La Liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Granada - 1. prosince 2019   14:00

Bilbao
41' Raúl García  • 84' Berchiche (Unai López)
2:0
(1:0)
Bilbao
Simón – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Dani García, Unai López – Sancet (73. Lekue), Raúl García (83. San José), I. Córdoba (65. I. Gómez) – I. Williams.
Herrerín – Núñez, San José, Lekue, I. Gómez, Kodro, Larrazabal.
Granada
Rui Silva – Díaz, D. Duarte, J. A. Martínez, Marín – Y. Herrera (58. C. Fernández), Montoro (86. Eteki), Gonalons – Puertas, Soldado (68. Vadillo), Machís.
A. Escandell – Á. Martínez, C. Fernández, Azeez, Neva, Eteki, Vadillo.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 3:4. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:15.
Je konec! Domácí Bilbao zvládlo další domácí duel a poráží Granadu 2:0. Hosté sice vlétli do utkání aktivně a vypracovali si několik zakončení, ale nenašli recept na domácí obranu. Bilbao se poté zvedlo a uzamklo soupeře před jeho brankou. Ve 37. minutě přišel zbytečný zkrat Duarteho, který mimo hru poslal k zemi domácího hráče a sudí nařídil penaltu. Raúů García sice penaltu neproměnil, ale Rui Silva nestál na čáře, a proto se penalta opakovala. García si její rozehrávku vyzkoušel ještě jednou a nechytatelnou střelou stanovil poločasový stav 1:0. Po změně stran připomínalo dění na hřišti spíše zápasení a rozhodčí musel několikrát sáhnout do kapsičky pro kartu. Granada si však další šance nepřipravilo a v závěru pojistil vítězství domácího celku Yuri Berchiche.
90+3'
90+2'
Ještě jedna žlutá karta pro hosty! Za nesportovní chování ji dostává Antonio Marín.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Unai Simón se také ještě jednou zapojil do rozehrávky. Domácí brankář zvolil nákop na levé křídlo, kde našel Mikela San José.
89'
Bilbao dokázalo svého soupeře vytlačit za polovinu hrací plochy. Domácí fotbalisté už s rozehrávkou přímého kopu rozhodně spěchat nebudou.
88'
Granada se ještě snaží alespoň snížit, jenže další centr z pravé strany skončil u prvního obránce v dresu domácího Bilbaa.
87'
Iñaki Williams se probil k odraženému míči, utekl po levém křídle, ale na hranici pokutového území si míč raději zasekl. Bilbao už se nikam hnát nebude.
86'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Angel Montoro, přichází Yan Eteki.
84'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Domácí celek přidává druhou branku a podle všeho rozhoduje o svém dnešním triumfu! YURI BERCHICHE podpořil útok Bilbaa, vydal se do pokutového území a ve skluzu uklidil do sítě centr z pravé strany!
83'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Mikel San José.
82'
Raúl García si faulem vysloužil žlutou kartu a zmešká příští duel.
81'
Bilbao zahrávalo další rohový kop. Centrovaný míč opět přiletěl na malé vápno, odkud míč vyboxoval skvěle hrající Rui Silva.
80'
Iba Goméz se hostujícímu gólmanovi omluvil a už se znovu zapojil do hry. Granada mezitím vyprodukovala nepřesnou rozehrávku a darovala míč domácím.
79'
Rui Silva vystartoval ven z branky za odraženým míčem a hodně tvrdě se srazil s domácím Gomézem. Sudí nechává střet bez karetního trestu.
78'
Střídající Iñigo Lekue si při zpracování míče na polovině soupeře pomohl rukou, což neuniklo zraku hlavního arbitra. Rozehrávat tak bude Granada.
77'
Raúl García se hnal za vysokou přihrávkou na polovinu soupeře, jenže neustál souboj s obráncem a poroučel se k zemi. Hlavní rozhodčí nechává pokračovat ve hře.
76'
Domingos Duarte zastavil dlouhou rozehrávku domácího celku a okamžitě otočil směr hry k domácí brance. Hráčům Granady však schází lepší pohyb.
75'
Ander Capa se ujal vhazování na pravé straně hřiště. Po krátké kombinace se mu míč vrátil a krajní obránce domácího mužstva zapojil do rozehrávky také stopery.
74'
Fotbalisté Granady hrají s míčem na kopačkách a uklidňují hru. Hostující celek však potřebuje hrát na opačné straně hrací plochy. Moc času už Granadě nezbývá.
73'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ohian Sancet, přichází Iñigo Lekue.
72'
Darwin Machís dostal přihrávku na levou stranu a bez váhání poslal přihrávku mezi obránce domácího celku. Stopeři Bilbaa si jeho pobídku pohlídali.
71'
Raúl García se po odkopu domácího brankáře pustil do hlavičkového souboje s obráncem. Důrazný Duarte odehrál míč do bezpečí a ještě Garcíovi pořádně naložil.
70'
Dvacet minut před koncem dnešního utkání spěchal Darwin Machís za pobídkou do pokutového území, jenže Unai Simón vystartoval pro míč, který ukryl do rukavic.
69'
Iñigo Martínez skvěle zastavil přihrávku směřující do pokutového území. Domácí stoper je dnes základním stavebním kamenem Bilbaa a drží šance baskického celku nad vodou.
68'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Roberto Soldado, přichází Álvaro Vadillo.
67'
Do rozehrávky domácího celku se musel znovu zapojit také brankář Unai Simón. Domácí gólman nakopl míč na pravou stranu, kde nebyl nikdo ze spoluhráčů.
66'
Bilbao se usadilo na polovině soupeře, nicméně kombinaci domácího celku přerušil další nedovolený zákrok soupeře. Baskický celek bude pokračovat ve hře s míčem.
65'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñigo Córdoba, přichází Ibai Gómez.
65'
Iñigo Martínez uspěl v hlavičkovém souboji s rozběhnutým Soldadem. Domácí fotbalista ale odehrál míč jen do míst, kde se pohybovali fotbalisté soupeře.
64'
Yuri Berchiche podpořil útok Bilbaa sprintem po křídle, jenže v nejdůležitější chvíli zapomněl míč za sebou a už nedokázal dobře rozehrát.
63'
Roberto Soldado se dral do velkého vápna za stříleným centrem z levé strany. Bývalého kanonýra Spurs si vzali do parády hned dva domácí zadáci, kteří mu zamezili v zakončení.
62'
Domácí fotbalisté nyní začali napadat rozehrávku Granady na její polovině. Hodně aktivní je zejména dvojice Raúl García a Iñaki Williams.
61'
Iñaki Williams si skvěle pokryl míč na polovině soupeře a byl faulován. Ve druhém poločase připomíná dění na hrací ploše spíše bojové umění.
60'
Je za námi hodina hry a domácí Bilbao si stále drží těsný náskok z prvního poločasu. Granada je sice po změně stran aktivnější, ale obrana baskického klubu hraje pozorně.
59'
Maxime Gonalons na polovině hřiště přišlápl kopačku jednomu z domácích hráčů a dopustil se nedovoleného zákroku. Bilbao bude rozehrávat.
58'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Yangel Herrera, přichází Carlos Fernández.
57'
Hosté stále zůstávají na míči. Do rozehrávky Granady se tentokrát musel zapojit také brankář Rui Silva, jehož nákop dolétl až k protějšku u branky Bilbaa.
56'
Granada nedokázala domácí branku rozhodit ani po rohovém kopu. Centr přiletěl na malé vápno, kde jej nečistě zasáhl Ander Capa, od kterého se balón odrazil do autu.
55'
Granada následně zahrávala další přímý kop. Centrovaný míč směřoval na hlavu rozběhnutého Soldada, kterému scházel krok k zakončení.
54'
Další žlutá karta! Domácí po změně stran hrají hodně nedisciplinovaně. Dalším hříšníkem je Ohian Sancet.
53'
Rozhodčí ještě musel uklidňovat emoce. Hodně řečí měl nyní Unai López, který může být rád, že si nevysloužil žlutou kartu.
52'
Grana zahrával přímý kop ze zajímavé pozice. Centrovaný míč se snesl na malé vápno, jenže urostlý zadák Bilbaa Iñigo Martínez odhlavičkoval míč mimo šestnáctku.
51'
Darwin Machís se rychlou zasekávačkou zbavil dotírajícího Capy, který dostává žlutou kartu.
50'
Hosté následně zahrávali zajímavý přímý kop. Nebezpečný centr se snesl na malé vápno, kam vystartoval také brankář Unai Simon, jež schoval míč do rukavic.
49'
Iñigo Córdoba zastavil slibný protiútok Granady a za svůj zákrok si vysloužil žlutou kartu.
48'
Bilbao zahrávalo přímý kop na polovině Granady. Nadýchaný centr se snesl na malé vápno, jenže tam kraloval osamocený obránce Domingos Duarte.
47'
Roberto Soldado prošel po levé straně na hranici pokutového území, zpětnou přihrávkou našel Machíse, jehož pokus nártem zablokoval obránce Iñigo Martínez.
46'
Granada obstarala výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Trenéři během poločasové přestávky neučinili žádné změny na hrací ploše.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali hodně bouřlivý průběh duelu. Hosté sice vlétli do utkání aktivně a vypracovali si několik zakončení, ale nenašli recept na domácí obranu. Bilbao se poté zvedlo a uzamklo soupeře před jeho brankou. Ve 37. minutě přišel zbytečný zkrat Duarteho, který mimo hru poslal k zemi domácího hráče a sudí nařídil penaltu. Raúů García sice penaltu neproměnil, ale Rui Silva nestál na čáře, a proto se penalta opakovala. García si její rozehrávku vyzkoušel ještě jednou a nechytatelnou střelou stanovil poločasový stav 1:0.
45+1'
45+1'
Williams se tlačil do pokutového území a málem se mu to povedlo. Stoper Duarte zariskoval a včasným skluzem připravil domácí hvězdu o vyloženou možnost.
45'
Nastavuje se jedna minuta!
45'
Bilbao hraje v závěru prvního poločasu s míčem na kopačkách a hledá si cestičku do dalšího zakončení. Naopak fotbalisté Granady by se nejraději viděl v kabině.
44'
Iñaki Williams se prosmýkl do pokutového území, přehodil si míč na levačku, jenže jeho dělovku na přední tyč dokázal Rui Silva vyrazit na rohový kop.
43'
Hodně frustrovaní fotbalisté Granady se vydali po delší době do útoku. Na hostech se předchozí minuty pořádně podepsaly. Nepřesná kombinace končí autem pro Bilbao.
42'
Montoro pokračoval v protestech u hlavního arbitra a vysloužil si žlutou kartu.
41'
Na druhý pokus už se Bilbao dostává do vedení! RAÚL GARCÍA ukázal pevné nervy, znovu se postavil k penaltě a tvrdou střelou poslal domácí celek do vedení!
40'
Silva navíc dostává žlutou kartu.
39'
Exekuce pokutového kopu se ujal Raúl García, který zvolil střelu kousek nad zemí, ale Silva jeho pokus vytěsnil! Silva však nebyl na brankové čáře a Bilbao bude kopat penaltu ještě jednou!
38'
Penalta pro Bilbao!
38'
Celou situaci ještě zkoumá VAR!
38'
Domingos Duarte vyfasoval za svůj zkrat žlutou kartu.
37'
Exekuce rohového kopu se ujal Dani García. Jeho pobídka nakonec propadla ke vzdálenější tyči, odkud střílel jeden z domácích hráčů a jeho ránu ukryl do rukavic brankář. Duarte pak složil jednoho z hráčů!
36'
Yeray zastavil nepovedenou rozehrávku Granady, poslal přihrávku na pravou stranu, odkud odcentroval Capa, ale krajní obránce získal pro Athletic Bilbao pouze roh.
35'
Roberto Soldado se hnal za přihrávkou na levou stranu, jenže už neudržel míč na hřišti. Rozhodčí musel jeho pokračující průnik do šestnáctky přerušit rázným hvizdem.
34'
Baskický celek zahrával rohový kop. Centrovaný míč přiletěl k přední tyči, ale brankář Rui Silva vyrazil mezi hlavičkáře a ukryl balón do rukavic.
33'
Iñaki Williams kouzlil s míčem u nohy na pravé straně hrací plochy. Rychlonohý fotbalista se tentokrát nepokusil o průnik do šestnáctky a raději si pomohl zpětnou přihrávku.
32'
Angel Montoro se na druhé straně tlačil do pokutového území středem hrací plochy, nicméně ani rychlou přešlapovačkou se nedokázal zbavit obránce.
31'
Do rozehrávky Granady se musel zapojit brankář Silva. Domácí útočník Raúl García se jej vydal napadat a málem zachytil pomalou rozehrávku.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního utkání a zatím sledujeme velkou bitvu. Domácí Bilbao je o něco aktivnější, ale naráží na propracovanou defenzivu soupeře.
29'
Granada brání v pevném bloku na hranici velkého vápna a nechává domácí hráče kombinovat s míčem na kopačkách. Bilbao si zatím není schopné připravit vyloženou možnost.
28'
Iñaki Williams si naběhl na prudkou přihrávku na pravou stranu, jenže měl velké problémy se zpracováním a míč mu uskočil do zámezí. Vhazovat bude Granada.
27'
Domácí celek nyní vysunul napadání vysoko na polovinu svého soupeře a dostává rozehrávku Granady pod tlak. Zadáci hostujícího celku si ale dokázali poradit.
26'
Hostující Puertas schytal v hlavičkovém souboji s domácím obráncem Berchichem úder loktem do obličeje. Sudí souboj viděl a rozhodl se nechat pokračovat ve hře.
25'
Roberto Soldado zastavil nepřesnou rozehrávku domácího celku, zpracoval si míč hrudí a okamžitě vypálil. Jeho dělovka levačkou skončila u prvního obránce.
24'
Yuri Berchiche podpořil útok Bilbaa dlouhým sprintem po levé straně. Domácí fotbalista poté hledal Raúla Garcíu, který se k míči nedostal.
23'
Víctor Díaz ustál souboj s Cordobou a vybojoval pro hostující celek vhazování. Hostující Granada tak může držet míč a otupit sílící tlak Bilbaa.
22'
Bilbao předvedlo krásnou kombinaci. Na zpětnou přihrávku si nakonec naběhl osamocený Raúl García, jenže jeho pokus levou nohou nemohl Silvu ohrozit.
21'
Iñigo Córdoba si naběhl na zpětnou přihrávku a pohotově zakončil. Jeho dělovka však skončila na hrudi obětavého obránce Duarteho, který toho zatím schytal opravdu hodně.
20'
Raúl García si brousil zuby na přihrávku do pokutového území, jenže míč se mu při zpracování odrazil daleko od těla a obrana hostujícího mužstva stačila zasáhnout.
19'
Ani po dalším rohovém kopu se hráčům Granady nepodařilo ohrozit domácí svatyni. Stoper Iñigo Martínez dokázal prudký centr nadvakrát odvrátit mimo šestnáctku.
18'
Roberto Soldado získal odražený míč v blízkosti pokutového území, přenesl hru na pravou stranu, jenže centr rozběhnutého Díaze srazila obrana Bilbaa na roh.
17'
Aktivní Angel Montoro si navedl míč do blízkosti pokutového území a zakončil pravačkou. Jeho pokus sice prosvištěl mezi stopery, ale nakonec nabral špatný směr.
16'
Unai López zkusil překvapit obranu Granady vysokým obloučkem, jenže stopeři hostujícího celku jeho úmysl skvěle přečetli a odehráli balón do bezpečí.
15'
Duarte už je zpátky na nohou. Domácí celek mezitím rozehrál autové vhazování a tlačí se do útoku. Po centru z pravé strany se natahoval Raúl García, ale chyběl mu krok.
14'
Hra je přerušena! Domingos Duarte schytal v hlavičkovém souboji úder do obličeje a zůstává ležet na trávníku. Podle všeho ale bude nadále pokračovat ve hře.
13'
Bilbao následně zahrávalo rohový kop. Domácí celek se rozhodl pro rozehrávku do kombinace, ale obrana Granady odvrátila i následný centr.
12'
Iñigo Córdoba si udělal prostor v pokutovém území a snažil se překvapit Silvu střelou na přední tyč. Hostující brankář se ale dokázal rychle přesunout a míč vyrazil.
11'
Zajímavá možnost Granady! Antonio Puertas napřáhl ke střele zpoza hranice pokutového území a jeho skákavá střela skončila těsně vedle pravé tyče!
10'
Roberto Soldado se zapojil do defenzivní činnosti na vlastní polovině. Hostující útočník svedl souboj s Garcíou a vybojoval míč.
9'
Ander Capa podpořil ofenzívu domácího Bilbaa náběhem po pravé straně. Krajní zadák baskického celku svým centrem trefil jen prvního zadáka Granady.
8'
Žlutou kartu dostává Dani García (Athletic Bilbao).
7'
Unai López si došel pro přihrávku hluboko do hracího pole. Domácí záložník přenesl hru na pravou stranu, ale tam nebyl nikdo z fotbalistů domácího Bilbaa.
6'
Antonio Puertas si skvěle pokryl míč na polovině Bilbaa a byl opět faulován. Fotbalisté Granady vlétli do duelu hodně aktivně a snaží se útočit.
5'
Granada zahrávala přímý kop ze zajímavé pozice v blízkosti velkého vápna. Jeho rozehrávky se ujal Angel Montoro, jehož nebezpečný centr vyrazil Unai Simón na poslední chvíli.
4'
Antonio Puertas utekl svému strážci po pravém křídle a domácí obránce Iñigo Martínez jej zatažením za dres poslal k zemi. Domácí obránce může být rád, že neviděl žlutou kartu.
3'
Domingos Duarte se ujal rozehrávky hostující Granady. Stoper hostujícího mužstva nakopl míč na polovinu Bilbaa, kde jej získali jen domácí hráči.
2'
Raúl García si naběhl na prudkou přihrávku na polovinu soupeře, jenže měl velké problémy se zpracováním a důrazný stoper Duarte jej připravil o míč.
1'
Domácí Bilbao obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního utkání. Domácí celek se ihned vydal do útoku, jenže nákop na pravé křídlo skončil v autu.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Domácí Bilbao bude hrát v červenobílém, zatímco Granada oblékne bílé dresy.

Athletic Bilbao: Simón – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Dani García, Unai López – Sancet, Raúl García, I. Córdoba – I. Williams.
Náhradníci: Herrerín – Núñez, San José, Lekue, I. Gómez, Kodro, Larrazabal.

Granada CF: Rui Silva – Díaz, D. Duarte, J. A. Martínez, Marín – Y. Herrera, Montoro, Gonalons – Puertas, Soldado, Machís.
Náhradníci: A. Escandell – Á. Martínez, C. Fernández, Azeez, Neva, Eteki, Vadillo..
Athletic Bilbao

Domácí Bilbao je na tom ještě o něco lépe. Baskický celek dokázal zpevnit díru po odchodech defenzivních opor a navíc hraje pěkný útočný fotbal. Bilbao ve čtrnácti kolech inkasovalo jen devět branek a vybojoval dvacet tři bodů. S tímto ziskem mu patří pátá pozice dva body za Atléticem Madrid. V posledním duelu uhrálo vítězství 2:1 nad Osasunou.
Granada CF

Granada zatím prožívá parádní ročník. Nováček nejvyšší španělské soutěže si za cíl vytyčil záchranu mezi španělskou elitou. Ve čtrnácti duelech vybojoval dvacet jedna bodů a patří mu osmá pozice ligové tabulky. Na pohárové příčky navíc ztrácí pouhé dva body. Z posledních čtyř duelů však vybojovala jen jediný bod. V posledním duelu na domácí půdě uhrála remízu 1:1 s Atléticem Madrid.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Primera Division mezi Athleticem Bilbao a Granadou CF. Výkop je stanoven na 14 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.