Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Gent : Bordeaux - 23. srpna 2018   20:45

Gent
Kalinić – Foket, Rosted, Plastun, Asare (C) – Verstraete, Odjidja – Dompé (80. Limbombe), Čakvetadze (88. Dejaegere), Jaremčuk – Awoniyi (76. David)
Thoelen – Andrijasević, Bronn, David, Dejaegere, De Smet, Limbombe
Ažajev – Zejnalov, Mammadov (všichni AZE)
Ghelamco Arena, Gent
Bordeaux
Costil (C) – Lewczuk, Koundé, Pablo, Poundjé – Lerager, Plašil, Sankharé – Youssouf (75. Kalu), Briand, De Préville (88. Kamano)
Poussin – Jovanović, Kalu, Kamano, Palencia, Otávio, Tchouameni

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 10:2. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:14.
Tři nastavené minuty uplynuly a první utkání z dvojzápasu čtvrtého předkola Evropské ligy mezi Gentem a Bordeaux končí bez branek!

Úvodní poločas příliš fotbalové krásy nepobral. V samém začátku bylo aktivnější Bordeaux, ale klub hrající Ligue 1 se k zakončení nedostal a tak Lovre Kalinić v brance Gentu mohl být v klidu. To na druhé straně Gent si vytvořil po půlhodině značný tlak, ale po řadě rohových kopů nedokázal Costila ohrozit. Také druhý poločas pokračoval v nastaveném trendu. Gent si postupem času vypracovával šance, ale ani jedna neskončila v hostující síti. Nejblíže byl v závěru Jaremčuk, který zpoza šestnáctky trefil levou tyč.
90+4'
90+3'
Za faul ve středu pole a přerušení hry vyfasoval žlutou kartu Koundé. Protože to byl už jeho druhý dnešní trest, tak míří předčasně do sprch.
90+2'
Obrovské štěstí pro Costila. Raman Jaremčuk si posunul míč na levačku a z dvaceti metrů orazítkoval levou tyč! Brankář Bordeaux byl zcela mimo let míče.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90'
Gent se ještě v samém závěru pokouší překonat obranu francouzského celku. Z pravé strany se však Limbombe s Foketem příliš daleko nedostali.
89'
Lovre Kalinić po celém poločase, kdy mohl s klidem stát ve svém vápně musel předvést výskok do souboje proti dvěma protihráčům. Brankář Gentu situaci zvládl na jedničku.
88'
Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Čakvetadze, přichází Dejaegere.
88'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází De Préville, přichází Kamano.
87'
Benoit Costil musel předvést svou kvalitu. Zpoza vápna se totiž balonu střídající Limbombe, ale Costil se dokázal skvěle natáhnout po balonu, který směřoval do pravého horního rohu.
86'
Jaroslav Plašil dokázal lehce zbrzdit hlavičkujícího Davida, který poté nemohl míč usměrnit tak dokonale jak by si sám přál.
85'
Bordeaux je nastěhováno před vlastním pokutovém územím a čeká co předvede domácí tým. Limbombe však zboku pálil jen do připraveného Costila.
83'
Posledních zhruba deset minut i s nastavením pro oba celky. Gent je ve druhé půli jasně aktivnějším týmem, ale Benoit Costil se zatím příliš nepředřel.
82'
Pohlednou akci Gentu zastavil až Plašil. Limbombe se mohl uvést na trávníku parádním přízemním centrem do vápna, ale bývalý český reprezentant byl proti.
81'
Také Bordeaux se po dlouhé době ukázalo na útočné polovině. Lerager měl čas a místo na přesný centr, ale dánský záložník poslal balon daleko za vápno.
80'
Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Dompé, přichází Limbombe.
79'
Jaroslav Plašil nebyl dlouho vidět, ale nyní získal důležitý míč ve středu pole. Po jeho přihrávce však zradilo zpracování Brianda.
78'
Dompé byl až příliš agresivní při snaze získat trochu prostoru. U postranní lajny tvrdým nárazem povalil na trávník Poundjého.
77'
Tlak Gentu nerozbourala ani dvojice střídání. Asare mohl centrovat, ale ještě si chtěl vylepšit pozici posunutím míče kolem Lewczuka, ale polský obránce francouzského celku dokázal míč získat.
76'
Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Awoniyi, přichází David.
75'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Youssouf, přichází Kalu.
74'
Domácí pokračují v aktivitě směrem dopředu. Verstraete posouval míč na Jaremčuka. Ukrajinec ještě zkoušel najít Čakvetadzeho, ale hosté byli proti.
73'
Obrovská šance Gentu! Taiwo Awoniyi měl na noze úvodní branku zápasu. Po parádním pasu vracel míč do ohně před branku Asare, následně ale hrotový útočník Gentu téměř vůbec netrefil balon.
72'
Dompé je aktivní na pravém kraji. Tentokrát třiadvacetiletý Francouz vymýšlel přihrávku do vápna na Jaremčuka, ale před ním odpravil na rohový kop Pablo.
71'
Také Bordeaux se probudilo. Lerager vyzval k útoku Brianda, ten se podobně jako před malou chvíli Čakvetadze pokoušel obelstít soupeře zasekávačkou, ale neuspěl.
70'
Dompé zkusil najít Čakvetadzeho. Ten si ještě zasekl míč do protipohybu, ale z kroku už následně branku obstřelem netrefil.
69'
Hra začíná nabírat na obrátkách. Domácí chtějí před vlastním publikem získat nadějný náskok k odvětě. Poslední minuty patří právě belgickému týmu.
67'
Také rohový kop byl nebezpečný. Odjidja našel hlavu Jaremčuka, který ale poslal míč jen do obránce před sebou. Druhý rohový kop v krátkém čase skončil u Costila.
66'
Teď už to vypadalo nadějněji. Asare pronikl do šestnáctky, ale pokoušel se ještě centrovat. Na zadní tyči posunul míč na rohový kop Koundé.
65'
Také Odjidja se pokoušel přidat pádu v šestnáctce, ale ani tentokrát hlavní rozhodčí nepíská penaltu. Fanoušci Gentu spustili pískot, ale hra pokračuje.
64'
Bordeaux už znovu nemá co nabídnout. Lerager se jen dlouhým odkopem zbavil míče a nechal útočit domácí výběr.
63'
Awoniyi si protlačil do vápna, ihned za lajnou se svalil po lehkém kontaktu na trávník, ale hlavní rozhodčí byl blízko celé situace a penaltu nedopískal.
62'
Kalinićův nákop našel rozběhnutého Jaremčuka. Ukrajinský ofenzivní záložník Gentu si však pomohl v souboji s Leragerem rukou a jeho akce je zastavena hvizdem.
60'
Ani hodina hry úvodní gól nepřinesla. Youssouf ve středu pole fauloval Dompého a alespoň lehce zmírnil držení balonu domácího celku.
59'
Igor Plastun neměl komu rozehrát. Ani jeden z hráčů Gentu nebyl v pohybu. Až Odjidja se nabídl do kombinace, ale ihned byl faulován.
58'
Poundjé musel pod tlakem zapojit do rozehrávky také Costila. Výkop hostujícího brankáře našel Brianda, který udržel míč pod kontrolou, ale následný centr z levé straně skončil mimo hru.
57'
Další faul na Brianda už hlavní rozhodčí odpískal. Hostům se však nepodařilo překvapit domácí hráče rychlou rozehrávkou a musí překonávat tuhou obranu.
56'
Zápas znovu sklouzává do tempa, které bylo k vidění v prvním poločase. Gent má více míč pod kontrolou, ale až ke Costilovi se nemůže přes hostující hradbu dostat.
55'
Jimmy Briand byl přistižen v ofsajdu. Hra ještě chvíli pokračovala, ale jakmile se útočník Bordeaux dotkl míče, tak se pískalo.
54'
Domácím se daří přecházet na útočnou polovinu. Narážečka Dompého s Awoniyim už ale byla nepřesná a míč skončil až za brankovou lajnou.
53'
Kalinić zaváhal při rozehrávce, ale domácí obránci se stačili rychle vrátit za balon a nedovolili napadajícím hráčům Bordeaux jít do útoku.
51'
Také Gent se pokouší něco ve druhém poločase vymyslet. Odjidja si obhodil protihráče, poté si navedl míč na pravou nohu, ale z hranice vápna vysoko přestřelil. Zatím největší šance zápasu končí mizernou střelou.
50'
Bordeaux rozhodně přidalo oproti první půli. Sankharé zkoušel najít De Prévilla, ale míč se dokutálel jen k bránícímu Rostedovi.
49'
Lovre Kalinić musel na trávník. De Préville už se chystal ta pálit po přihrávce Leragera, ale najednou mu pod nohy přijel Kalinić.
48'
Také Jaremčuk se vydal do útoku. Jeho individuální akci zastavila obrana ještě před šestnáctkou Bordeaux. Následně je faulován Briand na středové čáře.
47'
Plašil skvěle obelstil Jaremčuka, následně vysunul prudkou přihrávkou Brianda, který ještě zkoušel prostrčit míč před branku, ale Kalinić si situaci pohlídal.
46'
Druhý poločas rozehráli ze středového kruhu hostující hráči. Sankharé se vydal s míčem po pravé straně do útoku, ale jeho pobídka na Brianda nebyla z nejpřesnějších.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:46.
Šedesát nastavených sekund je minulostí a s nimi také celé první dějství mezi Gentem a Bordeaux.

Úvodní poločas příliš fotbalové krásy nepobral. V samém začátku bylo aktivnější Bordeaux, ale klub hrající Ligue 1 se k zakončení nedostal a tak Lovre Kalinić v brance Gentu mohl být v klidu. To na druhé straně Gent si vytvořil po půlhodině značný tlak, ale po řadě rohových kopů nedokázal Costila ohrozit. Největší šanci první půle zhatil pět minut před odchodem do šaten sporně odpískaný ofsajd domácího celku.
45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Po nákopu Jaroslava Plašila marně stíhal balon Briand. Domácí obrana neměla příliš práce s jediným napadajícím hráčem Bordeaux.
44'
Minutu před odchodem do šaten se zjevil u balonu hostující Lerager. Dánský záložník si obhodil soupeře. Následně se střetl hlavou De Préville s Odjidjou, který musí být ošetřen na hrací ploše.
42'
Gent pokračoval rozehrávkou rohového kopu, ale znovu se nedostal ani k zakončení. Před Costilem řádil v soubojích Pablo.
41'
Prvním potrestaným hráčem zápasu je Koundé, který zbytečně před vápnem ukončil akci rukou.
40'
První poločas pomalu míří ke své mu závěru. Už už to vypadalo, na pořádné vzrušení před Costilem. Jaremčuk byl ale nachytán v ofsajdovém postavení.
39'
Na levém kraji byl potažen za dres Dompé, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat. Bordeaux však nevyužilo zmatků v domácí obraně a samo se chybnou přihrávkou připravilo o nadějnou akci.
37'
Po faulu na Jaremčuka rozehrával standardní situaci Dompé. Po jeho pasu se však dostal k hlavičce jen hostující stoper Pablo.
36'
Také Bordeaux si vysloužilo rohový kop. Youssouf hledal na přední tyči Brianda, ale k němu se míč nedostal. Po rychlém zisku pádil do útoku domácí Awoniyi, ale jeho pád na trávník neposoudil hlavní rozhodčí jako faul.
35'
Jean-Luc Dompé skvěle posílal míč před malé vápno, Costil se neodvážil jít pro prudký pas, ale nikdo z domácích se do zakončení nedostal.
34'
Jaremčuk si pomohl narážečkou s Čakvetadzem, ale poté odpálil míč za postranní lajnu Poundjé. Domácí zůstali v blízkosti vápna a budou nakonec rozehrávat rohový kop.
33'
Také Odjidja fauloval a hra se přesune dál od Costila. Plašil rozehrál na Youssoufa, který však neměl kudy projít s míčem do vápna.
31'
Lewczuk osvobodil hostující tým z obrany, ale rychle se musí znovu vracet, protože proti pravidlům si počínal na útočné polovině Lerager.
30'
Domácí stále kontrolují proběh prvního poločasu. Plastun si při rozehrávce pomohl s Rostedem, následně přišla přihrávka na Jaremčuka, ale tomu se balon zamotal pod nohama.
29'
Domácím se nedaří finální fáze. Asare měl před sebou spoustu volného prostoru, mohl si připravit milimetrový centr, ale míč odpálil daleko za vápno, kde nikdo z fotbalistů Gentu nebyl.
28'
Nadějná akce Gentu skončila ještě před zakončením. Dompé si navedl míč ze strany více ke středu trávníku, ale následně si překopl balon příliš před sebe a toho využil Pablo.
27'
Bordeaux chce teď uklidnit hru pozvolnou kombinací. Po několika minutách v obraně se hostům určitě přijde držení míče vhod. Rána Sankharého šla vysoko nad branku Kaliniće.
26'
Foket ve skluzu ještě poslal míč do vápna, ale tam byl nejpozornější Pablo, který s přehledem odpravil míč z nebezpečného prostoru.
25'
Tlak Gentu pomalu roste. Odjidja si narazil několikrát s Jaremčukem, následně oslovil Dompého, který ale nebyl rychlejší než bránící Poundjé.
23'
Thomas Foket je zatím na pravém kraji hodně aktivní, ale nadstavbu v podobě centru zatím nepřidal. Přesto dokázal pro Gent vybojovat autové vhazování.
22'
Domácí zkoušeli roztáhnout hru až k postranní lajně, ale Foketův náběh nebyl úspěšný. Na druhou stranu se mohl vydat Sankharé, ale i on zbrzdil akci a počkal na spoluhráče.
21'
Ani více než dvacet minut zápasu nenabídlo odvážnější akci. Gent diktuje hru na útočné polovině, ale Bordeaux drží pevná obrana daleko před vápnem.
20'
Po nákopu Benoita Costila přišel faul na Plašila. Zkušený český záložník přelétl ve vzdušném souboji přes Plastuna.
19'
Už už to vypadalo na rychlý přechod do útoku, ale Dompé celou akci výrazně zdržel a do zpevněné obrany už se domácí nedostali.
18'
První poločas zatím nemá potřebné tempo. Odjidja ho pokoušel změnit průnikovou přihrávkou na Jaremčuka, ale míč se zastavil jen u bránícího Pabla.
17'
Ani hostům se ale nedaří útočit podle představ. Po dlouhém pasu se míč dostal daleko za vyskakujícího Brianda. Lovre Kalinić může rozehrávat od své branky.
16'
Domácí rozehráli jen na krátko do kombinace a to nebylo šťastné řešení. Po pozdrženém centru balon doplachtil jen za brankovou lajnu daleko od levé tyče.
15'
Ani jednomu týmu se nedaří udržet na delší dobu na útočné polovině. Faulem se provinil i Koundé a hra se tak přesune před Costila.
13'
Lukas Lerager byl povalen na útočné polovině a ve snaze o tlak může francouzský celek pokračovat. Velmi rychle ale přišel na řadu také faul Sankharého.
12'
Po prudkém pasu do vápna domácího celku se musel činit ve vzduchu Sigurg Rosted. Norský stoper si však poradil s naskakujícím Briandem.
11'
Youssouf se pral o míč s Foketem. Ten ho dokázal tělem odstavit z výhodné pozice a balon tak doputoval jen za postranní lajnu.
10'
Úvodní desetiminutovka větší šanci ani u jedné z branek nepřinesla. Bordeaux bylo nebezpečnější, dostalo se více k brance Lovre Kaliniće, ale chorvatský brankář ještě zasahovat nemusel.
9'
Sankharé výborně vyřešil první dotek po přihrávce od Plašila. Následně už si ale ukrojil příliš velké soustu a proti Foketovi míč neudržel.
8'
Úvodní pokus byl k vidění také na druhé straně. Dompé přihrával do běhu do šestnáctky Awoniyimu, který z prvního doteku přestřelil Costilovu branku.
7'
Briand dokázal ještě zastavit na hrací ploše nakopnutý pas. Následný centr málem skončil u De Prévilla, který skvěle napadat rozehrávku Gentu.
6'
Gent zkouší pomalou rozehrávku od obránců. Dompé spěchal za balonem na pravé straně, ale před ním ještě ustřelil míč do bezpečí bránící Lewczuk.
5'
Úvodní tlak Bordeaux pokračoval rozehrávkou rohového kopu. Na malém vápně čekal na hlavičku Briand, ale před ním stačil míč odklidit Rosted. Následný pokus zpoza šestnáctky šel od Leragera jen mimo tři tyče.
4'
Bordeaux se pomalu dostává do hry. Jimmy Briand si šikovně posunul míč kolem Plastuna a ten ho musel faulovat na pětatřiceti metrech od branky.
3'
Také Bordeaux se dostalo s míčem na útočnou polovinu. Akce hostujícího celku však neměla dlouhého trvání po ztrátě Leragera.
2'
Domácí jsou v úvodu zápasu aktivnějším týmem. Jaremčuk přenesl hru přes celou šířku trávníku na Dompého, ale francouzský záložník míč nezpracoval ideálně.
1'
Úvodní rozehrávka prvního poločasu je za námi. Gent to zkoušel po pravém kraji, ale ještě u středového kruhu byl faulován Odjidja.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas čtvrtého předkola Evropské ligy tak může za několik málo okamžiků začít.

KAA Gent: Kalinić – Foket, Rosted, Plastun, Asare (C) – Verstraete, Odjidja – Dompé, Čakvetadze, Jaremčuk – Awoniyi
Náhradníci: Thoelen – Andrijasević, Bronn, David, Dejaegere, De Smet, Limbombe

Girondins Bordeaux FC: Costil (C) – Lewczuk, Koundé, Pablo, Poundjé – Lerager, Plašil, Sankharé – Youssouf, Briand, De Préville
Náhradníci: Poussin – Jovanović, Kalu, Kamano, Palencia, Otávio, Tchouameni

Rozhodčí: Ažajev – Zejnalov, Mammadov (všichni AZE).
Girondins Bordeaux FC

Francouzský celek bude ve čtvrtém předkole proti Gentu mírným favoritem na postup. Tým ze země čerstvých mistrů světa si povedeným závěrem loňské sezony v Ligue 1 vybojoval účast alespoň v předkolech Evropské ligy.

V přípravných zápasech je cenná je pro Bordeaux výhra 2:1 nad sokem ze Saint-Étienne, když se o branky postarali Kamano a Tchouameni. Generálka však celku Jaroslava Plašila příliš nevyšla. Proti Unionu Berlín z druhé Bundesligy zachraňoval jen remízu 1:1 po hodině hry Koundé.

Ligue 1 už má za sebou dvě odehraná kola, ale celku Jaroslava Plašila nevyšlo ani jedno. Na úvod Bordeaux prohrálo 0:2 na domácí půdě se Štarsburkem, když už ve 13: minutě byl vyloučen krajní obránce Pablo. Také na trávníku Toulouse se Bordeaux bodů nedočkalo, když si odvezlo porážku 1:2. O jedinou branku hostů se postaral Francois Kamano.

V předkolech Evropské ligy si Francouzi nejprve poradili s lotyšským Ventspils celkovým skóre 3:1. Ani Mariupol z Ukrajiny si ve třetím předkole na Bordeaux nepřišel.

Didier Deschamp do mistrovského týmu nikoho z Bordeaux nenominoval, přesto má celek ze západu Francie na soupisce několik zajímavých jmen. Jasnou brankářskou jedničkou Je Benoit Costil, v útoku sice Bordeaux na poslední chvíli přišlo o Malcoma, který nakonec zakotvil v Barceloně, ale Kamano s De Prévillem ho budou chtít nahradit v produktivitě. V záloze odehrál nejvíce minut z celého týmu v minulé sezoně Lukas Lerager z Dánska.
KAA Gent

V přípravě na novou sezonu Gent ani jednou nepoznal hořkost porážky. Belgické týmy přehrával rozdílem třídy, ale cennou remízu uhrál s řeckým PAOKem. V závěru přišla konfrontace s francouzským fotbalem. Štrasburk Gent dokázal překvapit jedinou brankou v závěru druhého poločasu.

To v Belgii už mají odehraných zápas rovnou čtyři. Gent sice na úvod prohrál těsně 2:3 na půdě Standardu Lutych, poté jen remizoval proti Waregemu, ale od té doby už jen a jen vítězí. Jasně 4:1 přehrál Gent Waasland-Beveren. v nedělním utkání zvládl zvítězil i s Eupenem, když musel dohrávat téměř dvacet minut v deseti po vyloučení Odjidja-Ofoa.

Díky pátému místu v minulém ročníku belgické soutěže si Gent zajistil účast ve třetím předkole Evropské ligy. S polskou Jagielloniou zvítězil v obou zápasech a po výsledcích 1:0 a 3:1 jasně postoupil dál.
Krásný čtvrteční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Základní skupina Evropské ligy je na dohled. V přímém souboji si zahrají účast v prestižní klubové soutěži ve dvojzápase belgický Gent a Bordeaux hrající francouzskou Ligue 1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.