Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Stjarnan : Espanyol - 1. srpna 2019   21:15

Stjarnan
Stjarnan
87' Sigurdsson
1:3
(0:1)
Espanyol
Espanyol
5' Pedrosa   • 52' Iglesias   • 79' Ferreyra
Stjarnan
Bjornsson – D. Laxdal, J. Laxdal, Rauschenberg, Aegisson – Hauksson, Hedinsson (C), Runarsson (69. Sigurdsson) – Fodilsson, Ragnarsson (69. Hafsteinsson), Halldorsson (65. Gribenco)
Muntean – Vicol, Lifciu (všichni Makedonie)
Stjornuvollur (Gardabaer)
Espanyol
López – López (C), Naldo, Bernardo, Dídac – Melendo, Sánchez (65. Iturraspe), Roca, Pedrosa (70. Puado) – Iglesias (65. Lej), Ferreyra
Prieto – Darder, Granero, Iturraspe, Marmol, Puado, Lej

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 1:4. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 3:6. Fauly: 6:15.
Je konec! Také druhý vzájemný zápas končí vítězstvím Espanyolu, který svého soupeře porazil poměrem 3:1. Španělský celek měl ve druhém dějství územní převahu, přičemž svého soupeře dlouhou dobu nepouštěl k ničemu vážnějšímu. Naopak se Espanyol ještě dvakrát prosadil, čímž potvrdil své vítězství, díky kterému se může radovat z postupu do třetího předkola Evropské ligy. V závěru utkání se Stjarnan radoval z kontaktní branky.
90+3'
90+2'
Stjarnan se ještě pokouší o vstřelení druhé branky, nicméně Dídac dokázal zasáhnout před protihráčem.
90+1'
V závěru utkání přišlo na řadu ještě jedno autové vhazování, z levé strany ho obstaral Aegisson.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, ještě se bude něco málo nastavovat.
87'
Stjarnan právě vstřelil branku!
Domácí se přeci jenom dočkali kontaktní branky! Centrovaná nabídka propadla ke vzdálenější tyči, kde jeden z domácích ještě vracel na volného BALDURA SIGURDSSONA, jehož hlavička skončila za brankářem Lópezem.
87'
Napadající Puado přeci jenom dokázal odklidit míč ven z hrací plochy, což znamenalo autové vhazování. K němu se postavil domácí zadák Laxdal.
85'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut. O vítězi a postupujícím je jasno, nicméně tento zápas se ještě musí pochopitelně dohrát.
84'
Důležitý zákrok předvedl domácí Laxdal, který tak do zakončení nepustil Leje. Espanyol zůstane u míče, bude totiž zahrávat rohový kop z levé strany.
83'
Melendo šikovným způsobem roztáhl hru do strany, kde López zkoušel spolupracovat s Lejem, přičemž posledně jmenovaný nakonec přišel o míč.
82'
Ven z branky musel domácí brankář Bjornsson, kterému se podařilo včas dostat k balónu. Posléze se Laxdalovi nepovedla rozehrávka podél autové lajny.
81'
Stjarnan tak trochu navazuje na první vzájemný zápas, ve kterém rovněž inkasoval více branek ve druhém dějství. Dohromady jich inkasoval už sedm.
79'
Espanyol právě vstřelil branku!
Na třetí branku jsme nemuseli zas tak dlouho čekat! Espanyol podnikl další bleskurychlý protiútok, který přinesl kolmici na pravou stranu, kde se FACUNDO FERREYRA nekompromisním způsobem opřel do míče, který směřoval mimo dosah brankáře.
79'
Hlavní sudí po jednom ze soubojů raději přerušil hru. Na zemi se totiž ocitl domácí Rauschenberg, který zřejmě inkasoval úder kolenem do hlavy.
78'
Žlutou kartu dostává Eyjolfur Hedinsson (UMF Stjarnan).
74'
Laxdal servíroval míč ke vzdálenější tyči, kde nebyl nikdo z hráčů v modrých dresech. Až posléze tam přiběhl Hedinsson, který pouze fauloval.
73'
Domácí ještě pokračovali v obléhání pokutového území, avšak po ztrátě míče přišel na řadu rychlý protiútok, který Lej nevyřešil vůbec dobře.
72'
Poprvé se k míči dostal střídající Sigurdsson, který to zkoušel manévrem kolem protihráče, avšak následný centr doplachtil pouze na hlavu soupeře.
71'
Dídac naznačil přihrávku k šestnáctce, nakonec si vybral vedle stojícího Rocu, jehož kolmice na naběhnuvšího Melenda trefil pouze protihráče.
70'
Posléze ve středu hrací plochy operoval s míčem střídající Iturraspe, pro jehož přihrávku si seběhl kolega Lej, který dokráčel na druhou polovinu.
70'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Adria Giner Pedrosa, přichází Javi Puado.
69'
Střídání v týmu UMF Stjarnan: ze hřiště odchází Thorsteinn Mar Ragnarsson, přichází Gudmundur Hafsteinsson.
Střídání v týmu UMF Stjarnan: ze hřiště odchází Thorri Geir Runarsson, přichází Baldur Sigurdsson.
68'
Dalekonosný nákop v podání Rauschenberga postrádal přesnost, navíc se míč dostal na kopačku brankáře Lópeze, který ihned oslovil volného Nalda.
67'
Napadající Ferreyra si nakonec pomohl nedovoleným způsobem, přičemž se po kontaktu s protihráčem ocitl na zemi Hauksson, který rozehrál volný kop.
66'
Před malým momentem jsme sledovali první střídání tohoto zápasu, ze hřiště zmizel i střelec druhé branky. Také Stjarnan poprvé v utkání střídal.
65'
Střídání v týmu UMF Stjarnan: ze hřiště odchází Hilmar Halldorsson, přichází Nimo Gribenco.
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Victor Sánchez, přichází Ander Iturraspe.
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Borja Iglesias, přichází Wu Lej.
64'
Málem to bylo o tři branky! Levý obránce Dídac se s míčem dostal k hranici šestnáctky, odkud levačkou orazítkoval vzdálenější brankovou konstrukci.
63'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Espanyol i nadále vede o dvě branky, navíc poslední minuty nepřinášejí nic moc nebezpečného.
60'
Žlutou kartu dostává Victor Sánchez (Espanyol Barcelona).
59'
Sánchez se dostal do nejpříjemného nátlaku, ze kterého raději přihrával až k vlastnímu pokutovému území. Španělský celek se rychle dostal zpět na druhou stranu.
58'
Hostující brankář odkopával od své branky, přičemž na druhé straně chtěl oslovit Iglesiase, kterého si pohlídal Laxdal. Posléze domácí vybojovali aut.
57'
Vracející se Runarsson přeci jenom dle výroku sudího fauloval, avšak se jednalo o faul bez žluté karty. Espanyol bude rozehrávat z vlastní poloviny.
56'
Hedinsson tak zahrával další rohový kop. Jeho nabídka našla urostlého Nalda, který ihned poslal míč pryč z pokutového území, avšak pouze k protihráči.
55'
Stjarnan si vyzkoušel další rohový kop, který nebyl nebezpečný. Poté se brankář López přeci jenom zapotil, padající míč musel vyrážet nad břevno.
54'
Sánchez si v souboji s protihráčem pomáhal rukama, což pochopitelně znamenalo nedovolený zákrok. Domácí se raději rozhodli rozehrát po zemi.
53'
Espanyolu tak vyšel i vstup do druhého poločasu, v tuto chvíli vede už o dvě branky. Stjarnan je pochopitelně hodně daleko k postupu do dalšího předkola.
52'
Zničehonic se Espanyol dostává do dvoubrankového vedení! Domácí propadli ve středu hrací plochy, poté měl hodně prostoru kolem sebe Sánchez, kterému se podařilo nastartovat BORJU IGLESIASE, který pohodlně překonal brankáře.
52'
Míč se opět ocitl za postranní lajnou, což přineslo další autové vhazování, po kterém se do kombinace zapojil také brankář López, jenž pouze roztáhl hru.
51'
Na opačné straně se podařilo zakročit Dídacovi, jehož hlavička nebyla nejpřesnější. I proto si Laxdal vyzkoušel další autové vhazování z pravé strany.
50'
Z levé strany centroval do pokutového území hostující Pedrosa, který sice našel pouze nohu Hedinssona, avšak ten odvracel daleko do zámezí.
49'
Rozehrávající Laxdal to neudělal zrovna nejlepším způsobem, neboť poslal míč daleko ven z hrací plochy. Poté zkoušel zakončit Melendo, avšak trefil soupeře.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu to překvapivým řešením zkoušel Fodilsson, jehož centr málem zapadl za Lópeze. Na řadu přijde rohový kop.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si pro změnu vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nepřinesla zrovna atraktivní podívanou. Na jedinou branku dosavadního dějství jsem moc dlouho nečekali, pochopitelně se prosadil španělský celek, který posléze mohl inkasovat. Stjarnan si totiž vybojoval pokutový kop, který Halldorsson nedokázal zužitkovat, jeho celek tak stále dotahuje jednobrankové manko.
45'
44'
Domácí se opět nastěhovali před pokutové území, přičemž výsledkem byl zisk rohového kopu. Ten doletěl na hlavu Nalda, který ho okamžitě odvracel.
42'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem tří minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
41'
Laxdal si na pravém křídle troufl na Dídaca, kterému nasadil jesličky. Následnému centru scházela větší přesnost, žádné zakončení jsme tak neviděli.
40'
Posléze López vhazoval z pravé strany, an pomoc mu přispěchal Iglesias, který na míč nedosáhl. Celkem krátké autové vhazování odehrál Runarsson.
39'
Ferreyra se ještě důrazem chtěl dostat k míči, avšak rychleji byl u něj pouze obránce Rauschenberg, který při odkopu našel pouze nohu protihráče.
34'
Po delší době se do kombinace svého celku zapojil také brankář Bjornsson, který poslal hrací předmět na pravou stranu, kde neuspěl Hauksson.
33'
Mezi obránce si seběhl domácí Ragnarsson, který poté našel kolegu Runarssona, jenž na Lópeze nevyzrál. Bude z toho pouze odkop od branky.
32'
Domácí hráči se už delší dobu nedostali na útočnou polovinu, což stále trvá. Tentokráte soupeř kombinoval u středového kruhu, o což se stará Roca.
31'
Hodně prostoru měl kolem sebe právě López, což mu naopak uškodilo. Jeho nadýchaný bochánek našel pouze Laxdala, který míč odhlavičkoval.
30'
Naldo velice chytře vyvezl míč na druhou polovinu, kde ještě spolupracoval s Lópezem. Druhý jmenovaný pořádně zahnal Ferreyru k postranní lajně.
29'
Hlavní sudí si všiml dalšího nedovoleného zákroku, po kterém na zemi skončil hostující Pedrosa. Avšak ani v tomto případě se nebude žlutit.
28'
Na opačné straně si Roca vůbec neporozuměl s Iglesiasem, který se vydal na špatnou stranu. Mezitím se domácí pomalu a jistě dostávají k šestnáctce.
27'
Na jistotu se rozhodl zahrát obránce Bernardo, který raději poslal míč na rohový kop. Hedinsson se snažil oslovit Laxdala, před ním ale číhal Ferreyra.
26'
Míč se opět ocitl za postranní čárou, což přineslo autové vhazování pro Espanyol. Hosté přešli na druhou stranu, avšak tam dobře zasahoval Hauksson.
25'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, jenž nám zatím přinesla jedinou branku. Stjarnan byl blízko vyrovnání, avšak neproměnil pokutový kop.
24'
Další z řady nákopů tentokráte směřoval na pravou stranu, kam si nabíjal také Fodilsson, který se dle výroku pomezního nacházel pouze v ofsajdu.
19'
To jsou věci! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil Halldorsson, který vsadil na razanci, avšak míč poslal vysoko nad břevno.
19'
Je tu pokutový kop pro domácí!
19'
Espanyol se hodně snadným způsobem dostal na druhou stranu hrací plochy, navíc domácí se nikterak nesnaží napadat rozehrávku soupeře.
18'
Stjarnan si ale posléze vybojoval úvodní rohový kop. Ten se snášel ke vzdálenější tyči, kde si pro míč vyběhl López, který ho sevřel do svých rukavic.
17'
Runarrson se u rohového praporku snažil vybojovat autové vhazování, nakonec to mnohem lépe udělal hostující López, který otřel míč o protihráče.
16'
Jenomže ani hráči Espanyolu se daleko s míčem nedostali, naopak rychlou protiakci zastavila nepovedená kolmice, na kterou Iglesias neměl šanci dosáhnout.
15'
Posléze to hodně čitelnou přihrávkou zkoušel domácí Halldorsson, jehož nabídka skončila na kopačce Nalda, který se pokoušel o rychlý protiútok.
14'
Fodilsson si seběhl na pravou stranu, kde si nedokázal poradit s napadajícím Dídacem, jenž zasáhl velice přesvědčivě a navíc čistě.
13'
O rozehrávku volného kopu se tak postaral domácí brankář Bjornsson, který konstruktivně roztáhl hru do strany, kde si o přihrávku řekl Laxdal.
12'
Následovala kolmice v podání Nalda, který před pokutovým územím oslovil Iglesiase, jenž se v době přihrávky nacházel v ofsajdu, což uviděl také sudí.
11'
Aegisson tak obstaral další autové vhazování, které celkem nepochopitelně poslal na obsazeného Rauschenberga, jenž si s napadáním nedokázal poradit.
10'
Aegisson ještě udržel míč na hrací ploše, avšak poté ho patřičně vzorně dostoupil hostující Sánchez, který přeci jenom poslal balón do zámezí.
9'
Naldo tentokráte volil nahrávku do strany, kde se nacházel kolega Dídac, který mu ale ihned vracel. Stjarnan se snaží napadat rozehrávku soupeře.
8'
Španělský celek si vůbec poprvé vyzkoušel kombinaci na vlastní polovině. Následně Naldo spolupracoval s Bernardem, který roztáhl hru k postranní lajně.
7'
Téměř ihned po rozehrávce se k provedení autového vhazování postavil Laxdal, jehož dalekonosná nabídka směřovala až do šestnáctky, kde číhal Bernardo.
6'
Na úvodní branku tohoto zápasu jsme tak nemuseli dlouho čekat. Espanyol udeřil hned ze své první příležitosti, na tahu jsou tak domácí hráči.
5'
Tak to bylo skutečně hodně rychlé! Hostující GINER PEDROSA se za pokutovým územím dostal k míči, se kterým celkem pohotovým způsobem prokličkoval až před brankáře Bjornssona, který si na balón sice sáhl, avšak vyrazil ho pouze za sebe.
5'
Posléze si ve středu hrací plochy pomohl nedovoleným zákrokem obránce Dídac, který taktickým faulem poslal k zemi již unikajícího Runarssona.
4'
Následně se Stjarnan dostal zpět na vlastní polovinu, kde rozjel kombinaci. Rauschenberg hledal na levém křídle Aegissona, který rychle přišel o balón.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu si ti podél levé autové čáry namířil Pedrosa, který po chvilkovém driblinku odcentroval, avšak našel pouze Laxdala.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

UMF Stjarnan: Bjornsson – D. Laxdal, J. Laxdal, Rauschenberg, Aegisson – Hauksson, Hedinsson (C), Runarsson – Fodilsson, Ragnarsson, Halldorsson
Náhradníci: Sigurjonsson – Baldvinsson, Gribenco, Gudjonsson, Hafsteinsson, Josefsson, Sigurdsson

Espanyol Barcelona: López – López (C), Naldo, Bernardo, Dídac – Melendo, Sánchez, Roca, Pedrosa – Iglesias, Ferreyra
Náhradníci: Prieto – Darder, Granero, Iturraspe, Marmol, Puado, Lej

Rozhodčí: Muntean – Vicol, Lifciu (všichni Makedonie).
UMF Stjarnan

Na opačné straně stojí islandský Stjarnan, jehož domácí soutěž je v plném proudu, což by mohlo být výhodou do tohoto dvojzápasu. Stjarnan se v současné době nachází na čtvrté pozici, přičemž manko na vedoucí Reykjavík činí už dvanáct bodů. Hostující tým tohoto zápasu letos v lize prohrál už ve třech zápasech, navíc poslední tři ligové kola přinesly nerozhodné výsledky. Stjarnan má za sebou úvodní předkolo Evropské ligy, ve kterém celkem překvapil. Utkal se totiž s estonskou Levadiou, kterou na domácím stadionu porazil poměrem 2:1, poté na hřišti soupeře podlehl výsledkem 2:3, což i přesto znamenalo postup do druhého předkola EL.
Espanyol Barcelona

Španělský Espanyol se po hodně dlouhé době dostal do pohárové Evropy, výrazně tomu pomohl poslední ligový zápas, ve kterém se mu podařilo uspět za tři body, díky čemuž se dostal na sedmou pozici, na kterou se dostal pouze díky lepší vzájemné bilanci oproti Athleticu Bilbao. Espanyol Barcelona v loňském ročníku předváděl sympatické výkony, navíc ke konci soutěže pořádně zabral, což se projevilo také na tabulkovém postavení. Katalánci mají za sebou tří přípravné zápasy na novou sezónu, ve dvou případech dokázali uspět. Nejprve zdolali Peraladu poměrem 6:0, posléze si poradili také s francouzským Lens 3:1. Poslední zápas přinesl nerozhodný výsledek 2:2 s Sheffieldem.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga má na programu odvetné zápasy druhého předkola, my budeme společně sledovat souboj mezi UMF Stjarnan a Espanyol Barcelona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.