FORTUNA:LIGA - Základní část - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Liberec - 8. května 2021   19:30

Bohemians
51' Pulkrab  • 57' Necid (M. Dostál) • 81' Hronek (Puškáč)
3:0
(0:0)

Bačkovský – Köstl, Bederka, Krch (C) – M. Dostál, Hronek (88. Osmančík), Ljovin, Květ (78. V. Novák), Vondra (88. Kosek) – Necid (78. Keita), Pulkrab (64. Puškáč).
P. Le Giang – Keita, V. Novák, Osmančík, Kadlec, Puškáč, Kosek.
Machálek – Nádvorník, Dohnálek
Ďolíček, Praha-Vršovice
352 diváků
Knobloch – Koscelník (86. Fukala), Jugas, Chaluš, Mikula (C) – Mara, Karafiát (79. Nečas), Faško (58. Rabušic) – Pešek, Rondić, Mosquera (58. Matoušek).
Nguyen – Rabušic, Matoušek, Cancola, Fukala, Nečas, Pourzitidis.

SESTŘIH: Bohemians - Liberec 3:0. Krásné góly a velký zásah do ambic Slovanu

Z Ďolíčku je to vše. Přeji krásný zbytek večera!
Fotbalisté Bohemians vítězí nad Libercem 3:0 a připisují si tak už jedenáctý zápas v řadě bez porážky, což je nový klubový rekord v rámci samostatné české nejvyšší soutěže! Všechny góly dnes padly až ve druhém poločase. Nejprve byl Matěj Pulkrab faulován brankářem Knoblochem a nařízenou penaltu sám s přehledem proměnil. 57. minutě pak Dostálův centr usměrnil patičkou do sítě Tomáš Necid a bylo to 2:0. Liberec následně dokázal Bohemku zatlačit, ale tu podržel brankář Bačkovský a po střele Karafiáta ji zachránilo také břevno. Definitivní razítko na výhru Klokanů pak dal deset minut před koncem Petr Hronek.
90+3'
90+2'
Po malé domů si ještě zahraje brankář Bačkovský. Za malou chvilku už by měl přijít konečný hvizd.
90+1'
Už to víme. Místní hlasatel oznámil dvě minuty.
90'
Běží už poslední minuta řádné hrací doby. Uvidíme, kolik času ještě rozhodčí nastaví...
88'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jan Vondra, přichází Daniel Kosek.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Petr Hronek, přichází Pavel Osmančík.
88'
David Puškáč fauloval v hlavičkovém souboji. Míč pro Liberec.
87'
Hlavní tribuna vytleskává fotbalisty Bohemians. Ti si dnes připíší už jedenácté utkání bez porážky v řadě!
86'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Martin Koscelník, přichází Michal Fukala.
85'
Žlutou kartu dostává Ibrahim Keita (Bohemians Praha 1905), který poslal na trávník Koscelníka.
83'
Domácí fanoušci nyní vyvolávali libereckého kouče Pavla Hoftycha. Ten v Ďolíčku několik let působil.
82'
Hlavičku Imada Rondiće zlikvidoval výtečným zákrokem na čáře Hugo Jan Bačkovský!
81'
Nádherná Hronkova skákavá střela zapadla k tyči, 3:0!
81'
Bohemians právě vstřelili branku!
Domácí asi rozhodují utkání! David Puškáč sklepl hrudí míč proti noze PETRA HRONKA a ten nedal tvrdou střelou Knoblochovi šanci – 3:0.
79'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Ondřej Karafiát, přichází Jakub Nečas.
78'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Roman Květ, přichází Vojtěch Novák.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Tomáš Necid, přichází Ibrahim Keita.
76'
Domácí odolávají tlaku Liberce. Z pravé strany si navedl míč do šestnáctky Jakub Pešek. Jeho střela však nebyla dost prudká na to, aby zaskočila Bačkovského.
74'
Výborný dalekonosný Karafiátův lob zastavilo až břevno! Text
74'
Ondřej Karafiát byl kousíček od snížení! Jeho technická střela zpoza šestnáctky zaťukala na břevno Bačkovského svatyně!
72'
Dvakrát bolestivá rána do slabin, Köstl ukázal pořádné odhodlání
72'
Střela Martina Koscelníka zpoza šestnáctky skončila těsně vedle tyče. Byla tečována, dálší roh pro Slovan, který je v tlaku.
72'
Hosté se po tomto způsobu rozehrávky nakonec téměř dostali do šance! U malého vápna se dostal k míči, ovšem ani nadvakrát neprostřelil obětavého stopera Köstla!
72'
Nakonec jsme viděli dva rohy Liberce. Ten druhý byl rozehrán nakrátko.
71'
Bačkovský si skvěle poradil s nepříjemně tečovaným centrem Karafiáta
71'
Málem vlastňák Daniela Krcha! Domácí kapitán usměrnil míč na vlastní bránu po centru Karafiáta a může dekovat brankáři Bačkovskému, který předvedl skvělý reflexivní zákrok, jímž balón vytěsnil na roh!
70'
Domácí se pokusili o rychlou kombinaci. Ta skončila u Květa, jemuž míč odskočil k soupeři.
70'
Z poměrně velké dálky to zkusil Michael Rabušic. Liberecký forvard netrefil bránu.
68'
Ondřej Karafiát zezadu zajel do Jana Vondry. Liberecký hráč si vykoledoval žlutou kartu.
67'
Koscelník je v pořádku. Už se vrátil zpátky na hrací plochu.
67'
Dnešní utkání oficiálně sleduje 352 diváků.
66'
Domácí novic Puškáč se v utkání uvedl faulem v hlavičkovém souboji, který odnesl Martin Koscelník. Vypadá to, že hostující obránce dostal ránu do žeber.
64'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Matěj Pulkrab, přichází David Puškáč.
64'
Hostující Michael Rabušic vyfasoval žlutou kartu za faul na půlící čáře.
63'
Žlutou kartu dostává Jan Vondra (Bohemians Praha 1905).
62'
Po rohovém kopu přišla šance hostí! Na Karafiátův centr si naskočil jeden z hráčů, který hlavičkoval těsně vedle. Rozhodčí ale viděl útočný faul a případný gól by tedy neplatil.
61'
Hosté v náznaku velmi nebezpečné akce. Na levé se rozběhl po Rondićově sklepnutí Pešek. Ten pak hledal nabíhajícího Michaela Rabušice, před kterým však ve skluzu zasáhl Daniel Krch, který balón uklidil na roh.
61'
Domácím skvěle vyšel úvod druhé půle. Dokázali vstřelit dva góly a po hodině hry jsou velmi blízko k vítězství.
58'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jhon Mosquera, přichází Jan Matoušek.
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Michal Faško, přichází Michael Rabušic.
57'
Necid parádní patičkou zvýšil na 2:0!
57'
Tahle akce vyšla domácím parádně! Skvělou práci odvedl Matěj Pulkrab, který míč dokázal udržet u pravé postranní čáry. Pak ho poslal do běhu Martinovi Dostálovi, který našel přízemním centrem TOMÁŠE NECIDA a někdejší reprezentační útočník usměrnil balón do sítě efektní patičkou – 2:0.
56'
Vypadá to, že u liberecké střídačky se chystá střídání. Kouč Hoftych bude chtít hru svého týmu oživit.
55'
Snaha hostí nyní skončila jen útočným faulem na Jiřího Bederku.
53'
Vstřelený gól rozradostnil fanoušky Bohemians na hlavní tribuně i v okolí stadionu.
52'
Karafiátova bomba z první zamířila vedle brány Text
52'
Hosté se snažili o rychlou odpověď! Odražený míč poslal z nějakých 20 metrů vedle pravé tyče Ondřej Karafiát.
51'
Pulkrab s přehledem proměnil pokutový kop, 1:0!
51'
Domácí se ujímají vedení! Nařízenou penaltu proměnil sám faulovaný MATĚJ PULKRAB. Ten si počkal na pohyb brankáře Knoblocha, který skočil ke své pravé tyči a poslal míč do jeho protipohybu.
50'
Knobloch podrazil Pulkraba, penalta pro domácí! Text
50'
Žlutou kartu dostává Milan Knobloch (FC Slovan Liberec).
50'
Matěj Pulkrab se dostal do úniku po špatné rozehrávce hostí a vybíhající brankář Knobloch ho podrazil. Penalta pro Bohemians!
48'
Köstl se pokusil vysunout dlouhým nákopem Pulkraba. Ten neměl šanci míč doběhnout.
47'
Liberečtí opět u míče. Nyní to zkoušejí od brankáře Knoblocha.
46'
Koscelník v první hostující akci ve druhé půli. Pro svůj tým získal autové vhazování.
46'
Aktéři zápasu už jsou na hrací ploše. Druhý poločas rozehraje Liberec.
První poločas souboje Bohemky s Libercem gól nenabídl. Ty největší šance byly k vidění hned v úvodních minutách. Nejprve pálil z prostoru penaltového puntíku hostující Rondić, ale Bačkovský domácí podržel výtečným zákrokem. Prakticky z protiútoku pak hlavičkoval Pulkrab a také Knobloch se musel pořádně vytáhnout. Jinak sledujeme vyrovnaný souboj s náznaky na obou stranách.
45'
45'
Ještě rohový kop Liberce. Obrana Bohemians si poradila s pomocí brankáře Bačkovského. Ten míč vyboxoval.
45'
Po přetaženém centru hostí z pravé strany se dostal k míči nalevo Jan Mikula. Ten také odcentroval, defenziva Klokanů však zasáhla – konkrétně hlavičkoval Daniel Köstl.
44'
Roman Květ na útočné polovině po souboji s protihráčem spadl. Rozhodčí Machálek ale nechává hru pokračovat a dopředu jde Liberec.
43'
Roman Květ exekutorem domácí standardní situace z pravé strany. Nacentroval jen na hlavu protihráče.
41'
Další Rondičův pokus po Mosquerově centru, v síti ale neskončil
41'
Tentokrát se už Imad Rondić k hlavičce dostal a nebyla to vůbec špatná pozice! Nezamířil ale tak, jak chtěl a poslal míč vedle levé tyče z pohledu Bačkovského.
41'
Jhon Mosquera se rozběhl na levé straně a téměř od rohového praporku poslal před domácí bránu zajímavý centr. Nabíhající Rondić však nebyl připuštěn k hlavičce.
39'
Domácí se ubránili. Pád hostujícího Mikuly v šestnáctce nebyl posouzen jako penaltový.
38'
Bačkovského pořádně protáhl přetažený centr, který směřoval na zadní tyč, kde byl Jhon Mosquera. Domácí brankář to s pomocí spoluhráče zvládl, bude z toho roh.
37'
Dlouhý aut Petra Hronka. Jeden z nabíhajících domácích hráčů balón jen lehce lízl a nedokázal s ním udělat něco nebezpečnějšího pro gólmana Knoblocha.
36'
Vondra zahrál roh na bližší tyč. Hosté byli připraveni.
35'
Pro domácí teď velká škoda, že míč v šestnáctce odskočil trochu jinak než potřeboval Tomáš Necid. Ten by jinak mohl zakončovat sám před Knoblochem. Útočník Bohemky balón alespoň udržel pro Dostála, který sraženým centrem získal pro svůj tým roh...
33'
Roman Květ dalším hráčem Bohemky, který dostal žlutou kartu. Domácí fotbalista zkřížil cestu běžícímu Mosquerovi. Ten si tentokrát vyslechl své jak od publika tak od Martina Dostála.
32'
Květ zkoušel ranou z úhlu překonat Knoblocha
32'
Centr Květa po rohu byl rovněž pokryt bránícími hráči. Balón se však k domácímu záložníkovi vrátil a ten si ho navedl až na levý roh šestnáctky, odkud vystřelil. Trefil ale jen prostor, který hájil brankář Milan Knobloch.
31'
Standardní situaci rozehrával Roman Květ. Míč byl libereckou obranou odvrácen na roh.
30'
Matěj Chaluš zahrál při obranném zákroku míč do vlastní ruky. Rozehrávat tak budou Klokani.
29'
Imad Rondić to vzal v pokutovém území na sebe, ale svou individuální akci střelou na bránu nezakončil. Kope se od brány zelenobílých.
28'
Z pravé strany odcentroval Martin Koscelník. Míč si v pohodě stáhl do rukavic domácí brankář Bačkovský.
26'
Ožlucen je také druhý útočník Bohemians Matěj Pulkrab. Opět se jednalo o šlapák, tentokrát na Kamsa Maru.
25'
Domácí Tomáš Necid dostal žlutou kartu za přišlápnutí Jhona Mosquery. Bývalý hráč Bohemky si od publika vyslechl své.
24'
Martin Dostál byl faulován na půlce hřiště. Píská se proti hostům.
23'
Zariskoval brankář Hugo Jan Bačkovský, který při odkopu trefil napadajícího Peška. Míč se ale od těla libereckého křídelníka odrazil jen do zámezí.
21'
Mikula s Marou si nerozuměli, málem překonali vlastního gólmana!
21'
Z levé strany posílal do šestnáctky přízemní centr Jan Vondra. Nabíhající Necid balón pouštěl na Petra Hronka, ale ten nakonec tečoval bránící hráč do rukavic svého gólmana.
20'
Domácí se dostali do poměrně zajímavé situace 3 na 3 na útočné polovině. Petr Hronek to vyřešil střelou z větší vzdálenosti, která skončila nad břevnem.
19'
Domácí zastavili útočnou akci Liberce a Bederka sklepl míč do náruče brankáře Bačkovského. Od něho začíná snaha Bohemky.
17'
Narážečka Květa s Dostálem, Necid neusměrnil pokus na bránu
17'
Málem příležitost pro Bohemians! Prudký centr Daniela Köstla prolétl šestnáctkou, aniž by balón zasáhli nabíhající Necid či Pulkrab.
15'
Také hostující snahu zastavil odpískaný faul. Karafiát se srazil s Květem, což bylo posouzeno jako nedovolené počínání hráče Liberce.
14'
Po útočném faulu Pulkraba se k míči dostávají hosté. Rozehrávat bude brankář Knobloch.
13'
Další Rondičův pokus, hlavičkoval nad bránu
13'
Jhon Mosquera zleva odcentroval na hlavu Imada Rondiće. Aktivní bosenský útočník se mezi tyče netrefil.
12'
Hronek se na levé straně pokutového území do šance neprobojoval. Domácí budou alespoň vhazovat.
11'
Hosté zůstali u míče a k hlavičce se nakonec probojoval Imad Rondić. Ten ale Bačkovského neohrozil.
10'
Rondičova hlavička zamířila vedle brány
10'
Rozehrával ho Faško. S centrem na bližší tyč si poradila obrana Bohemky.
10'
Liberečtí to zkusili po své pravé straně. Pešek nakonec pro Slovan vybojoval rohový kop.
7'
Zatím sledujeme poměrně zajímavý duel. Hraje se v dobrém tempu.
5'
Následoval rohový kop, po němž se hosté ubránili.
4'
Knobloch skvěle vytáhl Pulkrabovu hlavičku nad břevno
4'
Zahrozili také domácí! Po centru z pravé strany hlavičkoval Matěj Pulkrab a Knobloch si rovněž připsal výtečný zákrok.
3'
Bačkovský skvělým zákrokem vychytal Rondiče ve velké šanci
3'
První velká šance zápasu! Po centru Jakuba Peška z levé strany odkopl bránící Vondra míč pouze k Imadovi Rondićovi. Ten zhruba z prostoru penalty prudce zakončoval, ale Bačkovský podržel Klokany výborným zákrokem!
2'
Matěj Pulkrab nepříjemně napadal hostující rozehrávku. Liberečtí si museli pomoci malou domů na brankáře Knoblocha.
1'
Utkání bylo zahájeno úvodním výkopem Bohemky. V hledišti už konečně figuruje i omezený počet diváků. Hned to tu vypadá jako na fotbale.
1'
Domácí udělali oproti duelu v Opavě řadu změn v sestavě. Do brány se dnes postaví Hugo Jan Bačkovský, který před 14 dny vychytal čisté konto proti mistrovské Slavii. Hrát budou také Köstl, Bederka, Necid či Pulkrab. Místo v úvodní jedenáctce naopak nezbylo na gólmana Le Gianga, Koska, Keitu, Nováka nebo Osmančíka. Liberec dnes nasadil do základu i Kolumbijce Jhona Mosqueru, přišel na sever Čech před sezónou právě od Botiče.

Bohemians Praha 1905: Bačkovský – Köstl, Bederka, Krch (C) – M. Dostál, Hronek, Ljovin, Květ, Vondra – Necid, Pulkrab.
Náhradníci: P. Le Giang – Keita, V. Novák, Osmančík, Kadlec, Puškáč, Kosek.

FC Slovan Liberec: Knobloch – Koscelník, Jugas, Chaluš, Mikula (C) – Mara, Karafiát, Faško – Pešek, Rondić, Mosquera.
Náhradníci: Nguyen – Rabušic, Matoušek, Cancola, Fukala, Nečas, Pourzitidis.

Rozhodčí: Machálek – Nádvorník, Dohnálek.
Zápasy proti Bohemians jsou speciální pro trenéra Liberce Pavla Hoftycha. Ten u Botiče tři roky trénoval a dokázal zelenobílé například dovést zpátky do nejvyšší soutěže. Fanoušci na něho dodnes nezapomněli a vřele Hoftycha vítají, i když přijede do Ďolíčku jako kouč soupeře.
Ve vzájemných zápasech většinou nevítězí hostující týmy. V lednovém duelu si Klokani odvezli z Liberce cennou remízu 1:1. V loňském ročníku Vršovičtí zvítězili doma 2:1, na hřišti Slovanu naopak prohráli 1:3. Liberec naposledy v Ďolíčku zvítězil před pěti lety.
Bohemians Praha 1905 (9. místo, 9 – 12 – 9, skóre 34:31, 39 bodů)
Fotbalisté Bohemky jsou momentálně k neporažení. V lize nepoznali hořkost prohry už přes dva měsíce. Jejich série se natáhla na deset zápasů, což je vyrovnání klubového rekordu v samostatné české lize ze sezóny 2001/02. Proti Liberci tak mohou tento počin překonat. Zajímavostí ale je, že za toto období hned sedmkrát remizovali. Výhry si připsali pouze tři. Hodně si v Ďolíčku považují bezgólové plichty s mistrovskou Slavií. To naposledy v Opavě, kde uhráli remízu 1:1, Klokani asi mysleli na tříbodový zisk. Tam ale celku od Botiče scházela spousta hráčů a kouč Klusáček musel při tvorbě sestavy improvizovat.

Uvidíme, koho bude mít k dispozici v sobotu večer. Jisté je, že scházet budou dlouhodobě zranění brankář Roman Valeš, obránce Lukáš Pokorný, křídelník David Bartek a útočník Michael Ugwu. Trest za čtyři žluté karty pak nepustí do hry ani záložníka Kamila Vacka. Otazník visí nad kapitánem Josefem Jindřiškem, Antonínem Vaníčkem, Danielem Köstlem nebo Tillem Schumacherem.

Posledních 5 zápasů Bohemians:
Pardubice – Bohemians 0:2
Bohemians – Ostrava 1:1
Příbram – Bohemians 1:4
Bohemians – Slavia 0:0
Opava – Bohemians 1:1
FC Slovan Liberec (6. místo, 14 – 8 – 8, skóre 42:26, 50 bodů)
Fotbalisté Liberce se stále drží v reálné hře o evropské poháry. Z šestého místa tabulky ztrácejí na čtvrté Slovácko tři body. Z posledních tří utkání Slovan získal sedm bodů. Zvítězit dokázal v Opavě a Mladé Boleslavi. Naposledy pak doma remizoval 2:2 se Spartou a i v tomto případě to měl rozjeté na vítězství. Po dvou zásazích Jakuba Peška vedl 2:0, ale Pražané pak dokázali v rozmezí dvou minut vyrovnat. Slovan bude v Ďolíčku postrádat vykartovaného záložníka Michala Sadílka.

Posledních 5 zápasů Liberce:
Slovácko – Liberec 1:0
Liberec – Slavia 0:1
Opava - Liberec 0:2
Ml. Boleslav – Liberec 0:1
Liberec – Sparta 2:2
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! V sobotu večer se odehraje utkání 31. kola FORTUNA:LIGY mezi Bohemians Praha 1905 a Libercem. Klokani, kteří drží desetizápasovou šňůru bez porážky, se v tabulce soutěže nacházejí na devátém místě. Severočeši jsou šestí a stále tak bojují o pohárové příčky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.