La Liga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : CD Leganés - 16. června 2020   22:00

Barcelona
42' Fati (Firpo) • 69' Messi
2:0
(1:0)
Barcelona
ter Stegen – Roberto (54. N. Semedo), Piqué (73. Umtiti), Lenglet, Firpo – Rakitić, Busquets (63. Arturo Vidal), Arthur (73. Puig) – Messi (C), Griezmann, Fati (54. L. Suárez).
Martínez – Barbero, Alcoba
Camp Nou (Barcelona)
CD Leganés
Cuéllar – Bustinza (C), Tarín, Awaziem, J. Silva (71. Kévin Rodrígues) – Recio (85. Gil), R. Pérez – Ruibal, Mesa (46. Assalé), Eraso (63. Amadou) – Guerrero (71. Carrillo).

Máme za sebou utkání 28. kola španělské La ligy, v němž katalánská Barcelona potvrdila roli favorita, poslední Leganés zdolala na Camp Nou v poměru 2:0.

Do vedení mohli jít překvapivě hosté, jenže střele Guerrera zabránil v cestě do brány Lenglet, rána Bustinzy se pro změnu otřela o tyčku. Naopak Barcelona svou první vážnější příležitost dokázala hned přetavit v gól, sedmnáctiletý Ansu Fati se prosadil povedenou střelou k pravé tyči. Krátce po hodině zápasu se podařilo navýšit vedení Griezmannovi, jemuž ale zkazil radost videorozhodčí, v těsném ofsajdu se nacházel přihrávající Semedo. Dlouho ale Katalánci smutnit nemuseli, o pouhé dvě minuty později totiž hlavní arbitr odpískal po zákroku Péreze pokutový kop. K němu se postavil sám faulovaný Lionel Messi, jenž gólmana zkušeně poslal na opačnou stranu.

Více branek již v duelu prvního s posledním nepadlo. Svěřenci kouče Setiéna zvítězili 2:0 a na čele si vytvořili na Real pětibodový náskok. Bílý balet sehraje své utkání 28. kola ve čtvrtek doma proti Valencii. Leganés se kvůli remíze Espanyolu propadlo na poslední místo, avšak nic není ztraceno, za sedmnáctou Celtu zaostává o pouhé tři body.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 75 % : 25 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 5:2. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:16.
90+7'
90+6'
Zápas se pouze dohrává. Poslední vteřiny drží kulatý nesmysl na svých kopařkách katalánská Barcelona, fotbalisté ve světle modrém vzdali snahu o presink.
90+5'
Červenou kartu obdržel trenér hostujícího mužstva Javier Aguirre. Ten si neodpustil několik ostřejších slov doplněné o gesta. Zřejmě mu došla trpělivost, nelíbila se mu ostrá hra Barcelony v posledních minutách, nejspíše se mu ani nepozdávali některá rozhodnutí sudího.
90+4'
Semedo mohl centrovat sám, nakonec ještě přihrál pod sebe na volného Vidala. Chilanovi pas vůbec nesedl, pouze nastřelil Tarína.
90+3'
Skoro to vypadá, jakoby Barca chtěla nasbírat co nejvíce žlutých karet. Ivan Rakitić dlouho držel za dres Assalého, tento moment arbitrovi nemohl ujít.
90+2'
Po kontaktu Ruibala s Lengletem se první jmenovaný dožadoval odpískání pokutového kopu. Rozhodčí rozpažil, správnost výroku potvrdil i videorozhodčí.
90+1'
K exekuci přímého kopu se postavil Guido Carrillo. Centr z jeho kopačky nebyl přesný, pro balón si vyběhl Marc-André ter Stegen.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby šest minut.
89'
A ještě jedna žlutá karta přibyla do záapsových statistik. Júnior Firpo se nechal obelstít Assalém, jehož posléze zatáhl za rukáv. Nebylo co řešit.
88'
A znovu musel jít strážce hostující svatyně na zem. Tentokráte po rozehrávce rohu na krátko a dalekonosném projektilu Suáreze, na který dobře viděl, vyrazil jej s přehledem.
87'
Třetí gól mohl vsítit po výborném pasu Messiho Ricard Puig. Mladému Španělovi však výborně zmenšil úhel Cuéllar, gólman si připsal úspěšný zákrok.
86'
Barcelona kombinuje kolem poloviny trávníku a vypadá to, že si s přehledem pohlídá dvoubrankové vítězství. Cesta k nim ovšem nebyla vůbec jednoduchá.
85'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Recio, přichází Bryan Gil.
84'
Žluté karty nyní přicházejí jedna za druhou. Nejprve se provinil Puig, jenž zatáhl za dres Péreze, čímž zabránil nadějnému brejku. Za malý moment inkasoval kartu žluté barvy i Clément Lenglet, Francouz ve vzdušném souboji trefil loktem do obličeje Amadoua.
83'
Žlutou kartu má na kontě také Barcelona. Hříšníkem okamžiku byl Samuel Umtiti, stoper na polovině hřiště zezadu šlápl na lýtko Reciovi.
82'
Chidozie Awaziem u pravé lajny skluzem tvrdě zajel do nic netušícího Griezmanna. Stoper Leganés se útočníkovi omluvil, přesto obdržel žlutou kartu.
82'
Nepovedeného odkopu Lengleta využil Aitor Ruibal, který nezištně přihrál Carillovi. Argentinec vypálil z hranice šestnáctky kousek vedle levé části brankové konstrukce.
81'
Místo Messiho rozehrával standardku Ivan Rakitić. Centr se chorvatskému záložníkovi vůbec nepovedl, doplachtil do zámezí.
80'
Nově příchozí Ricard Puig ukázal rychlé nohy, když v rychlostním souboji dokázal utéct osobnímu strážci Awaziemovi. Nigérijec v poslední možnou chvíli sáhl k faulu.
79'
Aguirreho družina se ještě snaží s výsledkem něco udělat, avšak to se zdá býti neřešitelným úkolem. Obrana Barcelony je výborně postavená, k žádné příležitosti soka nepouští.
78'
Lionel Messi zas a znovu ukázal svoje technické dovednosti. Jako nůž máslem prosvištěl přes tři protivníky, následně se mu ovšem nepovedla průniková nahrávka na Griezmanna.
77'
Zápas pokračuje. Na balónu zůstává Barcelona, před přerušením vedl zatím poslední akci Luis Suárez, po nastřelení Bustinzy vybojoval aut.
76'
Čtvrt hodiny před koncem základní hrací doby tu opět máme přestávku na občerstvení. Setieén je o poznání klidnější než v první půli.
75'
Krásnou individuální akcí se prezentoval Antoine Griezmann. Francouz se protáhl středem mezi dvěma soupeři, načež si vyšlápl i na Awaziema. Křížná rána proletěla těsně vedle.
74'
Nelson Semedo opět ukázal útočné choutky, daleko se ovšem nedostal. Přes Recia ještě přešel, přes Péreze nikoliv.
73'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Gerard Piqué, přichází Samuel Umtiti.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Arthur, přichází Ricard Puig.
72'
Hosté chtěli rychle přispěchat s rychlou odpovědí, ale nepovedlo se. V dobré pozici pálil z voleje Aitor Ruibal, jenže trefil pouze spoluhráče Carilla.
71'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Miguel Ángel Guerrero, přichází Guido Carrillo.
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Jonathan Silva, přichází Kévin Rodrígues.
69'
Barcelona právě vstřelila branku!
Tradiční exekutor penalt LIONEL MESSI zachoval chladnou hlavu. Počkal si, kam brankář skočí, a balón poslal neomylně na opačnou stranu. Dlouho tedy domácí z neuznaného gólu smutnit nemuseli.
68'
Kolem arbitra Munuery se okamžitě sběhlo velké množství fotbalistů ve světle modrém. Nedovolený zákrok se jim nepozdával, Rubén Pérez za něj navíc dostal žlutou kartu.
67'
A to třeba z pokutového kopu! Messi se parádně uvolnil přes tři protihráče, načež byl při snaze o narážečku protivníkem stažen k zemi! Hlavní rozhodčí bez váhání odpískal "desítku!"
66'
Barceloně se rozhodnutí sudího pochopitelně nelíbilo. Ale v mírném ofsajdu Nelson Semedo skutečně byl. Druhého gólu budou muset Katalánci dosáhnout jiným způsobem.
65'
Svěřenci kouče Setiéna se radovali z druhého gólu, kterého po výborném pasu Semeda dosáhl Antoine Griezmann. Dlouho se ale Barca z branky neradovala, video odhalilo těsný ofsajd portugalského beka!
64'
Za obranu vyslal jemný lob Arthur. Adresátem pasu byl Luis Suárez, jemuž nevyšel úplně ideálně krok, uruguayský útočník zpracovával míč v autu.
63'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Arturo Vidal.
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Javi Eraso, přichází Ibrahim Amadou.
62'
Těsně za polovinou hřiště se Recio krásně obtočil kolem Ivana Rakitiće. Chorvat nezahálel, soupeře nedovoleně stáhl k zemi.
61'
Gerard Piqué se vrátil do hry a zdá se, že bdue schopen pokračovat ve hře bez újmy na zdraví. Sprinterský souboj s Guerrerem zvládl na výbornou.
60'
Hodina střetnutí je minulostí, ještě třicet minut však zbývá. Barcelona i nadále drží jednobrankové vedení, poslední Leganés má tak stále šanci na bodový zisk.
59'
Hra pokračuje. Španěl odkulhal mimo hřiště, kde pokračuje jeho ošetřování. Barcelona se musí se soupeřem na pár chvil poprat v deseti lidech.
58'
Zkušený španělský stoper je momentálně v péči lékařů. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat v zápase, za postranní čárou se mezitím začal rozcvičovat Umtiti.
57'
Gerard Piqué předvedl ukýzkový obranný skluz proti Assalému, jenž soka při přeskakování nepříjemně trefil do pravého kolene.
56'
Za hranicí šestnáctky dostal více volného prostoru Miguel Ángel Guerrero. Forward toho okamžitě využil ke střeleckému pokusu, který bez potíží lapil ter Stegen.
55'
Javi Eraso se šikovně schoval obraně, avšak nepohlídal si postavení s defenzivní linií. Nákop Recia ho sice našel, ale pomezní rozhodčí zdvihl praporek na znamení ofsajdu.
54'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergi Roberto, přichází Nélson Semedo.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Anssumane Fati, přichází Luis Suárez.
53'
Po nedovoleném zákroku na svou osobu Miguel Ángel Guerrero velmi rychle rozehrál přímý kop. průnikovým pasem hledal za obranou Recia, před nímž Piqué ve skluzu zachránil situaci na poslední chvíli.
52'
Argentinský kouzelník zkusil přímo ohrozit bránu, avšak projektil letěl z velké vzdálenosti, brankář měl dostatek času zareagovat, míč bezpečně lapil do rukavic.
51'
Iván Cuéllar musí zbystřit, domácí budou rozehrávat standardní situaci z nebzpečné vzdálenosti od jeho svatyně. Faulován byl Messi, kterého podrazil Silva.
50'
Barca kombinuje v blízkosti pokutového území, v němž je srovnáno hned osm hráčů hostujícího celku. Arthur v souboji proti Reciovi neuspěl.
49'
Júnior Firpo se často vytahuje dopředu podpořit ofenzivní složku týmu. A to platilo i nyní, kdy nepřesně centroval na Griezmanna.
48'
Úmysl dobrý, realizace nic moc. Lionel Messi přenesl hru na Fatiho, jenž na kulatý nesmysl jen těsně nedoskočil, Leganés vhazuje.
47'
Zatímco trenér Setién změnu o poločasové přestávce neudělal, tak jeho protějšek Aguirre k jdné změně stáhl, když Mesu nahradil Asallé.
46'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Roque Mesa, přichází Roger Assalé.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 23:05.
Skončil první poločas zápasu 29. kola španělské La Ligy mezi první Barcelonou a posledním Leganés. Utkání se zatím vyvíjí podle předpokladů, Katalánci vedou zásluhou gólu Ansu Fatiho ze 42. minuty.

Avšak vše mohlo být jinak. Hosté vstoupili na soupeře bez přehnaného respektu a byli to oni, kdo mohli jít ve 13. minutě do vedení, po střele Guerrera zachránil Barcu na brankové čáře Lenglet. Další šance přišla o dvě minuty později, Bustinzova rána se pro změnu otřela o tyč. A tak udeřilo na druhé straně. Firpo ve 42. minutě udržel míč proti dvěma protihráčům, nahrál Ansu Fatimu, a ten křižnou střelou prostřelil marně se natahujícího Cuéllara.

Leganés bude muset více otevřít hru, pokud chce zabojovat alespoň o remízu. Barca tím pádem může využívat volnějších okének v defenzivě a jak známo, brejky Katalánců bývají často smrtící.
45+4'
45+3'
V posledních vteřinách první půle byl hlavní rozhodčí ještě jednou ukončit hru. Důvodem se stal prohřešek Messiho, argentinský kouzelník zatáhl za dres Silvu.
45+2'
Antoine Griezmann udržel na zádech Awaziema, aby následně hlavou sklepl pod sebe osamocenému Busquetsovi. Španělovi rána z první vůbec nesedla, proletěla vysoko nad.
45+1'
Vysoký presink hostů nadělal Kataláncům velké problémy. Lenglet pod tlakem přihrál dozadu ter Stegenovi, brankář na poslední chvíli odkopl do bezpečí před Guerrerem.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu tři minuty.
44'
A s Leganés mohlo být ještě hůř. Lionel Messi se objevil v netradiční pozici hlavičkujícího zakončovatele, když jej našel centr z pravé strany od Griezmanna. Zakončení proletělo těsně vedle levé tyčky.
42'
Katalánci v závěru prvního poločasu střílejí kýžený první gól! Messi nahrál Firpovi, jenž se i s trochou štěstí dostal přes dva protihráče a balón předal vedle sebe volnému ANSU FATIMU, jehož střela k pravé tyči proletěla mezi nohama jednoho z obránců až do sítě.
42'
Na centr Messiho si vyskočil Piqué. Španělský stoper prodlužoval za sebe, kde však žádného ze spoluhráčů nenašel, do bezpečí odkopl Mesa.
41'
Barcelona rozehraje rohový kop. Standardku vybojoval Ivan Rakitić, dlouhý nákop chorvatského záložníka prodloužil do zámezí Recio.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se gólu nebo půjdou týmy do kabin za bezbrankového stavu?
39'
Lionel Messi si sběhl na střed, kam dostal pas od Arthura. Z jedničky posunul na Fatiho, kterému se nepodařilo Silvovi nasadit jesličky.
38'
Utkání se začíná kouskovat. Znovu byl v hlavní akci mladičký Španěl Ansu Fati, jemuž ve skluzu trefil pravou nohu Chidozie Awaziem.
37'
Máme tu první žlutou kartu. Jejím autorem se stal Unai Bustinza, který Messiho oběma rukama objal ve snaze zabránit mu pohybu vpřed. To se mu také povedlo.
36'
Na druhé straně už se píská. A to po nedovoleném zákroku na Ansu Fatiho, jenž si šikovně pokryl míč, načež ho k zemi srazil Recio.
35'
Těsně za polovinou hřiště byl zdvojen Miguel Ángel Guerrero. Útočník se snažil ze všech sil udržet kulatý nesmysl na kopačkách, avšak neúspěšně.
34'
Dlouho se fotbalisté ve světle modrém z balónu neradovali, neboť si v kombinaci neporozuměl Unai Bustinza s Jonathanem Silvou. Nahrávku na druhého jmenovaného vystihl Arthur.
33'
Zápas pokračuje. Míč poslal do hry útočník Miguel Ángel Guerrero, který rozehrál volný přímý kop po faulu na Javiho Erasa.
32'
Oba trenéři pochopitelně využili menší přestávku k udílení pokynů. Podle očekávání byl výřečnější domácí Setén, jemuž se hra jeho svěřenců viditelně nepozdává.
31'
Hlavní rozhodčí dal pokyn oběma týmům k občerstvení. Pauza má zabránit zranění některému z hráčů, pauza způsobená pandemií koronaviru byla opravdu dlouhá.
30'
Půl hodina střetnutí je minulostí. Skóre se zatím neměnilo, větší šance mělo překvapivě Leganés. Barcelona si musí dávat pozor na zadní vrátka.
29'
Další centr chorvatského záložníka, tentokráte o poznání nebezpečnější. Kulatý nesmysl si tentokráte našel Griezmann, hlavičku umístil těsně nad břevno.
28'
Rakitićův centr smolně zblokoval Recio přímo do vnitra vlastního pokutového území. K jeho štěstí se Griezmann otočil příliš pozdě, první byl u balónu brankář.
27'
Dlouhý nákop Chidozieho Awaziema forward Guerrero ve vzduchu nezasáhl. Po delší odmlce si díky tomu zahrál Marc-André ter Stegen.
26'
Ansu Fati se pěknou stahovačkou zbavil Jonathana Silvy, jenže s míčem se dostal až noc dozadu. Mezitím se defenziva hostů stihla dobře rozestavit.
25'
Antoine Griezmann se pokusil v souboji jeden na jednoho přelstít Bustinzu, ale neúspěšně. Pravý bek dokonce vybojoval odkop od brány.
24'
Exekuce se chopil sám faulovaný Messi. Pěkný centr pouze proletěl pokusovým územím, balón nezasáhl Firpo ani Lenglet.
23'
Kličkovaná Messiho neměla dlouhého trvání. Na vině byl nedovolený zákrok, jehož se dopustil Recio. Bude se kopat standardka.
22'
Gerard Piqué se stáhl na pravou stranu, kde chyběl z útoku pozdě se vracející Roberto. Díky úspěšné hlavičce bude Leganés vhazovat.
21'
Poslední celek tabulky zatím brání velmi spolehlivě. Katalánci se marně snaží najít místečko v jejich obraně, to se nepovedlo ani teď Griezmannovi.
20'
Za obranu se z pozice pravého beka rozběhl Sergi Roberto. Avšak Ivan Rakitić dal balónu malou výšku, Unai Bustinza jej za záda nepustil.
19'
Barcelona se pochopitelně snaží zklidnit hru, i za přispění velké porce štěstí neprohrává. Busquets si na polovině několikrát vyměnil míč s Arthurem.
18'
Nakopávaný balón se Erasovi vůbec nepovedl. Kulatý nesmysl doletěl přímo k nohám Piquému, který s klidem přihrál volnému Lengletovi.
17'
U rohového praporku výborně zapracoval Chidozie Awaziem. Nigérijský stoper si počkal, až k němu Fati doběhne blíže, posléze ho nakopl a zajistil pro svůj celek aut.
16'
O protiútok se pokusila také Setiénova družina. za dlouhým nákopem Arthura se rozběhl Griezmann, na hrací ploše však kulatý míč nezastihl.
15'
Další velká příležitost hostujícího mužstva! Po centru z levé strany prodloužil za sebe Javi Eraso, křižná rána Bustinzy z voleje se otřela o tyčku!
14'
Hodně zdvižený prst pro domácí, Leganés ukazuje, že na brejky hrát umí. Pokračuje trpělivá kombinace Barcelony, na balónu hrdina předchozí chvíle Lenglet.
13'
Zničehonic přišla obrovská šance outsidera! Ofsajdová past selhala, po nákopu Silvy šel sám proti gólmanovi Javi Eraso. Ten však váhal až příliš dlouho, k zakončení se nedostal. Akce ale pokračovala, Mesa hlavičkou našel Guerrera, jenž prostřelil gólmana, na brankové čáře zachránil Barcu Lenglet!
12'
Po pravém křídle nabral velkou rychlost Messi, zdviženou rukou si řekl o balón. Sergio Busquets se pokusil dlouhým pasem najít argentinský klenot, ve skluzu na poslední chvíli zakročil Silva.
11'
Pěknou akci středem hřiště předvedl Roque Mesa. Španěl si nejprve tělem odstavil Fatiho, aby následně po lajně uvolnil Recia. Jeh zpětná nahrávka šla Mesovi za paty.
10'
Stoper Gerard Piqué si s velkým přehledem udržel na zádech Guerrera. Obranným odkopem po lajně hledal Ivana Rakitiće, chorvatský středopolař balón podskočil.
9'
Při rozehrávce chyboval Unai Bustinza. Domácí mužstvo ale zaváhání využít nedokázal, Fati si totiž neporozuměl s Griezmannem.
8'
Svěřenci kouče Setiéna zatím jasně dominují. Nebojí se zariskovat ani v zadních řadách, pas Piquého na ter Stegena těsně prošel kolem Guerrera.
7'
Mesi si neúplně ideálně kolenem předkopl balón po lajně. Na jedničku zaváhání Argentince využil Rodrigo Tarín, jenž si před soka dal tělo, ten se následně dopustil útočného faulu.
6'
V krátkém časovém sledu druhá nebezpečná akce po levé straně. Firpo si tentokráte narazil s Fatim a vyslal centr do pokutového území, vysoko vyskočivší Chidozie Awaziem odhlavičkoval míč pryč z vápna.
5'
Lionel Messi vykouzlil milimetrově přesný pas na Júniora Firpa. Vytaženějsší levý obránce posílal přízemní centr na Fatiho, včas zasáhl Silva.
4'
Vysoký presink Barcelony, především pak Antoineho Griezmanna, kýžené ovoce nepřinesl. Před francouzským forwardem poslal malou domů Cuéllarovi.
3'
Poprvé se do zápasu zapojil Lionel Messi. Na kličkovanou si netroufl, místo toho z poloviny hřiště dlouhým nákopem poslal balón na ter Stegena.
2'
Katalánská Barcelona vstoupila do utkání v tradičních domácích červeno-modrých dresech. Fotbalisté Leganés dnes hrají ve světle modrém.
1'

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Lenglet, Firpo – Rakitić, Busquets, Arthur – Messi (C), Griezmann, Fati.
Náhradníci: Neto, Peña – R. Araújo, Braithwaite, Collado, F. de Jong, Puig, Monchu, N. Semedo, L. Suárez, Umtiti, Arturo Vidal.

CD Leganés: Cuéllar – Bustinza (C), Tarín, Awaziem, J. Silva – Recio, R. Pérez – Ruibal, Mesa, Eraso – Guerrero.
Náhradníci: Lombo, Soriano – Amadou, Assalé, Aviles, Carrillo, Gil, Navarro, Omeruo, Kévin Rodrígues, Rosales, Amores.

Rozhodčí: Martínez – Barbero, Alcoba.
CD Leganés

Cíl Leganés před sezónou byl jasný, zachránit se. Ten se ovšem zatím plnit nedaří a Aguirreho družině vážně hrozí, že po čtyřech letech spadnou o patro níž. Hráči tohoto celku okupují devatenáctou, tedy předposlední příčku, přičemž na nesestupovou sedmnáctou Celtu ztrácejí tři body, ještě není nic ztraceno. Na rozdíl od úterního konkurenta Leganés první utkání po dlouhé pauze nezvládlo, na domácí půdě podlehlo Valladolidu 1:2. Nejlepším střelcem týmu je s osmi góly Óscar Rodríguez.
FC Barcelona

Katalánská Barcelona míří za třetím ligovým titulem v řadě. Nebude to však mít vůbec jednoduché, druhý Real totiž zaostává o pouhé dva body. Svěřenci kouče Setiéna zvládli první utkání po tříměsíční pauze na výbornou, na stadiónu Mallorcy zvítězili vysoko 4:0. Výborný výkon předvedl Martin Braithwaite, jehož příchod do kádru Barcy spoustu lidí nechápalo, avšak Dán ukázal, že by se klidně mohl poprat se Suárezem, či Griezmannem o základ. Jeden muž nad těmito všemi už několik let vyčnívá. Je jím argentinský trpaslík Lionel Messi, jenž je s 20 góly a 14 asistencemi s velkým náskokem nejproduktivnější hráč ligy.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný úterní večer! Vítám vás při sledování 29. kola španělské La Ligy, u zápasu mezi Barcelonou a Leganés.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.