FORTUNA:LIGA - Skupina o Evropu -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Ml. Boleslav - 24. dubna 2022   16:00

Č. Budějovice
19' Čavoš (L. Havel) • 73' Tolno
2:3
(1:3)
Ml. Boleslav
13' D. Douděra   • 17' D. Douděra   • 41' Ladra  (Hlavatý)

Vorel – Čolić, L. Havel, Králik (C), P. Novák (46. Brandner) – Čavoš, M. Valenta (84. Hák) – Van Buren, Michal Škoda (64. Hais), Penner (31. Tolno) – Mihálik (46. Hora).
Šípoš – Čoudek, Tolno, Hák, Hais, Brandner, Hora.
Batík – Podaný, Dohnálek
Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice
2125 diváků
Šeda – D. Šimek, Karafiát, Suchý (C) – D. Douděra (74. Skalák), L. Mašek (64. Dancák), Smrž, Hlavatý (46. Milan Škoda), Pech – Ewerton (90+1. Rolinek), Ladra (74. Mužík).
Mikulec – Matějovský, Skalák, Mužík, Dancák, Rolinek, Milan Škoda.
Šeda

SESTŘIH: České Budějovice – Mladá Boleslav 2:3. Dvě trefy Douděry, závěrečný tlak Dynama

Je za námi zápas skupiny o umístění v rámci FORTUNA:LIGY mezi Dynamem a Mladou Boleslaví. Před odvetným utkáním, která se hraje příští sobotu v Boleslavi, budou samozřejmě výrazně spokojenější hosté, kteří vyhráli 3:2. Hosté vedli po poločase 3:1 a po změně stran se již soustředili především na defenzivu. Sice dostali gól na 2:3, přesto budou s tímto výsledkem naprosto spokojeni. Naopak Dynamo bude muset za týden vůbec poprvé v sezoně vyhrát, pokud bude chtít pomýšlet na postup do finále.
90'
Vyrovnat hlavičkou mohl Čavoš, zamířil mimo
90+4'
90+4'
Po posledním rohu se Dynamo již k zakončení nedostalo a je tu konec dnešního zápasu.
90+3'
Obrovská šance Dynama v samém závěru zápasu. Ve vápně se balon odrazil k Lukáši Havlovi, který hlavou zamířil skvěle pod břevno. Jenže gólman Šeda předvedl další skvělý zákrok!
90+2'
Hora kopal skoro až z poloviny hřiště přímý kop, jeho centr do vápna si v pohodě stáhl do rukavic gólman Šeda.
90+1'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Ewerton, přichází Martin Rolinek.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Hora skvělým pasem do vápna našel nabíhajícího Čavoše, který hlavičkoval zcela sám před Šedou. Z velmi dobré gólové pozice zamířil půl metru mimo!
90'
Již se hraje poslední minuta normální hrací doby, u balonu jsou nadále domácí.
89'
Zápas spěje ke svému konci, Dynamo stále usiluje o vyrovnání.
87'
Šeda předvedl parádní zákrok proti Havlovi
87'
Vyrovnání měl nyní na kopačce Havel, který uvnitř vápna pálil nebezpečně z otočky. Gólman Šeda předvedl skvělý zákrok a balon vyrazil na roh.
87'
Centrovaný balon do vápna vyrazil Šeda mimo vápno.
86'
Marek Suchý poslal u lajny ostře k zemi Brandnera, následuje přímý kop pro Dynamo. Je to na pravé straně u lajny, pozice na centr do vápna.
85'
Zpoza vápna pálil Brandner, míč ale poslal hodně mimo.
84'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Matěj Valenta, přichází Tomáš Hák.
84'
Žlutou kartu dostává Milan Škoda (FK Mladá Boleslav). Za jeden z předchozích faulů v nepřerušené hře.
83'
Jihočeši se sice hodně snaží, jenže nějaký trvalejší tlak si stále nemohou vytvořit.
82'
Po dalším rohovém kopu Čoliće se znovu fotbalisté Mladé Boleslavi dokázali ubránit.
81'
Skalák poslal do vápna zajímavý centr na Milana Škodu, ten dokonce zády k bráně zakončil hlavou, avšak mířil jen doprostřed brány, kde byl připravený Vorel.
79'
Centr Čoliće nebyl nebezpečný, hosté se ubránili.
78'
Dynamo se snaží srovnat, nyní vybojovalo další rohový kop.
75'
Hais po centru do vápna fauloval Suchého, balon mají hosté.
74'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází David Douděra, přichází Jiří Skalák.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Ladislav Mužík.
73'
Emanuel Tolno snížil na 2:3
73'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Po rohovém kopu Čoliće se po závaru ve vápně balon odrazil ke zcela volnému EMANUELU TOLNOVI, který poslal míč do odkryté brány – 2:3!
72'
Smrž se prokličkoval až do vápna, svou střelou z pravé strany hodně zaměstnal gólmana Vorla. Ten míč vyrazil jen před sebe, následně mu pomohli spoluhráči.
71'
Druhý poločas již není tak dramatický jako ten první. Hosté se nikam neženou a Dynamu se dnes nedaří.
69'
Po rohu Jakuba Hory hlavičkoval Lukáš Havel, míč na malém vápna ale dokázal odvrátit Ladra.
69'
Dnešní utkání sleduje 2125 diváků.
68'
Po faulu na Tolna budou z pravé strany rozehrávat domácí.
66'
Žlutou kartu dostává Benjamin Čolić (SK Dynamo Č. Budějovice). Za ostrý zákrok na Ewertona.
66'
Dynamo má nyní sice balon častěji na svých kopačkách, avšak do zakončení se svěřenci Davida Horejše zatím nedostávají.
64'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Michal Škoda, přichází Daniel Hais.
64'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Lukáš Mašek, přichází Samuel Dancák.
63'
Valenta poslal lehký oblouček do vápna na Tolna, ten ale poslal balon vysoko nad.
62'
Ke střele se dostal Douděra, jeho pokus zpoza vápna byl ale zblokovaný.
61'
Střílený centr Čavoše skončil přesně v rukavicích gólmana Šedy.
61'
Po rohovém kopu se Dynamo k zakončení nedostalo.
60'
Centr Hory na Brandnera, zasáhnul Suchý
60'
Hora poslal do vápna přesný pas na Brandnera, tomu ale do zakončení vložil nohu Suchý a následuje roh pro Dynamo.
59'
Čavoš na polovině Boleslavi fauloval Douděru, míč pro hosty.
58'
Dynamo se stále nedaří překvapit zformovanou defenzivu soupeře. Hosté ve velké pohodě zatím drží svůj dvoubrankový náskok.
57'
Mašek se nyní srazil s Valentou a Karafiátem. Právě Mašek zůstal ležet na trávníku, avšak po krátkém ošetření bude v pořádku.
56'
Hora ale nerozehrál přímý kop přesně a k míči se velmi rychle dostali hosté.
56'
Milan Škoda zastavil unikajícího Valentu a následuje přímý kop pro Dynamo.
54'
Hosté se za stavu 1:3 rozhodně nikam neženou, jejich útoky jsou v tuto chvíli spíše jen postupné.
54'
Horova kolmice na Brandnera byla nepřesná, míč získali hosté.
52'
Ladrovu střelu po rychlé akci Boleslavi zblokovala domácí defenziva a následná střela Maška mířila mimo.
51'
Jihočeši ale po standardce bránu soupeře neohrozili.
51'
Po pěkné kombinaci Dynama poslal Valenta do vápna balon na Škodu, který se snažil obloučkem z úhlu zakončit. Míč ale mířil mimo a po zásahu hostující defenzivy tady bude roh pro Dynamo.
49'
Z levé strany posílal do vápna balon Čolič, avšak Tolno byl ve vápně dobře hlídaný a k zakončení se nedostal.
47'
Také do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, Dynamo se musí bránit.
46'
Hned po rozehrávce posílal Douděra do vápna střílený centr, tam byl připravený Čolić, který balon odvrátil mimo zónu nebezpečí.
46'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Pavel Novák, přichází Patrik Brandner.
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Ondřej Mihálik, přichází Jakub Hora.
46'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Michal Hlavatý, přichází Milan Škoda.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:02.
Máme za sebou první poločas zápasu mezi Dynamem a Mladou Boleslaví. Spokojenější budou rozhodně hosté, kteří vedou zcela zaslouženě 3:1. Výkon Dynama je zatím hodně za očekávání a je jasné, že Jihočeši budou muset do druhého poločasu něco změnit, pokud budou chtít v zápase uspět.
45+2'
45+2'
Po rohovém kopu Ladry se hosté již k dalšímu zakončení nedostali.
45+1'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
45'
O druhý střelecký pokus zpoza vápna se pokoušel Čavoš, jeho pokus byl ale tentokrát zblokovaný.
45'
Již nám běží poslední minuta normální hrací doby prvního poločasu. Domácí jsou sice teď u míče, zatím ale daleko od brány soupeře.
43'
První poločas spěje ke svému konci a zatím to s domácími nevypadá vůbec dobře.
41'
Rozebraná obrana, Ladra navýšil na 1:3
41'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Dynamo opět prohrává o dvě branky. Ewertonovu přihrávku lehkým rychlým dotekem prodloužil Hlavatý na nabíhajícího TOMÁŠE LADRU, který sám před Vorlem nezaváhal – 1:3!
41'
Centr prolétl celým pokutovým územím, aniž by ho kdokoliv zasáhl. Domácí se nakonec dokázali ubránit, ale jsou stále pod tlakem.
40'
Ladra zkoušel vypálit na pravé straně z velkého úhlu, jeho pokus lehce tečoval Valenta a následuje roh pro hosty.
40'
Právě Šeda odkopával od brány a díky jeho výkopu se hosté opět nastěhovali na polovinu Dynama.
39'
Jihočechům se stále nedaří vytvořit si trvalejší tlak. Gólman Šeda může být zatím v klidu.
37'
Hlavatý při pokusu odcentrovat podklouzl, míč z hranice vápna odehrál Tolno.
35'
Škoda měl na kopačce vyrovnání
35'
Valenta poslal do vápna z pravé strany výborný centr, v pádu zakončující Škoda ale poslal míč jen nad bránu.
34'
Střílený centr Čoliće ale hostující defenziva odvrátila.
33'
Střídající Tolno hned vybojoval rohový kop pro domácí tým.
33'
Z velké dálky zkusil štěstí hostující stoper Šimek, balon ale poslal dobré tři metry mimo.
32'
Ke střele se dostali Douděra a následně i Mašek. Oba jejich pokusy byly ale zblokované.
31'
Těžko říct, zda měl Penner zdravotní problémy a nebo zda se trenér Horejš rozhodl změnit taktické pojetí svého týmu.
31'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Nicolas Penner, přichází Emanuel Tolno.
30'
Mašek posílal do vápna balon na Douděru, ten byl ale tentokrát dobře pokrytý.
29'
Na pravé straně se za balonem hnal Douděra, tentokrát ale míč na hrací ploše nestihl.
28'
Následně padl na hranici vápna k zemi Valenta, faul se ale nepíská.
28'
Čavoš poslal do vápna balon na Mihálika, ten ale poslal balon jen vysoko do vzduchu a dobíhající Penner neměl šanci zakončit.
27'
Domácím se nyní nedaří. Jejich akce končí ještě před vápnem soupeře a naopak hosté se dostávají poměrně snadno až do zakončení.
26'
Tvrdě vypálil po přiťuknutí od Pecha Smrž, míč ale poslal vysoko na tribunu.
25'
Zblokovaná střela Ewertona se odrazila k Maškovi, který velmi zajímavě vystřelil směrem k bráně domácího celku. Gólman Vorel předvedl skvělý zákrok.
23'
Na pravé straně byl faulovaný Van Buren, rozehrávat budou domácí fotbalisté.
22'
Hosté hrají nadále ve velké pohodě a snaží se napadat rozehrávku domácího týmu.
21'
Po faulu Pennera budou z vlastní poloviny rozehrávat hosté.
20'
Za necelých dvacet minut jsme viděli již tři branky! Velmi zajímavý ofenzivně laděný úvod zápasu.
19'
Třetí gól utkání, Patrik Čavoš zkorigoval stav na 1:2
19'
Daleko od brány posunul Havel balon na PATRIKA ČAVOŠE a ten přízemní skákavou střelou překonal gólmana Šedu. Ten rozhodně nemá čisté svědomí, tahle střela se dala chytat.
18'
Dynamo se nyní snažilo odpovědět, blízko ke střele byl Penner, avšak nakonec nezakončil.
17'
Další gól pro Douděru, 0:2 pro Středočechy
17'
Dynamo se po první inkasované brance dostalo pod ohromný tlak, který vyústil až ve střelu DAVIDA DOUDĚRY, který i díky lehké teči Lukáše Havla zvyšuje na 2:0 pro Mladou Boleslav!
15'
Domácí po rozehrávce přišli rychle o balon a nyní se musí již opět bránit.
14'
Celou situaci ještě zkontroloval videorozhodčí, vše je v pořádku a branka platí.
13'
David Douděra svou osmou trefou otevřel skóre, 0:1
13'
DAVID DOUDĚRA potvrzuje svou skvělou střeleckou formu a střílí další ligový gól. Ewertonovu kolmou přihrávku domácí defenziva tečovala přímo k nohám DAVIDA DOUDĚRY, který sám před Vorlem usměrnil balon přesně pod břevno – 0:1!
12'
Na pravé straně se za míčem hnal Van Buren, balon ale na hrací ploše nestihl a odkopávat bude Šeda.
11'
Domácí teď zakopli balon, když po souboji s Čavošem zůstal na trávníku ležet Hlavatý. Hostující středopolař bude ale v pořádku.
11'
Van Buren dobře přiťukl balon Škodovi, který měl dostatek času a prostoru na to, aby si míč připravil na střelu. Levačkou vypálil tvrdě, avšak zároveň také mimo.
10'
Škoda minul tyč Šedovy branky
10'
Na rohu velkého vápna domácího týmu byl faulovaný Van Buren, Jihočeši rychle rozehráli a již se tlačí na polovinu soupeře.
9'
Úvod zápasu je zatím hodně opatrný. Hosté hodně vysunuli presink, avšak k získání balonu na polovině soupeře se zatím nedostali.
8'
Jenže Hlavatý o balon rychle přišel a vhazovat tak budou Jihočeši.
7'
Po spolupráci Pecha s Maškem budou hosté vhazovat na pravé straně hřiště.
5'
Na polovině hřiště byl faulovaný Valenta, rozehrávat bude Dynamo.
4'
Hosté jsou v úvodu zápasu dost nepřesní. Jakmile získají balon, poslušně ho odevzdají hráčům Dynama.
3'
Havel dlouhým pasem hledal ve vápně Pennera, ten byl ale pokrytý a balon skončil u brankáře Šedy.
2'
Na pravé straně se po přihrávce od Douděry dostal k balonu Ladra, dobře ho ale zastavil Novák.
1'
O výkop se postarali domácí, kteří hned po výkopu poslali míč do autu.
1'
Vše je připraveno k výkopu, zápas může začít.
Hráči obou týmů nastupují na hrací plochu. Za chvilku tu máme začátek utkání skupiny o umístění mezi Dynamem a Mladou Boleslaví.

SK Dynamo Č. Budějovice: Vorel – Čolić, L. Havel, Králik (C), P. Novák – Čavoš, M. Valenta – Van Buren, Michal Škoda, Penner – Mihálik.
Náhradníci: Šípoš – Čoudek, Tolno, Hák, Hais, Brandner, Hora.
Trenér: David Horejš

FK Mladá Boleslav: Šeda – Pech, Suchý (C), D. Šimek, Karafiát – Smrž – D. Douděra, L. Mašek, Hlavatý, Ewerton – Ladra.
Náhradníci: Mikulec – Matějovský, Skalák, Mužík, Dancák, Rolinek, Milan Škoda.
Trenér: Pavel Hoftych

Rozhodčí: Batík – Podaný, Dohnálek.
Opakuje se tak situace ze sezony 2019/2020, kdy se Dynamo s Mladou Boleslaví střetli v boji o Evropskou ligu. Tehdy Dynamo ale skončilo v tabulce sedmé a souboj s Boleslaví startovalo na hřišti soupeře. První zápas vyhrála Boleslav 2:1 a překvapivě pak uspěla i v odvetě na Střeleckém ostrově, kde vyhrála 2:0. Jednalo se tehdy o poslední zápas Tomáše Sivoka v profesionální kariéře. Dynamo bylo tehdy v souboji s Mladou Boleslaví favoritem, letos je ale situace opačná a sázkové kanceláře favorizují spíše Středočechy.
SK DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE
Fotbalisté Dynama prožili spíše podprůměrný závěr základní části sezony. Tým Davida Horejše v průběhu sezony koketoval s postupem do elitní šestky, jenže na jaře spíše body ztrácel a především kvůli nemohoucnosti na hřištích soupeřů skončil v tabulce až na desátém místě.
FK MLADÁ BOLESLAV
Tým z města Škodovky si letos v tabulce FORTUNA:LIGY oproti loňskému roku polepšil. Po základní části skončila Mladá Boleslav na sedmém místě a má jistotu toho, že i kdyby první semifinále skupiny o umístění prohrála, bude na tom lépe než vloni, kdy skončila na jedenáctém místě.
Hezké nedělní odpoledne ze Střeleckého ostrova, kde je na programu první semifinálové utkání Skupiny o umístění v rámci FORTUNA:LIGY mezi domácím Dynamem České Budějovice a hostující Mladou Boleslaví.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.