La Liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : Real Betis - 27. září 2018   22:00

0:1
(0:0)
Real Betis
64' Morón  (Guerrero)
Girona
Bunú – Espinosa, Alcalá (73. Roberts), Juanpe – Porro (82. Doumbia), Douglas Luiz, Granell (C) (73. Aleix Garcia), Aday – Portugués, Stuani, B. García.
Iraizoz – Doumbia, Aleix Garcia, Lozano, Muniesa, Pons, Roberts.
González – Gómez, Palomino
Municipal de Montilivi, Girona
11 358 diváků
Real Betis
Pau López – Mandi, Bartra, Sidnei – Guerrero, Canales, Guardado (C) (86. Gracia), Firpo – Boudebouz (75. Lo Celso), Morón, Inuj (65. Joaquín).
Robles – Barragán, Gracia, Joaquín, Lo Celso, A. Sanabria, Tello.

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám dobrou noc.
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 5:6. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 17:14.
Real Betis dokázal bodovat už popáté za sebou a posunul se na osmé místo, z něhož ztrácí na třetí Atlético dva body. Girona naopak podruhé nevyhrála a po šestém kole bude dvanáctá.
Napínavý souboj mezi Gironou a Betisem Sevilla je u konce a s ním i celé šesté kolo španělské LaLigy. Z vítězství se radují hosté, kteří byli hlavně v první půli mnohem lepším týmem, ale na rozhodující trefu si museli počkat až čtyřiašedesáté minuty, kde se po centru Guerrera prosadil Morón. Katalánci se dlouho nemohli dostat k tlaku a naopak sami dvakrát málem inkasovali. Šance Canalese a Joaquína ale přečkali bez úhony a v nastaveném čase ještě sahali po bodu. Velkou Stuaniho šanci ovšem zlikvidoval rodák z Girony, brankář Pau López.
90+3'
90+3'
Joaquín dával trochu nepochopitelnou malou domů přes padesát metrů. López si pro míč musel vyběhnout až mimo své vápno, ovšem v nebezpečné situaci stihl odkopnout do bezpečí.
90+2'
Domácí poslali téměř všechny muže do útoku. Aday zleva skvěle odcentroval na Stuaniho, který přehlavičkoval Bartru, jenomže nebezpečnou hlavičku mu výtečně vyrazil gólman López.
90+1'
Žlutou kartu dostává Pau López (Real Betis).
90'
Stuani chytře prodloužil centrovaný balón do nitra pokutového území, jenže Doumbia při střele z první trefil jen skluzujícího obránce. Následoval rychle rozehraný roh, ale Betis se opět ubránil.
89'
Skoro bylo rozhodnuto! Joaquín převzal přihrávku na osu hřiště. Trojice obránců proti němu nijak nevystoupila, a tak přišla parádní střela z dvaceti metrů, která skončila až na břevně!
88'
Pau López trochu zdržoval před odkopem. Hned po něm se na něj valila červenobílá útočná vlny Girony, ovšem Portuguésův centr zprava nebyl přesný a tím pádem ani nebezpečný.
87'
Roberts si hezky zpracoval míč a druhým dotekem ho poslal ho mezi obránce Doumbiu, který byl Guerrerem sražen k zemi, ale o penaltový zákrok se podle arbitrů nejednalo.
86'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Andrés Guardado, přichází Julio Gracia.
84'
Jeden z domácích útočníků nedoskočil centr z levého křídla. Míč chtěl ještě získat, ale pomohl si jasným faulem na Júniora Firpa.
83'
Hostům byl odpískán faul po dlouhém výkopu Lópeze. Girona se dostává k míči a ráda by se dostala do závěrečného tlaku, který je zatím v nedohlednu.
82'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Pedro Porro, přichází Seydou Doumbia.
81'
Betis rychle zaútočil po levé straně. Po centru Firpa z dobré pozice zakončoval Canales, ale trefil jenom domácího gólmana. Dorážka Júniora Firpa pak sice skončila v síti, ale gól neplatil pro ofsajd.
80'
Sidnei vyhrál závod o balón a před skluzujícím Portuguésem na poslední chvíli stihl předat malou domů Lópezovi.
79'
Něco jako střela přišlo až z kopačky Guerrera. Branku z delší vzdálenosti ale vůbec netrefil a Bunú zasahovat nemusel.
78'
Po několika ztrátách na obou stranách přihrál střídající Joaquín doleva Firpovi, jehož centr se nedostal k žádnému z hostujících útočníků.
77'
Hosté vyztužili střed hřiště a nyní v jsou jedenácti lidech zatažení na vlastní polovině. Mezitím probíhá klidná kombinace Girony daleko od obou branek.
76'
Dnešní utkání sleduje 11 358 diváků.
75'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Ryad Boudebouz, přichází Giovani Lo Celso.
74'
Nadějně se rozvíjející akce Girony skončila po dalším důrazném skluzu, který byl k nelibosti fanoušků podle rozhodčích naprosto čistý.
73'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Álex Granell, přichází Aleix Garcia.
73'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Pedro Alcalá, přichází Patrick Roberts.
73'
Karta paradoxně přichází hned za další faul. Pedro Alcalá šel hodně pozdě do skluzu a trefil soupeře do kotníku.
72'
Krušné chvíle teď zažil Boudebouz, který rukou trefil do obličeje Adaye a hodně reálně mu hrozila druhá žlutá karta. Pan González byl ale shovívavý.
71'
Zadní řada Realu si ve spolupráci s brankářem Lópezem poradila s aktivním napadáním ofenzivních hráčů Girony a prokombinovala se aspoň k půlící čáře.
70'
Druhý napomenutý hráč na straně Betisu. Júnir Firpo mezi oběma střídačkami jednoznačně zatáhl za dres Pedra Porra.
68'
Mandi roztáhl doprava na Guerrera. Ten se tentokrát neměl k centru a vrátil míč dozadu. Další hráči Realu se dokonce dostali až na vlastní polovinu.
66'
Málem bylo zase vyrovnáno! Cristhian Stuani také převzal velmi dobrý centr ze strany, z nelehké pozice dokázal zakončit a trefil ze svého pohledu pravou tyč!
65'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Takaši Inuj, přichází Joaquín.
64'
Real Betis právě vstřelil branku!
Dokonale jsem to zakřikl, neboť hned z následné akce přichází první gól v podání Sevilly! Obrana Girony si poprvé neuhlídala LORENZA MORÓNA, ke kterému doletěl skvělý centr od Guerrera a z malého vápna poměrně snadno doklepl míč do sítě. Nechybělo moc a zakončení nebylo žádné, Bunúovi chyběly centimetry k tomu, aby centr zprava zastavil.
63'
Více než hodina hry je už minulostí. Po změně stran sledujeme naprosto vyrovnaný boj, kterému ale chybí jakékoliv šance. Na bezbrankovém stavu se proto stále nic nemění.
62'
Také Betis ukázal přímočarý přechod, o který se postarali Canales, Inuj a Firpo, jenomže vše skončilo nepřesnou přihrávkou končící v zámezí.
61'
Cristian Portugués dostal hodně prostoru a také přihrávku, po které ihned centroval z pravé strany, ale na zadní tyči Stuaniho nenašel.
60'
A ještě jeden dobrý zásah od hostujícího gólmana, který tentokrát lapil centr z pravé strany a z hostujícího pohledu uklidnil situaci.
59'
Výhoda standardní situace domácím nic moc nepřinesla. Dlouhý nákop z pětačtyřiceti metrů doplachtil až do rukavic nikým neobtěžovaného Lópeze.
58'
Girona měla trochu rozhozenou obrannou linii. Znovu to ale přečkala bez úhony, protože krátký centr na Moróna letěl příliš vysoko na to, aby mohlo dojít k hlavičce na branku.
57'
Ani jeden z týmů ještě nestřídal, ale to se podle všeho velmi brzy změní. Na hostující střídačce se už pilně připravuje na nástup Joaquín.
56'
Rychlá protiakce Betisu byla trochu zbržděná kvůli nedůrazné přihrávce na Canalese. Další z hostů přenášel balón k levému konci pokutového území, kde byl Firpo rychle odzbrojen.
55'
Ani z tohoto mráčku nezapršelo, protože byl pískán faul proti domácím. Upřímně nevím za co, Bartra se srazil s vlastním spoluhráčem. Na rozehrávce Lópeze se ale nic měnit nebude.
54'
Po centru z pravé strany balón chvíli nebezpečně poskakoval ve vápně, ale jako první se k němu dostal bránící Real, jenž bude ještě čelit autovému vhazování.
53'
Douglas Luiz dostal míč před šestnáctku, kde měl proti sobě hned tři soupeře. Pokus o střelu skončil očekávaným blokem, ze kterého však resultuje roh pro Gironu.
52'
Pedro Alcalá na půlící čáře fauloval Lorenza Moróna. Míč se tak přesouvá do držení hostující Sevilly.
51'
Těžko říct, zda domácí rozehrávka byla nacvičená věc nebo jeden velký omyl. Jeden z hráčů míč na křídle dostihl a umožnil střílet Granellovi, nicméně López zasahovat nemusel.
50'
Z rohového kopu Girona nic nevymyslela, ale hned vzápětí dostává další standardní situaci. Nedovoleným způsobem byl na trávník poslán Portugués.
49'
Luiz přihrál před vápno, odkud další z domácích posílal míč před Stuaniho, ale ten na něj o pár decimetrů nedosáhl, protože předním výtečně zakročil Marc Bartra.
48'
Pedro Porro se dostal do menšího křížku s Canalesem, který si bude muset vyslechnout od hlavního arbitra důrazné pokárání.
47'
Guerrero přihrával zprava do malého vápna, kde sice bylo hned několik domácích hráčů v čele s Bunúem, ale také Morón, jenž se neúspěšně snažil ze skluzu zakončovat.
46'
Ani jeden z trenérů během poločasové přestávky nestřídal, a tak na obou stranách pokračují původní základní jedenáctky.
46'
Hlavní rozhodčí neměl sebemenší důvod nastavovat, a tak poslal oba týmy do kabin ihned po uplynutí pětačtyřicáté minuty. Mnohem více ze hry měl hostující Betis, avšak přes dobře bránícího soupeře si moc šancí nevytvořil. Největší možnost měl Morón, který mohl potrestat podklouznutí Bunúa, jenže tak neučinil. Za zmínku stojí i dalekonosná střela Canalese či pokus Boudebouze. Míč se do domácí branky ale nedostal a to samé platilo i v případě jediné příležitosti Girony, kdy Luiz z dálky o kousek netrefil Lópezovu bránu.
45'
45'
García si dobře zpracoval míč pod sebe a přihrál Adayovi. Ten na levé straně přihrával jenom dozadu, odkud přišla dlouhá přihrávka na Portuguése, jenže toho si pohlídal Sidnei.
44'
Poslední minuty přece jenom byly z domácího pohledu nadějnější. I tak ale platí bezbrankový stav, který podle všeho vydrží až do blížící se přestávky.
43'
Stuani rozhodně nevypouštěl napadání, ale dost to přehnal s důrazem při dohrání přihrávajícího Mandiho. Uruguayský kanonýr může být rád, že si sudí vystačil se slovní domluvou.
42'
García byl terčem další přihrávky. Během zpracování ho zezadu jasně fauloval Aïssa Mandi, nicméně místo faulu se píská ofsajd domácího fotbalisty.
41'
Francis Guerrero musel přidat do kroku a zakřižovat jednoho z domácích, který se neúspěšně snažil dostat k dlouhému přenesení hry na levou stranu.
40'
Pau López dobře přečetl hru a skočil po centru z pravého konce pokutového území. Kdyby tak neučinil, míč by šel na číhajícího Stuaniho.
39'
Sidnei vrátil míč až k Lópezovi, který pokazil rozehrávku, jenomže nepřipravená protiakce Girony skončila na kraji velkého vápna.
38'
Douglas Luiz si dal záležet na svém nákopu, jenže Stuaniho nenašel. Míč se pak dostal ke Granellovi, který to zkusil z dálky hodně nepřesně.
37'
První žlutou kartu dostává hostující útočník Ryad Boudebouz, který zlostně reagoval na neodpískaný šlapák na jeho osobu. Nutno říct, že hlavní sudí ho karetním napomenutím příliš neuklidnil.
36'
Přímo zpod hostujícího fanouškovského kotle přietěl solidní centr na hlavu Janpeho, jehož pokus proletěl minimálně metr nad Lópezovým břevnem.
35'
Po několika minutách se i Girona dostala na útočnou polovinu, kam se vrátil také Inuj a trochu zbytečně odehrál centr Adaye na rohový kop.
34'
Ryad Boudebouz roztáhl hru na levou stranu a pokračoval směrem do vápna, kde ho Firpo našel zpětným centrem. Alžířan pálil z první jen doprostřed branky, kde Bunú precizně zasáhl.
33'
Japonec Inuj tentokrát na pravé straně, kde byl úplně sám. Z koncové čáry na poslední chvíli posílal míč na bližší tyč, jenže místo Moróna našel připraveného brankáře.
32'
Hosté sbírají další protentíčka do statistiky držení balónu. Jen ztěžka se dostávali přes zahuštěný střed a Mandi nakonec odcentroval do prostoru nikoho.
31'
Inuj se už nedostal ke zpětné přihrávce od Júniora Firpa. Jeden z domácích balón nekompromisně odpálil na tribunu.
30'
Nadýchaný centr zpoza rohu velkého vápna defenziva Girony odvrátila. Práce pro ni ale rozhodně nekončí, Real pokračuje vhazováním Guerrera.
29'
Domácí vytáhli své napadání až k soupeřově vápno. Celek ze Sevilly si s tím ale ukázkově poradil a rychle se přesunul před Bunúa.
28'
Guerrero bleskově rozehrál aut na Canalese, který si u pravého kraje velkého vápna navedl míč na vnitřní nohu a o kousek minul bližší tyč.
27'
Lorenzo Morón si naběhl na parádní kolmici, po které sice střílel z horšího úhlu, ale Bunú měl co dělat, aby u své levé tyče balón vyrazil.
26'
Držení míče: 31% – 69%.
25'
Neškodný nákop z hloubi pole si sebral vyběhnuvší Bunú a svou rozehrávkou vrátil balón do středu hřiště.
24'
Boj o střed hřiště vyhráli hosté. Girona se ale stihla vrátit v jedenácti lidech a znovu je z toho pomalý útok do plných.
23'
Na druhé straně byla po jednom z faulů nařízená standardní situace. Boudebouz se neodvážil pálit a jenom nakopával do vápna, kde se prosadili zadáci Betisu.
21'
Jenom to zahučelo po individuální akci Douglase Luize, který jednoduše prošel po ose hřiště až do místa vzdáleného od branky jednadvacet metrů. Nadějná střela brazilského záložníka ale šla z jeho pohledu vedle levé tyče.
20'
Pedro Porro si pokryl míč před Inujim, který jej zfauloval. Domácí záložník bolestivě spadl na ruku, ale určitě bude schopen pokračovat.
19'
Bartra se vysunul až mezi záložníky a hodně dlouho proti němu nikdo nestartoval. Tím pádem měl čas si dát míč na pravačku a vystřelit z necelých třiceti metrů. Bunú ale dobře viděl a snadno zasáhl.
18'
Betis znovu dlouze kombinoval uprostřed hřiště. Až po dobré půlminutě přišel nákop na útočníky, ale ti se k míči nedostali.
17'
Borja García si naběhl mezi dva hráče Realu a kousek za půlící čárou si řekl o odzbrojení. Na druhé straně pokazil kolmici Boudebouz, jenž vzápětí fauloval.
16'
Aktivní Canales útočil hru na útočnou polovinu Girony, která se několikrát přesunula z jedné strany na druhou, ale k vápnu se přitom vůbec nepřiblížila.
15'
Christian Stuani se sápal po centru Portuguése z levého křídla a přitom si pomohl útočným faulem, takže rozehrávat může Pau López.
14'
Inuj roztáhl hru doleva, odkud sice přiletěl přízemní centr, ale našel jen obráncovu nohu. Odvrácený míč ještě jednou získal Takaši Inuj, ovšem z dvaceti metrů nezamířil vůbec přesně.
13'
Rychle rozehraný roh obranu Betisu nezaskočil, jeden z hráčů centrovaný balón na bližší tyči odvrátil do naprostého bezpečí.
12'
Adayův dlouhý aut z levé strany odehrál Mandi na premiérový rohový kop. Všichni dobří hlavičkáři se tak stěhují před Lópeze.
11'
Hráči Realu se neodvážili k odvážnějšímu postupu vpřed a vrátili se až k Lópezovi, na což fanoušci Girony reagovali pískotem.
9'
Pedro Porro byl na pravém křídle čistě zastaven důrazným Firpem a opět to jsou hosté, kteří pozvolna zakládají útočnou akci.
8'
Nedovolený zákrok v podání Júniora Firpa. Granell chtěl překvapit vyběhnutého Lópeze obloučkem z šedesáti metrů, nicméně tomu scházela přesnost.
7'
Bunú podklouzl při výkopu a zadělal na obrovské problémy pro celou Gironu! Před domácím gólmanem stál Lorenzo Morón, jenž se rázem dostal do výborné šance, ale míč poslal jenom do zmíněného gólmana, který si musel hodně oddechnout, že byl trefen do nohy.
6'
Júnior Firpo zakřižoval náběh Portuguése a srazil se s vlastním brankářem, který šel také proti balónu. Domácí hráč zůstal chvíli ležet, ale nakonec nepotřeboval žádné ošetření.
5'
Canalesovo přenesení hry doleva bylo trochu krátké. Jeden z jeho spoluhráčů se přesto dostal ke střele, ovšem pomalý oblouček byl pro Bunúa snadným soustem.
4'
Guardado si došel pro faul u půlící čáry a Betis velmi rychle rozehrál další postupnou akci z hloubi pole.
3'
Sergio Canales si vzal míč na vlastní půlce a otevřeným polem se přiblížil k velkému vápnu. Střela levačkou proletěla jen těsně vedle levé tyče domácí branky!
2'
Oba brankáři už mají za sebou první kontakty s balónem. Zatímco Bunú poslal výkop do autu, tak López zvládl rozehrávkou z prostoru vedle šestnáctky na výbornou.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v červených, zatímco hosté ve světle zelených dresech.
1'

Girona FC: Bunú – Espinosa, Alcalá, Juanpe – Porro, Douglas Luiz, Granell (C), Aday – Portugués, Stuani, B. García.
Náhradníci: Iraizoz – Doumbia, Aleix Garcia, Lozano, Muniesa, Pons, Roberts.

Real Betis: Pau López – Mandi, Bartra, Sidnei – Guerrero, Canales, Guardado (C), Firpo – Boudebouz, Morón, Inuj.
Náhradníci: Robles – Barragán, Gracia, Joaquín, Lo Celso, A. Sanabria, Tello.

Rozhodčí: González – Gómez, Palomino.
Vzájemné zápasy z minulé sezóny:

13.04.2018 Girona – Betis 0:1
25.11.2017 Betis – Girona 2:2.
Real Betis

Klub ze Sevilly na startu měsíce porazil svého úhlavního městského rivala, ovšem radost z výhry to v jeho podání zatím byla jediná. Zatím poslednímu vítězství totiž předcházela domácí blamáž s Levante (0:3) a následná bezbranková remíza v Alavésu. I předchozí dva duely Betis jenom zremizoval, ale bodové zisky to tentokrát byly hodně cenné, neboť přišly proti silným soupeřům z Valencie a Bilbaa. Před dnešními zápasy tak Realu patří čtrnácté místo, z něhož to má velmi blízko jak do horní poloviny tabulky, tak k sestupovému pásmu. V probíhající sezóně Betis dal pouze tři branky, o které se rovným dílem podělili Sergio Canales, Joaquin a Marc Bartra.
Girona FC

Katalánci si zatím nevedou vůbec špatně. V prvním kole sice doma pouze remizovali 0:0 s Valladolidem a pak prohráli 1:4 s favorizovaným Realem Madrid, ale poté překvapivě vyloupili hřiště Villarealu. Zisk tří bodů potvrdili před vlastními fanoušky při výhře 3:2 nad Celtou Vigo. Dobrou formu pak Girona korunovala během posledního víkendu, kdy hrála proti Barceloně téměř hodinu v přesilové hře a odvezla si nesmírně cenný bod za výsledek 2:2. V rozehraném šestém kole LaLigy tak svěřencům Eusebia Sacristána patří desátá pozice a ztrácí jen tři body na třetí Atlético Madrid. O tom, kdo táhne Gironu není třeba spekulovat, v týmu je jediný multigólový střelec, kterým je s pěti zásahy uruguayský reprezentant Christian Stuani.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu šestého kola nejvyšší španělské soutěže. Od dvaadvaceti hodin se můžeme těšit na souboj mezi domácí Gironou a hosty z Betisu Sevilla!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.