Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Izrael : Rakousko - 24. března 2019   18:00

Izrael
Izrael
35' Zahavi (Dasa) • 45' Zahavi (B. Natcho) • 56' Zahavi (Dasa) • 67' Dabour
4:2
(2:1)
Rakousko
Rakousko
8' Arnautović  (Žulj) • 75' Arnautović
Izrael
Harush – Dasa, Dgani, Yeini, Taha (77. Habshi), Ben Harush – Kayal (73. Cohen), Dor Peretz, B. Natcho – Dabour (81. Hemed), Zahavi.
Marciano, Jarafi – Saba, Micha, Solomon, Cohen, Habshi, Hemed, Cohen.
Aranovskij – Skrypka, Volodin
Sammy Ofer Stadium, Haifa
Rakousko
Lindner – Ulmer, Dragović, Hinteregger, Wöber (61. Onisiwo) – Schlager (61. Janko), Baumgartlinger – Lazaro, Sabitzer, Žulj (85. Kainz) – Arnautović.

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 6:5. Rohy: 0:7. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 18:15.
Je konec! Izrael zvládl důležité utkání s Rakouskem a vítězí vysoko 4:2! Rakousko přitom vlétlo do utkání jako velká voda a Marko Arnautovič v osmé minutě otevřel skóre! Poté tempo hry opadlo. Až deset minut před přestávkou dokázal z první šance Izraele udeřit Eran Zahavi! Poté se do tlaku dostalo Rakousko, ale Ariel Harush vytáhl dva fantastické zákroky. V samotném závěru prvního poločasu pak po přímém kopu Eran Zahavi poslal Izrael do poločasového vedení 2:1. Po změně stran měl na hlavě vyrovnání Dragovič, ale Dasa zachránil domácí celek na brankové čáře. Eran Zahavi poté krásnou střelou dovršil hattrick a po další nádherné akci přidal čtvrtou branku Izraele Moanes Dabour! Za Rakousko už pouze dokázal snížit Marko Arnautovič.
90+5'
90+4'
Rakušané podnikli ještě jeden poslední útočný výpad. Sabitzer však poslal nepřesnou přihrávku na pravou stranu, kde nebyl nikdo v červeném.
90+3'
Omri Ben Harush se krásnou kličkou na hranici pokutového území zbavil dotírajícího soupeře, posunul si míč do volného prostoru a nechal se faulovat.
90+2'
Lazaro ještě dostal krásnou přihrávku na pravou stranu hrací plochy, odkud poslal prudký střílený centr na přední tyč, kde nezakončil nikdo v červeném.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90'
Ještě jedna žlutá karta na straně Rakouska. Za zatažení soupeře za dres ji dostává Onisiwo.
89'
Domácí brankář s odkopem od branky nikam nespěchal. Následně poslal vysoký nákop na pravou stranu, jenže tam nebyl nikdo v bílém dresu.
88'
Rakousko zahrávalo přímý kop v blízkosti pokutového území. Jeho rozehrávky se ujal střídající Kainz, jehož centr skončil na hlavě domácího stopera.
87'
Hra je přerušena! Jeden z domácích hráčů má velké problémy, jelikož jej evidentně postihly křeče. Podle všeho však bude schopen dnešní souboj dohrát.
86'
Dor Peretz fauloval jednoho z rakouských obránců na levé straně hrací plochy. Hosté následně rozehráli hodně rychle, ale jejich akce neměla dlouhého trvání.
85'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Peter Žulj, přichází Florian Kainz.
85'
Ariel Harush skvěle přečetl rakouskou rozehrávku a došel si pro odražený míč na hranici velkého vápna. Domácí obrana zvládá závěrečné minuty skvěle.
84'
Valentino Lazaro dostal přihrávku na pravou stranu hřiště, odkud odcentroval do pokutového území, jenže jeho pokus skončil na noze obránce.
83'
Rakušané se sice snaží hrát s míčem v blízkosti pokutového území, jenže nikdo v červeném dresu se ne a ne dostat do zakončení. Ulmer navíc fauloval.
82'
Rakousko zahrávalo přímý kop na polovině svého soupeře. Jeho rozehrávky se ujal Lazaro, ale centrovaný míč skončil v rukavicích domácího brankáře.
81'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Moanes Dabour, přichází Tomer Hemed.
80'
Marko Arnautovič tentokrát vyzkoušel své střelecké štěstí zakončením ze střední vzdálenosti. Rána mu však vůbec nesedla a míč prolétl vysoko nad břevnem.
79'
Moanes Dabour si došel pro přihrávku hluboko na vlastní polovinu. Fotbalisté Izraele teď raději kombinují s míčem na kopačkách a nechtějí soupeře pustit před branku.
78'
Karim Onisiwo to v souboji na polovině hrací plochy přehnal s agresivitou a dopustil se faulu přímo před očima hlavního rozhodčího.
77'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Loai Taha, přichází Ayid Habshi.
75'
Rakousko právě vstřelilo branku!
Je sníženo! Rakousko se přeci jen ještě dočkalo branky! Marcel Sabitzer svou střelou orazítkoval břevno. Míč se odrazil před branku a důrazný MARKO ARNAUTOVIČ jej dopravil do sítě!
74'
Na stadionu panuje neskutečná atmosféra! Domácí fanoušci děkují svým oblíbencům za fantastický výkon, který dnes hráči Izraele předvádějí.
73'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Beram Kayal, přichází Almog Cohen.
72'
Zahavi sprintoval za dlouhou přihrávkou na levé křídlo. Hvězda dnešního duelu sice míč nedohnala na hrací ploše, ale přesto sklidila potlesk zaplněného stadionu.
71'
Rakousko zahrávalo rohový kop. Lazaro se poté ještě dostal k odraženému míči, ale domácí obrana jeho přešlapovačky přečetla.
70'
Izrael se už nikam nežene. Domácí si s přehledem hlídají své vedení a kráčejí za úspěšným vstupem do nového kvalifikačního cyklu.
69'
Rakousko se už opět nastěhovalo do blízkosti pokutového území Izraele, jenže nikdo v červeném dresu se v posledních minutách nemůže dostat do zakončení.
67'
Izrael právě vstřelil branku!
Galapředstavení domácího celku nadále pokračuje! Eran Zahavi tentokrát místo zakončení poslal přihrávku do lepší pozice, kde byl MOANES DABOUR, který nadvakrát překonal brankáře!
66'
Marko Arnautovič se při napadání domácí rozehrávky dopustil nedovoleného zákroku a vidí žlutou kartu.
65'
Izrael vhazoval na polovině hrací plochy. Domácí fotbalisté hrají s naprostým přehledem a bez problémů si hlídají své dvoubrankové vedení.
64'
Marko Arnautovič si řekl o přihrávku mezi obránce, jenže si opět nepohlídal své postavení a nechal se lapit v ofsajdové pasti.
63'
Rozehrávky dalšího přímého kopu Izraele se ujal Bibras Natcho, který zvolil technickou střelu přes zeď, jenže placírkou vůbec netrefil rakouskou branku.
62'
Dragovič zastavil faulem nebezpečnou akci Izraele a faulem na Zahaviho si vysloužil žlutou kartu.
61'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Xaver Schlager, přichází Marc Janko.
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Maximilian Wöber, přichází Karim Onisiwo.
60'
Exekuce následného přímého kopu se ujal rozjetý Eran Zahavi, jehož technický pokus jen těsně minul levou tyč rakouské svatyně!
59'
Peter Žulj na hranici pokutového území poslal k zemi jednoho ze soupeřů a za nešetrný faul dostává žlutou kartu.
58'
Rakušané však neskládají zbraně. Hosté zahrávali rohový kop, po kterém upadl v pokutovém území Dragovič, ale sudí penaltu neodpískal.
57'
Za následnou oslavu ještě Zahavi dostává žlutou kartu.
56'
Pro Izrael to vypadá ještě o něco lépe! ERAN ZAHAVI totiž napřáhl ke střele ze střední vzdálenosti a fantastickou střelou do horního rohu dovršil svůj dnešní hattrick!
55'
Izrael se hnal do otevřené obrany hostujícího celku. Rakušané však dokázali pořádně zrychlit a nenechali hráče v bílém zakončit.
54'
Další dlouhá přihrávka na polovinu Izraele směřovala do běhu pro rozběhnutého Marka Arnautoviče. Rychlonohý útočník se však k míči nedostal.
53'
Orel Dgani na polovině hřiště doslova zboural Sabitzera a dostává žlutou kartu.
52'
Lazaro postupoval z pravé strany s míčem na hranici pokutového území, ještě se rozhodl pro přihrávku pod sebe, jenže jeho pobídka skončila na noze obránce.
51'
Rakušané už opět kombinují s míčem a tlačí se na polovinu soupeře. Hostující celek chce s vývojem dnešního souboje něco udělat.
50'
Aleksandar Dragović se v pokutovém území opět probil k hlavičce! Jeho pokus už překonal domácího brankáře Harushe, ale Dasa míč vyhlavičkoval z brankové čáry!
49'
Lazaro táhl rakouskou akci po pravé straně hrací plochy. Jeho prudká přihrávka směřovala na hranici velkého vápna, kde se však neuvolnil nikdo v červeném.
48'
Eli Dasa si opět nabíhal na vysokou přihrávku na pravou stranu hrací plochy, jenže mu vůbec nevyšlo zpracování a míč skončil v zámezí.
47'
Eli Dasa táhl útok Izraele po pravé straně hrací plochy. Jeho prudký centr skončil na noze Zahaviho, který pohotově zakončil, ale z otočky netrefil branku.
46'
Domácí celek obstaral výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Izrael se ihned vydal do útoku ale Dragovič uspěl v hlavičkovém souboji.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější domácí fotbalisté! Rakousko přitom vlétlo do utkání jako velká voda a Marko Arnautovič v osmé minutě otevřel skóre! Poté tempo hry opadlo. Až deset minut před přestávkou dokázal z první šance Izraele udeřit Eran Zahavi! Poté se do tlaku dostalo Rakousko, ale Ariel Harush vytáhl dva fantastické zákroky. V samotném závěru prvního poločasu pak po přímém kopu Eran Zahavi poslal Izrael do poločasového vedení 2:1.
45+1'
45'
Tak pozor! Domácí celek v samotném závěru prvního poločasu přidává svou druhou branku! Izrael zahrával přímý kop. Na centrovaný míč si naběhl zcela osamocený ERAN ZAHAVI, který hlavou přidal svou druhou branku!
45'
Žlutá karta také na straně Rakouska. Za svůj faul ji dostává Lazaro.
44'
Lazaro dlouho operoval s míčem na pravé straně hrací plochy. Nakonec se rozhodl pro odcentrování do velkého vápna, ale jeho centr byl nepřesný.
43'
Další roh Rakouska už tak moc nebezpečný nebyl. Do zakončení se sice tlačil Marko Arnautovič, ale rakouský útočník se podle arbitra dopustil faulu.
42'
Hosté zahrávali rohový kop a byla z toho další parádní šance! Na povedený centr si naskočil Aleksandar Dragović, jehož hlavičku Harush vytáhl konečky prstů na roh!
41'
Marko Arnautovič zahodil stoprocentní šanci! Ulmer poslal parádní přihrávku na malé vápno, kde ve skluzu zakončoval právě Arnautovič, ale trefil jen přesunujícího se Harushe.
40'
Marko Arnautović se dostal k přetaženému centru. Rakušané následně otočili hru na druhou stranu a pokračují v obléhání domácí svatyně.
39'
Marcel Sabitzer napřáhl ke střele zpoza hranice pokutového území, jenže jeho pokus levačkou skončil na zádech prvního obránce v bílém dresu.
38'
Xaver Schlager upadl v pokutovém území a dožadoval se odpískání pokutového kopu. Sudí souboj dobře viděl a ještě předtím byl navíc máván ofsajd.
37'
Marko Arnautovič hecuje své spoluhráče k větši aktivitě. Hostující útočník si opět vzal odražený míč, prošel s ním na polovinu Izraele, ale už nestačil zakončit.
35'
Je vyrovnáno! Domácí reprezentace udeřila hned ze své první střely na branku! Eli Dasa odcentroval z pravé strany do pokutového území, kde se k míči dostal ERAN ZAHAVI, jehož zakončení skončilo v síti!
34'
Arnautovič svedl souboj o míč na polovině hrací plochy. Jediný střelec dosavadního průběhu se natahoval po odraženém míči, ale domácí obránce byl důraznější.
33'
Peter Žulj uklidňuje kombinaci Rakouska na vlastní polovině. Středopolař hostujícího celku se s míčem krásně otočil a zapojil do rozehrávky stopery.
32'
Zahavi dostal přihrávku do blízkosti pokutového území, jenže místo zakončení se ještě rozhodl pro přenesení hry na pravou stranu, jenže Eli Dasa se k míči nedostal.
31'
Žlutou kartu dostává Loai Taha (Izrael).
31'
Lazaro se z pozice pravého křídelníka probil do pokutového území a tvrdou střelou z ostrého úhlu prověřil pozornost domácího brankáře. Harush míč vyrazil.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního utkání a hostující Rakousko zatím zcela ovládá dění na travnaté ploše. Domácí celek se k ničemu nebezpečnému nedostal.
29'
Xaver Schlager táhl akci Rakouska po pravém křídle. Na polovině hřiště si míč chytře zasekl kolem jednoho ze soupeřů a přenesl hru na opačnou stranu.
28'
Martin Hinteregger ve vlastním pokutovém území využil nepovedeného zpracování jednoho z domácích hráčů a bez problémů míč odkopl do bezpečí.
27'
Peter Žulj táhl útok Rakouska po pravém křídle. Hostující fotbalista následně hledal Sabitzera, jenže ten neměl šanci si rychlou pobídku zpracovat.
26'
Domácí stoper Sheran Yeini si dal tentokrát dobrý pozor na vysoký nákop z poloviny hrací plochy a hlavou posunul míč do rukavic brankáře Harushe.
25'
Rakousko zahrávalo další přímý kop na polovině Izraele. Jeho rozehrávky se pro změnu ujal Lazaro, jehož centr se do sítě snažil usměrnit Maximilian Wöber, jemuž zakončení nevyšlo.
24'
Orel Dgani musel hasit zaváhání svého spoluhráče nedovoleným zákrokem. Domácí hráč se sice zlobí, ale sudí svůj verdikt zpátky nevezme.
23'
Andreas Ulmer vhazoval na levé straně hrací plochy. Peter Žulj se poté dostal k přihrávce za obranu, ale opět je odmáván ofsajd.
22'
Exekuce následného rohového kopu se ujal Peter Žulj, který chtěl vyslat prudký centr na přední tyč, nicméně domácí fotbalista Eli Dasa centr odvrátil.
21'
Marko Arnautovič podnikl nebezpečný průnik středem hrací plochy. Urostlý a rychlonohý útočník Rakouska odstavil obránce, ale střelou z úhlu vybojoval jen roh.
20'
Eli Dasa si naběhl na nadýchanou přihrávku na hranici pokutového území, jenže v souboji s obráncem si pomohl loktem a dopustil se nedovoleného zákroku.
19'
Marko Arnautović táhl útok Rakouska středem hrací plochy. Rakouský střelec prošel až na hranici velkého vápna, jenže do cesty se mu postavil pozorný obránce.
18'
Dor Peretz se dostal k odraženému míči, jenže Marcel Sabitzer proti němu stačil včas vystoupit a obral domácího hráče o balón.
17'
Marko Arnautovič se dobrým náběhem přihlásil o přihrávku do běhu, jenže stoper Sheran Yeini úmysl Rakouska přečetl a odkopl míč do bezpečí.
16'
Ofsajd je odmáván také na opačné straně! Své postavení si pro změnu nepohlídal Moanes Dabour, který působí právě v Rakousku v dresu Salcburku.
15'
Sabitzer dostal dobrou přihrávku na levou stranu pokutového území, ale akci Rakouska zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Ofsajd!
14'
Eli Dasa dostal přihrávku na pravou stranu hrací plochy, efektně se s míčem otočil a vyvezl jej na polovinu Rakouska. Následná kombinace Izraele byla nepřesná.
13'
Rakušané se opět usadili na polovině svého soupeře a kombinují s míčem. Hosté si takový vstup do utkání rozhodně představovali.
12'
Moanes Dabour táhl akci domácí reprezentace středem hrací plochy, poslal průnikovou přihrávku na Zahaviho, ale Aleksandar Dragović jeho pobídku zastavil.
11'
Rakousko zahrávalo přímý kop v blízkosti pokutového území soupeře. Centr z pravé strany přiletěl na malé vápno, odkud jej vyboxoval Ariel Harush.
10'
Domácí zadáci nyní kombinují s míčem na vlastní polovině a snaží se najít cestičku k rychlé odpovědi na branku Rakouska. Zatím je to od Izraele hodně slabé.
8'
Rakousko se hned v úvodu dnešního utkání dostává do vedení! Po nenápadné akci Rakouska zůstal v pokutovém území nehlídaný MARKO ARNAUTOVIČ, který se otočil a bez problémů otevřel skóre!
7'
Eli Dasa rozkmital své rychlé nohy po pravé straně hrací plochy. Hostující obránce Andreas Ulmer jeho náběh zachytil a nenechal soupeře odcentrovat.
6'
Do rozehrávky Rakouska se musel zapojit také brankář Lindner. Jeho nákop na pravou stranu naháněl Zahavi, jenže ten na míč nedosáhl.
5'
Rakousko uklidňuje hru postupnou kombinací na polovině hrací plochy. Nikdo v bílém dresu Izraele soupeřovu postupnou akci neatakuje.
4'
Maximilian Wöber si dal pozor na vysoký oblouček za obranu Rakouska. Levý obránce hostujícího celku poté ihned přenesl těžiště hry na pravou stranu.
3'
Beram Kayal se hnal s míčem u nohy do pokutového území Rakouska, ale Martin Hinteregger proti němu skvěle vystoupil a obral soupeře o míč.
2'
Marcel Sabitzer se hnal za odraženým míčem do pokutového území. Sabitzer svedl souboj s Tahou a dopustil se útočného faulu.
1'
Rakušané obstarali výkop do prvního poločasu dnešního utkání. Hosté se ihned vydali do útoku, ale akce po pravé straně neměla dlouhého trvání.
1'
Ještě před úvodním výkopem zazní hymny obou zemí.
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Izrael bude hrát v bílém, zatímco Rakušané obléknou červené dresy.

Izrael: Harush – Dasa, Dgani, Yeini, Taha, Ben Harush – Kayal, Dor Peretz, B. Natcho – Dabour, Zahavi.
Náhradníci: Marciano, Jarafi – Saba, Micha, Solomon, Cohen, Habshi, Hemed, Cohen.

Rakousko: Lindner – Ulmer, Dragović, Hinteregger, Wöber – Schlager, Baumgartlinger – Lazaro, Sabitzer, Žulj – Arnautović.
Náhradníci: Strebinger, Stankovic – Prödl, Onisiwo, Laimer, S. Posch, Lainer, Janko, Grillitsch, Stöger, Ilsanker, Kainz.

Rozhodčí: Aranovskij – Skrypka, Volodin.
Dnešní soupeři bojují o postup ve skupině s Makedonií, Polskem, Slovinskem a Lotyšskem. O něco lépe vstoupil do kvalifikace domácí Izrael. Ten v úvodu kvalifikačních bojů hostil Slovinsko a vybojoval jen remízu 1:1. Naopak Rakousko, které si brousí zuby na postup na závěrečný turnaj, sehrálo domácí utkání s Polskem, kterému podlehlo 0:1. Dnes tak bude chtít své zaváhání odčinit.
Příjemný podvečer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z kvalifikace na postup o Euro 2020 mezi Izraelem a Rakouskem. Výkop je stanoven na 18 hodin.