Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Alaškert : FCSB - 25. července 2019   19:00

Alaškert
Alaškert
0:3
(0:0)
FCSB
FCSB
60' Tanase   • 68' Cristea   • 82' Coman
Alaškert
Čančarević – Voskanjan, Išchanjan, Mkojan, Daghbašjan – Grigorjan (C) – Andrade, Sekulić (65. Marmentini), Hajrapetjan, Nenadović (72. Pogosjan) – Tankov (55. Ghadimjan).
Avagjan – Stojković, Galvao, Marmentini, Šahinjan, Pogosjan, Ghadimjan.
Harvey – McDonnell, Gavin (vš. IRL)
FFA Academy Stadium, Jerevan
FCSB
Vlad – Popescu, Cristea, Planić, Filip – Vina, Nedelcu, Tanase (C) – Man (77. Salomao), Hora (46. Oaida), Coman (90. Perianu)
Bălgrădean – Moutinho, Salomao, Perianu, Oaidä, Ardelean, Belu-Iordache.

Sportu zdar a fotbalu zvláště!
Alaškert měl více šancí a opravdu si nezasloužil prohrát 0:3. FCSB však svého soupeře vyškolili z produktivity. Domácí brankář Čančarevič nebude mít čistě svědomí vzhledem k první a třetí brance. Při úvodním gólu vyboxoval míč přímo na kopačku Tanaseho a ten musel trestat. Třetí branku si srazil k přední tyči. Rumunský tým si vytvořil slibnou pozici do odvety. Za týden tedy budeme vědět, jestli ve třetím předkole narazí na Mladou Boleslav, která by se tak po Spartě a Plzni mohla stát třetím českým klubem, jenž půjde v posledních letech v evropských pohárech na FCSB.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 4:3. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:9.
90+5'
90+5'
Filip šel do skluzu na pravé straně a navíc šikovně otřel míč o kopačky Daghbašjana, ještě jeden aut pro hosty z vlastní poloviny.
90+4'
Alaškert sportovně vrátil míč soupeři a ten vhazuje z pravé strany.
90+3'
Oiada si nedal pozor na Ghadimjana, ten poté u hostujícího vápna padl na trávník, ale nepískalo se.
90+2'
Vina dostal pas do běhu na pravé straně, ale na přední tyči našel pouze obránce.
90+2'
Nedelcuovi se nepovedla standardní situace ani v nejmenším, míč mířil křížem daleko vedle druhé tyče.
90+1'
Načež hlasatel oznámil, že se nastavují čtyři minuty.
90+1'
Další standardka proti domácím po faulu na levé straně.
90'
Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Coman, přichází Perianu.
90'
Voskanjan držel na pravé straně Comana a sudí se rozhodl pro hostující přímý kop.
89'
Coman se prohnal po levé straně kolem dvou obránců, ale velkém vápně se nechal odstavit a z dobře vypadající akce tak nezakončil na Čančareviče.
89'
Alaškert si vybral levou stranu, ale hosté byli včas připraveni na výpad soupeře a docela bez problémů jej ubránili.
88'
Domácí Voskanjan vystoupil z pravé strany, natáhl nohu a trefil patu Tanaseho, za což jej sudí potrestal žlutou kartou.
87'
Comanova šajtle po levé straně letěla na kopačku Išchanjana, ten poté udělal chybu při rozehrávce a hosté tak vhazovali.
86'
Vina to přehnal s důrazem na středu domácí poloviny a může být rád, že neviděl žlutou kartu. K zemi šel Hajrapetjan.
85'
Salomao se zbavil při rozehrávce presujícího Ghadimjana, když mu udělal na levé straně nahrávku směrem pod sebe a následně si tak přihrávají hostující obránci.
84'
Centr z pravé strany chytil Čančarevič na ose vápna před penaltovým puntíkem do rukavic. Rychle rozehrál do levé části hrací plochy, ale tam nebyl nikdo ze spoluhráčů.
83'
V levé polovině šestnáctky se domácí dopustili ofsajdu.
82'
Steaua Bukurešť právě vstřelila branku!
Oaida sklepl míč na pravou stranu vápna pro FLORINELA COMANA a ten vypálil druhým dotekem přes pozdě přistupujícího obránce k přední tyči, tam si nakonec balón srazil zasahující Čančarevič. Výsledek 0:3 je pro domácí dost krutý, ale to opravdu hostům nevadí.
81'
Oaida nahrál zprava pod sebe Vladovi, ten pokračoval kolem soupeře na kopačku Filipa. Ten si dovolil dvakrát kličku při rozehře. Napodruhé byl k nevoli domácích faulovaný na hranici vlastní šestnáctky.
80'
Hosté mají poslední minuty pod kontrolou.
79'
Coman se omluvil za faul nohou na Ghadimjana a hosté se tak vrací na svou obrannou polovinu.
79'
Vina se protáhl hezky středem, ale levačkou zakončil z dvaadvaceti metrů do obránce.
78'
Domácí mohli docela zajímavě zaútočit, ale k jejich naštvání postřehl hlavní rozhodčí faul na Vinu na levé straně.
77'
Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Man, přichází Salomao.
76'
Grigorjan zasáhl rukou do obličeje zřejmě Oaidu ve středovém kruhu a míč tak budou mít hosté, ačkoliv se to domácím nelíbí. Nicméně tohle byl jasný faul. Kapitán Alaškertu dostal správně žlutou kartu.
75'
Tanase neuspěl na levé straně proti dvěma hráčům. Poté jej obešel rozehrávající Voskanjan.
74'
Tlak z druhé vlny na levé straně, ale zakončení hlavou minulo bližší tyče. To znamená, že rozehraje Vlad.
73'
Centr z pravé strany poslal Planič z prostoru mimo šestnáctku na rohový kop.
72'
Střídání v týmu Alaškert FC: ze hřiště odchází Nenadovič, přichází Pogosjan.
72'
Rodící se přečíslení ukončil Coman centrem z levé strany na kopačku obránce, ale následovat bude aut Filipa.
71'
Alaškert bude za malou chvilku střídat.
70'
Tanase měl rychlost na pravé straně, obrana nezachytila jeho náběh. Hostující kapitán překonal křižným obstřelem brankáře, ale za toho zakročil spoluhráč na ose šestnáctky.
68'
Druhá vyložená šance hostů v zápase = druhý gól. FCSB vyučuje z produktivity. Přímý kop levačkou Viny z pravé strany prodloužil IULIAN hlavou u bližší tyče k zadní konstrukci a rumunský celek vede 2:0.
68'
Faul na pravé straně je přesně to, co domácí nechtěli a hosté potřebovali.
67'
Alaškert si vybojoval svou čtvrtou vyloženou šanci. Po rohu z pravé strany na přední tyč letělo zakončení zřejmě Daghbašjana z druhé vlny hlavou přes Cristeu těsně vedle vzdálenější brankové konstrukce. Tady scházely centimetry.
66'
Domácí sevřeli soupeře, ale Andrade se nedostal přes obránce na pravé straně.
65'
Střídání v týmu Alaškert FC: ze hřiště odchází Sekulič, přichází Marmentini.
64'
Hosté rozebrali domácí obranu. Coman si seběhl na střed, zpracoval nahrávku Mana patou z pravé strany, ale byl mu odmávaný ofsajd.
63'
Nebude to dlouho trvat a do boje půjde Marmentini.
63'
Tanase chtěl využít dobré práce Oaidy na levé straně, následně Coman vyslal skákavý centr na přední tyč přes Hajrapetjana do rukavic Čančareviče.
62'
Alaškert přitom nepůsobí vůbec špatným dojmem, ale domácím hráčům to momentálně není vůbec nic platné.
60'
Teď už se setkal a dost se podepsal na úvodní trefě zápasu! Po prohraném souboji domácího obránce šel balón do vzduchu nad domácího brankáře a ten vyboxoval míč přesně na pravou nohu kapitána FLORINA TANASEHO, který prvním dotekem z pravé strany snadno uklidil hrací předmět do naprosto prázdné branky. Čančarevič nebude mít čisté svědomí a hosté se prosazují svou první vyloženou šancí v duelu. Na její vytvoření se vůbec nenadřeli.
59'
Zadní tyč i malé vápno měl domácí celek pokryté a Čančarevič se s míčem vůbec nesetkal.
59'
Díky Comanovi kopou hosté roh z levé strany.
58'
3:0 na vyložené šance pro Alaškert! Ghadimjan trefil z pravé strany obránce a balón se odrazil do velkého vápna, jenže Hajrapetjan zakončil nečistě vedle bližší tyče.
57'
Nahrávka pod sebe měla k ideálu daleko a presující Man hned vyvinul rychlostí tlak na stopera, ten však stihl situaci vyřešit pasem na levou stranu.
56'
Hajrapetjan dostal míč proti noze na středu a z jedničky umístil svojí střelu vedle pravé tyčky, a to docela výrazně.
55'
Střídání v týmu Alaškert FC: ze hřiště odchází Tankov, přichází Ghadimjan.
55'
Dobrá myšlenka v podobě pasu po pravé straně na rychlého Tanaseho, ale Čančarevič skočil ve velkém vápně pod nohy hostujícího kapitána.
54'
Několik odrazů až mohou útočit hosté od Planiče.
53'
Planič zakončil z otočky na ose hřiště těsně za vápnem, obránce k němu pozdě přistoupil a balón zapadl vedle levé tyčky.
53'
Je to tak, ale na bližší tyči kralovali domácí fotbalisté.
52'
S nepatrným zpožděním pískl hlavní sudí Harvey faul na Oaidu u levé lajny a ještě domluvil faulujícímu Voskanjanovi. Rozehraje zřejmě Coman.
51'
Alaškert vyrobil chybu v rozehře. Míče se chopil Oaida na levé straně a našel křížem Tanaseho ve vápně, ten narazil na prvního obránce.
50'
Přetažený míč Comana dopadl za branku domácích a Čančarevič nikam nespěchá se svou rozehrávkou.
50'
Filip vybojoval roh z levé strany.
49'
Voskanjan vyhrál jeden na jednoho s Comanem, aut poté vhodil Filip a míč směřoval na polovinu hrací plochy.
48'
Tankov si nezpracoval ideálně míč na pravé straně a tak hrál po pravé straně přes dostupujícího Planiče do vápna rumunského mužstva na kopačky Vlada.
47'
Coman měl proti sobě Voskanjana na levé straně, ten jej při otočce fauloval a hosté rozehrávají z domácí poloviny daleko od branky soupeře. U míče Filip.
46'
Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Hora, přichází Oaida.
46'
Problémy s horní sítí domácí branky protahují start druhého poločasu.

Žluté karty - 0:1
Vítěz dvojzápasu půjde ve třetím předkole Evropské ligy na Mladou Boleslav, nebo Šymkent. V Mladé Boleslavi je stav nerozhodný 1:1.
První poločas nebyl moc pohledný. Vliv měla skutečnost, že v Jerevanu panují hodně složité podmínky. Je totiž sedmatřicet stupňů. FCSB bylo aktivnější, drželo míč více na svých kopačkách. Nicméně domácí zatím skvěle brání a nepustili svého soupeře do vyložené šance. To na druhé straně se dvakrát činil rukou brankář Vlad.
45+3'
45+2'
Tanase si seběhl do levé poloviny vápna, ale nahrávku pod sebe poslal z jedničky zcela mimo bránu.
45+2'
Sekulič se tlačil do zakončení na zadní tyči, ale hosté jej ubránili a vykopává Vlad.
45+1'
Roh z levé strany pro domácí hráče.
45+1'
Dvě minuty by se ještě mělo hrát.
45'
Popescu si obhodil Nenadoviče na pravé straně, ale balón poté odskočil vedle přední tyče a hraje Čančarevič.
44'
Man se dostal pod tlak na polovině hřiště, jeho nahrávka pod sebe nebyla moc ideální, ale byl i tak pískaný faul na zmiňovaného hostujícího útočníka.
43'
Dlouhý míč z hostující kopačky skončil ve velkém vápně domácích, kde stál pouze Čančarevič.
43'
Domácí drží míč na polovině hřiště.
42'
Hora rozeběhl Popescua na pravé straně, ten poslal míč do ohně. Následné zakončení zřejmě Tanaseho zleva zablokovala domácí obrana.
41'
Balón proskočil vápnem. Daghbašjan si následně mylně myslel, že domácí mají aut z levé strany a dal tak míč Popescuovi.
40'
Nedelcu se dohodl se spoluhráčem na delší tyči, kope se roh z pravé strany proti Vladovi.
39'
Domácí vedou na vyložené šance 2:0! Tři hráči hostů koukali, jak Sekulič střílí z pravé strany na zadní tyč do ruky zasahujícího Vlada.
39'
Domácí příznivci dali hned najevo, že Popescu z pravé strany fauloval Nenadoviče a dočkali se hvizdu sudího Harveyho. K zákroku došlo na polovině hrací plochy.
38'
Popescu stínoval Nenadoviče z pravé strany a nahrávku patou posunul do zámezí. Domácí ihned vhodili míč pod sebe.
37'
Zakončení Sekuliče z pravé strany a střední vzdálenosti přeletělo vysoko hostující branku a Vlad poté oslovil své obránce.
36'
Hosté se marně pokouší dostat přes obranný blok protivníka v blízkosti středového kruhu.
35'
Nedelcu na nohou, Tankov dostává flašku a poté půjde na pár sekund ze hřiště, na které se však co nevidět vrátí. To samé by mělo platit pro Nedelcua, ačkoliv kulhá na pravou nohu.
34'
Nedelcu a Tankov zůstali ležet na place po vzájemném střetu. Soudě podle reakce domácích hráčů viděl hlavní rozhodčí Harvey faul na hostujícího fotbalistu.
33'
Po dalším rohu nakrátko přišla ztráta Tanaseho na pravé straně při souhře s Vinou a hosté tak musí začít znovu od svého brankáře Vlada.
33'
Zakončení u přední tyč z první vyrazil Čančarevič uprostřed své branky.
32'
Sám hostující kapitán nenašel žádného spoluhráče na bližší tyči, ale mělo by pokračovat rohem rumunského mužstva.
31'
Další faul na Tanaseho na levé straně, teď už si jsou domácí vědomi toho, že tohle bylo mimo fotbalové zákony. Proti nim se provinil vystupující Hajrapetjan.
31'
Grigorjan dost protestuje, ale sudí pískl jeho faul na Tanaseho na hranici středového kruhu.
30'
Pískal se faul na Nedelcua na pravé straně, hosté sáhli k rozehře nakrátko.
29'
Už se opět hraje, zatímco Mladá Boleslav prohrává se Šymkentem 0:1.
28'
Rozhodčí dopřál hráčům čas na doplnění tekutin.
27'
Rumunský tým je aktivnější, nicméně blíže k dosažení první branky měl domácí celek.
26'
Cristeovi se vrhl pod nohy presující hráč a uklidil míč ve skluzu do zámezí, tím pádem aut pro Popescua.
25'
Před Manem se rýsovala zajímavá šance, posunul si míč zprava na střed, ale do jeho zakončení z hranice vápna se položil obránce a Čančarevič tak ani nezasahoval.
24'
Hra se docela kouskuje a tím samozřejmě ztrácí tempo.
23'
Někteří domácí fanoušci sice vyslovili svůj nesouhlas, ale nic to nemění na tom, že sudí přisoudil balón hostům.
22'
Coman ztratil míč, Tanase jej hned získal zpět. Rozběhl se u vápna, ale domácí si poradili s jeho centrem.
22'
Hra se docela vyrovnala a v posledních minutách i domácí hráči vystrkují růžky.
21'
Po nedovoleném zákroku zezadu kombinují domácí i s Čančarevičem.
20'
Popescu a Hora si vyměnili míč na pravé straně, ale další pas překazil obránce svou nataženou nohou.
19'
Hajrapetjanův centr pravačkou končí v malém vápně a rukavicích Vlada.
18'
Rozběhnutý Nenadovič odcentroval z levé strany na hlavu beka, domácí následně budou kopat roh.
17'
Střílený míč Hajrapetjana na přední tyčku odvrátili hosté hlavou do bezpečí.
16'
Tankov byl na levé straně rychlejší než hostující Cirstea, který jej rukou stáhl na zem a zaslouženě vyfasoval žlutou kartu.
15'
Po faulu rumunského mužstva v pravé části útočné poloviny rozehrál domácí celek nakrátko.
14'
Ačkoliv jsou hosté aktivnější, tak domácí si vytvořili první loženku zápasu. Nenadovič si pohrál s míčem na levé straně a druhým, nebo třetím dotekem pálil k první tyči pod víko. Vlad se vyznamenal pravou rukou a poslal balón na horní síť své branky.
14'
Balón putoval od nohy bránícího Šahinjana na pravou stranu a Grigorjan hned mířil směr branka soupeře, balón skončil od obránce lehce vedle přední tyče.
13'
Vina postrčil Nenadoviče zezadu na pravé straně a sudí správně zapískal proti hostující brance.
12'
Rumunský tým byl aktivní po ztrátě míče a ukořistil hrací předmět zpět na své kopačky.
11'
Cristea získal míč na hraně pravidel. Domácí se dožadovali trestného kopu z poloviny hřiště.
10'
Při přechodu do útoku se balón odrazil od hlavy Tankova z levé strany do autu a z půlky tak může vhazovat Popescu.
9'
Popescu se rozběhl na pravé straně a měl dost místa, jeho centr z hranice šestnáctky pouze proletěl vápnem.
8'
Coman nemohl dostihnout balón na levé straně a Čančarevič tak rozehraje od své branky.
8'
Hosté jsou více na balonu, využívají spíše pravou stranu, ale k větší šanci se zatím nedostali.
7'
Coman zpracoval v levé části vápna nahrávku z křídla, ale zakončením placírkou jen trefil obránce v šestnáctce.
6'
Tanase začal útok, ten skončil centrem z levé strany na přední tyč, kde byl obsazený Hora.
5'
Čančarevič si dává dost času na rozehrávku od své branky poté, co hosté zakončili vedle levé tyčky.
4'
Nenadovič naložil s příležitostí z levé strany hodně špatně, míč neměl žádnou razanci a šel do rukou brankáře.
4'
Tanase obešel na pravé straně beka, narazil si. Padl ve velkém vápně, ale o penaltě nemohla být žádná řeč.
3'
Daghbašjan nejprve pustil nákop na pravou stranu za sebe, ale poté dostoupil Popescua. Následuje aut hostů poblíž vápna soupeře.
2'
Vlad si zahrál poprvé nohama, hosté nikam nepospíchali s rozehrávkou, měli na ni dost času.
1'
Vinovi odskočil míč na pravé straně do zámezí a domácí tak vhazují z vlastní poloviny.
1'
Tento dvojzápas je atraktivní i pro českého fanouška, neboť jeho vítěz půjde ve třetím předkole Evropské ligy na Mladou Boleslav, nebo Šymkent.
V Jerevanu je 37 stupňů, takže to bude trošku větší peklo.

Alaškert FC: Čančarević – Voskanjan, Išchanjan, Mkojan, Daghbašjan – Grigorjan (C) – Andrade, Sekulić, Hajrapetjan, Nenadović – Tankov.
Náhradníci: Avagjan – Stojković, Galvao, Marmentini, Šahinjan, Pogosjan, Ghadimjan.

FCSB: Vlad – Popescu, Cristea, Planić, Filip – Vina, Nedelcu, Tanase (C) – Man, Hora, Coman.
Náhradníci: Bălgrădean – Moutinho, Salomao, Perianu, Oaidä, Ardelean, Belu-Iordache.

Rozhodčí: Harvey – McDonnell, Gavin (vš. IRL).
To arménská Premier League ještě neprobíhá. Alaškert skončil až čtvrtý s devítibodovou ztrátou na mistra, kterým se stal Ararat-Armenia a zajistil si tak první předkolo Ligy mistrů. Na druhém místě byl Pjunik Jerevan, soupeř Jablonce ve druhém předkole a tým, který kdysi v kvalifikaci o Ligy mistrů podlehl Viktorii Plzeň při počátku tolik úspěšné plzeňské éry.

Asi není překvapením, že Alaškert musel do prvního předkola Evropské ligy, ve kterém si (alespoň soudě podle výsledků) snadno poradil s makedonským mužstvem Makedonija GP. Doma zvítězil 3:0 a na hřišti protivníka 3:1.

Alaškert je tým, jenž působí v Jerevanu, ale vzhledem k nevyhovujícím podmínkám na svém trávníku musí hrát na stadionu Pjuniku. Jedná se o klub založený v roce 1990, který zanikl o devět let později. Ke znovuzrození Alaškertu došlo roku 2011.
Sázkové kanceláře jasně favorizují FCSB, což je bývalá Steaua Bukurešť. Za tento klub kdysi nastupoval současný hráč Slavie Nicolae Stanciu či aktuální sparťanská brankářská jednička Florin Nita. České týmy nemají na FCSB vůbec dobré vzpomínky. Sparta s ním vypadla ve třetím předkole Ligy mistrů v létě 2016 (doma 1:1, venku 0:2). O rok později na něm ve stejné fázi totožné soutěže ztroskotala také Plzeň (venku 2:2, doma 1:4). FCSB (resp. Steaua Bukurešť) bylo založeno v roce 1947. Nikdo jiný nezískal vícekrát rumunský titul (FCSB se to povedlo v šestadvaceti případech). V roce 1986 dokonce Steaua triumfovala v PMEZ, předchůdkyni Ligy mistrů. Co se týče posledního ročníku nejvyšší rumunské soutěže, tak v něm obsadila druhou pozici. Její probíhající ročník má za sebou úvodní kolo a FCSB si o víkendu poradila doma s Hermannstadtem poměrem 4:3.
Zápas bude probíhat pod bedlivým dohledem čtveřice irských rozhodčích. Jakožto hlavní jej bude řídit Rob Harvey. Pomáhat mu budou Wayne McDonnell a Mark Gavin. Čtvrtým sudím byl delegovaný Bernard Connolly.
Hezký den, vítejte u textové reportáže z úvodního zápasu druhého předkola Evropské ligy, ve kterém se střetne Alaškert a FCSB. Začínáme v 19:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.