La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : CD Leganés - 26. ledna 2020   12:00

Atlético
Oblak (C) – Vrsaljko (88. Šaponjić), Felipe, Savić, Lodi – Á. Correa (62. H. Herrera), M. Llorente (46. Vitolo), Partey, Saúl Ñíguez – Félix, Morata.
Adán – Hermoso, H. Herrera, Riquelme, Šaponjić, Sánchez, Vitolo.
Mateu – Cebrián, De Francisco
Estadio Wanda Metropolitano (Madrid)
CD Leganés
Cuéllar – Rosales, Bustinza (C), Omeruo, Awaziem, J. Silva – Eraso (61. Ruibal), Recio, Mesa, Rodrigues (78. Carrillo) – Braithwaite (90. Óscar Rodríguez).
Soriano – Carrillo, Navarro, Tarín, Ruibal, Óscar Rodríguez, Mourid.

Je konec! Dnešní utkání nakonec nepřineslo ani jednu branku, utkání tak končí nerozhodným výsledkem 0:0. I druhý poločas nám přinesl územní převahu domácích, jenomže ti byli směrem dopředu hodně bezradní. Za celé utkání se totiž nedostali k žádné stoprocentní šanci, což je proti poslednímu celku tabulky rozhodně špatné počínání. Leganés zisk bodu určitě bere, domácí musí smutnit.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 6:1. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:19.
90+8'
90+6'
Na hrací ploše se to slušně mele, uvidíme další žluté karty? Do debaty se navíc přidal také domácí brankář Oblak.
90+5'
Do konce duelu zbývá zhruba minuta, do branky se postavil hostující obránce Silva, který si na sebe vzal hrací trikot náhradního brankáře Soriana.
90+4'
To jsou věci! Hostující brankář Cuéllar opět zdržoval, za což vyfasoval druhou žlutou kartu a utkání pro něj končí.
90+3'
Vedoucí branku měl na hlavě střídající Šaponjić, který ale přestřelil hostující branku.
90+3'
Ono to skutečně vypadá, že tento duel nepřinese ani jednu branku. Atlético navíc přišlo o míč, hostující celek tak nasbíral cenné vteřiny na polovině soupeře.
90+2'
Žlutou kartu dostává Recio (CD Leganés).
90+1'
V průběhu první minuty nastaveného času si uvnitř pokutového území našel prostor k hlavičkovému pokusu Saúl, jehož zakončení vyletělo vysoko nad branku.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Martin Braithwaite, přichází Óscar Rodríguez.
89'
Žlutou kartu dostává Roque Mesa (CD Leganés).
89'
Nedočkají. Odpovědnost na sebe totiž vzal Saúl, jehož ránu tečoval jeden z protihráčů vedle branky. Následovat bude ještě jeden rohový kop.
88'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Šime Vrsaljko, přichází Ivan Šaponjić.
88'
Tak pozor. Bustinza fauloval na samotné hranici pokutového území, domácí mají k dispozici luxusní standardní situaci. Dočkají se vytoužené vedoucí branky?
87'
Atlético Madrid si přesto vybojovalo zisk rohového kopu, který opět rozehrál Herrera. Jeho centr směřoval na přední tyč, avšak Thomas neměl na zakončení prostor.
86'
Po dlouhé době se k míči dostal také brankář Oblak, kterému se povedlo velice přesně rozehrát, avšak následná kombinace domácích přinesla nepřesnost.
85'
Následný opakovaný záběr poskytl velice spornou situaci, neboť se pokutový kop klidně dal písknout. Sudí celou situaci ještě projednal s videorozhodčím.
84'
Felipe zkoušel zakončit v pokutovém území, nicméně v tom mu zabránil jeden z protihráčů. Vypadalo to na nedovolený zákrok, ani tentokráte z toho penalta nebude.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen něco málo kolem deseti minut, Leganés je v posledních minutách pod velkým tlakem, nyní bude čelit dalšímu rohovému kopu.
80'
Nepříjemným způsobem byl dohrán také domácí Vršaljko, přičemž sudí odpískal ve prospěch madridského celku. Ten ale celkem zbytečně uspěchal rozehrávku.
79'
Hokejovým zákrokem to zkoušel hostující Rosales, který na hranici šestnáctky zatarasil cestu vpřed Lodimu. Další šance pro domácí ze standardní situace.
78'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Kévin Rodrigues, přichází Guido Carrillo.
78'
Pokutový kop z toho nakonec skutečně nebyl. Atlético Madrid tak alespoň zahrávalo rohový kop z levé strany, hostující Omeruo však zakročil za cenu dalšího rohu.
77'
Žlutou kartu dostává Iván Cuéllar (CD Leganés).
76'
Jeden z domácích upadl v pokutovém území, penalta z toho nebude. Sudí dost možná celou situaci ještě projedná s videorozhodčím.
75'
Ruibal se rychlostně natlačil až do vápna, kde se ještě pokoušel oslovit Braithwaitea, což se povedlo. Dánský reprezentant ale trefil pouze protihráče před sebou.
74'
Herrerova rozehrávka sice nebyla vůbec špatná, avšak zároveň nepřinesla nic nebezpečného. Felipe na míč nedosáhl, Cuéllar tak neměl žádnou další práci.
73'
Byl to právě Morata, kterému se povedlo prodloužit balón za sebe, kde si nedovoleně počínal stoper Awaziem. Atlético Madrid má k dispozici standardní situaci.
72'
Napadající Morata se k míči nedokázal dostat, místo toho pouze fauloval Awaziema. Leganés bude rozehrávat z vlastní poloviny, očekávat se dá rozehrávka po zemi.
71'
O další provedení autového vhazování se postaral hostující Silva, který to zkoušel vzdušnou nabídkou na Rodriguese, avšak ten narazil pouze do Vršaljka.
66'
Leganés zahrávalo hned dva rohové kopy v krátkém časovém sledu. Ruibal se ten druhý pokoušel zakroutit směrem do branky, avšak včas zakročil Felipe.
65'
Z druhé vlny se do míče opřel hostující Recio, který to zkoušel z velice dobré pozice. Jeho zakončení ještě přizvedl Savić, který dost možná zabránil jistému gólu.
64'
Je za námi zhruba hodina hry, stále čekáme na první branku tohoto zápasu. Atlético Madrid je směrem dopředu bezzubé, na vedoucí trefu má ale ještě hodně času.
63'
Recio to navíc udělal po zisku míče hodně šikovně, natlačil se totiž před Félixe, který ho musel faulovat. Cuéllar tak pošle hrací předmět daleko na druhou stranu.
62'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází Héctor Herrera.
61'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Javi Eraso, přichází Aitor Ruibal.
60'
Atlético Madrid už celkem dlouhou dobu obléhá opačné pokutové území, nicméně k ničemu nebezpečnému to stále nevede. Hosté tak nemají problém s bráněním.
59'
Tím byl podle všeho Awaziem, který inkasoval míčem do obličeje. Hlavní sudí pro jistotu přerušil hru, nicméně hostující obránce bude zcela určitě pokračovat ve hře.
58'
Do kombinace svého celku se před malým momentem zapojil také Vitolo, který si za pokutovým území našel prostor ke střele, avšak trefil pouze protihráče.
57'
Lodimu se nepovedlo přeposlat nahrávku na Saúla, míč se totiž ocitl pouze v zámezí. To znamená, že si další autové vhazování bude moci vyzkoušet Rosales.
56'
Nedovoleným zákrokem se prezentoval Mesa, který rukou udeřil do obličeje Correovi. Sudí celou situaci pochopitelně viděl a okamžitě pískl do své píšťalky.
55'
Žlutou kartu dostává Javi Eraso (CD Leganés).
54'
Félixova vzdušná nabídka od autové lajny nebyla vůbec přesná, našla totiž rukavice připraveného brankáře Cuéllara, který výhozem oslovil kolegu Bustinzu.
53'
Thomasovi se sice povedlo vystihnout rozehrávku, avšak předávka do tandemu na Correu byla hodně prudká. Atlético Madrid si přesto vybojovalo další aut.
52'
Braithwaite se jako první dostal k volnému míči, se kterým doputoval až k hranici pokutového území, odkud zpětnou nahrávkou našel pouze kopačku Saviće.
51'
Po hodně dlouhé době k balónu zavítal také brankář Oblak, který rozehrávkou na jistotu roztáhl hru na levou stranu, kde se nacházel osamocený Renan Lodi.
50'
S míčem si pohrál také hostující brankář Cuéllar, kterému se povedlo odklidit hrací předmět na opačnou polovinu, kde se ve vzduchu nedokázal prosadit Mesa.
49'
Na vlastní polovině se ujal míče domácí obránce Felipe, který ho ihned posílal na opačnou stranu, kde se Lodimu povedlo udržet balón před postranní lajnou.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se střídající Vitolo natlačil až k hranici malého vápna, kde se společně s Félixem prodíral k míči, důraznější ale byl Omeruo.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Marcos Llorente, přichází Vitolo.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nepřinesl zrovna atraktivní podívanou. Leganés si v úvodu tohoto zápasu přichystalo hned dvě šance, avšak ani jednu z nich nedokázalo zužitkovat. Nadcházející minuty byly plně v režii Atlética, které mělo velkou územní převahu, avšak neustále naráželo na pozornou obranu soupeře.
45+2'
45+1'
Félix si seběhl pro nahrávku na levou stranu, kde to po jeho nahrávce zkoušel dalším centrem Lodi. Jeho nabídka však proletěla kompletně celým pokutovým územím.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Cuéllar poslal míč daleko na opačnou stranu, kde Braithwaite zkoušel prodloužit k postranní lajně na Rosalese, avšak ten záměr prvně jmenovaného hráče nepochopil.
42'
Braithwaite neuspěl proti dvojici bránících hráčů, tentýž hráč poté dobíhal ke vzdálenější konstrukci, avšak jako první se k míči dostal brankář domácího mužstva.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Correa se snažil procedit míč přes Omerua, avšak ten ho čistým způsobem dokázal zastavit. Akce domácích je tak u konce, jenomže Leganés je stále dost pasivní.
36'
Jenomže domácím absolutně nejdou nohy. Félix se při další kombinaci musel úplně zastavit, následné přenesení hry na pravou stranu bylo hodně nepřesné.
35'
Lodi velice chytře propustil nahrávku na nenápadného Félixe, který to pro změnu zkoušek překvapivou nahrávkou do šestnáctky, pro kterou si seběhl pouze Cuéllar.
34'
Je za námi více než třetina hry, utkání je zatím celkem překvapivě vyrovnané. Atlético Madrid mělo jednu šanci, hostující celek si připsal dvě příležitosti.
33'
Po jednom z dalších soubojů musel sudí použít píšťalku. Lodi byl totiž u Erasa příliš pozdě, místo hracího předmětu navíc trefil dolní končetinu protihráče.
32'
Cuéllar si dal se svým odkopem celkem dost načas, nakonec kulatý nesmysl poslal k oblasti středového kruhu, kde ani jeden z protihráčů neodhadl odskok míče.
31'
Další nepřesnost domácích, tentokráte z kopačky středopolaře Llorenteho. Z ochozů stadionu se ozývá pískot, výkon domácích je totiž zatím daleko za očekáváním.
30'
Po pravém křídle to zkoušel domácí Vršaljko, který se ovšem musel vrátit až ke středovému kruhu. Atlético Madrid má velké problémy při přechodu do vápna.
29'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další celkem důrazný střet, po kterém skončil na zeleném pažitu domácí Lodi, který má menší zdravotní problémy.
28'
Obrana Leganés se celkem otevřela, což se pokusil využít Saúl. Jeho pád na zem překvapivě nepřinesl zisk standardní situace, sudí nechává pokračovat ve hře.
27'
Velice přesné přenesení hry předvedl Awaziem, který před dotírající smečkou protihráčů dokázal přenést na kopačku Rosalese, jenž pro změnu peláší kupředu.
26'
Do zajímavé šance se před malým momentem natlačil zatím neaktivnější domácí hráč Correa. Jeho rána přesto putovala vysoko nad, Cuéllar tak nemusel zasahovat.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám branku zatím nepřinesla. Leganés je sice častěji bez míče, avšak směrem dopředu mnohem nebezpečnější.
20'
Moratovi se tentokráte povedlo sklepnout pod sebe, kde domácí rozjeli slušnou kombinaci. Na jejím konci byl aktivní Correa, který poprvé zaměstnal Cuéllara.
19'
Cuéllar tak dostal příležitost k další rozehrávce od své branky. Tu posílal k pravé autové lajně, kde se ve vzdušném souboji podařilo uspět domácímu Lodimu.
18'
Thomas se chtěl prodrat kolem Recia, avšak ten mu v cestě nechal zkušeně tělo. Domácí se přesto dostali až do vápna, kde se v jasném ofsajdu nacházel Llorente.
17'
Celek z hlavního města Španělska si nevěřil na průnik na opačnou stranu, Savić tak pouze přeposílal míč do strany, kde si o nahrávku řekl zatím nevýrazný Lodi.
16'
Morata ani tentokráte neustál souboj s důrazným Omeruem, který si dle sudího počínal v rámci pravidel. Rohový kop to nebude, bude se pouze odkopávat.
15'
Domácí si pořádně koledují! Opět se do šance natlačil Braithwaite, jehož pohyb nezachytila obrana, přízemní zakončení ovšem skončilo na Oblakově noze.
14'
Obrana domácích si splnila své povinnosti, nicméně hrací předmět se snesl zpět za postranní lajnu. Rosales tak opět vhazoval, tentokráte si vybral Rodriguese.
13'
Atlético Madrid mělo k dispozici standardní situaci, avšak ani ta nepřinesla nic nebezpečného pro Cuéllarovu branku. Místo toho bude Rosales moci opět vhazovat.
12'
Oblak musel poprvé do akce! Hodně nebezpečným způsobem to zkoušel Braithwaite, který pálil levačkou, nicméně slovinský brankář podržel svůj celek.
12'
Hezká průniková nahrávka našla u šestnáctky Recia, který se ihned pokoušel procpat míč do malého vápna, jenomže tam se nacházela smečka hladových protihráčů.
11'
Žlutou kartu dostává Chidozie Awaziem (CD Leganés).
11'
Naskakující Morata neustál souboj se Silvou, jenomže na zisk penalty to opravdu nestačilo. Na druhé straně se Erasovi povedlo zavést balón k postranní lajně.
10'
Oblak vypomohl svému celku s přízemní rozehrávkou. Poté se do pokutového území pokoušel prodrat Morata, za cenu rohového kopu ho ale zastavil Bustinza.
9'
Morata zachytil chybnou rozehrávku soupeře, díky čemuž se Atlético Madrid konečně usadilo na polovině hostujícího celku, kde ihned rozjelo kombinaci.
8'
Kousek od pokutového území domácích byl faulovaný Correa, což pochopitelně neuniklo ani sudímu. Další důrazný střet, úvod zápasu přináší dost soubojů.
7'
Vůbec poprvé se k míči dostal hostující brankář Cuéllar, který to zkoušel dalekonosným pasem. Na druhé straně se však povedlo zodpovědně zakročit Savićovi.
6'
Faulovaný Rodrigues je i nadále za postranní lajnou, avšak během několika vteřin by měl nastoupit zpět na hrací plochu. Mezitím sledujeme autové vhazování Rosalese.
5'
Už se zdá být vše v pořádku, může se tak pokračovat ve hře. O rozehrávku volného kopu se postaral obránce Silva, který svým pasem našel pouze Felipeho.
4'
Aby toho nebylo málo, tak po dalším vzdušném souboji skončil na zemi jeden z hráčů Leganés. Sudí musel přerušit, ihned poté přispěchal lékařský personál.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu si nedovoleným zákrokem pomohl hostující obránce a kapitán Bustinza, který uvnitř pokutového území doslova zboural Correu.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, můžeme tak začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Atlético Madrid: Oblak (C) – Vrsaljko, Felipe, Savić, Lodi – Á. Correa, M. Llorente, Partey, Saúl Ñíguez – Félix, Morata.
Náhradníci: Adán – Hermoso, H. Herrera, Riquelme, Šaponjić, Sánchez, Vitolo.

CD Leganés: Cuéllar – Rosales, Bustinza (C), Omeruo, Awaziem, J. Silva – Eraso, Recio, Rodrigues – Braithwaite, Mesa.
Náhradníci: Soriano – Carrillo, Navarro, Tarín, Ruibal, Óscar Rodríguez, Mourid.

Rozhodčí: Mateu – Cebrián, De Francisco.
CD Leganés

Na opačné straně stojí další trápící se tým, kterým je Leganés. Tomu v současné době patří až poslední pozice tabulky, přičemž na poslední nesestupové místo ztrácí čtyři body. Leganés však v posledních týdnech výsledkově zabralo, dokázalo totiž bodovat hned ve čtyřech z posledních pěti případů. Až v minulém kole přišla po dlouhé době porážka, Leganés totiž neuspělo na domácí půdě, kde prohrálo výsledkem 0:3 s Getafe. Hostující tým tohoto zápasu je druhým nejhorším venkovním mužstvem, z devíti odehraných zápasů získal pouhé čtyři body.
Atlético Madrid

Kde jsou staré, dobré časy Atlética Madrid? To těžko říct. Celek z hlavního města Španělska se sice ve své domácí soutěži nachází na čtvrté pozici, což by nebylo zas tak ostudné, avšak Atlético v týdnu senzačně vypadlo s Leonesou. Atlético tak musí zabrat ve své domácí soutěži, kde momentálně ztrácí na vedoucí Barcelonu osm bodů, avšak má ještě svůj zápas k dobru. Domácí celek tohoto zápasu v posledním ligovém kole opět prohrál, což znamenalo letošní třetí ligovou porážku a současně s tím jedenáctou ztrátu bodů. Atlético má na svém kontě pouze devět výher, naproti tomu hned osmkrát remizovalo.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská LaLiga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Atlético Madrid a CD Leganés.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.