Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Dudelange : Kluž - 23. srpna 2018   20:00

Dudelange
Dudelange
67' Turpel  • 80' Sinani
2:0
(0:0)
Kluž
Kluž
Dudelange
Joubert (C) (54. Frising) – Malget, Schnell, Prempeh, El Hriti – Turpel, Cruz, Kruska, Couturier (88. Mélisse), Stolz – Stumpf (65. Sinani).
Frising – Biševac, Mélisse, Pokar, Sinani, Jensen, Perez.
Ekberg – Culum, Hallberg
Josy Barthel, Luxembourg
2556 diváků
Kluž
Arlauskis – Camora (C), Muresan, Vinicius, Manea – Hoban, Bordeianu (71. De Luca), Culio (10. Maleš) – Paun (61. Mailat), Tucudean, Omrani.
Fernández – Peteleu, Lang, Maleš, Mailat, Ionita, De Luca.

No a další překvapení je na světě. Pokud za týden podá F91 Dudelange podobný výkon jako dnes tak přepíše lucemburskou fotbalovou historii a bude prvním klubem z tohoto státu ve skupinové fázi evropských pohárů. I dnešní vítězství 2:0 se vrylo do lucemburských dějin, bez ohledu na to, zda F91 Dudelange postoupí. Nicméně Kluž nelze ještě podceňovat a vyřazovat. Zdálo se, že Kluž najela na vítěznou vlnu dnešní matný výkon je vrátil zpět na zem. V silách CFR Kluž je určitě zdolat doma lucemburského soupeře a to i takovým rozdílem, který zaručuje postup do základní skupiny EL. Pokud si to hráči Kluže srovnají v hlavách, mohou za týden slavit postup jinak to s jejich vyhlídkami vidím černě. Přeji hezký večer všem čtenářům onlajnů.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 2:4. Rohy: 7:8. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:13.
90+8'
90+7'
Camora byl faulován Turpelem.
90+7'
Omrani když stojí za obráncem toho moc neukáže.
90+6'
Domácí se snaží hrát takticky, hlavně neinkasovat!
90+5'
Další faul hostí a přímý kop pro F91 Dudelange.
90+4'
De Luca nachytán v ofsajdu.
90+3'
Žlutou kartu dostává Giuseppe De Luca (CFR Kluž) tvrdě dohrál Frisinga, asi si řekl, že když ho zraní bude pro Kluž jednodušší dosáhnout branky..
90+3'
De Luca dohrál tvrdě El Hritiho.
90+2'
Muresan fauloval Malgeta.
90+1'
Hostím stačí dát branku a vše se otočí o 180 stupňů ohledně postupových nadějí, 8 minut je doba delší než dlouhá.
90'
Rozhodčí nastaví 8 minut!
90'
Mélisse nedovoleně zastavil Hobana.
89'
Stolzova střela byla zablokována.
89'
Další roh pro domácí barvy.
88'
Střídání v týmu F91 Dudelange: ze hřiště odchází Clément Couturier, přichází Bryan Mélisse.
87'
Střela Da Cruze byla zblokována na další rohový kop.
85'
Rohový kop pro domácí F91 Dudelange po sraženém centru.
84'
Další šanci Dudelange zastavil ofsajd Turpela.
82'
Omrani fauloval Da Cruze. Hráči Kluže jsou nečekaným vývojem stavu utkání zjevně frustrováni.
80'
Dudelange právě vstřelilo branku!
DANIEL SINANI se postavil k přímému kopu a s pomocí teče zdi překonal Arlauskise, který sice vystihl stranu kam mířil ztečovaný míč, ale proniknutí míče za brankovou čáru nezabránil – 2:0!
79'
Žlutou kartu dostává Ovidiu Hoban (CFR Kluž) za zkosení zezadu na unikajícího Da Cruze.
77'
Rohový kop pro Kluž.
75'
Už víme komu fandí bozi! Není to Olympiakos ani Panathinaikos či snad PAOK Soluň, ale lucemburský F91 Dudelange!. Rumuni předvedli skvělou akci na jeden dotek Tucudean vlétl do pokutového území chytrým lobem překonal Frisinga, ale toho neskutečně na brankové čáře zastoupil Jerry Prempeh a neskutečným karatistickým kopem vykopl mířící míč za brankovou čáru!
73'
Domácí souhra utrpěla příliš velké trhliny na to, aby byla přesná a úspěšná, míč se dokutálel za postranní čáru na druhé straně hřiště.
72'
Dnešní utkání sleduje 2556 diváků!
71'
Střídání v týmu CFR Kluž: ze hřiště odchází Mihai Catalin Bordeianu, přichází Giuseppe De Luca.
69'
A další rohový kop pro fotbalisty v rudých dresech.
68'
Rohový kop pro hostující fotbalisty.
67'
Po brance přilétl na hřiště kelímek s tekutinou nejspíše vodou či minerálkou.
67'
Pohádka F91 Dudelange pokračuje! Míč propadl v pokutovém území CFR Kluž, Clément Couturier se neukvapil, už jeho střela byla gólová, ale vychytal ho skvěle Arlauskis, ale volný vyražený míč do branky umístil zcela volný DAVID TURPEL – 1:1!
65'
Střídání v týmu F91 Dudelange: ze hřiště odchází Patrick Stumpf, přichází Daniel Sinani.
64'
Camora to zkusil přímo a domácí branku minul.
63'
Prempeh fauloval Omraniho, který tomu dost přidal.
61'
Střídání v týmu CFR Kluž: ze hřiště odchází Alexandru Paun, přichází Sebastian Mailat.
60'
Manea byl k radosti diváků faulován Couturierem
59'
Clément Couturier to zkoušel na Arlauskise si však nepřišel.
58'
Žlutou kartu dostává Mihai Catalin Bordeianu (CFR Kluž).
57'
Bordeianu to zkusil, na Frisinga bez úspěchu.
56'
Vzápětí vystřelil Omrani a po několikerém zblokování je to rohový kop pro CFR Kluž.
56'
Manea vhazuje autové vhazování a dostává pořádnou sodu od domácích diváků. To ho pravděpodobně čeká po každém dotyku s míčem.
55'
Turpel vystřelil pouze do míst, kde byl Arlauskis.
55'
Kapitánskou pásku přebral Tom Schnell.
54'
Střídání v týmu F91 Dudelange: ze hřiště odchází Joanthan Joubert, přichází Joe Frising.
51'
Domácím dlouho trvá střídání, náhradní brankář se musel ještě rozcvičit.
50'
Joubert dohrál, nemůže vstát . Levá noha je velmi poraněna. Musí být vystřídán.
49'
Žlutou kartu dostává Cristian Marian Manea (CFR Kluž).
48'
Manea v souboji s Joubertem o míč, ou to byla srážka. Oba hráči musí být ošetřeni. Vznikla ještě menší strkanice. Tu rozhodčí neřeší.
47'
Prempeh na polovině hřiště musel faulovat unikajícího hráče hostujícího celku.
46'
První poločas branku nenabídl, z domácích akcí byla nebezpečná individuální Turpela , hosté dokonce dostali míč do sítě, ale z ofsajdu, branka logicky nemohla platit. druhý poločas začne cca ve 21:02 hodin.
45+1'
45'
Rozhodčí nastaví 1 minutu!
44'
Hraje se nejvíce kolem půlícího kruhu.
43'
První poločas se víceméně dohrává, hráčům Kluže to vypadává, že vyhovuje průběžných 0:0.
42'
Další rohový kop pro F91 Dudelange.
41'
V závěru prvního poločasu poněkud opadlo herní tempo, není divu i teď je v Lucembursku žhavých 25 stupňů.
40'
F 91 Dudelange kombinuje na své polovině hřiště a hledá cestu ke zdolání obrany Kluže.
39'
Nyní si nechtěně zahrál i rozhodčí, ale hned se gestem omlouvá.
38'
Bordeianu se prezentoval nepřesnou střelou ze střední vzdálenosti.
37'
Hosté spoléhají na brejky, teď jeden zastavil Kruska.
36'
Rohový kop pro CFR Kluž.
35'
A rozhodčí nakonec tasí z kapsičky žlutou kartu pro Marca – Andreho Krusku (F91 Dudelange).
34'
Kruska nešetřeně sestřelil Omraniho ten se svíjí.
33'
Tucudean svou bombou nastřelil pouze bránícího hráče v modrém dresu.
31'
Brejk 3 na 2 Kluž mohla využít gólově, jenže Omrami vystavil spoluhráče do ofsajdu, takže i když byl míč dopraven do branky, gól pro ofsajd samozřejmě platit nemohl! Ale tohle je cesta na zdolání domácí obrany.
30'
Domácí celek funguje dopředu i do defenzívy. Kluž je fotbalovější, ale hraje příliš profesorsky.
29'
Tucudean ošetřil mimo fotbalová pravidla Da Cruze.
28'
Přímý kop pro domácí hráče.
27'
Výbornou individuální předvedl David Turpel, ale svou křížnou střelou těsně minul branku Arlauskise!
25'
Manea byl dohrán hodně faulujícím Cleméntem Couturierem.
24'
No jak okemontovat pokus Omraniho? Tento hráč se snažil vystřelit na branku F91 Dudelange a málem ohrozil pravý rohový praporek.
23'
Bordeianu byl faulován Couturierem, ale míč vzápětí získal zpět zkušený Kruska.
22'
Pro domácí hráče zatím není žádný míč ztracený, uvidíme jak dlouho toto tempo vydrží. Ale zdobí je neskutečná bojovnost a nadšení.
21'
Následný centr do pokutového území sbírá ze vzduchu s jistotou zkušený brankář Arlauskis.
20'
Muresan přistrčil protihráče Stumpfa.
19'
Rohový kop pro domácí celek a po něm následuje nepřesná koncovka Prempeha. A i tento nepřesný pokus je domácím publikem aplaudován.
18'
Ale Kruska napálil míč pouze do zdi.
18'
Hoban fauloval poblíž svého pokutového území.
17'
Bordeianu si došel pro faul.
16'
Po odehrání míče tvrdě zajel do Maneji domácí záložník Coutirier.
15'
Da Cruz fauloval Viniciuse.
13'
Kruska našel Stolze a jeho ztečovaný pokus opět končí rohovým kopem pro lucemburský tým.
12'
Stolzova střela byla zblokovaná na první roh ve prospěch celku F91 Dudelange.
10'
Střídání v týmu CFR Kluž: ze hřiště odchází Emmanuel Culio, přichází Mate Maleš.
10'
Hostující celek musí střídat.
9'
Mírná převaha hostí i nadále trvá.
7'
Rozehrál ho Camora, který našel Cúlia a ten ale nedokázal přesně vystřelit do brankového prostoru..
6'
A následuje do třetice všeho dobrého v krátkém časovém sledu již třetí rohový kop pro CFR Kluž.
5'
Po zmatcích před brankou F91 Dudelange bude následovat další roh ve prospěch rumunského celku.
4'
A první rohový kop si na účet zapíší hosté z CFR Kluž.
2'
Turpel nedovoleně dohrál Bordeiana.
1'

F91 Dudelange: Joubert (C) – Malget, Schnell, Prempeh, El Hriti – Turpel, Cruz, Kruska, Couturier, Stolz – Stumpf.
Náhradníci: Frising – Biševac, Melisse, Pokar, Sinani, Jensen, Perez.

CFR Kluž: Arlauskis – Camora (C), Muresan, Vinicius, Manea – Hoban, Bordeianu, Culio – Paun, Tucudean, Omrani.
Náhradníci: Fernández – Peteleu, Lang, Maleš, Mailat, Ionita, De Luca.

F91 Dudelange

Jak název napovídá klub vznikl až v roce 1991, ale od té doby sbírá úspěchy jak na běžícím páse.

Největší úspěchy:

14x – Mistr ligy (naposledy 2017 – 18)
5x – Druhý v lize (naposledy 2012 – 13)
7x – Vítěz lucemburského poháru (naposledy 2016 – 17)

Letošní sezónou vyrovnala svůj největší úspěch ze sezóny 2012 – 13 kde před skupinovou fází skončila na štíru s Hapoelem Tel Aviv z Izraele.

Celek je složen převážně z lucemburských, francouzských a německých fotbalistů. Z průměrného kádru vyčnívají dvě velké fotbalové osobnosti – záložník Marc-André Kruska (dříve Bprussia Dortmund, Club Bruggy, Energie Cottbus, SC Paderborn) a obránce Milan Biševac (dříve Crvena Zvetda Bělehrad, Lens, Valencienes, Paris Saint Germain, Lyon, Lazio, Méty).
CFR Kluž

Je tradiční rumunský celek, který byl založen již v roce 1907, nicméně úspěchy začal sbírat až v posledních třiceti letech.

4x – Mistr ligy (naposledy 2017 – 18)
4x – Vítěz rumunského poháru (naposledy 2015 -16)

Nejlepším úspěchem CFR Kluž je v sezóně 2012 postup ze 3. místa Ligy Mistrů mezi posledních 32 účastníků Evropské Ligy, kde nad síly Rumunů byl italský Inter Milán v součtu 0:5 (0:3, 0.2)

Tým již daleko méně spoléhá na zahrační hráče tak jak bývalo zvykem v minulosti a prim hrají především domáíc hráči: brankář Arlauskis, obránce Radu, záložníci Deac, Culio, Hoban, Ionita a útočník Tucudean.

CFR Kluž – Alaškert 5:0 a 2:0
O účast ve skupině Evropské ligy si to rozdá lucemburský F91 Dudelange s CFR Kluž z Rumunska. velkým favoritem na postup z této dvojice je rumunský celek, nicméně týmy z Lucemburska poslední roky pořádně vystrkují růžky a překvapují mnohdy o dost slavnější soupeře.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.