FORTUNA:LIGA - Skupina o záchranu -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Teplice - 23. června 2020   17:30

0:0
(0:0)

Mandous – Sladký, Greššák, Jemelka, Vepřek – Breite – Zahradníček (68. Chytil), Houska (C) (90+1. Zmrzlý), P. González, Hála (68. Falta) – Juliš.
Reichl – Yunis, Štěrba, Chytil, Falta, Zmrzlý, Látal.
Adámková – Mojžíš, Bureš
Andrův stadion, Olomouc
1666 diváků
Grigar – Černý, Čmovš, Mareček, Nazarov – Žitný, Trubač (84. Ljevaković), Kučera (70. P. Mareš), Moulis (84. Shejbal) – Jakub Řezníček, J. Mareš (76. Radosta).
Jakub Diviš – Ljevaković, Vondrášek, Hyčka, P. Mareš, Shejbal, Radosta.
Grigar

SESTŘIH: Olomouc - Teplice 0:0. Sigma doma remizovala s Teplicemi 0:0 a zajistila si setrvání v nejvyšší soutěži

Duel mezi Sigmou a Teplicemi branku nenabídl, a tak si oba týmy dělí po bodu. Šance sice k vidění byly, nicméně Mandous i Grigar za svá záda žádnou střelu nepustili.
90+3'
90+2'
Nepřesný centr z levé strany končí v zámezí. Mandous bude rozehrávat několik desítek vteřin před koncem od své branky.
90+1'
Nová tvář na hřišti se ihned zapisuje do statistik. Svého soupeře musel zastavit nedovoleně a po pár vteřinách na hřišti tak vidí žlutou kartu.
90+1'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází David Houska, přichází Ondřej Zmrzlý.
Dnešní utkání sleduje 1666 diváků.
90'
Základní hrací doba končí, sudí nastavuje tři minuty nad rámec.
89'
Shejbal si v souboji proti dvěma domácím obráncům pomohl nedovoleným způsobem. K zakončení jej tak sudí nepustila.
88'
Domácí ztratili míč na polovině hřiště a málem byli potrestáni. V akci tři na tři hlavičkoval Petr Mareš. Naštěstí pro domácí ale jeho pokus mířil přímo na Mandouse.
87'
Žitný se řítil za dlouhým pasem. Mandous zariskoval, včas vyběhl a míč dokázal před soupeře odkopnout do bezpečí.
86'
Ze střední vzdálenosti se prezentoval střeleckým pokusem Ljevaković. Branku Sigmy ale přestřelil.
85'
Černý se dostal na pravém křídle k míči, přičemž měl dostatek prostoru. Jeho přízemní centr defenziva Sigmy odvrátila na roh.
84'
Hosté měli k dispozici standardku, útočníci si ale nepohlídali postavení a píská se ofsajd.
84'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Pavel Moulis, přichází Jan Shejbal.
84'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Daniel Trubač, přichází Admir Ljevaković.
84'
González stáhl Řezníčka, žlutá karta pro španělského záložníka.
82'
Olomoučtí kombinují, zatažená obrana Teplic jim ale příliš nepovolí.
80'
Greššák v těžké pozici ustál souboj s Moulisem. Kdyby nyní olomoucký hráč ztratil, postupoval by útočník Teplic sám na domácí branku.
79'
Po chybě Nazarova vypálil nebezpečně Chytil
79'
A opět to zkoušel Chytil. Jenže proti Grigarovi i napodruhé neuspěl. Teplický gólman krásnou rybičkou jeho pokus zneškodnil.
78'
Po rohovém kopu se do zakončení dral Breite, ale defenziva Teplic zblokovala.
77'
Povedená akce Sigmy brankou nekončí. Juliš posunul na Chytila, který se s míčem otočil a vystřelil po zemi. Grigar byl rychlý a jeho ránu srazil na roh.
76'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jakub Mareš, přichází Matěj Radosta.
75'
Juliš posunul do běhu Sladkému, ten ale pouze protáhl gólmana Grigara
75'
Na následný rohový kop nejvýše vyskočil Zima, který v tomto souboji předčil Grigara. Míč ale letěl nad branku soupeře.
74'
Juliš posunul na Sladkého, který z úhlu prověřil pozornost Grigara. Teplický gólman si připisuje úspěšný zákrok.
74'
A opět střelecký pokus Juliše se stejným výsledkem.
73'
Hanáci se šťastně dostali do útočné akce, kterou vedl Juliš. Ten měl sice napravo nabízejícího se spoluhráče, útočník Sigmy ale vzal zodpovědnost na sebe. Jeho ránu zblokovala obrana Teplic.
71'
Na druhé straně se ke střele dostal také kapitán. Houska na rozdíl od svého protivníka ale branku vůbec netrefil.
70'
První střelecké zakončení v druhé půli přišlo po více jak dvaceti minutách hry. Hostující kapitán měl ideální pozici, ale Mandouse nezaskočil. Střela doprostřed brány sice domácího brankáře pozlobila, do vedení hosty ale neposlala.
70'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Tomáš Kučera, přichází Petr Mareš.
68'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Martin Hála, přichází Šimon Falta.
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Tomáš Zahradníček, přichází Mojmír Chytil.
65'
Greššák tentokrát ubránil míč před Marešem, který jej také nedovoleně poslal k zemi.
65'
Na druhé straně se dral do šestnáctky Hála, i on si ale pomohl proti pravidlům. Rozehrávat bude Grigar.
64'
Sladký ubránil míč před Řezníčkem, který si navíc pomohl faulem.
62'
Druhá půle zatím příliš fotbalové krásy nenabídla. Na první střelecké zakončení mezi tři tyče stále čekáme.
61'
Již třetí ofsajd během chvilky. Tentokrát byl lapen Mareš.
60'
Greššák podběhl míč a Trubač mohl postupovat volným prostorem. Míč pak poslal doleva na Nazarova, který ale byl v ofsajdu. Celá akce hostů tak končí zdviženým praporkem.
59'
Řezníček seběhl pro přihrávku z poloviny hřiště, ovšem v době přihrávky byl v nedovoleném postavení. Asistent sudí mává ofsajd.
58'
Vepřek v souboji s Řezníčkem utržil několik kopanců, nakonec domácí hráč skončil na trávníku a sudí odpískala faul.
57'
Na druhé straně se pokusil s míčem otočit v šestnáctce Trubač, ovšem kulatý nesmysl mu proplul mezi nohami až k Mandousovi.
55'
Vepřek povedeným autem vybídl k sólu Gonzáleze, který se prosadil mezi třemi hráči soupeře a poslal míč doprava na Zahradníčka. U něj ovšem celá akce skončila. Záložník Sigmy si nevěděl rady, co s míčem. Teplická defenziva se mezitím zformovala a soupeři již nic nepovolila.
54'
Z něj se hosté neprosadili. Naopak vzápětí Houska rychle rozehrál standardku z vlastní poloviny na rozběhnutého Hálu. Ten v rychlostním souboji se stopery Teplic ale neuspěl.
53'
Zblokovaná střela z hranice šestnáctky skončila v zámezí, hosté rozehrají roh.
53'
Nazarov proti Hálovi podruhé. Tentokrát se nedovoleným způsobem provinil hráč domácích.
52'
Řezníček poslal míč do šestnáctky, kde nejvýše vyskočil Sladký, jenž odvrátil do bezpečí.
51'
Hála odehrál míč hlavou za sebe, až poté do souboje vlétl Nazarov, který uzemnil domácího hráče loktem. Žlutá karta pro hráče Teplic.
50'
Hosté předvedli několik přesných přihrávek na polovině hřiště, čímž se dostali do rychlé akce. Po centr z levé strany hlavičkoval Černý, ovšem mimo domácí branku.
49'
V první půli mělo utkání slušné tempo. V té druhé se hráči zatím rozehrávají.
48'
Z pravé strany poslal míč do šestnáctky Mareš. Před brankou Sigmy v tu chvíli byli pouze Greššák s Řezníčkem, přičemž domácí hráč dokázal soupeře od míče odstavit.
47'
Ve druhé půli měli rozehru hosté. Ti se na polovině Sigmy pokusili něco vymyslet, ale o míč přišli. Nyní již útočí domácí.
46'
45+1'
45+1'
Houska rozběhl na pravé straně Hálu, kterému se nepodařilo odcentrovat. Následně při pokusu získat míč zpět fauloval.
45+1'
První půle bude nastavena o jednu minutu.
45'
Ve vzdušném souboji si pomohl Čmovš nedovoleným způsobem proti Hálovi, který zůstává na trávníku. Hanáci budou rozehrávat.
44'
Moulis nešel v šestnáctce Řezníčka, který ale v těžké pozici branku domácím překopl.
43'
Sledujeme nyní hru ze strany na stranu, ovšem pouze mezi šestnáctkami. Ani jedno z mužstev se nemůže dostat k zakončení. Změnit to mohou nyní Tepličtí, kteří se po nedovoleném zákroku Housky dočkají standardní situace.
43'
Hanáci předvedli rychlý aut, po kterém poslal míč González na volného Zahradníčka. Ten si ale míč musel nejprve zpracovat a nakonec o něj i přišel.
41'
Mareček zezadu zajel pod nohy Hály, což neuniklo pozornosti hlavní sudí, která podruhé v zápase vytahuje žlutý kartonek.
40'
Ke střele z osmnácti metrů se odhodlal Mareš. Jeho rána ale neměla potřebné parametry, Mandous i nyní mohl zůstat klidný.
39'
Na druhé straně hledal Zahradníček své spoluhráče. Hála ani Juliš se ale k míči nedostali. Ten sebral ze vzduchu Grigar.
38'
Hosté zahrozili, když centr z pravé strany hlavou trefil Řezníček. Cestu do sítě si ale míč nenašel. Mandous dokonce nemusel ani zasahovat.
37'
Olomoučtí postupovali proti otevřené obraně soupeře. Houska posunul na Hálu, který následně poslal nepovedený přízemní centr před Grigara. Míč skončil v zámezí a domácí se dožadovali rohového kopu. Marně.
35'
Řezníček poblíž rohového praporku měl proti sobě dva hráče soupeře, pro své barvy ale i tak dokázal získat rohový kop.
34'
Na levé straně unikal s míčem Moulis, kterého stínoval Sladký. Ještě než stihl teplický hráč poslat centr, projel mu pod nohami domácí hráč. Bylo to však nedovoleným způsobem, a tak se píská proti brance domácích.
33'
Už se ale zase hraje před brankou hostů. Domácí svého soupeře pomalu uzavírají v jeho vlastní šestnáctce.
32'
Další vydařený zákrok Grigara proti Zahradníčkovi
32'
Na druhé straně měl po delší době práci Mandous, který musel řešit střelecký pokus z kopačky Řezníčka.
31'
Míč putoval po ose Juliš – Hála – Zahradníček. Poslední jmenovaný si míč nachystal na levou nohu a vypálil. Grigar ovšem parádním zákrokem nohou tuto ránu zneškodnil.
30'
Zahradníčkův roh tentokrát nebyl tak nebezpečný. Následně se hráč Sigmy zjevil v ofsajdu, hosté se tak dostanou k míči.
29'
Další pokus Hanáků měl na svědomí González. Do jeho rány obětavě skočil Kučera, který míč srazil na roh.
29'
Ze skrumáže před brankou se míč odrazil k Jemelkovi, který jej napálil. Dělovka z kopačky domácího stopera ale v síti neskončila, jeden z obránců Teplic nohou míč vyrazil.
28'
Hála posunul na Housku, který vypálil z dvaceti metrů. Grigar musel na zem, aby míč vyrazil na roh.
27'
Další příležitost Juliše. Centr z levé straně se snažil útočník Sigmy trefil placírkou, ale z těžké pozice branku minul.
26'
Juliš chytře posunul na rozběhnutého Zahradníčka, který se ale zastavil o tělo soupeře. Vše dle pravidel, pískat se nebude.
25'
Vepřekův centr do šestnáctky hlavou trefil González, ale ani on prostor mezi tyčemi netrefil.
24'
Severočeši rychle rozehráli standardku. Žitný posunul na Mareše, který uháněl směrem k domácí brance. Ze zhruba dvaceti metrů pak kapitán Teplic vypálil, cíl však netrefil.
23'
Hanákům nevyšla kombinace na levé straně. Jeden z domácích podklouzl a míč mu utekl do zámezí.
22'
Mareček trefil v souboji Zahradníčka a hlavní sudí píská faul. Sigma bude rozehrávat.
21'
Olomoučtí ztratili míč na polovině soupeře, čehož Tepličtí využili k rychlému brejku. Poté, co Mareš poslal míč doleva na Moulise, si jej hráč hostů zpracoval a vypálil. K jeho smůle ale branku soupeře minul.
19'
Hosté byli na výletě na domácí polovině. Vše ale skončilo nedovoleným zákrokem Kučery proti Hálovi.
18'
Zahradníček posunul míč na Juliše, který ale v koncovce selhal
18'
Juliš měl na kopačce úvodní branku duelu. Zahradníček mu krásně posunul míč do volného prostoru, ovšem útočník Sigmy v zakončení selhal. Branku Grigara přestřelil.
17'
Olomoučtí reagují, ale jejich snaha opět končí na obraně soupeře. Ve vápně Teplic se s míčem otočil González, ovšem ránu mu hosté zblokovali.
16'
Po chybě Sladkého nebezpečně vystřelil Mareš
16'
Na druhé straně opět došlo k zaváhání domácí defenzivy, čehož téměř využil Mareš. Jeho dělovka zpoza šestnáctky těsně minula domácí svatyni.
16'
Míč se dostal k Mandousovi, který jej poslal dlouhým nákopem dopředu. Tam se za ním hnal Zahradníček, který jej ale jen hlavou posunul do území nikoho.
14'
Následného přímého kopu se ujal Houska, jehož střela přeletěla zeď, ale cestu mezi tři tyče si nenašel. Grigar se překvapit nenechal a zasáhl.
13'
Na hřišti se začalo jiskřit. Po nedovoleném zákroku Kučery se začalo několik hráčů strkat mezi sebou, roztrhnout je od sebe musela až sudí Adámková. Kučera za svůj atak obdržel žlutou kartu.
12'
Hanáci se dostali do zakončení, Julišovu střelu z osmnácti metrů zablokovala obrana.
11'
Domácí Sladký na brankové čáře odkopl střelu Žitného
11'
Další gólovka Teplic nekončí v síti. Přestože hosté již překonali Mandouse, na brankové čáře v poslední chvíli zasáhl Sladký.
10'
Mandous parádně zlikvidoval pokusy Moulise i Mareše
10'
Severočeši zahrávali rohový kop. Centr od praporku propadl celou šestnáctkou, ovšem Tepličtí u míče zůstali a tentokrát již musel Mandous zasáhnout. Moulisův nebezpečný přízemní centr se dostal až na malé vápno, odkud jeden z hostujících hráčů mířil po zemi k levé tyči. Gólman Sigmy ale perfektním zákrokem poslal míč na roh.
8'
Na druhé straně si nerozuměl se svými kopačkami Greššák, kterému se nepovedlo odkopnout míč do bezpečí. Naštěstí pro něj ale hosté nabídnuté příležitosti nevyužili.
8'
Dlouhý pas za obranu poslali Hanáci. Za míčem směřoval rychlonohý Hála, ale příliš prudká přihrávka byla nad jeho síly.
7'
Olomoučtí přeci jen vybojovali alespoň rohový kop, po kterém ze záklonu hlavičkoval Sladký. Snášející se míč Grigar bez problému sebral ze vzduchu.
6'
Hraje se na polovině hostů. Domácí mají sice míč na svých kopačkách, ovšem defenziva jejich soupeře jim nedovoluje probojovat se ke střele.
4'
Moulis nedokázal přesně nasměrovat nabídku od Řezníčka
4'
Mandous chyboval, když odkopl míč přímo k hráči soupeře. Hosté tak rychle zaútočili, nepříjemný přízemní centr do vápna poslal Řezníček. V šestnáctce následně Mareš lehce tečoval, míč ale skončil vedle domácí branky.
2'
Hosté vzápětí poprvé zahrozili. Na levé straně se dostal k míči Kučera, jehož centr hlavou usměrnil Řezníček. Mandous ale neměl problém míč lapit, neboť mířil přímo do jeho náruče.
2'
V šestnáctce nejvýše vyskočil Čmovš, po jehož hlavičce odvrátili hosté míč do bezpečí.
1'
Hanáci po půl minutě hry získali rohový kop.
1'
Oba týmy nastupují ve svých tradičních barvách. Olomoučtí v modrém, Tepličtí ve žlutém.

SK Sigma Olomouc: Mandous – Sladký, Greššák, Jemelka, Vepřek – Breite – Zahradníček, Houska (C), P. González, Hála – Juliš.
Náhradníci: Reichl – Yunis, Štěrba, Chytil, Falta, Zmrzlý, Látal.

FK Teplice: Grigar – Černý, Čmovš, Mareček, Nazarov – Žitný, Trubač, Kučera, Moulis – Jakub Řezníček, J. Mareš.
Náhradníci: Jakub Diviš – Ljevaković, Vondrášek, Hyčka, P. Mareš, Shejbal, Radosta.

Rozhodčí: Adámková – Mojžíš, Bureš.
V obou vzájemných zápasech v této sezóně se radovali ze tří bodů Hanáci. V domácím prostředí zvítězili 2:0, v odvetě 3:1.
SK Sigma Olomouc

Hanáci mají v tabulce o dva body více a v této sezóně jim prakticky již o nic nejde. Tým trenéra Látala do posledního kola základní části bojoval o účast v play-off, nicméně neuspěl. A ani v prvním kole nadstavby Sigma nepřesvědčila. V Příbrami prohráli 0:2.
FK Teplice

Severočeši vstoupili do skupiny o záchranu domácím vítězstvím nad Karvinou v poměru 4:1. Díky třem bodům mají nyní v tabulce 34 bodů a od barážových pozic je dělí bodů osm. To znamená, že tým trenéra Hejkala je téměř zachráněný.
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu Sigmy Olomouc a Teplic. Utkání začíná v 17:30.