La Liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : D. Alavés - 22. září 2019   18:30

Bilbao
38' Raúl García  • 72' Muniain
2:0
(1:0)
Bilbao
Simón – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Dani García, Unai López (64. Beñat) – I. Gómez, Raúl García, Muniain (C) (78. Lekue) – I. Williams (83. Aduriz).
Herrerín – Aduriz, Beñat, Larrazabal, Lekue, Núñez, Vesga.
Manzano – Iglesias, Munuera
San Mamés Barria (Bilbao)
45143 diváků
D. Alavés
Pacheco – Navarro, Laguardia, Ely (63. Martín), R. Duarte – García (C) (56. Lucas Pérez), Pina (79. Pons), Wakaso – Aleix Vidal, Joselu, Rioja.
Sivera – Martín, Burke, Magallán, Lucas Pérez, Pons, Sainz Gallo.

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme vám za pozornost a přejeme krásný zbytek nedělního večera.
V příštím kole zavítá Athletic na stadion posledního Leganes, které získalo za pět zápasů jediný bod. Alavés čeká druhý venkovní duel v řadě, když se vydá na trávník Realu Sociedad.
Bilbao se dostalo výhrou do čela tabulky LaLigy, z níž však může být za pár hodin sesazeno. Páté kolo bude zakončeno večerní dohrávkou mezi Sevillou a Realem Madrid. Alavés je třináctý.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 7:4. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:19.
Druhý poločas již nabídl zajímavou fotbalovou podívanou, na jejímž konci se ze tří bodů zaslouženě raduje Bilbao. To šlo do vedení po proměněném pokutovém kopu, který poslal Raúl García k levé tyči. Do druhé půle vstoupilo lépe Deportivo, které v úvodním dějství nepředvedlo zhola nic, postupně ale začali dominovat domácí, kteří si navíc vypracovali i slušné šance. Muniain v tutovce selhal, Williams pálil necelé dvě minuty poté do břevna. Prvně jmenovaný ale po chvíli své zaváhání napravil, když uplatnil důraz na brankové čáře a navýšil na konečných 2:0.
90+4'
90+3'
Zhruba z dvaceti metrů zkusil štěstí střelou z první Ibai, jeho rána ale zamířila vedle pravé tyčky.
90+2'
Hosté jsou v křeči. Snaha jim směrem dopředu upřít nelze, jejich hra je ale plná nepřesností. Dnes odjede Deportivo domů s prázdnou.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty nad rámec čisté hrací doby.
90'
Do vápna Alavésu zamířil centr z levé strany, hostující obrana ale dostala merunu ihned do středu hřiště.
88'
Duel pomalu spěje ke svému konci. Bilbao operuje s míčem na kopačkách a nepřipouští žádné komplikace.
86'
Žluté napomenutí ovšem míří na adresu domácího brankáře Simóna. Ten tak v závěru střetnutí nebude moci příliš otálet se svými výkopy, jestli tedy nějaké vůbec přijdou.
86'
Wakaso teď dal rozhodčímu Manzanovi pořádně od plic najevo, co si myslí o jeho odpískání faulu na Daniho Garcíu. Žlutá karta z toho není, míč pro Bilbao ovšem ano.
85'
Střídající Pérez střílel na zadní tyč, kde se jeho přízemní pokus snažil trefit skluzem Joselu. Balon ale minul!
84'
Před hranicí pokutového území se k míči dostal Joselu, který chtěl vybídnout k zakončení spoluhráče. Přihrávka mu ale vůbec nesedla, a tak se stala snadnou kořistí Simóna.
83'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Aritz Aduriz.
83'
Raúl García byl načapán v ofsajdovém postavení. Následuje poslední změna v domácí sestavě.
82'
Alavés měl k dispozici autové vhazování poblíž rohového praporku, Bilbao ale míč bleskově získalo a přemístilo hru dále od své svatyně.
80'
Hra je nyní hodně rozkouskovaná, což vyhovuje především domácím. Ti jsou navíc usazeni na polovině Deportiva.
79'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Tomás Pina, přichází Pere Pons.
78'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Iñigo Lekue.
75'
Domácí fotbalisté tedy vedou čtvrt hodiny před koncem čisté hrací doby o dvě branky a jsou na nejlepší cestě za třemi body.
72'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Teď už Athletic svůj náskok zaslouženě navyšuje. Dělovku Ibaie z voleje vyrazil Pacheco nad sebe, k balonu se však natlačil důrazný IKER MUNIAIN, který jej nakopl pod břevno. Dlouho se nevědělo, zda bude gól platit, neboť na zemi ležel nehybně hostující brankář, který schytal při souboji úder, po chvíli už ale mohla propuknout domácí radost naplno.
71'
K odraženému míči se dostal Ibai, z vnějšku velkého vápna ale nasměroval balon mimo bránu. Teď je však Bilbaa plné hřiště.
70'
Laguardia, jenž převzal po Manu Garcíaovi kapitánskou pásku, dostává dodatečnou žlutou kartu za jeden ze svých předešlých zákroků.
70'
Přihrávka Raula Garcíi z levého okraje velkého vápna byla sražena na rohový kop.
67'
A další velká možnost domácích! Z větší vzdálenosti napřáhl Williams, který svou dělovkou orazítkoval břevno! Pacheco se po míči natahoval marně.
65'
Bilbao bylo blízko druhému gólu! Williams se zbavil Wakasa a odcentroval na hlavu Raula Garcíi, jenž prodloužil balon hlavou na úplně volného Muniain. Ten ale sám před brankou selhal, když napálil balon těsně vedle vzdálenější tyče!
64'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Unai López, přichází Beñat.
63'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Rodrigo Ely, přichází Martín.
60'
Do odraženého míče se z velké dálky opřel ze druhé vlny dobíhající Wakaso, jehož pokus ještě tečoval ve skluzu Perez nad branku. Případný gól by ale vinou ofsajdu stejně neplatil.
59'
Deportivo po změně stran přidalo. Aktuálně budou hosté rozehrávat rohový kop.
57'
Oznámen byl počet návštěvníků. Toto utkání sleduje z ochozů celkem 45 143 fotbalových příznivců.
56'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Manuel García, přichází Lucas Pérez.
54'
Elymu, jenž hraje od sedmé minuty se žlutou kartou, je pískán faul. Balon pro Bilbao.
53'
Za postranní čárou probíhá intenzivní rozcvičování. Brzy se dá očekávat nějaká změna v sestavě.
52'
Capa odcentroval z pravé strany na zadní tyč, kde míč míjí hlavou Muniain. Vzápětí je pískáno, neboť Raul García přišlápl nohu Navarrovi.
51'
Muniain se svalil ve vápně na zem, penalta se ale tentokrát pískat určitě nebude.
50'
Manu García se na pomezí středového kruhu srazil s Raulem Garcíou a zůstává na kolenou, domácí sportovně zakopávají míč do zámezí.
49'
Herní náčiní se přesunulo k protější brance, kde ho Pacheco uvede do vzduchu odkopem.
48'
Alavés měl k dispozici rohový kop, který rozehrál nakrátko. Následoval centr do vápna, po kterém se boxerským zásahem natáhl Simón.
47'
Oba týmy nastoupily do druhého poločasu ve stejných sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:35.
První poločas zápasu mezi Bilbaem a Alavésem příliš fotbalové krásy nenabídl. Domácí drželi po většinu času míč na svých kopačkách, do zakončení se ale nedostávali. Pasivita Deportiva byla ovšem tak velká, že přišel trest. Po faulu na Williamse odpískal sudí Manzano po shlédnutí videa pokutový kop, který přízemní střelou k levé tyči proměnil Raúl García. Díky jeho zásahu tak vede favorit nejtěsnějším rozdílem 1:0.
45+2'
45+2'
Po faulu na polovině hrací plochy přišel dlouhý hostující nákop do vápna, Laguardia se ale prezentoval útočným faulem, a tak akce Deportiva končí.
45+1'
Úvodní dějství bude nastaveno o dvě minuty.
45'
Deportivo odevzdalo autové vhazování soupeři, Bilbau je ale krátce poté pískán ofsajd.
43'
Červenobílí již opět pohodlně kombinují s míčem na vlastní polovině. Alavés nepředvedl směrem dopředu zhola nic a dá se v kabině očekávat pořádný průvan.
42'
Inaki Williams se dopustil útočného faulu. Ten pozornosti rozhodčích neunikl.
40'
Do konce úvodního poločasu zbývá posledních pět minut čisté hrací doby plus nějaké to nastavení. S míčem na kopačkách hraje opět Bilbao.
38'
RAÚL GARCÍA poslal přízemní střelu k levé tyči. Pacheco si na míč konečky prstů lehce sáhl, gólu ale zabránit nedokázal!
37'
Hostující obránce Duarte navíc vidí za svůj penaltový zákrok žlutou kartu.
37'
Už známe verdikt! Bilbao bude kopat penaltu!
36'
Hlavní rozhodčí se míří podívat na dostupné záběry. Napětí by se teď dalo krájet.
34'
První vzruch je na světě! Williams obdržel z levé strany hřiště přihrávku před prázdnou bránu, tísněn Duartem ale špičkou kopačky přestřelil! Domácí reklamují faul a žádají si penaltu, sudí Manzano se radí s kolegou u videa!
33'
Na zemi se v bolestech svíjí Joselu. V posledních minutách se pořádně přiostřilo.
32'
Pomalu, ale jistě se blíží poločasová přestávka. Stále přitom platí, že na první vážnější možnost čekáme.
30'
Na polovině hřiště fauloval Manu García. Jeho zákrok se obešel bez žluté karty.
28'
Indikátor držení míče ukazuje jasnou převahu domácích, kteří ho zatím měli na kopačkách v 71 procentech času. A je tomu tak i tentokrát, kdy rozehrává Bilbao další útočnou kombinaci.
26'
Obrana Deportiva odvrátila centr mířící na přední tyč do bezpečí, ale jen na chvíli. Bilbao totiž následně předvedlo akci, na jejímž konci se do skákavého míče opřel na středu vápna Raúl García. Zařízení ale vysoko přestřelil.
25'
Centru do vápna se jako poslední dotkl hlavou hostující Navarro. Ten by si měl místo protestů sáhnout do svědomí.
24'
Williams byl ihned po obdržení přihrávky faulován před pokutovým územím Laguardiou. Bilbao má k dispozici zajímavou standardní situaci.
23'
Vidal, jenž hraje pod karetním trestem, se prezentoval dalším faulem. Pokud chce třicetiletý bek Alavésu duel dohrát, měl by si dávat větší pozor.
22'
Wakaso vybojoval autové vhazování na polovině Athleticu, hosté ale po jeho rozehrání o balon okamžitě přišli.
20'
Williamsova přihrávka na rozběhnutého Muniaina končí za brankovou čárou. Domácí kapitán odskákal sprinterský souboj nárazem do kamery.
19'
Domácí obléhání vápna Alavésu končí přetaženým centrem z pravé strany hrací plochy.
19'
Ten rozehrál Gomez Perez Ibai nakrátko. Následný vysoký míč vyboxoval Pacheco na autové vhazování.
18'
Deportivo přečkalo větší závar před svou brankou. Bilbao z něj vytěžilo alespoň roh.
16'
Standardka domácím nevyšla, balon zamířil jen do rukavic pozorného Pacheca. Ten se nicméně musí mít v úvodu zápasu na pozoru podstatně více než jeho protějšek.
16'
Vidal stáhl rukou k zemi Berchicheho a je druhým karetně potrestaným hráčem tohoto utkání.
14'
Na levé straně se uvolnil ke střele ze střední vzdálenosti Raúl García, jeho skákavý pokus ale zamířil vedle pravé tyče. Pacheco trajektorii míče kontroloval.
13'
Bilbao opět kombinuje na vlastní polovině. Zatím se hraje v poměrně mdlém tempu.
11'
Střílený centr byl zastaven už na hranici velkého vápna. Bilbao přečkalo standardní situaci soupeře bez sebemenších problémů.
10'
Martínez fauloval hostujícího kapitána Garcíu. Alavés má po deseti minutách vůbec první možnost ohrozit domácí svatyni.
8'
Rozehrání přímého kopu se ujal Martínez, svou levačkou ale napálil jen zeď těl před brankou.
7'
Rodrigo Ely fauloval pronikajícího Williamse a vyfasoval už v úvodu zápasu žluté napomenutí.
7'
Sledujeme stále stejný obrázek hry. Deportivo je zataženo na vlastní polovině a pouze čeká, co udělá soupeř. Bilbao se ale nikam nežene a trpělivě kombinuje.
6'
U míče je stále Bilbao, které však bylo vyhnáno na vlastní polovinu.
4'
Hosté se provinili prvním nedovoleným zákrokem. U balonu tak zůstane domácí favorit, který je v úvodu duelu aktivní.
3'
Williams se prodral na pravé straně vápna až skoro k brankové čáře, z níž přihrával před hostující klec, míč ale končí u pozorného Pacheca.
2'
Fotbalisté Bilbaa nastoupili do zápasu v pruhovaných červenobílých dresech, hosté z Alavésu hrají v modrobílých.
1'

Athletic Bilbao: Simón – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Dani García, Unai López – I. Gómez, Raúl García, Muniain (C) – I. Williams.
Náhradníci: Herrerín – Aduriz, Beñat, Larrazabal, Lekue, Núñez, Vesga.

Deportivo Alavés: Pacheco – Navarro, Laguardia, Ely, R. Duarte – García (C), Pina, Wakaso – Aleix Vidal, Joselu, Rioja.
Náhradníci: Sivera – Martín, Burke, Magallán, Lucas Pérez, Pons, Sainz Gallo.

Rozhodčí: Manzano – Iglesias, Munuera.
V loňské sezóně se zrodila dvakrát plichta. V prosinci na trávníku Alavése branka nepadla, v dubnu byla v Bilbau k vidění jedna přesná trefa na každé straně. Najde vzájemné měření sil na třetí pokus opět vítěze? Tuto otázku zodpoví náš textový přenos.
Oba týmy mají ve svém středu dva dvoubrankové střelce. Na straně Bilbaa je to zkušený třiatřicetiletý záložník Raul García. Oba letošní zásahy Alavésu pak obstaral devětadvacetiletý útočník Joselu.
Alavés má o tři body méně a je na jedenácté pozici. Po dvou nerozhodných výsledcích schytali fotbalisté Deportiva v posledním kole první letošní porážku, když padli na domácí půdě nejtěsnějším rozdílem 0:1 se Sevillou. Nutno ovšem říci, že Alavés nevystřelil za celý zápas na branku. Hubené skóre 2:2 svědčí o tom, že gólů v utkáních tohoto týmu letos příliš nepadá. Uvidíme, zda na tom něco změní tento duel.
Dvě vítězství, dvě remízy. Taková je bilance fotbalistů Bilbaa v aktuálním ročníku nejvyšší španělské soutěže. Zisk osmi bodů znamená šesté místo v tabulce a možnost posunout se před večerním šlágrem Sevilly s Realem Madrid v případě výhry do čela. Právě se Sevillou má Bilbao nejlepší obranu v lize, která ve čtyřech zápasech inkasovala pouze jednou. Naposledy se Bilbao utkalo s Mallorcou, s níž se rozešla bez branek.
Příjemný nedělní podvečer. V rámci 5. kola španělské LaLigy se dnes spolu mimo jiné utkají i celky Athletic Bilbao a Deportivo Alavés. Papírovým favoritem bude Bilbao, které letos ještě nenašlo přemožitele.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.