Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Ružomberok : Brann - 13. července 2017   18:00

Ružomberok
Ružomberok
0:1
(0:0)
Brann
Brann
47' Evans
Ružomberok
Macík – P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak (K), Kupec (86. Gerec) – Kochan (74. Kostadinov), Takáč (62. Sapara), Qose – Daniel, Haskić, Gal Andrezly
Hajdúch – Gerec, Čurma, Kostadinov, Menich, Sapara, Lačný
Clancy – McGeachie, Stokoe (všichni Skotsko)
Štadión Pod Čebraťom, Ružomberok
Brann
Leciejewski – Nouri, Wormgoor (K), Acosta Evans, Kristiansen – Haugen, Heltne Nilsen, Barmen (79. Larsen) – Skålevik (74. Skaanes), Orlov (87. Karadas), Sørensen
Horwath – Grønner, Jónsson, Larsen, Karadas, Børven

MFK Ružomberok nezvládl úvodní zápas druhého předkola Evropské ligy, když před svými příznivci nestačil na SK Brann v poměru 0:1. Odveta, která je v Norsku na programu za týden, bude pro Ružomberok složitá.
90+4'
90+3'
Defenziva Brannu ještě čelila rohovému kopu a při jeho bránění odvedla vynikající práci.
90+2'
Haskić (Ružomberok) si nepohlídal ofsajdovou linii.
90'
Nastavená doba hry činí čtyři minuty.
89'
Na opačné straně si palebnou pozici vytvořil Qose, jenž zpoza vápna zamířil do náruče Leciejewského.
88'
Skaanes (SK Brann) se snažil vecpat balon do levého horního rohu brány, ten ovšem minul.
87'
P. Maslo (MFK Ružomberok) si vyšlápl na Skaanese a inkasoval karetní trest.
87'
Střídání v týmu SK Brann: ze hřiště odchází Orlov, přichází Karadas.
86'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Kupec, přichází Gerec.
85'
Kristiansen (SK Brann) tak dlouho otravoval Daniela, až mu hlavní rozhodčí odpískal faul.
84'
Po krátké prodlevě může hra pokračovat dál.
83'
Byli to Kupec a Skaanes, kteří se srazili při vzdušném souboji. Proběhnout musí jejich ošetření.
82'
Po srážce dvou hráčů musel hlavní arbitr přerušit hru.
79'
Střídání v týmu SK Brann: odpracováno má Barmen a místo něj vchází na hřiště Larsen.
77'
Hra se obrátila. Haugen vymyslel chytrou přihrávku za obranu, nicméně ta byla příliš prudká.
76'
V době, kdy do konce utkání zbývá patnáct minut, kombinují domácí borci kolem středového kruhu.
74'
Vystřídal také SK Brann: hrací plochu opustil Skålevik a na jeho místo přišel Skaanes.
74'
Avizovaná výměna v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Kochan, přichází Kostadinov.
73'
Trenér Ružomberoku připravuje střídání. Dojít by k němu mělo při nejbližším přerušení hry. Tak uvidíme.
71'
Leciejewski musel být znovu ve střehu, jeho směrem tentokrát letěl dalekonosný pokus Qoseho.
70'
Daniel si při další akci Ružomberoku narazil míč se spoluhráčem a pak z úhlu vypálil na gólmana.
68'
Domácí se pokusili zahrozit dlouhým nákopem, balon doplachtil až do rukou připraveného Leciejewského.
65'
Sørensen si troufl na dvojici beků slovenského týmu, při pokusu o kličku však podklouznul.
63'
Omlouváme se za technické potíže.
62'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Takáč, přichází Sapara.
47'
Tým Brann právě vstřelil branku!
Hosté se v úvodu druhého poločasu dostávají do vedení. Haugen rozehrál rohový kop centrem na Orlova, který prodloužil balon na BISMARA ACOSTU EVANSE a ten zůstal v předbrankovém prostory špatně pokrytý.
46'
Na začátku druhé půle vybojoval Brann rohový kop.
46'
První poločas se v rámci předvedené hry blížil k průměru. Takticky svázaná úvodní pětačtyřicetiminutovka moc šancí nenabídla a není tedy divu, že na světelné tabuli vidíme skóre 0:0.
45+2'
45+2'
Ružomberok ještě vybojoval roh. Takáč poslal balon na Qoseho a jeho ránu musel zastavit Leciejewski.
45+1'
V první z nich Gal Andrezly odcentroval balon na hlavu P. Masla a ten přinutil Leciejewského k zákroku u pravé tyče. Slovenští diváci tuto akci ohodnotili potleskem.
45'
Nad rámec prvního poločasu nastavil Kevin Clancy dvě minuty.
43'
Hlavní aktéři už pomalu začínají pokukovat po časomíře. Konec úvodního dějství se kvapem blíží.
40'
Skålevik (SK Brann) se u pravé lajny marně snažil prohnat kolem Kupece, ten předvedl výtečný obranný zákrok.
39'
Po obnovení hry vystřelil Kupec z velké vzdálenosti, ale neměl dostatečně přesně seřízena mířidla.
38'
Haugen (SK Brann) dosti nešetrně fauloval Gal Andrezlyho a za svůj prohřešek byl potrestán žlutou kartou.
35'
Ružomberoku byl odpískán ofsajd.
34'
Zato akce Brannu se povedla. Skålevik si naskočil na nadýchaný centr zleva a zakončil nad branku.
32'
Po levém křídle se rozběhl Gal Andrezly, nicméně jeho centr směřující před bránu nenašel svého adresáta.
31'
Ružomberok právě kombinuje v blízkosti půlící čáry.
28'
Gal Andrezly (MFK Ružomberok) ve středu hřiště podrazil Heltneho Nilsena a stal se prvním napomenutým hráčem duelu.
27'
V krátkém časovém sledu čelila defenziva Brannu dvěma rohovým kopům a v obou případech se úspěšně ubránila.
25'
Orlov se rozhodl napadnout rozehrávku slovenského mužsva, ale sebrat balon se mu nepovedlo.
24'
Už několik minut se na hřišti nic zajímavého neděje.
21'
A ze své aktivity vytěžili roh. Pak dokonce následoval ještě jeden, ale ani napodruhé domácí nevymysleli nic světoborného.
20'
Ružomberočtí hráči zakládají útok ze své poloviny.
17'
Roh také na druhé straně. Ani hráči slovenského celku při jeho provedení neuspěli.
15'
K balonu se postavil Haugen a odeslal ho přímo do vápna, kde nejvýše vyskočil jeden z beků.
14'
Rohový kop rozehraje také Brann.
11'
Domácí mohli odpovědět rohovým kopem, jenomže Takáč ho nerozehrál podle svých představ.
9'
Dvě velké šance hostů! Sørensenovu jedovku vyrazil Macík pouze před sebe a pak měl brankář Ružomberoku štěstí, že hlavička pohotově dorážejícího Barmena neměla patřičnou razanci.
8'
Míč ukořistili domácí, ale daleko s ním nedošli.
7'
Hra se přesunula doprostřed hřiště, kde mezi hráči probíhají usilovné bitvy o každičký metr prostoru.
5'
Fotbalistům Ružomberoku se nezdařilo přenesení hry na levou stranu. Hra bude navázána odkopem.
4'
K balonu se dostali hosté a zahrávali další roh. Haugenův centr byl odvrácen na Sørensena, jehož ránu bez přípravy zblokoval obránce.
3'
V tuto chvíli Ružomberok kombinuje na vlastní půlce.
2'
Haugen podle předpokladů kopl balon rovnou do pokutového území a tam zakročili pozorní obránci slovenského týmu.
1'
Hned v úvodu zápasu vybojoval Brann rohový kop.
1'
Fotbalisté obou týmů už přišli na trávník.

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak (K), Kupec – Kochan, Takáč, Qose – Daniel, Haskić, Gal Andrezly
Náhradníci: Hajdúch – Gerec, Čurma, Kostadinov, Menich, Sapara, Lačný

SK Brann: Leciejewski – Nouri, Wormgoor (K), Acosta Evans, Kristiansen – Haugen, Helten Nilsen, Barmen – Skålevik, Orlov, Sørensen
Náhradníci: Horwath – Grønner, Jónsson, Larsen, Karadas, Børven

Rozhodčí: Clancy – McGeachie, Stokoe (všichni Skotsko).
Jak to vidí bookmakeři?

Sázkové kanceláře mírně favorizují Brann, norský celek je totiž oproti svému soupeři podstatně rozehranější. Ružomberok však bude spoléhat na domácí prostředí, kde se mu v minulé sezoně nadmíru dařilo.
SK Brann

Brann se stal vicemistrem norské Eliteserien, za suverénem Rosenborgem Trondheim zaostal o propastných patnáct bodů. Norská nejvyšší soutěž se hraje systémem jaro – zima a o víkendu se přehoupla už do své druhé poloviny.
MFK Ružomberok

Ve slovenské Fortuna lize obsadil Ružomberok třetí pozici a díky tomu se kvalifikoval do prvního předkola Evropské ligy. V něm narazil na Vojvodinu, a přestože v Srbsku prohrál 1:2, na domácí půdě dokázal zvítězit 2:0 a postoupil do další fáze.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemnou středu. Vítám Vás u sledování úvodního utkání 2. předkola Evropské ligy, v němž se utkají MFK Ružomberok a SK Brann. Zápasem, jehož úvodní výkop je stanoven na 18:00, vás prostřednictvím textové online reportáže provede Lukáš Jasoněk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.