Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Limassol : Aris Soluň - 1. srpna 2019   19:00

Limassol
Limassol
0:1
(0:1)
Aris Soluň
Aris Soluň
15' Diguiny
Limassol
Vózinha (C) – A. Teixeira, Gaztañaga, Godál – Teixeira (70. Antonia), Adamović, Zdravkovski, Adamović, Wheeler (55. Avraam) – Ghazaryan, Jurado (56. Torres)
Procek – Avraam, Coelho, Torres, Rašo, Kyriakou, Antonia
Sousa – Mesquita, Manso
AEK Arena, Larnaca
Aris Soluň
Julián – Sundgren, Velez Jimenez (C), Rose, Korhut – Basha, Matilla – Fetfatzidis, Diguiny, Larsson (66. Tonso) – Ideye
Ehmann – de Souza, Duarte, Martínez, Tonso, Konstantinidis, Affini

To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 7:3. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:17.
Je dobojováno. Aris tento duel zvládl lépe, vyhrál na hřišti Limassolu 1:0 a nakonec si po úvodní remíze 0:0 vybojoval postup do dalšího předkola Evropské ligy. Dnešní duel rozhodl Diguiny, který se trefil z pokutového kopu. Domácí bojovali, měli šance, ale zakončení to dnes bylo z jejich strany velké trápení.
90+4'
90+2'
Domácí to ještě zkouší, ale jsou spíš už takové poslední marné pokusy.
90'
Rozhodčí přidal čtyři minutky.
90'
Z rohu ale nic nebylo, ovšem hosté stále drží míč a kontrolují své vedení.
89'
Rohový kop pro Aris.
87'
Vypadá to, že o postupujícím je rozhodnuto. Tohle už hosté zvládnou a zaslouženě postoupí do další fáze.
85'
Domácí tlačí, ale hosté dobře brání a konec utkání zvládají na jedničku.
84'
A velká komplikace pro domácí, protože Godál fauloval a vyfasoval druhou žlutou kartu, takže následuje karta červená.
83'
Po centru hlavičkoval z hranice malého vápna Ghazaryan, ale fantastickým zákrokem se prezentoval Julián, který míč dokázal vyrazit!
81'
Domácí mají posledních deset minut, aby něco udělali s nepříznivým výsledkem. Připomínám, že Limassol musí dát minimálně dvě branky, protože výsledek 1:1 posouvá dál Aris.
78'
Žlutou kartu dostává Gaztañaga (AEL Limassol).
76'
Naopak na druhé straně to z velkého úhlu zkusil Basha a míč jen těsně minul levou tyč!
74'
Domácí to zkouší všemi možnými způsoby, ale vyrovnávací branka stále nepřichází.
72'
Hostující brankář neudržel vysoký míč, k němu se dostal Ghazaryan, ale z velkého úhlu ho poslal jen do boční sítě.
70'
Střídání v týmu AEL Limassol: ze hřiště odchází Teixeira, přichází Antonia.
68'
Domácí brankář měl nyní s vysokým míče obrovské problémy, ale nakonec to nadvakrát zvládl a nic z toho nebylo.
66'
Střídání v týmu Aris Soluň: ze hřiště odchází Larsson, přichází Tonso.
64'
Domácí drží míč a tlačí se dopředu, ale zatím kombinují daleko od branky, kterou střeží Julián.
62'
Znovu jsme uprostřed hrací plochy viděli několik ostrých zákroků a rozhodčí znovu hráče uklidňoval. Tentokrát bez karty.
61'
Žlutou kartu dostává Sundgren (Aris Soluň).
60'
Domácí se stále tlačí dopředu, ale do zakončení se dostávají pouze sporadicky a Aris tedy stále kráčí za postupem do dalšího předkola.
58'
Po souboji upadl jeden z domácích hráčů ve vápně, rozhodčí ale byl blízko a pokutový kop neodpískal.
56'
Střídání v týmu AEL Limassol: ze hřiště odchází Jurado, přichází Torres.
55'
Střídání v týmu AEL Limassol: ze hřiště odchází Wheeler, přichází Avraam.
54'
Z následného roku nic nebylo a dopředu už znovu pospíchají domácí, kterým se velmi rychle krátí čas.
53'
Hostující hráč se ve vápně protlačil do zakončení, ale Vózinha to zvládl skvěle a míč vyrazil na rohový kop.
51'
Domácí nyní velmi chytře rozehráli standardní situaci, ale výborně vše přečetl Julián, který zareagoval a u míče byl jako první.
49'
Domácí Adamovič to vyzkoušel z dálky, ale po jeho zakončení skončil míč vysoko nad brankou a stav utkání se nemění.
47'
Druhý poločas začal pěkně zostra, hned jsme viděli faul, za který klidně mohla přijít druhá žlutá karta.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:02 hodin.
První poločas je za námi. Sledujeme zajímavý duel, který je hodně vyhecovaný a svědčí o tom také fakt, že jsme viděli již 8 žlutých karet, což je doslova neuvěřitelné. Kromě toho jsme viděli také jednu branku, tu z penalty vstřelil hostující Diguiny a Aris tedy vede 1:0.
45+1'
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Žlutou kartu dostává Korhut (Aris Soluň).
43'
Žlutou kartu dostává Diguiny (Aris Soluň).
43'
Žlutou kartu dostává Wheller (AEL Limassol).
42'
Další strkanice ve vápně domácího celku. A vypadá to, že rozhodčí znovu vytáhne žlutou kartu.
40'
Žlutou kartu dostává Velez Jimenez (Aris Soluň).
40'
Žlutou kartu dostává Teixeira (AEL Limassol).
38'
Obrovská šance domácích! Po rohu zůstal ve vápně zcela sám Godál, který byl snad metr před branku, ale hlavou poslal míč jen do tyče! To byla obrovská šance na vyrovnání!
37'
Rohový kop pro domácí.
36'
Žlutou kartu dostává Basha (Aris Soluň).
36'
Domácím nelze upřít snahu, ale směrem dopředu se jim zatím nedaří podle představ.
34'
Žlutou kartu dostává Julián (Aris Soluň).
32'
Ale rozehraní této standardní situace se vůbec nepovedlo. Po střele skončil míč vysoko nad brankou a diváci pískají.
31'
Po faulu je tu velice zajímavá standardní situace pro domácí mužstvo.
29'
Nyní to domácí zkusili dlouhým nákopem, Julián si šel pro míč, ale nakonec se k němu nedostal a byl z toho pořádný závar, ovšem zakončení žádné.
27'
Snažení domácího celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
25'
Ale málem to bylo o dvě branky! Po rychlé akci se dostal do zakončení Ideye, ale s jeho pokusem si skvěle poradil Vózinha!
23'
Domácí přidali a nyní svého soupeře zatlačili, ale do zakončení se nakonec žádný z hráčů nedostal. Aris zatím skvěle brání.
21'
Ale ani z rohu domácí nic nevymysleli a stále tak prohrávají o jednu branku.
20'
Rohový kop pro Limassol.
19'
Domácí borce úvodní inkasovaná branka hodně zaskočila a nyní vůbec neví, co mají hrát.
17'
Žlutou kartu dostává Godál (AEL Limassol).
15'
Aris právě vstřelil branku!
K míči se postavil NICOLAS DIGUINY, který pokutový kop zkušeně proměnil a Aris jde tedy do vedení 1:0. Hosté navíc udělali velký krok k postupu do dalšího předkola.
14'
Po dlouhém nákopu vlétl hostující hráč do vápna, po souboji s brankářem upadl a je z toho pokutový kop pro Aris!
14'
Domácí borci drží míč na své polovině a trpělivě kombinují. Zatím to tedy žádná ofenzivní show rozhodně není.
12'
Ale ani z dlouhého nákopu do vápna nic nebylo, protože hlavičkový souboj jasně vyhrál hostující Sundgren.
11'
Hostující hráč fauloval a je z toho standardní situace pro domácí mužstvo.
9'
Nyní se na trávníku nic zajímavého neděje. Hraje se hlavně okolo středového kruhu a na další střelu stále čekáme.
7'
Hosté to tentokrát zkusili dlouhým nákopem, ale po vyhrané hlavičce míč sebral pozorný Vózinha, který vyběhl až na hranici velkého vápna.
6'
A viděli jsme první zakončení a nebyl to vůbec špatný pokus. Do míče se opřel jeden z domácích hráčů, ale pozorný Julián si poradil.
5'
Začátek utkání je plný nepřesných přihrávek a míč létá ze strany na stranu. Je vidět, že ani jeden celek nechce udělat chybu a hráči zatím nejdou do rizika.
3'
Ale ani domácí nic nevymysleli. U míče už jsou znovu hráči řeckého celku.
2'
Hosté dlouho drželi a kombinovali, ale pouze na své polovině. Když se Aris vydal dopředu, byla z toho ztráta míče a na tahu je domácí Limassol.
1'
Úvodní výkop obstarali hráči v modrých dresech, tedy hostující Aris.
1'
Vše je připraveno, jdeme na to.
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

AEL Limassol: Vózinha (C) – A. Teixeira, Gaztañaga, Godál – Teixeira, Adamović, Zdravkovski, Adamović, Wheeler – Ghazaryan, Jurado
Náhradníci: Procek – Avraam, Coelho, Torres, Rašo, Kyriakou, Antonia

Aris Soluň: Julián – Sundgren, Velez Jimenez (C), Rose, Korhut – Basha, Matilla – Fetfatzidis, Diguiny, Larsson – Ideye
Náhradníci: Ehmann – de Souza, Duarte, Martínez, Tonso, Konstantinidis, Affini

Rozhodčí: Sousa – Mesquita, Manso.
ÚVODNÍ ZÁPAS

První zápas, který se hrál na stadionu řeckého celku, byl jasně v režii domácích. Ti měli několik šancí, ale branku nakonec nevstřelili. Neprosadili se ani hosté a duel tak skončil 0:0. Dnes je tedy stále o co hrát a můžeme se těšit na zajímavou podívanou.
ARIS SOLUŇ

U Arisu je situace se zápasy zcela totožná. Ten nicméně absolvoval o něco více přátelských utkání. Ve třech ze čtyř případů ale celkem jednoznačně prohrál. Sittard deklasoval Aris 1:5, belgický Gent a PSV shodně vyhráli 3:0. Jedinou výhru si tak rival PAOKu připsal proti athénskému Atromitosu poměrem 2:1.

Aris do nové sezony přivedl zajímavé hráče jako náhradu za ty odcházející. Z chladného severu se na jihovýchod Evropy stěhuje například bek Daniel Sundgren z AIK, jeho cena na přestupu činí 120 tisíc Eur. O 50 tisíc více vysázelo vedení klubu na stůl francouzskému Lorientu, jenom proto, aby mohl přijít další stoper, tentokrát Lindsay Rose. Na druhé straně tu ale byla ztráta v podobě defenzivního záložníka Manolise Siopise, ten odešel do tureckého Alanyasporu za půl milionu Euro.
AEL LIMASSOL

Kyperský tým může brát předkolo fakticky ještě jako přípravu do nové sezony. Od posledního zápasu uplynulé sezony, která skončila ziskem tamního poháru, neabsolvoval AEL doposud jediný ostrý zápas. Limassolští zvládli dva přípravné zápasy, proti ukrajinské Oleksandrii vyhráli 2:0, proti Puskásově maďarské akademii ale propadli jednoznačně poměrem 0:4.

Dá se říci, že AEL spíše posílilo než oslabilo. O tom, jak to na Kypru chodí, může v kabině Českých Budějovic například hovořit Ivan Schranz, který na jih Čech přišel prakticky zadarmo. Příchody obecně převažují, avšak nutno podotknout, že z devíti příchozích hráčů jich je sedm v kolonce „návrat z hostování“.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Evropský liga má na programu odvety druhého předkola a my budeme sledovat duel mezi Limassolem a Arisem Soluň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.