La Liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : CA Osasuna - 16. února 2020   18:30

0:1
(0:1)
CA Osasuna
29' Oier
Bilbao
Simón – Yeray, Núñez, I. Martínez – Capa, Raúl García (68. Aduriz), Vencedor (74. I. Gómez), Vesga, Berchiche – Villalibre (46. Sancet), I. Williams.
Herrerín – Aduriz, Lekue, I. Gómez, Sancet, San José, Larrazabal.
González – Rodríguez, Carreňo
San Mamés Barria (Bilbao)
CA Osasuna
Herrera – Roncaglia, Aridane, U. García – Estupiñán, Vidal (88. D. García), Oier (90+1. Mérida), Brašanac, I. Pérez – Adrián López (76. R. Torres), Gallego.
R. Martínez – Cardona, D. García, R. Ibáñez, Mérida, R. Torres.

Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 7:2. Rohy: 4:0. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 14:20.
Fotbalisté Osasuny Pamplona vítězí v baskickém derby nad Athleticem Bilbao, o výhře hostů rozhodl v 29. minutě po dobře sehrané standardní situaci Oier.

Athletic se dlouho těžce prosazoval, ve druhém poločase domácí ale dvakrát trefili brankovou konstrukci, nakonec se jim vyrovnat nepovedlo a už devět zápasů čekají na ligové vítězství.

Osasuna se dnešní výhrou bodově dotáhla na svého soupeře, oba týmy tak jsou přesně na přelomu první a druhé poloviny tabulky na desáté a jedenácté pozici.
Hráčem zápasu je vyhlášen Pervis Estupiňán.
90+3'
90+3'
Berchiche našel svým centrem Aritze Adurize, jenž hlavičkuje do tyče! Obrovské štěstí pro Osasunu!
90+1'
Rozhodčí Pablo González oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90+1'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Oier, přichází Fran Mérida.
90'
Po závaru v pokutovém území se do zajímavé příležitosti dostal Ander Capa, jeho ránu ale vyráží brankář Herrera!
89'
Capův centr postrádal přesnost, domácí se ale zase ujali odraženého míče a nadále se snaží vyrovnat.
88'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Nacho Vidal, přichází David García.
86'
Yuri Berchiche byl sražen těsně před pokutovým územím při zajímavém individuálním průniku, odpískání faulu se ale nedočkal.
85'
Nakonec se ale hosté bez větších komplikací ubránili.
84'
Nacho Vidal zahrál rukou vedle vlastního pokutového území, to může být nebezpečná standardní situace pro Bilbao.
83'
Domácí si přihrávají na útočné polovině, s výjimkou nedávné Williamsovy hlavičky ale marně dobývají zahuštěnou tvrz před pokutovým územím Osasuny.
82'
Na střelecké pokusy Athletic vede 6:5, za více než osmdesát minut hry to ale není zrovna bohatá statistika.
80'
Žlutou kartu dostává Aritz Aduriz (Athletic Bilbao).

Aduriz si počínal nedovoleně v souboji s Oierem, ten ale celou situaci zároveň výrazně přihrál.
79'
Iňaki Williams měl na hlavě vyrovnání, z ideální pozice ale míří jen do brankáře Herrery! To byla obrovská příležitost domácích.
77'
Ínigo Martínez si prohlíží žlutou kartu za pozdní skluz pod nohy Darka Brašanace.
76'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Adrián López, přichází Roberto Torres.
74'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Unai Vencedor, přichází Ibai Gómez.
73'
Domácí chystají další střídání, do dresu se vysvléká Ibai Gómez.
71'
Capa ve středu hřiště podkopl Pervise Estupiňána, hosté mohou rozehrávat z místa přestupku.
70'
Iňaki Williams na pravé straně pokutového území udělal kličku brankáři Herrerovi, pak se skácel k zemi, penalty se ale u sudího Gonzáleze nedočkal.
68'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Aritz Aduriz.

Klubovou legendu Bilbaa přivítal na trávníku bouřlivý aplaus.
66'
Souhra Berchicheho s Raúlem Garcíou po levé straně končí jen ofsajdem druhého jmenovaného.
64'
Hostům je pískán faul ve středu hřiště, Athletic už zase kombinuje na polovině Osasuny.
62'
Sergio Herrera už je v pořádku a ve hře se může pokračovat.
61'
S centrem z pravé strany si poradil brankář Herrera, ten pak padl k zemi po srážce s Raúlem Garcíou a s návratem na nohy nijak nespěchá.
59'
Athletic znovu kombinuje na útočné polovině, ze hry se ale domácí zatím prosazují jen velmi zřídka.
57'
Střelu Unaie Vencedora z volného kopu hostující zeď přizvedla na břevno! To byla obrovská příležitost pro Bilbao.
55'
Žlutou kartu dostává Darko Brašanac (CA Osasuna).

Chorvatský fotbalista si prohlíží žlutou kartu za střet s Berchichem.
54'
Patičku Iňakiho Williamse zastavil v pokutovém území zřejmě rukou Unai García, domácí útočník se ale marně dožadoval pokutového kopu.
52'
Bilbao zvyšuje aktivitu, domácí se usadili na útočné polovině a dobývají pokutové území soupeře.
50'
Obrovské štěstí teď měl hostující brankář Herrera! Ten při odkopu totiž trefil napadajícího Raúla Garcíu, od nějž se míč odrazil nad břevno!
48'
Žlutou kartu dostává Enric Gallego (CA Osasuna).
46'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Asier Villalibre, přichází Ohian Sancet.
46'
Po prvním poločase baskického derby vede Osasuna v Bilbau 1:0 díky brance Oiera z devětadvacáté minuty. Utkání zatím nabízí spíše jen boj ve středu hřiště s minimem příležitostí, domácí zatím nejsou nikterak nebezpeční a budou muset přidat, pokud chtějí prolomit neúspěšnou sérii z posledních ligových kol.
45+1'
45+1'
Domácí zahrávali ještě jednu standardní situaci, ta ale skončila jen ofsajdem.
45+1'
K úvodním pětačtyřiceti minutám rozhodčí González přidává jednu nastavenou.
44'
Bilbau se vůbec nedaří zakládat útočné akce, domácí zase brzy odevzdali míč, u nějž je teď brankář Sergio Herrera.
42'
Nepřesné přihrávky Yeraye Álvareze mohli hosté využít k rychlému přechodu do útoku, následný centr Estupiňána ale byl příliš dlouhý.
40'
Další neúspěch Williamse na pravém křídle, domácí útočník se ukopl při pokusu o centr a míč nasměroval daleko za branku.
38'
Žlutou kartu dostává Oier (CA Osasuna).
36'
Rozhodčí Pablo González si předchozí situaci ještě ověřil s kolegy u videa, svůj verdikt ale následně potvrdil a ve hře se může pokračovat.
35'
Po rohovém kopu Athleticu míč propadl před brankou ke zcela volnému Iňakimu Williamsovi, jeho trefa ale není uznána kvůli faulu na brankáře Sergia Herreru.
33'
Iňaki Williams se protáhl s míčem po pravém křídle, pak ale nepřesně centroval.
32'
Statistika střeleckých pokusů je zatím velice chudá – 2:3, na bránu mířily jen ty dvě hostující při gólové akci.
31'
Další volný kop Bilbaa ve středu hřiště, následný nákop do pokutového území mířil do míst, kde nebyl nikdo v červeno-bílém.
29'
Osasuna právě vstřelila branku!
Ze standardní situace nakonec udeřila Osasuna! Domácí propadli při jejím bránění, Brašanac prudkou hlavičkou sice ještě nepřekonal Unaie Simóna, dorážející OIER už ale procedil míč do sítě a otevírá skóre zápasu!
27'
Debutant v domácím dresu Unai Vencedor dostává žlutou kartu za předčasné rozehrání volného kopu, byť domácí fotbalisté hromadně protestují.
25'
Gallegova tečovaná střela mířila daleko vedle domácí branky, Unai Simón pak ještě stačil doběhnout míč, aby zamezil případnému rohovému kopu.
24'
Série nepřesností na obou stranách, hra má zatím podprůměrnou úroveň.
22'
Capův pas zprava do pokutového území doputoval jen Aridanemu, ten odkopává míč daleko do hloubi pole.
20'
Raúl García se pokusil kolmicí po útočné polovině vysunout do brejku Iňakiho Williamse, blíže k míči ale měl hostující brankář Herrera.
19'
Ostrý souboj čtyř hráčů u postranní čáry, vše se vešlo do rámce fotbalových pravidel a míč pod svoji kontrolu dostali hosté.
17'
Po rychlém přechodu hostů k pokutovému území střílel bez přípravy Adrian López, ze střední vzdálenosti ale vysoko přestřelil domácí branku.
15'
Gallego si nabíhal na dlouhý nákop z hloubi pole, ovšem podklouzl a neměl šanci na míč dosáhnout.
13'
Útočná snaha domácích je zastavena ofsajdem Íniga Martíneze.
12'
Neúspěšná souhra hostů podél levé postranní čáry, míče se ujal Athletic.
10'
Po jednom ze soubojů zůstal na trávníku ležet Asier Villalibre, hra mezitím pokračuje dál.
8'
Osasuna má znovu míč ve svém držení, hosté pomalu rozjíždí postupný útok z vlastní poloviny.
7'
Další útočný nezdar domácích, hru naváže odkopem od své branky Sergio Herrera.
5'
Iňaki Williams se pokusil o dravý průnik útočnou polovinou, do zakončení jej ale hosté nepustili.
3'
První rohový kop zahrávali domácí, ovšem nepovedlo se jim ohrozit brankáře Herreru.
2'
Hosté vedli svoji první útočnou akci po pravé straně hřiště, centr Adriána Lópeze ale postrádal přesnost.
1'
Rozehráno! Bilbao hraje v traidční červeno-bílé kombinaci, hosté oblékli světle modrou sadu.
1'

Athletic Bilbao: Simón – Yeray, Núñez, I. Martínez – Capa, Raúl García, Vencedor, Vesga, Berchiche – Villalibre, I. Williams.
Náhradníci: Herrerín – Aduriz, Lekue, I. Gómez, Sancet, San José, Larrazabal.

CA Osasuna: Herrera – Roncaglia, Aridane, U. García – Estupiñán, Vidal, Oier, Brašanac, I. Pérez – Adrián López, Gallego.
Náhradníci: R. Martínez – Cardona, D. García, R. Ibáñez, Mérida, R. Torres, Latorre.
CA Osasuna

Také Osasuna nemá úplně ideální ligovou formu, když v těch posledních osmi kolech dokázala vyhrát jen jednou, to se přihodilo v lednu proti Levante. Poslední dva zápasy prohrála 1:3 ve Villarrealu a 1:4 na domácím trávníku proti Realu Madrid.

Týmu z Pamplony se nedaří ani v derby proti Bilbau, z posledních sedmi ligových dokázalo uhrát jediný bod, poslední výhry se dočkal ještě v březnu 2012, kdy na domácím hřišti zvítězil 2:1.
Athletic Bilbao

Bilbau se vůbec nedaří v lize, kde už osm kol v řadě nevyhrálo. Naposledy se ligové výhry dočkalo na začátku prosince proti Granadě, tu však ale dokázalo porazit také tuto středu ve španělském poháru, kde už dokráčelo až do finále, i díky slavné výhře nad Barcelonou ve čtvrtfinále.

Zatímco v lize Bilbao postupně klesá tabulkou, tak v poháru zažívá skvělou jízdu, která vyvrcholí finálovým duelem proti San Sebastianu. Právě další baskický sok byl posledním soupeřem Bilbaa ve španělské lize, Athletic si z trávníku soupeře přivezl prohru 1:2.
Hezký podvečer při sledování baskického derby v rámci 24. kola španělské La Ligy, v souboji týmů ze středu tabulky desátý Athletic Bilbao přivítá dvanáctou Osasunu Pamplona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.