Konferenční liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fenerbahce : Nordsjaelland - 21. září 2023   18:45

Fenerbahce
Fenerbahce
24' Crespo (Fred) • 30' Batshuayi (Fred) • 47' Aziz (Yandaş)
3:1
(2:0)
Nordsjaelland
55' Villadsen  (Tverskov)
Fenerbahce
Livaković – Osayi-Samuel, Aziz, Djiku, Oosterwolde – Yandaş (C) (68. Yüksek), Crespo, Fred (77. Szymański) – King (88. Tadić), Batshuayi (68. Nayir), Kent (68. Kahveci).
Akyüz, Eğribayat – Džeko, Becão, Zajc.
Gergő Bogár – Theodoros Georgiou, Balázs Szalai(HUN)
Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu, Istanbul
A. Hansen – Villadsen (68. Barslund), K. Hansen (C), Nagalo (68. Jensen-Abbew), Frese – Diomande, Tverskov, Dorgeles (46. Svensson) – Osman (46. Rasmussen), Ingvartsen, Schjelderup (86. Sertdemir).
Eriksson – Hey, Marxen, Ascone, M. Hansen, Nygren.

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:1. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 18:10.
Tímto vám děkuji za sledování textového přenosu a přeji pěkný zbytek večera.
Z týmu Tigrene bychom určitě měli zmínit výkon Tverskova, který dělal vše co mohl, jeho tým však nedovedl k žádnému bodu i přes asistenci na jediný gól.
V obou poločasech byly k vidění dva góly, které zajistily výhru Fenerbahce 3:1. Hlavním faktorem výhry domácích byl jednoznačně brazilský reprezenant Fred, který připravil gól jak Crespovi tak Batshuayiovi a byl celý zápas na hřišti nejpilnější.
Právě nám skončil historicky první vzájemný duel Fenerbahce s Nordsjaellandem, ve kterém byli úspěšnější favorizovaní Turci. V druhém poločase se za svůj výkon ale nemuseli stydět ani hráči hostujícího celku, kteří Fenerbahce přetlačili třeba v držení míče.
90+3'
90+3'
Taky Nordsjaelland chtěl ještě skórovat, jejich zajímavý protiútok dva na jednoho ale zastavil Aziz.
90+2'
Fenerbahce ještě vypadalo nebezpečně, když si jeho hráči přihrávali na hranici vápna. Z těchto přihrávek ale byla jen laciná střela, která zamířila mimo bránu.
90+1'
Fanoušci Fenerbahce jsou jistě šťastni, že Kartal dovedl své svěřence k první výhře ve skupinové fázi Konferenční ligy. Před pár sekundami totiž vyvolávali i jeho jméno.
89'
Třetí žlutou kartu hostů obdržel Daniel Svensson za faul na Crespa.
88'
Na hřiště se na pár minut podívá také bývalá hvězda nizozemského Ajaxu. Dušan Tadić totiž nahrazuje Joshua Kinga.
86'
Poslední možné střídání využil trenér hostů Torup v 86.minutě. Ze hřiště stáhnul Andrease Schjelderupa, místo kterého poslal na hrací plochu Sertdemira.
85'
Z pravé strany hřiště přišel centr od Barslanda. Jeho vysoký nákop ale v brankovišti zlikvidoval Djiku.
Kdyby Szymanski překonal brankáře hostů, trefil by se v letošní sezóně EKL již po čtvrté. Vzhledem k nevyužité šanci tak stále zůstává na bilanci 3+3, kterou posbíral v kvalifikačních kolech.
82'
Szymanski se chvíli po vystřídání dostal do obrovské šance! Jeho střela z hranice velkého brankoviště vypadala slibně, ale skvělý Hansen v bráně nedovolil polskmu záložníkovi skórovat.
80'
Rasmussen vyslal po přihrávce Barslunda parádní střelu na Levakoviće a vypadalo, že by mohl svému týmu dát ještě naději. Jeho pokus ale zlikvidoval chorvatský brankář.
77'
Trenér domácích provedl další střídání. Hřiště opustil jednoznačně nejlepší hráč utkaní Fred, jehož nahradil polský reprezentant Szymanski.
77'
Skvělý míč teď posílal dopředu K.Hansen, jeho spoluhráč kterého hledal však stál v ofsajdu.
75'
Hostům se nedaří obrat soupeře o míč a budou tak mít velice těžké něco s výsledkem udělat. Vypadá to tedy, že si Nordsjaelland v prvním zápase ve skupinových fázích evropských pohárů po 10 letech neodveze ani bod.
73'
Fenerbahce se už pochopitelně nikam nežene a svěřenci Kartala si tak víceméně v klidu přihrávájí a čekají na chybu hostů.
68'
Trenéři obou týmu se rozhodli pro vícenásobné střídání. Hostující tým na hřišti posílí Jensen-Abbew a Barslund, kteří nahradili Nagala a střelce gólu Villadsena. Na domácí straně potom hřiště opouští kapitán Yandas, Ryan Kent a taktéž střelec gólu Michy Batshuayi. Tyto tři hráče nahradili Yuksek, Nayir a Kahveci.
66'
Místo gólu přidal Fred k asistencím žlutou kartu. Po verdiktu rozhodčího, který se mu nelíbil obdržel varování za argumentaci.
65'
Po několika špatných přihrávkách se do šance ale dostal Fred, který mohl přidat ke dvěma asistencím ještě gól, jeho střelu ale zblokovali hosté a byl z toho tak opět jen roh.
64'
Tak jak domácí v první půli využívali chyb Nordsjaellandu, úplně stejně se nyní do šancí dostávají hosté. Fenerbahce jakoby někdo vyměnil.
62'
Kent si vytvořil zajímavou šanci. Jeho střela směřovala přímo na bránu soupeře, K.Hansen ale dostal skvělým obranným zákrokem míč za čáru a nabídl hostům pouze roh.
58'
Vypadá to, jakoby do druhého poločasu nastoupili v červených dresech úplně odlišní hráči. Hosté z Dánska jsou totiž v posledních pár minutách aktivnější, než jejich soupeř. Tygři si navíc začínají tvořit více a více šancí, které alespoň trochu ohrožují bránu domácích.
55'
Nordsjaelland přece jen skóruje! Po sérii přihrávek na hranici vápna to na sebe vzal OLIVER VILLADSEN, který proběhl až k chorvatskému gólmanovi, se kterým si poradil a snížil tak na rozdíl dvou branek. Asistence: Jeppe Tverskov
53'
Už od první minuty se fanoušci Fenerbahce ukazují ve skvělém světle a výbornou atmosférou ženou své oblíbence za prvními třemi body do tabulky Skupiny H.
52'
Hosté by určitě rádi změnili skóre, teď se o to pokoušel Ingvartsen se Schjelderupem, kteří se společně dostali do vápna. Talent s číslem 8 kličkoval tak dlouho, až ho o balón obrali soupeřovi stopeři.
47'
Fenerbahce se po rohovém kopu ujímá už krásného tří brankového náskoku! Skvělý roh zahrál Yandas a jeho míč se dostal až na střed vápna k SERDARU AZIZOVI, který se tak zapisuje do listiny střelců.
46'
Hosté oživili svou sestavu střídáním! Hřiště opustil žlutou kartou bdařený Osman a s ním společně Dorgeles. Na hřišti je pak nahradili Rasmussen se Svenssonem.
46'
Z hráčů Nordsjaellandu postupně opadávala nervozita a začaly se jim také dařit rozehrávky a různé úniky. Z žádného úniku gól sice nepadl, nelze však popírat, že tygři z Farumu byli nebezpeční. Ke konci poločasu se ze zápasu stala spíše padaná a po soubojích ležel každou chvílí někdo z hráčů na zemi. V této fázi poločasu obrželi hosté také dvě žluté karty, nejprve to byl Osman, který se po šanci Ingvartsena dopustil přestupku v brankovišti soupeře a následně Diomande, jenž si neodpustil faul u postranní čáry.
První poločas nám skončil a my si jej můžeme trochu shrnout. Této části hry jednoznačně vládli domácí, kteří také vstřelili dva góly po skvělých balónech Freda. Co se však držení míče týče, nebylo to tak jednoznačné, tuto statistiku totiž vyhráli fotbalisté z Istanbulu v poměru 52% ku 48%.
45+2'
43'
Druhou žlutou kartu hostí obržel Diomande, který u postranní čáry fauloval Oosterwoldea.
39'
Žlutou kartu právě obdržel útočník hostů Osman, který ve vápně soupeře zfauloval jednoho z obránců, čímž si tuto varovnou kartu vysloužil.
39'
Do velké šance se nyní dostali hráči hostujícího celku, když Ingvartsen doběhl ztracený míč a vyslal na rodáka ze Zadaru Livakoviće prudkou ránu.
36'
Osman byl Oosterwoldem poslán na zem, na níž pak chvíli zůstal ležet. Hlavní rozhodčí Bogár to však jako ful neviděl.
35'
Zajímavě vypadající centr teď poslal do vápna kapitán domácích Yandas, když chtěl najít Batshuayie. Na poslední chvíli si ale pro míč vyskočil A.Hansen.
33'
Zatím v tomto zápase určuje podle předpokladů tempo domácí Fenerbahce. Do šance se opět dostal Oosterwolde, jehož centr ale zblokoval K.Hansen a domácí se tak ujali rohu, ze kterého ale víc nevytěžili.
30'
Fenerbahce se ujímá dvoubrankového vedení! Po skvěle vybojovaném míči a přihrávce brazilského středopolaře Freda usměrnil MICHY BATSHUAYI balón přesně tak, aby ho Hansen nechytil.
29'
Tohle mohl být nádherný gól! Schjelderup vypálil z hranice vápna volejem, jeho pokus ale zblokoval Fred.
28'
Nordsjaelland by chtěl ihned odpovědět. Jde vidět, že z hostů opadla počáteční nervozita a ihned si vytvořili zajímavé šance, ze kterých bude nakonec „jen“ roh.
24'
Fenerbahce dostalo příležitost přímého kopu, kterou využili skvěle! Fred poslal balón na přední tyč, kde již byl připravený MIGUEL CRESPO a hlavičkou usměrnil míč za záda Hansena. Asistence: Fred
21'
Hosté se po dlouhé době dokázali dostat až k vápnu soupeře, když po lajně potáhl míč kmenový hráč Benficy, Andreas Schjelderup. Z jeho průniku ale byl pouze roh, který ani neohrozil bránu Livakoviće.
18'
Hráči Nordsjaellandu se skoro nemohou dostat z vlastní poloviny, i když mají míč na kopačkách. Když už se však tento zázrak povede, domácí ihned potenciální akci soupeře utnou.
16'
Oosterwalde znovu posílal míč do vápna přímo na Batshuayie, těsně před jeho kopačkou ale akci zlikvidoval Hansen.
13'
Hvězdný tým z Istanbulu zatím skvěle napadá, což ústí ve velmi rychlé a riskantní rozehrávky od Nordsjaellandu, mnoho z nich tak skončí i na kopačkách favorita.
11'
Osman se snažil protlačit kupředu a vytvořit šanci pro hostující celek, zastavil ho ale Oosterwolde a tak si červení zkusili alespoň roh.
8'
Schjelderup si na středu hřiště obhodil balónem pár hráčů a jeho tým z toho tak mohl těžit, že by se to povedlo se však říct nedá.
6'
Oostrewolde posílal centr do vápna, kde číhal vysoký Batshuayi. Hlavička belgického forvarda ale minula bránu.
4'
Domácí tým aktivně napadá a to Nordsjeallandu dělá problémy. Fenerbahce totiž získalo roh po tlaku na gólmana hostí.
3'
Ve středu hřiště teď sváděli souboje hráči obou celků, nakonec byl jeden z červených faulován Fredem.
2'
Ihned od úvodu utkání slyšíme fanoušky Fenerbahce, kteří dnes určitě vytvoří skvělou atmosféru.
1'
Zápas sotva začal a domácí se ihned dostali do šance! Střela Yandase ale skončila těsně vedle brány.
1'
Domácí hráči se přivítali se svými fanoušky a následně se všichni seřadili kolem kruhu, aby uctili minutu ticha Maroku a Líbiji, které zasáhlo zemětřesení.
Vítáme vás u tohoto přenosu. Hráči již za chvíli opustí šatní prostory a vstoupí na hřiště. Domácí se dnes představí ve žluto-modro bílých dresech, zatímco dánští Tigrene vyběhnou na hřiště v červené!

Fenerbahce Istanbul: Livaković – Osayi-Samuel, Aziz, Djiku, Oosterwolde – Yandaş (C), Crespo, Fred – King, Batshuayi, Kent.
Náhradníci: Akyüz, Eğribayat – Džeko, Kahveci, Nayir, Becão, Szymański, Tadić, Yüksek, Zajc, Aydin, Karayazi.
Trenér: Ismail Kartal

FC Nordsjaelland: A. Hansen – Villadsen, K. Hansen (C), Nagalo, Frese – Diomande, Tverskov, Dorgeles – Osman, Ingvartsen, Schjelderup.
Náhradníci: Eriksson – Hey, Svensson, Jensen-Abbew, Barslund, Marxen, Sertdemir, Ascone, Rasmussen, M. Hansen, Nygren, Harder.
Trenér: Johannes Torup

Rozhodčí: Gergő Bogár – Theodoros Georgiou, Balázs Szalai(HUN).
FC NORDSJÆLLAND

Hosté to naopak budou mít v tomto zápase velmi těžké, přece jen z Dánska do Turecka to není žádná krátká cesta. I přes solidní formu a po 8 kolech třetí místo se 17 body se budou Tigrene snažit o překvapení. Ve srovnání kádrů je na tom však rozhodně lépe domácí celek. Kádr Nordsjællandu neobsahuje žádné jméno či velkou hvězdu, možná až na Andrease Schjelderupa, jenž se vrátil z Benficy na hostování. Za zmínku ale stojí také dánský forvard Marcus Ingvartsen, který v sedmi utkáních rozvlnil síť soupeře celkem čtyřikrát a je tak aktuálně nejlepším střelcem svého týmu.
FENERBAHCE SK

Domácí určitě za výhrou povedou fanoušci, kteří v celém Turecku umí vytvořit skvělou atmosféru. Do dnešního dne odehráli hráči v barvách istanbulského klubu 4 utkání v lize, ze kterých si odnesli plný počet bodů a jsou tak na čele ligové tabulky se 12 body. Fenerbahce navíc prošlo kvalifikací bez jediného zaváhání a taky s neuvěřitelným skórem 21:2 a tak určitě není divu, že jsou favority zápasu. Za úspěchy v EKL povedou Fenerbahce také zvučné posily jako třeba Dušan Tadić, Dominik Livaković nebo Fred.
V rámci 1.kola skupinové fáze Evropské konferenční ligy zavítá do tureckého Istanbulu, po 10 letech evropské poháry hrající, Nordsjælland. Tam se svěřenci Johannese Torupa utkají s proslulým Fenerbahce vůbec poprvé v historii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.