FORTUNA:LIGA - Skupina o titul -  ONLINE PŘENOS -  Ostrava : Slavia - 20. června 2020   20:00

Ostrava
90' D. Buchta (Kuzmanović)
1:3
(0:2)
Slavia
14' Zima  (Ševčík) • 43' Bořil  (Stanciu) • 90+2' Musa  (Oscar)

Laštůvka – J. Pokorný, Stronati, Svozil, Fleišman (C) – Jánoš, Kaloč (81. Drozd), Jirásek (65. Smola) – Potočný (81. Baroš), O. Šašinka (56. Kuzmanović), Lalkovič (65. D. Buchta).
Budinský – Drozd, D. Buchta, Baroš, Kuzmanović, Smola, Procházka.
Královec – Nádvorník, Mokrusch
Městský stadion, Ostrava-Vítkovice
1722 diváků
O. Kolář – Coufal, Frydrych, Zima, Bořil (C) – Ševčík (75. Traoré), Holeš – Masopust (82. Oscar), Stanciu (86. Takács), Provod – Tecl (86. Musa).
Kovář – Hellebrand, Oscar, Takács, Traoré, Júsuf Hilál, Musa.
Kolář

SESTŘIH: Baník - Slavia 1:3. Sešívaní krok od titulu! Dominantní výkon řídil Stanciu

Z mé strany je to z Ostravy pro dnešek vše. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na shledanou.
Je konec a Baníku se podruhé v krátké době překvapit sešívané nepodařilo. Pražané si hned v úvodu duelu vypracovali dvě slibné možnosti, ale proměnit se jim podařilo až tu třetí. Ve 14. minutě po rohovém kopu skóroval David Zima. Baník mohl srovnat po půlhodině hry, jenže Potočný ve vyložené šanci hlavičkoval jen do Koláře. Naopak udeřilo opět na druhé strany. Těsně před pauzou se po pasu Stancia prosadil hlavou Jan Bořil.

Ve druhé půli Slavia víceméně kontrolovala hru a Baník moc do ničeho nepouštěla. Naopak mohla své vedení ještě navýšit. Teclovi se to také podařilo, ale jeho branka neplatila kvůli ofsajdu. Následně se ve dvou šancích neprosadil ani Masopust, a tak se v 90. minutě dočkali snížení domácí. Střídající David Buchta vykřesal naději pro Ostravu. Ta ovšem zhasla v 92. minutě, kdy se krátce po svém příchodu na hřiště prosadil Petar Musa, který zpečetil výhru Slavie v poměru 3:1.
90'
Buchta ještě zdramatizoval parádní trefou, 1:2!
90+4'
90+3'
Žlutou kartu dostává Jiří Fleišman (FC Baník Ostrava).
90+2'
Slavia právě vstřelila branku!
Nyní už je rozhodnuto a hosté si domů odvezou tři body! Do otevřené obrany Baníku vlétla letka Pražanů, Oscar nacentroval z levé strany před bránu, kde Laštůvku propálil PETAR MUSA.
90+2'
Stronati dostal dobrý pas od Kuzmanoviće, ale jeho zpětná přihrávka nenašla adresáta. Pokorného pumelice z trochu nepřipravené pozice nakonec minula bránu Koláře.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.
90'
Baník právě vstřelil branku!
Ostrava v samotném závěru vykřesala naději! Jánoš obranným skluzem vybojoval míč pro Kuzmanoviće, jenž od půlící čáry vyslal příhru za obranu na DAVIDA BUCHTU, jenž kličkou obešel Koláře a zakončil do prázdné brány.
89'
Musa se krátce po svém příchodu na hřiště prezentoval ukázkovým šlapákem proti Stronatimu, za což je potrestán žlutým napomenutím.
86'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Stanislav Tecl, přichází Petar Musa.
86'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Ladislav Takács.
85'
Fleišman poté špatně zpracoval míč a Kuzmanović hasil brejk Slavie taktickým faulem, za který uviděl žlutý kartónek.
84'
Baník se nyní snaží najít skulinu v pevné hostující obraně, ale Slavie brání velmi dobře a soupeře do ničeho zatím nepouští.
82'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Lukáš Masopust, přichází Oscar.
81'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Filip Kaloč, přichází Jakub Drozd.
81'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází Milan Baroš.
79'
Slavia se nyní trochu zatáhl a Baník kombinuje na její polovině. Zatím však Koláře ohrozit nedokázal.
76'
I další souboj těchto dvou vyzněl ve prospěch Zimy. Balón nakonec doputoval až k Ondřeji Kolářovi.
75'
Zima si počínal výborně v osobním souboji se Smolou, kterému navíc pomezní sudí odmával sporný faul.
75'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Petr Ševčík, přichází Ibrahim Benjamin Traoré.
73'
Masopust zastavil rodící se brejk Ostravy faulem na Kuzmanoviće. Pavel Královec poté povolává opět lékaře Slavie k dalšímu zraněnému.
72'
Provod nyní zkoušel těžkou přihrávkou zleva najít v pokutovém území svého kolegu, avšak ten míč nemohl na hrací ploše stihnout.
71'
Následný centr z rohu propadl do prostoru před malým vápnem, ale nakonec pro Baník vše dobře dopadlo a jeho hráči dostali míč do bezpečí.
70'
Masopustovu nebezpečnou střelu na přední tyč si Laštůvka pohlídal
70'
A další šance Slavie! V ní ocitl opět Lukáš Masopust, který tentokrát pálil trochu ze strany, ale jeho jedovka k bližší tyči pořádně protáhla domácího brankáře.
68'
Masopust šel sám na Laštůvku, ale neprostřelil ho!
68'
Mizerná rozehrávka Kaloče připravila gólovku pro Masopusta. Ten uháněl sám na Laštůvku, který si však na jeho přízemní pokus skvěle počíhal.
68'
Fleišman velmi dobře hledal zleva své kolegy na středu, avšak sražená příhra skončil až u Ondřej Koláře.
66'
Pomalá rozehrávka Stronatiho se málem stala kořistí Masopusta, jenž si však míč příliš předkopl a ten tak skončil až v zámezí.
65'
Kuzmanović ovšem centr poslal vysoko na hlavami všech v pokutovém území až do prostoru Koláře, jenž si se situací dokázal hravě poradit.
65'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Milan Lalkovič, přichází David Buchta.
65'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Milan Jirásek, přichází Tomáš Smola.
64'
Frydrych u postranní čáry zezadu poslal na trávník Potočného a pro Baník se tak rýsuje nebezpečný volný kop.
62'
Slavia se nyní již radovala z třetí branky. Přihrávku z pravé strany na střed zakončil přesně k tyči Tecl. Pomezní sudí ovšem správně odmával ofsajd a gól tedy nemůže platit.
61'
Centr Adama Jánoše si našel v pokutovém území jeden z domácích fotbalistů, jehož hlavička ovšem směřovala vysoko nad bránu Koláře.
60'
Tecl mohl přidat třetí gól, byl ale v ofsajdu
60'
Na něj si velmi dobře vyběhl Jan Laštůvka, který balón vyboxoval až na polovinu Slavie.
59'
Před Provodem se ve středu otevřelo dost prostoru a hostující hráč toho okamžitě využil k zakončení. Jeho projektil však srazili Slezané na roh.
58'
Dnešní utkání sleduje 1722 diváků.
57'
Kuzmanović si nyní ukázal, kam má Pokorný nasměrovat přihrávku, ale ta se sklouzla po mokrém trávníku a dva Slavisté míč nechali doputovat až ke Kolářovi.
56'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Ondřej Šašinka, přichází Nemanja Kuzmanović.
55'
Ten hosté rozehráli nakrátko a po ose Provod-Stanciu-Ševčík míč doputoval k Coufalovi, jehož rána neprošla k Laštůvkovi přes domácí blokující hráče.
54'
Tecl hledal Stancia, jeho umístěná střela byla zblokována
54'
Slavia poté podnikla rychlý kontr, který zakončil ze středu hřiště Stanciu. Jeho rána byla sraženou domácí obranou na rohový kop.
53'
Hostující kapitán se však již opět zapojil do hry a ani v tomto případě to nebude nic vážného.
52'
V prostoru před střídačkami opět leží jeden z hostů. Vypadá to znovu na kapitána Bořila.
51'
Slavia ještě poté měla možnost dalšího rohu, avšak tuto standardku domácí v pohodě ubránili.
51'
Roh Ševčíka hlavičkoval jeden z hostů na zadní tyči zpět do ohně, kde se Frydrychovi nepodařilo propálit hradbu těl.
50'
Laštůvkův výkop směřoval na Ondřej Šašinku, který však byl dobře přikrytý Michalem Frydrychem, jenž získal balón pro Slavii.
48'
Lalkovič poté ztratil míč proti dvěma soupeřům, ale i přes veškerou snahu jej zpět do své moci nezískal.
47'
Slavisté nyní reklamovali ruku domácích ve středu pole, avšak Pavla Královce celá situace nechala chladným.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:02.
Je za námi první půle zápasu. Hned v úvodu si hosté vypracovali gólovou možnost, kterou však Teclovi zlikvidoval Jan Laštůvka. Domácí brankář musel o chvíli později zakročit i proti další ráně Stancia. Slavia se poté prosadila ve 14. minutě. Na rohový kop Ševčíka si naběhl David Zima, jenž poslal hosty do vedení. Baník mohl odpovědět po půlhodině hry, jenže Potočný ve vyložené pozici trefil jen výborného Koláře. A tak přišel těsně před pauzou trest. Přihrávku Stancia přetavil ve druhý zásah Slavie Jan Bořil. Sešívaní si tak odnášejí do kabin dvoubrankový náskok.
45'
Lalkovičův jedovatý centr zachraňoval před třemi soupeři Coufal
45+2'
45+1'
Na centrovaný míč z rohu si však nejvýše vyskočil Kolář, jenž balón pohodlně stáhl do svých rukavic.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v první půli 2 minuty.
45'
Baník mohl ještě před přestávkou snížit! Centr z pravé strany domácí hráči na přední tyči promáchli a za nimi Coufal odvrátil míč na roh.
43'
Bořil po fantastickém Stanciově centru zvyšuje na 2:0!
43'
Hosté těsně před pauzou zasazují domácím druhý úder! Na dokonalý pas za obranu od Stancia si výborně naběhl JAN BOŘIL, jenž umístěnou hlavičkou v plném běhu poslal míč přesně k tyči.
41'
Stanciu padl ve vápně ochotně, vyčinili mu ostravští soupeři
41'
Stanciu poté kličkoval pokutovým územím, načež si šel až moc okatě pro penaltu. Sudí Královec si správně neodpískal a bude se jen kopat od brány Laštůvky.
40'
Rozehrávku si vzal na starost Stanciu, na jehož nabídku si na přední tyči naběhl Tecl. Jeho hlavička ovšem bránu Ostravy minula o pár metrů.
38'
Coufal nyní neustál osobní souboj s Jánošem a pomezní sudí odmával faul. Standardní situace pro Slavii z blízkosti rohového praporku.
36'
Ani v tomto případě se nebude jednat o nic vážného. Potočný po chvíli vysprintoval na hřiště v plné síle a síly jsou tak opět vyrovnané.
35'
Do akce poté musí i lékaři Ostravy, aby ošetřili u středového kruhu ležícího Romana Potočného.
34'
Signál Baníku z rohového kopu se vyvedl tak napůl. Přihrávka sice zřejmě doputovala tam, kam měla, ale zakončit se domácím již nepovedlo.
32'
Milan Jirásek poté u lajny fauloval svého soupeře a Pavel Královec uděluje domácímu záložníkovi žlutý kartónek.
31'
Hlavičku Potočného v tutovce vychytal dobře postavený Kolář!
31'
Nechybělo mnoho a mohlo být srovnáno! Na centr z levé strany si naběhl Potočný, jenž ale z malého vápna trefil dobře postaveného Koláře.
30'
Zajímavý centr následně přilétl také do vápna Slavie. Tam ovšem kralovali hostující zadáci, kteří útok Baníku zastavili.
29'
Provodova slušná rána levačkou mířila jen doprostřed
29'
Nyní už ale musel Laštůvka zasahovat. Provod vypálil z nějakých 20 metrů, ale pouze doprostřed ostravského zařízení.
28'
Ševčík s Coufalem dobře přehráli levou stranu Ostravy, ale centr pravého beka Slavie se neujal. Poté ještě pálil zpoza šestnáctky Ševčík, jehož projektil zablokoval Stronati.
26'
Z podobné pozice jako před malou chvilkou Jánoš, zkoušel své štěstí i na druhé straně Tomáš Holeš. Ten ovšem branku Baníku vysoko přestřelil.
25'
Jánošovu dalekonosnou pumelici s klidem sebral Kolář
25'
Potočnému se však centr nevyvedl, ale domácí i nadále útočili. Po chvíli proto napřáhl k ráně z třiceti metrů Jánoš, ale balón trefil jen náruč Ondřeje Koláře.
24'
Masopust možná trochu zbytečně poslal k zemi Svozila a také pro Ostravu se vyskytla možnost v podobě zajímavé standardky.
23'
Bořil natěsno bránil Potočného, kterého také poslal k zemi nedovoleně. Baník tak může v poklidu rozehrát.
22'
Stanciu si vůbec nerozuměl s Masopustem, který ani na pas svého kolegy za obranu nereagoval. Vše tak končí odkopem od brány Baníku.
21'
Výborný centr Coufala opět směřoval do nebezpečných míst, ale Baník se i nyní ubránil. Po chvíli ovšem přilétl další centr zprava, jenž hlavou zakončoval Tecl. Ke smůle hostů ale mimo.
20'
Petr Ševčík si vysloužil první žlutou kartu duelu. Hostující hráč si chtěl vymodlit penaltu, ale sudí Královec mu udělil karetní napomenutí za simulaci.
19'
Tecl se dobře natlačil před Fleišmana, ale jeho centr naslepo nenašel adresáta.
18'
Bořil to nyní při každém dotyku s míčem dostává schytat od domácích fandů hlasitým pískotem.
17'
Postiženým hráčem byl Jan Bořil, který nakonec musel opustit hrací plochu. Po velmi krátkém pobytu se však vrátil zpět do hry.
16'
Potočný krvavě sestřelil Bořila, bylo to na červenou?
16'
Potočný dohrál tvrdě u postranní čáry jednoho z hostů a sudí Královec povolává na trávník lékaře Slavie.
14'
Ševčíkův centr nejspíš Zima dostal do sítě, 1:0 pro sešívané!
14'
Nyní se však již roh Slavii vydařil a hosté jdou do vedení! Centr Ševčíka propadl na malé vápno přesně na kopačky DAVIDA ZIMY, jenž z blízky rozvlnil síť domácího zařízení.
13'
Po dalším nevydařeném rohu Slavia po chvíli dále útočila a nyní si tuto standardku zopakuje.
12'
Po autu Slavie se zrodila další šance hostů! Stanciu dostal trestuhodně příliš prostoru ke střele z hranice vápna, kterou musel Laštůvka likvidovat výborným zákrokem.
10'
Šašinka se dostal k míči u lajny, nicméně pomezní sudí neváhal zvednout praporek a odmávat domácímu forvardovi ofsajd.
9'
Coufalovi se nyní nepovedl odkop a po jeho zásahu končí balón v zámezí. Autové vhazování pro Ostravu.
8'
Pražané následně zahrávali ještě rohový kop. Ševčík centroval přesně do míst, kde se pohyboval Frydrych, před kterým však odvrátili míč do bezpečí domácí fotbalisté.
7'
Stanciu ovšem svou ranou trefil jen dobře postavenou zeď a Laštůvka tak nemusel znovu zasahovat.
6'
Stronati teď svým podklouznutím zavařil Baníku. Jirásek fauloval těsně za vápnem Tecla a pro Slavii se tak naskýtá velmi slušná šance skórovat z přímého kopu.
5'
Domácí brankář se zdá být v pořádku a mohl tak z trávníku přihlížet akci Jánoše na pravé straně. Ostravský středopolař se sice protáhl hezky kolem svého soka, ale poté již nedokázal přesně přihrát.
4'
Jan Laštůvka si při zákroku zřejmě přivodil menší zranění a musí být ošetřen.
3'
Obří závar před Laštůvkovou bránou, brankář skvěle vychytal Tecla
3'
První gólovka na straně Slavie! Coufal výborně prostrčil z hranice vápna míč do jeho nitra, kam si naběhl Tecl. Laštůvka ovšem výborně vyběhl a střelu vyrazil. Poté se ještě Pražané dostali k dorážce, kterou ovšem zastavil obranným zákrokem Patrizio Stronati.
1'
Lalkovičova prudká rána skončila v Kolářových rukavicích
1'
Baník velmi dobře vylezl na soupeře a získal míč. Po přihrávce zleva pálil z dvaceti metrů Lalkovič, jehož rána směřovala přímo do rukavic Koláře.
1'
Oba týmy postupně nastupují na hrací plochu a za okamžik zápas mezi Baníkem a Slavií započne.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – J. Pokorný, Stronati, Svozil, Fleišman (C) – Jánoš, Kaloč, Jirásek – Potočný, O. Šašinka, Lalkovič.
Náhradníci: Budinský – Drozd, D. Buchta, Baroš, Kuzmanović, Smola, Procházka.

SK Slavia Praha: O. Kolář – Coufal, Frydrych, Zima, Bořil (C) – Ševčík, Holeš – Masopust, Stanciu, Provod – Tecl.
Náhradníci: Kovář – Hellebrand, Oscar, Takács, Traoré, Júsuf Hilál, Musa.

Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Mokrusch.
Poslední tři vzájemná utkání

10.6.2020 Baník – Slavia 2:2
2.11.2019 Slavia – Baník 4:0
30.1.2019 Baník – Slavia 2:0 pp.
SK Slavia Praha

Pražané měli dlouho dopředu účast mezi elitní šesticí zajištěnou a z 1. místa mají situaci stále ve svých rukou. Jejich luxusní náskok na druhou Plzeň se sice srazil na pouhých 6 bodů, ale aby titul ztratili, museli by z pěti duelů třikrát zaváhat (z nich alespoň dvakrát prohrát). První krok k prvenství mohou udělat již Ostravě, kde ale v závěru základní části ztratili zápas v poslední minutě nastavení a museli se spokojit s remízou 2:2.
FC Baník Ostrava

Slezané až do posledního kola neměli jistou účast v elitní skupině, ale díky bezbrankové remíze v Liberci a zaváhání Českých Budějovic si první šestku vybojovali. Ze 6. místa se 45 body se tedy pokusí zaútočit na vyšší pozice, které zajišťují účast v předkolech pohárové Evropy. Manko Ostravy na třetí Spartu není nikterak velké (5 bodů), avšak nutno podotknout, že Baník čekají duely se špičkou ligy, které doopravdy prověří kvality slezského týmu.
Vítáme vás u on-line přenosu z utkání 1. kola Skupiny o titul v rámci nadstavby FORTUNA:LIGY mezi Baníkem Ostrava a Slavií Praha. Zápas začíná v 20:00.