Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Domžale - 24. srpna 2017   20:45

Marseille
Marseille
28' Germain  • 56' Germain  • 85' Thauvin
3:0
(1:0)
Domžale
Domžale
Marseille
Mandanda – Sakaj, Rami (25. Sertic), Rolando, Evra (C) – Lopez (63. Zambo Anguissa), Gustavo, Sanson – Thauvin, Germain, Ocampos (82. Dória)
Pelé – Dória, Cabella, Sarr, Amavi, Sertic, Zamno Anguissa
Orel Grinfeld – Danny Krasikow, Roy Hassan (všichni Izrael)
Stade Vélodrome, Marseille
Domžale
Milić (C) – Širok, Klemenčić, Blažić, Balkovec – Husmani, Ibričić, Vetrih (83. Čerin) – Repas, Firer (75. Ožbolt), Bizjak (66. Žužek)
Mulalić – Matjašić, Žužek, Hodžić, Ožbolt, Rom, Čerin

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších online přenosů se zase někdy příště bude těšit na počtenou.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 6:4. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 12:9.
Je dobojováno, Olympique Marseille domácí proti Domžale zvládl a po výhře poměrem 3:0 se může radovat z postupu do základní skupiny Evropské ligy! Utkání nezačalo úplně podle představ francouzského týmu, který v jeho úvodu tahal za kratší konec provazu, Balkovec v sedmadvacáté minutě dokonce trefil tyč. Z následné protiakce se ale domácí dokázali dostat do vedení, které jim zařídil Valère Germain. Stejný hráč mohl krátce před odchodem do šaten náskok svého celku zvýšit, tentokráte ale s kvalitním zásahem přispěchal Milić.

Pokud v první půli svěřenci trenéra Rožmana favoritovi vzdorovali, pak v té druhé už na něj absolutně nestačili. Hlavička Valèra Germaina z třiapadesáté minuty sice úspěch ještě neslavila, o chvíli později se ale francouzský útočník už mohl radovat ze své druhé trefy tohoto večera. Jiskřičku naděje mohl pro Domžale dvacet minut před koncem vykřesat Širok, Marseille ale dobrým zákrokem podržel Mandanda. O definitivní rozhodnutí se po parádních nůžkách postaral Florian Thauvin, který těžil z centru Germaina, jednoznačně nejlepšího hráče tohoto mače.
90+3'
90+2'
Tak přeci jen jsme se dočkali ještě jedné akce v podání domácího týmu. Zambo Anguissa po přechodu do šestnáctky našel na jejím vrcholu čekajícího Sansona, jenž ještě nádherným obloučkem míč posunul k Germainovi, ten ale z voleje přestřelil.
90+1'
Olympique už v naprostém klidu a pohodě kombinuje na vlastní polovině, s míčem si chvíli může užít i brankář Steve Mandanda. Na hráčích Domžale je vidět pochopitelná frustrace, dnešní výsledek je pro ně možná až příliš krutý.
90'
Utkání nemusí být nijak zbytečně protahováno a ví to i izraelský rozhodčí, který nad rámec základní hrací doby nastavuje tři minuty.
89'
Domácí hráči i fanoušci si závěrečné minuty utkání užívají plnými doušky, na Stade Vélodrome panuje opravdu parádní atmosféra! Marseille si po roce a půl znovu zahraje základní skupiny Evropské ligy, v níž, vzhledem k síle svého kádru, může patřit mezi favority.
88'
Z levé strany se jako uragán přihnal Morgan Sanson, který nahrával na ose hřiště čekajícímu Gustavovi. Ten ještě sklepával pro Thauvina, střelec třetí branky domácích ale o balon přišel a zpět jej získal jen za cenu ofenzivního faulu.
87'
Širok si posunul balon podél postranní lajny a dlouhým balon zkusil nalézt do pokutového území si nabíhajícího Ožbolta. Ten se snažil natáhnout, co to šlo, Steve Mandanda ale velmi rychle vyběhl a u míč se ocitl jako první.
85'
Marseille právě vstřelilo branku!
Na Stade Vélodrome je o postupujícím do základní skupiny Evropské ligy definitivně rozhodnuto, Marseille totiž pět minut před koncem přidává už třetí branku! Dnes velice dobře hrající Germain se tentokráte ocitl v roli nahrávače, když přesným centrem oslovil v šestnáctce neobsazeného FLORIANA THAUVINA a ten krásnými nůžkami, po nichž balon zaplul přesně k tyči, překonal marně se natahujícího gólmana Miliće.
85'
Poprvé po svém příchodu na hrací plochu o sobě dal vědět Alen Ožbolt, v příliš pozitivním světle to ale nebylo. Hostující útočník si sice našel přihrávku od Ibričiće, o pořádný kus si ale nepohlídal ofsajdové postavení.
84'
Na svěřencích lodivoda Rožmana je vidět ohromná snaha vstřelit alespoň kontaktní branku, která by závěr utkání určitě pořádně zdramatizovala. Marseille ale za svůj výkon a hlídání velmi nadějného vedení zaslouží velkou pochvalu.
83'
Střídání v týmu NK Domžale: ze hřiště odchází Vetrih, přichází Čerin.
82'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Ocampos, přichází Dória.
81'
Žlutou kartu dostává Žužek (NK Domžale).
80'
Do konce utkání zbývá už jen deset minut a zřejmě i drobné nastavení. Dočkáme se ještě nějaké branky, nebo už Marseille žádnou změnu skóre nepřipustí?
79'
Olympique už se, zdá se, nikam bezhlavě nepožene. Není to potřeba, domácí mají k dispozici velmi komfortní dvoubrankový náskok a o postup do základní skupiny Evropské ligy je už může připravit jen vlastní fatální selhání v závěru duelu.
78'
Rolando poněkud zariskoval a vyslal zpětnou přihrávku k Mandandovi i přes napadajícího Ožbolta. S ním si ale francouzský brankář hravě poradil a následně roztáhl hru pro vlevo osamoceného kapitána Evru.
77'
Na druhé straně o sobě dal vědět Hiroki Sakaj, jenž se přes nepozorně bránící dvojici protivníků prodral až na kraj vápna, odkud nalezl z druhé vlny si nabíhajícího Germaina. Francouzský kanonýr se ale hattricku prozatím nedočkal, branka mu tentokráte byla malá.
76'
Tohle nebyla ale vůbec marná rána. Husmani už měl dost nikam nevedoucí kombinace slovinského celku a proto se nijak nerozmýšlel a tvrdě vypálil z poměrně uctivé vzdálenosti, Mandandovi svatyni ale přestřelil.
75'
Střídání v týmu NK Domžale: ze hřiště odchází Firer, přichází Ožbolt.
74'
O chvíli později dostal hostující středopolař šanci na reparát, ovšem ani tentokráte si nepočínal podle vlastních představ. Tentokráte byl jeho centr příliš přetažený, o klidné odklizení balonu se postaral Zambo Anguissa.
73'
Při následném rohovém kopu ale Domžale pouze potvrdilo, že při rozehrávání těchto situací si dnes zkrátka a dobře neví rady. Senijad Ibričić znovu roh nekopl ideálně a už poněkolikáté míč pouze uklidil do náruče pozorně vybíhajícího Mandandy.
72'
Hosté začínají tušit, že nyní je ten správný moment na to zariskovat a všechny zbývající síly vrhnout do útoku. Střela z kopačky Ivana Firera nevypadala zle, tečující Sertic ale balon usměrnil jen do boční sítě domácí pokladnice.
71'
Gustavo z osy hřiště přenesl balon po Evru. Ten se ale rozhodl nikam vpřed bezhlavě nepostupovat, místo toho kombinaci Marseille posunul směrem vzad, kde se míče ujal Grégory Sertic, který rozjede další útočné snažení domácích.
70'
Dobrá příležitost pro Domžale, domácí mohli vést už jen o jednu branku! Po levé straně se protáhl Žužek, po jehož pasu do druhé vlny už to vypadalo, že se nic zajímavého neudá, zničehonic se ale ke střele přiřítil Širok a Mandanda musel vytáhnout solidní zákrok.
69'
Patrice Evra nyní výtečně zapracoval směrem do defenzivy, když zdárně napravil ztrátu Sansona. V osobním souboji s Firerem si počíhal na správný moment a svého oponenta odzbrojil po nádherně provedeném skluzu.
68'
Na druhé straně se Domžale po Žužkově průniku dostalo alespoň k rozehrávce rohového kopu. Ten si vzal na starost Husmani, jeho centr se ale mezi ty povedené počítat nedal, balon totiž zamířil přesně do Mandandovy náruče.
67'
Florian Thauvin se prodral až do šestnáctky, tam ale místo zakončení raději přihrál pád po neexistujícím kontaktu s Vetrihem. Žlutá karta zde byla vytažena a udělena naprosto správně.
66'
Střídání v týmu NK Domžale: ze hřiště odchází Bizjak, přichází Žužek.
65'
Gustavo musel skousnout tvrdý zákrok od Vetriha, následně se nějakou chvíli nezvedal z trávníku, k ošetření ale nedošlo.
64'
Kamerunský záložník se ihned po svém příchodu na plac ukázal, když balon do střelecké pozice nachystal pro Ocampose, tomu ale rána z nějakých pětadvaceti metrů nesedla úplně podle představ.
63'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Lopez, přichází Zambo Anguissa.
62'
Byl to právě Husmani, kdo o pár vteřin později pořádně zabrnkal na nervy hostujícím příznivcům, když si v nebezpečné vzdálenosti od branky dovolil drzou kličku a málem byl odzbrojen Germainem. Naštěstí pro něj ale s pomocí přispěchal gólman Milić.
61'
Maxime Lopez roztáhl hru pro Ocampose, ten se ale neukvapil a ještě nahrával lépe postavenému Gustavovi. Bývalý fotbalista Bayernu Mnichov vypálil svou slabší levačkou, trefil ale pouze blokujícího Husmaniho.
60'
Nic světoborného z toho nebylo. Což o to, centr v podání Repase nebyl vůbec špatný, obránce Klemenčić si ale v hlavičkovém souboji s Rolandem pomohl rukama, což opodál stojícímu sudímu Grinfeldovi nemohl uniknout.
59'
Luiz Gustavo si ve snaze zastavit unikajícího Repase počínal nedovoleně a nabídl Domžale standardní situaci z pravého kraje travnaté plochy. Jak s touto možností hosté naloží?
58'
Tato branka by domácím mohla dodat potřebný klid na kopačky. Domžale totiž k postupu potřebuje vstřelit minimálně dvě branky, což se, vzhledem k hernímu projevu hostí, nezdá býti reálnou záležitostí.
56'
Olympique Marseille zúročil svou velkou převahu v dosavadním průběhu druhého poločasu a deset minut po jeho začátku se dostal do dvoubrankového vedení! Velkou práci při této trefě odvedl Florian Thauvin, jenž balon zatáhl až do šestnáctky, kde se nejprve zbavil bránícího Balkovce a poté nacentroval pro VALÈRA GERMAINA, s jehož přízemní pumelicí nemohl Milić nic dělat.
55'
Další balon se snášel na hlavu Germaina, ten ale tentokráte ve vzduchu nestačil na stopera Blažiće. Slovinský obránce avšak míč odhlavičkoval jen ke Gustavovi, který se do něj opřel z první, prostor mezi třemi tyčemi ale nezasáhl.
54'
Vetrih si ve středu hřiště nepříjemně vyšlápl na Lopeze, který atakoval přímo před zraky hlavního sudího. Ten celou situaci velmi dobře viděl a poté se správně rozhodl pro udělení dalšího žlutého kartónku.
53'
Vstup do druhé půle hosté zatím nezvládají, nyní málem inkasovali druhou branku, která by pro ně znamenala obrovskou komplikaci. Po autovém vhazování se k centru dostal Lucas Ocampos, jenž posadil míč přesně na hlavu Germaina, jeho zakončení do protipohybu ale díky Milićově dobrému zákroku úspěch neslavilo.
52'
Konečně možnost vrhnout se vpřed dostali hráči Domžale. Opět jejich akci táhl Repas, jenž si s obtížemi poradil s Evrou, o pár metrů dál si ale vylámal zuby na Gustavovi, jenž balon odkopl do zámezí.
51'
Evra byl ve snaze zavést míč na útočnou polovinu faulován nestíhajícím Repasem. Následnou standardní situaci rychle rozehrál Gustavo, který přenesl hru pro Thauvina. Ten z kraje šestnáctky hledal Germaina, jeho nahrávka ale postrádala razanci i přesnost.
50'
Dosavadní průběh druhého poločasu zatím patří hráčům francouzského klubu, kteří svého soupeře ještě téměř nepustili k míči. Nyní se o kombinaci na útočné polovině pokoušeli Lopez s Thauvinem, první jmenovaný se ale nevyvaroval nepřesnému pasu.
49'
Lucas Ocampos se z předchozí situace velmi rychle oklepal a za pár okamžiků přispěchal s dalším ofenzivním snažením. Probojoval se až do pozice pro střelu, ideální okamžik ale prováhal a byl odzbrojen Širokem.
48'
Domácí hráči i fanoušci se zlobí, po souboji s Klemenčićem totiž na trávníku zůstal ležet Lucas Ocampos. Opakovaný záběr sice ukázal kontakt obou fotbalistů, záložník Les Phoceéns si ale na svého soupeře sám nešikovně naběhl.
47'
Druhý poločas rozehrávkou otevřeli domácí fotbalisté, kteří do něj, stejně jako jejich soupeř, vstupují bez jediné změny v základní jedenáctce. Nechme se překvapit, co nám nadcházející minuty nabídnou.
46'
První poločas je za námi, zatím sledujeme velmi vyrovnanou partii, kterou výsledkově lépe zvládá Marseille. Do utkání lépe vstoupili hosté, jejich nápor vyústil v rozehrávku přímého kopu, z něhož Balkovec trefil tyč. Následná protiakce přinesla vedoucí gól utkání, o který se postaral Germain. Stejný hráč se těsně před koncem první půle mohl postarat o zdvojnásobení vedení domácího týmu, tentokráte si ale na Miliće nepřišel.
45+3'
45+2'
Hasmani se na pravém křídle rozhodl kombinovat s Repasem, ten mu ale přihrávku vrátil pouze na paty. I tak se ale hostující středopolař zvládl propracovat až do vápna, tam si na něj ale počíhal Patrice Evra.
45+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
45'
Z něj se ale Garcíova družina k ničemu zajímavému nedostala. To stejné lze říci i o následném vrácení míče do vápna v podání Ocampose, na to konto navíc přišel ofenzivní faul v podání Floriana Thauvina.
44'
Po této akci se Marseille poněkud zatáhla, Sertic ale její hru zrychlil dlouhatánským balonem pro Ocampose. Ten se sice ke střele zpoza šestnáctky nedostal, alespoň ale pro domácí vybojoval další roh.
43'
Olympique znovu v posledních okamžicích tahal za kratší konec provazu, nyní se ale málem dokázal podruhé prosadit. Maxime Lopez se ocitl na levém kraji šestnáctky naprosto nehlídaný a přízemním centrem oslovil Germaina, ten ale z bezprostřední blízkosti na Miliće nevyzrál.
42'
Tentokráte hráči Domžale zahrozili z opačného kraje hrací plochy. Lovro Bizjak postupoval pomalu, nakonec se Sakaje zbavil rychlou kličkou, po níž si míč posunul na pravačku a vypálil, Mandanda ale číhal na správném místě.
41'
Evra se vydal na ofenzivní výlet, balon ale naprosto zbytečně ztratil. Jan Repas se na to konto propracoval až na kraj pokutového území, odkud vyslal do malého vápna přízemní nabídku, Firer ale na míč těsně nedosáhl.
40'
Do konce prvního poločas zbývá už jen pět minut, vzhledem k Ramiho střídání a ošetřování se zřejmě dočkáme i nějakého nastavení. Udrží Marseille i před odchodem do šaten hubené vedení?
39'
Další potyčka na travnaté ploše. Evra byl podkopnut napadajícím Ibričićem, následně se po svém protivníkovi ohnal, sudí ale přiběhl včas a celou situaci dostal pod vlastní kontrolu. Vše se nakonec obešlo bez karetního trestu.
38'
Žlutou kartu dostává Balkovec (NK Domžale).
37'
O chvíli později poslal Balkovec do pokutového území nepříjemný centrovaný balon, na poslední chvíli ale Olympique zachránil Grégory Sertic. Z následného rohu hosté nevytěžili zhola nic, obrana Marseille byla pozorná.
36'
Jan Repas si narazil s Ibričićem a poté krásně načechraným centrem balon poslal k na vzdálenější tyči čekajícímu Bizjakovi. Ten se pokusil o akrobatické zakončení, míč ale netrefil ideálně.
35'
Na hřišti se poněkud jiskří. Maxime Lopez se domníval, že autové vhazování by mělo být přisouzeno domácímu týmu, sudí byl ale jiného názoru. Záložník Marseille i tak odmítl balon odevzdat, načež mu jej z ruky nesportovně vyrazil Repas.
34'
Ze samotného kopu od rohového praporku sice hosté nic nevytěžili, obrana domácích ale balon nedokázala odvrátit do bezpečí, načež pálil středopolař Husmani, jeho pokus se ale mezi tři tyče nevešel.
33'
Hra se nám nyní přelévala z jedné strany na druhou. Nejprve nad branku zamířil Luiz Gustavo, rychlý brejk slovinského celku nakonec vyústil v pokus od Firera, který střídající Sertic na poslední chvíli stačil ztečovat na roh.
32'
S jeho rozehrávkou ale Marseille naložila prachmizerně. Rodící se protiakci hostí navíc za cenu jasného faulu a následné žluté karty musel zastavit Maxime Lopez.
31'
Rozjetý Germain se dral do další příležitosti, nějakých deset metrů před šestnáctkou byl ale nedovoleně atakován Klemenčićem, jenž svůj obranný skluz nenačasoval ale vůbec dobře. Následovat tedy bude standardní situace pro Olympique.
30'
No, asi nemůžeme úplně tvrdit, že by se jednalo o zasloužené vedení domácího celku. Domžale bylo v dosavadním průběhu utkání aktivnějším týmem, na rozdíl od svého soupeře ale svou největší šanci využít nedokázalo.
28'
Nedáš – dostaneš, toto nepsané sportovní pravidlo se opět potvrdilo. Domžale před pár okamžiky neproměnilo velkou šanci, z následné protiakce se Marseille dokázala dostat do vedení. Maxime Lopez se poněkud netradičně ocitl v prostoru levého křídla, odkud po krouceném centru zvládl balon přes několik hráčů poslat až do míst, kam si nabíhal VALÈRE GERMAIN, na jehož přesnou hlavičku k tyči neměl Milić šanci dosáhnout.
27'
Po Ramiho nedovoleném zákroku měli hosté k dispozici přímý kop z velmi nadějně vypadající pozice. Málem se ujali vedení, exekuce se totiž ujal Jure Balkovec, který sice se štěstím zvládl propálit zeď, jeho tečovaný pokus ale naštěstí pro Marseille skončil pouze na vzdálenější tyči.
25'
Je to jasné, Adil Rami nebude schopen pokračovat, na pořadu dne tak bude první střídání tohoto mače. Nakonec francouzského zadáka nenahrazuje Dória, ale Grégory Sertic.
24'
Rami pochopil, že zranění ramene mu nedovolí zápas dohrát, poněkud nepochopitelně ale reagoval tím způsobem, že vzal kulatý nesmysl do rukou. Sudí ho těsně před jeho odchodem odměnil žlutou kartou.
23'
S Adilem Ramim to příliš dobře nevypadá. Rudi García už pro jistotu poslal rozcvičovat dalšího stoper Dóriu, tak se nechme překvapit, zda bude francouzský reprezentant v utkání schopen pokračovat.
22'
Rolandovi se nepodařilo balon odklidit do dostatečné vzdálenosti od vlastní branky, čehož se jal využít Ivan Firer. Jeho pokus o přízemní centr byl ale na roh odvrácen Ramim, který se nezvedá a žádá ošetření přímo na trávníku.
21'
Senijad Ibričić naznačil střelu, poté ale udělal kličku směrem ke středu hřiště, čímž se zbavil clonícího Evry. Nakonec se hostující záložník přeci jen odhodlal ke střeleckému pokusu, Adil Rami ale přispěchal s včasným blokem.
20'
Dvacet minut utkání je za námi, žádný atraktivní fotbal zatím příliš nesledujeme, z obou stran je k vidění spíše opatrná partie. Začátek patřil Domžale, postupem času se ale zápasových otěží podle očekávání ujali Les Olympiens. Vydrží jim to?
19'
Balkovec mezi dvěma bránícími protivníky našel volného Bizjaka. Ten se přes Sakaje propracoval až do pozice pro centr, v šestnáctce došlo ke vzdušnému souboji mezi Firerem a Mandandou, ze kterého vyšel vítězné brankář Marseille.
18'
Ivan Firer nahrál volnému Ibrčićovi. Ten se dobře zorientoval, zvedl hlavu a svého kolegu vycítil za obranou soupeře, Firer se sice balonu dočkal, dále ale postupovat nemohl, pomezní sudí totiž správně odmával ofsajd.
17'
Následoval rohový kop v podání Marseille. Jeho rozehrávky se ujal Morgan Sanson, k odraženému balonu se poté se štěstím dostal Adil Rami, který se nijak dlouho nerozmýšlel a vypálil, Firer ale přispěchal s včasným blokem.
16'
První vážná příležitost tohoto mače! Florian Thauvin udržel balon těsně před postranní lajnou, poslal si jej okolo bránícího Balkovce a odcentroval přesně na hlavu Lucase Ocampose, jeho zakončení ale skončilo těsně vedle branky Domžale.
15'
Domžale zahrávalo přímý kop, po němž se hostům podařilo balon dopravit do sítě. Branka ale nemůže být uznána, hlavičkující obránce Blažić se totiž nacházel v ofsajdovém postavení. Dobrá práce pomezního sudího.
14'
Pěkný moment nám nyní předvedl Jan Repas, zatím jednoznačně nejaktivnější muž z řad hostujícího týmu. Jeho zbavení se napadajícího Evry bylo opravdu parádní, následný pas směrem k za obranu si zabíhajícímu Firerovi ale nevyšel podle představ.
13'
A Marseille už o pár vteřinek později přispěchala s další ofenzivní akcí. Tentokráte se o její založení postaral Lucas Ocampos, jenž si míč obhodil okolo statického Široka a poslal jej do šestnáctky, Germain se ale k hlavičce neprobojoval.
12'
Snad až nyní se favorit dnešního mače na několik okamžiků usadil v bezprostřední blízkosti branky svého soupeře. Celá akce byla zakončena přenesením balonu k Sakajovi, který zvedl hlavu a nacentroval na Ocampose, jeho zakončení se ale mezi tři tyče nevešlo.
11'
Sanson se tentokráte nerozhodl pro další sóloakci, místo toho hru rychle přenesl pro na pravém křídle poměrně osamoceného Thauvina. Ten si v souboji s Balkovecem dovolil drzou kličku ke středu hřiště, balon si ale příliš předkopl, čehož posléze využil Blažić
10'
Garcíovým svěřencům se zatím přechod do útočné fáze ale vůbec nedaří. Domžale velmi dobře brání střed hřiště, což nyní pouze podtrhl Vetrih, který výtečně vystoupil proti o kličku se snažícímu Sansonovi a znemožnil mu další postup.
9'
Zatím jsou to poměrně překvapivě hosté, kdo je v dosavadním průběhu tohoto klání aktivnější. Hiroki Sakaj si v souboji s Bizjakem dovolil jednu kličku navíc a málem si zadělal na velké problémy, na pomoc mu ale přispěchal Rami.
8'
Tentokráte se hosté rozhodli rozehrát rohový kop na krátko. Přišla přihrávka na Ibričiće, ten se ale okamžitě ocitl v obležení dvou napadajících protivníků, o míč jej nakonec v naprosté pohodě připravil Luiz Gustavo.
7'
Domácí se poprvé v utkání dostali k delšímu držení míče, celé to ale pokazil nepřesným přenesením hry Hiroki Sakaj. Kupředu se na to konto mohl vydat Repas, jenž v souboji s Evrou vybojoval další rohový kop.
6'
A z následného kopu od rohového praporku se hostům málem podařilo nebezpečně zahrozit. Husmaniho přízemní centr po nedůsledném bránění francouzského celku proskákal skrze celou šestnáctku, načež jej jen těsně netrefil ve skluzu hrající Firer.
5'
Znovu se vpřed řítil Jan Repas. Tentokráte se pravý záložník slovinského celku rozhodl postupovat individuálně, dostal se až do pozice pro centr, balon se ale do šestnáctky díky včasnému skluzu vracejícího se Evry nedostal.
4'
Na druhé straně se míče ujal Jan Repas a dlouhatánským pasem přes celou šíři hrací plochy nalezl nehlídaného Bizjaka. Ten se snažil prosadit přes bránícího Sakaje, japonský zadák se ale nenechal opít rohlíkem.
3'
Širok to u postranní lajny před střídačkami hodně přehnal s agresivitou a tvrdě atakoval Evru. Sudí nakonec zvolil pouze domluvu a nařídil pro Olympique přímý kop. Lopez přenesl hru na Thauvina, jeho centr ale našel jen náruč připraveného Miliće.
2'
Domžale mělo hned v úvodu zápasu velké problémy při rozehrávce. Klemenčiće se totiž aktivně vydal napadat Lucas Ocampos, kterému se podařilo svému soupeři balon odebrat, jeho následný pas ale postrádal přesnost.
1'
Orel Grinfeld právě foukl do píšťalky, vše je tedy připraveno a dnešní utkání mezi Marseillí a slovinským Domžale tak může začít – pojďme na to! Rozehrávky se ujali hostující fotbalisté, kteří nastupují v modrých dresech, naopak domácí budou hrát v bílém.
1'
Do startu dnešního utkání mezi Marseillí a Domžale už zbývá jen několik minut, izraelský sudí Grinfeld si jeho aktéry už shromažďuje v útrobách Stade Vélodrome.

Olympique Marseille: Mandanda – Sakaj, Rami, Rolando, Evra (C) – Lopez, Gustavo, Sanson – Thauvin, Germain, Ocampos
Náhradníci: Pelé – Dória, Cabella, Sarr, Amavi, Sertic, Zamno Anguissa

NK Domžale: Milić (C) – Širok, Klemenčić, Blažić, Balkovec – Husmani, Ibričić, Vetrih – Repas, Firer, Bizjak
Náhradníci: Mulalić – Matjašić, Žužek, Hodžić, Ožbolt, Rom, Čerin

Rozhodčí: Orel Grinfeld – Danny Krasikow, Roy Hassan (všichni Izrael).
První utkání

17.8. 2017 – NK Domžale:Olympique Marseille 1:1

Branky: 13. Vetrih – 63. Sanson

NK Domžale: Milić – Sirok, Blažić, Klemenčić – Repas, Vetrih, Ibričić (90. Zuzek), Husmani, Balkovec – Bizjak (88. Ozbolt), Firer (73. Franjić)

Olympique Marseile: Mandanda – Sakaj, Sertic, Rami, Evra – Sanson, Gustavo, Lopez (85. Zambo-Anguissa) – Ocampos, Germain (87. Cabella), Thauvin (76. N'Jie)
NK Domžale

Loňský ročník slovinské nejvyšší soutěže nevyšel hráčům Domžale podle představ. Mohl za to především pokažený závěr, v posledních sedmi zápasech posbíralo NK pouhopouhých pět bodů. Nakonec z toho bylo čtvrté místo, ztráta svěřenců trenéra Rožmana, kteří se alespoň mohli pyšnit nejúdernější ofenzivou v lize, na druhou Goricu ovšem čítala jen čtyři body. Náladu si Domžale spravilo v rámci slovinského poháru. Dokázalo se totiž probojovat až do finále, kde po výsledku 1:0 přemohlo lublaňskou Olimpiju, a tuto soutěž tak opanovalo podruhé v klubové historii.

V aktuálním ročníku Prve Ligy žluto-modří za šest odehraných kol posbírali devět bodů. Zatím se drží na třetím místě, jejich víkendové utkání s týmem Alumnij skončilo nerozhodně 2:2. O Evropskou ligu slovinský klub bojuje potřetí v řadě. Nejprve žluto-modří vypadli už v prvním předkole, loni se jim podařilo tento výsledek vylepšit a doputovat přeci jen dále. Jejich putování skončilo až ve třetím předkole, kde jim stopku vystavil West Ham United. Jasný outsider tohoto dvojzápasu se svým soupeřem bojoval velmi statečně, před vlastními fanoušky dokonce slavil vítězství, odveta ale jasně patřila Kladivářům. Letos se Rožmanova družina zase o kousek posunula, po Tallinnu a Valuru ve třetím předkole po výsledcích 0:1 a 2:0 naprosto překvapivě postoupila přes německý Freiburg. Poradí si i s Marseillí?
Olympique Marseille

Olympique v posledních zažíval menší ústup z elitní společnosti francouzské kopané. Evropské poháry si zahrál naposledy před dvěma lety, přičemž po postupu ze základní skupiny vypadl hned v úvodním kole vyřazovacích bojů. V tom samém ročníku fotbalisté Marseille skončili až na bídném třináctém místě, loni tak rozhodně měli co napravovat. To se povedlo, o titul se sice Les Phocéens neprali, v tabulce ale obsadili velmi solidní pátou příčku, díky níž se kvalifikovali do třetího předkola Evropské ligy. Přes letní pauzu celek z prosluněného jihu Francie doplnilo několik velmi kvalitních a zkušených hráčů, jmenovitě se jednalo o Valèra Germaina, Luize Gustava, Stevea Mandandu, Adila Ramiho či Jordana Amaviho.

Třetí předkolo Garcíova družina zvládla s přehledem, když před vlastními fanoušky přestřílela Oostende vysoko 4:2, odveta v Belgii pak skončila bezbrankovou remízou. Taktéž do nového ročníku Ligue 1 vstoupila Marseille sebevědomě, po třech odehraných kolech má na svém kontě sedm bodů, což mu v tabulce stačí na pátou pozici. Hlavní postavou úvodního kola, v němž na Stade Vélodrome přicestoval Dijon, se stal dvougólový Clinton N'Jie, jehož loňské hostování z Tottenhamu se přeměnilo v přestup. Týden nato Olympique zvítězil i na půdě Nantes, v prozatím posledním mači přišla po remíze 1:1 s Angers první ztráta, Rudi García ale vzhledem k dnešnímu důležitému duelu šetřil několik opor.
Příjemný čtvrteční večer přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní kopané! Kvalifikační boje o postup do základních skupin Evropské ligy vrcholí, dnes jsou na programu odvety v rámci čtvrtého předkola. My se v tomto online přenosu zaměříme na střetnutí, ve kterém Olympique Marseille přivítá slovinské NK Domžale. Úvodní výkop je naplánován na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.