Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Apoel - 1. října 2020   19:00

Liberec
Liberec
90+4' Mara
Priniotaki – Santos, Sahar, Klonaridis, Atzili, Merkis, Jensen

FC Slovan Liberec je třetím českým týmem, který si v letošním ročníku zahraje skupinovou fázi Evropské Ligy! Opatrný zápas rozhodl proměněnou penaltou v 94. minutě expert na pokutové kopy Kamso Mara! APOEL byl ke konci zápasu aktivnějším týmem, k vyložené šanci se však nepropracoval. Jedinou gólovou šanci kyperského týmu vychytal famózním zákrokem Filip Nguyen, když za svá záda nepustil volej z velké blízkosti, který vyslal Atdhe Nuhiu. Slovan rozhodl utkání jedinou střelou na bránu ze zmiňovaného pokutového kopu. Ode mne je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný večer.
90+8'
90+7'
Liberečtí tahají čas u rohového praporku.
90+6'
Jan Matoušek (FC Slovan Liberec) vidí také žlutou kartu za následnou roztržku s De Vincentim.
90+6'
Žlutou kartu za tento zákrok navíc dostává právě Tomás De Vincenti (APOEL FC).
90+5'
Matoušek byl faulován De Vincentim.
90+4'
Trenér APOELU FC reaguje střídáním: ze hřiště odchází Anuar Tuhami, přichází Giorgos Merkis. Nový hráč ale nebude mít příliš mnoho času na zvrat utkání.
90+4'
Liberec právě vstřelil branku!
Góóóóóóóóóóóóóóóóĺ. KAMSO MARA nic nevymýšlel, napálil míč doprostřed brány a otevírá brány Evropské Ligy pro Slovan Liberec!
90+4'
Míč si staví Kamso Mara.
90+3'
Žlutou kartu dostává Artur Jorge (APOEL FC).
90+3'
Tentokrát se po ruce jednoho z hráčů APOELU penalta píská! To je obrovská šance!
90+3'
Penalta!
90+2'
Jhon Mosquera přes obránce neprošel, ale je z toho další rohový kop Liberce.
90+2'
Ani z této standardní situace Slovan nevytěžil alespoň zakončení.
90+2'
Rohový kop pro Liberec.
90+1'
Nastavovat se bude pět minut.
90+1'
Také trenér brankářů domácích Marek Čech (FC Slovan Liberec) vidí za protesty žlutou kartu.
90+1'
Žlutou kartu za zmiňované protesty dostává nejaktivnější Jakub Hromada (FC Slovan Liberec).
90'
Jan Matoušek potáhl míč po pravé straně a přihrával pod sebe do vápna. Jednomu z obránců se míč od nohy odrazil někam do těla a liberečtí se seběhli kolem sudího, že se jednalo o ruku.
89'
Rabušic na polovině neudržel míč a následně fauloval Mikula.
88'
Hráčům Slovanu jakoby rychleji došli síly. Momentálně nechávají hosty kombinovat a na útočné polovině se v podstatě nedokáží udržet.
87'
Blíží se konec utkání a zatím jedinou gólovou příležitost si vypracoval krátce po začátku druhé půle kyperský APOEL. Atdhe Nuhiu ale tváří v tvář neuspěl, když ho skvěle vychytal Nguyen.
86'
Jan Matoušek byl nachytán v ofsajdu.
84'
I nadále kombinuje s míčem hlavně APOEL. Naštěstí pro Liberec spíše na polovině hřiště.
83'
Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Musa Suleiman, přichází Viktor Klonaridis.
82'
Žlutou kartu dostává Tijani (FC Slovan Liberec).
81'
Ukrajinský stoper zůstává ležet na trávníku a hra je přerušena.
80'
Po dlouhém míči se dostával ke střele Kačaraba, byl slyšet náraz a liberecký stoper zůstává ležet v pokutovém území. Rozhodčí penaltu nepíská.
80'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jakub Pešek, přichází Jan Matoušek.
78'
Jakub Pešek se hnal za míčem, ale přes posledního obránce neprošel.
77'
Hosté stále kombinují s míčem.
76'
Koscelník zatavil Suleimana ve velmi důležitém souboji u postranní čáry.
75'
Slovan se teď ne a ne dostat na polovinu soupeře.
74'
Ofsajd APOELU znamená konec této útočné akce.
73'
Kyperský tým v posledních minutách lehce přebírá otěže utkání a v domácí obraně se začínají objevovat okénka. Snad to bude pouze chvilkový jev a Liberec opět vyrovná hru.
72'
Míč po exekuci od rohového praporku opustil hrací plochu, což neuniklo asistentovi na protilehlé straně.
71'
Jan Mikula předvel důležitý zákrok, když zakřižoval nově příchozího Atziliho a nenechal jej zakončit.
71'
APOEL už je opět na útočné polovině.
70'
Kačaraba následně poslal dlouhý míč do vápna přesně na Júsufa, který hledal Peška. Liberecký záložník ale fauloval.
69'
Žlutou kartu dostává Atdhe Nuhiu (APOEL FC), který si v souboji s Kačarabou pomohl loktem.
69'
Liberečtí vracejí sportovně míč a hra může pokračovat.
68'
Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Ndongala, přichází Atzili.
68'
Jeho spoluhráči zakopli míč a hra je tak přerušena.
67'
Zahid se dostával do šance, ale v poslední chvíli upadl bez cizího zavinění a následně dostal křeč do pravé nohy.
66'
Artur Jorge si příliš neporozuměl se Shelisem, čehož málem využil Júsuf, který se dral k míči. Jorge na poslední chvíli ale míč odkopl.
65'
Tentokrát to byl právě Hromada, který fauloval.
65'
Po jednou ze soubojů zůstává na zemi Jakub Hromada. Rozhodčí píská faul hostujícího hráče.
63'
Liberec ztratil míč na útočné polovině. APOEL zakládá další akci až od brankáře Silvy.
62'
Júsuf se rozhodl, že Tuhami neprojde. Neprošel, ale od libereckého útočníka se jednalo o zákrok nedovolený.
61'
Na druhé straně pálil Júsuf až na tribunu.
60'
Júsuf prodloužil dlouhý míč nešikovně na Ndongalu, který jej posouval na Suleimana. Pešek se ale skvěle vrátil a záložníka APOELU před sebe nepustil.
60'
Koscelníkovi se centr nevydařil a míč končí až za bránou.
60'
Kamso Mara ale trefil pouze zeď.
59'
Jhon Mosquera byl faulován pár metrů za vápnem. Tohle je zajímavá pozice pro Liberec.
58'
Rabušic nepropasíroval míč přes svého strážce.
57'
Mosquera mířil z otočky nad bránu.
56'
Liberec obehrál celé vápno a Mosquera byl nakonec tím, kdo centroval do šestnáctky. Opět ale pouze na protihráče.
55'
Klasické pohárové střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Michal Beran, přichází Michael Rabušic.
54'
Geraldesův centr byl vysoko přizvednut a Nguyen byl následně ve vzdušném souboji faulován Nuhiem.
52'
Obrovská šance APOELU! Přetažený centr vracel před bránu hlavou De Vincenti a padající míč napálil z voleje přímo před Nguyenem Nuhiu. Liberecký brankář předvedl neskutečný zákrok a zachránil Liberec od inkasování!
51'
Zahid ve vápně tak dlouho vymýšlel, co s míčem udělá, až o něj přišel.
50'
Taras Kačaraba skvěle zasáhl míč ve skluzu před dotírajícím Suleimanem.
50'
Nguyen vyběhl daleko za vápno a míč raději sám odhlavičkoval do bezpečí.
49'
Mosquerův centr odvrátil hlavou Nsue.
49'
Po tečované střele Júsufa bude následovat rohový kop Liberce.
48'
Musa Suleiman přihrával do malého vápna, kde si vzal míč pohodlně Nguyen.
48'
Následně si právě Pešek nerozuměl s Júsufem, který běžel na druhou stranu než přihrávka záložníka.
47'
Pešek tancoval nad balónem, ale Nsueho neutancoval.
46'
První akce Liberce ve druhém poločase skončila nezdarem.
46'
Ani jeden z trenérů se zatím nerozhodl oživit sestavu střídáním.
46'
Máme za sebou prvních 45 minut, ve kterých jsme branku neviděli. Ba co víc, ani jeden z týmů přímo neohrozil brankáře soupeře. Utkání je hodně nervózní a svázané taktikou. APOEL vstoupil do zápasu lépe, domácí Slovan ale postupně vyrovnával hru a od nějaké třicáté minuty sledujeme poměrně vyrovnané utkání. Uvidíme, jaký obraz hry nám přinese druhý poločas, který začne přibližně ve 20:02.
45+1'
45+1'
Po míči rozhodčího může hrát Silva.
45+1'
Koscelník skvěle přečetl hru a získal míč. Následně došlo k souboji, po kterém zůstává slovenský hráč na trávníku.
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Tuhami udržel Peška na svých zádech a hrát tak může APOEL.
45'
Slovan se autovými vhazováními posouvá na útočnou polovinu.
44'
Suleiman fauloval Mikulu při snaze vybojovat míč.
43'
Další Mosquerův centr končí přímo v rukavicích Silvy.
42'
Mosquerův centr přizvedl hodně vysoko Artur Jorge a brankář Silva následně před Júsufem vyboxoval míč mimo vápno.
41'
Michal Beran se za vápnem pokusil o střelu. Skákavý míč ale dostatečně nezkrotil a zamířil mimo.
39'
Artur Jorge se srazil se svým spoluhráčem Tuhamim. Druhý jmenovaný zůstal chvíli ležet na trávníku a rozhodčí raději přerušil hru.
38'
Liberec se dostal díky Peškovi dál od své svatyně. Následně byl faulován Beran.
37'
Na druhé straně hřiště svůj centr přetáhl Ndongala. Chvíle klidu pro Nguyena a spol.
36'
Po pěkném přistrčení Berana měl dobrou pozici na centr Koscelník. Míč mu ale sjel, a tak ani z této akce nebude nebezpečí pro Silvu.
35'
Dle reakce trenéra Hoftycha má i liberecký lodivod tento názor.
34'
Jhon Mosquera fauloval v souboji Andrého Geraldese, i když to v reálu vypadalo spíše naopak.
33'
Ani teď Pešek neudržel míč na hrací ploše.
32'
Jakub Pešek se přes Nsueho nedostal. Navíc to byl právě liberecký štírek, od kterého se míč odrazil do zámezí.
30'
Máme za sebou první půlhodinu hry, ve které se hrálo velmi opatrně. Je vidět, že oba týmy si uvědomují, o co se hraje. Na vyloženou šanci čekáme. Mírně lepším týmem je dle mého názoru ale kyperský APOEL FC.
30'
Jhon Mosquera se hnal po levé straně do zajímavého protiútoku. Při kličce ale uklouzl a celá akce tak přišla vniveč.
29'
Ndongala se snažil projít přes Kačarabu, to se mu ale nepovedlo. APOEL má ale další výhodu rohového kopu.
28'
Júsuf hlavou sklepl míč pouze k obránci APOELU.
26'
Filip Nguyen skvěle vyběhl proti Ndongalovi, vrhl se mu pod nohy a nenechal jej zakončit. To byl velmi důležitý zákrok.
25'
Na druhé straně se provinil stejným přestupkem Suleiman.
24'
V ofsajdu stál liberecký Mosquera.
23'
Michal Beran se prokličkoval až do vápna, ale na jeho křižnou přihrávku skrz malé vápno si nenaběhl žádný z hráčů v modrém.
22'
Júsuf napadal až příliš agresivně, a to se švédskému arbitrovi nelíbilo.
22'
Tijani se k míči nedostal, ale Liberec zůstává u míče.
21'
De Vincenti fauloval Berana. Liberec bude zahrávat přímý kop z nějakých 35 metrů. To je na střelu nejspíš daleko.
19'
Koscelník nejprve propadl, ale následně své zaváhání napravil a připravil soupeře o míč.
19'
Prudký centr odpravil do zámezí Júsuf. Další rohový kop pro kperský tým.
18'
Po faulu Koscelníka budou hosté zahrávat další standardní situaci.
18'
APOEL se opět přesunul na útočnou polovinu a vymýšlí, jak se dostat do zakončení.
16'
Jhon Mosquera stál bohužel v těsném ofsajdu.
16'
Liberec vyvezl míč a bude pokračovat autovým vhazováním.
15'
První vážná šance a v ní útočník APOELU! Nuhiu hlavičkoval po rohovém kopu v dobré pozici a padající míč spadl na břevno.
14'
Kapitán Mikula přes sebe nepustil Geraldese. Následovat bude rohový kop.
13'
Hlavičku Tijaniho po rohovém kopu odvrátil jeden z hráčů APOELU.
12'
Dlouhý centr prodloužil hlavou Júsuf na Koscelníka. Slovenský obránce se snažil z první najít spoluhráče. Vybojoval alespoň rohový kop.
12'
Kapitán De Vincenti při snaze obrat Berana o míč fauloval.
11'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Suleiman centroval do vápna, kde Mikula na poslední chvíli hlavou odvracel.
11'
Centr z rohu si našel na přední tyči Jan Mikula. Hlavičkoval pouze do boční sítě.
10'
Po rohu se Liberec dostal do rychlého protiútoku. Mosquera potáhl míč po levé straně a přihrál Beranovi. Přihrávka libereckého záložníka byla sražena na rohový kop.
9'
Přetažený centr odklidil Hromada raději na roh.
8'
Suleiman si to namířil mezi liberecké hráče a Kačaraba (FC Slovan Liberec) musel faulovat, za což vidí od rozhodčího žlutou kartu.
7'
Liberec se osměluje. Mosquera centroval z levé strany na Peška, který na míč nedoskočil. Koscelník se ještě snažil vrátit míč před bránu, ale uklouzl a zahrál rukou.
6'
Nuhiu na druhé straně hřiště fauloval ve vzdušném souboji Tarase Kačarabu. Švédský rozhodčí se zatím spokojí s domluvou.
5'
První náznak domácích končí faulem Júsufa.
5'
Domácí Slovan zatím zůstává pod tlakem.
4'
Domácí Júsuf vybíhal z ofsajdu.
3'
Střelu hostů zblokoval Kačaraba. Následný pokus letěl nad.
3'
Kačaraba hlavou odvrací centr z vápna.
2'
APOEL se hned ze začátku usadil na polovině Liberce.
1'
První atak hostů ukončil včasným zásahem Tijani.
1'
APOEL má právo prvního dotyku s balonem.
Obě mužstva postupně nastoupila na hrací plochu. Domácí Liberec ve své tradiční modré kombinaci, hosté z Kypru budou hrát ve žlutém.

FC Slovan Liberec: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Tijani, Mikula – Mara, Hromada – Pešek, Beran, Mosquera – Júsuf
Náhradníci: Knobloch – Jugas, Rabušic, Matoušek, Rondič, Fukala, Chaluš

APOEL FC: Silva – Nsue, Artur Jorge, Shelis – André Geraldes, De Vincenti, Tuhami, Zahid, Suleiman – Ndongala, Nuhiu
Náhradníci: Priniotaki – Santos, Sahar, Klonaridis, Atzili, Merkis, Jensen

Rozhodčí: Ekberg – Culum, Hallberg (všichni SWE).

APOEL FC (NIKÓSIE) – PENALTOVÉ DRAMA SE ZRINJSKI I POSTUP S KAISAREM

Osmadvacetinásobnému kyperskému šampionovi rovněž nevyšel vstup do nového ročníku tamní ligy ideálně. Ve čtyřech zápasech vybojoval sedm bodů a patří mu průběžná osmá příčka tabulky. Na čelo APOEL ztrácí ale pouhé tři body.

Do finále kvalifikace se prokousal nadcházející soupeř, stejně jako Liberec, přes dvě předkola a zároveň přes dvě prodloužení. Gjilani z Kosova přehrál po nastaveném čase 2:0, o týden později skolil bosenské Zrinjski 3:2 po penaltách. Celek z Nikósie o minulém víkendu ligový duel nesehrál, naposledy na domácí scéně porazil Paralimni 20. září 2:0.

Slovan Liberec se už jednou s kyperským celkem utkal. Během srpna 2016 porazil rovněž ve finále kvalifikace pod vedením Jindřicha Trpišovského AEK Larnaku 1:0 a 3:0. Záložník Jan Sýkora vstřelil v druhém duelu hattrick, na Kypru skóroval zase Vladimír Coufal. Ani jeden z těchto hráčů již v současném kádru Slovanu nepůsobí. Napodobit je tak budou muset jiní hráči.

FC SLOVAN LIBEREC – KOMBINOVANÁ SESTAVA A PROHRA S NOVÁČKEM I BLÁZNIVÉ RUMUNSKO

Poslední dva ligové zápasy libereckému mužstvu nevyšly podle představ. V kombinovaných sestavách nejprve Liberec remizoval na domácí půdě s Karvinou (1:1) a pak v Ďolíčku padl s Pardubicemi jednoznačně 0:3. „Na hodně výkonech bylo znát, že spolu kluci nehrávali. Vystřídala se stoperská dvojice, která v takovém složení hrála vůbec poprvé," komentoval po duelu s Východočechy kouč Pavel Hoftych.

Na evropské scéně ale píše Slovan zatím vítězný příběh. Na půdě litevského Riteriaie vyválčil postup vysokou výhrou 5:1 a zvládl také bláznivý duel na půdě rumunského FCSB. Domácí se potýkali s hrozivými koronavirovými potížemi, které nakonec klub narychlo musel řešit last minute posilami. Zápas se nakonec odehrál v původním termínu a Slovan zvítězil 2:0. Proti APOELU se poprvé v předkolech Evropské ligy představí na domácí půdě. Bohužel se bude opět hrát před prázdnými tribunami.

Jeden zápas, buď – a nebo. Liberecký Slovan bude usilovat na domácí půdě o postup do základní skupiny Evropské ligy. V přímém a jediném souboji finále kvalifikace se utká s kyperským APOELEM. Bitva začíná v 19 hodin, hrát se bude U Nisy bez diváků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.