Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Kluž : Dudelange - 30. srpna 2018   19:00

Kluž
Kluž
85' Tambe  • 88' Omrani
2:3
(0:0)
Dudelange
Dudelange
51' Sinani   • 54' Sinani   • 78' Turpel
Kluž
Fernández – Manea, Vinícius, Lang, Camora (C) – Bordeianu (54. Paun), Ionita, Maleš – Mailat (46. Tambe), Tucudean (68. Baptista), Omrani.
Arlauskis – Muresan, Peteleu, Hoban, Paun, Baptista, Tambe.
Massa – Meli, Preti
Dr. Constatntin Radulescu, Kluž
Dudelange
Frising – El Hriti, Prempeh, Schnell (C), Malget (79. Jordanov) – Couturier, Sinani (87. Ibrahimovič), Cruz – Mélisse, Turpel (90+2. Pokar), Stolz.
Esposito – Biševac, Pokar, Jordanov, Stumpf, Perez, Ibrahimovič.

Po bezgólovém poločase se zápas proměnil v gólovou přestřelku, ve které uspěli hosté v poměru 3:2 a i podruhé poráží CFR Kluž a v celkovém součtu postupuje F 91 Dudelange 5:2 a přepisuje tak lucemburskou fotbalovou historii a jako první lucemburský fotbalový klub se kvalifikují do základní skupiny EL. Hosté postupně vedli již 3:0 po trefách 2x Sinaniho a Turpela, domácí finiš v podání branek Tambeho a Omraniho přišel již velmi pozdě. Mějte hezký zbytek večera.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 10:2. Rohy: 13:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:12.
90+4'
90+4'
A ještě jeden rohový kop pro domácí oddíl.
90+3'
Rohový kop pro CFR Kluž.
90+2'
Střídání v týmu F91 Dudelange: ze hřiště odchází David Turpel, přichází Mario Pokar.
90+2'
Tambeho střela byla zablokována.
90+1'
Frising likviduje další tutovku CFR Kluž, tentokráte v podání Pauna!
90'
Rozhodčí nastaví 4 minuty!
89'
El Hriti fauloval Omraniho.
88'
Kluž právě vstřelila branku!
Domácí CFR Kluž skvěle gólově finišují, ale pozdě. Na rozdíl jediné branky snižuje po přihrávce od Tambeho další hrotový hráč BILLEL OMRANI – 2:3!
87'
Střídání v týmu F91 Dudelange: ze hřiště odchází Danel Sinani, přichází Sanel Ibrahimovič.
85'
Domácí hráči přeci jen po 175 minutách překonávají obranu F91 Dudelange díky trefě ROBERTA TAMBEHO – 1:3!
84'
Jordanov vyzkoušel pozornost Fernándeze v domácí brance.
84'
Maneova střela byla hostujícími hráči úspěšně zablokována.
83'
Sinani se vůbec nepáral s Júliem Baptistou.
82'
Camora se příliš nemazlil se Sinanim.
81'
Ani Júlio Baptista si nepřipíše čestnou branku za hráče CFR Kluž a jeho střela jde mimo branku.
79'
Střídání v týmu F91 Dudelange: ze hřiště odchází Kevin Malget, přichází Edisson Jordanov.
78'
Dudelange právě vstřelilo branku!
Po přímém kopu Mélisseho se gólově prosazuje DAVID TURPEL – 0:3!
77'
Žlutou kartu dostává Cristian Manea (CFR Kluž).
76'
Další spálená, velká šance CFR Kluž v podání Billela Omraniho!
75'
I fotbalisté F91 Dudelange dokázali získat rohový kop ve svůj prospěch.
74'
Mate Maleš byl faulován Sinanim.
72'
Vysokou výhru si domácí připíši aspoň co se týče rohových kopů.
71'
Střela Clémenta Couturiera byla zablokována.
70'
Omrani fauloval Prempeha.
69'
Turpel si nepohlídal ofsajdovou past.
68'
Střídání v týmu CFR Kluž: ze hřiště odchází George Tucudean, přichází Júlio Baptista.
68'
................a je z toho "pouze" rohový kop což F91 Dudelange pohodlně stačí.
67'
Z rohu nic není naopak hosté opět utekli do brejku......
66'
Tambe trefuje po rohovém kopu brankovou konstrukci hostující branky! Následně je míč odehrán na další roh pro Kluž.
65'
Ionitovu nebezpečnou střelu vyboxoval na rohový kop brankář Frising.
64'
Střelec dvou branek Sinani poslal k zemi Ionitu.
63'
Tucudean osolil v souboji Da Cruze.
62'
Tambe si neseřídil mířidla a jeho střela letí vedle branky.
61'
Tucudean si ostře vyšlápl na brankáře hostí Frisinga. Jedničku F91 Dudelange v minulém zápase nechtěně zranil Manea.
60'
Se střelou Omraniho si Frising opět poradil.
60'
Obrana Dudelange se zatím ubránila, Ionita má další možnost zahrávat rohový kop.
59'
57'
Žlutou kartu dostává Billel Omrani (CFR Kluž).
56'
Domácí evidentně ztrácí nervy Omrani dohrál po odehrání míče Clémenta Couturiera.
54'
A DANEL SINANI přidává svou dnešní druhou branku a to je zřejmě definitivní pečeť postupu F91 Dudelange do základní skupiny EL. Lucemburské fotbalové dějiny se právě přepisují.
54'
Střídání v týmu CFR Kluž: ze hřiště odchází Mihai Bordeianu, přichází Constantin Paun.
53'
Žlutou kartu dostává Mate Maleš (CFR Kluž).
52'
Mate Maleš si vyšlápl právě na hráče jenž asistoval u hostující branky.
51'
Domácí špatně rozehráli rohový kop, následovala ztráta míče, rychlý přechod F91 Dudelange do brejku a ten gólově zakončuje DANEL SINANI po výzvě od Clémenta Couturiera – 0:1!
50'
Tucudeanovu ránu vyráží na rohový kop Frising.
48'
Ionita se nedovoleně prodírala kolem hostujícího kapitána Schnella.
47'
Stolze tvrdě dohrál Maleš.
46'
Střídání v týmu CFR Kluž: ze hřiště odchází Sebastian Mailat, přichází Robert Tambe.
46'
Největší šanci měl Tucudean stejně jako před týdnem v Lucemburku, ale ani dnes nebyl úspěšný, proto je poločasový výsledek 0:0. Druhý poločas začne cca ve 20:03 hodin.
45+1'
45+1'
Stolz si musel pomoci faulem při bránění Ionity.
45'
Rozhodčí nastaví 1 minutu!
44'
Maleš vystřelila po teči obránce to bude další roh pro CFR Kluž.
43'
Clemént Couturier fauloval Bourdeiana.
42'
Alexandru Ionita se přidává k nešťastníkům, kteří nedokázali trefit zařízení.
40'
Camora to zkusil přímo vystřelit z přímého kopu a nebyl vůbec úspěšný.
40'
Malget musel faulovat unikajícího Omraniho.
39'
Ionitova střela ze střední vzdálenosti byla zablokována.
38'
Mihai Bordeianu a opět nepřesná koncovka v akci.
36'
Ionita v osobním souboji stáhl k zemi Da Cruze.
35'
Ani Vinícius při svém střeleckém pokusu nezamířil přesně do brankového prostoru.
33'
Malget fauloval křídleníka Kluže Mailata.
32'
Z rohového kopu nic nebylo.
31'
Ve velké šanci se ocitl George Tucudean, ale Frising v brance Dudelange jeho pokus vyrazil na rohový kop!
29'
Zlý muž domácího celku Bordeianu si na své konto připisuje další nedovolený zákrok vůči soupeři.
27'
Za necelou půlhodinu hru jediná střela Mélisseho mířila mezi tři tyče a brankář musel zasáhnout.
25'
Uběhlo 25 minut a domácím se pranic nepodařilo stáhnout z dvougólového náskoku Dudelange, domácí hráči se zatím nedostali ani do nějaké velké gólové šance.
24'
Turpel si v koncovce vedl velmi mizerně a ani on příliš neohrozil Fernándeze v brance Kluže.
22'
Nyní to s důrazem až příliš přehnal Sinani v souboji s Langem.
20'
Maleš nedovoleně odzbrojil od míče Sinaniho.
18'
Omrani byl zastaven jen za cenu faulu Malgeta.
16'
Mailat našel svojí rozehrávkou Tucudeana a ten napodobil své předchůdce podobným, nepřesným zakončením.
15'
14'
Bordeianu opět fauloval, tentokráte útočníka Stolze.
13'
Sinaniho centr byl obranou Kluže odehrán na další rohový kop pro F91 Dudelange.
12'
Po rozehrávce přímého kopu na branku Fernándeze vystřelil Mélisse a domácí brankář měl co dělat, aby vytlačil míč na rohový kop.
11'
Bordeianu nedovoleně zastavil Turpela.
11'
Ionita ho rozehrál do ohně, kde se však ocitl obránce Lang v ofsajdovém postavení.
10'
Další rohový kop pro celek CFR Kluž.
8'
Ani Ionitova rozehrávka rohového kopu došla až k Maneovi, ale ani on nemířil mezi tři tyče.
7'
Rohový kop pro domácí celek.
5'
Sinani se pokoušel ohrozit domácí branku,ale nepočínal si zrovna nejlépe.
4'
Mailat si v souboji s El Hritim pomohl nedovoleně.
3'
Po rozehrávce rohového kopu Mailetem se k míči dostal Maleš, ale jeho střela byla zablokována obranným valem.
2'
Tucudeanova střela byla zblokována na rohový kop.
1'

CFR Kluž: Fernández – Manea, Vinícius, Lang, Camora (C) – Bordeianu, Ionita, Maleš – Mailat, Tucudean, Omrani.
Náhradníci: Arlauskis – Muresan, Peteleu, Hoban, Paun, Baptista, Tambe.

F91 Dudelange: Frising – El Hriti, Prempeh, Schnell (C), Malget – Couturier, Sinani, Cruz – Mélisse, Turpel, Stolz.
Náhradníci: Esposito – Biševac, Pokar, Jordanov, Stumpf, Perez, Ibrahimovič.

CFR Kluž

Je tradiční rumunský celek, který byl založen již v roce 1907, nicméně úspěchy začal sbírat až v posledních třiceti letech.

Největší úspěchy:

4x – Mistr ligy (naposledy 2017 – 18)
4x – Vítěz rumunského poháru (naposledy 2015 -16)

Nejlepším úspěchem CFR Kluž je v sezóně 2012 postup ze 3. místa Ligy Mistrů mezi posledních 32 účastníků Evropské Ligy, kde nad síly Rumunů byl italský Inter Milán v součtu 0:5 (0:3, 0.2)

Tým již daleko méně spoléhá na zahraniční hráče tak jak bývalo zvykem v minulosti a prim hrají především domácí hráči: brankář Arlauskis, obránce Radu, záložníci Deac, Culio, Hoban, Ionita a útočník Tucudean.
F91 Dudelange

Jak název napovídá klub vznikl až v roce 1991, ale od té doby sbírá úspěchy jak na běžícím páse.

14x – Mistr ligy (naposledy 2017 – 18)
5x – Druhý v lize (naposledy 2012 – 13)
7x – Vítěz lucemburského poháru (naposledy 2016 – 17)

Letošní sezónou vyrovnala svůj největší úspěch ze sezóny 2012 – 13 kde před skupinovou fází skončila na štíru s Hapoelem Tel Aviv z Izraele.

Celek je složen převážně z lucemburských, francouzských a německých fotbalistů. Z průměrného kádru vyčnívají dvě velké fotbalové osobnosti – záložník Marc-André Kruska (dříve Bprussia Dortmund, Club Bruggy, Energie Cottbus, SC Paderborn) a obránce Milan Biševac (dříve Crvena Zvetda Bělehrad, Lens, Valencienes, Paris Saint Germain, Lyon, Lazio, Méty)

CFR Kluž – Alaškert 5:0 a 2:0
O účast ve skupině Evropské ligy si to rozdá rumunská CFR Kluž s lucemburským F91 Dudelange. První zápas dopadl překvapivě 2:0 pro celek z evropského ministátu. CFR Kluž to doma rozhodně nezabalí a při 100% nasazení by mohla i smazat dvougólový náskok hostí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.