Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Ružomberok : Everton - 3. srpna 2017   20:45

Ružomberok
Ružomberok
0:1
(0:0)
Everton
Everton
81' Calver-Lewin
Ružomberok
Hajdúch – Kunca, Kupec, Gerec, Kostadinov, Sapara, Lačný
Tykgaard – Rix, Hummelgaard (všichni Dánsko)
Štadión Pod Čebraťom, Ružomberok
4952 diváků
Everton
Stekelenburg – Mirallas, Martina, Barry, Calvert-Lewin, Holgate, Lookman

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost, já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek večera a u dalších onlajnů se těším na počtenou.
Pozápasové statistiky:
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 5:5. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 13:7.
Je konec, Everton poráží Rožumberok i ve druhém duelu 1:0. Angličané splnili roli favorita a postupují do čtvrtého předkola Evropské ligy. Rožumberok se nemá za co stydět, snažil se hrát ofenzivně, ale šancí příliš nepřišlo. Před skvělou kulisou se slovenský celek loučím s evropskými poháry ve třetím předkole.
90+3'
90+3'
Nepřesná přihrávku hostů, to byla pravděpodobně poslední akce zápasu.
90+3'
Faul na Gueyeho na polovině hřiště, rozehrávat bude Everton.
90+2'
Přetažený centr skončil až mimo hru, odkopávat bude Pickford.
90+2'
Domácí vybojovali roh.
90+2'
Baines dlouho kombinoval s míčem u postranní čáry, nakonec o něj přišel.
90+1'
Nastavují se tři minuty nad rámec hrací doby.
90'
Přímou střelu z úhlu Macík bez problémů chytá.
89'
Macík se dopustil velké chyby, chytil míč mimo pokutové území a je tu standardka pro Everton.
89'
Dlouhý nákop sbírá ze vzduchu Pickford.
88'
Domácí se ještě alespoň snaží o remízu a kombinují na útočné polovině.
87'
Na Pickforda domácí dobře dotírali, brankář Evertonu je nucen odkopnout míč do autu.
86'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Rooney, přichází Mirallas. Wayne Rooney za potlesku fanoušků opouští hrací plochu.
84'
Překvapit Pickforda z velké dálky se pokusil Qose, bránu však o velký kus minul.
83'
Domácí by museli vstřelit v závěrečných deseti minutách tři branky, to je téměř nereálný úkol. Everton navíc kontroluje závěr duelu s míčem na kopačkách.
81'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Schneiderlin, přichází Barry.
81'
Everton právě vstřelil branku!
Tak to je rána pro domácí Rožumberok! Slovenský celek chtěl až do konce utkání bojovat minimálně o prodloužení, ale o postupu Evertonu rozhoduje ranou z brejku z pravé strany střídající DOMINIC CALVER-LEWIN!
80'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Haskić, přichází Gerec.
80'
Centroval Rooney, hlavičkoval Keane, ale jen velmi pomalu a navíc mimo branku domácích.
79'
Naopak hosté budou mít rohový kop po centru z pravé strany.
78'
Ale není kudy, Everton dobře brání a Rožumberok nemá jak se dostat do šancí.
78'
Everton měl dlouho míč na kopačkách, ale teď už opět útočí domácí.
76'
Kružliak si dokázal pohlídat míč před dotírajícím Calverem-Lewinem, balon přenechal Macíkovi.
75'
Střídající Sapara se procpal přes obranu k centru, s tím ale neměla hostující obrana sebemenší problém.
74'
Útočný faul Evertonu a dopředu mohou opět domácí.
73'
Rooney měl dlouho míč na kopačkách, čekal se střelou a nakonec o balon v souboji s obránci přišel.
72'
Daniel se dostal ke střele z pravé strany, jeho rána ale měla opačnou faleš, než by si útočník slovenského celku přál a míč skončil hodně mimo branku.
72'
Domácí propadli v obraně, včas se ale vrátil Kružliak a akci Evertonu zastavil čistým skluzem.
71'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Takáč, přichází Sapara.
70'
Rožumberok hnán domácími fanoušky tlačí anglický Everton, stále však nepřichází vyložená šance. Ani teď po individuální akci Haškiče.
69'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Ramírez, přichází Calver-Lewin.
68'
Takač odcentroval do pokutového území, tak byli připraveni jen vysocí obránci Evertonu. Poté přišel ještě jeden centr, ten vyboxoval Pickford.
67'
A ještě jeden.
67'
Další nadějná akce domácích! Gueye propadl, snažil se toho využít Qose, ale ve vápně byl čistě zastaven, roh pro domácí.
66'
Kochan se dostal až do vápna, poté se domácí dostali k centru, nejblíže k míči měl Daniel, ale ani ten na něj nedosáhl. To je veliká škoda, jelikož to Rožumberok zahrál velmi pěkně.
66'
Domácí už ovšem vybojovali míč a míří dopředu.
65'
Everton rozehrál na krátko a následně kombinuje před pokutovým územím.
64'
Teď to ovšem hosté sehráli na Bainese pěkně a krajní záložník hostů vybojoval roh.
64'
Everton se nikam nežene a kombinuje kolem půlící čáry.
62'
Hraje se převážně ve středu hřiště, domácí se pokusili o dlouhý nákop, ten si Everton pohlídal.
61'
Nepřesná přihrávka Bainese, Macík odkopává od brány.
60'
Máslo u levé postranní čáry vybojoval faul na svou osobu.
59'
Na polovině zůstává ležet Daniel, rozhodčí však faul neodpískal, což se nelíbí domácím fanouškům.
58'
Dnešní utkání sleduje 4952 diváků, stadion v Rožumberoku je vyprodaný!
56'
Teď je to však Everton, který převzal míč na své kopačky a kombinuje na útočné polovině. Na vysoký centr se snažil doskočit Rooney, na míč ovšem nedosáhl a ze vzduchu ho v klidu sebral Macík.
55'
Davies se snažil vybojovat roh, nakonec neuspěl.
54'
Domácí dlouho obléhali branku Evertonu, nakonec se dostal ke střílenému centru z pravé strany Daniel. Netrefil však ani branku a nenašel ani spoluhráče.
53'
Opět se ozývají výteční domácí fanoušci, kteří ženou slovenský tým za kýženým gólem. Rožumberok zatím ve druhém poločase předvádí sympatický výkon, je více u míče.
52'
Gueye zazdil rychlý protiútok hostů nepřesnou přhrávku, Rožumberok si ale nevedl o nic lépe.
51'
Ramírez se dostal ke střele zpoza vápna, branku netrefil. Zdálo se, že míč byl lehce tečovaný, odkopává se ale od branky Rožumberoku.
50'
Rooney vybojoval pro Everton autové vhazování.
49'
Domácí se však vzápětí dostali k míči, skvělý obranný zákrok ovšem předvedl Jagielka, poté se ve vápně zaskvěl riskantním skluzem Keane.
48'
Faul na polovině hřiště, rozehrávat budou hosté.
47'
Domácí začali ve druhém poločase svižně, zatím nepustili Everton k míči, do vápna vyslal nebezpečný centr, poté pálil Daniel, o kousek vedle.
46'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Menich, přichází Lačný.
46'
Hráči jsou zpět na hrací ploše, druhý poločas začne za malou chvíli a domácí budou střídat.
První poločas příliš záživného fotbalu nenabídl. Everton byl o něco aktivnější, zatím však doplácí na hodně velké nepřesnosti v zakončení. Hráči Ružomberoku ukázali, že svou kůži nehodlají prodat lacino, ani oni si ale žádnou větší možnost, která by přidělala Pickfordovy vrásky na čele, nevypracovali. Pouze s poctivou hrou v obraně si ale slovenský celek, pokud tedy chce postoupit, ve druhé pětačtyřicetiminutovce vystačit moci nebude.
45'
45+2'
Ta patřila výhradně fotbalistům v červených dresech, tedy domácím. Ti ale skulinku, která by je dovedla na dostřel Pickfordovy klece, nenašli.
45+1'
Bude to jedna minuta.
45'
Úvodní poločas se pomalu chýlí ke svému konci. U míče jsou favorité z Britských ostrovů. Uvidíme, kolik minut rozhodčí nastaví.
43'
Ramírez motal svým průnikem ve vápně hlavy domácím obráncům a nakonec se dostal ke střele. Ta ale gólové parametry neměla, šla pouze nad horní tyč.
41'
Hra je na chvíli přerušena. Daniel podstoupil tvrdý střet a musí být ošetřen.
40'
Ružomberok měl k dispozici standardku, kterou rozehrál opět Takáč. Ani tentokrát z něj však neudeřilo, s balonem si poradila pozorná obrana Evertonu.
38'
Přihrávka Rooneyho doputovala jen ke kopačkám domácích zadáků. Everton se však posléze opět dostal k míči a je s blížící se poločasovou přestávkou podstatně aktivnějším celkem.
37'
Do míče se opřel hlavou Schneiderlin, tomu ale jeho zakončení vůbec nesedlo.
36'
Everton vybojoval další rohový kop.
32'
Centr z rohu hrací plochy vyboxoval Macík. Následně měli hosté ještě střelu, ta šla ale mimo.
31'
Do pokutového území se prodral Ramírez, nedokázal však projít přes pozorného Jána Masla, který odvrací na rohový kop.
30'
Nyní zahrozil Everton. Rooney nejprve netrefil míč ideálně, ten se ale dostal k Ramírezovi. Jeho pokus blokuje domácí obrana.
29'
Po nedovoleném zákroku hostů zahrávali domácí další přímý kop. Míč z kopačky Takáče ale dolétl jen k Pickfordovi.
27'
Standardní situace domácích žádný větší vzruch nepřinesla. Hosté rozehrávají od své svatyně.
25'
K nebezpečné přihrávce se dostával Ramírez, cestu mu však včas zablokoval Kružliak.
23'
Do vápna Evertonu se vřítil Takáč, v souboji s Bainesem si ale pomohl faulem, což neuniklo pozornosti hlavního sudího.
20'
Nyní byl Rooney faulován ve výskoku na půlící čáře. Everton zůstává u míče, což se příliš nelíbí domácím příznivcům.
17'
Poprvé dal o sobě výrazněji vědět Rooney, z hranice šestnáctky ale poslal míč vysoko nad bránu.
15'
Prudký centr Daviese zkrotil v rukavicích brankář domácího celku.
14'
Everton táhl akci po levé straně, Ramírezovi ale utekl míč do zámezí. Následuje odkop Macíka.
11'
Další akce slovenského týmu skončila střílenou přihrávkou Daniela, kterou zneškodnil pozorný brankář Pickford.
8'
Útočný výlet Evertonu skončil nezdarem, u balonu jsou tak opět domácí.
7'
Ten rozehrál stejný hráč, tedy Takáč. Míč se na přední tyči snesl na hlavu kapitána Kružliaka, ten jej ale poslal nad bránu.
6'
Teď se ale dostali do útoku domácí. Takáčův centr byl zblokován na rohový kop.
5'
Zaplněný stadion žene vpřed domácí borce, lépe si ale zatím počíná anglický favorit, který si na Slovensko přivezl jednobrankový náskok.
1'

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak (C), Menich – Takáč, Qose, Kochan – E. Daniel, Haskić, Gal Andrezly
Náhradníci: Hajdúch – Kunca, Kupec, Gerec, Kostadinov, Sapara, Lačný

Everton FC: Pickford – Williams, Keane, Jagielka (C) – Davies, Schneiderlin, Gueye, Baines – Klaassen – Ramírez, Rooney
Náhradníci: Stekelenburg – Mirallas, Martina, Barry, Calvert-Lewin, Holgate, Lookman

Rozhodčí: Tykgaard – Rix, Hummelgaard (všichni Dánsko).
První utkání na půdě Evertonu skončilo těsnou výhrou 1:0 papírového favorita. Jediným střelcem utkání se stal Baines, který se trefil v 65. minutě. Ružomberok ale neodehrál vůbec špatný zápas, ale kvůli svým neproměněným šancím nakonec prohrál. Dnešní utkání tak bude ještě velmi zajímavé a diváci se můžou těšit na skvělý zápas.
Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky u odvetného zápasu 3. předkola Evropské ligy mezi MFK Ružomberok a Everton FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.