Přenos se aktualizuje automaticky

Je konec. Nepříliš atraktivní utkání přineslo branku až ve druhé půli, kdy se z pokutového kopu prosadil Lionel Messi. Katalánský velkoklub tak zvítězil na půdě Espanyolu Barcelona těsně 1:0. Já vám děkuji za pozornost a u dalšího on-line přenosu nashledanou!

Střely na branku: 1:6
Konec zápasu.
90+4
Jordi Alba (BAR) dostává za nedovolený zákrok žlutou kartu. Rozehrávka pro Espanyol.
90+3
Barca tráví závěrečné minuty duelu v blízkosti branky soupeře. Přidá další branku?
90+2
Velká šance Alexise Sáncheze. Hostující borec unikl obraně, načež se pokusil přehodit brankáře Espanyolu. Ten ale oblouček přizvedl na rohový kop.
90+1
Útoku Xaviho se domácí ubránili, Espanyol bude navíc vhazovat. Chvíle oddechu pro méně slavný barcelonský celek.
90
K základní hrací době utkání budou nastaveny rovné čtyři minuty.
90
Druhé střídání hostující družiny, hrací plochu opouští Fábregas, nahradí jej Roberto.
89
Znovu v akci Alexis Sánchez, tentokráte pálil ze značného úhlu. Ani nyní ale úspěch neslavil, domácí nadále ztrácejí pouze jednu branku.
88
Hostující Sánchez se dostal do dobré pozice, ránu ale zblokovali domácí na rohový kop. Barca jej poté rozehrála nakrátko a zahájila kombinaci na útočné polovině.
86
Další karta, tentokráte je za ostrý skluz trestán Víctor Sánchez (ESB). Fotbalisté Espanyolu se zdají být značně frustrovaní.
85
Messi poté zahrával přímý kop, který ale pouze prosvištěl těsně vedle pravé tyče. Domácí budou vykopávat.
84
Domácí již nemají k dispozici střídání, do branky tak musí naskočit hráč z pole.
83
Domácí gólman Casilla (ESB) zasáhl proti Messiho střele rukou mimo velké vápna, za což okamžitě dostává červenou kartu.
81
Hosté střídají. Neymara nahrauje Alexis Sánchez.
80
Xaviho tvrdou ránu z hranice velkého vápna Casilla sráží na rohový kop. Domácí se ubránili a druhou branku ve své síti nedopustili.
79
Córdoba se ihned po svém příchodu na trávník dral do šance, kutálející se balon ale Pinto včas lapil. Následně své spoluhráče poslal do protiútoku, který se ale nesetkal s úspěchem.
78
Domácí využívají také poslední možnost střídání. Místo Simãa si zahraje Córdoba.
77
Barcelona právě vstřelila branku!
Na značku si balon postavil LIONEL MESSI. Katalánský kanonýr se nemýlil, sebevědomě napálil míč přesně doprostřed branky. Hosté se tak ujímají šťastnou brankou vedení.
75
Javi López (ESB) navíc dostává žlutou kartu.
75
Po Lópezově ruce budou hosté zahrávat pokutový kop!
74
Hostující Barcelona ale šlape na plyn, po neúspěšné akci má k dispozici další rohová kop. Piqué se poté dostal do zakončení, placírkou ovšem napálil břevno. Skákavý balon poté Casilla ukryl do náručí.
72
Álex dostal míč do běhu, avšak poté celou akci zabrzdil. Rána přes obránce hosté již nemohla mít patřičné parametry, Pinto spolehlivě zasáhl.
71
Neymar vedl balon podél levé lajny, načež vybojoval alespoň rohový kop. Fábregas se po zásahu Casilly pokusil o nůžky, které se ale do branky nedostaly. Stejně tak dorážka Messiho.
70
Vhazování pro Espanyol, domácí jsou slavnějšímu barcelonskému celku téměř vyrovnaným sokem.
69
Neymar byl zastaven nedovoleným způsobem, Barca zahrávala volný kop, po kterém se ale nikdo z hosutjících borců do šance nedostal.
67
Po delší době hosté svého soka více sevřeli, po pasu Pedra přichází na řadu rohový kop. Fábregas se dostal k hlavičce, která ale Casillovi příliš nebezpečí nenadělala.
66
Domácí podruhé v utkání mění síly, místo Pizziho okusí atmosféru utkání Álex Fernández.
65
Alves se velmi zlobí na sudího, neboť se dožaduje rohového kopu po tom, co jej domácí obránce odzbrojil. Nutno dodat, že oprávněne. Gómez své rozhodnutí ale nemění.
64
Messi se již hlásil o přihrávku, když zazněl hvizd pomezního sudího, který zcela správně signalizoval ofsjad. Espanyol bude rozehrávat. Stále čekáme na úvodn branku utkání.
63
Espanyol je nyní mnohem lepším celkem, statečně drží balon na svých kopačkách a pokouší se překonat obranu hostujícího celku. Velkoklub ale žádní komplikace nedopouští.
61
Hraje se nahoru dolů, do úniku se nyní dostal Fuentes. Jeho počínání ale bylo brzy zastaveno důrazným Alvesem. Sudí Gómez ale tento zákrok shledal čistým.
60
Ani Messi neseřídil svá mířidla správně. Po svižné kombinaci poslal míč velmi nepřesně. Odkop pro domácí.
58
López se na levé straně výborně osvobodil, načež přenesl hru na Stuaniho. Ve vápně stojící záložník se poté pokusil vypálit, ovšem jeho rána zamířila vedle branky.
56
Pedro kombinoval dlouho na pravé straně, odkud se poté pokusil odcentrovat před bránu. Domácí se ale ubránili pouze za cenu rohového kopu. Z něj velké nebezpečí nevyvstalo.
55
Espanyol překvapivě nadále operuje na útočné polovině. Do velkých šancí se nedostává, přesto ale působí věhlasnějšímu sokovi značné potíže.
53
Volný kop z levé strany doputoval až na hlavu Stuaniho. Záložník domácího celku ale netrefil branku. Pinto obstará výkop. Ve druhé půli zatím příliš pohledný fotbal k vidění není.
52
Xavi si anrazil s Fábregasem, avšak hostující středopolař napálil míč pouze do zdi. Následný protiútok vedený Garcíou zastavuje Alves. Rozhodčí ale kartu udělovat nebude.
51
García se dostal do slibné pozice, ovšem sithl se k němu vrátit Mascherano, který soupeře čistě odzbrojil. Míče se ale nedotkl, proto budou vykopávat hosté.
49
FC Barcelona opět kombinuje v okolí středového kruhu, nyní se však musí vrátit až k vlastnímu brankáři. Espanyol velmi usilovně napadá.
48
Messiho aktivita přišla na pravé straně hrací plochy vniveč, domácí se rychle zmocnili balonu. Domácí připraují první střídání utkání, místo Morena naskočí do hry Sidnei.
46
Espanyol zahájil druhou půli velmi aktivně, dlouhý centr se ale Simãovi vůbec nepovedl, míč doputoval až k Pintovi, který ihned rozehrál.
46
Začal druhý poločas.
Je za námi první půle, která přinesla zpočátku výraznou převahu hostujícího celku. Ta ale postupem času vyprchávala, v závěru poločasu navíc Espanyol předvedl několik slibných akcí. Přesto na branku stále řekáme. Jak se utkání bude vyvíjet nadále? Sledujte náš on-line přenos!

Střely na branku: 0:2
45+1
První poločas skončil.
45+1
Sergio Busquets (BAR) nyní musel zatáhnout za "ruční brzdu" a zfaulovat rychlost nabírajícího protihráče. Za svůj počin ale obdržel žlutou kartu.
45
K základní hrací době první půle je nastavena rovná minuta.
44
Z uctivé vzdálenosti vypálil Colloto. Pumelice domácí záložníka ale zamířila mimo tři tyče. FC Barcelona bude vykopávat. V závěru prvního poločasu hosté přesvědčivý výkon vůbec nepředvádějí.
43
Velký zmatek před Pintem musel odvrátit Pinto. Další standardní situace Espanyolu. Ani tentokráte ale kýžené ovoce nepřinesla, hosté se ubránili.
42
Další roh v podání domácí družiny, Espanyol má v závěru úvodní půle navrch. K hlavičce se navíc dostal Simão, jehož pokus ale zamířil těsně nad.
40
López si obhodil Albu a odcentroval. Hostující zadáci ale srazili pas na rohový kop. Alba ale svou předchozí chybu napravil a míč odkopl do klidných vod.
39
Neymar je dnes skutečně mistr spálených šancí. Po vynikající přihrávce se ocitl tváří v tvář Casillovi, kterého ovšem pravou šajtlí nepřekonal, kulatý nesmysl zamířil těsně vedle pravé tyče.
38
Spíše než pohledný fotbal, sledují příchozí fanoušci estrádu nedovolených zákroků. Nyní se k zemi poroučel Xavi. Hlavní arbitr Gómez ale kartu udělovat nebude.
36
Messiho centr zamířil k Xavimu. Adresáta ale nezastihl, neboť se do něj vložil Fuentes. Espanyol se nadále úspěšně brání ofenzivní síle FC:
35
Za naprosto zbytečné podkopnutí Neymara dostává žlutou kartu domácí Diego Colloto (ESB). Hosté mají navíc možnost rozehrávky z dobré pozice.
34
Pedro se pokusil poslat nabíhajícímu Neymarovi křižný pas, který ale neprošel přes pozornou obranu Espanyolu. Rohový kop poté domácí odvrátili, načež dorážku Xaviho lapil Casilla.
32
Alves se opět prodíral k centru, v rozhodující fázi mu ale utekl balon. Hosté budou alespoň vhazovat, nadále se tak udrží na útočné polovině.
30
Simão si narovnal míč ke střele, rána byla ovšem zastavena defenzivou barcelonského FC. Protiútok se celku v pruhovaném ale vůbec nevydařil, zastavuje jej hvizd sudího.
29
Messi přiťukl Neymarovi, který se hnal směrem k brance. Výsledkem následné přihrávku je ale úvodní rohový kop utkání. Standardní situace se ale hostující družině vůbec nevydařila.
28
Pedro se prohnal až do velkého vápna, odkud z levý strany vypálil. Casilla byl ale velmi pohotový a balon lapil. Domácí předvádějí obětavou hru, která jim může přinést bodový zisk.
26
Poprvé v utkání se bude žlutit. Za ošklivý šlapák je "odměněn" Christian Stuani (ESB). V zápase se objevuje stále více nedovolených zákroků.
25
Espanyol je stále více aktivnější, dominance FC Barcelony z úvodu duelu je minulostí. Další útok domácích byl ale zastaven pohotovým Albou.
23
Na hrací ploše zůstal po jednom ze zákroků ležet Mascherano. Ačkoli vypadal hostující zadák přímo hrozivě, nakonec se zvedá a zřejmě bude pokračovat ve hře.
22
Stoprocentní příležitost Espanyolu, v níž měl prsty opět García. Tentokráte ale přihrával za obranu zaběhnuvšímu Pizzimu. Domácí středopolař ale v naprosto ideální střelecké pozici přestřelil.
21
García na hroti domácího útoku kouše. Nyní se řítil na Mascherana, který se ale nedal obalamutit a útok Espanyolu přerušil.
20
Dlouhý balon neměl Neymar naději doběhnout. Casilla tak po delší době zklidní hru a bude vykopávat. Espanyol stále drží bezbrankové skóre.
19
Neuvěřitelná šance FC Barcelony! Alves se prodral podél pravé lajny až k vápnu, odkud poslal přihrávku Neymarovi. Brazilský šikula ale ve skluzu z bezprostřední blízkosti přestřelil branku.
17
Messi se dostal ve velkém vápně k hlavičce, kterou dokázal přehodit Casillu. Pokus lídra hostí ale skončil pouze na horní síti branky.
16
Simão si narovnal balon ke střele, která ovšem neprošla změtí hostujících hráčů, kteří se odraženého míče následně ihned ujali a vydali se kupředu.
15
García si dle názoru hlavního arbitra pomohl v souboji s Busquetsem nedovoleným zákrokem. Proto bude rozehrávat pruhovaná družina, tedy FC Barcelona.
14
Alvesův táhlý centr stáhl do rukavic Casilla. Hosté mají výraznou převahu, do výraznějších brankových příležitostí se ale nedostávají, Espanyol zatím předvádí účinnou defenzivní hru.
12
Messiho předvedl vynikající ekvilibristiku, díky které se probil až do brankoviště. Tam ale domácí postavili doslova zeď a argentinského "hračičku" obrali o balon. Následně míč odkopli do kliných vod.
11
FC Barcelona se již nadechovala k náporu, když Xavi přihrál velmi nepřesně pouze na nohu domácího obránce. Následně zahrál Piqué rukou.
10
Na hrací ploše se řádně přiostřuje, nyní utržil ostrý šlapák Pedro. Celý incident se ale obejde bez karetního trestu. Hosté budou rozehrávat z okolí středového kruhu.
8
Messiho ekipa nyní kombinovala na vlasntí polovině, následný přechod do ofenzivy se jí nepovedl. Alvesův centr postrádal přesnout a doplachtil pouze k domácímu brankáři.
6
FC Barcelona předvádí svůj typický fotbal, který je založený na svižné kombinační hře. Nyní ale hosty zastavil ofsajd, ve kterém se po Messiho pasu ocitl dnes velice aktivní Neymar.
5
Na druhé straně hrací plochy se osmělil také Espanyol, z hranice velkého vápna se do balonu opřel domácí kapitán García. Razantní pokus ale zamířil pouze do boční sítě. Výkop pro barcelonské FC.
4
Opět v akci Neymar! Tentokráte si naskočil na dlouhý Pedrův centr z pravé strany. Casilla byl ale znovu na svém místě a solidní příležitost katalánského velkoklubu zlikvidoval.
2
Lehká Neymarova hlavička dopuovala až ke Casillovi. Domácí muž s rukavicemi neměl s jejím lapením sebemenší potíže. Hnedle nato rozehrál a poslal své spoluhráče do neúspěšného protiútoku.
1
Na hrací ploše zůstal ležet Fábregas, který byl tvrdě zasažen protihráčem. Nakonec se ale zvedá a bude pokračovat ve hře. Hosté budou rozehrávat.
1
Utkání právě začalo.
Obě mužstva již nastupují na hrací plochu, utkání bude za malou chvíli zahájeno.
Úvodní sestavy:

Espanyol Barcelona: Casilla – H. Moreno, J. López, Fuentes, Colotto – V. Sánchez, David López, Simão, Stuani, Pizzi – S. García (C).
Náhradníci: Germán – R. Rodríguez, Sidnei, V. Álvarez, Álex, Abraham, J. Córdoba.

FC Barcelona:Pinto – Dani Alves, Piqué, Mascherano, Alba – Xavi (C), Busquets, Fábregas (90. S. Roberto) – Pedro, Messi, Neymar (81. A. Sánchez).
Náhradníci: O. Olazábal – M. Bartra, Adriano, A. Iniesta, S. Roberto, A. Sánchez, C. Tello.

Rozhodčí: Gómez – Cebrián, Marco.
Pohled do tabulky
Favorit nadcházejícího utkání je jasný, je jím hostující FC Barcelona. Katalánský velkoklub se přetahuje o vedoucí pozici v tabulce s oběma celky z hlavního města Španělska. V současné době má na svém kontě 72 bodů, což jej řadí na druhé místo. Lídr Primera División, madridské Atlético, má o bod více. Real naopak na třetím místě o dva body zaostává. Domácí Espanyol má na svém kontě 40 bodů. přičemž mu patří devátá příčka.
První vzájemné utkání právě probíhající sezony vyznělo lépe pro Messiho ekipu, která zvítězila na Nou Campu těsně 1:0. Espanyol bude mít jistě velkou motivaci, věhlasnému sokovi nevsítil branku od ledna roku 2012. Kdo si odnese pomyslné vavříny?
Vítejte u našeho on-line přenosu! Španělská Primera División má na programu další sérii utkání, do které patří také barcelonské derby mezi celky Espanyol Barcelona a FC Barcelona. Střetnutí bude na domácí půdě Espanyolu zahájeno v 16:00. Přeji příjemný sportovní zážitek!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.
38. kolo
Tabulka 2021/2022
Z V R P Skóre B
1. Manchester City 38 29 6 3 99:26 93
2. Liverpool 38 28 8 2 94:26 92
3. Chelsea 38 21 11 6 76:33 74
4. Tottenham 38 22 5 11 69:40 71
5. Arsenal 38 22 3 13 61:48 69
6. Manchester Utd. 38 16 10 12 57:57 58
7. West Ham 38 16 8 14 60:51 56
8. Leicester 38 14 10 14 62:59 52
9. Brighton 38 12 15 11 42:44 51
10. Wolves 38 15 6 17 38:43 51
11. Newcastle 38 13 10 15 44:62 49
12. Crystal Palace 38 11 15 12 50:46 48
13. Brentford 38 13 7 18 48:56 46
14. Aston Villa 38 13 6 19 52:54 45
15. Southampton 38 9 13 16 43:67 40
16. Everton 38 11 6 21 43:66 39
17. Leeds 38 9 11 18 42:79 38
18. Burnley 38 7 14 17 34:53 35
19. Watford 38 6 5 27 34:77 23
20. Norwich 38 5 7 26 23:84 22
Články odjinud