Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Sofia : FC Kodaň - 9. srpna 2018   19:45

Sofia
Sofia
15' Maurides
1:2
(1:0)
FC Kodaň
FC Kodaň
64' Vavro   • 74' Kodro
Sofia
Černiauskas – Sekulič, Pereira, Chorbadžinskij, Ljaskov – Pinto (C), Bikel – Rodrigues (44. Djulgerov) – Despodov (79. Antov), Maurides, Gyasi (36. Intima). Trenér: El Maestro.
Stipica – Atanasov, Intima, Da Silva, Djulgerov, Antov, Galabov.
Vertenten – Vanyzere, Nijssen
Národní stadion, Levski Vasil, Sofia
FC Kodaň
Joronen – Ankersen, Papagiannopoulos, Bjelland (45+2. Vavro), Boilesen – Thomsen (62. Skov), Falk (76. Gregúš), Zeca (C), Fischer – Kodro, N´Doye. Trenér: Solbakken.
Andersen – Bengtsson, Kvist, Gregúš, Vavro, Holse, Skov.

FC Kodaň se již může pomalu chystat na svého případného soupeře Atalantu Bergamo z Itálie. Nepředpokládám, že CSKA při vši úctě dokáže v Kodani vyhrát dvoubrankovým rozdílem či v poměru 3:2 a vyšším.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 2:6. Rohy: 2:10. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 19:8.
FC Kodaň díky své trpělivosti a zkušenosti a díky převaze jednoho muže v poli v druhé polovině zápasu dokonala obrat po překrásné trefě střídajícího Vavra a proměněné penaltě Kodra s velkým štěstím. Domácí CSKA skvěle hrálo 40 minut, kdyby zůstalo v plném počtu, zřejmě by Kodaň byla poražená, vše zhatil svým zákrokem ve 40. min. Chorbadžinskij po kterém byl vyloučen. Perfektní práci po celý zápas odvedli fanoušci CSKA. Všem čtenářům onlajnů přeji zbytek čtvrtečního večera.
90+4'
90+3'
Rubén Pinto zastavil pronikajícího Gregúše jen za cenu faulu. Rozhodčí se evidentně bál domácí poslat do devíti.
90+2'
Žlutou kartu dostává Janio Bikel (CSKA Sofia), který dohrál Zecu.
90+1'
CSKA se po delší době dostala k míči a snaží se dostat na soupeřovu polovinu.
90'
Rozhodčí nastaví 4 minuty!
88'
Ankersen byl u postranní čáry dobře uhlídán.
86'
N´Doye ukázkovým šlapákem dohrál Antova. diváci se velmi zlobí, bo CSKA přišlo o výhodu bylo i nadále v držení míče, hra se musela vrátit o cca 20 metrů.
84'
Hlavička hostujícího hráče šla daleko od branky CSKA.
83'
Kodro teď nakopal pořádně Bikela po odehrání míče a kupodivu to není žlutá karta.
82'
Bikel dle rozhodčího nyní fauloval Vavra.
81'
Hosté stále drží míč na svých kopačkách a utkání se již jen víceméně dohrává.
80'
Fischer nedovoleně dohrál Bikela.
79'
Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Kiril Despodov, přichází Valentin Antov.
79'
FC Kodaň už nemusí nikam spěchat a tak její hráči kontrolují míč na polovině hřiště.
77'
Boilesen byl nachytán v ofsajdu.
76'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Rasmus Falk, přichází Ján Gregúš.
75'
N´Doyeho střela byla sražena na rohový kop.
74'
Kodaň právě vstřelila branku!
KENAN KODRO s neskutečným štěstím dává branku z pokutové kopu, Černiauskas si na míč šáhl, ale na vytěsnění mimo branku to nestačilo 1:2!
73'
Žlutou kartu dostává Rubén Pinto (CSKA Sofia) za protesty.
73'
Dle rozhodčího Despodov fauloval a je to pokutový kop pro FC Kodaň!
73'
Dlouhý aut CSKA mířil do pokutového území, kde si ho našel brankář Joronen.
72'
Zeca si nedovoleně počínal proti Sekuličovi.
71'
Fanoušci i nadále neskutečně ženou CSKA dopředu!
70'
Fischer si následně rohový kop zopakuje.
69'
Rohový kop pro hostující FC Kodaň.
68'
Rozhodčí první souboj na hraně pustil, kdy byl pravděpodobně faulován domácí hráč, druhý souboj, kde fauloval hráč CSKA Despodov již rozhodčí odpískal.
67'
Ankersen při svém pokusu netrefil zařízení.
65'
Sekulič dal pocítit svou tvrdost Fischerovi.
64'
A stadión v Sofii ztichl, že by bylo slyšet spadnout špendlík. Přičinil se o to DENIS VAVRO po nahrávce od Viktora Fischera, který napřáhl zpoza pokutového území a míč zatočil krásně a nechytatelně pod břevno – 1:1!
62'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Nicolaj Thomsen, přichází Robert Skov.
60'
N´Doye leduje obličej v Sofii momentálně není příliš oblíben.
59'
Na hrací ploše je ošetřován hostující hráč, asi bude muset být vystřídán.
58'
Rohový kop pro hostující celek po sraženém centru Ankersena do boční sítě.
57'
Kodro si naskočil na centr po rohovém kopu, ale opět minul branku CSKA.
56'
Následuje další roh pro FC Kodaň.
55'
Centr po přímém kopu byl odvrácen pozornou obranou.
54'
Žlutou kartu dostává Angel Ljaskov (CSKA Sofia).
53'
Rohový kop pro FC Kodaň.
52'
CSKA i v pouze deseti lidech forčekuje rozehrávku FC Kodaň neskutečně hluboko útočné poloviny téměř u pokutového území.
51'
Kodro nezamířil přesně mezi tři tyče.
49'
Následná roh Kodaně nebyl dobře rozehrán.
48'
Falkovu střelu velmi dobře likviduje Černiauskas svým zásahem na rohový kop!
47'
Rohový kp byl v pohodě odvrácen, dokonce dva hráči CSKA se pokusili o náznak úniku, který skončil nepřesnou přihrávkou trefujíc prvního obránce v modrém dresu.
46'
46'
To byl parádní poločas, který nabídl vše možné. CSKA vstoupilo před fanatickým publikem do zápasu skvěle a po několika pološancích se trefil parádně ve složité situaci Maurides v 15. minutě, pak ožil celek FC Kodaň a kolem dvacáté minuty předvedl svou nejlepší herní pasáž, kterou korunoval v 19. minutě N´Doye, když napálil domácí břevno! A tento hráč určil budoucnost tohoto duelu, když byl ve 40. minutě loktem trefen Chorbadžinskim a ten byl rozhodčím vyloučen. Publikum to nese jako křivdu a dává to pořádně pocítit jak hráčům, Kodaně tak rozhodčímu. domácích hráči deset minut v oslabení zvládli s přehledem, otázkou je jak zvládnou dalších 50 minut (i s nastaveným časem). Druhý poločas začne cca ve 20:50 hodin.
45+4'
45+4'
Bikel ještě dohrál Falka.
45+3'
Kodro si sice našel centr, ale hlavou přestřeluje domácí branku.
45+2'
Boilesen fauluje Bikela.
45+2'
Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Bjelland, přichází Vavro.
45+1'
Despodov se ocitl v ofsajdové pasti.
45'
44'
Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Tiago Rodrigues, přichází Aleksandar Djulgerov.
42'
Domácí trenér z jasných důvodů musí chystat druhé střídání.
41'
Sofia možná díky této klukovině ztratí skvěle rozehraný zápas.
40'
Červenou kartu dostává Božidar Chorbadžinskij (CSKA Sofia) za tzv. "řepkovinu", domácímu hráči se muselo setmět v mozkovně jinak si to nedokážu vysvětlit při souboji o míč totiž zbytečně a nesmyslně knoktautoval loktem do hlavy N´Doyeho.
39'
Před Mauridisem včas odehrála míč obrana FC Kodaň.
38'
Levá strana Kodaně hoří, opět tam domácí hráč prošel přes tři protihráče a vše zhatila jen jeho špatná finální přihrávka.
36'
Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Edwin Gyasi, přichází Jorge Intima.
35'
Gyasi leží na zemi drží se za stehno, může být ošetřen na hrací ploše a vypadá to, že bude muset být vystřídán.
35'
Střelu Rúbena Pinta kryje s přehledem Joronen.
34'
Žlutou kartu dostává Rasmus Falk (FC Kodaň), jelikož hloupě rukama stáhl unikajícího Despodova.
33'
Fischerovu střelu vyráží na rohový kop brankář Černiauskas.
32'
Ostrý hlavičkový souboj Ljaskov vs. Ankersen – dvě dubové hlavy, oba borci to ustáli a hra pokračuje i nadále.
31'
Bikel k nelibosti domácích fandů dle rozhodnutí fauloval Falka a rozhodčí měl tentokráte naprostou pravdu.
31'
V defenzívě výborně zamakal obránce Ljaskov na výbornou.
30'
Ljaskov si v koncovce po rohovém kopu nepočínal přesně.
29'
Po centru a sraženém míči, to je další rohový kop pro CSKA.
28'
Thomsen fauloval Ljaskova.
27'
Pereira se prezentoval nepřesnou střelou.
26'
Maurides po akci tři na dva z pravé strany vybojoval rohový kop, když byl jeho centr zblokován obráncem za brankovou čáru.
24'
Amkersen tvrdě zajel do Ljaskova.
22'
Po srážce dvou hráčů CSKA hlavou musí být ošetřen přímo na hřišti Rúben Pinto.
21'
Fischer z dobré pozice netrefuje domácí branky, FC Kodaň postupně přidává plyn, nic jiné tomuto celku ani nezbývá.
19'
Šikovně se kolem beka obtočil a z otočky vystřelil Dame N´Doye a trefuje břevno domácí branky!
17'
Následný souboj mezi Chorbadžinskim a N´Doyem je posouzen také jako faul.
16'
Rubén Pinto fauluje Falka.
15'
Tým CSKA Sofia právě vstřelil branku!
Kiril Despodov po rychlé akci skvěle prostrčil míč mezi dva beky přesně na MAURIDISE, který z první levačkou z docela ostrého úhlu prostřeluje Joronena – 1:0!
14'
Sekulič fauloval Fischera.
14'
Míč se dostal k Rubénu Pintovi, ale ten ze střední vzdálenosti přestřeluje branku.
13'
Tiago Rodrigues to zkusil z levé strany a Joronen s vypětím všech sil vyráží míč mimo pokutové území!
12'
CSKA operuje před pokutovým územím a má velký tlak.
11'
Despodov vzápětí vzteky odkopl míč, ale je pouze napomínán slovně od rozhodčího.
10'
Gyasi se ocitl v ofsajdovém postavení, bylo to při akci tři na dva.
9'
Dánové operují s míčem u kopaček na polovině hřiště.
8'
To mohla být dobrá šance pro CSKA, ale první byl včas u míče brankář Joronen.
7'
Kodaň to zkusila rychlým průnikem po pravé postranní čáře, ale Ankersenův centr byl přetažený a končí za brankovou čárou.
6'
Fischerův centr z rohového kopu bere přímo ze vzduchu brankář Černiuaskas.
5'
Chorbadžinskij nejprve fauloval a poté se míč dostal za brankovou čárou na rohový kop pro FC Kodaň.
5'
Naopak do brejku mohl jít Pinto do otevřené obrany Kodaně, ale vše zpackal kapitán CSKA Sofie.
4'
Fischerův centr z přímého kopu byl odvrácen prvním obráncem do bezpečí mimo pokutové území.
3'
Pereira fauloval Fischera a následně Ljaskov nedovoleně dohrál Ankersena.
2'
Domácí kotel se prezentuje choreem Fight v bíločervených barvách což značí "Boj".
1'
Zmatky před brankářem Joronenem vyřešila odkopem do autu obrana.
1'
Hráči domácí CSKA rozehrávkou uvedli míč do pohybu.
1'
Atmosféra je tradičně vynikající, dorazila i početná skupina fanouškú z Dánska. Připraveny jsou i bezpečnostní jednotky přímo na stadionu.
CSKA nastoupí v červených dresech, FC Kodaň bude mít na sobě barvu modrou.
Úspěšnější z této dvojici potká v dalším kole vítěze z duelu Atalanta Bergamo (Itálie)/Hapoel Haifa (Izrael)
O Gregúše z FC Kodaň se údajně zajímá Sparta Praha, nejbližší dny ukáží jak je tato informace irelevantní

CSKA Sofia: Černiauskas – Sekulič, Pereira, Chorbadžinskij, Ljaskov – Pinto (C), Bikel – Rodrigues – Despodov, Maurides, Gyasi. Trenér: El Maestro.
Náhradníci: Stipica – Atanasov, Intima, Da Silva, Djulgerov, Antov, Galabov.

FC Kodaň: Joronen – Ankersen, Papagiannopoulos, Bjelland, Boilesen – Thomsen, Falk, Zeca (C), Fischer – Kodro, N´Doye. Trenér: Solbakken.
Náhradníci: Andersen – Bengtsson, Kvist, Gregúš, Vavro, Holse, Skov.

Rozhodčí: Vertenten – Vanyzere, Nijssen.

CSKA Sofia

To bulharský soupeř má daleko pestřejší a významnější historii. A mnohokrát se dokázal prosadit na evropském kolbišti, z části proto, že v letech 1948 – 1989 šlo o armádní celek. Jak napovídá předchozí řádek klub byl založen v roce 1948, tudíž letos slaví 70 let působení ve fotbalovém světě. Narozeniny připadly na 5. května.

Největší úspěchy:

31x (rekord) – Mistr ligy (naposledy 2007-08)
20x – Vítěz bulharského poháru (naposledy 2016)

CSKA Sofia dosáhla tří pohárových semifinále v PVP 1988-89 a v PMEZ (předchůdce Champions League) 1966 -67 a 1981-82.

CSKA je v Evropě díky druhému místu v lize za sezónu 2017 – 18
.
Tým CSKA je složen především z legionářů, mezi ně patří i Srb se slovenským pasem Boris Sekulič jenž dlouhá léta hrál za MFK Košice a Slovan Bratislava.
FC Kodaň

Ve fotbalovém světě funguje teprve od roku 1992 díky sloučení dvou lokálních kodaňských klubů, ale za krátkou dobu se dokázal vypracovat mezi dánskou klubovou elitu a i v evropských soutěžích dosáhnout nejednoho úspěchu.

12x – Mistr ligy (naposledy 2016 -17)
6x – Druhý v lize (naposledy 2014 – 15)
8x – Vítěz dánského poháru (naposledy 2016 – 17)

FC Kodaň se pravidelně zúčastní skupinové fáze Evropské ligy, zaznamenala i účast v základní skupině Ligy Mistrů. Nejlepší sezóna byla 2016 – 17, kdy FC Kodaň vypadla v osmifinále s AFC Ajax Amsterdam. Do Evropské ligy se FC Kodaň kvalifikovala ze čtvrté pozice z ligové tabulky.

Osu dobře poskládaného týmu tvoří obránce Nicolai Boilesen, záložník William Kvist a útočník Baškim Kadrii. Na soupisce FC Kodaň nalezneme česká i slovenská jména: Michael Lüftner (CZE), Denis Vavro, Ján Gregúš (oba SVK).
Vítejte u prvního zápasu třetího předkola Evropské ligy mezi bulharským celkem CSKA SOFIA a FC KODAŇ z Dánska. Jde o první vzájemné utkání v pohárech.