FORTUNA:LIGA - Základní část - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Plzeň - 21. dubna 2024   18:00

Slovácko
73' Daníček
1:1
(0:1)
Plzeň
41' Metsoko  (M. Vydra)

Fryšták – Holzer, Břečka, Hofmann, Blahút – Havlík, Daníček (C) – Kohút (87. Mihálik), P. Juroška (87. Siňavskij), Petržela (64. Kim) – Vecheta (75. Kvasina).
Kratochvíla, Kalabiška, Holásek, Ma. Novák.
Zaoral – Antoníček, Kotík
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
4631 diváků
Jedlička – Dweh, Paluska, M. Havel – Řezník (14. Hranáč), Traoré, Souaré (61. Cadu), Kalvach (C) (46. Červ), Mosquera – Metsoko (61. Kliment), M. Vydra (79. Šulc).
Tvrdoň – Hejda, Kopic, Jemelka, Chorý, Jirka.

SESTŘIH: Slovácko - Plzeň 1:1. Daníček vrátil domácí do první šestky

Slovácko remizovalo s Plzní 1:1. Ve druhém poločase měl velkou šanci Vecheta, který hlavičkoval těsně vedle branky. Z voleje střílel Hofmann a nastřelil Dweha, že. Dweh zahrál rukou potvrdilo až video, ke kterému byl zavolaný sudí Zaoral. Domácí hráči se snažili zvrátit vedení na svoji stranu, což se jim nepodařilo, konec zápasu byl otevřený na obě strany, kdy jak Plzeň se tlačila do zakončení, tak i Slovácko.
90+5'
90+5'
Modrobílí zahrávali rohový kop, který hosté odvrátili.
90+5'
Na druhou stranu jsou to domácí, kteří obléhají branku Plzně,.
90+4'
Odražený míč napálil Mosquera nad branku.
90+3'
Plzeň přitlačila Slovácko k jeho pokutovému území, domácí hráči situaci řešili odkopem do autu.
90+2'
Domácí hráči se sami připravili o šanci, špatnou přihrávkou.
90+1'
Mosquera centroval z levé strany, domácí obrana balon odhlavičkovala.
90'
Kliment dal přihrávku pod sebe na Červa, který mířil na zadní tyč a o kousek netrefil domácí branku.
89'
Červ měl na noze rozhodující gól
89'
Dlouhý aut Dweha musel odvracet hlavou Břečka, následný další centr směřoval na branku. orazítkoval břevno.
87'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko:
ze hřiště odchází Pavel Juroška, přichází Vlasij Siňavskij,
ze hřiště odchází Michal Kohút, přichází Ondřej Mihálik.
84'
Hosté svědomitě brání a podnikají rychlé protiútoky. Nyní po centru z levé strany opět hlavičkoval Šulc, jeho pokus šel těsně vedle.
82'
Po centru Mosquery přeskočil Šulc domácího Brečku, pokus šel nad branku.
80'
Teď se chvíli nehrálo, jelikož byl u lajny ošetřovaný Hofmann.
79'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Matěj Vydra, přichází Pavel Šulc.
78'
Hosté se dostali na polovinu Slovácka a po odraženém míči pálil Paluska nad branku.
77'
Kim přihrál míč do strany na Holzera, jehož centr srazil hostující hráč k brankáři Jedličkovi.
75'
ze hřiště odchází Filip Vecheta, přichází Marko Kvasina.
73'
Daníček srovnal z penalty, 1:1
73'
Slovácko právě vstřelilo branku!
VLASTIMIL DANIČEK bez problémů proměňuje pokutový kop, když si počkal na pohyb brankáře a míč poslal na opačnou stranu.
72'
Po zhlédnutí videa bude Slovácko kopat pokutový kop.
71'
Pozoor! Sudí je poslán k videu, mezitím co je Dweh ošetřovaný, pravděpodobně zahrál hostující hráč rukou.
70'
Hofmann trefil Dweha do ruky, penalta!
70'
Z voleje střílel na hranici vápna Hofmann, nastřelil míč do hlavy Dweha, který spadl na trávník.
69'
Kohút byl faulovaný na levé straně, Havlík nacentroval míč do vápna, ze kterého jej hosté dostali nadvakrát ven.
67'
Domácí celek měl šanci, ale Jedlička podržel svůj celek.
64'
ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Sung-pin Kim.
63'
Blahút prokázal jaký je bojovník, ztracený míč vybovjoval na brankové čáře, byl mírně postrčen, sudí penaltu nepískal, poté Vlastimil Daníček přerušil brejk Plzně, v dallším souboji byl faulován Lukášem Červem Břečka, jak hostující hráč, tak i domácí viděli žluté karty. Červenou kartu dostal trenér brankářu Luboš Přibyl.
61'
ze hřiště odchází Idjessi Metsoko, přichází Jan Kliment,
ze hřiště odchází Cheick Souaré, přichází Cadu.
59'
Slovácko zahrálo signal, Havlík našel ve vápně obloučkem Jurošku, který z voleje netrefil míč.
57'
Vecheta hlavou odmítl vyrovnání
57'
Tak teď bylo Slovácko nejblíže brance! Po centru z pravé strany se do míče položil Vecheta, diváci už zvedali ruce, ale balon nakonec šel těsně vedle.
56'
Samson Dweh viděl žlutou kartu za faul na domácího hráče u postranní čáry.
55'
Kohút dobře vybojoval míč na polovině Plzně, hned poslal kolmici na Jurošku, kterého si hostující obránce pohlídal.
54'
Havlík jej zahrál na přední tyč, kde se snažil balon přizvednout jeho spoluhráč, hosté se ubránilil poté ještě byl centr na zadní tyč, ale také z toho nice nebylo.
54'
Jan Paluska nabídla domácímu celku rohový kop.
52'
Kohút otočil hru na Petrželu, jenž kolmicí hledal zabíhajícího Blahúta, který zblízka nepřekonal vybíhajícího Jedličku.
49'
Domácí hráči více drží míč na svých kopačkách, ale nyní zbytečně jej odevzdali, když na přihrávku Břečky nikdo nereagoval.
48'
Stanislav Hofmann viděl žlutou kartu za faul na Mosqueru.
47'
Domácí hráči sice kombinovali na pravé straně, ale byli vyhnáni až na polovinu hřiště.
47'
Vydra fauloval Havlíka, sudí zapískal nedovolený zákrok hostujícímu hráči.
46'
ze hřiště odchází Lukáš Kalvach, přichází Lukáš Červ.
46'
Po prvním poločase Slovácko prohrává s Plzní 0:1, jedinou branku v první půli vstřelil Metsoko, který zužitkoval přihrávku Vydry, první poločas byl vyrovnaný, Slovácko ohrožovalo branku Plzně centry do pokutového území, ale všechny střely, které mířily na branku Jedličky byly zblokované. Hosté se prosadili z ojedinělé šance, další příležitost měl v nastaveném čase Dweh.
45+4'
45+4'
Po rohovém kopu hlavou mířil těsně vedle pravé tyče Dweh.
45+4'
Hosté šli do rychlého protiútoku, který ale nezakončili, budou akorát zahrávat rohový kop.
45+3'
Idjessi Metsoko byl potrestán žlutou kartou za faul na domácího obránce.
45+2'
Havlík čekal. až mu do strany naběhne Břečka, který poslal centr na zadní tyč, tu si pohlídal brankář Jedlička.
45+1'
Nákop od hráče Slovácka skončil u brankáře Jedličky, který v pohodě rozehrává do kraje.
44'
Slovácko na konci poločasu je na polovině Plzně, po vhazování se balon dostal do vápna, kde jej rezolutně hostující hráč odkopl.
41'
Metsoko poslal Viktorii do vedení, 0:1
41'
Plzeň právě vstřelila branku!
Hosté po brejku jdou do vedení. Vydra našel neobsazeného IDJESSIHO METSOKA, který obešel hráče Slovácka ve vápně a poté po lehké teči Daníčka překonal brankáře Fryštáka.
40'
Hostující obrana zahasila požár v pravou chvíli, odkopem na rohový kop. Havlíkův centr našel jen rukavice brankáře Jedličky.
38'
Hosté centr prodloužili na rohový kop, který kopal Havlík, na balon vyskakoval Daníček, ale ten byl pokrytý, následně domácí hráči měli balon na kopačkách, po sérii přihrávek se do něj opřel Holzer z osy hřiště, ale nastřelil jen středového hráče.
37'
Ibrahim Traore viděl žlutou kartu za faul na Petrželu, který se už rozbíhal ke zteči hostující branky.
36'
Modrobílí sice kombinovali na polovině Plzně, ale nákop Hofmanna, Juroška na hřišti nechytil.
35'
Slovácko vybojovalo autové vhazování díky nepřesnému odkopu brankáře Jedličky.
34'
Dlouhý míč až ze zadních řad Plzně skončil v pokutovém území u brankáře Fryštáka.
32'
Na polovině domácího celku byl faulovaný Hofmann, svěřenci trenéra Svědíka budou rozehrávat.
30'
Fryšták zblízka zastavil Vydru
30'
Nyní měla Plzeň příležitost ke skórování, když Blahút zpracoval míč ve vápně pro Vydru, jenž vyhrál souboj s Hofmannem, vybíhajícího Fryštáka již nepřekonal.
28'
Hosté zahrávali rohový kop z pravé strany, domácí se standardní situaci ubránili.
25'
Metsoko po souboji s Hofmannem neunesl dohrání od domácího hráče a odstrčil jej před zraky sudího Zaorala, který pouze hostujícímu hráči domluvil.
22'
Plzeň zahrávala zkrácený roh z levé strany, Kalvachova přihrávka do vápna byla v pokutovém území přizvednuta, balon proběhl celý m pokutovým území.
22'
Slovácko zahrávalo standardní situaci, po centru z pravé straně hlavičkoval na zadní tyči Břečka, balon chytá brankář Jedlička.
20'
Juroškovu svíci zpracoval Petržela a nahrál do šance Vechetovi, který se prosmýkl mezi dvě hráči Plzně, ale zakončit už nestačil.
18'
Nyní Slácko zahrávalo rohový kop Petrželou, který balon poslal na přední tyč, hostující hráč v pohodě jej odvrátil.
17'
Plzni to zatím dopředu moc nejde, více na svých kopačkách drží míč domácí hráči, utkání se hraje bez vyložené šance a střely na bránu.
16'
Po kombinaci na pravé straně si Daníček hodně předkopnul míč a ten skončil v zámezí, protože dobře pozičně zahrál Dweh.
14'
ze hřiště odchází Radim Řezník, přichází Robin Hranáč.
12'
Vypadá to, že Řezník dál nebude moci pokračovat, jelikož podstoupil další tvrdý střet s Jurouškou, po kterém se hlásí o střídání.
11'
Na centr Řezníka nabíhal v šestnáctce Metsoko, u míče byl dříve brankář Slovácka. Po rozehrání však skončil míč v zámezí.
9'
Domácí předvedli kombinaci ve středu hřiště na jeden dotek, ale zradila je fáze finální.
8'
Daníček dal centru do vápna až moc důrazu a míč skončil až v zámezí, rozehrávat bude od své branky Jedlička.
7'
Vecheta byl evidentně držen uprostřed hřiště Dwehem, sudí Zaoral na to nereagoval a nechal hru dále plynout.
6'
Kohút přihrál Blahútovi, ten si v pokutovém území narazil míč se spoluhráčem, ale ke střele se nedostal, hosté dobře jej dostoupili.
5'
Hra po ošetření pokračuje, Řezník se hlásí o vpuštění do hřiště.
4'
Hostující hráč si vyžádal ošetření od klubového lékaře.
3'
Po kontaktu Havlíka s Řezníkem zůstal ležet druhý jmenovaný na trávníku, hra pokračovala, Holzer dal před vápnem prudkou přihrávku Vechetovi, od něhož se balon odrazil.
2'
Problém u Řezníka, po dlouhém zranění se znovu zranil
2'
Po dvou centrech do šestnáctky už zase mají míč na svých kopačkách svěřenci Miroslava Koubka.
1'
Hosté se ujali rozehrán dnešního zápasu. Po rozehrání se míče zmocnili domácí borci a šli dopředu, centr od Jurošky obránci Plzně nadvakrát odvrátili.
1'
-3'
Trojice rozhodčích přivádí základní sestavy na hrací plochu. Slovácko bude hrát v bílých kompletech a Viktoria Plzeň zase v černých kompletech.

1.FC Slovácko: Fryšták – Holzer, Břečka, Hofmann, Blahút – Havlík, Daníček (C) – Kohút, P. Juroška, Petržela – Vecheta.
Náhradníci: Kratochvíla, Mihálik, Kim, Kalabiška, Holásek, Kvasina, Siňavskij, Novák.
Trenér: Martin Svědík

FC Viktoria Plzeň: Jedlička – Dweh, Paluska, M. Havel – Řezník, Traoré, Souaré, Kalvach (C), Mosquera – Metsoko, M. Vydra.
Náhradníci: Tvrdoň – Hejda, Hranáč, Červ, Kopic, Kliment, Jemelka, Chorý, Šulc, Cadu, Jirka.
Trenér: Miroslav Koubek

Rozhodčí: V. Zaoral – P. Antoníček, R. Kotík | VAR: D. Černý | AVAR: M. Podaný.
-20'
Trenéru Svědíkovi v dnešním zápase bude chybět Michal Kadlec, Reinberk, Cicilia, Trávník a Doski, jeho protějšek Miroslav Koubek nechává odpočívat opory jako jsou: Hejda, Kopic, Chorý, Šulc a další, dnes dostanou příležitost hráči, kteří tak často v základní sestavě vidět nejsou.
-35'
Jako první nastoupili na zelený trávník hráči Slovácka, za pět minut po nich jsou již na zeleném pažitu také fotbalisté Plzně.
-35'
Pokud hráči Slovácka chtějí skončit v šestce a nechtějí se ohlížet na výsledky z posledního kola, musejí ze dvou utkání vytěžit čtyři body, jelikož se Slovanem Liberec a Sigmou Olomouc mají horší vzájemný zápas.
Slovácko odehrálo s Plzní 39 zápasů, devětkrát vyhrálo, stejným počtem remizovalo, ostatní duely vyhráli Západočeši. Ovšem poslední tři zápasy modrobílí s Viktorkou neprohráli. Nejčastějším výsledkem zápasu byl stav 2:0, rozhodčí ukáží v průměru čtyři žluté karty v zápase.
FC Viktoria Plzeň

Čtvrtfinalista Konferenční ligy je v tabulce na třetím místě se 14 bodovým polštářem před čtvrtým Baníkem Ostrava. Hráči Plzně, kteří ještě hráli ve čtvrtek zápas s Fiorentinou a podlehli až v prodloužení, budou mít tento těžký duel v nohách a dá se předpokládat, že trenér Koubek využije široký kádr, protože příští týden čeká Plzeň pohárové utkání MOL Cupu. Na marodce zůstávají jen dlouhodobě zranění Durosinmi, Valenta a nově Sýkora. Ještě před odletem do Florencie, Plzeň přehrála druhou Slavii Praha 1:0, brankou Šulce pět minut před koncem.
1. FC Slovácko

Slovácko je na šesté pozici v tabulce, když získalo 39 bodů, bohužel svěřenci trenéra Svědíka zažívají hodně nepovedenou jarní část sezony, když v ní získali jen čtyři body, které získali na půdě soupeřů, dokázali vyhrát v Karviné a remizovat v Teplicích, na výhru před domácím publikem stále čekají, navíc na začátku tohoto týdne ohlásil předčasné ukončení kontraktu Martin Svědík, který dokončí tuto sezonu a následně se cesty úspěšného kouče a Slovácka rozejdou. Poslední dva zápasy Slovácko vyšlo naprázdno, po výprasku v Liberci bylo vidět v duelu s Hradcem zlepšení v obranné fázi mužstva, ale rozhodla jedna chyba, když zadáci nepokryli v pokutovém území po standardní situaci Harazima, který překonal hlavou Fryštáka. Modrobílí měli ze začátku platonický tlak, ale v průběhu zápasu si nevypracovali tutovou příležitost a odjelo z Hradce bez bodu.
Dobrý večer z Uherského Hradiště, vítám vás u sledování 29. kola FORTUNA:LIGY. V posledním domácím zápase v základní části přivítají fotbalisté 1. FC Slovácka třetí celek nejvyšší soutěže FC Viktoria Plzeň.