Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Kalju : Videoton Fehérvár - 13. července 2017   18:15

Kalju
Kalju
0:3
(0:1)
Videoton Fehérvár
8' Patkai   • 47' Šćepović   • 74' Šćepović
Kalju
Londak – Pürg, Mašitšev, Santos, Klein, Elhi, Neemelo.
João Capela (POR) – Ricardo Santos (POR), Sergio Nuno Teixeira Jesus (POR)
Kadriorg, Talinn
Horváth – Fejes, Marić, Bódi, Barczi, Varga, Geresi.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji vám za pozornost a u dalších online přenosů na počtenou.
Utkání je u konce a o vítězi nemůže být pochyb. Maďarský celek vítězí v Estonsku přesvědčivě 3:0 a je již jednou nohou v další fázi předkola Evropské ligy.

Nutno však podotknout, že především v prvním poločase se Kalju prezentovalo velice sympaticky, snažilo se o kombinaci a nejednou dokázalo hostujícímu brankáři zavařit.
90+2'
90+2'
Utkání se již pouze dohrává a nelze předpokládat, že se dočkáme ještě nějaké branky.
90'
Čtvrtý sudí oznamuje přítomným divákům, že se hra bude nastavovat o dvě minuty.
90'
Hráči Videotonu již značně natahují hru a s aktuálním vývojem věcí jsou více než spokojení.
88'
Centr z levé strany hřiště odvrátila hostující defenzíva.
87'
Hadžić ve skluzu trefil protihráče a viděl žlutou kartu.
86'
Rána však skončila pouze na dobře postavené zdi.
85'
Problémy však bude mít i domácí defenzíva. Ta se dopustila faulu dva metry za vápnem a Maďaři tak mají ideální příležitost ke skórování.
83'
Hostující hráč fauloval a přímý volným kopem zhruba ze třiceti metrů disponují domácí.
82'
Hosté střídají podruhé v zápase. Odchází Suljić a nahrazuje jej Marić.
81'
Hosté kombinují na vlastní polovině hřiště a nečiní jim větší potíže ani napadání domácího celku.
80'
Žlutou kartu viděl za taktický faul Patkai.
78'
Hosté poprvé v zápase střídají. Odchází Lazović a přichází Barczi.
77'
Hostující fotbalisté již kontrolují vývoj duelu a snaží se o držení míče.
74'
Videoton Fehérvár právě vstřelil branku!
Sám faulovaný
MARKO ŠĆEPOVIĆ se postavil k exekuci penalty a ranou o břevno přidal třetí gól Videotonu.
73'
Domácí brankář vidí za podražení hostujícího útočníka žlutou kartu.
73'
Krásná, překrásná akce hostujícího celku, během níž jsme mohli vidět přehled ve hře v kombinaci, kličkovanou před brankářem a výsledek? Faul brankáře Teleše na útočníka Šćepoviće a penalta.
72'
Hra je v posledních minutách poněkud neuspořádaná a ubrala na tempu.
70'
Kalju střídá podruhé v utkání. Odchází Kirss a nahrazuje jej Santos.
69'
Dlouhý nákop na hostujícího útočníka v poklidu sebral domácí stoper.
67'
Do další zajímavé šance se dostali domácí, avšak Subbotin nedokázal v náběhu zamířit z hranice vápna přesně a míč minul zadní tyč.
66'
A dokázali se propracovat i k zakončení, avšak v nepřehledné situaci nedokázali Estonci dostat odražený míč až za brankářova záda.
65'
Po zásahu hostujícího stopera mají domácí k dispozici rohový kop.
64'
Po nepřesném zakončení budou od vlastní brány rozehrávat Kovácsik.
63'
Kirssova střela zpoza vápna postrádala přesnost.
61'
Domácí fotbalistům se nedaří zatlačit soupeře do defenzívy a vytvořit si větší tlak.
60'
Domácí střídají. Hřiště opouští Liliu a přichází Neemelo.
59'
Z rohového kopu nic nebezpečného nevzešlo.
58'
Nadějně vypadající brejk Kalju končí jen rohovým kopem, ačkoliv i nyní reklamovali Estonci ruku soupeře. A nutno podotknout, že hostující obránce míč rukou skutečně zasáhl, avšak těžko říci, zdali se jednalo o zákrok hodný penalty.
57'
Po dlouhém odkopu sbírá míč hostující obrana a rozehrávat bude až do vlastního brankáře.
56'
Po zásahu obrany Videotonu měli domácí k dispozici další rohový kop. Dostali se navíc i k zakončení, avšak s hlavičkou si Kovácsik dokázal poradit.
54'
Po zásahu hostujícího hráče mají k dispozici rohový kop domácí. Ti se sice ještě dožadovali penalty, neboť viděli ruku hráče Videotonu, ale s tím sudí jednoznačně nesouhlasí.
53'
Szolnoki se utopil ve svých kličkách a přišel o míč.
52'
Hezkým přenesením těžiště hry se prezentoval Tjapkin, který našel spoluhráče přes celou šíři hřiště.
51'
Videoton se druhou vstřelenou brankou uklidnil a teď jednoznačně převzal iniciativu a taktovku nad duelem.
49'
Nepřesnost v rozehrávce zabrzdila útočnou snahu Videotonu.
48'
Domácí ihned po rozehrávce přišli o míč a vypadají hodně opařeně.
47'
Velká nepříjemnost pro Kalju! Teleš podrazil pronikajícího Nega a sudí nařídil penaltu. Tu bezpečně proměnil MARKO ŠĆEPOVIĆ.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:20.
45+4'
45+3'
Vzhledem k dlouhé prodlevě, která nastala v průběhu prvního poločasu, se natahuje i prodloužení. V něm drží míč na svých kopačkách Estonci, avšak v místech, odkud budou hostujícímu brankáři jen minimálně nebezpeční.
45+1'
Již v nastavení se do vápna probíjel Kirss, ale nakonec byl zastaven.
45'
Kalju půjčuje svému soupeři míč skutečně jen výjimečně, což před začátkem duelu asi čekal jen málokdo.
44'
Po ostrém stříleném centru z pravé strany hřiště musel k zemi Kovácsik, který schoval míč ve své náruči.
43'
Po nepřesné rozehrávce sbírá míč hostující defenzíva.
42'
Fotbalisté Kalju se zmocnili díky aktivnímu napadání míče a mohou spřádat útočné plány.
40'
Domácí fotbalisté jsou sice lepší, ale šance se vytváří hosté. Tu další měl maďarský po průnikové přihrávce do vápna, avšak proti střílejícímu útočníkovi skvěle vyběhl Teleš.
39'
Estonci drží míč na útočné polovině hřiště a je již více než zřejmé, že se hráči Videotonu budou spoléhat především na rychlé protiútoky.
38'
Další centr z levé strany hřiště odklízí pozorná obrana Videotonu.
37'
Domácí fotbalisté se pokouší prosadit po levé straně hřiště, avšak jejich snaha vyšla vniveč.
35'
Po delší časové prodlevě se již konečně pokračuje. Troufám si tvrdit, že vzhledem k panujícímu počasí neprospěla tato přestávka ani jednomu z celků.
31'
Nego fauloval domácího fotbalistu a hra je přerušena.
30'
V Estonsku velice vydatně prší, což komplikuje útočné snažení obou celků, především domácího, který se snaží hrát více po zemi.
29'
Po nepřesné přihrávce Tjapkina jsou v držení míče hosté.
28'
Domácí jsou i nadále lepším celkem, drží míč, ale k ohrožení branky se nemohou propracovat.
26'
Na levé straně se ukopl domácí fotbalista a od vlastní brány bude rozehrávat Kovácsik.
25'
Centr do malého vápna odklízí domácí defenzíva.
24'
Zablokovaná střílená přihrávka do vápna končí v zámezí za Telešem a rohovým kopem disponuje Videoton.
23'
Centr z pravé strany hřiště se Tjapkinovi nepovedl a stal se snadnou kořistí pro defenzívu Videotonu.
21'
Hosté se teď usídlili na dostřel brány Kalju, a tak se musí mít Teleš na pozoru.
20'
Vše však končí nepřesným centrem a následným odkopem brankáře Videotonu od brány.
19'
Další útočnou akci Kalju táhne po levé straně Valikaev.
18'
Domácí se snaží aktivně napadat rozehrávku Videotonu již v jejím počátku, to jest mezi stopery.
16'
Liliu sice dokázal prodloužit míč do vápna, avšak tam si jej už nedokázal najít žádný z jeho spoluhráčů.
15'
Po nepřesnosti v rozehrávce disponují autovým vhazováním na polovině soupeře domácí.
14'
Pouze za cenu faulu vybojoval míč dotírající Kirss.
13'
Videoton se osmělil na polovinu soupeře ve větší počtu hráčů, avšak chybou v rozehrávce přišel o míč.
11'
Domácí fotbalisté drží míč více na svých kopačkách a hosté se musí převážně bránit.
10'
Domácí se po inkasované brance vrhli do ofenzívy a svírají teď svého soupeře na jeho polovině hřiště.
8'
Avšak definitivně se domácí defenzívě odvrátit nebezpečí nepodařilo a toho dokázal využít zpoza vápna na zadní tyč zakončující MATE PATKAI.
8'
Hosté disponovali rohovým kopem, avšak míč dokázala domácí defenzíva odvrátit.
7'
Před útočníkem maďarského celku odklidil míč do zámezí ve skluzu domácí obránce.
6'
Autové vhazování do vápna Videotonu odvrátila hostující obrana.
5'
Z něj však žádné nebezpečí nevzešlo a hrát mohou znovu domácí fotbalisté
4'
Domácí obrana odvrátila centrovaný míč pouze na rohový kop.
2'
Domácí Kirss se protlačil až do vápna, odkud zakončoval nebezpečně ne bližší tyč, avšak s jeho střelou si brankář poradil.
1'
Domácí fotbalisté jsou v držení míče a kombinují mezi obránci.
1'

JK Nõmme Kalju: Teleš (C) – Sidorenkov, Uggè, Tjapkin, Mööl – Dmitrijev, Mbu Alidor, Kirss, Valikaev, Subbotin – Liliu. Trenér: Sergei Terehhov.
Náhradníci: Londak – Pürg, Mašitšev, Santos, Klein, Elhi, Neemelo.

Videoton FC Fehérvár: Kovácsik – Stopira, Juhász (C), Vinícius, Szolnoki – Suljić, Pátkai, Hadžić, Nego – Šćepović, Lazović. Trenér: Marko Nikolić.
Náhradníci: Horváth – Fejes, Marić, Bódi, Barczi, Varga, Geresi.

Rozhodčí: João Capela (POR) – Ricardo Santos (POR), Sergio Nuno Teixeira Jesus (POR).
Estonský JK Nõmme Kalju v minulém kole vyřadil B36 Torshavn po výhrách 2:1 a 1:2. V dalším kole se střetne s maďarským Videotonem, který v minulém kole kvalifikace vyřadil Balzan. V prvním zápase na domácím hřišti vyhrál 2:0, ve druhém zápase spadlo dohromady šest branek, kdy se rozešel se svým soupeřem 3:3.

Oba týmy doposud spolu nesehrály žádný vzájemný zápas a dnešní utkání bude jejich první.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.