Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Levski : AEK Larnaka - 1. srpna 2019   18:30

Levski
Levski
0:4
(0:2)
AEK Larnaka
AEK Larnaka
8' Tričkovski   • 29' Tričkovski   • 76' Tričkovski   • 82' Tričkovski
Levski
Mihajlov – Alar, Dimitrov, Kargas, Mazurek, Mohammed, Jurukov
Nyberg G. (SWE)
Vivacom Arena Georgi Asparuhov Stadium
AEK Larnaka
Ramirez – Tryols, Gonzalez, Mojsov, Hevel – Ruiz, Sastre, Cases, Barrera – Tričkovski, Giannou
Christodoulou – Antoniades, Assoubre, Tete, Spoljarić, Taulemesse, Thandi

Tohle je ode mne pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 3:3. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:10.
Je tu konec! Larnaka předvedla dominantní výkon, když naprosto rozložila obranu soupeře. Levski Sofia dnes neměla sebemenší nárok, produktivita hostů byla neuvěřitelná. Mohl za to hlavně Ivan Tričkovski, jenž vstřelil všechny čtyři branky a dal o sobě hlasitě vědět.
Kyperský tým nyní čeká těžká zkouška, a to belgický Gent, který v minulém kole vyřadil rumunský celek Viitorul Constanta.
90+1'
90'
Nad rámec základní hrací doby se ve druhém poločase odehraje jedna minuta.
88'
Hostující fotbalista si vymodlil faul na svou osobu. Upřímně si nemyslím, že se to mělo pískat.
86'
Paulinho byl trefen loktem do obličeje. Rozhodčí situaci odpískal, udělovat kartu však nebude.
85'
Rohový kop hostujícího celku se bude zahrávat z levé strany hřiště.
84'
Tričkovski byl znova středem pozornosti, v tomto případě ale lacině ztratil míč, následuje odkop od brány.
82'
Larnaka právě vstřelila branku!
Ani nemusím psát jméno člověka, který se postaral o další branku. IVAN TRIČKOVSKI vytěžil z práce Barrery, který naservíroval míč přímo pod nos.
80'
Jurukov se díky svému skluzu zařazuje mezi hráče se žlutým napomenutím.
79'
Paulinho si vzal příliš velké sousto, na minimálním prostoru chtěl přejít přes dva soupeře.
77'
Střela, o kterou se postaral Thandi, minula asi o metr vzdálenější tyč.
76'
Hattrick! IVAN TRIČKOVSKI si počkal na zadní tyči na centr, který z voleje umístil do protipohybu brankáře týmu z hlavního města Bulharska.
75'
Larnaka se pokusila rozehrát nakrátko okamžitě po odpískání faulu, rozhodčí ale dal jasně najevo, že všechno bude na píšťalku.
74'
Giannou si zasekl míč a byl faulován, následovat bude standardní situace ze zajímavé pozice.
73'
Hráči ve žluto-zelené kombinaci dresů mohli zakončovat, místo toho ale zvolili nahrávku dozadu.
71'
Utkání se již dohrává. Hra postrádá na atraktivitě, přesto vidíme tu trochu fanoušků co stadion Levski navštívilo, v dobré náladě.
70'
Střídání v týmu AEK Larnaka FC: ze hřiště odchází Thandi, přichází Truyols.
69'
Tohle nevypadalo vůbec hezky. Tričkovski byl skřípnut mezi dvěma soupeři, přičemž se kymácel jak kuželka.
68'
Střídání v týmu PFC Levski Sofia: ze hřiště odchází Ivanov, přichází Dimitrov.
66'
Cestu do bulharské metropole vážilo i něco kolem dvaceti fanoušků hostí, u kterých ještě bude dnes určitě veselo.
65'
Tričkovski je hladový po hattricku. Nyní si naskočil na centr z levé strany a hlavičkou přestřelil svatyni Sofie.
64'
Pro pokaženou nahrávku ze strany hostujícího hráče si dokráčel Mijatovič.
63'
Hru tvoří hlavně domácí fotbalisté. Aspoň trochu chtějí uspokojit diváky, kteří rozhodně z jejich prezentace v Evropské lize radost mít nebudou.
61'
Rajnov skluzem zezadu zastavil unikajícího soupeře. O karty rozhodně v tomto utkání není nouze.
60'
Poslední minuty nám nic moc atraktivního nepřináší. Často se fauluje, hra se skoro každých pár desítek vteřin přerušuje.
58'
Trochu hokejovým způsobem byl zastaven Barrera Goranovem.
57'
Míč prošel vápnem až na kopačku Tričkovskiho. Ten si chystal míč na střelu, udělal kličku a vypálil, jenže jeho pokus byl zablokován.
56'
Po krátkém přerušení, které bylo zapříčiněno ošetřováním jednoho z fotbalistů, se znova pokračuje.
55'
Střídání v týmu AEK Larnaka FC: ze hřiště odchází Ruiz, přichází Tete.
54'
Po rohu na zadní tyč zakončoval hostující fotbalista hlavou, do letícího míče ještě zasáhl jeho spoluhráč, jenomže nedokázal kulatý předmět správně umístit..
53'
V pádu centroval Cases, jeho pas byl ale sražen obráncem Levski na rohový kop.
52'
Střídání v týmu PFC Levski Sofia: ze hřiště odchází Kostov, přichází Mazurek.
51'
Odpískán odkop od brány poté, co neúspěšně snažil zakončit centr jeden z útočníků kyperského týmu.
50'
Míč jsem již viděl v bráně! Paulinho si udělal prostor ve vápně Larnaky a pálil přes bránícího soupeře, nicméně na poslední chvíli po míči skočil Ramirez!
49'
Goranov centroval na přední tyč, tam se ovšem jeho spoluhráč ke kýžené hlavičce neprobil.
48'
Kyperský tým měl k dispozici rohový kop z levé strany. Vzešel z toho zajímavý signál, který ale dobře přečetl Paulinho.
47'
Dlouhý nákop na vysunutého útočníka Larnace nevyšel, přesto zůstává u míče.
46'
Domácí začali vysoce napadat rozehru soupeře, zatím jim to ale zisk míče nepřineslo.
46'
První poločas je u konce! Poloprázdný stadion v hlavním městě Bulharska sledoval naprostý kolaps obrany Sofie, který nastartovala brzká proměněná penalta. Larnaka si pojistila postup a myslím si, že ani o vítězství v tomto zápase se nemusí strachovat.
Druhý poločas začne přibližně v 19:34.
45+4'
45+4'
Ještě jedna střela měla za úkol ohrozit bránu hostujícího celku, tento záměr se však nesetkal s úspěchem.
45+3'
A mohlo to být o tři branky! A znova u toho byl Tričkovski, jemuž vymyslel parádní střeleckou pozici Barrera.
45+2'
Po odkopu se pustili hráči z hlavního města Bulharska do rychlé akce, která ale neměla dlouhého trvání.
45+1'
Pro odražený míč si dokráčel domácí gólman, načež odkopl do levé části hrací plochy.
45'
Nad rámec základní hrací doby se nastavují čtyři minuty.
44'
Kostov si vyhodil míč do vzduchu a z voleje pálil, to však nebyl nejlepší nápad, míč skončil daleko za zařízením.
42'
Kostov se s ničím nepáral a z hranice vápna pálil, nicméně míč trefil strašně.
41'
Najdenov je dnes na pravém křídle velmi aktivní. Naprostá většina míčů, co letí do vápna, je vysláno z pravé strany, kde právě operuje.
40'
Tričkovski se znova hnal do dobré příležitosti, tentokrát domácí gólman včas vyběhl a odkopl míč do bezpečí.
39'
Robertha se pokusil přejít přes obránce Larnaky z pravé hranice vápna, nicméně míč si srazil o své nohy tak nešťastně, že z toho je jen odkop.
38'
S míčem si zahrál i Mijatovič, následným odkopem ale našel jen soupeře stojícího na polovině hřiště.
37'
Své štěstí vyzkoušel z úctyhodné vzdálenosti Jurukov, jehož pokus byl sražen na rohový kop.
36'
Zdvižený praporek asistenta rozhodčího zastavuje další útočné snažení domácích.
35'
Po delší době větší šance na straně domácího celku! Jeden z hráčů v modrém dresu se na penaltovém puntíku obtočil a pálil, jenomže míč směřoval jen do rukavic brankáře soupeře.
34'
Dobře si počínal obránce kyperského týmu, když vytlačil Najdenova z pozice, ze které by mohl přijít centr.
32'
Mijatovič se neohroženě vrhl pod nohy útočníkovi soupeře, který s ním svedl dost drsný souboj. Gólová příležitost.
31'
AEK Larnaka FC kontroluje hru a vyhlíží šanci na přidání další branky.
29'
IVAN TRIČKOVSKI podruhé! Hostující kanonýr si naběhl na centr z pravé strany a z voleje zavěsil pod horní tyč!
28'
Tři fotbalisté domácího týmu stáli vedle hráče soupeře. Stejně se jim ho nepodařilo ubránit, měli tedy štěstí, že následná hlavička nebyla moc prudká.
27'
Goranov odvrátil centr jen na rohový kop. Nebudeme si nic nalhávat, situace se dala vyřešit lépe.
26'
Domácí zahrávali standardní situaci. Z ní vzešel centr na malé vápno, který skončil v rukavicích Ramireze.
25'
V posledních minutách se hráči více hádají a válí na zemi, než že by se pokusili převést něco fotbalového.
24'
Žlutou kartu dostává Ruiz (AEK Larnaka FC).
23'
Nyní byl zfaulován Ivanov, jenž je momentálně ošetřován na hrací ploše.
22'
Začíná se nám přiostřovat. Hráči kyperského celku to začínají schytávat ve velké, s takovou bych se nedivil, kdyby se dnes ještě červenalo.
21'
Ivanov nekompromisně zfauloval soupeře a obdržel od hlavního rozhodčího žlutou kartu.
20'
Robertha centroval z pravé strany a pořádně prověřil obranu Larnaky. Hráči v žlutých dresech nepůsobili zrovna jistě, pomohlo jim několik šťastných odrazů.
19'
Hosté kombinují na polovině hřiště a vyčkávají.
18'
Tempo hry takřka neexistuje. Domácí postrádají motivaci, hosté zase nemají potřebu nic vymýšlet.
16'
Tým z hlavního města Bulharska tlačí na svého soupeře. Ten se soustředí hlavně na obranu, což je docela pochopitelné.
15'
Ofsajd zastavuje akci hostující Larnaky. Nutno dodat, že se jednalo o hraniční situaci.
14'
Giannou to zkusil znova, tentokrát ale bez úspěchu. Naprosto nepochopitelné, utíkal sám na bránu a mohl v klidu zakončit, místo toho si ovšem vybral teatrální pád.
13'
Z ničeho nic přišlo zrychlení hry a únik hostujícího fotbalisty podél pravé lajny. Následný centr neměl příliš šancí na úspěch, skončil tedy v rukavicích Mijatoviče.
12'
Hraje se na polovině hřiště, kde kombinují hráči ve žluto-zelené kombinaci dresů.
11'
Najdenov nestihl míč na hrací ploše, bude se tedy odkopávat od brány kyperského výběru.
10'
Mijatovič si připsal první úspěšný zákrok, když na něj pálil zpoza vápna soupeř. Rutinní práce, míč směřoval přímo na něj.
9'
Hosté nabyli sebevědomí a okamžitě po rozehře soupeře získali míč. Nyní se snaží ohrozit domácí svatyni,
8'
Larnaka si pojišťuje postup do dalšího předkola! K míči se postavil kapitán IVAN TRIČKOVSKI, jenž poslal míč na opačnou stranu, než skákal domácí brankář.
7'
Penalta! Giannou byl naprosto zbytečně podkopnut ve vápně, což neuniklo zraku hlavního sudího, který stál jen pár kroků od celého incidentu.
6'
Ivanov musel zastoupit za svého spoluhráče, na nic jiného než odkop na tribunu se ale nezmohl.
5'
Tak nakonec to nešlo. Thiam se skácel na polovině hřiště k zemi, načež byl odnesen z hrací plochy na nosítkách.
5'
Střídání v týmu PFC Levski Sofia: ze hřiště odchází Thiam, přichází Jurukov.
4'
To byla šance! Najdenov dostal spoustu prostoru na pravé čáře, následně vběhl do šestnáctky, naservíroval míč na malé vápno a našel volného Robertha, jehož tutovku však vychyal Ramirez.
3'
Senegalský záložník odchází za postranní lajnu, naštěstí bude za chvíli moct pokračovat ve hře.
2'
Thaim byl faulován soupeřem a momentálně leží v bolestech na hrací ploše. Doufám, že se nebude jednat o nic vážnějšího.
1'
Úvodní výkop si v tomto zápase připsali hráči domácího celku, kteří však vzápětí o kulatý nesmysl přišli.
1'

PFC Levski Sofia: Mijatovič – Goranov (C), Ivanov, Pereira, Najdenov – Rajnov, Thiam, Ivanov – Robertha, Kostov, Paulinho
Náhradníci: Mihajlov – Alar, Dimitrov, Kargas, Mazurek, Mohammed, Jurukov

AEK Larnaka FC: Ramirez – Tryols, Gonzalez, Mojsov, Hevel – Ruiz, Sastre, Cases, Barrera – Trickovski, Giannou
Náhradníci: Christodoulou – Antoniades, Assoubre, Tete, Spoljarić, Taulemesse, Thandi

Rozhodčí: Nyberg G. (SWE).
AEK Larnaka FC

Nejvyšší liga se na Kypru ještě nerozjela, o to více musela být intenzivní příprava AEK. To odehrálo tři zápasy s polskými celky, ze kterých vzešly dvě výhry a jedna prohra. Ostrá generálka proběhla proti kyperským Achnas, které skončilo nerozhodně 1:1. V prvním předkole Evropské ligy narazila Larnaka na moldavský Petrocub a po dvou těsných výhrách 1:0 postoupila.
Hosté nemají v týmu rozeného kanonýra, na brankách se loni podílelo takřka celé mužstvo. To je tvořeno hlavně cizinci, jichž je na soupisce patnáct. Většinou se jedná o Španěly, což je pochoptelné, neboť stejné národnosti je i trenér.
PFC Levski Sofia

Domácí tým nevstoupil do bulharské nejvyšší soutěže zrovna špatně. Dva zápasy vyhrál, v jednom remizoval. Bohužel v Evropské lize to tak slavné není. Bulharský celek si nejdřív jednoznačně poradil s Ružomberokem, avšak v prvním zápase s Larnakou prohrál 0:3 a musel by se stát zázrak, aby si letos zahrál základní skupinu této soutěže. Tým z hlavního města Bulharska čeká na Stanislava Kostova, nejlepšího střelce základní části loňského ročníku Parva Ligy, který zaznamenal výkonnostní propad a nastupuje jen na posledních pár minut.
Vítám vás u druhého předkola Evropské ligy, ve kterém by se mělo jednat o formalitu. V prvním zápase zvítězila AEK Larnaka FC 3:0. To, zda PFC Levski Sofia předvede zázrak a postoupí, se dozvíme v 18:30, v tolik totiž zápas začíná.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.