Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Korca : Kajrat - 20. července 2017   20:00

Korca
Korca
50' Lilaj  • 83' Plaku
2:0
(0:0)
Kajrat
Kajrat
Korca
Shehi – Vangjeli, Radaš, Jashanica, Mici – Lilaj – Taku (90.+1 Dita), Osmani (71. Muzaka), Nimaga, Adeniyi (46. Plaku) – Latifi
Teqja – Gripshi, Gavazaj, Shkodra
Maae – Larsen, Boric (DEN)
Skënderbeu, Korçë
6 000 diváků
Kajrat
Pokatilov – Achmetov (69. Iličević), Arzo, Bateau, Sujumbajev – Kuat, Elek – Isael (79. Anene), Islamchan, Aršavin – Gohou
Plotnikov – Rudoselskij, Bakajev, Baltabajev, Turysbek

90+4'
Konec zápasu. Skënderbeu Korçë byl jasně lepším celkem, i když na fotbal se dalo dívat jen prvních pět a posledních patnáct minut. Kajrat nepředvedl naprosto nic a z evropských pohárů je po zásluze venku. Naopak albánští fanoušci se mohou příští týden těšit na střet s jedním z nejsilnějších účastníků předkol Evropské ligy, českou Mladou Boleslaví!
90+4'
Ještě v posledních vteřinách pálí vedle brány domácí Latifi.
90+3'
Příští soupeř Mladé Boleslavi, už se to nebojme říct přímo, drží míč a od postupu ho dělí minuta.
90+2'
Dnešní utkání sleduje 6 000 diváků.
90+1'
Nastavují se 4 minuty. Tolik času dělí mladoboleslavské funkcionáře od zařizování letenek do Albánie.
90+1'
Taktické střídání v sestavě Skënderbeu: ze hřiště míří Afrim Taku, posledních pár okamžiků okusí atmosféru zápasu Bruno Dita.
90'
Žlutou kartu dostává Kuat (FC Kajrat Almaty) za nešetrný skluz proti Latifimu.
87'
Na první přímou střelu hostů v zápase jsme si počkali do 87. minuty. Z hranice šestnáctky pálil po zemi přes obránce tvrdě Chuma Anene a přinutil Shehiho k ostrému zákroku.
85'
Síly na hřišti se vyrovnaly. Za nesmyslný faul po odpískání viděl rovnou červenou kartu španělský obránce Kajratu César Arzo.
85'
Kajrat to ještě nebalí, Aršavinův nadýchaný centr si ale stahuje do náručí Shehi.
83'
Skënderbeu právě vstřelilo branku!
Iličević ztratil míč ve středu pole, Muzaka okamžitě poslal dlouhý pas mezi stopery, kam si naběhl SEBINO PLAKU, který po zpracování míče na prsou obloučkem přehazuje bezmocného Pokatilova.
82'
Zkušený Aršavin zkusil z 21 metrů zaskočit albánskou zeď po zemi, ta však zůstala stát.
81'
Střídající Muzaka nešikovně fauloval metr před pokutovým obloukem, je tu velmi slibná příležitost přímého kopu pro hosty.
79'
Střídání v týmu FC Kajrat Almaty: ze hřiště odchází Isael, přichází Anene.
78'
Pátý roh Skënderbeu a další velká hrozba pro Kajrat: Taku odcentroval na Nimagu, který přes hlavu napálil břevno! Za tři minuty v oslabení měli domácí víc šancí než za 75 minut v plném stavu.
77'
V oslabení měli Albánci největší šanci v celém zápase. Latifi v situaci jeden na jednoho naznačil centr, pak si to ale namířil přímo k bráně, čímž oklamal protihráče, a jeho parádní akci vystavil stopku až brankář Pokatilov, který střelu vyškrábl od bližší tyče na roh.
75'
Zápas získává zajímavou zápletku! Druhou žlutou kartu viděl za nebezpečný skluz Sabien Lilaj, který byl dnes doslova u všeho. Domácí tedy dohrávají o deseti.
74'
Taku nepovedenou exekucí jen vybídl hosty k brejku, střídající Iličević po Aršavinově akci a přiťuknutí od Isaela neprostřelil domácí blok. Brazilec mohl místo přihrávky raději střílet, měl to z úhlu, ale zato byl úplně sám.
73'
Zblokovaný centr končí čtvrtým rohem pro albánský celek.
71'
Také celek Skënderbeu vystřídal: hřiště opouští Tefik Osmani, přichází Gjergji Muzaka.
69'
Střídání v týmu FC Kajrat Almaty: ze hřiště odchází Jeldos Achmetov, nastupuje chorvatský ofenzivní záložník Ivo Iličević.
68'
V hledišti je přítomen i mladoboleslavský trenér Martin Svědík. Myslím, že mu ani jeden z potenciálních soupeřů hrůzu nenahání.
65'
Výkon kazašského mužstva je velkým zklamáním, za celý zápas ještě hosté nepředvedli zhola nic. I teď se míč po hlavičkovém souboji od Gohoua jen odrazil před Shehiho.
63'
Skënderbeu se pokusil přelstít soupeřovu obranu sérií narážeček, Mici však míč na hrací ploše nestihl.
62'
Na hřišti se jiskří, tvrdost stále převládá nad herní kvalitou.
59'
Žlutou kartu dostává Ákos Elek (FC Kajrat Almaty). Maďarský záložník je potrestán za faul zezadu.
57'
Gohou prostrkoval do vápna na Islamchana, u toho byla trojnásobná přesila, která ho nepustila dál.
56'
Vangjeli čistým skluzem zastavil pronikajícího Islamchana. Červenobílí si mohou zase přihrávat kolem půlící čáry.
54'
Teď je na borcích Kajratu Almaty, aby předvedli, co v nich je, a vybojovali alespoň prodloužení. Krátkodobé obléhání domácí brány však vedlo jen k útočnému faulu.
50'
Tak přece jen jsme se dočkali gólu. SABIEN LILAJ u brankové čáry dobře forčekoval trinidadského obránce Bateaua, vypíchl mu míč a z úhlu po zemi prostřelil brankáře Pokatilova.
49'
Nezdá se, že by přestávka nějak změnila obrázek hry. Kajrat potřebuje vstřelit branku, zatím se k ní ale ani nepřiblížil. Domácí hrají až příliš okatě na nula nula.
46'
Skënderbeu Korçë o přestávce vystřídal. Nigerijec James Adeniyi zůstal v šatně, na jeho místo vyběhl do druhého poločasu Sebino Plaku.
46'
45+2'
45'
Nastavují se 2 minuty.
44'
Za dlouhým nákopem se hnal Latifi, ale nepohlídal si ofsajd.
42'
Hraje se jen od vápna k vápnu, zápas postrádá jakékoli zajímavější události.
37'
Hosté byli v několika hráčích v šestnáctce, ke střele se nakonec v nepřehledné situaci plné odrazů míče nedostali.
33'
Po dlouhé době rohový kop pro Skënderbeu. Rozehrávka nakrátko se však vůbec nepovedla. Naštěstí pro Albánce i hosté svůj rychlý kontr zbrzdili.
29'
Trestný kop po Lilajově faulu rozehrál Islamchan, jeho pokus doletěl jen k domácí zdi.
28'
Žlutou kartu dostává Sabien Lilaj (KF Skënderbeu).
26'
Fotbalovost se ze hry po svižném úvodu úplně vytratila. Téměř zaplněný rozlehlý stadión sleduje jen řadu nepřesností a nedotažených pokusů.
24'
Při průniku po pravé lajně byl podkopnut domácí Vangjeli, Albánci rozehrávají do strany a drží míč. Bezbranková remíza jim dnes k postupu stačí.
20'
První úsek zápasu, kdy drželi míč na kopačkách delší dobu hosté. Zakončení na sebe vzal kapitán Islamchan, ze střední vzdálenosti však přestřeluje.
16'
Další trestný kop rozehrával ze slibné vzdálenosti od postranní čáry Radaš, po míči se natahoval skluzem na malém vápně Jashanica, ale měl to k němu příliš daleko. Od své brány odkopává Pokatilov.
14'
Na druhé straně Sujumbajev ve vzduchu zboural Takua, trestný kop Albánců rozehrál Mici až za bránu.
13'
Na zemi se po ostrém faulu svíjí Nimaga, jehož soupeř trefil do kolene. Rozhodčí je zatím velice benevolentní.
12'
Andrej Aršavin je hodně aktivní, na levém křídle se nabízí a vrací se pro míče až do hloubi obrany. Centr, který posílal na domácí bránu, však skončil v zámezí.
9'
Sérií narážeček se Korce dostalo před soupeřovu bránu, Osmaniho střela ze 30 metrů letěla metr nad břevnem.
8'
Menší strkanice po odpískaném faulu ve prospěch domácích, dánský rozhodčí zatím kartu netahá.
8'
První přímý kop Kazachů však zkazilo postavení mimo hru.
7'
Druhý rok albánského mužstva, míč posílal do ohně opět Taku, ale hosté se ubránili a jejich brejk zastavil faul až za půlící čarou.
5'
Kajrat se ubránil, s míčem na útočné polovině zůstávají domácí.
4'
Africké posily Skënderbeu byly vidět. Nimaga prokličkoval s míčem až do šestnáctky, tam se ho zmocnil Adeniyi a jeho pohotovou střelu přes obránce vyráží Pokatilov na roh.
2'
Záhy po úvodním hvizdu se domácí hráči v červenobílém dostali do střelecké možnosti. Pokatilov nejdříve ledabyle rozehrál, pak jen vyrážel střílený centr z pravé strany před sebe přímo před Nimagu, který ho prověřil střelou z úhlu pod břevno. Kazašský brankář jistým zákrokem vše napravil.
1'

KF Skënderbeu: Shehi – Vangjeli, Radaš, Jashanica, Mici – Lilaj – Taku, Osmani, Nimaga, Adeniyi – Latifi
Náhradníci: Teqja – Dita, Gripshi, Gavazaj, Shkodra, Muzaka, Plaku

FC Kajrat Almaty: Pokatilov – Achmetov, Arzo, Bateau, Sujumbajev – Kuat, Elek – Isael, Islamchan, Aršavin – Gohou
Náhradníci: Plotnikov – Rudoselskij, Iličević, Bakajev, Baltabajev, Turysbek, Anene

Rozhodčí: Maae – Larsen, Boric (DEN).
Souboj albánského a kazašského mužstva obvykle nepatří do středu pozornosti, tento však jistě zajímá i fanoušky české kopané. Jeho vítěz totiž v dalším kole narazí na Mladou Boleslav, pokud celek z města automobilů dokáže potvrdit své venkovní vítězství 3:2 na hřišti Shamrock Rovers.

Skënderbeu Korçë si z prvního utkání přivezl cennou remízu 1:1. V posledním ročníku albánské ligy skončil tým z jihovýchodu země třetí, čímž přerušil řadu šesti mistrovských titulů.
Ten poslední z roku 2016 mu ovšem byl kvůli aféře se sázkami na vlastní zápasy odebrán a protože se klub odvolal, není mistr Albánie ani po více než roce oficiálně vyhlášen. Právě kvůli tomuto skandálu nemohl Skënderbeu startovat v minulém ročníku evropských soutěží.
Rok předtím ovšem dosáhl na dosud největší úspěch, když postoupil do základní skupiny Evropské ligy, v níž získal 3 body za domácí vítězství 3:0 nad Sportingem Lisabon.

Letos zahajovali fotbalisté z Korçë už úvodním předkolem a přes andorrskou St.Julii snadno přešli po výsledcích 1:0 a 5:0.
Kapitánem Skënderbeu je brankář Orges Shehi, který se jako reprezentační dvojka účastnil loňského ME ve Francii, byť tam do hry nezasáhl.

Dodejme, že v Albánii zanechal stopu ziskem druhého ze šesti titulů v sezóně 2011/12 český trenér Stanislav Levý.

Kajrat Almaty je vůbec historicky první mistr Kazachstánu z roku 1992, tento úspěch ještě zopakoval o 12 let později. Klub z hlavního města středoasijské země je úřadujícím vicemistrem a v předkolech evropských pohárů startuje počtvrté za sebou. Předloni byl velmi blízko postupu do hlavní soutěže, po postupech přes Crvenou Zvezdu Bělehrad, Alaškert Jerevan a Aberdeen ztroskotal smolně až na Girondins Bordeaux (2:1 a 0:1). Svou kvalitu tedy toto mužstvo jistě má.
Letos hráli Kazaši také už úvodní předkolo a litevský
Atlantas Vilnius rozdrtili 6:0 doma a 2:1 venku.

Oporou Kajratu je nejlepší střelec kazašské ligy z posledních dvou ročníků Gerard Gohou z Pobřeží Slonoviny. Zdaleka největší hvězdou tohoto klubu je ovšem zkušený Rus Andrej Aršavin, do jehož životopisu patří 105 ligových startů a 23 gólů v anglické Premier League v dresu Arsenalu Londýn.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.