FORTUNA:LIGA - Skupina o záchranu -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Opava - 23. června 2020   17:30

0:0
(0:0)

Bolek – Santos, Šindelář, Rundić (87. Guba) – Ndefe, Smrž (69. Taiwo), Mangabeira, Janečka (C) (60. Qose), Čonka (69. Marek Hanousek) – Ba Loua, Lingr.
Neuman – Marek Hanousek, Qose, Mu. Tijani, Guba, Taiwo, Kubala.
Královec – Nádvorník, Mokrusch.
Městský stadion Karviná, Karviná
210 diváků
Fendrich – Hrabina, Hošek, Harazim (64. Mondek), Žídek, Helešic (73. Zapalač) – Souček (73. Jursa), Zavadil (C), Texl – Dordić, Juřena (84. Železník).
Lasák – Jan Řezníček, Jursa, Zapalač, Hnaníček, Mondek, Železník.
Fendrich

SESTŘIH: Karviná - Opava 0:0. Slezské derby bez gólů, hosty zachránil brankář Fendrich

Z karvinského stadionu je to pro dnešní den vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. Od klávesnice se s vámi loučí Igor Mainka.
Stejně jako předchozí dva vzájemné duely, ani v tomto utkání souboj nenabídl vítěze. Podobně jako v prvním jarním utkání byla Karviná lepším týmem, své šance nedokázala využít a ještě více se přiblížila soubojům o záchranu. V sestupových vodách je hodně namočená Opava, která sice ziskem bodu přeskočila Příbram, ale stále je jen o lepší umístění ze základní části nad hranicí sestupu.
90+3'
90+2'
Taiwo si udělal trochu prostoru na levé straně, zvedl hlavu a odcentroval přímo do rukavic brankáře Fendricha.
90+1'
Rozhodčí Královec prodloužil druhou půli o tři minuty.
90'
Šindelářův nákop před pokutové území se snažil dostihnout Taiwo, ale rychleji byl u míče obránce Hošek.
88'
Guba zahodil absolutní tutovku, Fendrich ho skvěle vychytal
88'
Ba Loua vykouzlil krásnou přihrávku na Šindeláře. Karvinský obránce byl sám před Fendrichem, ale střelou po zemi na opavského brankáře nevyzrál. Míč se následně snažil dorazit Line, ale ani on neuspěl.
87'
Zraněného Rundiče vystřídal Guba.
86'
Na zemi se ocitl Rundić. Hanousek ukazuje, že musí dojít ke změně.
85'
Lingr padl ochotně k zemi, místo aby proměnil tutovku
85'
Lingr se snažil obtočit si míč kolem protihráče v pokutovém území, rozhodčí jeho prosbu o penaltu nevyslyšel. Následný pokus Ba Louy letěl mimo bránu.
84'
Poslední střídání v týmu Opavy. Juřenu nahradil Železník.
83'
Penalta se znovu nepíská. Ba Loua zahrál přímý kop do pokutového území, kde došlo k závaru a srážce Rundiće s jiným hráčem, po kterém si domácí obránce vyrazil dech.
83'
Opět následuje malá prodleva a komunikace rozhodčího s kolegy u videa.
82'
Po centru z levé strany se Dordić snažil dostat k hlavičce, jenže po souboji se Šindelářem upadl.
81'
Opavský obránce trochu nestíhal, proti němu vyběhl Taiwo a sebral mu míč. Bohužel pro karvinského hráče to bylo s faulem.
79'
Ba Loua rozehrál rohový kop na zadní tyč, Lingr se pověsil do vzduchu a usměrnil míč na bránu. Po vysokém míči vyběhl i brankář Fendrich a v souboji se Santosem byl faulován.
79'
Na opačné straně Ba Loua svým průnikem vybojoval rohový kop pro domácí celek.
78'
Nákop Texla z pravé strany Šindelář srazil k brankáři Bolkovi.
76'
Dnešní utkání sleduje 210 platících diváků, vyprodáno.
75'
Po faulu na Texla uviděl první žlutou kartu domácí Šindelář.
73'
Double střídání také v týmu Opavy. Součka s Helešicem zastoupili Jursa se Zapalačem.
69'
Dvojitá změna na straně Karviné. Hřiště opustili Smrž s Čonkou a místo nich přišli Taiwo s Hanouskem.
69'
Žídek hledal vysokým balónem Juřenu, ale ten balón mířící na levou stranu nedoběhl, navíc byl v ofsajdu.
65'
Zavadil vyslal nepříjemný centr z přímého kopu přímo před karvinskou branku, kam si nabíhala dvojice Žídek, Souček, ale k míči se dostal domácí hráč a založil protiútok, při kterém Ba Loua vběhl do pokutového území a v souboji s dvěma opavskými hráči přišel o míč.
64'
Střídají také Opavští. Dolů jde Harazim, jeho místo zaujme Mondek. Trenér Kováč stahuje hru na čtyři obránce.
62'
Ba Loua do druhé půle naskočil jako vyměněný. Už se mu tolik nedaří, přihrávku do běhu na Lingra příliš přetáhl.
60'
První střídání je na světě. Kapitána Janečku nahradil Qose.
59'
Smrž dlouhým balónem z pravé strany viděl na hranici vápna nabíhajícího Janečku, ten prsy sklepl míč do pokutového území, tam však Lingr balón nezastihl.
58'
Oba trenéři Kováč i Jarábek jsou jako čertíci. Skáčou u postranní čáry a zlobí se na své svěřence kvůli zbytečným nepřesnostem.
57'
Další práci měl brankář Fendrich, který boxoval centr z pravé strany před dobíhajícím Lingrem.
54'
Zajímavá akce Karviné. Domácí se snažili několikrát dostat míč do brány, ale obrana Opavy odolala. Celou akci zakončil nepřesnou střelou k pravé tyči Ndefe.
53'
Dorážka Ndefeho nenadělala Fendrichovi moc problémů
53'
Ba Loua zahrál míč z přímého kopu na zadní tyč, kde byli pouze opavští hráči.
53'
Dordić nepříjemně sundal z boku hlavičkujícího Mangabeiru. Rozhodčí odpískal faul, k míči se postavil Linge s Ba Louou.
51'
Zavadil zahrál míč od rohového praporku do malého vápna, tam však rázně zakročil brankář Bolek a míč vyboxoval do bezpečných prostor daleko od brány.
50'
Lingr dostal míč do brány! Ale Ndefe byl v jasném ofsajdu
50'
Opavští se na chvíli radovali ze vstřeleného gólu, jenže rozhodčí Královec akci přerušil rychleji, neboť přihrávající Ndefe se nacházel v ofsajdu.
49'
Smrž z levé strany odcentroval do míst, kde se nacházel Ndefe, jenže důraznější byl opavský Žídek a odkopl míč mimo šestnáctku.
47'
Po centru z pravé strany odvrátila opavská obrana míč před Lingr k jeho spoluhráči Ba Louovi. Karvinský nahrávač se rozhodl pro střelu, ale krouceným míčem minul spojnici levé tyče a břevna opavské brány!
46'
První poločas je minulostí. Karviná byla v úvodních pětačtyřiceti minutách lepším celkem, byla nebezpečnější, bohužel branky nedocílil ani jeden tým, a tak do druhé půle půjdou oba týmy s rovnocennými šancemi na vítězství.
45+2'
45+1'
Ba Loua hledal v zadní části pokutového území Mangabeiru, karvinský dlouhán zkusil hlavičkovat na bránu, ale jeho pokus nebyl dostatečně razantní. Míče se zmocnili opavští fotbalisté.
45+1'
Hlavní rozhodčí prodloužil první půli o jednu minutu. Karviná bude zahrávat rohový kop.
45'
Harazim na pravé straně získal míč, přihrál Hrabinovi, ten vykouzlil od pravé lajny prudkou přihrávku do pokutového území, kde byl Souček, ale míč nezpracoval.
43'
Harazim nakopl z vlastní poloviny dlouhý míč až na hranici soupeřova pokutového území, tam si nabíhal Dordić, jenže k míči se před obráncem Karviné nedostal.
40'
Smržovi tutovka z malého vápna sjela po hlavě
40'
Tak to byla šance! Ba Loua vypustil z levé části hřiště míč na druhou stranu pokutového území, Ndefe hlavou vrátil míč před bránu, kde byl Smrž, jeho střela hlavou zhruba z pěti metrů zamířila do země a následně přeskočila opavskou bránu!
39'
Jeanova jedovatá přízemní střela vypadla Fendrichovi z rukavic
39'
Ba Loua centrem z levé strany hledal Lingra, k míči se dostal až Ndefe a zpětnou přihrávkou vybídl ke střele Mangabeiru. Ránu karvinského hráče zkrotil brankář Fendrich.
37'
Juřena jen tak naslepo nakopl míč z pravé strany před bránu, tam se uvolnil Dordić, ale střelou přes dvojici obránců neprocedil míč až do brány. Brankář Bolek měl lehkou práci s pomalu kutálejícím se balónem.
35'
Rohový kop od pravého rohového praporku našel pouze Mangabeiru. Po jeho hlavičce hosté pokračovali v akci a ta vyústila v nepříjemnou střelu Součka k levé tyči. Brankář Bolek se natáhl a míč letící po zemi vyrazil vedle brány.
35'
Opavští rozehráli roh nakrátko, po něm Zavadil vyslal nepříjemný centr do pokutového území, který brankář Bolek vyboxoval nad bránu.
34'
Zavadilův fantastický kroucený pokus skončil na břevně!
34'
Helešic rozjel ojedinělou akci Opavy po levé straně, prudce přihrál do náběhu Dordićovi, který zkusil rychle odcentrovat, ale trefil jen karvinského obránce.
31'
Obří šance domácích! Fendrich skvěle zasáhl proti Lingrovi
31'
Penalta se nepískala, Ba Loua rozehrál rohový kop, Šindelář hlavičkoval a do střely karvinského kapitána ještě vlétl Lingr, který změnil směr letu míče tak zajímavě, že trefil přímo bezmocného brankáře Fendricha!
30'
Ba Loua s rohovým kopem trochu otálí, situaci kontrolují kolegové u videa.
30'
Po centru Smrže z levé strany na zadní tyč se před zásahem Lingra domácí dožadovali pokutového kopu za ruku, píšťalka rozhodčího mlčí.
29'
Mangabeira chtěl poslat vysoký míč za obranu, ale zezadu byl kopnut Součkem. Následovat bude další standardní situace, kterých má Karviná dnes mnoho.
26'
Lingr v těžké pozici našel v pokutovém území Ba Louu, karvinský útočník se napřáhl ke střele, jenže míč ideálně netrefil. Balón tak doskákal přímo do rukou brankáře Fendricha.
24'
Helešic na poslední chvíli vypíchl míč před Jeanem
24'
Karviná ukázala zajímavý brejk, Ba Loua odcentroval z levé strany na zadní tyč, kam si nabíhal Santos, ale balón mu v klíčové chvíli prošel mezi nohama.
24'
Janečka je již celý a v pořádku pobíhá po trávníku karvinského fotbalového stánku.
23'
Po střetu s jedním z opavských hráčů zůstal ležet na trávníku kapitán Janečka. Zdravotníci ho nyní dávají dohromady.
22'
Juřena vybojoval v souboji s Rundićem autové vhazování u rohového praporku blízko karvinské branky.
21'
Lingr zkusil dlouhým nákopem vyslat Ba Louu po levé straně, ale dříve u míče byl obránce Harazim.
19'
Fendrich je zpět na nohou.
17'
Ba Loua zahrál přímý kop na hranici malého vápna, kam si naběhla skupinka karvinských hráčů a zasahujícího brankáře tvrdě poslala na zem. Opavský brankář nyní potřebuje ošetřit.
17'
Faul na Ba Louu v levé části hřiště, následovat bude přímý kop.
14'
Žídkova hlavička se snesla nad břevno
14'
Texl vysokým centrem z pravé strany našel v pokutovém území hlavu obránce Žídka, který usměrnil balón nad karvinskou bránu.
12'
Na druhé straně Lingr svým pohybem donutil k zákroku brankáře Fendricha, který vyrazil za bránu nepříjemný střílený pas od Ba Louy.
12'
Harazim rozjel akci po pravé straně na Texla, ten přihrál na hranici šestnáctky ke kraji Juřenovi, ale prudký centr bývalého hráče Karviné našel pouze kopačky domácích hráčů.
10'
Po faulu na Čonku zahrál Ba Loua z levé strany nepříjemný skákavý balón, na který si nabíhal Mangabeira, ale nohou promáchl. Míče se zmocnil brankář Fendrich.
8'
Smrž tvrdě zajel do Harazima a rozhodčí Královec mu rázně domlouvá. Příště by takový zákrok byl oceněn osobním trestem.
7'
Další velmi dobrá příležitost domácího celku! Po přihrávce Lingra z pravé strany zakončoval Janečka, ale balón nedokázal dostat za záda Fendricha!
5'
Janečka vybojoval míč v pokutovém území soupeře, přihrál Ba Louovi, který odcentroval do středu před malé vápno. Tam si ideálně naskočil Lingr, ale hlavou usměrnil míč jen do prostoru, kde byl gólman Fendrich.
3'
Ba Loua zatančil s míčem v levém kraji pokutového území, následně se snažil nahrát Lingrovi, ale ztroskotal na dvojici opavských hráčů a z akce nevytěžil ani rohový kop.
2'
Jean z první po rohu pálil, Fendrich míč kryl
2'
Po rohovém kopu Karviné nasměroval míč na branku Mangabeira, ale Fendrich míč chytil.
1'
V závěru první minuty se odhodlal ke střele z hranice šestnáctky Lingr, lae trefil pouze bránícího hráče ve žlutomodrém dresu.
1'
Na utkání dorazila zhruba dvoustovka fanoušků domácího celku, která hlasitě přivítala karvinské fotbalisty. Opavští dnes budou bez své chlouby.
Dnešní utkání povede jako hlavní rozhodčí zkušený Pavel Královec, pro kterého to bude 13. prvoligové utkání v letošní sezóně. Role asistentů budou plnit Ivo Nádvorník a Tomáš Mokrusch. Čtvrtým rozhodčím je Jan Machálek.

Dnes bude v akci také video. Od kamer bude na zápas dohlížet Karel Hrubeš, asistentem je Jiří Adam.

MFK Karviná: Bolek – Santos, Šindelář, Rundić – Ndefe, Smrž, Mangabeira, Janečka, Čonka – Ba Loua, Lingr.
Náhradníci: Neuman – Marek Hanousek, Qose, Mu. Tijani, Guba, Taiwo, Kubala.

SFC Opava: Fendrich – Hrabina, Hošek, Harazim, Žídek, Helešic – Souček, Zavadil, Texl – Dordić, Juřena.
Náhradníci: Lasák – Jan Řezníček, Jursa, Zapalač, Hnaníček, Mondek, Železník.

Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Mokrusch.
Přestože sázkové kanceláře favorizují domácí Karvinou, já očekávám vyrovnaný duel. Pro toto tvrzení hovoří i předchozí dva vzájemné zápasy. V Karviné se na podzim body dělily po remíze 1:1. Dělba bodů nastala i v jarním utkání na půdě Opavy. Karviná byla o něco lepším celkem, ale diváci regulérní gól neviděli.

Sestavy z posledního utkání
Opava: Fendrich – Harazim, Hnaníček, Žídek, Helešic – Texl (55. Mondek), Souček (77. Řezníček), Zavadil, Dordić – Schaffartzik (56. Juřena) – Železník (87. Rychlý).
Karviná: Bolek – Ndefe (78. Čonka), Šindelář, Rundić, Moravec – Janečka (65. Eduardo), Smrž (46. Bukata), Qose – Vukadinović (65. Ba Loua), Lingr, Taiwo (90. Guba).
MFK KARVINÁ
14. místo, 26 bodů, skóre 24:43

Karvinský celek zažívá nepříjemné období. Do jarní části vlétl jako vyměněný tým, který by se záchranou neměl mít žádné potíže. Jenže následovalo zastavení soutěže a hornický klub má po rozjezdu velké problémy. Od nucené přestávky ještě nevyhrál, pouze remizoval v Opavě, s Českými Budějovicemi a Mladou Boleslaví a sesunul se do barážových pozic.

Atmosféra v týmu není dobrá, což naznačil trenér Juraj Jarábek a jde to vidět i na hřišti. Špatná komunikace, nedostatek koncentrace po celých devadesát minut, spousta nepřesností a hrubé individuální chyby. To jsou hlavní příčiny karvinského neúspěchu.

Ani poslední zápas v Teplicích nebyl jiný. Karviná chtěla bodovat, jenže za předvedený výkon po většinu zápasu si import nezasloužila a prohrála na severu Čech vysoko 1:4.

Co se změnilo od tří vítězných domácích zápasů? Zraněného Moravce nahradil na pravém kraji obrany Čonka a Janečku ve středu zálohy Mangabeira. Tou nejvýraznější změnou je absence domácího publika, které vytvářelo vynikající atmosféru. Nejinak tomu bude bohužel i dnes. Zatímco ostatní stadiony může navštívit až pět tisíc osob, v Karviné je to jen deset procent.
SLEZSKÝ FC OPAVA
16. místo, 23 bodů, skóre 17:50

Opavští fotbalisté zkouší téměř vše pro záchranu. Před posledním kolem základní části provedli druhou změnu na trenérské lavici v letošní sezóně. Jiřího Balcárka vystřídal Radoslav Kováč. Bývalý hráč Olomouce, Sparty a také asistent trenéra Stramacionniho poprvé vedl slezský celek v duelu s Českými Budějovicemi.

Jihočeši na opavském pažitu poznali sílu přísloví "Nové koště dobře mete" a Opava góly Součka a Dordiče zvítězila 2:0.

První nadstavbové kolo už trenérské dvojici Kováč, Skácel moc radost nepřineslo. Opavští už od úvodních minut tahali za kratší konec a po závěrečném hvizdu rozhodčího Hrubeše museli skousnout porážku 1:3. Jedinou branku slezského týmu vstřelil Řezníček.

Žlutomodří budou v utkání postrádat čtveřici zraněných Dedič, Rychlý, Smékal, Šrom a hlavně Schaffartzik. Opavský záložník se ve Zlíně zranil, podstoupil operaci a sezóna pro něj skončila. Otazník visí nad startem zkušeného Zavadila, který pro zdravotní problémy chyběl ve Zlíně.
Přeji vám krásné úterní odpoledne ze Slezska. Souboj dvou slezských celků, to je program 2. kola nadstavbového boje o udržení v rámci Fortuna ligy. Velmi důležitým zápasem vás z karvinského městského stadionu provede Igor Mainka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.