Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Moldavsko - 12. listopadu 2021   18:30

Švýcarsko
Švýcarsko
66' Amdouni  • 76' Husic  • 86' Rieder
3:0
(0:0)
Moldavsko
Moldavsko
Švýcarsko
Saipi – Adrian, Vouilloz, Husic, Kronig (89. Schüpbach) – Jankewitz (66. Krasniqi), Sohm (C) (46. Bares), Rieder – Amdouni (83. Mambimbi) – Ndoye, Stojilković (66. Lungoyi)
Hammel – Müller, Lungoyi, Mambimbi, Bares, Schüpbach, Krasniqi, Antunes
Lardot – Monteny, Di Vincenzo (všichni Belgie)
Stockhorn Arena, Thun
Moldavsko
Agachi (C) – Stefan, Dumbravanu, Ieseanu (83. Danilov) – Osipov, Moțpan (78. Blănuță), Dolghi (67. Lisu), Gaiu (78. Brinzaniuc) – Cojocari, Pușcaș (67. Clescenco) – Postolachi

To by bylo z mé strany všechno. Já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek pátečního dne a u dalšího fotbalového přenosu zase někdy na počtenou.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 5:2. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 11:9.
Je dobojováno. Domácí tým si z tohoto utkání přece jenom odnese všechny tři body. Jejich soupeř z Moldavska se držel 66 minut, kdy se poprvé prosadil domácí Zeki Amdouni. Švýcarsko poté během dvaceti minut přidalo další dvě branky a tím tedy zlomilo odpor statečného týmu z Moldavska. Švýcaři tedy vyhráli s přehledem 3:0 a i nadále se můžou slunit na prvním místě ve skupině.
90+5'
90+4'
Dan Ndoye se přece jenom ještě dostal do střeleckého zakončení, které bylo nepřesné. Agachi v brance Moldavska nemusel zasahovat.
90+3'
Domácí tým rozehrával přímý kop, ale tentokrát nebyl tak úspěšný jako ty předchozí. Moldavsko odkoplo míč do bezpečí.
90+1'
Rozhodčí nastavil ve druhém poločase čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Moldavsko se dostalo ke standardní situaci, ale ta byla rozehrána naprosto příšerně. Švýcarský tým se bez problémů ubránil.
89'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Jan Kronig, přichází Pascal Schüpbach.
88'
Konec utkání je za dveřmi a oba týmy začaly poměrně více faulovat. Je až s podivem, že jsme se v tomto utkání dočkali pouze tří žlutých karet.
86'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Je definitivně rozhodnuto. FABIAN RIEDER se konečně v tomto utkání dočkal a i on se zapsal do listiny střelců. Na jeho inviduální akci neměla nárok obrana soupeře a i jejich brankář Agachi. Švýcarsko vede už o tři branky – 3:0.
85'
Vladislav Blănuță se provinil proti fotbalové etiketě a rozhodčí neváhal odpískat faul. Tohle bude další standardní situace pro švýcarský tým.
83'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Zeki Amdouni, přichází Felix Mambimbi.
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Dinis Ieseanu, přichází Ion Danilov.
82'
Domácí tým režíruje poslední minuty tohoto utkání. Moldavané běhají bez míče a snaží se napadat. Jenže neúspěšně.
80'
Vladislav Blănuță se po příchodu na hrací plochu dostal hned do střelecké příležitosti. Domácí brankář si připsal vůbec první zákrok v zápase.
78'
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Nichita Moțpan, přichází Vladislav Blănuță.
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Valeriu Gaiu, přichází Gheorghe Brinzaniuc.
77'
Moldavsko chtělo rychle odpovědět, ale nakonec z toho bude jenom rohový kop. Uvidíme, co hostující tým vymyslí na útočné polovině.
76'
Tak už je to o dvě branky. Další standardní situace znamená další gól v moldavské brance. ANEL HUSIC si skvěle dostal k míči a nechytatelně dostal míč do branky. Domácí tým odskakuje a zároveň si jistí vedení – 2:0.
75'
Žlutou kartu dostává Valeriu Gaiu (Moldavsko).
75'
Pokud nepočítáme nastavení, tak nám do konce utkání zbývá patnáct minut. Švýcaři se sice dostali do vedení, ale ještě není rozhodnuto.
72'
Žlutou kartu dostává Gabriel Bares (Švýcarsko).
70'
Amdouni zbytečně dohrál hostujícího brankáře a hra byla přerušena. Rozhodčí odpískal útočný faul v moldavském vápnu.
69'
Domácí tým jako by ožil. Úvodní branka v zápase jim zřejmě pomohla a tlačí se za další. Moldavsko se opět dostává pod tlak.
68'
Žlutou kartu dostává Zeki Amdouni (Švýcarsko).
67'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Dolghi, přichází Lisu.
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Pușcaș, přichází Clescenco.
66'
Tak jsme se konečně dočkali úvodní branky. Domácí tým rozehrával standardní situaci, která skončila u ZEKI AMDOUNIHO, který posléze dostal míč za záda moldavského brankáře. Švýcaři se tedy ujímá vedení – 1:0.
66'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Filip Stojilković, přichází Christophe Lungoyi.
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Alexandre Jankewitz, přichází Bledian Krasniqi.
65'
Tempo utkání se v tuto chvíli uklidnilo. Domácí tým je sice stále na míči, ale už se nikde závratně netlačí. Uvidíme, co tento tým má v plánu.
61'
Domácí Stojilković dnes nehraje úplně povedené utkání. Další jeho inviduální akce skončila předčasně. Moldavané se ubránili a můžou se pokusit o rychlý kontr.
60'
Hodina tohoto utkání je minulostí. Švýcarsko se i nadále snaží o vstřelení branky, ale proti je zatím skvělá moldavská obrana v čele s Agachim, který je v brance bezchybný.
56'
S pokusy na branku se ve druhém poločase roztrhnul pytel. Jenže Dan Ndoye nezměnil stav tohoto utkání. Do statistik si píšeme další nepřesnou střelu.
55'
Stoper Daniel Dumbravanu se do přímém kopu dostal ke střele, ale ani tento pokus neskončil v prostoru branky. V Thunu hrajeme i nadále bez branek.
54'
Fabian Rieder měl na svědomí další švýcarskou střelu, která skončila vysoko nad brankou. Následovat bude další odkop od branky.
53'
Začátek druhého poločasu se odehrává ve stejném trendu jako první poločas. Švýcarsko je na míči a kombinuje na útočné polovině hřiště.
50'
Dan Ndoye se dostal k odraženému míči, ale jeho následné střele chyběly potřebné parametry. Agachi bude odkopávat od své branky.
49'
K exekuci přímého kopu se postavil Fabian Rieder, který skvěle obstřelil moldavskou zeď a donutil jejich brankáře k dalšímu úspěšnému zákroku.
48'
Dan Pușcaș se před vlastním pokutovým územím dopustil nedovoleného zákroku. Švýcarsko bude rozehrávat standardní situaci.
47'
Zeki Amdouni se prokličkoval do zakončení, které ale bylo zablokované. Skvělá práce hostující obrany, Agachi nemusí v tuto chvíli zasahovat.
46'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Simon Sohm, přichází Gabriel Bares.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
Je za námi úvodní poločas tohoto utkání mezi Švýcarskem a Moldavskem. V Thunu jsme se v tomto dějství branky nedočkali. Domácí tým je sice dost aktivní, ale svou snahu nedokáže přetavit v nějakou branku. Moldavský tým se spoléhá na rychlé brejky, ale těch bylo v prvním poločase po málu.
45+3'
45+2'
Postalachi se sice prodral k míči, ale pouze za cenu útočného faulu. Rozhodčí přerušuje jeho akci a ukazuje proti jeho brance.
45+1'
Už jsme se dostali do nastaveného času. Je zřejmé, že se v tomto poločase nedočkáme branky, a tak si budeme muset počkat na druhé dějství.
45'
Rozhodčí se rozhodnul v tomto poločase nastavit dvě minuty nad rámec základní hrací doby prvního poločasu.
43'
Zatím je to hostující brankář, který může být považován za muže zápasu. Filip Stojilković se ocitnul v zajímavé příležitosti, ale nakonec si vylámal zuby na Agachim.
42'
K exekuci přímého kopu se postavil Fabian Rieder, který dnes rozehrává většinou těchto příležitostí. Jenže v tuto chvíli to bylo opět nepřesné.
41'
Další faul moldavského týmu. Tentokrát se provinil hostující Osipov. Domácí tým bude rozehrávat další standardní situaci.
40'
Dan Pușcaș se může zlobit, ale podle opakovaných záběrů se dopustil nedovoleného zákroku. Parádní práce od rozhodčího, který jeho faul odpískal.
38'
Nakonec z toho byl i druhý roh v pořadí, ale stejně se před brankou Moldavska nic zásadního neudálo.
37'
Švýcarský tým bude rozehrávat další rohový kop v tomto zápase. Uvidíme, co z něj dokáži vytěžit.
36'
Obrovský tlak domácího týmu na moldavskou branku. Hostující tým je nastěhován před vlastním vápnem a zatím pozorně brání.
35'
První poločas se nám pomalu, ale jistě blíží do svého závěru. Dočkáme se ještě v tomto dějství první branky nebo si budeme muset počkat na druhý poločas? To se dozvíme v následujících deseti minutách.
33'
Rozhodčí sice ponechal dokončit akci švýcarského týmu, ale nakonec stejně odpískal ofsajd. Moldavská obrana nachytala Zekiho Amdouniho na nedbalkách.
31'
První střelecký pokus moldavského týmu si připsal Mihai Dolghi. Bohužel pro jeho tým, tak neohrozil branku svého dnešního soupeře.
30'
První třetina utkání za námi a my stále čekáme na vyloženou příležitost na jedné či druhé straně. Dnešní zápas je zatím dost za očekáváním.
27'
Moldavský tým se vydal na rychlý protiútok, který nakonec přerušil hvizd rozhodčího. Hosté ale nemusí zoufat, jelikož budou rozehrávat standardní situaci po faulu Dana Ndoyeho.
25'
Hostující brankář se opět vyznamenal proti střele, kterou na něj vyslal opět Fabian Rieder. Právě Rieder je zatím nejaktivnějším hráčem svého týmu.
24'
Dostáváme se do druhé poloviny prvního poločasu. Domácí Švýcarsko i nadále hraje s outsiderem z Moldavska na svém stadionu bez branek.
20'
Už se zdálo, že by Simon Sohm mohl ohrozit moldavskou branku, ale nakonec jeho střela míří vysoko nad branku.
18'
Tentokrát jsme byli svědky nedovoleného zákroku na hostující straně. Proti fotbalovým pravidlům se provinil hostující Serafim Cojocari.
17'
Fabian Rieder vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře. Julian-Sebastian Agachi má na svém kontě první úspěšný zákrok v tomto utkání.
16'
Nichita Moțpan vybojoval pro svůj tým výhodu standardní situace. Švýcaři se musí vrátit na vlastní polovinu a ubránit tuto možnost svého soupeře.
15'
Série rohových kopů nic zásadního pro hostující branku nepřinesla. Po úvodních patnácti minutách pokračujeme za nerozhodného stavu.
14'
Dan Ndoye se dostal ke střeleckému zakončení, které na poslední chvíli bylo zablokováno do zámezí. Švýcaři budou rozehrávat rohový kop.
9'
Virgiliu Postolachi vybojoval pro svůj tým výhodu standardní situace. Anel Husic může být rád, že za svůj nedovolený zákrok neviděl žlutou kartu.
7'
Další rohový kop pro švýcarský tým, ale ani ten nebyl využitý podle jejich představ. Moldavsko se ubránilo odkopem míče na polovinu hřiště.
6'
V hlavní roli opět domácí Rieder, který se tentokrát zapsal do tohoto zápasu jako faulující hráč. Rozhodčí k němu přibíhá a domlouvá mu.
5'
Fabian Rieder si nepohlídal své postavení na útočné polovině a asistent rozhodčího musel odmávat ofsajd. Míč se na malou chvíli stěhuje na kopačky Moldavska.
4'
První rohový kop pro domácí tým, ale ten byl rozehrán velmi nepřesně. Hostující obrana se dokázala ubránit.
3'
Švýcarský tým zamknul svého soupeře na vlastní polovině a kombinuje. Je jenom otázka času, kdy příjde první šance pro tento tým.
2'
Utkání před malou chvíli začalo. Domácí tým je podle bookmakerů favoritem tohoto utkání, takže můžeme čekat hru na jednu branku.
1'

Švýcarsko: Saipi – Adrian, Vouilloz, Husic, Kronig – Jankewitz, Sohm (C), Rieder – Amdouni – Ndoye, Stojilković
Náhradníci: Hammel – Müller, Lungoyi, Mambimbi, Bares, Schüpbach, Krasniqi, Antunes

Moldavsko: Agachi (C) – Stefan, Dumbravanu, Ieseanu – Osipov, Moțpan, Dolghi, Gaiu – Cojocari, Pușcaș – Postolachi
Náhradníci: Smalenea – Brinzaniuc, Lisu, Clescenco, Danilov, Namolovan, Danu, Pleşco, Blănuță

Rozhodčí: Lardot – Monteny, Di Vincenzo (všichni Belgie).
Vzájemné zápasy
1. září 2009 | Moldavsko – Švýcarsko 1:3
Moldavsko
Na druhé straně barikády bude moldavský celek, který se nemusí stydět za dosavadní průběh kvalifikace. Moldavsko sice na začátku zaváhalo, kdy ze tří zápasů dokázalo nasbírat pouze jediný bod. Ovšem poslední dva zápasy už byly z jiné kategorie. Tento tým je před pátečním utkáním na třetím místě se ziskem sedmi bodů. Na druhou stranu musíme připomenout, že Moldavsko má odehráno už pět zápasů. Druhé Nizozemsko má za sebou teprve tři zápasy, Švýcaři čtyři.

Švýcarsko
Domácí tým vstoupil do kvalifikace tou pravou nohou a sluní se na prvním místě se ziskem deseti bodů z dvanácti možných. Jediné bodové zaváhání přišlo v zápase s Nizozemskem, kde Švýcaři remizovali v poměrně divokém zápase 2:2. Postrachem moldavské obrany budou v pátek určitě Mohamed Amdouni, který se v letošní edici kvalifikace trefil už třikrát.

12. října 2021 | Bulharsko – Švýcarsko 0:1
8. října 2021 | Švýcarsko – Nizozemsko 2:2
7. září 2021 | Gibraltar – Švýcarsko 0:4
3. září 2021 | Švýcarsko – Gibraltar 4:0
30. května 2021 | Švýcarsko – Irsko 2:0
Hezký páteční večer, kvalifikace na ME do 21 let je v plném proudu a my u toho nemůžeme chybět. V tomto on-line textovém přenose se podíváme na zápas mezi Švýcarskem a Moldavskem. Tímto zápasem vás provede Radim Polák, který přeje příjemnou zábavu u jeho sledování.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.