Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Riteriai : Norrköping - 20. července 2017   18:00

Riteriai
Riteriai
11' Maksimov  • 35' Maksimov
2:1
(2:0)

5:3 (PEN)

Norrköping
Norrköping
86' Skrabb
Riteriai
Plukas – Borovskij, Januševskis, Klimavičius (K), Wakili – Šyška, Vorobjovas, Šilėnas (84. Čyžas) – Byčenok (116. Mamajev), Maksimov (87. Česnauskis), Dorley
Šeremeta – Česnauskis, Traore, Kruk, Čyžas, Marazas, Mamajev
Higler – Goossens, Vries (všichni Nizozemsko)
LFF stadionas, Vilnius
Norrköping
Mitov-Nilsson – Wahlqvist, Johansson (K), Fjóluson, Telo – Moberg-Karlsson, Dagerstål, Sjölund (74. Smith), Thórarinsson (46. Skrabb) – Holmberg (46. Eliasson), Andersson
Martler – Blomqvist, Skrabb, Smith, Eliasson, Sigurdsson, Tkalčić

FK Trakai v napínavém souboji udolal IFK Norrköping po penaltovém rozstřelu a zajistil si postup do 3. předkola Evropské ligy.
Střílení penalt začíná.
Trenéři právě pečlivě vybírají hráče, kteří se převtělí do role exekutorů penalt.
120+2'
Druhé prodloužení skončilo.
120+1'
Nastavená doba hry činí dvě minuty.
120'
Hráči pokukují po časomíře a už se začínají připravovat na penaltový rozstřel.
118'
Exekutorem nařízené standardky se stal Eliasson (Norrköping) a jeho přímá střela zaplachtila nad branku.
117'
Wakili (FK Trakai) nešetrně fauloval Tela. Tady musí přijít karetní napomenutí.
116'
Střídání v týmu FK Trakai: ze hřiště odchází Byčenok, přichází Mamajev.
114'
Rychlý brejk hostujcíího týmu zakončoval Skrabb pokusem letícím mimo branku.
113'
Defenziva Norrköpingu je připravená a svému soupeři nedovoluje vystřelit.
112'
Hráči Trakaie navštívili švédské území a snaží se na něm vyhledat pozici pro zakončení.
110'
Už několik minut se na hřišti nic podstatného nestalo. Hra probíhá převážně ve středu hřiště.
107'
Eliasson podle předpokladů odcentroval balon rovnou do vápna, kde zaskočili obránci.
106'
Roh pro Norrköping.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105'
První prodloužení skončilo.
104'
A neujala se ani rána jeho spoluhráče Smithe.
103'
Na opačné straně zkusil střeleckou štěstěnu Wahlqvist, ale scházela mu lepší muška.
101'
Mitov-Nilsson (Norrköping) vystavil stopku ráně Dorleyho.
100'
Prodloužení zatím nenabídlo žádnou větší šanci. Týmy nechtějí vyrobit hrubku, která by je stála gól.
99'
Záložní řada Trakaie zůstala zkonsolidovaná a získala balon do své moci.
97'
Hracího předmětu se ujali hosté a okamžitě se ho snaží vyvézt na útočnou polovinu.
96'
Hra se přesunula doprostřed hřiště a tam právě vrcholí líté souboje o míč.
94'
Šyška pak po ztrátě míče fauloval Eliassona, hlavní arbitr proto přisoudil balon Norrköpingu.
93'
Šyška si na opačné straně zametl cestu až k pokutovému území a zpoza něj trefil obětavého obránce.
91'
Hned zkraje prodloužení prověřil Plukasovu pozornost Dagerstål (Norrköping).
91'
Začal první poločas prodloužení.
90+3'
Druhý poločas skončil.
90+2'
Týmy už se pomalu připravují na prodloužení.
90'
Nastavená doba hry činí tři minuty.
87'
Střídání v týmu FK Trakai: ze hry jde Maksimov, dvougólového střelce nahradí Česnauskis.
86'
Norrköping právě vstřelil branku!
Na střídačce Norrköpingu zavládla obrovská euforie! Uvnitř pokutového území si na lahodný centr naskočil SIMON SKRABB a zavěsil míč pod břevno. Zdá se, že utkání půjde do prodloužení.
84'
Střídání v týmu FK Trakai: Šilėnase nahradil Čyžas.
83'
Trakai se ubránil rohovému kopu.
82'
Další pokud domácích. Maksimov sestrojil zpoza vápna pomalou střelu, kterou Mitov-Nilsson neměl absolutně žádné potíže zneškodnit.
81'
Šyška (Trakai) si před hranicí vápna narazil míč se spoluhráčem a poté zakončil těsně vedle levé tyče.
78'
Útok domácích je u konce. Nad Januševskisem sklapla ofsajdová past.
76'
Centrovaný balon zleva propadl do vápna k nohám Moberg-Karlssona (Norrköping) a ten byl natolik překvapen, že ani nezakončil.
74'
Třetí a zároveň poslední střídání v týmu IFK Norrköping: svůj pobyt na hrací ploše ukončil Sjölund a místo něj se na trávník podíval Smith.
72'
Z důvodu ošetřování některého z domácích borců je hra přerušena.
71'
Jen o chvíli později si domácí vytvořili další střeleckou příležitost. Dorley z levé strany vápna míč mezi tři tyče nevtěsnal.
70'
Šance jako hrom! Maksimov obdržel přihrávku za záda obránců, ale jeho žádost o hattrick vyběhnuvší Mitov-Nilsson odmítl.
68'
Nepovedená akce Norrköpingu skončila odkopem.
66'
V krátkém časovém sledu zahrával Norrköping dva rohové kopy. Ani jeden z nich nevyšel švédskému týmu podle představ.
64'
Hosté přesto zůstali u míče a díky tomu mohl po centru ze strany zakončovat Fjóluson, jeho pokus hlavou se však neujal.
63'
Defenziva Trakaie čelila rohovému kopu a svou úlohu zvládla na výbornou.
62'
Borovskij dostal před hranicí velkého vápna hodně prostoru, bohužel pro domácí se při zakončení příliš zaklonil a jeho pokus tedy zamířil nad břevno.
61'
Tempo je na solidní úrovni. Hraje se ze strany na stranu, což je pro oko diváka jedině dobře.
60'
Na druhé straně po centru zprava proskotačil balon až k nohám Šilėnase, který jej bez přípravy poslal někam do nebes.
58'
Fotbalisté Norrköpingu kombinovali v blízkosti šestnáctky hezky, ale příliš dlouho a míč ztratili.
56'
Při další útočné akci domácích Maksimov z hranice velkého vápna trefil obránce.
54'
Na místo přestupku si balon postavil Byčenok a svůj projektil nasměroval do přichystané obranné zdi.
53'
Šilėnas byl při svém samostatném tažení faulován, domácí rozehrají přímý volný kop.
52'
Proti Eliassonově centru vystoupil obránce a odhlavičkoval balon mimo rizikovou zónu.
51'
Hosté pořádně zahrozili! Skrabb se stal adresátem přihrávky do levé části pokutového území, odkud Plukase pořádně vyděsil. Pokračovat se bude rohovým kopem.
50'
Míč nadále rotuje kolem středového kruhu, kde o něj probíhají usilovné bitvy.
48'
V úvodu druhé půle se hraje výhradně uprostřed hřiště.
46'
Jens Gustafsson nemohl být se hrou svých svěřenců spokojen, a proto se rozhodl pro dvojité střídání.
46'
Střídání v týmu IFK Norrköping: ze hřiště odchází Thórarinsson, přichází Skrabb.
46'
Střídání v týmu IFK Norrköping: ze hřiště odchází Holmberg, přichází Eliasson.
46'
Hlavní aktéři už se vracejí na hřiště.
Rozdílem mezi oběma mužstvy byl v prvním poločase Maksim Maksimov. Ruský útočník ve službách Trakaie se hned dvakrát zapsal do střelecké listiny a svému celku tím vytvořil solidní náskok. Norrköping se po změně stran bude muset hodně snažit, aby dvougólové manko smazal.
45'
44'
A právě do ní namířil svůj pokus Holmberg. Z následného rohového kopu Thórarinsson odcentroval balon na hlavu Anderssona a ten zamířil nad břevno.
43'
Standardka pro Norrköping. Plukas si staví zeď.
41'
Palebnou pozici si vypracoval Moberg-Karlsson (Norrköping), ale neměl dostatečně přesně seřízena mířidla.
40'
Pomalu, ale jistě se blíží konec prvního poločasu.
37'
Sudí Higler poprvé vytasil žlutou kartu a ukázal ji Sjölundovi (IFK Norrköping), který si vyšlápl na Borovského.
35'
Trakai právě vstřelil branku!
MAKSIM MAKSIMOV si to namířil k levému okraji vápna, a přestože proti němu vyběhl gólman, tak zachoval chladnou hlavu a z úhlu ho přeloboval. Úspěšný střelec má svým druhým gólem zaděláno na hattrick.
34'
Do rohového čtvrtkruhu si balon postavil Šyška a odcentroval míč na Klimavičiuse, jenž z jedničky napálil obránce.
33'
Přesto fotbalisté Trakaie zůstali u míče a získali výhodu rohového kopu. Jak to dopadne?
32'
Rychlý protiútok domácí nedotáhli do úspěšného konce. Scházela jim totiž finální přihrávka.
31'
Hráči Norrköpingu se opět vydali na litevské území a snaží se na něm vymyslet nějakou kulišárnu.
29'
Obránci Trakaie odvedli výbornou práci a s Thórarinssonovým centrem si bez potíží poradili.
28'
Nakonec se jim to přeci jen podařilo a hned je z toho roh. Rozehrát ho přichází Thórarinsson.
27'
Fotbalisté švédského týmu se nemohou dostat přes půlící čáru, tu totiž záložní řada Trakaie střeží pečlivě.
25'
Norrköping uklidňuje hru kombinací na svém území.
23'
Hráči litevského klubu se opět zmocnili míče a Šilėnas ho zpoza vápna poslal někam do diváků.
22'
Hrát mohli domácí, avšak dlouhý pas si cestu k rozběhnutému Maksimovi nenašel.
21'
Na opačné straně zkusil střelecké štěstí Dagerstål, ale nastřelil pouze obránce.
19'
Tam se balonu ujali domácí. Na dlouhý centr si do levé části vápna naběhl Dorley, který při zakončení doplatil na svou zbrklost.
17'
Hra se přemístila doprostřed hřiště.
15'
Nevyšlo to. Thórarinsson rozehrál roh nakrátko a centr jeho spoluhráče srazil soupeř do zámezí.
14'
Norrköping má příležitost odpovědět z rohového kopu.
11'
Po zisku míče ve středu hřiště založili domácí gólový útok. MAKSIM MAKSIMOV se odhodlal k sólu, při kterém se vší elegancí protančil až k levému rohu malého vápna a střelou na bližší tyč rozjásal publikum.
10'
Januševskis na půlící čáře nedovoleně atakoval Holmberga. Balon pro IFK Norrköping.
8'
Míč se vrátil zpátky na kopačky hráčů Trakaie. Před hranicí šestnáctky si prostor pro střelu vytvořil Dorley, jenomže Mitov-Nilsson byl připraven.
7'
Maksimov si nakráčel k levému rohu vápna, kde ho od míče v souladu s pravidly odstavil jeden z řízných beků Norrköpingu.
5'
Hra se otočila, domácí to zkusili po pravé straně a po obranném zákroku Tela budou moci vhazovat.
4'
Nyní už hraje Norrköping. Švédskému celku momentálně činí potíže přechod středem hřiště.
2'
Svěřenci ruského kouče Vasilenka zahrozili dlouhým nákopem, proti němuž musel vyběhnout Mitov-Nilsson.
1'
Hned v úvodní minutě duelu došlo k nedovolenému zákroku, domácí zůstanou u míče.
1'
Zahajovací výkop patřil fotbalistům Trakaie.
1'
Domácí odehrají zápas ve žlutém, hosté v bílém.
Fotbalisté obou týmů právě přicházejí na hřiště.

FK Trakai: Plukas – Borovskij, Januševskis, Klimavičius (K), Wakili – Šyška, Vorobjovas, Šilėnas – Byčenok, Maksimov, Dorley
Náhradníci: Šeremeta – Česnauskis, Traore, Kruk, Čyžas, Marazas, Mamajev

IFK Norrköping: Mitov-Nilsson – Wahlqvist, Johansson (K), Fjóluson, Telo – Moberg-Karlsson, Dagerstål, Sjölund, Thórarinsson – Holmberg, Andersson
Náhradníci: Martler – Blomqvist, Skrabb, Smith, Eliasson, Sigurdsson, Tkalčić

Rozhodčí: Higler – Goossens, Vries (všichni Nizozemsko).
První zápas

Norrköping – Trakai 2:1 (1:0)
Branky: 32. Andersson, 61. Holmberg – 66. Maksimov
ŽK: Andersson, Eliasson – 28. Maksimov, Dorley

Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 10:2. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:10.
Jak si oba celky vedly v prvním předkole?

FK Trakai vyzval St. Johnstone a v prvním zápase, který se odehrál na skotské půdě, překvapivě zvítězil 2:1. Litevský klub pak zvládl také odvetu, tu před vyprodaným stadionem s kapacitou dvou tisíc diváků vyhrál 1:0.

IFK Norrköping v prvním utkání hostil Prishtinu a svému kosovskému soupeři nedal absolutně žádnou šanci – výsledek 5:0 hovoří za vše. Odvetný duel byl na góly podstatně skoupější, švédský celek v něm zvítězil jen 1:0.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemný čtvrtek. Vítám Vás u sledování odvetného zápasu 2. předkola Evropské ligy, v němž se utkají FK Trakai a IFK Norrköping. Duelem, jehož úvodní výkop je stanoven na 18:00, vás prostřednictvím textové online reportáže provede Lukáš Jasoněk.