Aris Soluň - Limassol | ONLINE | 25.7.2019 20:30 | Evropská liga (předkola) 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Aris Soluň : Limassol - 25. července 2019   20:30

Ukončeno
Aris Soluň
Aris Soluň
0:0
(0:0)
Limassol
Limassol
Aris Soluň
Sestavy:
Julián – Sundgren, Velez Jimenez (C), Rose, Korhut – Matilla, Basha (74. Pacheco Affini) – Fetfatzidis (65. Larsson), Tonso (84. Martínez), Diguiny – Ideye
Náhradníci:
Ehmann – de Souza, Duarte, Larsson, Martínez, Konstantinidis, Pacheco Affini
Rozhodčí
Attwell – Lennard, Robathan (všichni ENG)
Kleanthis Vikelidis Stadium, Soluň, Řecko
Limassol
Sestavy:
Vózinha – André Teixeira, Dossa Júnior (C) (79. Franca Coelho), Godál – Teixeira, Zdravkovski, Gaztaňaga, Adamović (63. Ghazaryan), Wheeler (89. Avraam) – Aganović, Jurado
Náhradníci:
Procek – Avraam, Franca Coelho, Ghazaryan, Torres, Gerolemou, Kyriakou
Přenos se aktualizuje automaticky

Z mé strany je to dnes vše. Přeji vám úspěšný konec pracovního týdne a někdy příště se budu těšit u fotbalu napočtenou!
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 5:5. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 15:18.
A je to za námi! Před chvílí skončil velice vyhrocený první zápas druhého předkola Evropské ligy mezi domácím Arisem a hostujícím Limassolem. Domácí fanoušci jsou s výsledkem zřejmě nespokojeni, neboť se rozezněl pískot po závěrečném hvizdu. Aris byl nicméně po celý zápas lepším týmem, nastřelil dvakrát brankovou konstrukci. Ale i Limassol měl šanci, při střele Ghazaryana pomohlo domácím břevno. Remíza je v kontextu celého zápasu asi logickým vyústěním, o postupu se tak musí rozhodnout až za týden na Kypru.
90+7'
Konec zápasu.
90+6'
Sundgren zkusil nabrat odražený míč z první, ale poslal ho až na tribunu. O výsledku zápasu je prakticky rozhodnuto.
90+6'
Ještě to bude rohový kop. Zřejmě poslední akce v celém dnešním utkání.
90+5'
Hosté s vhazováním nikam nepospíchají, naopak ještě tahají čas. Ale není jim to nic platné, míč míří bleskově dopředu a Aris velí k závěrečnému útoku.
90+4'
Ideye byl opět v ofsajdovém postavení a vypadá to, že se na Kypr bude cestovat s výsledkem 0:0.
90+3'
Žlutou kartu dostává Sundgren (Aris Soluň).
Žlutou kartu dostává Ghazaryan (AEL Limassol).

Obojí za zmiňovanou strkanici.
90+1'
Na zemi zůstal ležet hostující Zdravkovski a začíná se to na hřišti opět strkat. Uvidíme, jaké z toho budou tresty.
90'
Nakonec je to nastavených šest minut nad rámec hrací doby!
90'
Hostující gólman otálel s rozehrávkou a dostává žlutou kartu nějakou půlminutu před vypršením základní hrací doby.
90'
Ideye šel sám na branku, avšak odpískaný ofsajd jeho akci zničil úplně od základu.
89'
Uvidíme, kolik hlavní sudí nastaví minut nad rámec klasické hrací doby. Aris by rád skóroval, ale nemůže se toho zatím dočkat.
89'
Střídání v týmu AEL Limassol: ze hřiště odchází Wheeler, přichází Avraam.
87'
Aris byl v samotném závěru blízko gólu! Martínez výborně umotal hráče v rohu a poslal míč na osu hřiště, ze které tvrdě napřáhl Matilla, jenže opět trefil jenom brankovou konstrukci! Následná dorážka od Diguinyho mířila vysoko nad.
86'
Hostující gólman s rozehrávkou rozhodně nikam nepospíchá, nemá k tomu žádný důvod. Spoluhráči vepředu ale tomu moc nepomohli, neboť se dopustili útočného faulu.
84'
Střídání v týmu Aris Soluň: ze hřiště odchází Tonso, přichází Martínez. Aris má v dnešním utkání již dostřídáno.
84'
Křeče chytají hostujícího Aganoviće a je jasné, že se chvilku opět hrát nebude.
81'
Pomalu se blížíme do konce zápasu. Aris zahrával další situaci po faulu, kterou ale nedokázal zvládnout již v primární fázi, a proto se AEL osvobodil odkopem.
79'
Střídání v týmu AEL Limassol: ze hřiště odchází Dossa Júnior, přichází Franca Coelho.
78'
Julián nyní tohle udělal skvěle! Ohromný námaz domácícho Rosého soupeři pod sebou a Jurado šel sám na branku. Ale jenom pár sekund, v tu dobu byl domácí gólman na cestě zachraňovat, což se mu povedlo.
77'
Hosté zahrávali standardku, ze které vzešla hlavička jednoho z Limassolských, avšak Julián bez problémů pokryl tuto hlavičku na střed branky.
75'
Další šance domácích. Diguiny se po přihrávce do vápna obtočil a tvrdě z úhlu vystřelil, avšak pouze jenom na boční síť!
74'
Střídání v týmu Aris Soluň: ze hřiště odchází Pacheco Affini, přichází Basha.
73'
Teď to neměl Vózinha vůbec jednoduché! Gaztaňaga nestačil zachytit Tonsa na hranici šestnáctky, ten se mu obtočil s míčem a tvrdě střílel, hostující gólman robinzonádou zachránil výborně gólu!
72'
Jednoduchý nákop na přední tyč však není to, co by obranu kyperského týmu nějak ohrozilo. Přesto se stále hraje před vápnem hostí.
71'
Tohle by mohlo být pro domácí zajímavé. Sundgren byl faulován u rohového praporku a Aris má další přímák na změnu skóre!
70'
Nemuseli ale vůbec zvládnout následující moment, neboť Ghazaryan si narazil s Zdravkovskim a tvrdou střelou orazítkoval břevno!
69'
Ghazaryan převzal míč na půlce a táhl dopředu brejk, obránci domácích se ale dokázali zformovat a tuto nepříjemnou chvíli zvládli.
68'
Držení míče: 57 % – 43 %
67'
Dossa Júnior se sám zvedá a odchází za pískotu většiny osazenstva tribun za postranní čáru na nějaké základní ošetření.
66'
Ideye se v souboji 1 na 1 pokusil prostřelit obránce mezi nohama, ten byl ale připraven a nic takového nepřipustil. Hra se následně přesunula na půlku, kde Korhut přejel hostujícího kapitána a opět k němu míří lékaři. Ti se dnes naběhají snad více než gólmani...
65'
Přijde ale střídání na domácí straně. Fetfatzidis má splněno, na jeho místo nastupuje další severský hráč, Daniel Larsson.
64'
Výborná práce od Diguinyho v rohu a následný centr na malé vápno, jenže tam stál hostující obránce, který hlavičkou přihrál vlastnímu gólmanovi.
63'
První střídání v dnešním utkání. Hřiště opouští Marko Adamović, místo něj má nástup na směnu Gevorg Ghazaryan.
62'
Zatímco na hřiště přiletělo několik ruliček toaletního papíru, tak se povedlo hostům ubránit rohový kop a poslat balon do neutrální zóny.
61'
Ideye šel na branku v souboji s obráncem tělo na tělo, hostující obránce měl nakonec navrch a odstavil domácího hroťáka. Nakonec se bude kopat rohový kop.
60'
Sundgren vytáhl hru dopředu a jakožto obránce se pořádně činil v útočné fázi, ale při vzdušném souboji si pomohl útočným faulem a hra se díky tomu otáčí na druhou stranu.
58'
Aris podle nového pravidla dostává míč rozhodčího a pokračuje v úvodním náporu. Limassol však toto celkem spolehlivě brání.
57'
V posledních minutách se opět fotbal moc nehraje. Oba týmy střídavě leží na zemi a volají k sobě odbornou pomoc. Nyní žezlo převzal Aganović, který po klasickém souboji zůstal ležet na zemi pořádně dlouho.
54'
Jenže špatný centr dal hostům o hodně větší klid na kopačky, ti následně míč odpravili daleko od své branky.
54'
Faul na domácího hráče a Aris má k dispozici zajímavý trestňák z nadějné pozice. Jedná se o takový zkrácený roh.
52'
Hostující gólman si vyžádal od podavače míčů hrací předmět, vysloužil si pískot z tribun a sudí ho upozorňuje, že by to příště mohl dělat rychleji.
51'
Vózinha musel jít na zem proti střílenému centru od domácího křídelníka Tonsa. Jenže mu do cesty vběhl obránce a Vózinha měl co dělat, aby míč udržel v rukách.
50'
Faul na polovině hřiště a Limassol dostane možnost prodloužit si pobyt na útočné půlce o něco déle.
49'
Limassol zvolil taktiku odkopávání míčů na útočnou půlku, kde nikdo ale nenabíhá. Jedná se tedy o čistě obrannou práci z úvodu druhé půlky.
47'
Dlouhý centr od Sundgrena na Ideyeho byl zastaven hostující obranou v uctivé vzdálenosti od vlastní branky. AEL toho využil k přechodu do útoku, avšak se hra zastavuje kvůli odpískanému faulu.
46'
Limassol první útok vytlačil do zámezí a Aris se tak musí snažit znovu.
46'
Začíná nám druhý poločas, Aris provede výkop a s domácím kotlem v zádech jde na věc!
46'
Začal druhý poločas.
Za námi je první poločas, který byl pořádně nabušený emocemi, o něco méně již pak fotbalem. Přitom to začalo tak nevinně. O tom, že v Soluni bezpečno moc není, svědčí i dlouhý tunel, zasahující až do třetiny hřiště, aby nemohlo na aktéry zápasu nic létat.

Zpět ale k utkání. V něm měl jasně navrch Aris, který si vytvořil několik šancí, jenže je nezvládl proměnit. Asi nejblíže byli domácí ke gólu ve 40. minutě, Fetfatzidis ale napálil z voleje pouze levou štangli. Hosté spoléhají především na brejkové situace, jinak toho směrem dopředu moc nepřevedli. Druhá půle začne zhruba za 13 minut!
45+3'
První poločas skončil.
45+2'
Odpískaný faul Nilsi Texeirovi a přehlédnuté odkopnutí míče od jednoho z Limassolských přináší na stadion další nálož emocí. V tomhle ohledu si nebylo rozhodně na co stěžovat...
45+1'
V první nastavené minutě stojí za zmínku útočný faul od Rosého, který opět dává hostům čas na rozehru a šetření hrací doby do konce poločasu.
45'
Hlavní sudí přirazí další tři minuty k těm základním pětačtyřiceti.
44'
Dostáváme se do konce první půle. V ní měl navrch domácí tým, jenže převahu nevyjádřil gólem. Nutno ale říci, že bezzubý taktéž nebyl.
42'
AEL začal s koncem půle trochu hrát s míčem a začít srovnávat hru, jenže Aris výtečně dostupuje útočníky a celou snahu komplikuje.
40'
Aris ale pokračoval v náporu a bylo opět před brankou Limassolu pořádně rušno! Nejprve to byla střela z osy hřiště od Diguinyho, kterou Vózinha vyrazil na levou stranu ze svého pohledu. Proti noze dostal přímo míč Fetfatzidis a bombou na delší stranu orazil štangli!
39'
Domácí hráči se mocně dožadují penalty po hraní rukou od hostujícího kapitána! Sudí však po dohodě s asistentem penaltu nenařizuje a na tribunách je skutečně hodně horko.
38'
Aris si došel pro rohový kop, který ale nebyl zahrán vůbec dobře. Limassol toho využívá na vytlačení soupeře z nebezpečné zóny a rozhodně nikam s rozehrávkou nespěchá.
36'
Máme tu zase po dvou žlutých kartách. Za menší potyčku ji inkasují domácí Ideye a hostující Gaztaňaga. Sudí Attwell je velice zdatný karbaník, ač pravda, že v tomto zápase se asi věci jinak řešit nedají.
35'
Dlouhý nákop na hostující branku nakonec míří až k rohovému praporku, kde si pro míč došel hostující gólman a bez potíží odkopl na půlící čáru, kde byl opět další souboj a další emoce.
34'
Další žluté karty a vypadá to na nedisciplinovanost obou zúčastněných. Za nadměrné protesty vidí kartu Migjen Basha na domácí straně a Marko Adamović na té hostující.
32'
Tonso s Wheelerem sváděli tvrdé boje u rohového praporku, které přešly do klasické postrkovačky. Sudí nakonec vše řeší domluvou a může se pokračovat dále!
31'
Hraní rukou od Zdravkovskiho dává šanci Arisu ohrozit hostující branku. Diguiny kopal trestňák na delší tyč k zemi, Vózinha ale výborně přečetl celou situaci a míč vyboxoval až do zámezí.
31'
Převaha domácích je naprosto jasná, ale k čemu to je, když nejsou šance a ani góly? Odpověď naleznete jistě sami...
30'
Z následné rozehrávky faulu Limassol ničím nezahrozil a opět se stěhuje dozadu, na svoji vlastní půlku.
29'
Ioannis Fetfatzidis dostává jako první hráč žlutou kartu. Vidí ji za ostrý zákrok na pronikajícího Wheelera zezadu.
28'
Nils Teixiera si došel pro útočný faul a zůstává ležet na hřišti. Jak jinak...
27'
Po bezmála půlhodině hry je vidět, že hosté dnes nebudou mít zájem na tvoření hry. Hrají v obraně a s rozehrávkami rozhodně nikam nespěchají.
27'
Hra se po dlouhé době dostala až do vápna Arisu, avšak pouze za účelem toho, aby Julián mohl rozehrát na své spoluhráče balon.
25'
Dlouhé vhazování mířilo domácím až do vápna a udělalo tam pořádné zmatky. Vózinha nalétl přímo do svého spoluhráče Dossy Júniora poté, co ho zezadu přistrčil domácí Ideye. Rozhodčí hru přerušil a vydal se na průzkum celé situace.
24'
Další zisk Soluňských a útok na branku hostí přes levou stranu. Obránce Godál nakonec celou akci zarazil odkopem za postranní čáru.
23'
Fetfatzidis dostal o pár sekund později šanci na reparát, ani v něm se nepovedlo branku Limassolu přímo ohrozit.
23'
Hodně nepřesná rozehrávka od kyperské branky a jeden z domácích se dostal před obránce s míčem někde na 22 metrech. Z možnosti překvapení obrany ale nakonec nic nebylo.
22'
Basha zfauloval Wheelera v hloubi útočné poloviny. Tím pádem má AEL možnost odkopu ze své poloviny, což učinil a přesunul ohnisko hry před vápno Arisu.
21'
Držení míče po 20 minutách hry: 52 % – 48 %
20'
Hostující gólman je „ošetřován“ přímo pod domácím kotlem, a tak si asi jste schopni představit, co v této oblasti probíhá. Nemá to Vózinha jednoduché...
19'
Ideye byl opět vidět, tentokrát však v negativním světle. Vózinha zabíhal s míčem k brankové čáře, aby měl klid na zpracování a Ideye jej postrčil na zem. K gólmanovi míří nakonec lékařská pomoc, což je v kontextu celé akce velice vtipné...
18'
Basha vyhrál hlavičkový souboj ve vápně a přistrčil na Ideyu, pro kterého to ale bylo na moc dlouhou nohu a stínující obránce si míč bez potíží pokryl.
16'
Po chvilce můžeme pokračovat dále, teď už tomu skutečně nic nebrání.
14'
Chvilku se teď hrát nebude. Ve vzduchu se srazili dva protihráči a oba šli k zemi. Následuje pauza na ošetření, hráči ji využívají spíše na občerstvení.
14'
První čtvrthodinka je pomalu za námi a není to vůbec fotbal, na který by se dalo dívat. Zajímavé je to snad pouze z hlediska atmosféry. Nicméně se Aris pokusil o střelu na branku, pokus od Tonsa ale zablokoval nohou André Teixiera. Pak už to měl Vózinha jednoduché.
13'
Jurado se pokoušel o odkop míče ve skluzu, místo toho ale šlápl nešikovně na Rosého a porušil tím pravidla. Aris se tak dostává na balon.
12'
Hromový pískot se snáší na hráče Limassolu, kteří se provinili pouze držením míče. Troufám si tvrdit, že něco podobného bude čekat i Plzeň v Pireu.
11'
Rychlý postup vpřed podél pravé strany si Aris vlivem nepřesné přihrávky zastavil sám a teď bude muset překonávat postavenou obranu AELu.
10'
Ofsajdové postavení je pískáno Ideyemu, který sice mocně protestuje, ale to je jediné, co může dělat. Navíc skutečně v ofsajdu byl.
9'
Na druhé straně předvedl pěknou akci Diguiny, jenže zpoza šestnáctky a navíc z úhlu trefil jenom střed kasy, kde byl připraven Vózinha.
9'
Aris to v obraně zatím pěkně řeže a proti němu se kopal další volný kop, z něj ale kyperský tým nevytěžil vůbec nic a Julián měl snadnou práci.
7'
Diguiny u čáry zezadu sáhl na pronikajícího Zdravkovskiho a je mu odpískán faul. Obejde se to ale bez karty, AEL má další rozehrávku faulu.
6'
Hraje se od vápnu k vápnu, ale bez šancí. Jedná se prakticky zatím o nadvládu ve středu pole, což však sráží nepřesnosti z obou stran.
4'
První šance domácích a Ideye si může drbat hlavu! Od záložníka dostal patičkou přesný pas za obranu na hranici ofsajdu a byl rázem sám před gólmanem. Jenže branku z nadějné pozice vysoko přestřelil!
3'
Dlouhá nahrávka na útočníka Arisu nebyla přesná, a proto bude Limassol vhazovat do hřiště u své vlastní branky.
3'
V úvodních minutách se zatím více diskutuje než hraje, často se přerušuje a fotbalová krása tam moc není. Ale necháme se překvapit, co nám nakonec tento zápas nabídne.
2'
Skutečně to nebyl ničím nebezpečný nákop, šel o dost vedle pravé tyče. Julián si tak může na malém vápně postavit míč a rozehrát.
2'
AEL v úvodních minutách drží balon a nepůjčuje ho svému soupeři. Nyní se na půli utkaly dvě #22, lépe z toho vyšla ta hostující, která bude mít první trestňák, ale z velké vzdálenosti od branky.
1'
Zápas nám začala a byl to Limassol, kdo provedl první výkop v zápase. Hned přešel na útočnou půlku a byl to faul na obránce.
1'
Utkání právě začalo.
Ještě jednou přijměte srdečné přivítání u onlajnu z druhého předkola Evropské ligy mezi soluňským Arisem a limassolským AELem! Atmosféra na stadionu je tradičně špičková, domácí fans se prezentovali celostadionovým choreem!
-60'
Úvodní sestavy:

Aris Soluň: Julián – Sundgren, Velez Jimenez (C), Rose, Korhut – Matilla, Basha – Fetfatzidis, Tonso, Diguiny – Ideye
Náhradníci: Ehmann – de Souza, Duarte, Larsson, Martínez, Konstantinidis, Pacheco Affini

AEL Limassol: Vózinha – André Teixeira, Dossa Júnior (C), Godál – Teixeira, Zdravkovski, Gaztaňaga, Adamović, Wheeler – Aganović, Jurado
Náhradníci: Procek – Avraam, Franca Coelho, Ghazaryan, Torres, Gerolemou, Kyriakou

Rozhodčí: Attwell – Lennard, Robathan (všichni ENG).
ARIS SOLUŇ

U Arisu je situace se zápasy zcela totožná. Ten nicméně absolvoval o něco více přátelských utkání. Ve třech ze čtyř případů ale celkem jednoznačně prohrál. Sittard deklasoval Aris 1:5, belgický Gent a PSV shodně vyhráli 3:0. Jedinou výhru si tak rival PAOKu připsal proti athénskému Atromitosu poměrem 2:1.

Aris do nové sezony přivedl zajímavé hráče jako náhradu za ty odcházející. Z chladného severu se na jihovýchod Evropy stěhuje například bek Daniel Sundgren z AIK, jeho cena na přestupu činí 120 tisíc Eur. O 50 tisíc více vysázelo vedení klubu na stůl francouzskému Lorientu, jenom proto, aby mohl přijít další stoper, tentokrát Lindsay Rose. Na druhé straně tu ale byla ztráta v podobě defenzivního záložníka Manolise Siopise, ten odešel do tureckého Alanyasporu za půl milionu Euro.
AEL LIMASSOL

Kyperský tým může brát předkolo fakticky ještě jako přípravu do nové sezony. Od posledního zápasu uplynulé sezony, která skončila ziskem tamního poháru, neabsolvoval AEL doposud jediný ostrý zápas. Limassolští zvládli dva přípravné zápasy, proti ukrajinské Oleksandrii vyhráli 2:0, proti Puskásově maďarské akademii ale propadli jednoznačně poměrem 0:4.

Dá se říci, že AEL spíše posílilo než oslabilo. O tom, jak to na Kypru chodí, může v kabině Českých Budějovic například hovořit Ivan Schranz, který na jih Čech přišel prakticky zadarmo. Příchody obecně převažují, avšak nutno podotknout, že z devíti příchozích hráčů jich je sedm v kolonce „návrat z hostování“.
Dobré vyhřáté odpoledne vám přeji do všech čtecích zařízení! Od čtvrtečních 20:30 se v Soluni odehraje druhé předkolo Evropské ligy. Zápas to bude poněkud pikantnějšího charakteru, proti sobě se postaví domácí Aris Soluň a kyperský AEL Limassol. Nutno však podotknout, že Limassol leží na řecké části Kypru, a tudíž to ve finále zase tak ostré být nemusí. Zápasem vás provede Tomáš Kalas, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
Články odjinud