann, Tamm (78. Gusev), Saliste – Alliku, Lepistu (C), Ainsalu, Miller – Beglarišvili (67. Lepik)– Sappinen (63. Sobšenko). Trenér: Arno Pijpers.
Aland – Šlein, Lukka, Sobšenko, Gusev, Poom, Lepik.
Horatiu Fesnic – Valentin Avram, Alexandru Cerei (všichni Rumunsko)
A. Le Coq Arena, Tallinn
Domžale
Milič (C) – Balkovec, Blažič, Dobrovoljc, Širok – Husmani – Matjašič (69. Volarič), Vetrih, Repas, Bizjak (53. Ibričič) – Firer (80. Žužek). Trenér: Simon Rožman.
Mulalič – Volarič, Klemenčič, Žužek, Ibričič, Žinko, Ožbolt.

Hostující celek NK Domžale si připisuje šťastné vítězství než zasloužené. Domácí Flora ovládla 30 minut vsítila dvě branky, nicméně ve druhém poločase následoval zkrat a otočení výsledku na 2:3 ve prospěch Slovinců. domácí fanoušci i přes prohru svým hráčům děkují. Hostující realizační tým bude bedlivě sledovat utkání Valur – Ventspils, který určí jeho dalšího protivníka.Hezký večer všem čtenářům onlajnů.
90+4'
90+4'
Poslední příležitost pro domácí.
90+3'
Domžela drží zkušeně míč na svých kopačkách.
90+2'
Žužek fauloval a pomohl tak svému týmu v defenzívě.
90+1'
Jure Balkovec byl sestřelen a žlutou kartu vidí zblízka Roman Sobšenko.
90'
Rozhodčí nastaví 3 minuty!
90'
Přímý kop pro hosty.
89'
Domžale právě vstřelilo branku! Nádhernou branku z přímého kopu vsítil JURE BALKOVEC – 2:3!
88'
Širok dobře potáhl míč a musel být sestřelen k zemi, aby byl jeho průnik zastaven.
86'
Domžale právě vstřelilo branku! Ale žlutá karta ho vůbec nerozhodila a SENIJAD iBRIČIČ bezpečně vyrovnává z penalty na 2:2!
85'
Ještě před pokutovým kopem vidí žlutou kartu hostující Senijad Ibričič.
84'
Pokutový kop za faul Kuuska na Volariče!
83'
Flora se snaží o útočnou aktivitu.
82'
Prostrčení míče na spoluhráče neprošlo.
81'
Centr Široka byl více než mizerný.
80'
Žan Žužek, který se v prvním utkání trefil vymění střelce co se prosadil dnes Ivana Firera.
79'
Domácí hráč byl podkopnut na polovině hřiště.
78'
Joonas Tamm je stažen a domácí trenér jde do rizika na plac jde útočník Maxim Gusev.
77'
Domácí obránce musel šáhnout k faulu.
76'
Joonas Tamm musel být ošetřován.
75'
Dnešní fotbal zejména v druhé půli fanoušky moc nezahřeje ani na těle ani u srdce, proto většina má nutné vybavení v podobě deky, 14 stupňů je opravdu málo.
73'
Alliku to přehnal v útočné fázi s důrazem a to rumunský rozhodčí netoleruje.
72'
Útočný faul domácích.
71'
Husmani se gólově neprosadil a střílí těsně mimo domácí branku.
70'
Firer střílí vedle.
69'
Luka Volarič přichází místo Jure Matjašiče.
68'
Další faul , tentokráte na straně hostí, Jure Matjašič vidí dokonce žlutou kartu..
67'
Další domácí střídání. Mark Anders Lepik vystřídá Zakariu Beglarišviliho, který se zapsal do listiny střelců..
65'
Alliku si na své konto připisuje další faul.
63'
Rauno Sappinen uvolnil místo na hřišti pro Romana Sobšenka.
63'
Hostující Blažič dostal loktem do obličeje a musí mu být tržná rána sešita.
62'
Faul hostujícího hráče.
61'
Hráči Domžale v těchto chvílích hrají také klidně až bohorovně.
60'
Přímý kop hostí dolétl pouze k Toomovi.
59'
Další ztráta míče pro domácí.
58'
O poznání lépe si vedou než hráči na hřišti fanoušci Flory na tribunách.
57'
Flora u míče, ale hned o něj přijde díky útočnému faulu.
56'
Flora musí hrát do "plných" a to jí vůbec nevyhovuje.
55'
Domžale navyšuje procento ve statistice u držení míče.
54'
Gaber Dobrovoljc si opravdu pomohl přistrčením proti protihráči.
53'
Lovro Bizjak pro dnešek dohrál, nahradí ho Senijad Ibričič.
52'
Hostující centr končí pouze za brankovou čárou.
51'
Husmani byl faulován.
50'
Přímý kop vyboxoval Toom, následná střelka letěla nad břevno jeho branky.
48'
Bizjak si skvěle pokryl míč tělem a musel být faulován.
47'
Chybná domácí rozehrávka znamenala pouze centr Repase, který si pohlídal brankář Toom.
46'
Širok fauloval Millera.
46'
Prvních 30 minut hry patřilo jasně Floře, která dokázala smazat dvoubrankové manko ze Slovinska, poté začali hrát také hráči Domžale Matjašiče ještě vychytal Toom, ale na střelu Firera již neměl nárok 2:1 po první půli. Druhý poločas začne cca v 19:05 hodin.
45+2'
45+1'
Za domácí celek je potrestán Madis Vihmann.
45+1'
Rozhodčí to vyřešil šalamounsky. Ivan Firer žluté napomenutí za hosty.
45+1'
Centr do pokutového území znamenal nebezpečí pro hostující Domžale, ale rozhodčí píská útočný faul. Velké emoce planou na hřišti, došlo k velké postrkované.
45'
Rozhodčí nastaví 1 minutu nad rámec normální hrací doby.
45'
Amedej Vetrih vidí žlutou kartu.
44'
Milič v poklidu rozehrává míč do hry od své branky.
42'
Po přímém kopu se dostal ke střele ve skrumáži Vihmann, ale jeho střelecký pokus byl nepřesný.
40'
Domžale právě vstřelilo branku! IVAN FIRER to udělal parádně na hranici velkého "vápna" se zbavil bránícího protihráče a povedenou střelou k pravé tyči snižuje na 2:1, v tuto chvíli by to byl postupový gól pro Domžale! V tomto duelu se dnes prodlužovat nebude.
39'
Rychlá akce Flory skončila na nepřesné finální přihrávce.
38'
Domácím byl odpískán útočný faul.
37'
Matjašičův centr byl odvrácen, následovala pouze slabá střela do míst, která měl pokrytá Toom.
36'
Nebezpečnou střelu Matjašiče z otočky, skvěle vyboxoval do bezpečí brankář Toom!
35'
Hosté prohráli několik osobních soubojů za sebou.
33'
Alliku vyslal tentokráte na spoluhráče příliš dlouhou přihrávku, která končí v autu.
31'
Hosté získali také rohový kop, zahraje ho Matjašič, ale nikdo z jeho spoluhráčů si na centr z rohu nenaskočil míč tak proskočil za brankovou čáru.
30'
Rohový kop pro Floru znamenal zmatky před Miličem, které utnul až razantní odkop hostujícího obránce.
28'
Domácí se sice komplikovaně a zdlouhavě, dostali k tlaku na branku Domžale.
26'
Bizjak po souboji v pokutovém území upadl, ale hra pokračuje dále, rozhodčí stál velmi blízko tak vše dobře viděl.
25'
Z trávníku se těžko zvedá hostující Bizjak.
23'
22'
Flora Tallinn vstřelila branku!
Aktivní Alliku si připisuje druhou asistenci, tentokráte našel MIHKELA AINSALU a ten zvyšuje na 2:0!
21'
Širok sice podklouzl, ale dokázal ještě zachránit míč pro svůj tým.
20'
Sprintující hostující hráč nemohl tento míč zachytit na hrací ploše přes veškerou svou snahu. Toom bude vykopávat od své branky.
19'
Centr z levé strany končí opět u Miliče.
18'
Útočící hráč povalil na hřiště obránce Salisteho.
17'
Rychlé nohy ukázal Blažič a komplikovanou situaci zvládl na výbornou před dotírajícím Allikem.
16'
Centr domácích končí až u brankáře Miliče.
15'
Flora nikam nepospíchá a její hráči zatím působí aktivnějším dojmem než zakřiknutý hostující celek.
14'
Domácí hráči pro "českou uličku" v podání hráčů Domžale neměli vůbec pochopení a včas jí zarazili.
13'
Domácí obránce skluzem skvěle zastavil akci Matjašiče.
12'
Domžale v obranné činnosti výborně, s přechodem do útoku to bylo o hodně horší a přišla laciná ztráta míče.
11'
Hraje se před komorní atmosférou, kterou zpestřují pouze domácí bubeníci.
10'
Balkovec zakládá útočnou akci Domžale.
9'
Firer byl zastaven jen za cenu faulu Vihmanna.
8'
Matjašič nedovoleně zakročil proti Kuuskovi.
7'
Beglarišviliho roh nebezpečí pro hosty nepřinesl.
6'
Allikova střela byla zblokována a následuje rohový kop pro domácí Floru Tallinn.
5'
Matjašičova akce skončila faulem Kuuska.
4'
Lepistu si nedovoleně počínal proti Firerovi.
3'
Beglarišvili fauloval Bizjaka.
2'
Domácí bleskovou trefu z velké dálky povedenou trefou zařizuje ZAKARIA BEGLARIŠVILI – 1:0 po přihrávce Rauna Allika!
1'

FC Flora Tallinn: Toom – Kuusk, Vihmann, Tamm, Saliste – Alliku, Lepistu (C), Ainsalu, Miller – Beglarišvili – Sappinen. Trenér: Arno Pijpers.
Náhradníci: Aland – Šlein, Lukka, Sobšenko, Gusev, Poom, Lepik.

NK Domžale: Milič (C) – Balkovec, Blažič, Dobrovoljc, Širok – Husmani – Matjašič, Vetrih, Repas, Bizjak – Firer. Trenér: Simon Rožman.
Náhradníci: Mulalič – Volarič, Klemenčič, Žužek, Ibričič, Žinko, Ožbolt.

Rozhodčí: Horatiu Fesnic – Valentin Avram, Alexandru Cerei (všichni Rumunsko).
FLORA TALLINN

Flora patří stabilně ke špičce klubového estonského fotbalu a to již od svého založení v roce 1990.

Největší úspěchy:

10x mistr země – (naposledy 2015)
6x druhé místo – (naposledy 2008)
5x třetí místo – (naposledy 2014)
7x vítěz domácího poháru (2016)

Také Flora Tallin uspěla v domácím poháru, proto její fotbalisty uvidíme v Evropské lize.

Přes pravidelnou účast v pohárech se Floře Tallinn povedlo pouze jednou postoupit do druhého předkola poháru UEFA.

Jediným krajánkem je Gruzínec Zakaria Beglarišvili. V sestavě domácího celku je plno reprezentantů Estonska – Anier, Alliku, Lepistu, Sappinen, Kams, Gussev, Tamm.
NK DOMŽALE

NK DOMŽALE je klub jehož historie šahá až do roku 1921, nicméně úspěchy začali sbírat až po rozdělení Jugoslávie a s příchodem nového tisícletí.

2x mistr země – (naposledy 2007 – 08).
3x druhé místo – (naposledy 2010 – 11)
2x vítěz domácího poháru (naposledy 2016 – 17).

Jak je vidno vstupenku NK Domžale do evropské ligy zajistil triumf slovinského poháru.

Nejúspěšnější sezóna v Evropě byla ta minulá, kdy domžale poslalo domů Lusitanos z Andorry, Soligorsk z Běloruska, aby ztroskotal následně na věhlasném West Hamu United z Anglie, přičemž doma si připsal cenný skalp v podobě vítězství 2:1.

Tým je tvořen vesměs domácími hráči z nichž vyčnívají jména Firer, Repas, Žužek, Halilovič, Žinko.
První utkání:

NK Domžale prokazovalo celý zápas větší fotbalovou kvalitu, nicméně brankově se prosadili až v závěru utkání po trefách Repase a Žužeka.

NK Domžale - Flora Tallinn 2:0 (0:0)

Branka: 77. Repas, 90. Žužek

NK Domžale: Milič (C) – Širok, Dobrovoljc, Blažič, Balkovec – Husmani – Bizjak (67. Žužek), Repas (85. Ožbolt), Vetrih, Matjašič (81. Volaroč) – Firer.

Flora Tallin: Toom – Kuusk, Vihmann, Tamm, Saliste – Lepistu (C), Ainsalu – Aliku, Beglarišvili, Miller (83. Gussev) – Sappinen.

Střely na branku: 10:0. Střely mimo: 7:2. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 16:10.
Vítejte u odvety prvního předkola Evropské ligy mezi FC Flora Tallinn z Estonska a slovinským celkem NK Domžale. Tuto partii má lépe rozehranou hostující celek, který zvládl utkání na domácí půdě v poměru 2:0 a přiblížil se tak výrazně k postupu. Vítěz narazí na lepšího z dvojice FK VENTSPILS (Lotyšsko) či VALUR REYKJAVÍK (Island), vše je otevřené, jelikož první vzájemné utkání skončilo 0:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.