Jablonec - Pyunik | ONLINE | 1.8.2019 19:00 | Evropská liga (předkola) 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Pyunik - 1. srpna 2019   19:00

Ukončeno
Jablonec
Jablonec
0:0
(0:0)
Pyunik
Pyunik
Jablonec
Sestavy:
Hanuš – Holík, Jugas, Břečka, Sýkora – Hübschman (C), Považanec – Kratochvíl, Matoušek, Jovović – Doležal.
Náhradníci:
Hrubý – Plechatý, Pilík, Chramosta, Krob.
Rozhodčí
Lapočkin – Averjanov, Kudrjavcev (všichni Rusko)
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
3 675 diváků
Pyunik
Sestavy:
Dragojević – Stankov, Žestokov, Marku, Manucharjan – Efimov, Edigarjan, Mkrtchjan (C), Vardanjan, Ševčuk – Miranjan.
Náhradníci:
Manukjan – Grigorjan, Belov, Simonjan, Alfred, Galimov, Mahmudov.
Přenos se aktualizuje automaticky

To už je ode mne z Jablonce vše. Přeji klidný večer.
Držení míče - 52 % : 48 %.
Střely na branku - 5:2. Střely mimo - 7:4. Rohy - 4:3. Ofsajdy - 2:2. Fauly - 23:20.
Jablonec končí! V odvetě nedokázal vstřelit branku a kvůli venkovní porážce opouští Evropskou ligu.

Bylo to pořádně vypjaté fotbalové představení, které i přes bezgólový výsledek diváky bavilo. Ve druhé půli se již Jerevan zatáhl a skvěle bránil. Severočeši si i přes sílící tlak už nedokázali vytvářet vyložené příležitosti. V samotném závěru je mohl dál poslat Jan Krob, z voleje ale bohužel netrefil klec. Oba celky dohrávaly o deseti, hned za sebou se nechali po druhých žlutých kartách vyloučit Vardanjan a Břečka. Za zmínku stojí, že hosté zblokovali hned devět střel!

V Jablonci tak zavládla obrovská arménská radost. Pjunik postoupil z role velkého papírového outsidera a ve třetím předkole téměř jistě narazí na anglický Wolverhampton.
90+7'
Konec zápasu.
90+7'
Zřejmě poslední centr vypustil do vápna Holík. Doležal jej sklepával hlavou do předbrankového prostoru, kde vládl dnes excelentní Dragojević.
90+6'
Střelnice se otřásla v základech, ani tohle však neskončilo gólem! Střílený centr Pilíka pohotovým volejem napálil Krob, jehož přízemní projektil Dragojević pouze sledoval. Rána se bohužel do branky nevešla.
90+5'
Mohlo být hotovo! Domácí už pochopitelně příliš nebrání a sám na jejich klec mířil Alfred. Těsně před Hanušem si ovšem míč dal trošku dále od kopačky a trestuhodně minul jabloneckou pokladnici.
90+4'
Po dlouhém autu Manucharjana si míč okamžitě vzal Jugas a Hanuš posílá kupředu jeden z posledních dlouhých nákopů.
90+3'
Po centru Holíka se míč dostal k Chramostovi, Pjunik si ale připisuje další zblokovanou ránu! Vypadá to, že by se Arménci neztratili ani v hokeji...
90+2'
Střídání v týmu FC Pjunik: ze hřiště odchází Miranjan, přichází Alfred.
90+1'
Pjunik rozehrál rohový kop nakrátko, snaha o zdržování u praporku ovšem příliš nevyšla a Jablonečtí rychle získali kulatý nesmysl do svého držení.
Nastavuje se šest minut!
90'
Míč do vápna poslal Tomáš Pilík. Dragojević jej poněkud krkolomně vyrazil před sebe, zpoza šestnáctky hned pálil Hübschman, napálil však pouze protihráče.
89'
Pilík přihrál po lajně Doležalovi. Toho sejmul Marku, a Jablonec bude zahrávat další standardní situaci z dobré pozice pro centr.
88'
Tak to je neskutečné, počty na hřišti se hned vyrovnávají. Tomáš Břečka (JAB) zatáhl za pronikajícího protihráče a také míří pod sprchy.
87'
Erik Vardanjan (PYU) na útočné polovině podkopl Břečku. Je z toho druhá žlutá karta a hosté jdou do deseti!
86'
Simonjan při pokusu o odkop trefil Kroba, od něj se míč odrazil do zámezí a Pjunik bude vhazovat.
85'
Simonjan pořádně pomalu odcházel s malým šrámem za postranní čáru. Petr Rada pochopitelně zuřil a od rozhodčího za to ještě inkasoval žlutou kartu. Atmosféra je pořádně hustá.
84'
Dragojević vyboxoval centr před Doležalem za vápno. Tentokrát sudí ruku Sýkory při zpracování už viděl a nenechal jej tak zakončovat.
83'
Tomáš Pilík to trošku překvapivě zkusil přímo na branku. Byla to spíše nabídka k teči, ta nicméně nepřišla a Dragojevićovi doplul balon až do rukavic.
82'
Jan Sýkora byl faulován těsně vedle pokutového území. Severočeši budou rozehrávat stanrardku z pravé strany, ideální pozice pro kvalitní centr.
81'
Kapitán Karlen Mkchrtjan na sebe získal faul ve středu hřiště. Hosté rozehráli nakrátko, dlouho se s míčem ale nepomazlili.
80'
Jablonec marně dobýval soupeřovo pokutové území, až se míč dostal do zámezí. Vhazovat budou Jerevanští, kterým se bránění vskutku daří.
79'
Po rozehrání si Hanuš neohroženě vyskočil na centrovaný míč, přičemž se srazil s jedním z fotbalistů Pjuniku. Tím byl Žestokov, který si znovu ještě chvilku poležel na hřišti.
78'
Jerevan získal standardní situaci v uctivé vzdálenosti od brány. Samozřejmě hosté ještě trochu šetří cenné vteřinky...
77'
Centr Efimova z pravé strany mířil přímo do držení Jana Hanuše. Ten výhozem rozjíždí akci českého týmu, ta byla ale bohužel přibrzděna.
76'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Matoušek, přichází Pilík.
76'
Armen Manucharjan chytře šetřil čas u autové čáry a na Holíkovi získal opakovaně vhazování. Do hry se chystá Tomáš Pilík.
75'
To vypadalo nadějně, Považanec prostrčil balon na Chramostu a Jablonec postupoval do nezformované defenzivy. Chramosta bohužel pokazil přihrávku na Matouška a Žestokov jej nenechal vystřelit.
74'
Projektil Jakuba Považance zpoza šestnáctky byl zpomalen jedním z beků. Dragojeić následně předvedl naprosto rutinní zákrok.
73'
Libor Holík znovu podpořil útok. Na jeho zajímavý centr z pravé strany se snažil dosáhnout Sýkora, ani v akrobatické pozici se mu to ale nepodařilo.
72'
Efimov si u vlatního rohového praporku s porcí fotbalového štěstíčka poradil s dvojicí napadajících protihráčů a poslal míč do bezpečné vzdálenosti od hostující klece.
70'
Pjunik má k dispozici ještě dvě střídání a už registrujeme první výrazné zdržování. Na zemi si podstatně déle, než bylo nutné, pohověl Stanislav Efimov.
69'
Další souboj Manucharjana s Chramostou končí znovu nedovoleným zákrokem na jabloneckého útočníka. Standardku poté český celek vyloženě zahodil.
68'
Jablonec měl k dispozici přímý kop. Jan Krob jej rozehrál vtipným obloučkem na Chramostu, který to měl na dlouhou nohu a bohužel míč pořádně netrefil.
68'
Žlutou kartu dostává Vardanjan (FC Pjunik).
67'
A pozor! Hned poté namířil do vápna centr Libor Holík a míč se od země odrazil zřejmě do ruky Stankova! Píšťalka sudího zůstává i přes velké protesty němá.
67'
Jan Chramosta si hned po svém příchodu získal faul na Manucharjanovi. Jablonec rozehrál standardku nakrátko.
66'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jovović, přichází Chramosta.
65'
Dragojević si v klidu sebral propadlý balon. Mezitím se do hry chystá Jan Chramosta, domácí tak budou mít na place dva čistokrevné hroťáky.
64'
Jovović se nechal faulovat na polovině hřiště. Arménský celek se už pořádně zatáhl a Jablonečtí příliš nevědí, jak jejich val prorazit a dostat se k nějaké vyložené příležitosti. Sympaticky jim pomáhají fanoušci, atmosféra je na místní poměry velice živá.
63'
Ševčuk se snažil přihrát z kraje na osu hřiště. Našel pouze Hübschmana, jenž poslal balon do zámezí. Jerevanští jej vhodí zpátky do hry.
62'
Na nadýchaný Krobův centr si naskakoval Doležal, Dragojević ale skvěle vystoupil z branky a dokázal míč vyboxovat.
Dnešní utkání sleduje 3 675 diváků.
60'
Artem Simonjan vymyslel geniální kolmici za rozhozenou obranu Severočechů. Artur Mirajan mohl posléze výrazně přiblížit svůj tým k postupu, avšak míč si navedl do poměrně ostrého úhlu a levačkou na Hanuše nevyzrál!
60'
Jovović předvedl další zajímavou individuální akci, Matouškovi se ale posléze trošku zamotal míč mezi nohama a Pjunik vše vyřešil.
59'
Se Simonjanovým nízkým centrem neměl žádné problémy pozorný Jakub Považanec, jenž odehrál hlavou balon mimo území jabloneckého vápna.
58'
Přechod Pjuniku vpřed byl domácími výrazně zpomalen. Arménský tým přesto může zahrávat přímý kop téměř od postranní čáry.
57'
Jablonec si musí dávat pozor i na zadní vrátka. Nyní se do nich vydal Miranjan, jehož drzý průnik přinesl nepříliš povedenou střelu. Tu lapil jeden z diváků na tribuně a vyslechl si potlesk.
56'
Vladimir Jovović nabral rychlost a prohnal se mezi třemi protihráči, v pokutovém území jej nicméně přesným skluzem odzbrojil skvěle hrající Kristi Marku.
55'
Miloš Kratochvíl, zřejmě kvůli zranění, opustil hřiště. Jablonečtí by se vůbec nezlobili, kdyby se Jan Krob trefil po ligové premiéře v zelenobílém dresu také v té pohárové...
54'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Kratochvíl, přichází Krob.
53'
Žlutou kartu dostává Hübschman (FK Jablonec).
53'
Pokus Jana Matouška obětavě srazil Marku na druhou stranu pokutového území, odkud Jovović pohotovou ranou bez přípravy zamířil o metr nad branku!
53'
Žlutou kartu dostává Manucharjan (FC Pjunik).
52'
Vladimir Jovović nepovedenou přihrávkou nabídl balon Žestokovovi. Ani ten nepřihrával přesně, kolotoč nepřesností posléze uzavřel Tomáš Hübschman.
51'
Po efektivní kombinaci zelenobílých to už vypadalo na velkou šanci pro Miloše Kratochvíla, ovšem obránce mu míč stihl ukopnout a také Kratochvíl má na noze nějaký šrám.
50'
Kristi Marku se vydal na útočnou polovinu a získal na svoji osobu faul. Rozehrávka standardky se Pjuniku vůbec nepovedla a Jan Hanuš rozjíždí novou akci domácích.
49'
Přízemní centr Pjuniku odkopl mimo pokutové území Libor Holík. Matoušek mezitím říká Petru Radovi, že to zkusí. Rozhodčí jej však ještě nechce vpustit na hřiště.
48'
Jan Matoušek zůstává ležet na hrací ploše. Zřejmě se jedná o problémy s kotníkem. Je možné, že mladý záložník bude muset střídat.
47'
Také hosté s míčem na kopačkách nikam nespěchají, což už se od nich dá čekat. Jerevan získal alespoň autové vhazování po skluzu Jana Sýkory.
46'
Jablonec vykopl druhou půli a pozvolna se posouvá kupředu až od stoperů.
46'
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 20:03.
Po první pětačtyřicetiminutovce do kabin odcházejí spokojenější fotbalisté Pjuniku. V Jablonci totiž přežili několik šancí a skóre odvety zůstává bezbrankové. Kromě potíží s otevřením skóre musí domácí tým znervózňovat také karetní situace, žlutou už totiž viděli tři ze čtyř zástupců obranné řady. To je, vzhledem ke stylu Pjuniku, nemalý problém.

Střely po 1. poločase:
Jablonec 11:3 Pjunik.
45+2'
První poločas skončil.
45+1'
Aktuálně to tak příliš nevypadá. Karlen Mkchrtjan se totiž po faulu ocitl na zemi a zpátky na nohy se mu zrovna dvakrát nechce.
45'
První poločas bude prodloužen o dvě minuty. Jablonci se v posledních chvílích příliš nedaří najít cestu do šancí, změní se to v nastaveném čase?
44'
Simonjan na půlce hřiště zalaškoval s Hübschmanem. Zvládl ale míč udržet a hosté se pomalu posouvají blíže k pokutovému území.
43'
Arménci chvátali do nebezpečné akce dvou proti dvěma! Ševčuk byl naštěstí vyhnán do ostrého úhlu a z následného rohu nikterak nezapršelo.
42'
Přetažený centr Jana Sýkory přelétl Doležala a trošku nečekaně se snesl až k Miloši Kratochvílovi, jenž se nedokázal zkoordinovat ke střele. Míč se od něj pouze odrazil do náručí Dragojeviće.
41'
Po zaváhání Jakuba Jugase centroval Simonjan příliš nízko. Ojedinělou akci Pjuniku český celek v klidu přečkal.
40'
Doležal s Matouškem si zkusili prohodit tradiční role. První jmenovaný pláchl po pravé straně, k zakončení díky pohotovému zákroku Žestokova nedošlo.
39'
Emoce jsou znovu na pochodu. Jan Sýkora se prosmýkl do pokutového území a těsně za jeho hranou se po kontaktu s protihráčem poroučel k zemi. Nikdo kromě diváků ovšem nepíská.
37'
Ještě ve stejné minutě si žlutý kartonek prohlíží také Jan Sýkora (JAB)! Tři beci ze čtyř už mají kartu.
37'
Co se žlutých karet týče, nejsou domácí ve zrovna komfortní pozici. Jakub Jugas (JAB) ji totiž vidí také, stejně jako kolega Břečka ze stoperské dvojice.
36'
Vladimir Jovovič na levém křídle přehodil míč přes hlavu protihráče, načež za to vzal Miloš Kratochvíl a dělovkou z ostrého úhlu zkusil štěstí. Dragojević nemusel zasahovat.
35'
Severočeši si přihrávali na vlastní obranné polovině. Fanoušci by ale rádi viděli více akce a po malé domů na Hanuše to v ochozech nespokojeně zahučelo.
34'
Jerevanu se v posledních minutách směrem do ofenzivy vůbec nevede. Po autovém vhazování se z nepřehledné situace u rohového praporku urodilo postavení mimo hru.
33'
Trenér Tarchanov si první střídání možná trošku překvapivě připravil už v první půli. Příchozí Simonjan se okamžitě zapojil do narážečky ve středu pole.
32'
Střídání v týmu FC Pjunik: ze hřiště odchází Jedigarjan, přichází Simonjan.
32'
Žlutou kartu dostává Břečka (FK Jablonec).
32'
Matouškův přízemní centr daleko nedošel, hned poté hosté odhlavičkovali míč z kopačky Miloše Kratochvíla.
30'
Andrija Dragojević drží bezgólový stav. Po střele Kratochvíla z otočky už diváci zvedali ruce nad hlavu, zakončení z bezprostřední blízkosti ovšem černohorský gólman vleže zachytil!
29'
Antonio Stankov (PYU) se zbytečně vystavil do problémů na vlastní polovině hřiště. Přispěchal k němu Jovović a po zatažení za dres vidí hostující záložník žlutou kartu.
28'
Sýkora odkopem z vlastní poloviny hřiště málem připravil velkou šanci Matouškovi, těsně před ním ale stihl míč vypíchnout pozorný Kristi Marku.
27'
Podle všeho se jednalo o Kristiho Marku. Ten se hned po příchodu zdravotníka zvedl a z tribun si musí vyslechnout pískot.
26'
Ševčuk při snaze o nákop vpřed podklouzl. Posléze rozhodčí přerušuje hru, na zemi totiž zůstává ležet jeden z Jerevanských.
25'
Jan Matoušek se skvěle obtočil okolo svého strážce. Ke střele se tak mohl dostat Doležal, jenž byl ke smůle Jablonce nachytán v ofsajdu.
24'
Zkrácený roh rozehrál Vladimir Jovović skvostně po zemi a Jan Sýkora měl v oblasti penaltového puntíku na kopačce úvodní gól! Míč mu ovšem neskutečně smolně přeskočil přes nohu.
23'
V souboji dvou osmiček se Antonio Stankov pořádně opřel do Jana Sýkory. Rozhodčímu faul neunikl a Jablonec má k dispozici přímý kop z ostrého úhlu.
22'
Nyní jej domácí rozehráli nakrátko, načež do vápna svištěl prudký centr. Dragojevićovi pomohl jeden z beků, který ho odhlavičkoval daleko do bezpečí.
21'
Jan Sýkora se nyní předvedl v lepším světle. Po rychlé zasekávačce pálil pravačkou, blok Mkrtchjana znamená další rohový kop pro Radovy svěřence.
20'
Znovu jej rozehrál Sýkora, jeho dlouho padající centr tentokrát přistál daleko mimo dosah kteréhokoli ze spoluhráčů.
19'
Jan Matoušek se po zdařilé kombinaci s Doležalem octl uvnitř pokutového území. Naváděl si míč na levou nohu, načež mu střelu zblokoval Kristi Marku. Roh pro Jablonec.
18'
Přízemní centr Libora Holíka Pjunik dostal mimo svoji šestnáctku. Severočeši to musejí zkusit postupným útokem.
17'
Teď se domácí zlobí. Jan Sýkora nakopl balon po lajně vpřed. V rychlostním souboji o sebe navzájem zavadili Matoušek s Žestokovem a sudí Lapočkin se rozhodl jabloneckému záložníkovi odpískat faul.
17'
Miloš Kratochvíl se stal obětí nedovoleného zákroku v půlicím kruhu. Český celek tak může v klidu uvést míč zpátky do hry.
15'
Maxim Žestokov nenechal Sýkoru projít. Jablonec vhazoval a do vápna se hned tlačil Jan Matoušek, jehož nicméně spolehlivě odstavil albánský stoper Marku.
14'
Příležitost znovu na jablonecké straně! Po výborném centru po zemi z levé strany zakončoval ve skvělé pozici skluzující Matoušek. Bohužel ale trefil před brankou stínícího Doležala, od nějž putovala střela do autu.
13'
Martin Doležal důsledně napadal Dragojeviće při rozehrávce a strážce hostující klece odkopl balon do zámezí.
12'
To vypadalo nebezpečně! Antonio Stankov vymyslel skvělou kolmici do pokutového území a Artur Miranjan vypálil z poměrně ostrého úhlu. Balon proletěl podél brankové čáry a skončil v autu.
11'
Dragojević se snažil odkopnout míč od své klece, ale trefil pouze spoluhráče, od nějž míč putoval na roh. Ten rozehrál Jan Sýkora centrem, po jehož odvrácení pálil Matoušek zpoza šestnáctky, podobně jako Považanec, vysoko nad.
10'
Další akci už domácí přerušili jen za cenu faulu. Jerevan rozehrál standardku nakrátko, načež Ševčuk centroval zcela mimo pokutové území.
9'
Považanec neodhadl odskok míče a Erik Vardanjan se neohroženě prodíral do sólového brejku. Stopku mu na polovině hřiště zastavil, i s trochou štěstí, skluzující Libor Holík.
8'
Přihrávka Jovoviće na osu hřiště byla příliš čitelná. Před Doležala vystoupil Marku, který o chvíli později odvrátil další snahu Jablonce na první rohový kop v dnešním mači.
7'
Jakub Považanec zkusil štěstí z dobrých třiceti metrů. Do rány ale vložil až příliš mnoho razance a balon proletěl relativně vysoko nad úrovní horní tyčky.
6'
Artur Miranjan se hnal za dlouhým nákopem za obranu. Z branky si musel povystoupit Hanuš, jenž svůj úkol zvládl a byl u míče dříve než soupeřův útočník.
5'
Jan Sýkora se z pozice beka vydal do ofenzivy, kde se provinil útočným faulem. Hosté rozehrávají.
4'
Jan Matoušek nabral rychlost a pláchl po pravém křídle. Díky povedené kličce Manucharjanovi se protáhl až do šestnáctky, ke smůle Jablonce ovšem adresoval přízemní přihrávku Doležalovi trošku na paty a slabé zakončení z bezprostřední blízkosti Dragojević eliminoval!
4'
Miranjan o sobě dal také vědět. Nebylo to ale v úplně dobrém světle, přihraný pád v souboji s Jugasem mu rozhodčí neschramstl.
3'
Vůbec poprvé si na balon sáhl také český celek. Jan Hanuš se snažil rozvinout útok nákopem na levou stranu, Jovoviće ale míč přeletěl a skončil až na tribuně.
2'
Pjunik vstoupil do utkání zdařilou kombinací. Míč putoval po ose Efimov – Mkrtchjan- Stankov až k brankáři Dragojevićovi, jenž rozjíždí další akci.
1'
Úvodního výkopu se ujali hosté. Jejich akce byla poměrně záhy přerušena, Stankov bude vhazovat přibližně na úrovni půlicí čáry.
1'
Utkání právě začalo.
Hráči obou celků už vstupují na hrací plochu. Jablonečtí oblékli tradiční zelené dresy, Pjunik se představí v červené barvě. Za pár chvil začínáme!
Počasí je pro fotbal zcela ideální. Rtuť teploměru ukazuje v Jablonci 22 stupňů a svítí sluníčko. Uvidíme, zda to pomůže návštěvě duelu. Diváci se zatím do ochozů trousí spíše pozvolna.
Mkchrtjan se dle slov Petra Rady velmi dobře doplňuje s Vardanjanem a Miranjanem, kteří Severočechům před týdnem pořádně zatápěli. Tak uvidíme, zda tomu tak skutečně bude.
Oběma týmům se pro dnešní zápas uzdravily důležité články záložních řad. Domácí mohou počítat s Vladimirem Jovovićem, jenž v Arménii střídal již ve 27. minutě. Pjunik zas nebude postrádat svého kapitána. Karlen Mkchrtjan, který do prvního utkání vůbec nezasáhl, je zpět!
Úvodní sestavy:

FK Jablonec: Hanuš – Holík, Jugas, Břečka, Sýkora – Hübschman (C), Považanec – Kratochvíl, Matoušek, Jovović – Doležal.
Náhradníci: Hrubý – Plechatý, Pilík, Chramosta, Krob.

FC Pjunik: Dragojević – Stankov, Žestokov, Marku, Manucharjan – Efimov, Edigarjan, Mkrtchjan (C), Vardanjan, Ševčuk – Miranjan.
Náhradníci: Manukjan – Grigorjan, Belov, Simonjan, Alfred, Galimov, Mahmudov.

Rozhodčí: Lapočkin – Averjanov, Kudrjavcev (všichni Rusko).
TISKOVÁ KONFERENCE PJUNIKU

Kristi Marku (obránce) o odvetě: "Zítra to bude složitý zápas. Měli jsme na to týden a připravovali jsme se důkladně. Doufám, že to na hřišti dobře zvládneme."

Alexandr Tarchanov (trenér) o odvětě: "Myslím si, že zápas nemá favorita. My jsme doma vyhráli, ale v druhém poločase už se hrál vyrovnaný fotbal a Jablonec si vypracoval nějaké šance. Víme, že je Jablonec zkušený tým, který hrál minulý rok základní skupinu Evropské ligy. Bude to boj a my věříme, že v něm uspějeme. Čekám dobrý fotbal!"

Alexandr Tarchanov o dlouhé cestě do Jablonce: "Ne každý tým z Arménie má možnosti přiletět přímou linkou až do České republiky. Byly tam různé možnosti. S pomocí prezidenta našeho klubu jsme mohli letět charterovým letem přímo až do Česka, za což jsme rádi."
TISKOVÁ KONFERENCE JABLONCE

Tomáš Hübschman o soupeři: "Jerevan má nějakou kvalitu. Má technické a rychlé hráče do brejkových situací. První zápas u nich jsme moc nezvládli. Musíme se teď hodně zlepšit. Určitě se s nimi ale hrát dá, což jsme si vyzkoušeli v druhém poločase u nich. Budeme muset být ale trpěliví a vydržet s míčem."

Petr Rada o hráčích Vardanjanovi a Miranjanovi: "Tihle dva vepředu jsou velice nepříjemní. Navíc jim v domácím zápase nehrál ještě jejich klíčový hráč a kapitán Mkrtchjan, který řídí jejich hru záložní řady. Uvidíme, jestli ten u nás nastoupí. My se ale musíme soustředit na všechny, nejen na tyto jmenované. Ofenzivní síla tam prostě je."

Petr Rada o zdravotním stavu svého kádru: "Jovović měl ze zápasu v Jerevanu koňara, lékaři dělali všechno možné, aby byl fit. Uvidíme dnes po tréninku. Pokud bude zdravý, bude v naší nominované osmnáctce. U ostatních je to tak, že kdo byl v nominaci na zápas se Slováckem, je v pořádku. Výjimkou je Acosta, jenž má problémy se svalovým zraněním. U něj ještě uvidíme. O základní sestavě nejsem definitivně rozhodnutý."
1. ZÁPAS

Pjunik – Jablonec 2:1 (2:0)
-------------------------------------
Branky: 5. Miranjan, 30. Miranjan – 53. Doležal.

Sestava Pjuniku: Dragojević – Stankov, Žestokov, Marku, Manučarjan – Jedigarjan – Simonjan (66. Alfred), Efimov, Vardanjan, Ševčuk – Miranjan (81. Galimov).
Náhradníci: Manukjan – Nadirjan, Belov, Galimov, Alfred, Grigorjan.

Sestava Jablonce: Hanuš – Holík, Jugas, Břečka, Sýkora – Hübschman (C) – Matoušek (86. Chramosta), Kratochvíl (92. Pilík), Považanec, Jovović (28. Acosta) – Doležal.
Náhradníci: Hrubý – Krob, Pilík, Fábry, Acosta, Plechatý, Chramosta.

Jablonečtí na stařičkém stadionu v Gjumri vůbec nezvládli první poločas. Především defenzivní počínání českého zástupce vzbuzovalo pořádné rozpaky a zejména dvojice Vardanjan – Miranjan si na hřišti dělala chvílemi co chtěla. Druhý jmenovaný také zaznamenal oba góly arménského týmu. Po změně stran se i díky pořádnému proslovu Petra Rady v kabině dostal Jablonec do hry a zásluhou Doležalovy hlavičky alespoň korigoval. Vstřelená branka na hřišti soupeře má v pohárové matematice obrovskou hodnotu, Severočechům by díky ní stačilo vyhrát v odvetě třeba jen 1:0.
FC PJUNIK JEREVAN

Tým z hlavního města Arménie se do předkol Evropské ligy kvalifikoval díky umístění na druhé příčce v domácí soutěži, přičemž skončil pouhý bod za mistrovským Araratem-Armenia. Pjunik má s touto fází poměrně bohaté zkušenosti, ovšem ještě nikdy ve své historii nedokázal projít až do základní skupiny. Na soupisce najdeme pochopitelně především arménské fotbalisty.

Vzhledem k tomu, že se arménská ligová soutěž ještě nerozeběhla, neměl Pjunik vstup do Evropy zrovna nejsnazší. V prvním předkole se Jerevanští nadřeli na postup ve dvojzápase se Skopje. Úvodní duel sehráli "doma" v Gjumri a v závěru dvěma trefami zachraňovali alespoň divokou remízu 3:3. Na soupeřově stadionu posléze zvítězili 2:1 a proklouzli dál. Proti Jablonci už se nacházejí v roli jasného outsidera, přesto si mohou hýčkat výhodnou pozici před odvetou. Dotáhnou velký úspěch?
FK JABLONEC

Severočeši mají na co navazovat, vždyť si loni vůbec poprvé v historii klubu vyzkoušeli skupinovou fázi Evropské ligy! Nebude to ovšem vůbec snadné. Nejenže svěřenci Petra Rady před aktuálním ročníkem trošku oslabili, ale ještě by v případě postupu téměř jistě narazili ve třetím předkole na anglický Wolverhampton, jenž obsadil sedmou příčku v Premier League.

V úvodu sezóny působil Jablonec spíše rozpačitým dojmem, po velice nepovedeném zápasu na Spartě následoval mizerný vstup do utkání s Pjunikem. Zelenobílí si ovšem pořádně spravili chuť o víkendu, když doma roznesli Slovácko tenisovým debaklem 6:0! Po sedmdesát minut hry byl celek z Uherského Hradiště přinejmenším vyrovnaným soupeřem a stahoval těsnou ztrátu 0:1. Poté ale naprosto vypadl z role, domácí si závěr duelu užili se vším všudy a počítadlo jejich tref se zastavilo až na šestce. Doufejme, že si trošku střelného prachu nechali Radovi svěřenci také na dnešek.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Ve čtvrtek večer jsou na programu odvety druhého předkola Evropské ligy a my se společně zaměříme na souboj mezi týmy FK Jablonec a FC Pjunik Jerevan. Svěřenci Petra Rady budou mít před svými příznivci co napravovat, v Arménii totiž padli 1:2. Sledujte náš přenos a užijte si aktuální informace!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.
Aktuální zápasy
Články odjinud