Kvalifikace mistrovství světa - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Česko : Německo - 19. září 2017   17:58

Česko
Česko
0:1
(0:0)
Německo
Německo
51' Bartoňová (vl.)
Česko
Votíková – Vyštejnová, Bertholdová, J. Sedláčková, Bartoňová – Svitková, Krejčiříková – Divišová (65. Cahynová), Nepokojová (78. Szewieczková) – Kožárová (87. Chlastáková), Voňková. Trenér: Karel Rada.
Huerta De Azaová – Puente Pinová, Castilla Mesaová (všechny Španělsko); čtvrtá rozhodčí: Špindlerová (ČR); delegát: Ovedie Skogvangová (Norsko); technický delegát: Albino (Portugalsko)
Městský stadion, Masarykova 780/228, Ústí nad Labem-Bukov, Česká republika
588 diváků
Německo
Benkarthová – Maierová, Hendrichová, Peterová, Simonová – Laudehrová (61. Blässeová), Marozsanová, Demannová, Däbritzová (70. Dallmannová) – Huthová (90+3. Islackerová), Kemmeová. Trenér: Jones Steffi.

Česká republika držela s Německem dlouho krok a co se skóre týče, sehrála s olympijskými vítězkami téměř vyrovnanou bitvu. Německo zvítězilo díky nešťastnému vlastnímu gólu Evy Bartoňové, která po závěrečném hvizdu neskrývala zklamání a pocit viny.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml.
Statistiky utkání:

Branka:
51. Bartoňová vlastní.
ŽK: 17. Krejčíříková, 61. J. Sedláčková, 73. Kožárová – 90+2. Huthová.
Střely na branku: 1:6 (0:4).
Střely mimo branku: 0:5 (0:4).
Rohové kopy: 1:8 (1:4).
Ofsajdy: 1:9 (0:3).
Fauly: 15:10 (10:4).
90+4'
Konec zápasu po nastavení tří minut a dvaceti šesti sekund.
90+3'
Poslední střídání Německa. Odchází hříšnice Svenja Huth, kterou střídá Mandy Islacker.
90+2'
Za zdržování hry si o žlutou kartu doslova řekla Svenja Huthová (GER), která odnesla v rukou míč, aby domácí hráčky nemohly rychle rozehrát.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastaví tři minuty.
90+1'
Mohlo být vyrovnáno! Lucie Voňková selhala osamocená z velkého vápna, trefila gólmanku Německa.
90'
Češky se nevzdávají a snaží se ze všech sil o vyrovnání.
87'
Poslední střídání domácích. Aktivní Terezu Kožárovou nahradí Jitka Chlastáková.
85'
Anna Blässeová zastavila v souboji Terezu Kožárovou. Pískot diváků a vztek druhé jmenované hlavní rozhodčí nepřesvědčil, její píšťalka zůstala němá.
82'
Obrovská šance České republiky! Petra Vyštejnová vybídla ke skórování Terezu Kožárovou, Laura Benkarthová však vyškrábla míč na roh.
Dnešní utkání sleduje 588 diváků.
79'
Rohový kop hostů z pravé strany zahraje Dzsenifer Marozsanová.
78'
Druhé střídání České republiky. Utkání končí pro Pavlínu Nepokojovou, příležitost dostane Tereza Szewieczková.
76'
Z dlouhé kombinace Němek nic nevzniklo.
73'
Žlutou kartu za faul ve středovém kruhu inkasovala Tereza Kožárová (CZE).
71'
Z levé strany střílela Tereza Kožárová mimo, případný gól by stejně ale kvůli ofsajdu Češek neplatil.
70'
Druhé střídání Německa. Ze hřiště odchází Sara Däbritzová, naopak přichází Linda Dallmannová.
70'
Leonie Maierová nalezla Dzsenifer Marozsanová, která vsítila gól. Branka není naštěstí pro Češky uznána pro ofsajd.
69'
Carolin Simonová z velké šance nevyzrála na Barboru Votíkovou.
68'
Tereza Krejčiříková zastihla přihrávku Jany Sedláčkové až za postranní čárou.
67'
Sedmý ofsajd hostů.
66'
Ofsajd Německa.
65'
K první změně v sestavě přistoupil také Karel Rada. Petru Divišovou nahradí Klára Cahynová.
65'
Sara Däbritzová měla přihrávku od spoluhráčky na dlouhou nohu.
64'
Tabea Kemmeová zastavena za cenu faulu u středové čáry.
61'
První střídání připravil Jones Steffi. Z hrací plochy odstupuje Simone Laudehrová, na jejíž místo přichází Anna Blässeová.
61'
Carolin Simonová z pravé strany z přímého volného kopu nepřekvapila Bearboru Votíkovou.
61'
Žlutou kartu obdržela Jana Sedláčková (CZE).
59'
Lucie Voňková vrátila v rámci fair-play míč soupeři.
59'
Carolin Simonová zakopla míč do zámezí, aby mohlo dojít k ošetření pravé české ofenzivní záložkyně.
58'
Petra Divišová zůstala ležet na hrací ploše.
56'
Tereza Kožárová si vyměnila několikrát míč s Terezou Krejčiříkovou, ze slibně vypadající kombinace ale nakonec nevzniklo.
56'
Provizorní střelu po zemi vyslala Dzsenifer Marozsanová, brankářka České republiky připravena.
54'
Hosté znovu v ofsajdové pasti.
53'
Čtvrtý ofsajd Německa.
51'
Německo právě vstřelilo branku!
Tabea Kemmeová centrovala do velkého vápna, odkud si vlastní branku nešťastně vsítila EVA BARTOŇOVÁ. Barbora Votíková se snažila míč doběhnout, avšak byla bez šance.
50'
Hlavičkou z brankové čáry vytáhla míč Eva Bartoňová, která svým výborným obranným zákrokem zachránila domácí od inkasování.
50'
Z opačné strany zahrála rohový kop Carolin Simonová.
49'
Petra Vyštejnová poskakující míč poslala na rohový kop, který zahraje Dzsenifer Marozsan.
47'
Tereza Krejčiříková na vlastní polovině vybojovala přímý volný kop.
46'
Svenja Huth přihrávku Dzsenifer Marozsanová za českou obranu nedoběhla.
46'
Druhou půli rozehrála Tereza Kožárová.
46'
Hráčky obou týmů jsou již připraveny a čekají na zahajovací hvizd druhé půle. Některé fotbalistky zatím popobíhají a rozcvičují se.
Úvodní půle skončila bez branek, aktivnější střelecky byly ale fotbalistky Německa. Češky se za svůj bojovný výkon stydět nemusí, ve druhé půli mohou pouze překvapit.

Fauly: 10:4.

Druhý poločas začne přibližně v 18:59 hod.
45+1'
První poločas skončil s nastavením šedesáti sekund.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastaví v první půli jednu minutu.
45'
Na obranné polovině byla faulována Jana Sedláčková.
44'
Přihrávku Petry Vyštejnové na Terezu Kožárovou zastavila skluzem Kristin Demannovou.
42'
Němky dnes potřetí v ofsajdovém postavení.
41'
Carolin Simonová z levé strany trefila Barboru Votíkovou, která vytáhla ze své dílny další skvělý zákrok.
40'
Carolin Simonová si vyměnila míč s Dzsenifer Marozsanovou, která z dálky prověřila přízemním pokusem Barboru Votíkovou.
38'
Tabea Kemmeová z velkého vápna tečovala střelu mimo.
38'
Jana Sedláčková volila jistotu, odkop kulatého nesmyslu do autu.
36'
Petra Divišová odvrátila finální přihrávku Carolin Simonové na roh.
33'
Tabea Kemmeová z dobré střelecké pozice minula.
32'
Češky se z kombinace na ofenzivní části hřiště nedokázaly dostat ke střelbě.
31'
Lucie Voňková po přihrávce Terezy Kožárové zamířila vedle.
28'
Simone Laudehrová z ostrého úhlu vybojovala roh, Barbora Votíková míč raději poslala do zámezí.
27'
Druhý ofsajd hostů v krátkém časovém sledu.
27'
25'
Sara Däbritzová si vynutila faul na útočné polovině.
23'
Na českých hráčkách je vidět, že bojují. Svěřenkyně Karla Rady jako outsider dnešního utkání nechávají na hřišti všechno a Němkám nenechávají nic zadarmo. Naopak se snaží sami zaútočit.
21'
Skvělým obranným zákrokem se prezentovala Petra Vyštejnová, která čistým skluzem poslala balón raději na roh. Dzsenifer Marozsanová tak nemohla pokračovat v útočení.
19'
Simone Laudehrová faulována před střídačkou Karla Rady.
18'
Dzsenifer Marozsanová vzala standardní situaci na sebe, Barbora Votíková střelu první jmenované zneškodnila.
17'
Tereza Krejčiříková (CZE) za svůj nedovolený zákrok vyfasovala žlutou kartu.
16'
Od rohového praporku zahrála Tereza Krejčiříková, míč skončil v náruči německé gólmanky.
15'
Lucie Voňková neprostřelila obranný val soupeře, balón skončil na rohu.
15'
Kristin Demannová si počínala v blízkosti středového kruhu za hranicí pravidel v souboji s Lucií Voňkovou, rozhodčí nařídila přímý volný kop.
13'
Carolin Simonová se opět pokoušela o střelbu, avšak střelecká muška levé obránkyně ani tentokrát nebyla přesná.
12'
Tereza Krejčiříková si došla pro faul těsně za středovou čárou.
10'
Kateřina Svitková se zprava pokoušela nalézt Lucii Voňkovou. Ke kapitánce domácích nedoputoval balón přes bránící Kathrin-Julii Hendrichovou.
8'
Pavlína Nepokojová ve velkém vápně nedosáhla na centr Petry Vyštejnové z pravé strany.
7'
Leonie Maierová opouští hrací plochu s lékaři k nutnému ošetření.
6'
Na hrací ploše zůstala ležet po faulu Leonie Maierová, na hřiště přispěchali lékaři.
5'
Tereza Kožárová hledala přihrávkou za obranu Petru Divišovou, míč ale neprošel přes defenzivu soupeře.
4'
Carolin Simonová z levé strany přestřelila.
3'
Standardní situaci rozehrála kapitánka Dzsenifer Marozsanová, domácí branka zůstala neohrožena.
2'
Češky poprvé faulovaly, následovat bude přímý volný kop ve prospěch Německa.
1'
Carolin Simonová svým nákopem do velkého vápna nepřekvapila Barboru Votíkovou.
1'
Ze středového kruhu rozehrála zápas Tabea Kemmeová.
1'
Nyní si fanoušci vyslechnou také hymnu České republiky.
Nejprve zazní hymna Spolkové republiky Německo.
Česká republika nastupuje v bílé barvě dresů, Spolková republika Německo se představí v dresech zelených. Rozhodčí zvolili pro dnešní soudcování barvu černou.
Češky volí pro dnešní utkání rozestavení 4-2-2-2, Němky sázejí na rozestavení 4-4-2.
Celá jména sudích a delegátů:

Hlavní rozhodčí:
Marta Huerta De Aza.
Asistentky: Rocio Puente Pino, Belinda Castilla Mesa (všechny Španělsko).

Delegát: Bente Ovedie Skogvang (Norsko).
Technický delegát: Alvaro Albino (Portugalsko).

Česko: Votíková – Vyštejnová, Bertholdová, J. Sedláčková, Bartoňová – Svitková, Krejčiříková – Divišová, Nepokojová – Kožárová, Voňková. Trenér: Karel Rada.
Náhradníci: Vaníčková – N. Sedláčková, Dlasková, Cahynová, Kladrubská, Szewieczková, Chlastáková.

Německo: Benkarthová – Maierová, Hendrichová, Peterová, Simonová – Laudehrová, Marozsanová, Demannová, Däbritzová – Huthová, Kemmeová. Trenér: Jones Steffi.
Náhradníci: Weißová – Elsigová, Islackerová, Schüllerová, Blässeová, Dallmannová, Magullová.

Rozhodčí: Huerta De Aza – Puente Pino, Castilla Mesa (všechny Španělsko); čtvrtá rozhodčí: Špindlerová (ČR); delegát: Ovedie Skogvang (Norsko); technický delegát: Albino (Portugalsko).
Na Městském stadionu v Ústí nad Labem se už představily mládežnické reprezentace do 18 či 20 let nebo dokonce seniorský fotbalový národní tým, který nastoupil proti Litvě. Nyní se na severu Čech představí ženy proti silným Němkám.

Pro české ženy vedené bývalým zkušeným fotbalistou Karlem Radou se v Ústí nad Labem bude jednat o druhý kvalifikační zápas. Ve čtvrtek večer totiž v úvodním duelu kvalifikace rozdrtila Faerské Ostrovy 8:0. V tomto utkání se hattrickem zaskvěla Tereza Kožárová. „Splnili jsme roli favorita, od začátku jsme dominovali a drželi otěže utkání. Hráčky měly skvělý přístup, důraz ve vápně a dařilo se nám odebírání míčů hned po ztrátě. Všechny hráčky mohu jen pochválit, od první do poslední minuty nedošlo k žádnému podcenění a předvedli jsme velkou chuť a aktivitu, což vedlo k vysoké výhře,“ tvrdil na webu fotbalového svazu trenér Karel Rada.

Nyní jeho svěřenkyně zamíří k důležitému zápasu do Ústí nad Labem, kde je čeká v podobě Německa o poznání větší kalibr. Fotbalistky Spolkové republiky Německo, jakožto olympijské vítězky, jsou dnes velkými favoritkami.
:
Příjemné úterní odpoledne z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky utkání kvalifikace na mistrovství světa žen ve fotbale ve Francii v roce 2019. Hráčky České republiky hostí Spolkovou republiku Německo.
Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 17:58 hod.

Stadion: Městský stadion, Masarykova 780/228, Ústí nad Labem-Bukov, Česká republika;
souřadnice: 50° 40′ 30,13" s. š., 14° 0′ 58,47" v. d.;
kapacita: 4 000 diváků;
rozměry: 105 x 68 m.