Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Liepājas : Crusaders - 6. července 2017   18:45

Liepājas
Liepājas
33' Eristavi  • 90+3' Karašausks
2:0
(1:0)
Crusaders
Crusaders
Liepājas
Ralkevičs – Keita, Gueye, Tomič (70. Grebis) – Eristavi, Strumia, Hmizs (61. Afanavsjevs), Lebamba, Karašausks – Torres, Kurtišs (67.Kigurs)
Sopots – Tomkovič, Klava, Afanavsjevs, Grebis, Ivanovs, Kigurs
Baliyan – Simonyan, Arevshatyan (všichni Arménie)
Crusaders
Jensen – Burns, Coates, Ward, Brown – Beverland, Caddell (59. Forsythe), Snoddy, Heatley – Owens, Carvill (46. Whyte)
Dougherty – McClean, Kerr, Whyte, Suarez, Cushley, Forsythe

Tak nakonec do druhého předkola Evropské ligy po skvělém závěru utkání postupuje FK Liepaja. Nutno říct, že po dnešním průběhu zápasu naprosto zaslouženě. Hosté se celý zápas jenom bránili a domácí tým byl lepší v kombinační hře. Ode mě je to pro dnešek vše a těším se na vás příště.
90+4'
90+3'
Liepajas Metalurgs právě vstřelilo branku!
V poslední možné chvíli se z postupu radují domácí. ARTURS KARAŠAUSKS si dlouho naváděl míč, vystřelil a jeden z hostujících stoperů nešťastně míč tečoval tak, že skončil mimo dosah Jensena.
90+3'
Konec zápasu je velmi nervózní z obou stran.
90+3'
Ale rozehrávka rohu byla velmi špatná, míče se zmocní hosté.
90+2'
A následuje roh.
90+2'
Zřejmě jedna z posledních šancí domácích. Přichází standartní situace.
90+1'
Nastavovat se budou 3 minuty.
90+1'
Už probíhá nastavení.
90'
Velký náznak šance teď převedl domácí tým, Karašausksovou ránu zblokovali hosté.
89'
Hosté se vydali v pěti lidech do útoku a ztratili míč, nyní se musí vracet zpět.
87'
V posledních minutách odvádějí hostující útočníci velmi dobrou práci a snaží se držet míč co nejdále od vlastní branky.
86'
Už je to jen hra na jednu bránu. Hosté stále odolávají a drží postupový výsledek.
85'
Nepřesná rána Torrese a odkop od brány Jensena.
83'
Domácí se snaží dobývat bránu hostí, ale ti se zatím pečlivě brání.
81'
A domácí měli z ničeho nic tutovou šanci. Karašausks byl z toho zřejmě tak překvapený, až bránu vysoko přestřelil ve velmi dobré pozici.
80'
Žlutou kartu dostává Whyte (Crusaders F.C.).
79'
Eristavi se snažil projít mezi čtyřmi hráči soupeře. Neuspěl a hra je v režii hostů.
77'
Hosté se teď na pár sekund drželi na polovině soupeře, ale míč je už v zámezí a rozehrávat bude Ralkevičs.
76'
Výborně teď vypomohl domácí obraně záložník Lebamba.
75'
Keitův přetažený míč z pravé strany nenašel adresáta a hosté budou vhazovat.
73'
Heatley se dožadoval penalty tak moc, že obdržel žlutou kartu.
73'
Žlutou kartu dostává Heatley (Crusaders F.C.).
72'
K hlavičce se dostal urostlý stoper hostí Coates, ale nezamířil přesně.
72'
Keita se dopustil faulu.
71'
Domácí celek se snaží svým kombinačním fotbalem neustále přehrávat hosty ve středu hřiště. Crusaders však hrají velmi jednoduše a účinně.
70'
Střídání v týmu FK Liepāja: ze hřiště odchází Tomič, přichází Grebis.
70'
Tlak domácích už není ve druhém poločase takový velký jako v tom prvním.
69'
Žlutou kartu dostává Afanavsjevs (FK Liepāja).
67'
Střídání v týmu FK Liepāja: ze hřiště odchází Kurtišs, přichází Kigurs.
65'
Další roh hostí, který Heatley přetáhl na zadní tyč. Tentokrát však domácí obrana měla drobné problémy.
64'
A pozor! Po velké chybě domácího hráče se řítil sám na brankáře hostující útočník Owens. V rozhodující chvíli jej však zradilo zpracování a balón mu utekl.
62'
Nic vážného se nestalo. Torres zakroutil míč do rukavic Jensena.
61'
Střídání v týmu FK Liepāja: ze hřiště odchází Hmizs, přichází Afanavsjevs.
61'
Hosté se dopustili faulu a Torres rozehraje standartní situaci.
59'
Střídání v týmu Crusaders F.C.: ze hřiště odchází Caddell, přichází Forsythe.
58'
Crusaders rozehrají autové vhazování a rozhodně nikam nespěchají.
57'
Torres vypálil z uctivé vzdálenosti. Střela byla však slabá a lehce chytatelná.
55'
Liepaja se hned vydala na útočnou polovinu. Míč však skončil v autu a odkopávat bude Jensen.
54'
Rozehrávky se ujal sám faulovaný Heatley, ale jeho přízemní rána doprostřed brány neměla gólové parametry.
53'
Výbornou individuální akci předvedl Heatley a následně byl faulován. Hostům se naskytuje šance udeřit z ideální pozice při přímém kopu.
52'
Domácí se snaží dostat postupným útokem až k bráně soupeře, hosté vysokými odkopy tuto snahu maří.
51'
Žlutou kartu dostává Ward (Crusaders F.C.).
50'
Na zemi zůstal ležet otřesený Caddell.
48'
Hosté rozehráli svůj první rohový kop v dnešním utkání. Exekuce se ujal Heatley, ale jeho přetažený centr skončil v rukavicích Ralkevičse.
47'
A domácí pokračují v tom, v čem skončili první poločas. Velmi dobrou ránu vyslal Strumia.
46'
Střídání v týmu Crusaders F.C.: ze hřiště odchází Carvill, přichází Whyte.
46'
Skončil nám první poločas odvetného utkání 1. předkola Evropské ligy. Domácí celek zatím zaslouženě vede 1-0 a k postupu mu stačí vstřelit už jen jednu branku. Uvidíme, zda-li se to povede. Druhý poločas začne přibližně v 19:45.
45+1'
45+1'
Nastavovat se bude 1 minuta.
45'
Eristavi to teď zkusil dalekonosnou ranou z dobrých třiceti metrů. Bránu však minul.
44'
Domácí jsou i nadále velmi aktivní a budou se snažit přidat do poločasu druhou branku.
43'
Jensen bude odkopávat od své brány.
42'
Hráč byl odveden za hrací plochu a může se pokračovat dál.
40'
Na trávníku zůstává ležet hostují obránce Brown a nyní k němu spěchají lékaři.
39'
Beverland zvládl rychlostní souboj s Tomičem na jedničku a následně míč odkopl do zámezí.
38'
K míči se po delší době také dostali hosté, ale na víc než dlouhý nákop se nezmohli.
36'
Do střelecké pozice se dostal dnes také velmi aktivní Karašausks, ale trefil pouze brankáře Jensena.
35'
Domácí po vstřelené brance vycítili šanci a k postupu do dalšího předkola jim zbývá vstřelit už jen jeden gól.
33'
K penaltě se postavil zatím asi nejlepší hráč tohoto utkání GIORGI ERISTAVI a nechytatelnou ránou do horního rohu posílá domácí do vedení.
32'
Domácí tým bude kopat penaltu!
31'
Z rohového kopu si domácí nevytvořili nic vážnějšího a pokračují v tlaku.
30'
Eristaviho rána byla zablokována a následovat bude rohový kop.
29'
Snoddy fauloval v blízkosti své branky a domácí zahrávají přímý kop, ke kterému se staví Eristavi.
28'
Crusaders jsou zatím v útoku celkem neškodní a domácí mají velkou převahu na míči.
26'
Hra se teď na chvíli zklidní, protože se čeká na podání balónu.
25'
Karašausks si to po kolmé přihrávce Lebamby mířil na bránu soupeře, ale ve finální fázi zakopl o míč a bylo po nadějné akci.
23'
Další zajímavá akce v podání domácího týmu skončila na rukavicích Jensena.
20'
Eristavi opět ukázal výbornou techniku s míčem! Následně odcentroval do gólové pozice Kurtšsovi, který balón trefil velmi nečistě a netrefil bránu.
18'
Nádhernou individuální akci ukázal domácím fanouškům Eristavi. Po tom, co obešel 3 své protihráče přihrál míč Keitovi, kterému se následný centr vůbec nepovedl.
17'
Mezitím dlouhý nákop brankáře Ralkevičse odvrátila pozorná stoperská dvojice Crusaders.
16'
Hostující fanoušci přijeli do Lotyšska v hojném počtu a jsou velmi hlasití.
14'
Výborný obranný zákrok si nyní může připsat Caddell, který zabránil náznaku šance a navíc přesně přihrál míč svému brankáři.
12'
Hráči Liepaji se snaží být v neustálém pohybu a mít kontrolu nad míčem, avšak hostující obrana pracuje velmi dobře a přesně.
11'
Žlutou kartu dostává Carvill (Crusaders F.C.).
10'
A přišla první střela v tomto zápase. Karašausks si navedl míč na svou slabší pravou nohu a vypálil velmi vysoko nad bránu.
9'
Domácí kombinují na své polovině hřiště.
7'
Hostující Ward se pěkně prokličkoval až na hranici šestnáctky a poslal centrovaný balón, který ale ze vzduchu lapil Ralkevičs.
6'
Už asi dvě minuty je míč převážně na kopačkách hráčů Liepaji. Nedaří se jim však dostat do dobré střelecké pozice.
4'
První standartku si může na své konto připsat také domácí tým, kapitánu Torresovi se centr však příliš nepovedl.
3'
Balón následně doputoval až do rukavic brankáře Jensena.
2'
Poprvé se v zápase zmocnil míče také domácí celek, ale vlastní nepřesností poslal míč do autu.
1'
Hned v první minutě se domácí dopustili faulu na půlící čáře.
1'

FK Liepāja: Ralkevičs – Keita, Gueye, Tomič – Eristavi, Strumia, Hmizs, Lebamba, Karašausks – Torres, Kurtišs
Náhradníci: Sopots – Tomkovič, Klava, Afanavsjevs, Grebis, Ivanovs, Kigurs

Crusaders F.C.: Jensen – Burns, Coates, Ward, Brown – Beverland, Caddell, Snoddy, Heatley – Owens, Carvill
Náhradníci: Dougherty – McClean, Kerr, Whyte, Suarez, Cushley, Forsythe

Rozhodčí: Baliyan – Simonyan, Arevshatyan (všichni Arménie).
Crusaders F.C. hraje nejvyšší severoirskou fotbalovou ligu. Tento tým z Belfastu byl založen již v roce 1898 a celkem čtyřikrát se radoval ze zisku domácího titulu. Naposledy hrál předkolo EL v sezoně 2011/2012, když ve druhém předkole skončil na kopačkách Fulhamu. V uplynulé sezoně skončilo Crusaders těsně druhé, o dva body za mistrovským Linfieldem.
Tým FK Liepaja hraje nejvyšší lotyšskou soutěž. Tento fotbalový klub byl založen v roce 2014 a od doby jeho vzniku sbírá v domácí lize úspěchy. Zatím se vždy umístil mezi nejlepšími čtyřmi celky soutěže a v roce 2015 dokonce slavil zisk titulu. V momentálně rozehrané sezoně patří Liepaje třetí místo.
Úvodní klání dopadlo lépe pro severoirský Crusaders, který na domácím hřišti porazil svého soupeře 3:1.
Pěkný čtvrteční den při sledování online přenosu mezi týmy FK Liepaja a Crusaders F.C. v rámci odvetného zápasu 1. předkola EL.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.