SESTŘIH La Ligy: Barcelona deklasovala 6:0 Alavés, prosadilo se celé hvězdné trio

Máme tady konec zápasu, Barcelona potvrdila roli favorita a deklasovala Alavés vysoko 6:0. Nejlepší hráč dnešního zápasu je určitě Luis Suárez, který si v dnešním zápase připsal dvě branky a dvě asistence. Nesmíme ovšem zapomenout na gólové příspěvky Neymara, Messiho a Rakitiče. Smolným hráčem na domácí straně je určitě obránce Alexis, který si vstřelil vlastní gól. Na druhé straně to bude určitě Aleix Vidal, který si velice ošklivě pochroumal kotník a předčasně musel opustit hřiště.
Tímto se s vámi loučím a u dalšího fotbalu zase někdy na počtenou.
Držení míče: 30 % : 70 %.
Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 4:5. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 16:9.
90+4
90+3
Žlutou kartu dostává Víctor Laguardia (Deportivo Alavés).
90+2
V nastavení se zřejmě nic zásadního nestane, rozhodčí za malou chvílí ukončí zápas.
90+1
Rozhodčí dnešního zápasu nastavil tři minuty nad rámec základní hrací doby.
90
Alavés má šanci vstřelit gól útěchy, jenže koncovka je velice nepřesná.
89
Hostující akce začíná až od brankáře, který s rozehrávkou nespěchá.
88
Konec dnešního zápasu je za dveřmi. Alavés má do května spoustu práce, pokud by chtěli získat španělský pohár.
87
Aleix Vidal je odnášen ze hřiště. Barcelona už nemá možnost vystřídat, proto hosté budou dohrávat o jednoho hráče méně.
86
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Theo Hernández, přichází Manuel García.
85
Tak tohle bylo velice ošklivé, Aleix Vidal zůstává ležet na trávníku. Na hřiště přichází lékařský tým hostujícího celku.
83
Suárez se snažil přidat třetí gól, jeho lob končí na horní síti domácí branky. Stav utkání je stejný.
82
Ter Stegen nám předvedl vynikající hru nohou, skvělá konstruktivní rozehrávka.
81
Právě nám začalo posledních deset minut základní hrací doby dnešního zápasu.
80
Neymar nám opět ukázal pár svých fint, poté byl faulován a rozhodčí ukazuje na branku domácích.
79
Jordi Alba je velice rychlý. O tomto faktu se mohl přesvědčit jeden z domácích hráčů, který měl před tímto rychlíkem náskok pár metrů, jenže to nebylo k ničemu platné.
78
Domácí Santos si nepohlídal svůj náběh a asistent rozhodčího zvednul praporek, který signalizuje ofsajd.
77
Sobrino zamotal svým strážcům hlavy a poté i vybojoval pro svůj tým rohový kop.
76
Hra byla na malou chvíli přerušena, protože se na trávníku ocitnul hostující Suárez.
75
Alavés si moc míče neužije, Barcelona skvěle napadá. Tento presink je velmi účinný.
74
Kombinace hostující obrany, která následně vytvořila skvělou útočnou akci. Ovšem ta končí hvizdem rozhodčího, Neymar se ocitnul v ofsajdu.
73
Barcelona se nikde nežene, čeká na závěrečný hvizd. Ovšem máme před sebou ještě necelých dvacet minut i s nastavením.
72
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází André Gomes, přichází Sergi Roberto.
71
Míč z této standardky končí na horní síti domácí branky. Fernando Pacheco bude odkopávat od své branky.
70
Jenže rozehrávka standardní situace se nepovedla a Barcelona opět míří vstříc domácí brance. Následně je pískán domácí faul a Lionel Messi si postaví k exekuci přímého kopu.
69
Neymar se snažil prosadit, ale při jeho průniku fauloval. Rozhodčí si toho všimnul a ukazuje proti hostující brance.
68
Zdá se, že se tento zápas bude dohrávat. Alavés působí velice odevzdaným dojmem a Barceloně tento výsledek dozajista stačí.
67
Barcelona právě vstřelila branku!
Tak tohle je velice kruté pro domácí celek, LUIS SUÁREZ přidává svůj druhý gól v dnešním zápase a zvyšuje vedení svého celku na 6:0.
66
Máme tady další branku v domácí síti. Suárez se rozběhnul a běžel sám vstříc brance, jenže si všimnul volného IVANA RAKITIČE, který přidal pátý gól.
65
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Andrés Iniesta.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Samuel Umtiti, přichází Jordi Alba.
65
64
Další hřebíček do domácí rakve přidává opět vlastní obránce Alexis, který se připletl do akce Lionela Messiho. Barcelona už vede 4:0 a rýsuje se nám tady debakl.
62
Alavés obstaral v podzimní části velký šok, když Barcelonu na jejich stadiónu porazil. Ovšem dnes je jiný zápas a Barcelona hraje skvěle.
61
Žlutou kartu dostává Ivan Rakitić (FC Barcelona).
60
Alavés se ovšem nevzdává a snaží se vstřelit aspoň gól útěchy.
59
Další chyba domácí obrany, kterou potrestal LIONEL MESSI. Tento argentinský špílmachr nedal domácímu brankáři šanci. Barcelona vede o tři branky a je jasné, že získá tři body.
59
Žlutou kartu dostává Sergio Busquets (FC Barcelona).
59
Luis Suárez se stáhnul do středu hřiště, kde vybojoval faul na svou osobu. Barcelona s rozehrávkou nespěchá.
58
Neymar nám předvedl skvělou techniku, ale míč mu poté utekl do zámezí. Alavés bude vhazovat.
57
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Aleksandar Katai, přichází Óscar Romero.
56
Alavés zatím podává zlepšený výkon, ale hostující obrana je stále neprostupná.
55
Hosté se opět uchylují k jejich typické hře. Není se vůbec čemu divit, vedou o dvě branky. Navíc uprostřed týdne hrají osmifinále LM proti PSG.
54
Alavés měl k dispozici rohový kop, který málem ohrozil ter Stegena v hostující brance. Domácí celek zatím nemá potřebné štěstí.
53
Barcelona měla momentálně k dispozici sérii rohovým kopů, ale ani jeden nebyl využit.
52
Andrés Iniesta se u postranní čáry rozcvičuje. Zřejmě ho v dnešním zápase uvidíme.
51
Barcelona se baví fotbalem a jejich kombinací, Alavés si s jejich hrou neví rady.
50
Suárez opět v akci. Tentokrát se tento útočník provinil proti pravidlům a rozhodčí píská útočný faul.
49
Luis Suárez se snažil dostat přes dotírajícího Víctora Laguardiu, ale tento čin se nepovedl.
48
Christian Santos dostal míč na hranici penalty, ale trestuhodně přestřelil.
47
Druhý poločas začal před malou chvílí. Domácí tým čeká velmi obtížný úkol, pokud si chce z tohoto zápasu odnést nějaký ten bod.
46
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Nenad Krstičić, přichází Kiko Femenía.
46
Druhý poločas začne přibližně v 17:16.
Máme za sebou první poločas. Barcelona zatím potvrzuje roli favorita a vede na stadiónu Alavése 2:0. Druhý poločas začne za necelých 15 minut.
45+1
45
Messi byl seslán k zemi, hosté budou na konci poločasu rozehrávat přímý volný kop.
44
Alavés chce aspoň do konce poločasu snížit, ale to se jim zatím nedaří. Barcelona hraje výborně.
43
Marc-André ter Stegen musel být po delší době ve střehu, ale jenom pouze na chvíli. Domácí tým zbytečně přichází o míč a musí se opět bránit.
42
Na domácí branku míří další katalánský útok, ale ten je vzápětí odvrácen skvělým zákrokem.
41
Pokud se nic zásadního nezmění, tak si Barcelona odveze tři body. Tohle můžeme říct ve 41. minutě v prvním poločase.
40
Tak tohle bude domácí celek hodně mrzet. Jeden z domácích obránců ztratil u svého vápna balón. Poté však přišla ještě větší chyba, kterou způsobil Fernando Pacheco, který podcenil míč a daroval, tak NEYMAROVI jednoduchý gól. Barcelona zvyšuje své vedení na 2:0.
40
Máme před sebou posledních pět minut základní hrací dobyv prvním poločase.
39
Domácí tým má před sebou velice těžký úkol, překonat hostující držení balónu a zároveň i hostující obranu.
38
Hosté stihli ještě před koncem poločasu vstřelit úvodní branku, což určitě posílí jejich sebevědomí.
37
Hosté se usadili okolo domácího vápna a zasadili domácím smrtelný úder. Rychlá kombinace vedla na pravou stranu, kde byl volný Aleix Vidal. Ten si všimnul nabíhajícího LUÍSE SUÁREZE, který si skvěle naběhnul k malému vápnu. Fernando Pacheco se pouze podíval za svá záda. Barcelona se ujímá vedení v zápase.
36
Barcelona je zatím dominantní na hřišti, ale branku zatím nevstřelila. Domácí obrana brání na výbornou.
35
Ivan Rakitić chytře patičkou posílal míč přes obránce na Messiho, ale míč trefuje právě domácího obránce. Barcelona má další roh.
34
André Gomes viděl rozběhnutého Neymara, který vybojoval pro svůj tým výhodu rohového kopu.
33
Digne přetáhnul centr na zadní tyč, kde byl volný Lionel Messi. Tento argentinský fenomén vracel míč na Suáreze, ten by ovšem skvělě obsazen.
32
Deportivo Alavés je zatím na vše připraveno. Zdá se, že domácí trenér věnoval tomuto zápasu hodně času.
31
Akce Barcelony musí začít až od jejich brankáře, který volí přihrávku volnému stoperovi.
30
Barcelona se opět chystá obléhat domácí branku, jenže vzápětí přichází nepřesná přihrávka Digneho, která míří do zámezí.
29
Máme za sebou už podstatnou část prvního poločasu. Tato část nám nabídla velice pěkný fotbal, šance byly na obou stranách.
28
Hostující brankář chtěl rychle rozehrát, ale hostující hráči jsou výborně obsazeni, takže ter Stegen nemá komu přihrát.
27
Domácí tým však nebude pouze bránit, chce hrát otevřený fotbal. Centr Marcose Llorenteho končí u ter Stegena.
26
Lionel Messi se dostal přes dva hráče, končí až na tom třetím. Víctor Laguardia ho zastavil čistým zákrokem, hosté jsou však proti.
25
Tak tohle byla obrovská šance domácího celku. Hostům se nepovedl rohový kop a domácí zahrozil z brejku. Theo Hernández utekl všem, zastavil ho až hostující brankář.
24
Messi si vyměnil míč s Neymarem, poté se snažil vystřelil, ale byl hned zdvojen a jeho střel je tudíž zablokována.
23
Závar před domácí brankou řeší jeden z obránců odkopem, hosté mají k dispozici další rohový kop.
22
Barcelona se dostává na dostřel domácí branky, domácím nezbývá nic jiného než bránit.
21
Barcelona má momentálně 75% držení míče, Alavés pouze 25%.
20
Daniel Torres se snažil oslovit přihrávkou vysunutého útočníka, ale jeho přihrávka je příliš prudká. Míč končí až u hostujícího brankáře.
19
Domácí tým dnes bude hlavně bránit a sázet na brejkové akce. Barcelona nám stále drží míč a nehodlá ho ztratit.
18
Neymar rozehrával standardní situaci, ale ta se mu nepovedla. Jeho přízemní centr je odvrácen daleko od domácí branky.
17
Ivan Rakitić se snažil nacentrovat do pokutového území, ale jeho centr končí až u rohového praporku na druhé straně.
16
Hráči hostující Barcelony si stále přihrávají mezi sebou, domácí fanoušci začínají opět pískat.
15
Aleix Vidal se dostal k odraženému míči a vypálil nepříjemnou jedovku, která míří těsně nad břevno.
14
Hosté obléhají domácí branku, ale obrana Alavésu je prozatím pozorná.
13
Oba brankáři zatím nemají žádnou velkou práci, hra se odehrává ve středu hřiště.
12
Barcelona se vrací k jejich hře a čeká na menší chybku v domácí obraně. Ta ovšem zatím nepřichází.
11
Christian Santos si nepohlídal své postavení, rozhodčí píská ofsajd. Míč putuje na hostující kopačky.
10
Neymar se na hranici vápna uvolnil a vystřelil, ale jeho střela je vzápětí zblokována.
9
Barcelona rozehrávala v deváté minutě rohový kop, ale ten je odvrácen hlavičkou jednoho ze stoperů domácího celku.
8
Zápas se zatím hraje ve velice poklidném tempu, žádný tým nechce udělat zbytečnou chybu.
7
Rozehrávka standardní situace se příliš nepovedla, míč končí v zámezí. Lucas Digne bude vhazovat.
6
Žlutou kartu dostává Samuel Umtiti (FC Barcelona).
6
Neymar kouzlí u postranní čáry, domácí publikum na něj píská. Poté se ocitá na zemi, ale rozhodčí faul nepísknul.
5
I domácí tým umí zazlobit, Marcos Llorente se uvolnil a vystřelil. Jeho střela mířila těsně nad horní tyčku.
4
Lionel Messi se dostal ke střele, ale jeho projektil nenašel prostor v domácí brance, kterou dnes hájí Fernando Pacheco.
3
Průběh se hry stále nemění, Barcelona se přibližuje na dostřel domácí brány.
2
Hosté se na začátku zápasu prezentují s jejich obvyklou hrou. Deportivo Alavés je nechává hrát na své polovině.
1

Deportivo Alavés: Pacheco (C) – Vigaray, Alexis, Laguardia, Hernández – D. Torres, M. Llorente – Katai, Krstičić, Sobrino – Santos.
Náhradníci: Ortolá – Camarasa, Femenía, García, Carnero García, Ó. Romero, Deyverson.

FC Barcelona: ter Stegen – Aleix Vidal, Umtiti, Mathieu, Digne – Rakitić, Busquets, A. Gomes – Messi (C), L. Suárez, Neymar.
Náhradníci: Cillessen – Alba, Aleñá, Iniesta, Alcácer, Roberto, Denis Suárez.

Rozhodčí: Clos Gómez – Juan Yuste, Abraham Álvarez.
Vzájemné zápasy:

Poslední vzájemný zápas mezi těmito dvěma celky skončil obrovským překvapením, když Alavés na půdě Barcelony 2:1. Zároveň platí zajímavá statistika, že Barcelona v ligové zápase na stadionu Alavésu vyhrála jen jeden z pěti posledních utkání. Takže je možné, že ani dnes ji nečeká nic snadného a mohlo by to být velmi zajímavé utkání.
FC Barcelona:

Barcelona v této sezoně zatím až příliš často ztrácí body a projevuje se to pro ni neblaze v tabulce. Momentálně je sice na druhém místě a na Real Madrid ztrácí jen jeden bod, ale situaci zkresluje fakt, že Real má dva zápasy k dobru, pokud by oba vyhrál, náskok by rázem narostl na propastných sedm bodů. Pokud ale Barcelona dnes porazí Alavés, ocitne se na pár hodin na prvním místě ona.

Katalánský celek má momentálně sérii deseti neprohraných soutěžních utkání v řadě, v lize pak z posledních pěti utkání má dvě výhry a tři remízy. Proti Alavésu by mělo být pro Barcelonu vítězství povinností, pokud chce ještě pomýšlet na titul.
Deportivo Alavés:

Alavés se nachází v tabulce na pěkném 12. místě a bezprostředně sestupem ohroženo není. Na 18. příčku má totiž náskok 14 bodů, což se zdá jako dostatečná rezerva. Alavés poslední dobou téměř neprohrává, z posledních sedmnácti soutěžních utkání prohrál jen jedinkrát, a to na půdě Celty Vigo 0:1. Doma pak Alavés neprohrál osm soutěžních zápasů v řadě a čtyři z posledních pěti remizoval.
Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky u sledování utkání španělské La Ligy mezi Deportivem Aalvés a Barcelonou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.