La Liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Getafe - 2. února 2020   16:00

0:2
(0:1)
Getafe
36' Damián Suárez  (Deyverson) • 50' Jaime Mata
Bilbao
Simón – Lekue (68. I. Gómez), Yeray, I. Martínez, Berchiche – I. Williams, Dani García (68. Capa), Unai López, Muniain – Raúl García, Villalibre (68. Aduriz).
Herrerín – Aduriz, Capa, I. Gómez, Larrazabal, Núñez, Vesga.
Javier Alberola Rojas – Iván Hernández Ramos, Marcos Cerdán Aguilar
San Mamés Barria (Bilbao)
40 291 diváků
Getafe
Soria – Damián Suárez, Dakonam, Etxeita, Oliveira – Nyom (90+2. Kenedy), Arambarri, Nemanja Maksimović, Cucurella – Deyverson (55. J. Molina), Jaime Mata (85. Timor).
Chichizola – Kenedy, J. Molina, Ndiaye, Ángel Rodríguez, Timor, Chema.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Je konec. Athletic Bilbao se dál potápí v mizerné formě, jelikož podlehlo Getafe 0:2. Od úvodní minuty byli hosté lepším týmem a nakonec se také dočkali branky, kterou vstřelil ve 36. minutě Damián Suárez. Do druhé poloviny zápasu vstoupilo Getafe skvěle a v 50. minutě proměnil penaltu Jaime Mata. Ke konci zápasu si domácí vytvořili několik šancí, ale ani z jedné nebyl platný gól.
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 4:6. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 8:0. Fauly: 11:18.
90+4'
90+3'
Domácí se snaží něco vymyslet na levé straně, ale nakonec je to pouze odkop od brány soupeře.
90+2'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Allan Nyom, přichází Kenedy.
90'
Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.
89'
Mathias Oliveira zůstal po souboji zůstat ležet na hrací ploše a hra je přerušená.
88'
Aritz Aduriz se dostal za obranu, ale posléze vystřelil do boční sítě.
86'
Martínez zfauloval protihráče a uviděl od sudího žlutou kartu.
85'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Jaime Mata, přichází David Timor.
83'
Další velká možnost pro domácí opět nekončí gólem! Fantastická rána Ibaie pouze orazítkovala horní tyč!
82'
Allan Nyom se po centru z rohu dostal do zakončení, ale jeho střela letěla vedle brány.
81'
Domácí už otevírají obranu, ale centr hostujícího hráče z pravé strany byl nakonec zblokován do zámezí a následuje rohový kop.
80'
Je před námi posledních deset minut hry a zatím to nevypadá na nějaký obrat nebo alespoň srovnání ze strany Athleticu.
78'
Iñaki Williams sice vsítil branku, ale opět se nachytal v ofsajdu a skóre se tak nemění!
77'
Athletic se pokusil něco vymyslet rychlým nákopem, ale ten skončil jen za bránou Soríi.
76'
Jorge Molina si zpracoval míč uvnitř vápna a z otočky vystřelil, ale jeho rána skončila vedle brány.
74'
Na zadní tyč si po volném kopu nabíhal Raúl García, ale chyběl mu jeden krok k zakončení.
73'
Posléze se ale faulu dopustil právě Oliveira a Bilbao tak má možnost standardní situace.
72'
Iñaki Williams se neprocpal přes Oliveiru a Getafe tak získalo autové vhazování na své polovině.
71'
Po vystřídání se ale hra Bilbaa značně změnila, jelikož se Aritz Aduriz dostal za obranu, kde si zpracoval míč, ale jeho následné zakončení skončilo v moci brankáře.
70'
Sudí nyní karta jakoby hrál žolík a další žluté varování uviděl Allan Nyom.
69'
Krátce po nezvyklém trojstřídání, čímž chce trenér Garitano něco změnit se Bilbao dostalo do zakončení po centru z volného kopu, ale míč nakonec skončil bezpečně v moci Soríi.
68'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Asier Villalibre, přichází Aritz Aduriz.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñigo Lekue, přichází Ibai Gómez.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Dani García, přichází Ander Capa.
67'
Opět se nám žlutí, protože tentokrát uviděl kartu Suárez.
64'
Domácí celek zatím absolutně neví kudy projít blíž k bráně soupeře a dnes předvádí slabý výkon.
63'
Jaime Mata nejprve uviděl žlutou kartu za svůj faul a posléze uviděl žluté varování také Berchiche, jenž se zachoval hodně nesportovně.
61'
Následně se sice Bilbao dostalo dopředu z pravé strany, ovšem balón skončil bezpečně v rukou Soríi.
60'
Jaime Mata se po centru do vápna dostal sám do zakončení, ale jeho pokus hlavičkou skončil jen vedle levé tyče!
59'
Další faul domácího hráče a Getafe si tak v dnešním zápase natrénuje volné kopy.
58'
Iker Muniain nyní v souboji tvrdě poslal k zemi Marca Cucurellu a Getafe tak má opět volný kop a Athletic zatím druhý poločas vůbec nezvládá.
57'
Ovšem následný centr ze standardní situace odvrátila domácí obrana bez problémů do bezpečí.
56'
Allan Nyom se dral dopředu po pravé straně, ale byl poslán k zemi a následuje tak volný kop.
55'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Deyverson, přichází Jorge Molina.
54'
Tentokrát letěl centr na přední tyč, kde byl balón odvrácen mimo hrací plochu a tam se posléze dostal ke střele domácí hráč, ale vypálil vedle brány.
53'
Poté ale Athletic získal rohový kop, ovšem hlavička domácího hráče byla zblokována a následuje další roh.
52'
Domácí si velice podráždění a Asier Villalibre chtěl penaltu pro Bilbao, ale to ani náhodou.
51'
Bilbao se snažilo dostat dopředu, ale Lekue se nakonec dopustil jen faulu.
50'
Getafe právě vstřelilo branku!
Hosté na začátku druhého poločasu odskakují do dvoubrankového vedení! K pokutovému kopu se postavil JAIME MATA, který se nad ničím nerozmýšlel a zakončil razantně po zemi k pravé tyči, zatímco brankář Simón šel na druhou stranu.
50'
Je to penalta pro Getafe! Nyom nastřelil ruku Lekueho a hosté mají velkou možnost jít do dvoubrankového vedení!
49'
Sudí Javier Alberola Rojas se jde podívat na video, kvůli možné penaltě pro hosty!
47'
Hosté se dostali ke střele zpoza vápna, ale Simón předvedl skvělý zákrok!
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:04.
První poločas je u svého konce a Getafe vede nad Bilbaem 1:0. Od úvodní minuty jsou to hosté, kteří předvádějí lepší hru a nakonec se také dočkali branky, kterou vstřelil ve 36. minutě Damián Suárez. Doufejme, že druhá polovina zápasu nám přinese více šancí a hlavně gólů.
45+1'
45+1'
Střela domácího hráče nebyla nijak nebezpečná a stav se tak nezměnil.
45'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.
44'
Getafe má k dispozici autové vhazování blízko rohového praporku na polovině soupeře.
43'
Iñaki Williams se ocitl ve velké šanci, ale nastřelil pouze tyč! Posléze byl ale odpískán stejně jen další ofsajd.
42'
Následný rohový kop domácí celek rozehrál nakrátko, ale centr posléze končí jen bezpečně v rukou Soríi.
41'
Asier Villalibre se po skvělé přihrávce do vápna dostal ke střele, ale tu vytěsnil nad svou svatyni Soria.
40'
Nyní rozhodčí už nasadil přísnější metr a další žlutou vidí Arambarri.
39'
Domácí se pokouší něco vymyslet po levé straně, ale stále se jim to moc nedaří.
37'
Deyverson je opět na kolenou, ale sudí nechává hru pokračovat, protože už na jeho divadlo není příliš zvědavý.
36'
Velice nádherná akce končí gólem a hostující celek tak vede 1:0! DAMIÁN SUÁREZ si nejprve narazil míč s Matou, posléze s Deyversonem, následně se zbavil obránce a uvnitř vápna zakončil k levé tyči. Asistence: Deyverson.
35'
García se nyní dopustil faulu ve středu hrací plochy a u balónu tak budou hosté.
33'
Martínez si nyní pohlídal balón před Matou a Bilbao tak získalo autové vhazování na své polovině.
32'
Velice rychlý Iñaki Williams se dostal po pravém křídle, ale nakonec se nachytal jen v ofsajdu.
30'
Půl hodina hry je u svého konce a zatím jsme se branky nedočkali, ovšem hraje se velice tvrdě, ale bez nějakých větších šancí.
29'
Posléze Getafe rozehrálo autové vhazování, ale následně skončil balón opět jen v zámezí a Simón tak bude mít odkop od své brány.
28'
Jaime Mata chtěl projít po pravé straně, ovšem tam jej důrazně připravil o míč domácí hráč Iñigo Martínez, který se ale u toho trochu zranil a od úvodné minuty se tak hraje velice tvrdě.
27'
Domácí si chtěli vymodlit pokutový kop, ale ten nemohl být v žádném případě zapískaný, jelikož domácí útočník spadl naprosto sám.
25'
Posléze sice přišel rohový kop Athleticu, ale ani další centr do šestnáctky nepřinesl nic velkého.
24'
Iñaki Williams poslal přízemní centr z pravé strany do vápna, ale balón odvrátila obrana soupeře do bezpečí.
23'
Posléze zůstal opět ležet na hrací ploše hráč z hostujícího celku, ale nyní už sudí nepřerušil hru.
21'
Bohužel se toho momentálně na hrací ploše příliš neděje a bojuje se tak o míč ve středu hrací plochy.
20'
Opět je útok domácího celku zastaven, jelikož se Bilbao nachytalo v ofsajdovém postavení.
18'
Athletic předvedl hru na levou stranu, ale následný pas na střed skončil jen u protihráče.
16'
Posléze je hra opět přerušená, neboť hostující hráč Damián Suárez zůstal ležet na hrací ploše.
15'
Pro změnu nyní získalo volný kop Bilbao, ale centr z levé strany trefil hned prvního hráče.
14'
Následné exekuce se ujal právě Deyverson Brum Silva Acosta, ale jeho pokus šel hodně nad bránu soupeře, za což se mu diváci vysmáli.
13'
Hru opět pozastavil jen další faul, kterého se tentokrát dopustil Iñigo Lekue, když poslal k zemi Matu.
12'
Deyverson Brum Silva Acosta chtěl odplatit zákrok protihráče, ale moc mu to nevyšlo, jelikož je to on, který uviděl v tomto utkání první žlutou kartu.
10'
Nyní se domácí fanoušci na San Mamés Barria zlobí, neboť se domnívali, že míč ještě nebyl mimo hrací plochu po zpracování Raúlem Garcíem, ale sudí to viděl jinak.
9'
Úvod zápasu nám zatím nabízí o něco nudnější podívanou, ale věřme, že se brzy dočkáme první branky.
8'
Deyverson Brum Silva Acosta zůstal ležet na hrací ploše, když jej měl zasáhnout do tváře Martínez, ale nakonec hostující útočník pouze hrál divadlo.
7'
Iñaki Williams si chtěl zpracovat míč, ale nakonec ani z tohoto útoku Bilbaa nebylo nic vážnějšího.
6'
Athletic se už dostal do zápasu, ale zatím nevymyslel něco nebezpečného.
4'
Opět to bylo Getafe, které se snažilo dostat směrem dopředu, ale nyní byl útok zastaven.
3'
Velice dobrá šance na začátku utkání! Po centru z rohu se dostal do zakončení hlavou Mathias Oliveira, ale jeho pokus letěl pouze nad bránu Bilbaa!
2'
Posléze hostující celek získal rohový kop z levé strany a může tak ohrozit domácí svatyni.
1'
Míč skončil pouze v zámezí a následuje tak autové vhazování pro hostující celek.
1'

Athletic Bilbao: Simón – Lekue, Yeray, I. Martínez, Berchiche – I. Williams, Dani García, Unai López, Muniain – Raúl García, Villalibre.
Náhradníci: Herrerín – Aduriz, Capa, I. Gómez, Larrazabal, Núñez, Vesga.

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, Dakonam, Etxeita, Oliveira – Nyom, Arambarri, Nemanja Maksimović, Cucurella – Deyverson, Jaime Mata.
Náhradníci: Chichizola – Kenedy, J. Molina, Ndiaye, Ángel Rodríguez, Timor, Chema.

Rozhodčí: Javier Alberola Rojas – Iván Hernández Ramos, Marcos Cerdán Aguilar.
Athletic Bilbao je aktuálně na 9. místě se 31 body a skóre 22:15. Po čtyřech remízách v lize přišel zápas na půdě Espanyolu. Ve 12. minutě poslal hosty do vedení Villalibre a po prvním poločase tak byl stav 1:0 pro Bilbao. V 63. minutě ale srovnal De Tomas a utkání tak skončilo remízou 1:1.
Getafe se momentálně nachází na 5. příčce se 36 body a skóre 30:20. V posledním zápase přivítalo na domácí půdě Betis. První poločas sice branku nepřinesl, ale nakonec se přece jenom diváci dočkali gólu, když v 89. minutě proměnil penaltu domácí hráč Angel a Getafe zvítězilo 1:0.
Ve 22. kole Španělské LaLigy se proti sobě utkají týmy Athletic Bilbao a Getafe CF. Naposled se spolu tato mužstva utkala v srpnu na půdě Getafe, kde se ovšem zrodila remíza 1:1. Dnes se ale bude bojovat San Mamés Barria v Bilbau. Tento stadion nabídne kapacitu pro 53 289 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Javier Alberola Rojas a jeho asistenti Iván Hernández Ramos a Marcos Cerdán Aguilar. Úvodní výkop je naplánován na 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.