FORTUNA:LIGA - Skupina o záchranu -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Zlín - 23. dubna 2022   17:00

Karviná
60' Bartošák (Mikuš)
1:1
(0:1)
Zlín
36' Čanturišvili  (Fantiš)

Bajza – Mikuš, P. Buchta, Stropek, Šehić (90+1. Svoboda) – Jursa (81. Siňavskij), Túlio – Zorvan, Qose (46. Durosinmi), Bartošák (72. Čmelík) – Papadopulos (C) (72. Kobouri).
Ciupa – Čmelík, Svoboda, S. Dramé, Kobouri, Durosinmi, Siňavskij.
Berka – Vlček, Kříž; VAR: Petřík, AVAR: Batík
Městský stadion Karviná, Karviná
1320 diváků
Rakovan – Matejov (71. Simerský), Procházka (C), Vraštil, Cedidla – Čanturišvili (81. Reiter), Conde, Janetzký (90+1. Fillo), R. Hrubý, Y. Dramé (71. V. Vukadinović) – Fantiš (81. Jawo).
S. Dostál – Simerský, Fillo, Reiter, Jawo, J. Kolář, V. Vukadinović.
Rakovan

SESTŘIH: Karviná - Zlín 1:1. Divočina a dvě červené, vůbec první vzájemná remíza

Je za námi zápas prvního kola nadstavbové části v rámci Skupiny o udržení, ve kterém remizovala domácí Karviná se Zlínem 1:1. O první branku zápasu se postaral ve 36. minutě Vachtang Čanturišvili, když si z ničeho nic vzal míč, za vápnem napřáhl a hezkou obalenou střelou na zadní tyč poslal Ševce do vedení. Po hodině hry vyrovnal důrazný Lukáš Bartošák, který proměnil přihrávku Mikuše na přední tyč. Poté zasahovalo do hry video. Nejprve byl po přezkumu vyloučen za ostrý a hlavně nebezpečný skluz Rajmund Mikuš v 70. minutě a v 90. minutě neudržel emoce na uzdě Filip Zorvan, který strčil prudce do hrudi protihráče mimo hru a byl také vyloučen. Do konce zápasu už gól nepadl. Oba týmy si tak z tohoto zápasu odnesou bod. Děkuji za pozornost a přeji příjemný sobotní večer.
90+8'
90+8'
Dlouhý nákop na druhé straně končí zase u Rakovana.
90+8'
Pavol Bajza si doklouzal pro míč mířící do jeho pokutového území.
90+7'
Siňavského centr ale skončil na obránci ve žlutém.
90+7'
Slezané však nic nevzdávají a i v devíti se ženou do útoku.
90+5'
Na hráčích Karviné je vidět frustrace. Není se co divit, dvě červené karty zacloumají s každým týmem.
90+4'
Žlutou kartu dostává Lukáš Čmelík (MFK Karviná), který nebezpečně kopačkou napřed naskočil do Hrubého.
90+4'
Pro Slezany jsou tato dvě vyloučení problém nejenom pro závěr tohoto utkání, ale také pro zápas příští, kdy budou bojovat o důležité body a naději na udržení ve FORTUNA.LIZE.
90+3'
Teď už je spíše otázkou, jestli Karviná udrží remízový stav nebo ještě inkasuje. Bez dvou hráčů se bojuje velmi těžko.
90+2'
Nastavuje se hned 8 minut.
90+1'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Eldar Šehić, přichází Antonín Svoboda.
90+1'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Jakub Janetzký, přichází Martin Fillo.
90'
Přesně pro tyto situace je systém VAR skvělým pomocníkem. Filip Zorvan strčil Janetzkého oběma rukama do hrudi a po právu vidí červenou kartu.
89'
A sudí Berka se běží podívat k monitoru.
88'
Zorvan naštvaně strčil do Janetzkého a po zásahu VAR byl vyloučen!
88'
Mimo hru teď zůstává ležet na zemi Jakub Janetzký. Zlínští vehementně protestují, ale všichni po sobě koukají a nikdo moc neví, co se stalo. Uvidíme, jestli to rozklíčuje VAR.
87'
Zorvanova štiplavá rána prověřila Bajzu
87'
Čmelíkův oblouček za obranu končí v rukavicích Rakovana.
87'
Na druhé straně si po střele Condeho připisuje zákrok také Bajza.
86'
Durosinmi si připravil míč a položil se do nůžek. Pokus byl ale příliš slabý.
86'
Václav Procházka odvrátil míč před Čmelíkem raději na rohový kop.
84'
Filip Zorvan si našel za vápnem a odražený míč a z kroku vypálil. Jeho tvrdou ránu skryl v rukavicích Matej Rakovan.
83'
Dnešní utkání sleduje 1320 diváků.
82'
Conde připravil stoprocentní šanci pro Cedidlu, který hlavou nepřekonal Bajzu
82'
Martin Cedidla si naběhl na načechraný centr a hlavou zaměstnal domácího brankáře, který si teprve teď připisuje první zákrok v utkání.
Oba trenéři mají k dispozici poslední střídání.
81'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Tomáš Jursa, přichází Vasilij Siňavskij.
81'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Vachtang Čanturišvili, přichází Rudolf Reiter.
81'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Lamin Jawo.
79'
Vachtang Čanturišvili a Vukadin Vukadinović mohli tento útok vyřešit určitě rychleji a lépe. Zlínu však evidentně bod z tohoto utkání stačí. Taktika je jasná – hlavně neinkasovat.
77'
Domácí, konkrétně Lukáš Čmelík, vybojovali rohový kop.
75'
Karviná se snaží i v deseti hráčích o zvrat vývoje tohoto utkání.
73'
Po sérii střídání se opět může pokračovat ve hře.
72'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Lukáš Bartošák, přichází Lukáš Čmelík.
72'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Michal Papadopulos, přichází Davit Kobouri.
71'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Róbert Matejov, přichází Dominik Simerský.
71'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Youba Dramé, přichází Vukadin Vukadinović.
70'
A vše je jinak! Rajmund Mikuš (MFK Karviná) vidí za nebezpečnou hru rovnou červenou kartu! Karviná bude dohrávat v oslabení!
69'
Pozor. Rozhodčí Berka běží k monitoru přezkoumat jeden z předchozích okamžiků.
68'
Mikuš kolíky napřed zajel Matejova, po zásahu VAR červená!
68'
Žlutou kartu dostává také Rajmund Mikuš (MFK Karviná) za předchozí situaci.
68'
Eldar Šehić (MFK Karviná) zastavil Čanturišviliho v rozledu a vidí žlutou kartu.
67'
Durosinmi se dostal za zlínskou obranu a protáhl Rakovana
67'
Rafiu Adekunle Durosinmi vyprášil z levé strany rukavice zlínského brankáře.
66'
Tuliův dalekonosný centr propadl až na břevno!
66'
Břevno! Marco Túlio centroval, míč skočil před Rakovanem a skončil na břevně zlínské brány!
64'
Na centr Túlia naskakoval jeden hráč v bílém a dva Ševci. Nikdo z nich však na míč nedosáhl. Následovat bude odkop od brány Mateje Rakovana.
63'
Žlutou kartu dostává Martin Cedidla (FC Fastav Zlín), když stáhl unikajícího Bartošáka.
62'
Fantišova utajená hlavička na přední tyči málem zapadla za Bajzu
62'
Na druhé straně prodlužoval centr z rohového kopu Fantiš. Balon letěl až za zadní tyč.
60'
Mikušův prudký přízemní centr propadl až k Bartošákovi, 1:1!
60'
Karviná právě vstřelila branku!
A z ničeho nic je vyrovnáno! Rajmund Mikuš na pravé straně vyzpovídal Matejova, předložil míč na přední tyč, kde se LUKÁŠ BARTOŠÁK dostal před Procházku a pohotovým zakončením k tyči srovnává skóre utkání.
59'
Jursa se dostal ke střele zpoza šestnáctky, netrefil bránu
59'
Po delší době jsme byli svědky zakončení. Tomáš Jursa pálil zpoza vápna z první hodně nepřesně.
58'
Nepřesnosti na obou stranách zatím zamezují atraktivnější podívané.
56'
Žlutou kartu dostává Róbert Matejov (FC Fastav Zlín), který skluzem tvrdě atakoval domácího Zorvana.
53'
Michal Papadopulos nebyl faulován a před vápnem přišel o míč.
52'
Bartošákovu střelu srazil Vraštil na roh.
50'
Condeho centr končí až v zámezí.
49'
Odražený míč napálili hosté nad.
48'
Stropek odhlavičkoval pouze na rohový kop.
48'
Sérii faulů ukončil rozhodčí hvizdem. Hrát bude Zlín.
47'
Trenér Pánik se rozhodl provést jednu změnu do druhého poločasu.
46'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Kristi Qose, přichází Rafiu Adekunle Durosinmi.
46'
Sudí Berka nenastavil ani minutu a ukončil první poločas. Jeho průběh byl následovný: Karviná byla mírně aktivnějším týmem a Zlín čekal na rychlé protiútoky. Když tempo hry poněkud opadlo, vzal si míč Vachtang Čanturišvili, prošel až před vápno domácích, zasekl a střelou na zadní tyč poslal Zlín z ničeho nic do vedení. Poté měli hosté ještě další dvě slibné příležitosti, které ovšem neproměnili. Karviná se musí o pauze oklepat, pokud chce z utkání získat alespoň bod. Druhý poločas začne přibližně v 18:02.
45'
Vraštil měl na hlavě druhý gól! Po Vakhově centru ale neudeřil
45'
45'
Lukáš Vraštil zůstal po rohu ve vápně a Čanturišvili ho našel přesným pasem. Obránce Zlína hlavičkoval ve velmi dobré pozici vedle.
44'
Vachtang Čanturišvili udělal přešlapovačku nad míčem, ale Mikuše nerozhodil. Je z toho rohový kop Ševců.
43'
Karviná musí zabojovat, prohra z tohoto utkání se jí vůbec nehodí.
42'
Filip Zorvan našel volného Mikuše na pravé straně. Tomu se ale centr nepovedl, když přeletěl všechny hráče ve vápně.
40'
Ševce vedoucí gól nastartoval a opět centrovali do vápna. Tentokrát domácí stopeři odhlavičkovali míč mimo dosah zlínských útočníků.
38'
Další zakončení zlínských, tentokrát hlavou, končí nad.
36'
Vakho fantastickou střelou do šibenice otevírá skóre! 1:0 pro Ševce
36'
Bartošák nastartoval Mikuše do úniku na Rakovana, ten byl pozorný!
36'
Zlín právě vstřelil branku!
Domácí jsou sice mírně aktivnější, ale jsou to právě Ševci, kteří jdou v utkání do vedení! VACHTANG ČANTURIŠVILI dostal až příliš mnoho prostoru, zavezl míč po levé straně před vápno, kde proti němu nevystoupil nikdo z obránců a gruzínský záložník obalenou střelou na zadní tyč posílá Zlín do vedení 1:0.
34'
Aktivní Jakub Janetzký si nepohlídal ofsajdovou past. Sudí Berka se tak vrací k předchozímu zákroku domácího hráče před střídačkami a po ponechané výhodě píská faul.
32'
Pěkný Bartošákův centr levačkou odvrátil mimo vápno jeden z hráčů ve žlutém na poslední chvíli.
31'
Janetzký hlavičkoval na zadní tyči v záklonu mimo.
30'
Po půlhodině hry má Zlín k dispozici rohový kop.
29'
Do prudkého centru Cedidly se efektně položil Vachtang Čanturišvili. Efektivita však tomuto pokusu scházela. Míč letěl na tribunu.
28'
Ani Dramého zakončení z half voleje se mezi tři tyče nevešlo.
27'
Condeho dlouhý pas doputoval k Dramému, který z voleje pálil mimo
27'
Nepřesný centr ale všechny snahy hostů hatí.
26'
Zlín zakládá útok od brankáře.
25'
Matejovův centr prolétl až k Janetzkému, který hlavičkoval nad bránu
25'
Jakub Janetzký se dostal tísněn k hlavičce. Míč se snesl pouze na vrchní síť Bajzovy svatyně.
24'
Centr do pokutového území přelétl albánského záložníka ve službách Karviné Qoseho.
23'
Po špatné komunikaci mezi Vraštilem a Rakovanem se Karviná dostává vcelku zadarmo k rohovému kopu.
21'
Janetzký vyzkoušel střelu ze střední vzdálenosti, ale byl nepřesný
21'
Janetzského pokus ze střední vzdálenosti letěl hodně vedle.
20'
Zlínští zatím vyčkávají a čekají spíše na rychle protiútoky. K ohrožení Bajzy se ale nedostávají.
19'
Z rohového kopu domácí nezahrozili.
18'
Bartošák si hezky seběhl z pravé strany a pořádně prověřil Rakovana
18'
Domácí Lukáš Bartošák si z pravé strany navedl míč do středu a zpoza vápna prověřil Rakovana skákavou střelou na zadní tyč. Následovat bude rohový kop Karviné.
16'
Šehićův centr přelétl všechny spoluhráče i protihráče. Karviná nakonec vybojovala alespoň rohový kop.
15'
Je za námi první čtvrthodina hry a zatím sledujeme vyrovnaný zápas. Vše se v podstatě odehrává mezi vápny bez gólové šance na jedné či druhé straně.
13'
Ani tento rychlý kontr Ševců neznamenal nebezpečí pro domácího brankáře.
11'
První úspěšný zákrok si připisuje Matej Rakovan. Slabá hlavička domácích však nebyla žádným nebezpečím.
10'
Místo ohrožení Rakovana z toho byl protiútok dva na dva, který Dramé nevyřešil ideálně a přihrál pouze na kopačky domácího obránce.
9'
První rohový kop zápasu má k dispozici domácí Karviná.
8'
Dlouhý centr na Fantiše končí až za brankovou čarou. Bajza vrátí herní artikl do hry výkopem.
6'
Zlínský útok je zastaven praporkem pomezního rozhodčího – ofsajd.
5'
Hostující brankář Rakovan vyběhl mimo své pracoviště, aby odkopl míč před dotírajícím Bartošákem.
3'
Centr Hrubého odhlavičkovala domácí obrana do bezpečí z jejího pohledu.
2'
Na druhé straně spadl ve vápně Antonín Fantiš. Píšťalka se však neozývá a hra pokračuje.
2'
Lukáš Bartošák neprošel přes zlínskou obranu.
1'
Domácí Karviná nastupuje ve své tradiční bílé.
1'
Zlín ve žluto-modrém zahájil utkání úvodní rozehrou.
1'

MFK Karviná: Bajza – Mikuš, P. Buchta, Stropek, Šehić – Jursa, Túlio – Zorvan, Qose, Bartošák – Papadopulos (C).
Náhradníci: Ciupa – Čmelík, Svoboda, S. Dramé, Kobouri, Durosinmi, Siňavskij.
Trenér: Bohumil Pánik

FC Fastav Zlín: Rakovan – Matejov, Procházka (C), Vraštil, Cedidla – Čanturišvili, Conde, Janetzký, R. Hrubý, Y. Dramé – Fantiš.
Náhradníci: S. Dostál – Simerský, Fillo, Reiter, Jawo, J. Kolář, V. Vukadinović.
Trenér: Jan Jelínek

Rozhodčí: Berka – Vlček, Kříž; VAR: Petřík, AVAR: Batík.

FC FASTAV ZLÍN – NEJLEPŠÍ VÝCHOZÍ POZICE VE SKUPINĚ O ZÁCHRANU

Ševci mají před prvním zápasem nadstavbové části opačné starosti než jejich dnešní soupeř. Po základní části nejvyšší domácí soutěže skončili těsně za prostřední skupinou, konkrétně o šest bodů. Stále nad nimi však visí strašák případné baráže, jelikož na 14. místo mají náskok pouhých čtyř bodů. Stále tak nemají nic jisté a musejí do každého utkání nastoupit s maximální koncentrací, aby se co nejdříve zachránili ve FORTUNA:LIZE.

„Začátek nadstavby je důležitý. Je potřeba do ní dobře vstoupit. Víme, že to bude víc bojovné než fotbalové. Soupeři nebudou tak kvalitní jako například Slavia. Víme, že fotbal hrát umíme. Musíme plnit úkoly, které máme nastavené a věřit, že se zase vrátíme na vítěznou vlnu. Je potřeba abychom zabrali a neměli problémy,“ prohlásil pro klubový web Zlína obránce Dominik Simerský. Narážel tak na poslední čtyři ligová utkání, ve kterých svěřenci trenéra Jelínka vybojovali pouhé dva body za venkovní remízy v Českých Budějovicích a v Jablonci. Poslední dvě ligová utkání navíc Zlín prohrál (doma s Mladou Boleslaví 1:2 a na Slavii 0:3).

MFK KARVINÁ – POSLEDNÍ MÍSTO A TUHÝ BOJ O ZÁCHRANU

Slezané vstupují do nadstavbové části FORTUNA:LIGY v nejhorší možné pozici. Po základní části skončili poslední se ziskem pouhých 17 bodů za tři vítězství, osm remíz a hned devatenáct porážek. K tomu připočtěme čtvrtý nejhorší útok i obranu ligy (30 vstřelených branek a 52 inkasovaných). Malou nadějí zelenobílých pro dnešní utkání může být, že jejich dnešní soupeř ze Zlína inkasoval v základní části ještě o jednu branku více. To však nemění nic na tom, že na Ševce ztrácí 13 bodů, což se bude ve Skupině o záchranu velmi těžko dohánět. Ale jak je známo, míč je kulatý a tráva zelená.

Jak je již zmíněno výše, Karviná vyhrála v sezóně pouze tři duely. Dva z nich však v posledních pěti kolech základní části. Velkým překvapením bylo vítězství 3:1 v Ostravě. Poté přišla domácí remíza 1:1 s pražskými Bohemians, dvě porážky (na Slovácku 1:3 a v Liberci 1:2), ale v posledním kole karvinští na svém stadionu otočili vývoj utkání s Pardubicemi a zvítězili 3:2. Jednalo se o velmi důležité vítězství svěřenců Bohumila Pánika, jelikož právě Pardubice jsou nejbližším sousedem Slezanů. Karviná stáhla ztrátu na Východočechy na sedm bodů.

Vítám tu všechny milovníky fotbalu! O víkendu začíná nadstavbová část FORTUNA:LIGY. Ve skupině o udržení se utkají také Karviná a Zlín. Domácí, kteří jsou v tabulce poslední, potřebují zvítězit, aby vykřesali naději na záchranu v soutěži. To Fastav jde do této nadstavbové skupiny z nejvýhodnější výchozí pozice, stále však může skončit v baráži.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.