Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Limassol : Progrès Niederkorn - 20. července 2017   20:00

Limassol
Limassol
70' Fidelis  • 88' Lafrance
2:1
(0:0)
Progrès Niederkorn
Limassol
Vózinha – Airosa, Lafrance, Mitrea, Avraam – Rodrigues Rezende, Nikolaou (C) (52. Fidelis), M. Soares – Mesca (67. Balde), Arruabarrena (79. Ilia), Sassi.
Georgiou – Fidelis, Mavrou, Balde, Ilia, Ch. Kyriakou, A. Kyriakou.
F. Schneider – J. Pacelli, D. Zitouni (FRA)
Antonis Papadopoulos Stadium, Larnaca
Schinker – Marques, Ferino, Karayer, D. Soares (76. Sully) – Watzka, Vogel (69. O. Thill), S. Thill (C) – Schneider (62. Lafon), Karapetjan, Françoise .
Mahmutović – Borges, Sully, O. Thill, Mastrangelo, Lafon, Barbaro.

Je konec! Fotbalisté AEL Limassol zdolali lucemburský Niederkorn 2:1 a v součtu s prvním utkáním, které vyhráli 1:0, postupují do dalšího předkola Evropské ligy. Skóre se dnes poprvé měnilo až v 70. minutě, kdy se prosadil domácí Fidelis. V 79. minutě se navíc nechal vyloučit Karayer, ovšem fotbalisté Progrèsu se nevzdali a v 83. minutě srovnali gólem Emmanuela Francoiseho. V 88. minutě ale AEL zaútočil do otevřené obrany soupeře a o postupu favorita definitivně rozhodl dorážkou zblízka Kevin Lafrance.
90+4'
90+4'
Theo Sully v pádu zasáhl centr spoluhráče a ještě donutil Vózinhu k jednomu zákroku. Ten byl na trávníku včas a sebral míč do rukavic.
90+3'
Domácí zahrávali rohový kop. Marco Soares rozehrál nakrátko a hráči Limassolu tedy šetří čas.
90+1'
Rozhodčí nastaví ještě čtyři minuty!
89'
Žlutou kartu dostává Theo Sully (FC Progrès Niederkorn).
88'
AEL Limassol právě vstřelil branku!
KEVIN LAFRANCE definitivně posílá AEL do 3. předkola! Sassi na hranici šestnáctky posunul míč ve skluzu na Iliu, jehož střelu Schinker vyrazil jen před sebe a dobíhající Lafrance, jenž se nezvykle ocitl na hrotu útoku, balón uklidil do odkryté svatyně Progrèsu.
87'
Emmanuel Francoise nyní dotáhl míč až před pokutové území. Tam se do něj opřel a tak o metr minul levou tyč domácí brány!
85'
Hosté nadále bojují. Nepříjemnou střelu Thea Sullyho nadvakrát likvidoval Vózinha.
83'
Niederkorn právě vstřelil branku!
Hosté i v oslabení dramatizují závěr! Po staženém centru Oliviera Thilla si našel v šestnáctce volný míč EMMANUEL FRANCOISE, který přízemní střelou vyrovnává – 1:1. Niederkorn dělí od postupu jediný gól!
80'
Žlutou kartu dostává Ferino (FC Progrès Niederkorn).
79'
Asi definitivní hřebíček do hostující rakve zatloukl Metin Karayer, který se nechal rozhodčím poslat pod sprchy! Niederkorn bude dohrávat v deseti!
79'
Střídání v týmu AEL Limassol: ze hřiště odchází Arruabarrena, přichází Marios Ilia.
76'
Střídání v týmu FC Progrès Niederkorn: ze hřiště odchází David Soares, přichází Theo Sully.
76'
Domácí Djalo Balde vyfasoval žlutou kartu zřejmě za nesportovní chování.
75'
Brankáře Vózinhu zaměstnal aktivní Sebastien Thill. Kapverdský gólman ale zasáhl úspěšně.
73'
Nyní se řítil dopředu Arruabarrena, který byl ale v ofsajdu.
72'
Odpovědět se nyní snažil Matias Marques, který ale netrefil bránu.
70'
Domácí zřejmě pečetí svůj postup do 3. předkola! Z 25 metrů se opřel do míče FIDELIS, který nádherně vymetl pravou šibenici z pohledu bezmocného gólmana Schinkera.
69'
Střídání v týmu FC Progrès Niederkorn: ze hřiště odchází Ben Vogel, přichází Olivier Thill.
67'
Střídání v týmu AEL Limassol: ze hřiště odchází Mesca, přichází Djalo Balde.
65'
Domácí fanoušci ženou svůj tým dopředu. Rádi by viděli nějaký ten gól.
63'
Hosté se ve druhé půli snaží o aktivní pojetí hry. Boj o postup nevzdávají.
62'
Střídání v týmu FC Progrès Niederkorn: ze hřiště odchází Mike Schneider, přichází Alexis Lafon.
60'
Na druhé straně zahrozil, také z přímého kopu, Rodrigues Rezende. Jeho jedovku vyrazil Schinker, jenž tak drží hosty ve hře.
58'
Přímý kop Niederkornu zahrával Sebastien Thill. Jeho střelu zlikvidoval pozorný Vózinha.
57'
Po rohovém kopu si připravili velkou šanci domácí. Centr Avraama si našel Arruabarrena, který zblízka nedokázal usměrnit míč mezi tyče!
55'
Jeho exekuce se ujal Sebastien Thill. Míč se k němu po chvíli vrátil a hostující kapitán zkusil překvapit Vózinhu střelou z větší vzdálenosti. Gólman AELu ale lapil balón do rukavic.
54'
Hosté budou rozehrávat rohový kop.
52'
Střídání v týmu AEL Limassol: ze hřiště odchází Marios Nikolaou, přichází Fidelis.
49'
Hosté začali zhurta! Aleksandr Karapetjan měl velkou šanci na vymazání jejich manka z prvního zápasu, ale gólman Vózinha AEL Limassol podržel!
47'
Ani jeden z trenérů necítil potřebu o přestávce sahat do sestavy. Pokračujeme tedy s jedenáctkami, které zápas zahájily.
46'
Rozhodčí nic nenastavil a ukončil první poločas, v němž gól nepadl. Fotbalisté AEL byli aktivnější, zahrávali hned 11 rohových kopů, ovšem střelecky se prosadit nedokázali. Zásluhu na tom má i brankář Niederkornu Schinker, který si připsal dva dobré zákroky.
45'
45'
Marco Soares fauloval v souboji o míč Marquese. Balón tedy získávají hosté.
45'
Po rohovém kopu Avraama se hosté ubránili.
44'
Stejný trest obdržel také hostující David Soares.
44'
Rozhodčí nebyl spokojen s chováním hráčů v šestnáctce. Domácí Ismail Sassi tak obdržel žlutou kartu.
42'
Domácí v závěru poločasu opět utahují šrouby. K dispozici mají další rohový kop.
40'
Domácí zahrávali dva další rohy, Niederkorn ale nadále drží bezgólový stav.
39'
Balón se odrazil k Rodriguesovi Rezendemu, který prověřil Schinkera střelou z hranice velkého vápna. Hostující gólman se složil na trávník včas a vyrazil pokus domácího hráče na další roh.
38'
Na levé straně se dobře uvolnil Mesca, který poslal do malého vápna výborný balón. Tam už byl Sassi, který by míč zřejmě v klidu uklízel do sítě, ale proti byl jeden z obránců, jenž míč odehrál na roh.
36'
Po souboji s obráncem skončil na zemi Mesca. Podle sudího se ale o faul nejednalo.
36'
Hráči Niederkornu se oproti úvodu zápasu znatelně zlepšili a obraz hry již téměř vyrovnali.
35'
Sebastien Thill nyní rozběhl Françoise. Ten se ale v pokutovém území zamotal a nedokázal míč předat nikomu z nabíhajících spoluhráčů.
34'
Marques se na pravé straně dobře uvolnil a poslal před bránu jedovatý polovysoký centr. Vózinha míč před nabíhajícím Karapetjanem vyboxoval do bezpečí.
32'
Hosté se osmělují. Dalekonosná střela Watzky ale bezpečně minula vzdálenější tyč domácí svatyně.
31'
Arruabarrena na hrotu domácího útoku neudržel míč. Dopředu mohou jít hráči Progrèsu.
31'
Airosa a Mesca se nepochopili. Druhý jmenovaný se nerozběhl za míčem.
30'
Hosté trochu otupili tlak kyperského celku. Sami jsou ale daleko od toho, aby ohrozili bránu soupeře.
28'
Na pravém křídle byl rozběhnutý Airosa, který byl ale dle mínění pomezního sudího v ofsajdu. Akce Limassolu tak byla přerušena.
28'
Dlouhý nákop, který hledal Schneidera, skončil u brankáře Vózinhy. Ten ukázal dobré čtení hry.
27'
Hostující levý bek David Soares odkopl míč jen na tribunu. Aut pro AEL.
25'
Tohle vypadalo z hostující strany docela nebezpečně. Karapetjanovi nabíhal před bránu Françoise, ale pro přízemní centr arménského hráče si skočil na trávník gólman Vózinha.
24'
Mitrea to zkoušel na rozběhnutého Sassiho, ale ten prudký míč neudržel na hrací ploše. Hosté vhazují.
23'
Držení míče – 70 % : 30 %
22'
V ofsajdu se zapomněl Mesca. Rozehrávat budou hosté.
22'
Ojedinělý protiútok hostí skončil útočným faulem na Avraama. Kyperský tým tedy opět u balónu.
21'
To domácí hrají s chutí. Na prudký přízemní centr Airosy před bránou nedosáhl Mikel Arruabarrena.
20'
Hosté asi budou muset spoléhat na nějaký ojedinělý brejk či standardní situaci. Na polovinu soupeře se zatím téměř nedostali.
18'
Lafrance měl dobrou myšlenku, ale provedení dokonalé nebylo. Jeho nákop za obranu byl pro Sassiho příliš dlouhý.
16'
Sassi si pomohl nedovoleným zákrokem v souboji s bránícím Marquesem. Míč uvede do hry hostující gólman Schinker.
15'
Po pravé straně se řítil dopředu Airosa. Jeho centr však zamířil přímo do rukavic brankáře Schinkera.
14'
Domácím teď nevyšlo založení útoku. Mesca nemohl nákop spoluhráče zachytit na hrací ploše. Niederkorn bude vhazovat.
13'
Domácí dobře napadali rozehrávku soupeře. Stoper Karayer tak neměl, komu by přihrál, a raději míč posunul do autu.
12'
Na zadní tyči se dostal k hlavičce Kevin Lafrance. Stoper se zkušenostmi z české ligy ale nezamířil přesně.
12'
Další rohový kop pro AEL.
11'
Fotbalisté Limassolu soupeři prakticky nepůjčují míč. Hru zatím mají jasně pod kontrolou.
9'
Domácí pokračují v náporu. Po rohu Soarese hlavičkoval těsně nad břevno Marios Nikolaou!
7'
Domácí nechtějí ponechat nic náhodě a začali zápas velkým náporem! Z pravé strany prošel až před brankáře Mesca, ovšem Schinker mu zmenšil střelecký úhel a z ostrého úhlu se zaskočit nenechal.
6'
Protiútok hostí zakončoval střelou z první Aleksandr Karapetjan. Arménský střelec zamířil vysoko nad.
4'
Prudký centr Marca Soarese z pravého křídla vyboxoval brankář Schinker. Následně byl jednomu z hráčů Limassolu máván ofsajd.
4'
Tentokrát to zkusili nakrátko. Celek z Lucemburska se opět ubránil.
3'
Série rohových kopů AEL. Domácí budou zahrávat již čtvrtý.
2'
Domácí se od začátku usadili na své útočné polovině. Po centru Marca Soarese z rohového kopu se hosté ubránili.
1'

AEL Limassol: Vózinha – Airosa, Lafrance, Mitrea, Avraam – Rodrigues Rezende, Nikolaou (C), Marco – Mesca, Arruabarrena, Sassi.
Náhradníci: Georgiou – Fidelis, Mavrou, Balde, Ilia, Ch. Kyriakou, A. Kyriakou.

FC Progrès Niederkorn: Schinker – Marques, Ferino, Karayer, Soares – Watzka, Vogel, S. Thill (C) – Schneider, Karapetjan, Françoise.
Náhradníci: Mahmutović – Borges, Sully, O. Thill, Mastrangelo, Lafon, Barbaro.

Rozhodčí: F. Schneider – J. Pacelli, D. Zitouni (FRA).
AEL Limassol:
Kyperský celek je velkým favoritem na postup do 3. předkola, což dokázal i výhrou 1:0 na půdě soupeře. AEL je šestinásobným mistrem ligy a stejný počet triumfů si připsal i v Kyperském poháru. Jádro současného týmu tvoří cizinci. V kádru nalezneme například dva Španěly, dva hráče z Kapverdských ostrovů, Brazilce, Portugalce nebo Rumuna. Zajímavým jménem je také Haiťan Kevin Lafrance, obránce, jenž v minulosti nastupoval v nejvyšší české soutěži za Most, Slavii a Viktorii Žižkov. V 1. předkole EL si fotbalisté z Limassolu vychutnali gibraltarského trpaslíka St. Joseph's, přes který prošli souhrnným skóre 10:0.
FC Progrès Niederkorn:
Lucemburský celek skončil v posledním ročníku domácí ligy na čtvrtém místě. Národní divizi vyhrál v minulosti třikrát, ale naposledy se tak stalo v sezóně 1981-82. Ještě o čtyři roky starší je pak poslední triumf v národním poháru. V evropských pohárech Progrès až do letoška nikdy nepřešel přes první dvojzápas. V 1. předkole EL se ale postaral o prvotřídní senzaci, když dokázal vyřadit slavné Rangers ze Skotska. Na stadionu soupeře sice fotbalisté Niederkornu prohráli 0:1, ovšem před svými fanoušky si zajistili postup výhrou 2:0.
Srdečně zde vítám všechny milovníky dobrého fotbalu! V odvetném utkání 2. předkola Evropské ligy přivítá kyperský celek AEL Limassol lucemburský FC Progrès Niederkorn. V lepší výchozí pozici do zápasu nastoupí domácí favorit, který na hřišti soupeře zvítězil 1:0. Naděje Niederkornu na postup jsou tedy poměrně malé.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.